De Gouwe moet meerdere erkennen Z EG (3-5) m Schaaknieuws Oplossing puzzel van 11 februari W.S.E. de rust na Heren Be Fair volleybal Hockeyers boeken duidelijk in de lift zit Waddinxveen-zat. heeft zege op zege Mej. v. Rhijn viert Waddinxveen speelt gelijk tegen Vredenburch (0-0) jubileum bij PTT nu volle winst nodig pas naast Soccer Boys Vissen in Den Haag Eerste Waddinxveense Accucentrale „LEWA” Pagina 5 EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Dames winnen WADDINXVEEN Het is de Gouwe niet gelukt de leider in de 2e klasse A, het Enschedese Z.C.E., te bedwingen. De bezoekers waren gewoon beter dan de thuisclub. Zij speelden niet koel overleg en hadden dat kleine beetje geluk dat in iedere belangrijke wedstrijd nodig is. Het gelukte Z.C.E. binnen 4 minuten de stand op 3—0 te brengen, en die klap bracht de Gouwe uit balans. de thuiswedstrijd tegen Soccer Boys had ge- meer op winst gokte, is bedrogen De eerste Waddinxveense voet balkampioenen hebben zich gemeld. Het zijn de C-junioren van W.S.E., die alle concurren ten de baas bleven en daarom op dit stoere statieportret mochten. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Het stan- daard-herenteam van Be Fair heeft de smaak van de overwinningen weer te pakken. Na de 30 zege op K.V.C. werd nu het Delftse Skania met 31 aan de zegekar gebonden. In de eerste set draaiden beide ploe gen prima en hielden elkaar lange tijd in evenwicht. Bij de stand 13-13 wist Be Fair met een paar goed uit gevoerde aanvallen de winst binnen te halen: 13-15. RIJSWIJK In een aantrekkelijke en harde, maar sportieve wedstrijd, die uitmuntend door de scheidsrechter werd geleid, is Vredenburch in eigen huis ook nu weer ongeslagen gebleven. In de eerste helft een iets sterker Waddinxveen dat met brede combinaties probeerde de harde Vredenburch defensie te passeren, maar deze gaf weinig kansen weg. De Rijswijkers pro beerden het met lange trappen. Ook dit leverde enkele kleine kansjes op, maar geprofiteerd werd er niet. 35% korting op nieuwe 1,5 jaar garantie Waddinxveen kon zaterdag tegen Sportlust 4 niet verder komen dan een puntenverdeling in Woerden. Deze halve winst, voor Waddinxveen een te leurstellend resultaat, was te wijten aan eigen fouten. De Waddinxveense defensie, normaal het sterkste gedeelte van de ploeg, kon deze middag zijn draai niet vinden. Enkele grove blunders werden door de fel spelende Sport lust-ploeg afgestraft De WSE-supporter, die voor dacht, dat zijn club op rozen zat en zonder i uitgekomen. Het werd niet meer dan een 22 gelijkspel, en niet eens gemakkelijk. Damnieuws WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 4 MAART 1971 (Advertentie) aan dit toernooi. De dames hadden weinig moeite met hun tegenstandster Vivax. Zij wonnen met 06. De Gouwe startte de uitwed strijd in het zwembad „de Niereweide” te Katwijk met twee invalsters, maar de Waddinxveense speelsters hadden al snel een riante voorsprong. De voorhoede was goed op dreef en al spoedig bracht Wil Rupke, na een goed opgebouwde aanval, de stand op 01. Programma (promotieklasse): Be Fair 2-Skania 1, 14.30 uur (dames); Be Fair 1-Jupiter 1, 16.00 uur (heren). Heren 3e klasse - zaterdag 6 maart: Rad./MVC7-Be Fair 4, 17.00 uur. Dames 3e klasse - vrijdag 5 maart: Be Fair 5-VOY 1, 21.00 uur. Jongens-jun. zaterd. 6 maart: Be Fair-Jod. Boys, 17,15 uur. Meisjes-asp. - zaterdag 6 maart: Be Fair-Olympia 1, 13.30 uur. Dames I: donderdag 4 maart: Tornado 1-Be Fair 1, 20.15 uur; vrijdag 5 maart: GVC 1-Be Fair 1,20.30 uur. Kort daarna rondde Kathe Troost- Brunnekreef een snelle uitval van de Gouwe doeltreffend af: 20. In de eerste periode scoorde de Gouwe nog 3x; eerst 2 treffers van Wil Rupke en een van Ka the Troost-Brunnekreef. Vivax stelde hier weinig tegenover; de enkele uitvallen van de thuisclub werden door de Gouwe-verdediging onschadelijk gemaakt. Doelvrouwe Hanny Kloet kreeg dan ook weinig werk. In de tweede helft wilde het de Gouwe niet zo goed lukken, hetgeen tot gevolg had dat er nog slechts eenmaal gescoord werd, en wel door Joke de Wit: 06. Rustig aanvallend ging de Gouwe door, maar de schoten werden Schrooder 10; N. Littooy-H. Kooyman L 1 Glasbeek-H. van Kooten 01; Fr. Dijen-D. J. Dullemond 10; E. Beest-G. Oudijk 10; Th. Goor-J. Weele 01; W. de Waardt-J. Voskuilen 01; Th. Goor-Chr. v.d. Stelt 10; A. Schrooder-W. v.d. Eyk 01. i ZO maar waarbij aangetekend dient te wor den dat het middenveld meer oog had voor offensieve daden, zodat de verdedi gende taak te veel werd verwaarloosd. Ondanks deze slechte „generale” was men bij Waddinxveen toch tevreden met het ene punt. Het houd echter wel in dat a.s. zaterdag van Sportief gewonnen moet worden om zich zaterdag al kampioen te laten noemen. Ook in de tweede set werd een behoor lijk spelpeil gehaald en nam Be Fair aan vankelijk een kleine voorsprong. Nu ech ter kwam Skania tegen het einde van de set sterk terug en bracht door de 1513 winst de stand weer in evenwicht. De inspanning was blijkbaar te groot geweest voor de gastheren want zonder dat Be Fair beter ging spelen, werd Ska nia de volgende set onder de voet gelo pen. Arie van Tol had in de 3-15 over winning een groot aandeel, want op zijn molenwiek service wist Skania geen ant woord te vinden. De vierde set bracht de beslissing. Ska nia kon zich niet meer herstellen van de inzinking van de derde set. Ook Be t-air speelde aanzienlijk minder zodat nog ruim 10 minuten nodig waren voordat deze set in winst werd omgezet (9-15). Met deze 31 overwinning, behaald in 66 minuten - blijft Be Fair de leiders op de voet volgen. Ook de dames-afvaardiging van Be Fair in de promotieklasse deed het goed. Zo wel het eerste als het tweede behaalde een overwinning. Be Fair 1 heeft overigens niet zo kun nen overtuigen. Een groot aantal tegen standers is gewoon te zwak om tot een goed niveau te komen. Ook DAC uit Alphen a.d. Rijn is zo’n team. Be Fair won met 30. Setstanden: 15-7, 15-9 en 15-7. WADDINXVEEN Uitslagen huis houdelijke competitie Waddinxveense Schaakvereniging: Senioren 4e ronde groep I: W. v. Oort- P. Perdijk 1—0; J. H. Smit-P. Broer L. Wolfs-J. van Oort afgebr.; W. van Vuuren-Drs. W. H. Wientjens. Groep II: A. van Dijke-H. Schoen maker 01; J. Kleiweg-A. Versluis 10; A. v.d. Ende-P. v.d. Munt 01; A. Lit- tooy-A. A. van Oort 10; A. van der Starre-G. de Willigen afgebr.; J. W. v.d. Plaat-W. Verstoep 01; A. Oomkens-E. Kruisinga 10. Afgebroken partij uitgespeeld: G. de Willigen-A. Littooy J-|. Uitslagen bij de junioren: G. v.d. Born-K. Zuidam afgebr.; L. de Kooter-P. v.d. Hoek 10; G. Burger-A. Schrooder 10; N. Littooy-H. Kooyman J-J; P. v.d. Berg-W. v.d. Eyk 10; O. van van van WADDINXVEEN Het afgelopen week einde was weer druk en bijzonder succes vol voor de hockeyclub Waddinxveen. Heren I speelde tegen Alphen I een goe de sportieve wedstrijd welke resulteerde in een 21 overwinning. De ontmoeting dames I tegen Alphen I werd eveneens een zege met een eind stand van 41. Heren III tegen Alphen II leverde een overwinning op voor Waddinxveen: 60. Semi-veteranen tegen Zoetermeer ging practisch gelijk op, maar eindigde toch met een eindstand van 43 voor Wad dinxveen. De wedstrijd van de meisjes junioren tegen Siseo A mondde uit in een overwinning voor Siseo: eindstand 01 voor Siseo. Jongens-junioren tegen Fores- cate had als resultaat een overwinning van 41. Tot slot de adspiranten tegen Alphense adspiranten die een geweldige eindstand opleverde n.l. 120. Het tweede damesteam heeft in ’s-Gra- venzande een set moeten afstaan aan G.V.C. Ook dit team ondervond niet veel tegenstand zodat uiteindelijk met 31 werd gewonnen! Van de overige teams kon Heren II het ongeslagen record net handhaven. In de laatste competitiewedstrijd werd in Haas trecht met 22 gelijk gespeeld tegen V.C.H. Heren III verloor zijn laatste wedstrijd tegen Dosko 1 met 03. Het eerste kwartier van de tweede helft hadden de bezoekers het heft nog in han den, maar langzamerhand begon Vreden- burch aan zijn offensief te bouwen. Er ontstonden enkele gevaarlijke scrimages voor het Waddinxveen-doel, maar inval ler doelman De Kwaadsteniet stond zijn mannetje en hield zijn doel schoon. De nu schaarse aanvallen van Wad dinxveen waren echter ook niet van ge vaar ontbloot. Zo kwam Arendsen alleen voor de Vredenburch-doelman, die ver uit zijn doel was gekomen. Hij passeerde hem, maar werd gelijk door de keeper onderuit gehaald, zodat een zeer goede minder goed gericht, zodat de voorsprong niet verder werd uitgebreid. Vivax kon tegen de Gouwe aanvallend weinig goeds doen en zag dan ook geen kans een tegen doelpunt te scoren. Uitslagen: de Gouwe-B.Z.C. meisjes 32 de Gouwe 4-Donk 2 heren 1-I de Gouwe 1-Z.C.E. 1 heren 35 Vivax 1-de Gouwe 1 dames 06 B.Z.P.C. 4-de Gouwe 4 heren Programma: Zaterdag 6 maart: 8.20 uur de Gouwe 5-L.G.B. 2 heren 9.15 uurZ.I.O.S. I-de Gouwe 1 heren 9.20 uur L.Z.C. 2-de Gouwe 3 heren Dinsdag 9 maart: 8.15 uur de Gouwe-A.Z.C. b jongens 9.20 uur de Gouwe 2-A.Z.C. 2 heren lang treuzelde met schieten kon een ver dediger nog net in grijpen. Gescoord werd er niet, zodat de wed strijd in 00 eindigde. Deze stand gaf het beste de verhouding weer. kans teniet werd gedaan. Twee minuten voor het einde kwam linkshalf Van der Sluis, na een goede pass alleen voor de doelman te staan, maar doordat hij iets te De Gouwe heeft alles geprobeerd, I maar het wilde deze avond niet lukken. I Bovendien moest de Gouwe deze wed- I strijd Van der Leden missen. Z.C.E. profiteerde al snel van een ver- dedigingsfout van de Gouwe, die werd I afgestraft door Blankenstein. Vlak hier na kreeg Z.C.E. een strafworp toegewe zen, die door A. Moolhuisen werd inge schoten 02. De derde Z.C.E. treffer was wel de mooiste: een vleugelschot van Begeman was voor doelman Den Oudsten onhoudbaar 03. De Gouwe had tot dan weinig in te brengen: de voorhoede kreeg weinig kansen en de kansen die kwamen werden niet benut. Ook niet toen een Z.C.E.- speler voor 1 minuut het water moest ver laten. In de tweede periode trachtte de Gou we zich te herstellen en dat had tot ge volg dat Z.C.E. geen doelpunten kon maken. Maar ook de Gouwe zag geen mogelijkheid gebruik te maken van een numerieke meerderheid. In de derde periode, juist toen de Gouwe meer in de aanval ging, en ook nog het voordeel kreeg van een man meer, sloeg Z.C.E. hard toe door een snelle uit val: 04. De Gouwe liet de moed nog niet zak ken en drong op naar het doel van Z.C.E. Bij een van deze aanvallen raakte een speler van Z.C.E. in paniek en gooide een prachtige boogbal over de doelman in eigen doel 14. De vierde numerieke meerderheid van de Gouwe werd dan ein delijk benut. Henny v.d. Bosch strafte dit goed af en bracht de stand op 24. De Gouwe had bij het begin van de laatste periode nog een klein kansje om een beter resultaat uit het Bodegraafse- water te halen. Een keihard schot van Nijhuis maakte aan die illusie een eind 25. Het was Henny v.d. Bosch die de stand nog op 3-5 bracht, maar de Gou we kreeg tegen dit Z.C.E. geen kans meer om een beter resultaat te halen. De bezoekers die met snel en beweeg lijk spel deze belangrijke wedstrijd ver diend wonnen, gaan hoge ogen gooien naar het kampioenschap in de 2e klasse A. De Gouwe met 4 punten achterstand kan de komende weken met minder druk de wedstrijden tegemoet gaan zien. HORIZONTAAL: 1. slip; 4. pa; 6. karin; 10. gok; 11. reiger; 14. aden; 16. r.o.; 17. dom; 18. at; 19. aa; 20. k.o.; 21. isar; 23. ie; 25. agame; 28. doorlopen; 30. vos; 32. es; 34. om; 35. zaad; 37. compenseren; 42. eg; 44. aha; 45. Ie; 46. ut; 47. ate; 48. l.o.; 49. sollicitant; 53. olie; 55. er; 56. el; 58. vla; 59. galstenen; 63. steel; 65. or; 66. naad; 68. r.d.; 70. on; 71. is; 73. opa; 75. te; 76. koen; 78. egoïst; 80. man; 81. regel; 82. pa; 83. tulp. Waddinxveen, zeker voor rust de bete re ploeg, kwam al vrij vlot op een 02 voorsprong, door doelpunten van Van Oyen en De Bruyn. Sportlust wist echter nog voor theetijd tot 12 terug te komen door een onoplettendheid in de Waddinx- veen-defensie. Geluk hadden de geel-zwarten nog toen doelman Boeter een Sportlust-speler in de tang nam. De matig leidende arbiter Schonewille wenste dit niet met een straf schop te bestraffen. Sportlust kon dit slecht verwerken, en ging er nog eens ex tra fel tegen aan. Een felheid waar het bij sommige Wad- dinxveners nog al eens aan ontbrak. Dat sommige spelers niet of weinig trainen was nu heel duidelijk te merken. De echt niet over een ijzeren conditie beschikken de Sportlust-ploeg liet sommigen van Waddinxveen in hun hemd staan. Na de rust kwam de thuisclub langszij, dankzij een voor Boeter onhoudbaar schot. Een kwartier voor tijd schiep Waddinxveen zich weer een gunstige uit gangsstelling, dankzij een uitstekend doel punt van alweer De Bruyn. Drie minuten voor tijd kwam de thuisclub toch nog op gelijke hoogte door wederom een blunder af te straffen. Om kort te gaan: een matige wedstrijd van Waddinxveen, waarin de achterhoede nogal eens op het verkeerde been stond, ACCU’S Direct van fabriek Bij inlevering van oude accu Bezoek aan huis. Bel Waddinxveen 01828-3054. VERTICAAL: 1. soos; 2. l.k.; 3. pro; 4. pi; 5. aga; 6. kr; 7. raam; 8. id; 9. nek; 10. grime; 12. emir; 13. etappe; 15. nors; 17, droom; 19. aanzetten; 22. ad; 24. elan; 26. ge; 27. eva; 29. omploegen; 31. odette; 33. school; 36. an; 38. o.a.; 39. eel; 40. s.r.i.; 41. rui; 43. ge; 44. al; 47. an; 49. si; 50. lollig; 51. cito; 52. arena; 54. las; 57. lijden; 58. vork; 60. a.e.; 61. eros; 62. na; 64. tong; 67. atap; 69. dor; 72. sop; 74. p.t.t.; 77. ee; 78. el; 79. ia; 80. m.l. Na loting werden de boekenbonnen toegekend aan mevr. Hilgers, Stations straat 32 7,50) en mevr. J. C. Carels, Kon. Wilhelminasingel 74 5,beide te Waddinxveen. WADDINXVEEN Mejuffrouw E. H. van Rijn, ambtenaar huishoudelijke dienst van de PTT, die werkzaam is op het postkantoor in Waddinxveen, was dinsdag veertig jaar in overheidsdienst. Dit jubileum is ’s-avonds met het gehele personeel gevierd op een gezellige avond in de kantine van het postkantoor. De jubilaresse werd eerst hartelijk toe gesproken door de directeur van het postkantoor, de heer D. Linschoten, die met grote erkentelijkheid sprak over de trouwe plichtsbetrachting, die mejuf frouw Van Rhijn gedurende veertig jaar in haar werk in openbare dienst aan de gemeenschap heeft getoond. Hij overhan digde haar het gebruikelijke geschenk onder couvert en ook een verguld zilveren broche met een oorkonde. Besteller-voorman E. J. van Beek sprak namens de collega’s. Hij bood de jubila resse een gouden ring en een bloemen hulde aan. Een speciale gelukwens sprak de heer De Bas, oud-besteller, die vele jaren mej mejuffrouw Van Rhijn had samenge werkt. Tot laat in de avond bleef men daarna gezellig feestvieren, waarvoor de heer Van Harskamp een leuk programma in elkaar had gezet. WADDINXVEEN Zaterdag 6 maart organiseert de hengelsportvereniging „Waddinxveen” in samenwerking met de ’s-Gravenhaagse Hengelaarsvereniging een tweekamp in het water langs de Soest- dijkse Kade in Den Haag. Er wordt gevist op maatvis. De wed strijd duurt twee maal een half uur. Het aas en voer is vrij. De prijs over de twee wedstrijden is een wisselbeker. Er is ook een prijs voor de individuele winnaar van de wedstrijd. Hij, die de grootste vis vangt van beide verenigingen krijgt eveneens een prijs. Aanvang der wedstrijd 8 uur. Vertrek station 6.30 uur. Er gaven zich 23 henge laars voor deze wedstrijd op. WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van Excelsior werd de 24e ronde gespeeld, waarvan de uitslagen waren als volgt: A. A. Rietveld-J. de Heer 02; P. Swart-A. Compeer 1-1; F. van Kempen- H Boele 02; C. H. Kramp-J. Vermeu len 20; C. Blonk-G. Heeren 11; I. J. C. den Toom-D. Zwanenburg 11; G. v.d. Zijden-C. Stolker 20; T. Driesse- I. de Wit 20; A. Zwanenburg-R. van Dijk 2—0. Op 25 maart begint de finale voor het kampioenschap. De eerste acht plaatsen zich in de finale, de heren H. Boele, A. Blom, G. v.d. Zijden, P. Swart, T. Driesse en C. H. Kramp. Zij zijn reeds zeker van hun plaats in de finale. Zaterdag a.s. is er een damtoernooi in I Alphen a.d. Rijn. De heren C. Stolker, W. v.d. Heijden en C. H. Kramp nemen deel aan dit toernooi. Na rust was het alles WSE, wat de klok sloeg en het was toen aan de resolute doelwachter te danken, dat Soccer Boys niet alsnog ten onder ging. Eerst scoorde Theo Geers uit een goede pass van Koetsier 12. Compeer zond duikend een kopbal in, maar Ruigrok redde fraai. Even later had hij echter op een kogel van Toot geen verweer en was het 22. WSE speelde toen alles op winst, maar het kon het verzet van de dappere Soccer Boys-doelman niet meer breken. Soccer Boys ging de rust in met een 02 voorsprong. Die was dan wel ver kregen door blunders in de Waddinxveen se achterhoede, maar dat nam niet weg, dat het Soccer Boys een ruime kan op de overwinning bood. WSE herstelde zich echter na de rust en toen was het de uitstekende Boys- doelman Ruigrok. die zijn club nog voor een nederlaag moest behoeden. Als bij de derde aanval kwam Soccer Boys aan een voorsprong. Dusseldorp en doelman Jansen begrepen elkaar ver keerd, waardoor Olierook kon profiteren om de stand op 01 te brengen. Er volgde een gevaarlijke aanval van WSE. Compeer zette voor, maar via Van den Berg werd het daarop volgende schot van Toor tot hoekschop verwerkt. Soccer Boys kwam op 02, toen doel man Jansen zich wel wat te gemakkelijk door Valkenburg in de luren liet leggen. Voor rust nog een uiterts spannend moment. Uit een goede aanval van WSE schoot Toor tegen doelman Ruigrok op. Geers knalde de terugspringende bal op nieuw in, maar weer stond Ruigrok in de weg. Compeer ving toen het leer op, schoot raak, maar zag deze treffer door de scheidsrechter wegens buitenspel af gekeurd. - A 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 11