voor Leven gewoon gezin matige in Gastvrije gezinnen gezocht Amerikaanse jongelui De Gouwe klopt strijd zwak ZIOS (3-9) in SIMCA1301 Rooster spreekuren Anne Frankcentrum Oplossing puzzel van 24 februari Garage Schmidt P i l J fi v r Hll ENIGE MEDEWERKSTERS SALARIS EN PENSIOEN via de - ff v r Pagina 3 Waddinxveen O) Visconcoursen I Maak een proefrit bij: Chr. Vrouwenbond Feestavond NKV DE KERKEN NODIGEN DOKTERSDIENSTEN BONDSSPAARBANK h.-r. - Verleden week vertelden we al hoe mooi de foto- en filmzaak van Sjaak Noteboom na de verbouwing geworden was. Noteboom zelf vond dat ook en maakte er deze interieurfoto van. Heel Waddinxveen kon komen kijken en deed dit dan ook. Burgemeester Van der Hooft en zijn echtgenote hadden het ook wel willen zien, maar moeten wach ten tot ze van vakantie terug zijn van zonnig Madeira. Maar ze leef den wel mee en zonden van dat lieflijke eiland een telegram met ge lukwensen. NUTSSPAARBANK - WADDINXVEEN De Gouwe heeft zich redelijk hersteld na de neder laag tegen Z.C.E. de vorige week. Het won met 3—9 van het laag geplaatste Z.I.O.S. uit Den Haag. De Gouwe ging vlot van start. Na de eerste spel- periode stonden de Waddinxveners met 15 voor. Deze stand werd voor namelijk bereikt door snel en accuraat spel. De Gouwe maakte echter de fout toen reeds stoom af te blazen, en dat was precies wat Z.I.O.S. paste. ft „Experiment in International Living” is een wereldomvattende, in Ame rika opgerichte organisaties, die tot doel heeft jonge mensen de samenlevin gen in het buitenland meer dan alleen oppervlakkig te leren kennen. De meest ideale manier hiervoor is deze jongelui gewoon onder te brengen in een gezin in een vreemd land en ze daar het leven van alle dag mee te laten leven. Het ligt in de bedoeling, dat de buitenlandse gasten een eigen kamer krijgen, maar verder als tijdelijk familielid in het gezin worden opgenomen. Gastvrijheid ft lift? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 MAART 1971 (Advertentie) (Advertentie) 68 (Advertentie) Brieven aan de directie der Bank, Oosthaven 12, Gouda. De Stichting Nutsspaarbank te Gouda vraagt voorspoedige indienst treding: Zaterdag 20 maart: de IJssel 1-de Gouwe 1 (heren) huis gehad en dat tot wederzijds plezier. Dat was toen ze nog in Waddinxveen aan de Justus van Effenlaan woonde. Kort geleden is zij naar Delft verhuisd. Daar is zijn contactvrouw voor Zuid-Holland van de stichting „Experiment in Inter national Living”, die de jonge Amerikanen naar Nederland brengt. En in die hoedanigheid probeert ze gezinnen te vinden, die deze buitenlanders in de komende zomer voor een tijdje onderdak willen verschaffen. Uitslagen: B.Z.C. 1-de Gouwe 2 (dames) 30 de Gouwe 3-de Zijl 3 (heren) 30 Z.I.O.S.-de Gouwe 1 (heren) 39 de Gouwe 5-L.G.B. 2 (heren) 19 L.Z.C. 2-de Gouwe 3 (heren) 24 Programma: Zaterdag 13 maart: 5.15 uur Katwijk 2-de Gouwe 5 (heren) 6.00 uur de Gouwe 1-Kon.A.Z. 1 (heren) 6.45 uur de Gouwe 1-L.A.C. 1 (dames) (bekerwedstrijd) 7.30 uur de Zijl-de Gouwe (meisjes) Dinsdag 16 maart: 8.35 uur de Gouwe b-de Gouwe c (jong.) Het gevraagde woord uit onze puzzel „Woord in beeld” van 24 februari luidt „KRIBBEBIJTER”. De boekenbonnen werden na loting toegewezen aan mej. M. J. Heijmenberg, Vondellaan 82 7,50) en mevr. C. Simons-Maar, Wilgenhorst 27, 5,beide te Waddinxveen. WADDINXVEEN De dames van het Nederlands Katholiek Vakverbond houden op vrijdag 26 maart in het Gere formeerd Verenigingsgebouw hun jaar lijkse feestavond. Door het eigen toneel- clubje wordt opgevoerd het blijspel: „Het levenselixer”. Iedereen is welkom, de toegang gratis. nen gezocht. In de tussenliggende tijd gaan de jongelui zelf op trips door het land avonturen. Een kleinere gemeente als Waddinx veen mevrouw Grimberg weet het uit ervaring is uitstekend geschikt om de Nederlandse mentaliteit en gezinssfeer bij die buitenlandse gasten te introduceren. Zij gelooft ook stellig, dat er in Wad dinxveen wel gezinnen zijn, die het ex periment met het „Experiment” aan kun nen en aan willen. En ze zou het prettig vinden te weten, dat ook in haar vroegere In de laatste periode ging het bij de Gouwe weer beter. Eerst was het Leo Nieuwenhuyzen die met een hard schot de De feestelijke viering van het tien jarig bestaan van de Passage aan de Kerkweg kreeg zaterdag een hoogtepunt, toen daar ’Concordia’, compleet met de charmante majo rettes, kwam musiceren. De winke lende dames werden door de jubi lerende winkeliers ruim in het feest betrokken met allerlei attractieve aanbiedingen en met een fleurig voorjaarsbloemetje. Ook voor de kinderen waren er vele verrassin gen. Het was weer helemaal die gezellige sfeer, die de Passage nu al tien jaar tot zo'n bijzonder winkel centrum maakt. (foto Sjaak Noteboom) Ned. Herv. kerk: 9.30 uur: ds D. v. Vliet; 18.30 uur: ds A. Gooyer, Delft. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds J. v.d. Heuvel; 18.30 uur: ds W. C. Hovius, Ede. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink; 19 uur: ds J. A. Peters, Den Haag. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur en 17 uur: ds B. Koekkoek; Ontmoetingskerk: 9.45 uur en 17 uur: ds D. J. Modderaar. Bethelkerk: 9.30 uur: ds L. A. Klootwijk, Ede; 17 uur: ds D. van Vliet. Remonstr. Gem.: 10 uur: ds G. A. Hooij- kaas. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop, Burgem. Colijnstr.: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. St. Victorkerk: zo. 8.00 uur en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 uur. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur en za. 19.00 uur. stand op 38 bracht, waarna Gijs v.d. Leden via een strafworp, veroorzaakt door de Z.I.O.S. doelman Wielaart de eindstand op 39 bracht. De Gouwe zal volgende week in Bode graven tegen Kon. A.Z. toch uit een an der vaatje moeten tappen om de volle winst te behalen. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond houdt woensdag 17 maart haar ver gadering in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan, aanvang kwart voor acht. Ds. Kr. Smit uit Heemstede zal spreken over „Adoptie”. woongemeente straks een of meer van die jongens en meisjes uit Amerika de gast vrijheid zullen vinden, die de stichting „Experiment in International Living” hen heeft beloofd. Het adres van mevrouw Griinberg is Churchillaan 26, Delft, telefoon 01730- 25990. Dorpsstraat 38, Zevenhuizen (Z.H.) Tel. 01802 - 323 Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openbare toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstudie. MOERKAPELLE Ned. Herv. gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: ds W. G. J. van der Sluijs. Chr. Afgesch. Gemeente: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gemeente Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 19.00 uur: ds H. Rijksen, Gouda. Wo. 17 maart: 15.00 uur en 19.30 uur: ds H. Rijksen, Gouda. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. WADDINXVEEN Zat. 13-3: E. M. L. Hemminga, Dorpstr. 66, tel. 2078. Zon. 14-3: I. W. H. Helle man, Kerkweg 222, tel. 2979. Apotheek Van Doorn beide dagen gesloten. Spreekuren Maatschappelijk Werkster der Herv. Kerk: Mevr. I. van Harten-van der Meent, maandag, woensdag en vrijdag ’s morgens van 9.00-10.00 uur en woens dagavond van 7.00-8.00 uur in wijkge bouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522 De ingang van Wijkgebouw Het Anker is, voor dit spreekuur, niet aan de Kerk weg, maar achterom via de Noordkade. DELFT „Het is een leuk slag mensen. Als ze op die leef tijd zoiets ondernemen dan hebben ze werkelijk belangstelling in andere landen en toestanden. Het zijn geen verwende doch tertjes en zoontjes, die door pa maar eens naar het buitenland norden gestuurd.” Dat vertelt mevrouw A. Griinberg over de groep Amerikaanse jongelui, meisjes en jongens zo tussen de achttien en de tweeëntwintig jaar, die eind juni voor een tijdje naar Nederland komt. En Mevrouw Griinberg kan het weten, want in 1967 heeft ze zelf zo’n meisje als gast in haar WADDINXVEEN Zaterdag 13 maart organiseert de Hengelsportvereniging Waddinxveen een prijzenconcours alle maten. De visplaats wordt later bekend gemaakt. Inschrijfgeld 2, Inschrijven bij I. Hoogendoorn, hengel- sportzaak alhier, vóór vrijdagavond 12 maart 8 uur. Aanvang der wedstrijd 7.30 uur. Er wordt tweemaal een uur gevist. Vertrek station 6.30 uur. Zaterdag 20 maart is er een groot nati onaal concours in de Dortse Kil. Voor deelname aan deze wedstrijd opgeven voor maandag 15 maart bij het wedstrijd- secretariaat: W. Buninglaan 8, tel. 4379. De Gouwe opende de score door een strafworp van Gijs v.d. Leden. Vlak hier na moest v.d. Heuvel van Z.I.O.S. het water verlaten. Leo Nieuwenhuyzen straf te dit af met een keihard schot 02. Bij eenzelfde situatie buitte Gijs v.d. Leden deze numerieke meerderheid snel uit: 0-3. Hierna noteerde achterspeler Henny v.d. Bosch met een afstandsschot de vierde Gouwe treffer. Z.I.O.S., dat met snelle uitvallen de Gouwe-verdediging probeerde te verras sen, maar daar vaak te veel tijd voor no dig had, zag toch kans met een fraai ge nomen vrije worp te scoren: 14. Vlak voor de eerste rustperiode bracht Eef Overdam de stand op 15. In de tweede periode was het snelle en flitsende aanvalsspel bij de Gouwe voor een deel verdwenen. De verdedigers gin gen teveel uit mee naar voren, zodat de voorhoedespelers weinig ruimte kregen. De Gouwe ging teveel uit de tweede lijn schieten; hetgeen wel een treffer van Hen- MAATSCH APPEL! JK WERKSTER Elke donderdagmiddag van 16.30-17.30 u. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER VAN HET HERV. CENTRUM Elke woensdagmorgen van 9-10 uur. PEDICURES Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur. mevrouw L. van Dijen-van Dam. Elke eerste donderdagmorgen van de maand van 9.00-12.00 uur - mevrouw Van Haas-de Kroon. DAMESKAPPER Elke vrijdag van 9-12 uur en van 13.15- 17.00 uur. BANKEN Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur: Nederlandse Middenstands Bank. Elke woensdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Algemene Bank Nederland. Elke woensdagmiddag van 14.00-17.00 u.: Nutsspaarbank. Elke donderdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Coöperatieve Raiffeisenbank. Elke vrijdagmiddag van 13.00-16.00 uur: Algemene Bank Nederland. --A ■3 De gastheer en gastvrouw, die zo’n jon nen of meisje in huis halen, doen dit, om dat ze het zelf ook leuk vinden die gast uit Amerika eens kennis te laten maken met de Hollandse leefgewoonten. Voor het gewin moet men er niet aan beginnen: tegenover de gastvrijheid staat geen pen- sionprijs als vergoeding, hoogstens een tegemoetkoming in speciale kosten. „Experiment in International Living”, een wereldorganisatie. De jongelui, die over de gehele wereld ervaringen uitwis selen komen uit Tanzania en Japan, Frankrijk en Nigeria, Amerika en Israël, noem maar op. Het zijn juist de Ameri kanen en ook wel de Fransen, die Neder land graag als hun gastland kiezen. Mevrouw Grünberg heeft de taak op zich genomen nog een aantal van die Amerikanen onder te brengen: voor de periodes van 1 tot 17 juli en van 1 tot 9 augustus worden er nog gastvrije gezin- ny v.d. Bosch opleverde, 16, maar het spel van de Gouwe niet ten goede kwam. Toen Klingma voor 1 minuut de kant mocht opzoeken, was het Eef Overdam die beheerst scoorde: 17. J. Praat van Z.I.O.S. rondde een aanval goed af en scoorde de tweede tegentreffer. In de der de periode werd het spel bij de Gouwe er niet beter op, hetgeen bleek uit het feit dat de Gouwe in deze periode niet scoor de. Z.I.O.S. daarentegen kwam iets beter in het spel en de Gouwe-verdediging kreeg het in deze periode vaker moeilijk. De thuisclub had echter teveel tijd no dig om de aanvallen goed af te ronden, zodat de Gouwe-verdediging dan nog op tijd kon ingrijpen. Een numerieke meer derheid werd door de Gouwe niet benut. Z.I.O.S. kwam op 37 door een treffer van v.d. Heuvel. I M S 3; L. r 'r:

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 9