meedraaien in zege dapper W.S.E. verweer na onder met tien man ten U bent Mooie successen van harte in AVRO-cross welkom Ziekenverpleging De Gouwe moet op valreep winst aan Kon. A.Z. laten Be Fair-heren blijven door kop De Joode gestraft wegens natrappen Kabeldief betrapt op heterdaad Koetsier weggestuurd 1 H f Si SALARIS EN PENSIOEN via de Pagina 5 op de grote turndemonstratie Hockeynieuws Damnieuws Kaartavond WSE BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK welke gehouden zal worden op ZATERDAG 27 MAART a.s. in de Veilinghal aan de Bredeweg te Waddinxveen. Aanvang 19.00 uur - kaarten aan de zaal. WADDINXVEEN Het eerste herenzevental van de Waddinxveense zwemclub de Gouwe moest na een uitermate spannende wedstrijd de pun ten aan de Kon. ASZ. laten. Dertien seconden voor tijd wist de Kon. A.Z. de Gouwe-verdediging voor de vierde maal te passeren, wat de Amsterdam mers de volle winst bracht. Er had in deze wedstrijd zeker een beter resul taat ingezeten. Het geluk was echter niet met de Gouwe, dat ook nog Jan Kraan moest missen. Koetsier heeft WSE een slechte dienst bewezen door in de uitwedstrijd tegen Gouderak een tegenstander na te trappen. Het kostte hem op bevel van scheidsrechter Van der Bas een vroegtijdige gang naar de kleedkamer en zijn club uiteindelijk het verlies van de wedstrijd. Het incident met Koet sier gebeurde toen de wedstrijd een half uur oud was. Met tien man hield de Waddinxveense verdediging met doelman Jansen en Disseldorp aan het hoofd bijna het gehele resterende uur stand. Maar vijf minuten voor tijd werd een afstandschot van Trouwborst de WSE-doelman te machtig en werd een strijd met de rug tegen de muur toch nog op een 10 verlies af gesloten. WADDINXVEEN De volleybalwedstrijd Be Fair-Kangeroes (promo- tieklasse heren), is er een geworden van goed gehalte. Er werd attraktief volleybal gespeeld en mede door de goede leiding van de scheidsrechter werd het vooral voor Be Fair een succes. Door een overwinning heeft Be Fair de race met de andere koplopers nog steeds volgehouden. Dames winnen Hengelnieuws i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 MAART 1971 Een komisch duet tussen RCV- aanvoerder Gerard Vreeswijk en gen Bodegraven werd met 23 verloren, waardoor de laatste kam- dat door deze Waddinxveense mis stap de vlag in top kon hijsen. (Advertentie) (Advertentie) (foto Sjaak Noteboom) de zijn doelman. Verder was het niet zo leuk, want de thuiswedstrijd te- pioenskans illusie werd. Lachende derde was Floreant uit Boskoop, Het eerste damesteam van Be Fair (promotieklasse) laat zich niet afbluffen. Tegen M.S.V. uit Noordwijk moesten alle registers weer eens opengetrokken worden en dat resulteerde in een elegan te overwinning: 0-3. Vijf minuten voor tijd moest hij - zoals in het begin al werd verteld - capituleren op het verre schot van Trouwborst (10). In de vijfde minuut moest doelman Jansen al fraai redden toen Pols van Gouderak hard inschoot. Even later ging een schot van Kleiweg bij een WSE-aan- val rakelings over de Gouderakse lat. Daarna kon Jansen zijn kwaliteit weer tonen door een vrije trap van Feijtel klem- vast te plukken. Aan de andere kant ontsnapte Goude rak aan het gevaar toen Toor de bal uit een door Koetsier genomen hoekschop over de lat schoot. Bij WSE hield men daarop het hart vast toen Oosterom na een te zachte te- WADDINXVEEN De doelman van het eerste elftal van Waddinxveen, Mein dert de Joode, is door de strafcommissie van de K.N.V.B. wegens het trappen naar een tegenstander jn de wedstrijd Wad- dinxveen-Full Speed op 21 februari, voor vier bindende wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. De straf is inge gaan op 4 maart j.l. de Gouwe-treffer na goed werk van Joke Groen-den Adel: 4-0. In de laatste periode scoorde de Gou we nog één maal en wel door Wil Rupke die de eindstand op 5-0 bracht. L.A.C. had hier weinig tegen in te brengen en doel- vrouwe Hanny Kloet had dan ook weinig werk in deze sportieve wedstrijd. Uitslagen: De Gouwe c-A.Z.C. b jongens 04 De Gouwe 2-A.Z.C. 2 heren 15 De Gouwe 1-Kon. A.Z. 1 heren 34 De Zijl-de Gouwe meisjes 42 Katwijk 2-de Gouwe 5 heren 61 De Gouwe 1-L.A.C. 1 dames 50. Programma: Zaterdag 20 maart: 7.15 uur B.Z.P.C. 5-de Gouwe 5 heren 7.45 uur Woerden 2-de Gouwe 4 heren 8.00 uur de IJssel 1-de Gouwe 1 heren 8.00 uur de Gouwe 1-de Zijl 1 dames 9.10 uur de Gouwe 2-de Zijl 2 heren Dinsdag 23 maart: 8.30 uur de Gouwe 2-L.Z.C. 1 dames Zaterdag 27 maart: 6.00 uur de Gouwe 1-Z.P.A. 1 heren 7.30 uur L.Z.C. b-de Gouwe c jongens 7.45 uur B.Z.P.C. b-de Gouwe meisjes WADDINXVEEN De Rijkspolitie te Waddinxveen heeft vorige week in de nacht van woensdag op donderdag op het terrein van het G.E.B. aan de Henegou- werweg de 32-jarige opkoper J.V. uit Lei den op heterdaad betrapt bij het stelen van elektriciteitskabel. Het was Aalmoes van de Kon. A.Z. die zoals reeds werd vermeld 13 secon den voor tijd zijn derde treffer liet aan tekenen: 3-4. De tijd was toen tekort voor de Gouwe om een beter resultaat uit het Bodegraafse water te halen. De Gouwe had in deze overigens sportieve wedstrijd zeker een beter resultaat ver diend. Er werd door de Gouwe niet slecht gespeeld en deze uitslag was voor de Waddinxveners toch wel een teleurstel ling. De Gouwe mist nu de aansluiting met de kopgroep, want zes punten ach terstand op koploper Z.C.E. is toch wel teveel om in te lopen. rugspeelbal oog in oog met doelman Jan sen kwam te staan. Hij zag echter kans om van twee meter afstand nog naast te schieten. Hierna in de dertigste minuut de onbe heerste reactie van Koetsier, die hem voorlopig wel zijn plaats zal kosten. Het tiental van WSE moest na de rust hoofdzakelijk in de verdediging, al kwam het tot een aantal niet ongevaarlijke uit vallen. Zo knalde Toor een retourtje na een slechte uittrap van de Gouderak-kee- per takeling over de lat. Jansen bewees onder meer nog zijn klasse door in een pijlsnelle reactie een kopbal van Oosterom over de lat te tik ken. WADDINXVEEN Aan de zevende AVRO-cross, die zondag in Hilversum werd gehouden, namen verscheidene Waddinxveen-atletes en atleten met soms goed succes deel. Deze AVRO-cross, die voor de oudere junioren en senioren als revanche-wedstrijden voor de Nederland se kampioenschappen en voor de jongere junioren als de nationale kampioenschap pen wordt gezien, had daarom bij de wedstrijd weer alle grote lopers in haar gelederen. M.S.V. had gesteund door het eigen publiek heel andere plannen. In de eer ste set speelde M.S.V. duidelijk op winst en het toonde zich helemaal niet geïmpo neerd door de tegenstandsters. Be Fair liet zich natuurlijk niet zonder meer uit tikken. De eigen aanval bracht met uit gekookte spelvariaties de nodige punten bijeen. Be Fair won ondanks het felle verzet van M.S.V. de eerste set. De tweede set gaf een zelfde beeld. M.S.V. trok weer fel van leer en zette Be Fair op een 9-3 achterstand. Het kon Be Fair niet uit evenwicht brengen. Volko men beheerst liet het M.S.V. uitrazen om daarna langzaam terug te prikken. Leek bij de stand 13-6 M.S.V. nog op rozen te zitten, daarin kwam spoedig verandering. Medogenloos begon Be Fair aan een magistrale opmars. De in het derde en tweede team warmgedraaide Thea Men- sink vooral bleek een grote dosis inzet te bezitten. Bij de stand 14-13 ontfutselde M.S.V. de opslag aan Be Fair maar het kon niet tot scoren komen. Be Fair nam daarna het initiatief weer oven en won met 14-16. M.S.V. bleek uitgeblust. Wel kwam het nog aan aanvallen toe maar het blok van Be Fair liet weinig kans. Be Fair won de laatste set als een routinewerkje: 3-15. Het was een wedstrijd van kaliber. Vooral voor Be Fair een goede oefening voor de laatste zware loodjes. Programma promotieklasse dames. Dames I: 27 maart 14.30 uur: Be Fair 1- Olympia 1; 3 april 16.15 uur: Rad/MVC 1-Be Fair 1. Idem heren I: 19 maart 21.00 uur: Punch 3-Be Fair 1; 22 maart 21.00 uur: Donar 1-Be Fair I; 3 april 16.00 uur: Be Fair 1-Dos 1. Het vierde herenteam heeft aan de ver wachtingen voldaan. De laatste zes wed strijden werden alle in winst omgezet. WADDINXVEEN Zaterdag 13 maart organiseerde de H.V. Waddinxveen een prijzenconcours in de Oude Wetering te Oude Wetering; er waren 8 deelnemers. De vangst was zeer slecht. Er werden 37 bovenmaatse en 4 ondermaatse vissen gevangen. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. C. Stolker 185 cm 12 st.; 2. J. Nieu- werf 144 cm 8 st; 3. M. Hoogerdijk 90 cm 5 st; 4. K. Stolker 79 cm 5 st; 5. C. Broer 71 cm 4 st; 6. W. Hidding 69 cm 4 st. Grootste vis J. Nieuwerf 22 cm. De leden die zich hebben opgegeven voor de wedstrijd in de Dordtse Kil wordt verzocht zaterdag 20 maart 7.30 uur bij het station aanwezig te zijn. Matadoren op de keu: het D-team van de Waddinxveense biljartver eniging „Gouwe-Vrienden” is kampioen geworden door in de wedstrijd tegen Gouwe E twee par tijen van de vier te winnen. Dat was voldoende om de enige con current „Krijt op Tijd” uit Gouda op afstand te houden. De winst- partijen kwamen van de heren J. van Oort en D. Degenhardt senior. Hier de kampioenen met beker en al in hun clubhuis „De Unie”: v.l. n.r.: J. van Oort, J. Huisman, D. Degenhardt sr en D. Degenhardt jr. In de eerste set zag het er anders niet naar uit dat Be Fair zou gaan winnen. Het stoppen van de bal was bepaald niet foutloos en Kangeroes heeft daarvan in de eerste set ruimschoots geprofiteerd. Be Fair mocht zelfs nog met 14-13 voorstaan maar Kangeroes won nog met 14-16 mede door genoemd manco. De tweede set gaf een geheel ander beeld. Gerrit Koele misleidde vele malen het blok van Kangeroes, zodat Be Fair naar hartelust kon scoren. Kangeroes had in de eerste set toch meer moeten geven dan men had verwacht. Mede daardoor werd de score nogal fors: 15-1. De wedstrijd was toen eigenlijk al be slist. Kangeroes deed wel meer terug, maar liep in puntenverhouding 1 op 2 t.o.v. Be Fair. Met 15-9 won Be Fair de derde set. Door het goede aanvallende werk van Wim v.d. Burgh en ook Lupo Westerhuis werd de vierde set snel beslist met 15-7 winst. Door deze laatste set werd een totale winst van 3-1 behaald! Programma. Vrijdag 19 maart om 21.00 uur moet de lastige uitwedstrijd tegen Puch 3 gespeeld worden. In de eerste periode kreeg de Gouwe al spoedig enkele kansen, maar de schoten misten doel. De Gouwe bleef in de aanval, de Kon. A.Z. moest nog al eens aan de noodrem trekken en dat leverde de Gouwe op een gegeven ogenblik een numerieke meer derheid op. Deze resulteerde in een tref fer: Eef Overdam scoorde uit een moei lijke hoek: 1-0. De bezoekers herstelden zich goed en konden zelfs met meer man kracht in de aanval. Een van deze aan vallen werd volgens scheidsrechter Krins iets te hardhandig afgeremd en dat leverde de Kon. A.Z. een strafworp op. T. Aalmoes benutte deze kans: 1-1. In de tweede periode wisten de Am sterdammers tegen de verhouding in de leiding te nemen door een treffer van De Wit: 1-2. Gouwe-midvoor Arie Troost gaf hier spoedig antwoord op door fraai te scoren: 2-2. Het leek er op dat beide ploegen al het kruit verschoten hadden, want de rest van de periode bleven doel punten uit. Kon. A.Z. dat o.a. via de gevaarlijke Aalmoes de verdediging van de Gouwe probeerde te verschalken, had geen suc ces mede dankzij goed verdedigend werk van Henny v.d. Bosch en Leo Nieuwen- huyzen. In de vierde periode net toen de Gou we weer volledig was, sloeg Kon. A.Z. toe. Een kleine aarzeling in de Gouwe- verdediging werd door Aalmoes afge- straft: 2-3. De Gouwe vocht terug om deze achterstand weg te werken, een doelpunt van Arie Troost bracht de stand weer in evenwicht: 3-3. Daarna kreeg de Gouwe de kans om de wed strijd te beslissen, maar de schoten van Eef Overdam en Gijs v.d. Leden misten de goede richting. Een zware overtreding van de Kon. A.Z. werd door de scheids rechter niet gezien. Van de Waddinxveense deelnemers le verde Ghyta den Besten wederom de bes te prestatie door bij de D-meisjes in hun loop over 1000 meter beslag te leggen op een prachtige vierde plaats, op 10 sec. van de winnares. In deze groep, waarin 80 meisjes van start gingen, werd M. Lindhout 24e, A. van Vliet 28e, L. van Rossum 47e, P. Boolman 52e, E. Vlie- gendhart 55e en A. Boolman 62e. Bij de jongens D leverde Wim den Besten eveneens een prachtige prestatie door van de 140 deelnemers als 7e te ein digen. Ook de nog steeds geblesseerde A. Sikma liep een goede race bij de jongens B en finishte als zeer goede 10e, terwijl P. v.d. Lans in deze groep van 135 jongens als 26e de finishlijn passeerde. Alle an dere junioren wisten eveneens een be hoorlijke klassering te behalen, terwijl de senioren allen vlak achter elkaar bij de eerste 200 van de ruim 400 deelnemers wisten te eindigen. WADDINXVEEN Wederom heeft de hockeyclub Waddinxveen een succes vol weekeinde gehad. Zaterdag werd eerst een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de Watergeuzen door de semi-veteranen, die door Waddinxveen werd gewonnen met 52. Meisjes b speelden tegen Kampong en verloren met 10. Zondag speelden Heren I tegen Sarto I en wonnen met 10. De wedstrijd Noordwijk I tegen Dames I werd afgelast. Tenslotte won nen de Jongens a tegen Cartouche b met 4—1. WADDINXVEEN Voor het club- kampioenschap van de damclub Excelsior werden in het Geref. Verenigingsgebouw de 25e en 26e ronde gespeeld. De uitsla gen waren (25-ste ronde): H. Boele-C. Stolker 11; C. Blonk- B. van Eijk 20; A. Zwanenburg- A. A. Rietveld 20; G. Heeren-A. Compeer 11; I. J. C. den Toom-T. Driesse 11; P. Swart-D. Zwanenburg 20; J. de Heer -F. van Kempen 02; G. v.d. Zijden-J. de Wit 20; A. Blom-J. Vermeulen 20; C. H. Kramp-L. Heeren 20. 26-ste ronde: A. A. Rietveld-G. v.d. Zijden 02; J. de Heer-I. J. C. Toom 0 2; C. Stolker-A. Blom 02; T. Twigt sr- J. de Wit 02; C. Blonk-C. H. Kramp 20; F. van Kempen-J. Vermeulen 11; D. Zwaneriburg-H. Boele 02; L. Hee ren-A. Zwanenburg 02. Uit het damtoemooi in Alphen a.d. Rijn wisten de heren W. v.d. Heyden en F. van Kempen beide met een tweede prijs naar huis te komen. Op 24 april is er een damtoernooi in Rotterdam. WADDINXVEEN In het clubhuis van voetbalvereniging WSE wordt heden, donderdagavond, egn kaartavond gehou den met prijsklaverjassen en pandoeren. Aanvang 8 uur. Bij zijn verhoor bekende hij van juni van het vorig jaar af 200 meter kabel te hebben weggenomen. Maar daarnaast had hij veel meer op zijn kerfstok: in Alphen, Hazerswoude, Leiden, Oegstgeest, Noord- wijkerhout en Valkenburg had hij aan de lopende band kabels, koper, zink en der gelijke gestolen van bouwwerken of soort gelijke objecten. De dames van de Gouwe plaatsten zich voor de volgende ronde van de Beker- competitie, door het Rotterdamse L.A.C. met 5-0 te verslaan. De Gouwe had weinig moeite met de tegenstandsters. Alleen in de eerste perio de wisten de gasten de score blank te hou den door goed verdedigen. In de tweede periode was het Wil Rupke die eindelijk de zoveelste Gouwe-aanval doeltreffend afrondde: 1-0. In de derde periode kwam het krachtsverschil er pas goed uit. Eerst zorgde Kathe Troost-Brunnekreef voor 20, waarna Tanny Noteboom de stand op 30 bracht. L.A.C. dat ’t hoofdzakelijk van R. Jacobs moest hebben werd goed uitgeschakeld door Marry van Ringelenstein. Kathe Troost-Brunnekreef zorgde voor de vier- „T.O.O.S. TEN VOETEN UIT’’ WADDINXVEEN De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen organiseert in samenwerking met enkele plaatselijke artsen en de zusters van het Groene Kruis een cursus ziekenverpleging. Deze cursus zal op dinsdag 30 maart beginnen in het zaaltje van het Groene Kruisge bouw, aanvang 20 uur. De eerste avond zal worden verzorgd door mevrouw Rietveld, voor haar huwe lijk diëtiste van beroep, die de dieetvoe ding zal behandelen. Op de tweede avond wordt door zr. De Boer, wijkverpleegster, verteld hoe men thuis een lichte zieke moet verplegen. Op de derde avond zal P. v.d. Linde, arts te Waddinxveen, de dames vertellen hoe te handelen met ongelukken in en om huis. De laatste avond is gewijd aan de geestelijke instelling t.a.v. chronische, langdurige en ongeneeslijke zieken, waar voor de plaatselijke arts, Dr. C. A. Geus zich beschikbaar heeft gesteld. Vrijdag werd Jupiter 4 het slachtoffer van de overwinningsdrang van Be Fair. Met de setstanden 15-11, 15-3, 12-15 en 15-8 won heren 4 met 3-1. Zaterdag werd gespeeld tegen de laat ste tegenstander van dit seizoen: VSTS 2 uit Bodegraven. Goed ingespeeld door de wedstrijd van de dag ervoor, ver scheen Be Fair met een duidelijk doel in het veld: winnen! VSTS 2 dat zeker tot de goede tegenstanders gerekend kan worden werd weinig ’armslag’ gegeven. Vanaf het beginsignaal hield Be Fair het initiatief en dat werd ook niet meer afgestaan. Met de duidelijke setstanden 15-9, 15-6 en 15-4 werd de 30 over winning een feit. Uitslagen: Jongens Be Fair-Zevenklappers 30 Meisjes aspiranten Be Fair-Olympia 03 Programma dames: 20 maart Be Fair 4-H.V. 2, 14.00 uur; 19 maart VCH 2-Be Fair 5, 20.00 uur; 27 maart Olympia 4-Be Fair 5, 14.00 uur. 20 maart Jongens DOS a-Be Fair a, 14.30 uur. - ■4 s O

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5