d. Heyden 10 jaar Jan v. Zilveren brandweermannen met erekruizen gehuldigd rioolwater van Rijnland naar E? Draadloze verbindingen bij bestrijding brand Zuivering gaat geheel (M® spreekt voor zichzelf Rooster spreekuren Anne Frankcentrum Nieuw hoofd voor Ligthartschool Nieuw lesmateriaal voor Oranjeschool Nieuwe gasleiding in kleuterschool Ada was gast in Anne Frank-huis AUTOSCHffl „Bethel” kantoor voor ontvanger Schaaknieuws 1 Jubileum? t1 GLASBEEK Pagina 3 Dankwoord Erekruis Waddinxveen J. F. Spruytenburg EKER DOKTERSDIENSTEN WADDINXVEEN Het college van B. en W. van Waddinxveen stellen de gemeenteraad voor te besluiten de zuiveringstaak voor die gedeelten van WADDINXVEEN B. en W. stellen de gemeenteraad voor een krediet van 2.777.60 beschikbaar te stellen voor de vervanging van de gasleiding in de kleuterschool „Krui meltje” van het Christelijk Natio naal Kleuteronderwijs. Deze nieuwe leiding was zó dringend nodig, dat zij inmiddels al is aangelegd, aange zien het Gemeenschappelijk Energie bedrijf Gouda en Omstreken de ou de leidingen had afgekeurd. Diploma’s Hoge eisen WADDINXVEEN Het college van B. en W. van Waddinxveen stelt de gemeenteraad voor van de Her vormde Gemeente het houten kerk gebouw aan de Jan Willem Friso- weg, het voormalige ’’Bethel” te ko pen voor 40.000,De Commissie van Openbare Werken en Bedrijven uit de raad acht deze vraagprijs te hoog, maar het college meent, dat deze reëel is. Het gebouw staat op grond van de gemeente. Legpenningen Toen vorige week in Amster dam het geheel gerestaureerde Anne Frank-huis werd hero pend was daar een speciale gaste bij: Ada van Steijn uit Waddinxveen. Het bestuur van de Anne Frank-stichting was niet vergeten, dat zij het was geweest, die voor het ver zorgingscentrum voor de Wad- dinxveense bejaarden zo goed aangevoeld de naam van „An ne Frankcentrum” had voor gesteld. Ada heeft de uitnodi ging om bij de openingsplech tigheid aanwezig te zijn graag aanvaard. Zij werd door de vice-voor- zitter van de stichting, de heer J. Schoorel, die destijds bij de opening van het Waddinx- veense centrum aanwezig was, voorgesteld aan dr Otto Frank, de vader van Anne, het jonge Joodse meisje, dat symbool is geworden van idealistische geestkracht. Dr Frank sprak heel hartelijk en vriendelijk met Ada van Steijn. „Een mens, die geen idealen heeft is eigenlijk geen mens meer,” gaf hij haar als richtlijn mee. Ada kon daarna het Anne Frank-huis bezichtigen en woonde ook een cabaret bij dat de discriminatie in de we reld als hoofdthema voerde. (foto Sjaak Noteboom) de gemeenten, die nog van een riolering moeten worden voorzien (Zuidkade, Dorpstraat en omgeving en Groenswaard III) over te dragen aan het hoog heemraadschap Rijnland. Verder wil het Rijnland laten verzoeken met de meeste spoed plannen te maken voor uitbreiding van de zuiveringscapaciteit om de nog niet aangesloten gedeelten van de gemeente zo spoedig mogelijk op een zuiveringsinstallatie te kunnen aansluiten. Tenslotte vraagt het col lege de raad in het bosplan ten westen van de spoorlijn een gebied van drie tot vier hectare te reserveren om daar in de toekomst een tweede rioolwater zuiveringsinstallatie te stichten. WADDINXVEEN Een van de belangrijkste voorwaarden voor een effectieve aanpak van brandbestrijding en hulpverlening is het beschikbaar zijn van draadloze verbindingen. Dit geldt zowel in plaatselijk als in groter verband, zoals begin december de brand bij Leyland Verheul nog eens heeft bewezen. B. en W. willen dan ook met spoed overgaan tot het aanschaffen van dergelijke verbindingsmiddelen voor de vrijwillige brandweer. Zij vra gen hiertoe de raad een krediet van 15.300,beschikbaar te stellen. Kies een FOCWA-bedrijf Daar werkt de vakman aan snel herstal van uw wagen. Zijn bedrijf Is sterk ge specialiseerd In carrosserie-reparatie (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. WADDINXVEEN De huldiging van twee zilveren jubilarissen, waar van er één inmiddels zijn uniform aan de wilgen heeft gehangen en de viering van het 10-jarig bestaan van de brandweervereniging „Jan van der Heyden” «aren feestelijke hoogtepunten tijdens het diner, dat dinsdagavond door de vereniging aan haar leden met echtgenotes of verloofden in eigen huis - de kantine boven de brandweergarage - werd aangeboden. Als eregast was aan wezig burgemeester C. A. van der Hooft. Mevrouw van der Hooft was helaas in verband met haar gezondheidstoestand nog niet in staat de feestavond bij te wonen. EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 24 FEBRUARI 1971. (Advertentie) (Advertentie) MOERKAPELLE Noordkade 24 Tel. 01828-2588 Voor’n gouden idee naar: ICWA JUWELIER srns Vervolgens reikte de burgemeester aan vier leden het door hen in het afgelopen jaar behaalde -diploma brandwacht 2e klas uit. Het waren C. J. M. v. d. Hoorn, M. N. Vink, J. H. P. Mulder en G. van der Spoel. Hij wees hierbij op de nood zaak voor de brandweermensen om in de tegenwoordige tijd diverse brandweer- zij hun mannen steeds zo bereidwillig voor de brandweerdienst afstaan. Het ligt in de bedoeling van het hoog heemraadschap de zuivering van het af valwater geheel tot zich te trekken, omdat het veel hogere eisen stelt aan de kwali teit van het water dan de gemeenten no- ’n Jubileum "verdient”een waardevol geschenk, 'n Blijvende herinnering. Geef goud. Gouden manchelknopen...zegelring of dasspeld. Goud biedt alle mogelijkheden. Wij zullen u graag vrijblijvend adviseren. Kon. Wilhelminaplein 55, Waddinxveen Tel. 01828-2077 dig oordelen. De gehele zuiveringstaak zal tenslotte door Rijnland worden ver zorgd. van de brandweer Gouda (eventueel als commandopost van de regio). Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds C. Vos, Amersfoort; 18.30 uur: ds T. van ’t Veld. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds J. v.d. Heuvel; 18.30 uur: ds G. C. Post. Leiden. Bethelkerk: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld; 17 uur: ds J. v.d. Heuvel. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds D. de Bruijn, Bergentheim; 17 uur: ds B. Koekkoek; Ontmoetingskerk: 10 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds D. de Bruijn. Chr. Afgesch. Gemeente: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gemeente Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur en 18 uur: leesdienst. Immanuëlkerk: 9.30 uur en 19 uur: ds N. J. Flink. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. 3 mrt: 10 uur en 15 uur: dhr. J. Schinkelshoek. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop, Burgem. Colijnstr.: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. St. Victorkerk: zo. 8.00 uur en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 uur. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur en za. 19.00 uur. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openbare toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstudie. Remonstr. gem.: 10 uur: ds G. Chr. Duin- ker, Rotterdam. Ned. herv. gem.: 10 uur: ds W. G. J van der Sluijs; 18.30 uur: ds T. J. Kamerbeek, Waarder. Wij ZÏ» lid van de Nederlands* Vereniging van CarmsarlabedtfvM. De aanleg van het gehele riolerings stelsel moet evenwel door de gemeenten geschieden en de lasten, die daaraan ver bonden zijn blijven voor rekening van de gemeenten. Nu Waddinxveen zijn rioleringen aan de Zuidkade, in Dorpstraat en omgeving en in Groenswaard III nog moet realise ren achten B. en W. het zinvol om te be sluiten tot de hierboven genoemde maat regelen. WADDINXVEEN Zat. 27-2 en Zond. 28-2: P. v.d. Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100. Apotheek Van Doorn, Pr. Bemhardlaan 3, tel. 4162, bei de dagen geopend. Spreekuren Maatschappelijk Werkstei der Herv. Kerk: Mevr. I. van Harten-van der Meent, maandag, woensdag en vrijdag ’s morgens van 9.00-10.00 uur en woens dagavond van 7.00-8.00 uur in wijkge bouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522 De ingang van Wijkgebouw Het Anker is, voor dit spreekuur, niet aan de Kerk weg, maar achterom via de Noordkade. WADDINXVEEN B. en W. stellen de gemeenteraad voor een krediet van 7.650,beschikbaar te stellen aan de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs voor de aanschaffing van twee nieuwe lesmethoden voor de Willem van Oranjeschool. Het betreft de rekenmethode „Nieuw rekenen voor het basisonderwijs”, die de oude methode „Fundamenteel rekenen” gaat vervangen (kosten incl. BTW 4.485,14) en de aardrijkskundemethode „Waar mensen wonen” ter vervanging van de oude methode van Bakker en Rusch, die niet meer aan de huidige eisen voldoet (kosten incl. BTW 3.122,De nieuwe methode bevordert vooral het zelfstandig bezig zijn van de leerlingen. Onderwijspionier B. van Gent, 85 jaar, is onlangs onderscheiden met de zilveren erespeld van de Vere niging voor Openbaar Onderwijs. Hier een ietwat verlaat plaatje van het moment, waarop afdelings voorzitter A. A. de Bruin deze voorvechter van het openbaar on derwijs dankt voor al zijn werk. (foto Sjaak Noteboom) Commandant A. M. Zwamborn dankte in zijn toespraak aan het eind van de avond, allereerst de burgemeester en in hem het gehele gemeentebestuur voor de aan alle leden uitgereikte onderscheidin gen en vervolgens dankte hij het gemeen tebestuur voor de steeds ondervonden medewerking. Hierna richtte hij het woord tot de jubilarissen en dankte hen voor het vele werk, dat zij hebben gedaan en de prettige samenwerking. Tenslotte bracht hij dank uit aan alle leden van het corps voor de prettige samenweking en de goede teamgeest. Hij prees hierbij de enorme studiezin die er onder de leden momenteel bestaat. Ter gelegenheid van dit jubileum en uit waardering voor de wijze waarop de brandweermannen hun taak ten dienste van de gemeenschap verrichten, bood burgemeester van der Hooft aan alle le den de bronzen legpenning van de ge meente Waddinxveen met bijzondere oor konde aan. Namens de vereniging bood voorzitter C. H. de Vries beide jubilarissen een tafelaansteker met inscriptie aan. Hierna was het de beurt aan de jubila rissen om dank te brengen voor de hen betoonde hulde, waarbij de heer Kloet nog enkele oude herinneringen uit zijn brandweerloopbaan ophaalde. Met de overhandiging van een boeket bloemen aan de echtgenote van de com mandant, mevrouw Zwamborn, bracht de burgemeester voorts nog de dank over namens het gemeentebestuur aan alle ove rige brandweervrouwen voor het feit, dat In 1964, toen de kleuterschool werd ge bouwd, had men de gedachte, dat het een tijdelijk gebouw zou worden en heeft men onder de vloeren een ge-menie-de ijzeren gasleiding als binnenleiding gebruikt. In de loop van de jaren is deze leiding door roestvorming verteerd, doordat zij door de hoge grondwaterstand en het verzak ken van het bouwwerk constant in con tact is geweest met het grondwater. Het college stelt zich voor om - als de koop doorgaat - in elk geval het kantoor van de gemeente-ontvanger in het ge bouw onder te brengen. Er zal dan eerst een aantal voorzieningen moeten worden getroffen, waarvan de kosten op tiendui zend gulden worden geraamd. Het college acht verwerving van het vroegere Bethel - gezien tegen de achter grond van het tekort aan werkruimte voor het ambtelijk apparaat - noodzakelijk ter overbrugging van de periode, die rest tot de realisering van een compleet nieuw gebouw voor het gehele personeel. Uit financiële overwegingen achten b. en w. de aankoop ook zeer wenselijk. In het prae-advies zegt het college, dat wanneer deze mogelijkheid niet wordt be nut, ongetwijfeld in de naaste toekomst voorstellen zullen moeten worden gedaan voor de bouw van één of meer nieuwe gebouwen, waarvoor de kredieten veel vouden zullen belopen van de thans ge vraagde 40.000, dan op later datum in praktijk wordt om gezet. Uw bedrijf voor betere en snelle servlcel kenmerk voor vakwerk In mei 1968 heeft de gemeenteraad het principebesluit genomen om de gehele rioolwaterzuiveringsinstallatie aan Rijn land over te dragen. Vanwege het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Nederlandse gemeen ten zijn of worden voor alle in Rijnland gelegen gemeenten, die een zuiverings installatie exploiteren, rapporten opge maakt en te zijner tijd kunnen voorstellen tot overname van de installatie worden verwacht. Men denkt over de aanschaffing van eenzelfde apparatuur als de Goudse brandweer reeds heeft, zodat een en ander volledig past in een eventueel tot stand te komen regionale aanpak. Deze appa ratuur bestaat uit een vaste post in de garage en drie portofoons. Inclusief BTW bedraagt de aanschaf fingsprijs 14.610,24. Hierbij komen nog enige kosten voor montage vaste post en antenne van 650,zodat in totaal een bedrag van rond 15.300,- nodig is. Het college vraagt de gemeenteraad hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. Met deze apparatuur is verbinding mo- gelijk van de plaats van brand of ongeval a) niet de bevelvoerders en commandant onderling; b) tussen commandant en cen trale post garage; c) met de centrale post WADDINXVEEN Het college van B. en W. stellen de gemeenteraad voor de heer L. A. Koegler uit Dubbeldam te be noemen tot hoofd van de Jan Ligthart school als opvolger van de heer G. Kop pelaar, die op 1 augustus 1972 het onder wijs gaat verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op de Jan Ligthartschool is momenteel een onderwijzersvakature. De heer Koeg- ler, die nu nog de functie van adjunct- directeur van een L.E.A.O.-school (Lager Economisch Administratief Onderwijs) te Dordrecht bekleedt, is bereid deze vaka- ture te vervullen als hij reeds nu zeker heid geboden krijgt te zijner tijd opvolger te worden van de heer Koppelaar. Uit de verkregen inlichtingen wordt de heer Koegler zeer geschikt geacht voor deze toekomstige opvolging, zodat B. en W. voorstellen om hem reeds nu als hoofd te benoemen, welke benoeming cursussen te volgen. Dat bij de leden van het corps het nodige enthousiasme aan wezig is moge wel blijken uit het feit, dat momenteel maar liefst 19 man in oplei ding zijn voor de diverse brandweer- examens, n.l. 1 voor het diploma bevel voerder, 5 voor hoofdbrandwacht, 9 voor brandwacht le klas, 3 voor brandwacht 2e klas en 1 voor}het diploma perslucht- maskerdrager. De laatste, de heer L. de Vries, heeft deze week inmiddels het exa men met goed gevolg afgelegd. Hierna werd het 10-jarig bestaan van de brandweervereniging „Jan van der Heyden” herdacht. Op 22 februari 1961 werd de vereniging opgericht en de tien jarige Jan van der Heyden geniet nog steeds een uitstekende gezondheid, getui ge wel het feit dat op de afgelopen leden vergadering alle leden en ereleden aan wezig waren. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER Elke donderdagmiddag van 16.30-17.30 u. PEDICURES Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur. mevrouw L. van Dijen-van Dam. Elke eerste donderdagmorgen van de maand van 9.00-12.00 uur - mevrouw Van Haas-de Kroon. BANKEN Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur: Nederlandse Middenstands Bank. Elke woensdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Algemene Bank Nederland. Elke woensdagmiddag van 14.00-17.00 u.: Nutsspaarbank. Elke donderdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Coöperatieve Raiffeisenbank. Elke vrijdagmiddag van 13.00-16.00 uur: Algemene Bank Nederland. S. de Waard-J. H. Smit 10; J. Brouwer- A. A. v. Oort 01; M. Meyer-A. Schoe- maker J-J; M. J. Tas-W. Verstoep 10; A. Koene-A. van Dijke 10; B. W. de Groot-J. Kleiweg 10; D. A. Versluis-A. Oomkens J-J. Voor de huishoudelijke competitie werden nog gespeeld: Groep I: W. v. Oort -P. Broer 10; P. Perdijk-J. van Oort 0 1J. H. Smit-Drs W. H. Wientjens afgebr. L. Wolfs-W. van Vuuren 01. Groep II: A. v.d. Starre-A. A. v. Oort I0; P. v.d. Meent-J. Kleiweg 01; A. Versluis-A. van Dijke 10; H. Schoe- maker-A. Oomkens 10; G. Bemard-W. Verstoep J-J; G. de Willigen-A. Littooy afgebr. Uitslagen van de 22ste ronde bij de jeugd: G. Burger-P. v.d. Hoek 10; P. v. d. Berg-L. de Kooter 01; A. Schrooder- P. Overdijk 10; J. Voskuilen-H. v. Koo ien 10; R. Koenen-E. van Beest 01; T. Goor-D. J. Dullemond 01; C. v.d. Berg-C. Hofman 10; J. van Weele-G. Oudijk 01Chr. v.d. Stelt-W. de Waardt 0—1; L. de Kooter-G. v.d. Born 10; N. Littooy-G. v.d. Bom 01. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er in goede handen. De jubilarissen van deze avond waren Je adjunct-hoofdbrandmeester H. J. de Wilde en hoofdbrandwacht M. C. Kloet. Jie beiden op 1 januari 25 jaar aan de vrijwillige brandweer van Waddinxveen waren verbonden. Laatstgenoemde vond ihans de tijd gekomen om zijn taak aan jongeren over te dragen. Van hem werd deze avond dan ook officieel afscheid ge nomen. Op zijn verzoek is hem door het college van burgemeester en wethouders per 1 januari 1971 eervol ontslag verleend. Beide jubilarissen werden op 1 januari 1946 als lid van de vrijwillige brandweer benoemd. Op 1 april 1962 werd de heer 0e Wilde bevordert tot onderbrandmees- teren de heer Kloet tot hoofdbrandwacht. Per 1 januari 1964 werd de heer De Wilde bevorderd tot brandmeester en per 1 ja nuari 1970 werden hij en brandmeester M. de Bas belast met de functie van waarnemend commandant, ter gelegen heid waarvan beiden werden bevorderd tot de rang van adjuncht-hoofdbrand- meester. In zijn toespraak heette burgemeester Van der Hooft allereerst een aantal nieu we leden welkom. Hierbij speelt ook de efficiency een rol, omdat Rijnland de zaken regionaal kan bezien en een installatie kan bouwen, die dienst doet voor meer dan één ge meente. WADDINXVEEN Het 2e achttal van de Waddinxveense Schaakvereniging heeft tegen Wester Toren II uit Rotter dam, zijn eerste nederlaag moeten inkas- seren. De Waddinxveners waren over de ge- hele linie iets zwakker, zoals uit de uit slag blijkt: P. J. Uiting-P. Perdijk J-J; E. rlo WnnrJ 1 LI Cmit 1O’ T D-rzxiiXTJZX-r- Daarna richtte hij het woord tot de bei de jubilarissen, waarbij hij het vele werk roemde dat zowel de heer De Wilde als de heer Kloet in het belang van de gemeen- schap hebben verricht. Aan beide jubila rissen reikte burgemeester Van der Hooft I het verzilverd kruis, uitgegeven door de Nederlandse vereniging van brandweer commandanten, voor 25 jaar trouwe dienst met bijbehorende oorkonde uit. De versierselen werden door de echtgenote van de commandant, mevrouw Zwam born, opgespeld. Ook mevrouw De Wilde en mevrouw Kloet werden in de hulde betrokken. Aan hen werd het boekje met ansichten van oud-Waddinxveen aange boden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 11