Kampioenstitel De Joode weggestuurd lonkt voor Waddinxveen verliest van Waddinxveen-zat. hard duel Full Speed in Hengelen op zee Kleuterschool Floriant heeft de handen dapper RCV vol aan Volleybailers hielden het op rustig programma Eigen kantoortje voor Ons Begin Ghyta en Wim nu definitief winnaars van crosstitel Grote toeloop bij de sportkeuring Be Fair zegeviert over benard SNS Weer gelijkspel voor hockeyers „De Klimop” I Eerste Waddinxveense Accucentrale „LEWA” 1 DE ZILVERVLOOT Pagina 5 Fons Jansen EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Damnieuws zeer goede derde, wat haar in het WADDINXVEEN Zaterdag werd in Schoonhoven de laatste van de vier crossen voor de Goudse crosscompetitie gehouden, waaraan ook weer enige Waddinxveense atleten en atletes deelnamen. Bij de meisjes D verde digde Ghyta den Beste haar eerste plaats op waardige wijze door ook nu De beslissing is nu wel gevallen, al was de kans die RCV nog bezat wel klein. Het is op een zwaar bespeel baar veld een sportieve wedstrijd ge worden waarin Floriant de gelukkig ste bleek te zijn, maar wat een moei te heeft het gekost om de Waddinx- veners klein te krijgen en zo RCV definitief voor de hoogste eer uit te schakelen. Vierde plaats 35% korting op nieuwe 1,5 jaar garantie Tl jeugdspaarplan 10% overheidspremie BONDSSPAARBANK Natrappen Wereldgebedsdag NUTSSPAARBANK In een slecht gespeelde wedstrijd heeft Full Speed op het zwaar bespeel bare veld Waddinxveen in eigen huis op de feiten gedrukt. Waddinxveen is wel de hele wedstrijd door sterker geweest, maar is er niet in geslaagd dit in doelpunten uit te drukken. fc F WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 24 FEBRUARI 1971. (Advertentie) E (Advertentie) K WADDINXVEEN Het eerste heren elftal van de hockeyclub Waddinxveen heeft in de competitie wederom een gelijk spel behaald. Was het vorige week kop loper Forescate dat een gelijk spel werd afgedwongen, ditmaal werd gelijkgespeeld tegen Zuidwijk uit Leiden. Deze wedstrijd gaf toch wel enige optimistische verwach tingen ten aanzien van de toekomst aan gezien de voorhoede ditmaal enige doel- rijpe kansen wist te scheppen, waarvan er twee in een doelpunt werden omgezet. Helaas moest er een worden afgekeurd wegens buitenspel. Be Fair heeft SNS zaterdag met een 32 nederlaag naar huis gestuurd en dat betekent, dat de verliezers de degradatie naar de afdeling bijna niet meer kunnen ontlopen. Met Boom en Rupke in de voorste linie nam Be Fair van meet af aan het heft in handen, maar de taaie SNS-defensie had voorlopig de goede afweer. Na een klein kwartier moest zij echter zwichten, toen De Boom een vrije schop van de rand van het strafschopgebied hard door het muur tje en achter keeper Diepenhorst joeg. Diezelfde doelman redde daarna twee maal vakkundig, de eerste keer op een aanslag van Rupke op de bovenhoek, de tweede door de bal van de schoen van de aanstormende Van Rijn te plukken. Aan de andere kant had Visser uit goede posi tie over de lat geknald. Na 35 minuten schroefde Van Triet de stand op tot 20 toen hij een snelle rush door de SNS-verdediging besloot met een hoog schot, waar Diepenhorst geen ver weer op had. Na rust toog SNS furieus ten aanval. Het zou nog 25 minuten duren tot Visser een voorzet van Verweij benutte en de stand op 2—1 bracht. Even later kon Ver- meij zich de haren wel uit het hoofd trek ken toen hij een penalty wegens hands van Bik miste. Kort voor tijd kwam Be Fair nog op 31. Dat SNS daarna de schade nog tot 32 bracht kon zijn precaire positie niet meer redden. hen: M. Droog 21e, B. Droog 26e, J. Droog 30e en H. Kuipers 29e. Eveneens zaterdag namen A. Sikma en C. Versluis deel aan de Nederlandse in doorkampioenschappen. C. Versluis nam hier deel aan het polsstokhoogspringen waaraan door selectie, welke voor deze kampioenschappen was toegepast, slechts een kleine groepje deelnam. Versluis wist een prachtige 4e plaats te veroveren. A. Sikma, nog steeds geplaagd door een blessure, bracht het deze maal niet tot de finale door uitschakeling in een van de twee series op de 800 meter. Doelman en achterspeler van RCV in gezamenlijke actie tegen een van de Floriant-voorwaartsen. Thema van de2e avond is: „Nieuwe mensen in een nieuwe tijd”. Alle vrouwen van Waddinxveen worden voor deze bij eenkomst uitgenodigd. WADDINXVEEN Op zaterdag 27 februari organiseert de Hengelsportvcr- eniging „Waddinxveen'’ een zechengel- tocht vanuit Hellevoetsluis met het m.s. „Adriana. Kosten ca. 20,per persoon inclusief aas. ACCU’S Direct van fabriek Bij inlevering van oude accu Bezoek aan huis. Bel Waddinxveen 01828-3054. En de mooiste kans ontnam de overi gens uitstekend leidende scheidsrechter Prinsenbcrg de Waddinxveners door geen strafschop te geven toen een kopbal van Van Treyen door een verdediger uit het doel werd geslagen. een van de schaarse Full Speed aanvallen goed afrondde. BOSKOOP Op vrijdag 5 maart komt Fons lansen voor ,,’t Nut” naar Hotel ’Florida’ in Boskoop met zijn programma „Driemaal Andermaal”. De aanvang is 20.00 uur. Evenals in zijn voorgaande twee pro gramma’s streeft Fons Jansen ook nu niet naar louter kolder en satire, maar naar een goede combinatie van beide. Hij meente dat de kracht van kleinkunst schuilt in het vermijden van eenzijdig heid: zowel de satire als het mededogen, zowel de kolder als de levenswijsheid laat hij aan bod komen. WADDINXVEEN Zaterdag hebben de volleyballers van Be Fair een beschei den programma afgewerkt. In de promo tieklasse speelden Dames II en Heren I resp. tegen MSV uit Noordwijk en KVC uit Katwijk. Het tweede damesteam speelde in de basisopstelling een ouder wetse partij volleybal. Het vlak boven Be Fair geclasseerde MSV heeft zich nauwe lijks waar kunnen maken. Een geladen Be Fair nam op sportieve wijze wraak voor de eerder op ongeluk kige wijze geleden nederlaag tegen MSV. Met 15-9, 15-5 en 15-13 werd gewonnen. Het eerste herenteam had een rustige middag. De middenmoter KVC gaf coach Ad Boonstoppel mogelijkheden om te ex perimenteren. Het stroef startende Be Fair won de eerste set met 1510. In de tweede set werden Henk Terstappen en aanvoerder Jaap Duyker vervangen door Be Fair’s jongste talent. Met Wim v.d. Burgh en Ad Anker draaide Be Fair voortreffelijk. Met wervelende akties werd KVC volledig weggespeeld (151). Ook de derde set gaf een wijziging in de opstelling te zien. Spelverdelers Gerrit Koele en Evert Jan van Beek moesten hun plaats af staan. KVC buitte de wissels uit omdat het rommelige spel van Be Fair daar alle gelegenheid toe gaf. Bij de stand 310 leek een blamage voor Be Fair nabij. Gelukkig werd de juiste formule weer gevonden en scoorde Be Fair door tot 15-13. Dinsdag heeft Be Fair 1 (dames) een oefenduel gespeeld tegen het een klasse hoger spelende Achillespees 1. Be Fair startte in de basisopstelling en trok met een fel van leer. Vlot werd de eerste set- winst gepakt (15-5). Achillespees kwam in de tweede set terug. Bij de stand 4-10 gebruikte Be Fair een time out en werd er gewisseld. Het werkte effectief waardoor ook de tweede set werd gewonnen (16-14). In de derde set zag Achillespees het niet meer zo zitten. Be Fair scoorde normaal door zodat ook deze derde set met 15-7 werd gewonnen. WADDINXVEEN De vierde oper bare kleuterschool in Groenswaard II zal de naam ”De Klimop” gaan drager wanneer de gemeenteraad vanavond met gaat met een hiertoe strekkend voorste van het college van B. en W. De suggestie voor deze naam is afkom stig van de oudercommissie, die ook no. ”De Blokkendoos” als idee aandroeg maar toch de voorkeur gaf aan „De Klim op”. B. en W. vinden, dat de figuurlijke be tekenis van „De Klimop” goed bij ee: kleuterschool past en dat de naam boven dien aansluit bij de straat-naamgeving i. de betreffende wijk. Een dieptepunt kwam toen de Wad dinxveense doelman De Joode wegens na trappen van het veld werd gestuurd. Het vreemde was echter dat de Rijswijkse spits Bremen, die zeer provocerend speelde, eerst De Joode natrapte. Toen deze eigen rechter ging spelen moest alleen hij het veld uit. Met tien man slaagde Waddinxveen er in om de druk te handhaven en drie mi nuten voor tijd schoot Van der Horst on bereikbaar voor doelman Spiero in. nadat deze vijf minuten eerder op voortreffelij ke wijze een schot van dezelfde speler goed had gestopt. Verder kwamen de Waddinxveners niet meer.. Helaas voor de gastheren en gelukkig voor de bezoekers zag de matig leidende scheidsrechter enkele handsballen over het hoofd, zodat de rust met een 01 stand in ging. De tweede helft was veel enerverender. Al in de zesde minuut werd er opnieuw door Pot uit een scrimage gescoord (0-2). Waddinxveen kwam echter in de twin tigste minuut terug toen opnieuw een Full Speed verdediger de bal in het strafschop gebied met de hand speelde en aanvoer der Van der Horst de toegestane straf schop benutte (12). De wedstrijd werd steeds onvriendelij ker. In de 32ste minuut kwam Full Speed op 13 te staan. Het was weer Pot die De achterhoede maakt nog steeds een betrouwbare indruk en geniet nu reeds de reputatie de koplopers gelijke spelen af te dwingen. De wedstrijd tegen Zuidwijk was een gelijkopgaande strijd, met in de eerste helft de meeste kansen voor Waddinx veen. Na tien minuten wist Van Ewijk voor Waddinxveen te scoren, doch voor rust maakte Zuidwijk reeds gelijk. De tweede helft gaf een licht overwicht van Zuidwijk te zien, dat resulteerde in enige gevaarlijke momenten voor het Waddinx veense doel. Eenmaal ontsnapte Wad dinxveen aan een zekere nederlaag, toen een strafbal door Zuidwijk werd gemist. Zondagmiddag staat zowel voor Dames I als voor Heren I de streekderby tegen Alphen op het programma. Voor de he ren van Waddinxveen is dit de eerste wedstrijd die ze thuis spelen op het ter rein aan de Vondellaan. De jongens juni oren speelden tegen H.G.C. en wonnen met 70. De jongens-adspiranten won nen in een vriendschappelijke wedstrijd van Alecto uit Leiderdorp met 30 door fraaie doelpunten van Erik Jan Kreffer en Jaap Nelissen. WADDINXVEEN Dit jaar zal dc Vrouwen Wereldgebedsdag gehouder worden op donderdag 4 maart om 20 uur in de Immanuelkerk aan de Pr. Beatrix- laan. Doordat de vrijdagavond minder geschikt lijkt, is de avond verschoven naar donderdag. Het kinderkoor „De Zangvogels” zal medewerking verlenen. De orgelbegeleiding wordt verzorgd door Joke van Leeuwen. ventig keuringsavonden werden uitge trokken. Moerkapelle heeft sinds vorig jaar een eigen bureau voor de sportkeuring, waar ook sportmensen uit Zevenhuizen en Bleiswijk terecht kunnen. Voordien moes ten ook deze drie dorpen van het Wad dinxveense bureau gebruik maken. Waddinxveen-zaterdag behaalde eei niet bijster imponerende overwinning o| een echt niet sterk Be Fair 4. Waddinx veen maakte zijn hoge klassering alleer gedurende het eerste kwartier waar. Dc rest van de wedstrijd was het aankijket: nauwelijks waard. Wel was Waddinxveei na afloop tevreden met de behaalde pun ten, temeer daar concurrent W.D.S. z< vriendelijk was de winst aan de tegen stander te laten. Met nog vier wedstrijder te spelen, heeft Waddinxveen nog maa drie punten nodig om zich kampioen t kunnen noemen. In het begin van de wedstrijd zag het er voor Waddinxveen nog hoopvol uit. I: tien minuten tijd werd de Be Fair-defen sie met dieptepasses opengelegd. D.. Bruyn wist in die periode twee maal tc scoren. De Be Fair-defensie ging daarbi niet vrijuit, omdat de opgezette buiten spelval steeds te laat dichtklapte. Waddinxveen dacht op een gemakkelij ke overwinning af te stevenen. Niet bleek echter minder waar. Be Fair lie 1 zich niet zonder slag of stoot naar d. slachtbank sturen. Dit kwam direct to uiting in de tweede helft. Toen kwart de thuisclub door afstraffen van slech. wegwerken der Waddinxveners op 12. Dankzij van Oyen, die vanuit een doel worsteling de bal tussen de benen va- doelman Los doorschoof kwam Wad dinxveen op 1-3. Het laatste kwartie kwam Waddinxveen geheel onnodig no; al eens in moeilijkheden. Aanvoerde Westdijk moest het met een knieblessur de strijd staken, waardoor de organisati in de Waddinxveen-defensie meteen were verstoord. Het pleit niet voor de aan valskracht van Be Fair dat men slecht eenmaal hiervan wist te profiteren (23, WADDINXVEEN De Christelijke Woningbouwvereniging „Ons Begin” heeft aan dc Tesselschadelaan 32 een vast kantoortje gevestigd. Elke eerste dinsdag van de maand tussen half acht en negen uur ’s-avonds kunnen belanghebbenden daar terecht om adviezen te vragen, klachten te bespreken en wat dies meer zij. Het kantoor biedt nu ook werkruimte aan de heer A. Littooy, die voorheen met zijn boekhouding altijd in een garage moest werken. „Ons Begin” heeft nu een van haar vrijgezellenwoningen, bestaande uit een kamertje en een keuken, voor dit eigen gebruik gereserveerd. Vertrek van Waddinxveen ca. 6.30 uur in de morgen. Inlichtingen en aanmeldin gen: Bosboom Toussaintsingel II, tclef. 4990. Vopr de rust waren de Boskopers regel matig in de aanval, waaruit echter weinig scoringsmogelijkheden kwamen, mede doordat de RCV-achterhoede goed over eind bleef en de gevaarlijke spits Tuinen- burg goed afgedekt werd. Toch was hij het die de enige fout in de achterhoede afstrafte door de bal precies op maat naar Van Ooyen te schuiven die niet meer kon missen. De vele toeschouwers verwachtten na de rust een zelfde spelbeeld te zien, maar dat kwam anders uit. Direct gingen de Oranje-hemden ten aanval en wat zij te kort kwamen aan techniek maakte zij goed met keihard werken. En kansen kre gen ze ook, maar de gelijkmaker werd niet gemaakt al kreeg invaller J. Vane een bal maar voor het inschieten. WADDINXVEEN In het Geref. Verenigingsgebouw werd voor het club- kampioenschap de 23e ronde gespeeld. De uitslagen waren: C. Blonk-H. Boele 11; C. H. Kramp- B. van Eijk 1—1; F. van Kempen- G. v.d. Zijden 0—2; A. Blom-L. Heeren 20; C. Stolker-R. van Dijk 0—2; P. Swart- A. A. Rietveld 20; G. Heeren-J. de Heer 0 2; J. Vermeulen-I. J. C. den Toom 20; D. Zwanenburg-T. Driesse 02. Full Speed bleef met zijn snelle spitsen voortdurend de aandacht vragen van de Waddinxveense defensie en toen deze in de twintigste minuut even verslapte profi teerde Pot er handig van en alleen voor doelman De Joode maakte hij geen fout (0-1). Hierna ging de thuisclub nog sterker in de aanval, maar er werd bijzonder slecht geplaatst, zodat de keiharde Full Speed verdediging telkens in kon grijpen, mede doordat de Waddinxveners de bal te lang bij zich hielden. A. van Vliet werd hier 8e (totaal 10), P. Boolman 13e (12), A. Boolman 14e (11), E. Vliegendhart 15e (14), A. van Vloten eindigde in deze cros als 6e. Bij de meisjes A werd C. Burghoorn 4e, wat in de totaaltelling eveneens een 4e plaats opleverde. Bij de jongens D wist Wim den Besten door een overwinning eveneens zijn eerste plaats veilig te stellen en mag zich nu ook Gouds crosskampioen 1971 noemen. In deze groep eindigde M. Honkoop in totaal op een 13e plaats. Bij de jongens C liepen T. Versluis en A. Schrooder zich naar een 7e en een 14e plaats, wat een resp. 8e en 12e eindklassering opleverde. Bij de jongens B wist P. v.d. Lans in het klassement nog een plaats op te schui ven door een prachtige 3e plaats op deze middag. Totaal werd hij 6e. De senior- heren vestigde zich wederom in de mid denmoot en de totaaluitslagen waren voor WADDINXVEEN Wanneer men mag afgaan op de jaarcijfers over 1970 van het bureau voor de sportkeuring dan zijn de Waddinxveners (samen met de Boskopers en de Reeuwijkers) een spor tief volkje: 1441 aspirant-sportmensen lieten zich op geschiktheid testen. Hierbij hadden de voetballers met 702 verreweg de grootste inbreng. Daarna kwamen de liefhebbers van de zwem- sport (267), atletiek (118) en korfbal (105) aan de beurt. Verder lieten zich 94 kan didaten keuren voor volleybal, 81 voor gymnastiek, 27 voor schaatsen, 19 voor badminton, 17 voor tafeltennis, 9 voor wandelsport en 2 voor boksen. Alle plaatselijke artsen hebben zich in gezet voor deze keuringen, waarvoor ze- Positief in dit duel was het spel va" Thea Meusink en Hanny Oskamp, di zich uitstekend weerden in dit voor he vreemde team. Voor 2 maart is weer een oefenduel ge organiseerd en wel tegen Argos uit Lei den. Programma (promotieklasse): vrijdag 26 febr. GVC 1-Be Fair 2 (dames 20.30 uur; zaterdag 27 febr. Be Fair 1 DAC 1 (dames) 16.00 uur; promotieklas se: donderdag 25 febr. Skania 1- Be Fai. 1 (heren) 20.15 uur. Overige teams: zaterdag 27 febr. Doskc 2-Be Fair 4 (dames) 14 uur; Idem 27 febr Be Fair 3-Dosko 1 (heren) 14 uur; Ider. VCH 1-Be Fair 2 (heren) 14.30 uur; Idem Zevenklappers a-Be Fair jun. 16.30 uur. Chris Voerman van Be Fair in een vergeefse poging de SNS-keeper te verschalken. k

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5