Zingen bij het orgel Be Fair-dames moesten Jaarverslag brandweer: eerst hun zoeken vorm egio-gedachte in voor functionele meubelen Jonge echtparen kopen ook voor de kinderen Brand bij „Verheul” bracht praktijk pontpeno Brandschade ca. 50.000. PUCH MAXI! JP Berteis in New York” ,,’n zondag /RhTTT SIMCA1000 Krayesteyn ALLES VOOR DE BABYUITZETTEN en repareren van piano's en alle soorten snaarinstrumenten! MUZIEKHANDEL Pagina 5 Bij het verslag over 1969 Afscheid BM GOUDSE BIOSCOPEN Invloed mode - AGENDA Dit is de orgelconstructeur J. Versteegt uit Veenendaal achter zijn laatste bouwwerk: het Johannusorgel. Een van deze imponerende instrumenten is te zien bij de muziekhandel „Interlude” in Gouda, waar het op een koper wacht. Dat zal dan wel een kerk of vereniging worden, die behoefte heeft aan een „kerkorgel”, maar voor een wer kelijk groot pijporgel geen ruimte of geld heeft. Het electronische Johannus-orgel, dat speciaal gedacht is voor het ten gehore brengen van kerkorgel-literatuur, kost 20.000, KINDERKAMER Voor de jeugd samengesteld. In de aanbiedingsbrief van dit concept aan de gemeentelijke bestuurders is er op aangedrongen spoed te willen betrachten met de realisering van de regio. Bovendien worden reeds thans de cursussen voor de 23 gemeenten gezamenlijk georganiseerd. Hopelijk zal een en ander in 1971 zijn beslag kunnen krijgen. Het op 23 december 1970 verschenen interim rapport ten aanzien van een landelijke hulpverleningsorganisa tie onderstreept de noodhaak daarvan nog eens te meer”. Dit zegt de commandant van de Vrijwillige Brandweer van Waddinxveen, de heer A. M. Zwam- born, in het jaarverslag 1970 van het korps, dat een dezer dagen is uitgebracht. Stijgende vraag .Bij het verslag over 1969 van onze Vrijwillige Brand weer heb ik out. opgeinerkt dat naar mijn vaste over- uiging een spoedige totstandkoming van regionale ainenwerking voor de brandweer in het belang van de rehele bevolking zal zijn en dat geruchten over samen weging van brandweer en B.B. voor de brandweer een aansporing zou moeten zijn om hiermede haast te raa ien. Dat de brandweren van de 10 gemeenten, uitge leid met nog 13 gemeenten uit de Krimpenerwaard en ond Woerden, het belang daarvan inzien blijkt uit het eit dat een werkgroep van commandanten van die 23 enieenten een concept-gemeenschappelijke regeling oor een te vormen brandweer-regio in 1970 heeft Opleidingen Voor de Waddinxveense vrijwillige brandweer was 1970 het eerste jaar waarin zij over een eigen garage, zelfs met instructielokaal, kon beschikken. De waarde daarvan is overduidelijk gebleken. Zo kon ondermeer op 5 maart 1970 aan de scheidende ondercommandant S. Versloot in ’’eigen huis” een ifscheidsreceptie worden aangeboden door het gemeentebestuur. Voorts werden enkele vergaderingen met de regiokorpsen en een instructie-avond voor bevelvoerders (75 personen) in het instructielokaal gehouden, terwijl ook de wekelijkse instructie- en cursusavonden daarin werden gegeven. HEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 MAART 1971 Maak een proefrit by: Automobielbedr. van Loon Zn, Nieuwe Markt 19-21 Toegangskaarten aan de zaal verkrijgbaar. Gouda Tel. 01820-15000 61 Dag en nacht service. Telef. 2068 Brugweg 1 GOUDA TEL:4262 WADDINXVEEN Zondagavond 14 maart om negen uur is een ieder welkom in de Ontmoetingskerk om daar gezamen lijk te zingen bij het orgel. Blijspel van Norman Krasna, dat zal wor den opgevoerd door de Toneelgroep ”Am- steltoneel” met als medespelers o.a. beken den van de T.V., als Riny Blaaser, Ed Bauer. WADDINXVEEN In de promotie klasse volleybal dames heeft lijstaanvoer- ster Be Fair ook de uitwedstrijd tegen Tornado gewonnen. Na de negen thuis wedstrijden in de zaal in Waddinxveen werd nu gespeeld in een sporthal. Vrijdagavond en maandag de gehele dag gesloten. Leden van de Ver. ’’Plaatselijk Nut” te Boskoop 1.25, reductie op vertoon van de lidmaatschapskaart. Dit stuk zal worden gebracht op woensdag 17 maart in de zaal van Hotel ’’Florida” te Boskoop; aanvang 8 uur. Programma: 13-3 Rad/MVC 5- Be Fair 4, 14 uur; Idem Be Fair 5-Jod. Boy 2, 14 uur; heren 12-3 O.V. Be Fair 4-Jupiter 4, 21 uur; Jongens jun. 12-3 VSTS a-Be Fair a, 19 uur; Meisjes asp. 13-3 Olympia 2- Be Fair, 14 uur; heren 13-3 Be Fair 4- VSTS 2, 15 uur; 11-3: MSV 1-Be Fair 1 (dames); 13-3: Be Fair 1-Kangeroes 3 (heren). vindt u in de grootste sortering bij Houdt bij nat en glad weer re kening met verandering van weg dek. Juist bij een lichte opvriezing kan keibestrating spiegelglad wor den. Inhalen op tweebaanswegen blijft bij de huidige weersomstan digheden gevaarlijk. Vermijd bruusk optrekken, evenals sterk remmen of scherp sturen. Veilig Verkeer Nederland ad viseert de weggebruikers zolang de wegen glad en nat zijn om pom pend en in cadans te remmen. De wielen worden hierdoor niet ge blokkeerd, waardoor de kans op doorglijden wordt tegengegaan. Onze overbekende LEK KERBEKKEN zo uit de pan elke avond van 5 tot half 7. van Dijk’s Vis- en Frites- handel. zullen de fabrikanten hier in hun collecties rekening mee moeten hou den. Dat de stijging van de welvaart bij de aanschaf van een baby-uitzet een rol speelt, is duidelijk waarneem baar. Men begint vrijwel niet meer - en zeker niet in die mate, waarin dat vroeger het geval was - met kin dermeubels e.d. die men van fami- De anders sneele aanval van Be Fair werd daardoor onnodig vertraagd. Stug doorzettend werd ook de tweede set ge wonnen: 715. In de eerste set had Be Fair duidelijk moeite met de hal. Tornado zette meteen goed in. Na Be Fair op een 71 achter stand gezet te hebben nam het stoom te rug. Nog even ging Tornado daarna door, maar Be Fair vond tijdig de juiste afweer. Na de stand 83 gaf Be Fair geen punt meer weg en won met 815. Doordat de pass te hoog lag viel het timen voor Be Be Fair-aanvalsters niet mee. Heren 1 tenslotte deelde mee in deze succesvolle week voor Be Fair. Op Jupi ter 1 werd een 31 overwinning bevoch ten. Resultaten overige teams: Be Fair asp. meisjes-Olympia 03; Jun. jongens Be Fair-Jod. Boys 30; Heren Rad/MVC 7- Be Fair 4 03. Dhr. en Mevr. v.d. Haven, PEDICURES voor algehele voetverzorging; steunzolen volgens gipsmodel; steun panty’s (ideaal tijdens zwangerschap) en alle soor ten steunkousen. Behand. volgens afspr. event, thuis. Vondellaan 13, tel. 01828- 2887. KUNSTGEBITTEN REPA RATIE. Tandtechnisch Be drijf D. Baks, L. Tiendeweg 32, Gouda, tel 14778. - DRUK en STENCILWERK vlotte levering. Boekhandel Burger, Dorp straat 80, W’veen. KASTEN-CENTRUM CASH EN CARRY Dorpsstr. 119, Zevenhuizen Tel. 01802-342 of 496 Rechtstreeks van fabriek. 1 deurs reclame leg 165 x 50 x 40 cm, 69,50; 1 deurs 175 x 60 x 55 cm hang, f 93,50; 1 deurs 175 x 60 x 55 cm leg, 100,2 deurs 175 x 100 x 55 cm ’/z leg, 135,- 3 deurs 175 x 150 x 55 cm Vs leg, 176,50; 3 deurs 175 x 150 x 55 cm 8/s leg, 190,—. en ook complete „De Plantenkas” heeft voor u: Kamerplanten o.a.: Aza lea; Begonia; Anthurium; Kaapse viool. Tuinbouw- weg 2a. Prima DROGE KIPPEN MEST voor gazon en tuin, circa 30 kg per zak a 2,50. Piasweg 37a, tel. 2538. DE KLUSJESMAN PEDICURE algehele voet verzorging. Mevrouw A. de Ruyter-Plokkaar, Hegge- winde 20, tel. 4312. Bel 2855 voor een feestelijk bloemstuk je. Ook bruids werk. Mevr. Littooij, Tuin- bouwweg 4, Prima AARDAPPELEN, BRUINE BONEN en UIEN C. van Berkel, Noor deinde 102, W’veen. Te koop gevr.: een POP PENWAGEN. Mozartlaan 3 tel. 5470, Vanaf heden maken wij ook uw plantenbak of schaal op. ”De Plantenkas”, Tuinbouw weg 2a, W’veen. ’t KAMERTJE” exclusie ve damesstoffen. Komt u gerust kijken. Ik ben altijd aanwezig, behalve ’s zater dags. Atty de Vrind, Nic. Beetslaan 8 te W’veen, tel. 4640. Be Fair gaf blijk de lessen van de eer ste twee sets geleerd te hebben. In de derde set werd het tempo opgeschroefd. Dit was voor Tornado te veel. Met 315 werd ook de derde set gewonnen. Be Fair tweede damesteam gaf in de promotieklasse ook blijk van de juiste wedstrijdmentaliteit. Het delftse Skania 1 werd geen set gegund. Uitslag Be Fair 2- Skania 1 30. Voor de jeugd was er voor de Se maal de kerstboomverbranding (sinds 1966) en de 8e jeugd-brandweerdag (sinds 1963). In voorbereiding is de oprichting van een afdeling jeugdbrandweer. Het personeelsbestand onderging diver se mutaties. Naast het functioneel leef tijdsontslag van de ondercommandant S. Versloot vroeg M. C. Kloet na 25 jaar dienst ontslag om plaats te maken voor zijn zoon. Beide brandmeesters H. J. de Wilde en M. de Bas werden tot onder commandant benoemd, terwijl een aantal brandwachten werd bevorderd. J. H. Mulder. G. v.d. Spoel, H. Rehorst en P. W. Kloet kwamen de gelederen ver sterken, terwijl W. J. F. de Bas zich vast warm loopt om in de voetsporen van zijn vader te treden. Op de afscheidsavond van S. Versloot werden diverse onderscheidingen uitge reikt voor langere dienstverbanden. De brandweervereniging Jan v.d. Hey- den was weer actief om de goede onder linge band in stand te houden en nog te verstevigen. De heer E. Quint, vice-voorzitter van de Vereniging voor het Baby- en Kleutervak, meent dat de verhou ding functioneel-traditioneel thans 30-70 is en legt hierbij de nadrukken op de zogenaamde studentengezin nen, die naar zijn oordeel een niet onbelangrijk deel van het percenta ge fuctioneel ingestelde ouders uit maken. De bromfiets voor meisjes 555,— UTRECHT Op de komende vakbeurs „Het Kind”, die van 15 tot en met 18 maart in de Juliana- en de Merwedehal op het Croeselaanterrein van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht wordt gehouden, zal men niet alleen hij de kinderkleding maar ook in de zgn. hardwarensector - kindermeubelen, wiegen, kinderwagens e.d. - de invloed van de mode kun nen ontdekken. Duidelijk valt te constateren dat men op het gebied van de kindermeubelen - zij het misschien schuchter de lijnen van de ’volwassen’ meubelindustrie en woninginrichting volgt. Eén voorbeeld van modische tenden- zen op dit terrei vormt het gebruik van kleuren: het traditionele wit wordt meer en meer vervangen door kleuren, die men tien jaar geleden niet in een kinderkamer aantrof, zo als rood, groen en oranje. Er wor den ook andere materialen gebruikt. Zo is grenen op het ogenblik sterk ih opkomst, terwijl men in de toe komst - analoog aan de meubelin dustrie het gebruik van kunststof fen kan verwachten. eerste kind in een gezin het belang rijkste. De toenemende invloed van de mode echter zal wel degelijk een stempel op het aankoopbeleid voor het tweede en derde kind gaan leg gen. Voorts dient men niet te verge ten dat de consument op ieder ge bied sneller dan vroeger iets anders wil en ook deze tendens moet niet worden verwaarloosd. Meer en meer Pas uw snelheid aan bij op- en afritten en op en onder viaducten. Tijdig en geleidelijk remmen, niet te dicht achter een voorrijder kruipen, geleidelijk naar links gaan bij inhalen, het niet te snel nade ren en ingaan van bochten zijn alle punten, die het slipgevaar reduce ren. Een niet geheel nieuw, maar wel steeds meer naar voren tredend pro- dukt, is de babykast, die thans in ve lerlei uitvoeringen verkrijgbaar is. Veel Nederlandse moeders geven aan deze kast - met zijn handige aankleedklep en praktische indeling, waarbij de babykleding gemakkelijk voor het grijpen ligt - de voorkeur boven de babycommode. Nog niet zo lang geleden kon men zeggen dat de Nederlandse ouders zeer traditioneel of zo men wil con servatief waren ingesteld bij het ko pen van kindermeubelen, met ande re woorden de invloed van de groot ouders was, al was men dit zich vaak niet bewust, groot. Maar het percentage van deze traditioneel in gestelde ouders is dalende. Steeds meer gaan jonge echtparen over tot de aankoop van functionele meube len o.a. aanbouwmeubelen en meu belen, die ook als de kinderen de kleuterleeftijd zijn ontgroeid, nog dienst kunnen doen. i is de commandant lid van het afdeling bestuur Z.H. van de N.V.B.C. Op vrijdag 13 november werd door hem deelgeno men aan een brandweerexcursie naar Linz (O.). 8RBZ- EN KLEUTERHUIS HOOGSTR. 19 Op 5 maart werd afscheid genomen van de heer S. Versloot, sinds 1943 onder commandant en in totaal 33 jaar lid van iet korps. De aangeboden receptie in de irandweergarage was zeer druk bezocht, vaarbij ondermeer enkele „oud gedien- den” aanwezig waren. Hoe belangrijk de taak van de heer Versloot is geweest mo ge blijken uit de aanwezigheid van het voltallige college van burgemeester en wethouders met hun dames ’s-avonds bij iet afscheidsdiner in restaurant ”Ver- Voor wat de branden betreft was 1970 een tamelijk rustig jaar, waarbij een ge- aamde directe schade van ca 50.000, ontstond. De brand op 13 juni 1970 in de jeugdsociëteit Point ’66 aan de Henegou- aerweg was daarbij één van de grootste. Joor de grote droogte kwamen ook veel reenbrandjes voor, zodat in totaal 35 x voor brand werd uitgerukt. De grootste brand waarvoor onze irandweer werd gealarmeerd was die op l december 1970 bij de voormalige car- osseriefabriek Verheul, juist over de grens van onze gemeente, gelegen in Gou da, De regiogedachte werd daar in praktijk gebracht door een goede gezamenlijke trandbestrijding met de korpsen uit Gou- ia, Waddinxveen, Reeuwijk, Stolwijk, Bodegraven, Boskoop. Moordrecht en Zevenhuizen. Zoals bij alle oefeningen in groter ver band steeds was gebleken, was ook hier iet ontbreken van goede verbindings middelen merkbaar. Inmiddels is voor bet korps een voorstel tot aanschaf daar van door de gemeenteraad aangenomen, zodanig dat deze zonder meer in regio verband bruikbaar zijn. Hulpverleningen anders dan in geval van brand kwamen in 1970 ook meerma len voor, waaronder het uit de Gouwe halen van een auto, het omverhalen van muren die bij stormweer gevaar van in storten opleverden en het medewerken aan een georganiseerde sport-tienkamp. Aan opleiding en oefeningen werd in 1970 bijzonder veel tijd besteed. Vier nieuwe leden behaalden het diploma brandwacht 2e kl., drie leden behaalden het persluchtdiploma en 1 lid het EHBO- diploma. Momenteel volgen 5 leden de cursus hoofdbrandwacht te Gouda, 9 le den de cursus brandwacht le klas te Wad dinxveen, 3 nieuwe leden volgen de cur sus brandwacht 2e klas te Boskoop, ter wijl J. Broer de bevelvoerderscursus aan de brandweerschool te Amsterdam volgt. In 1970 werden twee oefeningen in groter verband gehouden, n.l. op 13 april samen met de korpsen Boskoop en Moer- kapelle en op 6 oktober in B.B.-verband met een achttal gemeenten uit de kring. Met eigen korps werden wekelijkse oefe- Crabetbstraat 1 (de straat recht tegenover de uitgang van het station), hoek Kattensingel, Gouda. Tel. 08120 - 19920. Vrijdag tot 9 uur 's-avonds geopend en voorts iedere avond na afspraak. Voorlopig blijft voor fabrikant en detaillist in de hardwarensector het Het zou voorts, volgens de heer Quint, interessant zijn eens een on derzoek in te stellen aar de invloed van de geboorteregeling op de aan kopen in deze sector. De praktijk heeft geleerd dat, naar mate men langer de tijd heeft om voor een babij-uitzet te sparen, men ook bewuster kiest en meer koopt dan wanneer men op korte termijn voor deze uitgaven komt te staan. Of men ook geneigd is bij family planning - waarbij het verschil in jaren tussen het eerste kind en de daarop volgende vaak groter is dan in het tegengestelde van planning het geval is - voor het tweede of derde kind de nog aanwezige meu belen e.d. door iets nieuws te ver vangen, zou de heer uint niet direct als vaststaand willen aannemen. ningen gehouden en instructie-avonden belegd. Op zaterdag 28 november werd met het gehele korps een bezoek aan het Anne Frank-centrum gebracht. Er werd deelgenomen aan vier wed strijden. Voor het eerst deden twee ploe gen mee in de provinciale wedstrijden. In de te Boskoop op 26 september gehouden hoge druk-wedstrijd kwam de ploeg on der leiding van hoofdbrandwacht J. Broer als 2e uit de bus, terwijl A. P. N. Wallaart en A. van Nielen resp. de le en 2e prijs voor gebruik persluchtapparatuur be haalden. In het kader van het 25-jarig jubileum van de Ned. Vereniging van Brandweer commandanten werd op 10 juni de in Amsterdam georganiseerde brandweer- tentoonstelling bezocht. Sinds 19 oktober Ook de brandmelding en alarmering werd op 17 februari 1970 van het politie- jureau overgebracht naar de beide wo- üngen bij het garagecomplex, waardoor ie families Broer en Van Nielen bij toer- jeurt aan huis gekluisterd worden. Jam- ner dat zij in 1970 samen bijna 300 maal voor niets naar de telefoon snelden voor iet aannemen van valse meldingen van linde ren, doch soms zelfs van volwasse- len. Men beseft waarschijnlijk niet hoe gevaarlijk dergelijke spelletjes kunnen djn. - d Thalia: Vr., Ma., Di. en Wo. 7.30 u., Za. 2.30 en 7.30 u., Zo. 3 en 7.30 uur: „Irma la Douce” (14 jr). Za. 10 u. en Wo. 2.30 u-: De wonderbaarlijke reis” A.L. keunie: Do en Vr. 8.15 u„ Zo 3-5 u.: „Montana” (14 jr). Za. en Zo. 7-9 u„ Di. «1 Wo. 8.15 u.: „Het Porn-schip” (18 jr). Schouwburg: Do. 8.15 u„ Za. en Zo. 7- 9-15 u„ Ma.. Di. en Wo. 8.15 u.: „De non van Monza” (18 jr). Zat. 3 u., Zo. 3-5 u.: „Spartacus contra Nero” (14 jr). lieleden of kennissen overnam. Er wordt iets geheel nieuws gevraagd. In de industrie is sprake van een verdere concentratie van het aanbod. De produktiecijfers bewogen zich in 1970 weer in stijgende lijn en het is thans wel duidelijk dat de'met name invoering van de BTW de produktie in de voorgaande periode nadelig heeft beinvloed. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5