voor ei in van Hc ze Nieuwe raadsleden naar K II* M Ir Toi-Toi krijgt toch nog subsidie van f 500,— K Opbouwend gesprek brengt raad tot compromis speelplaats in Vondelwijk Sjaak Noteboom opent riant herbouwde zaak Peuterspeelzalen willen regionaal overleg □K Kruiswoordraadsel gil F tr' SS 1 I Ki H Pagina 7 In fases Een ton 7 9 4 is 4 to fa és Tv 7° 7* Horizontaal Dc tt 7* F *7 fHB** l* I T Zo toonde een ieder, dat de goede wil aanwezig was en dat het aan ver trouwen in het buurtcomité niet schortte. Waarop men tenslotte tot het compromis kwam, waarmee al len het volle pond (kunnen) krijgen. WADI A, het dan d< geluk 4 mini balans WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad heeft besloten de in juni van vorig jaar opgerichte amateurtoneelvereniging „Toi-Toi” een eenmalig subsidie van vijfhonderd gulden toe te kennen. Dit gebeurde hoe wel de subsidiecommissie in eerste instantie negatief op de aanvrage had geadviseerd, een advies dat het college bij de afhandeling van de ingekomen stukken had overgenomen. Kans geven Geen halve proef WADDINXVEEN Sjaak Noteboom heeft gisteren zijn geheel ver bouwde en uitgebreide foto- en fihnzaak geopend, een feestelijke aanzet tot de viering van het tienjarig bestaan van de Passage. ’s-Middags was er recep tie voor genodigden, ’s-avonds was heel Waddinxveen welkom om te komen kijken. En er was heel wat te zien: een schitterende, ruime, zeer modern geoutilleerde zaak, waarbij de toch lang niet te versmaden inrichting van voorheen in de herinnering alleen nog maar terugkomt als een klein winkel tje. WADDINXVEEN In een bijzonder opbouwend gesprek zijn vorige week het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad het eens geworden over het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een kleuterspeelplaats op een terrein in de Vondelwijk ten oosten van de flats in de Nicolaas Beetslaan. Het buurtcomité-noord, het comité „Speel velden voor de jeugd”, wethouder Lips en de Dienst Openbare Werken zullen rond de tafel gaan zitten om uit te maken hoe groot naar redelijkheid het bedrag moet zijn om een kleuterspeelplaats aan te leggen. Indien dit niet hoger wordt dan 16.000,is de gemeenteraad bij voorbaat akkoord. IBS® Dit is het wagenpark van verhuis- en transportonderneming fa. A. van Noort. Een trots geheel, 10 wagens groot met een laadvermogen van totaal 118 ton. Pronkstukken zijn een trailer (semi-dieplader) van 30 ton, die tot een lengte van 18 meter kan worden uitgebouwd en een gloednieuwe verhuiswagen van 46 kubieke meter. In veertig jaar werd de firma Van Noort tot een transportbedrijf van deze respectabele grootte opgewerkt. Veertig jaar geleden, op 14 maart 1931, begonnen de gebroeders Hendrik en Albertus van Noort een transportbedrijf annex fourage- handel met twee vrachtautootjes. In 1954 stapte Hendrik uit de com binatie en kwamen zoons Huibert, Ben en Bert bij vader Albertus in de zaak om het bedrijf als firma A. van Noort en Zonen voor te zetten. Veertig jaar is Van Noort nu in de transportwereld een naam, waar op men kan bouwen en veel klanten, niet alleen in Nederland maar ook in België en Luxemburg, doen dat dan ook graag. Als het moet - zoals in het begin van de week bij de sneeuwval - gaat Albertus het autostuur niet uit de weg en klimt hij op een van de reservewagens om bij te springen. Anders laat hij het werk op de dui zenden kilometers weg over aan zijn drie zoons, de zes chauffeurs en de drie bijrijders en bestiert hij de zaken van Waddinxveen uit. Met al deze stoere medewerkers viert Van Noort het veertigjarig bestaan zaterdagmiddag 13 maart met een receptie van half vier tot half zes in het Gereformeerd Verenigingsgebouw. REEUWIJK Op uitnodiging van de „Stichting Kinderopvang Reeuwijk” waren vorige week ver tegenwoordigingen van twaalf peu terspeelzalen uit de streek Gouda en omstreken bijeen. Door de enorm snelle ontwikkeling van het peuter speelzaalwerk blijkt voorlichting, coördinatie en adviserjng gewenst. De prachtige antieke klok, die het oud-gemeenteraadslid me vrouw Van der Torren aan de gemeente heeft geschonken, werd vorige week in de raads zaal officieel overgedragen. Burgemeester Van der Hooft was erg blij met deze vorstelij ke gift en dankte de geefster hartelijk. Dank ging ook uit aan de Goudse hoofdonder wijzer Heijkoop, die als ama teur met de allure van een ’’meester - klokkenmaker” dit ’’staande Amsterdamse horlo ge” prachtig heeft gerestau reerd. (foto Sjaak Noteboom) w i 'b WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 4 MAART 1971 WEEK 4 Z \JJ ft Ij té Jé IS Ss Je st SU Vf A io éi é.4 \fl Vertikaal ruitei i’ st Mevrouw Oosterbroek legde de belofte af, de heer Noordam de eed. Dt hun met striji Katv Wad een i B. en W. hoewel het plan waarderend voelden meer voor een uitvoering in twee fases, zodat eerst eens kon worden bezien of het speelterrein in een kenne lijke behoefte zou voorzien. Het vroeg daarom de raad een krediet van 8.000,- beschikbaar te stellen voor de uitvoering van de eerste fase van het plan. In Waddinxveen zijn nu drie peuter- speelgroepen. Inlichtingen kan men in winnen: Groenswaard, Mevr. Heyaard, tel. 4693; 't Hummelhof, Mauritslaan, Mevr. Klinkenberg, tel. 4300; Immanuel- kerk, Mevr. Pruymboom, tel. 4360. D< spoe opge WAJ eind vol Hen de s in et De lijk s dient naar A. D kan i de w W kam 24e wan A Swa H. 1 len C. v.d. J. d Dijk O kam zich Bloi en hun Z Alp, v.d. aan D, I we stam II 1 Wac Se prac met dinx juni ovet vooi cate van T adsf ople De financiële commissie, die anders (en terecht) met grote zuinigheid de Overigens was de burgemeester er van overtuigd dat de zaken van een speelter rein in de Vondelwijk zeker goed door het buurtcomité zouden worden behar tigd. Wethouder Lips adviseerde om eerst eens met die achtduizend gulden te begin nen. „Het comité mag dan nog altijd te rugkomen als het werkelijk redelijke verlangens heeft. Laat ze maar eens sa men met openbare werken van start gaan. Wij willen heus wel tot zelfwerkzaam heid prikkelen en de mensen niet betut telen of beknibbelen.” De maar l Boveni strijd X Z.C. dedigit afgestr na kre zen, di schotel was wi Begem onhou De brengt kansei niet t speler laten. In c we zii volg makei mogel nume In Gouw nog h> sloeg val: 0 De ken e Bij e spelei een f in eij meen delijk goed De laatst een 1 watei Nijht 2—5. stand we ki om ei Nu is er echter iets van de grond ge komen, de vereniging heeft een stuk in gestudeerd en brengt dit onder meer be langeloos voor de bejaarden en het Rode Kruis. „Vooral nu de Culturele Kring niets brengt moeten we deze mensen de kans geven zich te presenteren nu hun be groting een reëel tekort vertoont”. De heer Uitbeijerse wilde hier niet aan In de eerste plaats omdat hij principieel tegen toneelvoorstellingen is. Maar bo vendien meende hij, dat de subsidiecom missie zich, als zij op haar schreden van de eerste weigering zou terugkomen, te kijk zou zetten. De heer Van Gent (PvdA) vond dit geen argument: in vier maanden kan een subsidiecommissie op goede gronden heus wel van besluit veranderen. WADDINXVEEN Aan het begin van de zitting van de Waddinxveense ge meenteraad zijn vorige week mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) en P. Noordam (AR) tot leden van de raad geïnstalleerd als opvolgers van respectie velijk de heren A. W. Schulte en F. M. van Tol. Het zou gaan betekenen, dat we in dit jaar aan zaken als deze een ton kwijt ra ken, want als je het met deze ene speel plaats doet moet je ook twee of drie an dere gelegenheid geven.” Namens de financiële commissie rap porteerde het raadslid Barth (D’66), dat voor die achtduizend gulden een hekwerk, een toegangspad, een pad op het terrein- tje en het grondwerk konden worden uit gevoerd. Dan zou de koek op zijn en er zou voor toestellen en andere voorzienin gen niets meer over zijn. De financiële commissie adviseert het plan een volle dige kans te geven omdat ook dan pas zou zijn te beoordelen of plannen als dit el ders navolging verdienen. De heer Van Heteren (Gemeentebelan gen) drong er op aan om als de ouders tot allerlei medewerking bereid zouden zijn en een volledig „ja” zouden laten horen de proef met dit terrein in zijn geheel te nemen. „Doen we het voor de helft, dan kan je niet meer van een proef spreken,” zo vond hij. zijn aangebouwd, dat het een geraffineerd diepte-effect aan de winkel geeft. Eerst het kantoor met de afwerkruimte voor snijden en drogen van foto’s. Wie vroeger wel eens is doorgedrongen in het oude kantoortje en gezien heeft hoe Noteboom daar met zijn assistenten met de nauwe ruimte moest woekeren kan begrijpen hoe welkom hem de armslag is, die het nieu we kantoor geeft. Achter het kantoor nu twee donkere kamers. Eén voor het ontwikkelen van de amateurfilms van de klanten en één voor het beroepswerk van Sjaak Noteboom en zijn rechterhand Loek Wallaart. Een verdere aanwinst is een toiletgroep. Daarachter dan het opname-atelier in de nieuw aangebouwde ruimte, groter dan voorheen, voorzien van de modernste snufjes. Deze uitmuntend geslaagde verbouwing, die Sjaak Noteboom en de Passage een zaak van grote allure heeft gegeven, is uitgevoerd door firma M. de Bas voor het timmerwerk, fa. Sekeris en Zoon voor het metselwerk, firma P. W. Kloet voor het schilderwerk en firma Wik uit Kaats heuvel voor het interieur. Onder de zeer velen, die de heer en me vrouw Noteboom, dochter Tannie en de andere medewerkers kwamen gelukwen sen waren loco-burgemeester Lips, wet houder Huizer, gemeentesecretaris Jenné, de commandant van de rijkspolitie adju dant Koelma, de voorzitter van de mid- denstandsvereniging de heer Van Ringe- lenstein, de secretaris van de Kamer van Koophandel drs Buenk en oud-directeur van Openbare Werken de heer Krane- veld. kwartjes en dubbeltjes telt, kwam nu met het voorstel wél subsidie te geven als de subsidiecommissie en het college hun be zwaren konden laten varen. Dat was in de subsidiecommissie al gebeurd met al leen de stem van de heer Uitbeijrse (Herv. kiesver.) tegen. De heer Barth (D’66) rapporteerde na mens de financiële commissie, dat des tijds t erecht negatief was geadviseerd, toen „Toi-Toi” direct na de oprichting al steun vroeg. Het buurtcomité had een bijzonder aantrekkelijk plan aan B. en W. voor gelegd, dat bij dit college ook veel waar dering vond. De kosten hiervan zouden alles inbegrepen 16.000,gaan bedra gen. De commissie Openbare Werken en Bedrijven uit de raad had het college ge adviseerd het krediet te verlenen en het plan uit te voeren zoals het comité had voorgesteld. In dezelfde geest spraken de heren Havenaar (SGP) en Barth. De laatste had geinformeerd naar de werkelijke activi teiten in het buurtcomité en was daarbij een lijst met namen van 76 goede, enthou siaste medewerkers tegengekomen. De burgemeester antwoordde, dat het college graag met een plan als dit zou wil len meedoen als vast staat, dat toezicht en klein onderhoud niet op het dak van de gemeente worden geschoven. „Ik ben zelf er schuldig aan, dat het voorstel voor een krediet tot de helft is teruggeschroefd. De bewoners van vijf flats in Groenswaard I hebben een plan voor 19.000,—. Uw raad heeft onlangs grond teruggekocht voor een peuterspeel- plaats in Groenswaard II: die moet er komen. De besturen van de vier officiële speeltuinverenigingen, die al jarenlang zoveel voor de jeugd hebben gedaan zul len zeggen „wij bestaan ook nog”. Noteboom heeft de ruimtewinst gehaald uit een aanbouw aan de achterzijde. Hier door konden alle onderdelen van zijn be drijf worden opgeschoven, waardoor on der meer de winkel ongeveer tweemaal zo groot is geworden als vroeger. In totaal won het bedrijf vijftig vierkante meter aan oppervlakte. De winkel maakt een riante indruk. De toonbank is verhuisd naar de andere kant van de zaak en staat nu centraal. Een ge makkelijk zitje voorin de winkel geeft alle gelegenheid met de cliënten rustig foto- en filmcamera’s te bekijken. Aan de an dere kant een hoek met projectiescherm en projector waar onder meer dia’s kun nen worden getoond. Achter de winkel liggen de werkruim ten, die met een smalle toeloop zodanig Met dat laatste waren alle raadsleden, behalve de heren Uitbeijerse en Have naar (SGP) deze laatste ook op prin cipiële gronden het eens, zodat „Toi- Toi” zijn vijfhonderd gulden kreeg. 1. Engelse universi- teitsplaats 2. bez. voornw. 3. gegrepen 4. soort wormpje 5. reeds 6. titel (afk.) 7. breedvoerig 8. soort walvis 9. zangnoot 10. verdriet, narig heid 12. Europeaan 14. oppervlakte- maat 16. vogelziekte 21. gebogen been 22. rivier in Oost- Europa een aftasten geweest van eikaars menin gen over kinderopvang in breder ver band, peuterspeelzaalwerk, verantwoord speelgoed, coaching van de leiding (zowel gekwalificeerde krachten als moeders), regionaal overleg enzovoorts. Het resultaat van de avond was een voorlopig regionaal overleg, waaraan per peuterspeelzaaigroep een afgevaardigde gaat deelnemen. Aanwezig waren leiding, vaders en moeders van drie speelzalen uit Gouda, twee uit Waddinxveen en uit de volgende plaatsen één speelgroep: Haastrecht, Reeuwijk, Nieuwkoop, Berkenwoude, Moordrecht, Boskoop en Moerkapelle. 25. stuk stof 27. plakmiddel 28. vogel 29. rondhout 30. uitbouw 32. baganaal 34. elk 35. deel v.d. bijbel (afk.) 36. verlaagde toon 39. groente 40. spoedig 45. deel van Amerika (afk.) 46. water in Friesland 47. meisjesnaam 49. godheid 51. zangnoot 52. voorzetsel 54. bereidings- voorschrift 55. meisjesnaam 56. steen 58. entree 60. gewapende 62. rijgsnoer 63. losse naad 64. deel v. Amerika (afk.) 66. beletsel 68. familielid 69. Engelse titel 73. uitroep 75. eerwaarde heer (Lat. afk.) 76. getij 78. deel van de dag (afk.) De landelijke werkgemeenschap voor kindercentra, waarvan veel peuterspeel zalen lid zijn, kan de vele aanvragen voor bijscholing, advies over organisatie, fi nanciële zaken e.d. niet verwerken en wil graag dat men zich in de streek gaat or ganiseren. De eerste bijeenkomst in de kantine van het sportpark in Reeuwijk (waarin ook een peuterspeelgroep is gevestigd) ,is waarde van respectievelijk 7,50 en 5,Inzenden tot uiterlijk 19 maart a.s. Onder de inzenders van de goede oplossingen worden twee boekenbonnen verloot ter 1. dubbelklank 3. feestdos 6. jongensnaam 9. te zijner tijd (Lat. afk.) 11. telwoord 13. noodsein 15. jongensnaam 17. boom 18. land in Zuid- Amerika 19. rekening 20. toestand van rust 23. luchtstroming 24. grondsoort 26. meisjesnaam 28. eil. in de Middelt. Zee 31. ontvangstbewijs 33. vette vloeistof 37. bloeiwijze 38. naschrift (afk.) 40. vreemde munt (afk.) 41. wandversiering 42. jongensnaam 43. weermacht 44. de dato (afk.) 45. weidedieren 47. bevestiging 48. water in Brabant 50. Bijbelse naam 53. glazen uitbouw 55. elasticiteit 57. onderdrukker koker G 680710 V 61. klein poosje 63. listigheidje 65. onzin 67. doelpunt 70. muziekteken 71. openbaar vervoer middel 72. gewas 74. leger 77. onprettig 79. op dit moment 80. deel v.h. gebit 81. weg over het water 82. met deelneming (afk.) fit 1* ,‘s- 7? 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 10