Grand-gala des artistes Toi-Toi” schiet met eerste optreden meteen in roos Receptie op 3 april Rooster spreekuren Anne Frankcentrum Gemeenschappelijke ouderavond Grossier beroofd in Den Haag H. M. van den Dool 25 jaar hoofd katholiek onderwijs contactlen2en: aanpassingen controle in één hand jpnoptiek F- |orrt deskundig advies en \volledige service TOT ■i Schoonmaak? ER ftii St 111 Pagina 3 GOUDSE BIOSCOPEN De VEREDELT UW KLEDING Kon. Wilhelminaplein 57, Waddinxveen, telefoon 3144 l - IGEH E KERKE A ti E N H A DOKTERSDIENSTEN Gordijnen, dekens, kleden enz. ’s Morgens brengen’s avonds klaar Respectabel Beroepen Personeelsvereniging Huishoud-quiz De gouden speld van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten siert sinds verleden week de borst van de heer W. van Triet. Een onder scheiding, die hij dubbel en dwars verdient. Veertig jaar geeft hij zijn beste krachten al aan de meubelfabriek Wed. G. Both. De heer G. Both, bij wiens vader de jubilaris destijds in dienst kwam, prees de heer Van Triet om zijn uitstekend werk als machinaal houtbewerker toen hij hem het ereteken opspeldde en hem tevens een geschenk onder couvert aanbood. Namens de collega’s werd het woord gevoerd door de heer G. Loef, die een set tuingereedschap en bloemen aanbood. Mevrouw Van Triet werd natuurlijk ook in de hulde betrokken. Ook heel belangrijk was het, dat bij deze gelegenheid nog eens werd verteld, dat de jubilaris in de kwade oorlogsjaren heeft getoond uit het beste hout te zijn gesneden. Het gebeurde allemaal in een „thuiswedstrijd” in de kantine van Be Fair, waarvan de heer Van Triet de bar beheert. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De jonge Waddinxveense amateurtoneelvereniging „Toi-Toi” heeft met haar eerste grote optreden naar buiten meteen in de roos geschoten. Nadat eerst in een aantal voorstellingen, onder andere voor alle bejaarden, het blijspel „Grand-gala des artistes” van Jin Keulemans met groot succes op zijn sterkte was beproefd, bracht „Toi-Toi” het vrijdag avond voor een tot de laatste plaats bezet Verenigingsgebouw in officiële première. Een publiek, dat zich graag door dit lichtvoetig gevalletje liet meenemen, zorgde voor een enthousiaste ontvangst, die zonder meer ver diend was. Bijzonder leuk voor het debuterende gezelschap was het feit, dat „scouts” uit Zoetermeer en Nieuwerkerk nog dezelfde avond de voorstelling voor de feestavond van hun vereniging claimden. WADDINXVEEN De heer H. M. van den Dool is op 1 april vijfen twintig jaar als schoolhoofd verbonden aan het rooms-katholieke lagere onderwijs in Waddinxveen. Ter gelegenheid van dit jubileum zal hem een receptie worden aangeboden in de St Paulusschool aan de Jacob Catslaan 3 op zaterdag 3 april van 15.30 uur tot 17 uur. Functies WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 MAART 1971 Waddinxveen de groepscommissie (Advertentie) Advertentie) 1 Als gastspeelster nam Hetty van Sons- beek van het Rotterdamse O.D.G. de dubbelrol nu alleen voor haar rekening. contactlensspecialist korte tiendeweg 12 gouda tel. 01820 - 13033 kleiweg 108 gouda tel. 01820 - 16033 kerkweg 189 waddinxveen tel. 01828 - 4303 Mr. OPTICIEN J. GRIT Hij bekleedt bovendien vele functies in de maatschappelijke en politieke wereld. Hij is voorzitter van de Kunststichting Waddinxveen, bestuurslid van de Ver eniging voor Veilig Verkeer (eerst pen ningmeester, daarna voorzitter), voorzit ter (nestor) van de hoofdenvergaderin gen, lid van de Rotary afdeling Wad- WADDINXVEEN Zat. 20-3 en Zon. 21-3: P. v.d. Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100. Apotheek Van Doorn, Pr. Bemhardlaan 3, tel. 4162, beide dagen geopend. Spreekuren Maatschappelijk Werkster der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-van der Meent, maandag, woensdag en vrijdag ’s morgens van 9.00-10.00 uur en woens dagavond van 7.00-8.00 uur in wijkge- bouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522 De ingang van Wijkgebouw Het Anker is, voor dit spreekuur, niet aan de Kerk weg, maar achterom via de Noordkade. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openbare toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstudie. MOERKAPELLE Ned. Herv. gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: ds W. G. I. van der Sluijs. WADDINXVEEN De Hervormde Gemeenten van Huizen (N.H.) en Vee- nendaal hebben een beroep uitgebracht op ds T. van ’t Veld te Waddinxveen. 'J Remonstr. Gem.: geen dienst. Voll. Ev. Gem. Bethel Boskoop, Burgem. Colijnstr.: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. St. Victorkerk: zo. 8.00 uur en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 uur. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 «n 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur en za. 19.00 uur. WADDINXVEEN De personeels vereniging van het Waddinxveense ge- meentepersoneel heeft voor 1971 als voor naamste evenementen op haar program ma gezet het organiseren van een feest avond, een personeelsreis en een Sinter klaasmiddag. Dit maakte voorzitter J. Koelma vorige week op de ledenvergade ring bekend. De heer C. van Dam werd tot bestuurs lid gekozen in de vakature, ontstaan door het vertrek van de heer Smits. Het subsidie, dat de gemeenteraad be schikbaar heeft gesteld, kon niet verhin deren, dat de vereniging met een tekort heeft te kampen. Het bestuur zoekt naar maatregelen om hiervoor een uitweg te vinden. WADDINXVEEN Voor de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Waddinxveen hield mevrouw Meyburg uit Voorburg dinsdag in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw een quiz over „Voeding of Huishouding”. Mevrouw Meyburg is medewerkster aan de Stich ting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande. Aan de deelneemsters van de quiz wer den vragen ter beantwoording voorge legd die betrekking hadden op huishou delijke zaken. Aansluitend hierop gaf mevrouw Mey burg verdere voorlichting naar aanleiding van deze vragen en antwoorden. Voor de dames die zich beschikbaar hadden ge steld voor deze quiz, was er tot slot een kleine verrassing. Zij deed dat met grote natuurlijkheid en onbevangenheid, waarbij zij steeds niveau wist te houden. Gezien haar korte voor bereidingstijd een respectabele prestatie. Er waren verder een precies aangepas te publiciteitschef van Frido Ritter en een op alcoholische vleugelen zwevende im- pressario van Jan van Zwieten. Bert Buikema kwam als man van de showbispagina nog niet geheel los, maar daar leek het debuut niet vreemd aan. Irene Bottema stond naast hem als een kostelijke, gewiekste persfotografe. Eddy Schook en Rien Steenbergen ga ven hun rollen van kunstschilder en film- scout goed gestalte, al waren de moge lijkheden wel erg beperkt. De heer Van den Dool kwam op 1 april 1946 naar Waddinxveen als hoofd van de St Jozefschool. Hij bleef dat tot 1 augustus 1964. Toen hierna in Waddinx veen behoefte bleek te bestaan aan een tweede katholieke lagere school richtte de heer Van den Dool de St Paulusschool op, waarvan hij hoofd werd. Deze functie bekleedt hij tot op heden. De jubilaris genoot zijn opleiding in Delft, waar hij op 2 juli 1929 slaagde voor de onderwijzersacte. Op 1 januari Chr. Afgesch. Gemeente: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gemeente Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur: leesdienst; 15.30 uur: ds A. F. Honkoop, Moerkapelle. Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Een vlotte scène uit het blijspel „Grand-gala des artistes”, waarvan de Waddinxveense toneelgroep „Toi-Toi” met veel succes de pre mière bracht. Keulemans heeft in zijn dartele stuk kwistig gestrooid met rolletjes, die ama teurs tot goede typeringen kunnen om buigen. En dat deden de Toi-Toiers onder de vaardige regie van Albert van Rossum over de gehele lijn met veel verve. Het verhaal speelt in de bonte wereld van film en theater, waar de filtnster- zangeres Evelyn White haar jaren even snel ziet stijgen als haar roem zakt. Met behulp van een dubbelgangster, die haar graag imiteert, weet ze met veel vallen en opstaan haar carrière gaande te hou den. In eerste instantie zou deze dubbelrol - (een behoorlijk zware opgave) - in de Toi-Toi-versie worden gespeeld door een bekende tweeling, waarvan er één in Waddinxveen woont en lid werd van Toi-Toi. Door zeer drukke werkzaam heden in reclame- en showwerk moesten deze speelsters zich echter terug trekken, waarmee de opzet van de voorstelling een extra verrassingselement verloor. Schouwburg: f)o. en Vr. 8.15 u., Zat. en Zo. 7-9.15 u„ Ma. en Di. 8.15 u.: „De Non van Monza” (18 jr). Za. 3 u., Zo. 3-5 u.: „De Zwarte Tulp” (14 jr). Reunie: Do. en Vr. 8.15 u„ Za. 7-9 u„ Zo. 3-5 u.: „Adios - Gringo” (14 jr). Zo. 7-9 u.: „Lijk in het zwembad” (18 jr). Zat. (nachtvoorst.) 11 u. en Wo. 8.15 u.: „De straat van het verderf” (18 jr). Thalia: Vr. 8.15 u., Za. 2.30-7 u„ Zo. 3-5 u.: „Bittere rijst” (18 jr). Za. 9.15 u„ Zo. 7-9.15 u„ Ma., Di. en Wo. 8.15 u.: „Over spel” (18 jr). Za. 10 u. en Wo. 2.30 u.: „Het mysterie van de slangehuid”. A.L. I DEN HAAG Een Waddinxvener, die eigenaar is van een grossierderij in levensmiddelen in Den Haag, is vorige week donderdagavond voor zijn bedrijf aan de Uilebomen in de residentie door twee onbekende mannen met een hamer neergeslagen en beroofd van een koffer tje met veertienduizend gulden. De gros sier, die zich hevig tegen zijn overvallers verzette, kon niet beletten, dat de twee mannen in gezelschap van een derde, die op de uitkijk had gestaan, ontvluchtten. Het slachtoffer belde zelf de politie, maar deze vond de wijze, waarop hij het verhaal vertelde zo onwaarschijnlijk, dat zij dacht met een grappenmaker te doen te hebben. De grossier kon een tas, waarin nog meer geld zat, uit handen van de rovers houden. Cissy Hermans maakte een fijne type ring van de kleedster, Dia Hoogeveen was een kittig kamerkatje. Een extra flitsende opleving in deze zeer geslaagde première had regisseur van Rossum bereikt met het dansje van de teenagers Mieke Droog en Dora Rijs- dijk. Het zeer langdurig applaus na afloop, de vele lachsalvo’s gedurende de voor stelling zijn er garant voor, dat ze straks in Zoetermeer en Nieuwerkerk geen spijt zullen krijgen van hun uitnodiging aan „Toi-Toi”. En' zij gaven een goede basis voor vertrouwen in het volgende stuk, dat de Waddinxveense tonelisten voor oktober in hun» agenda hebben staan. dinxveen en in de Katholieke Volkspar tij voorzitter van de Statenkring en lid van de bestuursraad, de partijraad en de Provinciale Centrale. Voordien was de heer Van den Dool in Waddinxveen o.m. administrateur van het r.k.-schoolbestuur, lid van de paro chieraad, lid van de financiële commis sie restauratie kerk en toren St Victor kerk, onder-voorzitter van de Stichting 40-45 en lid van de groepscommissie Jeugdbeweging. Ook in zijn Alphense jaren was de ju bilaris al zeer actief in het verenigings leven. waarbij hij zich vooral dienstbaar maakte aan het jeugdwerk. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER Elke donderdagmiddag van 16.30-17.30 u. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER VAN HET HERV. CENTRUM Elke woensdagmorgen van 9-10 uur. PEDICURES Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur. mevrouw L. van Di jen-van Dam. Elke eerste donderdagmorgen van de maand van 9.00-12.00 uur - mevrouw Van Haas-de Kroon. DAMESKAPPER Elke vrijdag van 9-12 uur en van 13.15- 17.00 uur. BANKEN Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur: Nederlandse Middenstands Bank. Elke woensdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Algemene Bank Nederland. Elke woensdagmiddag van 14.00-17.00 u.: Nutsspaarbank. Elke donderdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Coöperatieve Raiffeisenbank. Elke vrijdagmiddag van 13.00-16.00 uur: Algemene Bank Nederland. Ned. herv. kerk: 9.30 uur: ds J. v.d. Heu vel; 18.30 uur: ds D. van Vliet. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: ds D. van Vliet; 18.30 uur: ds J. v.d. Heuvel. Bethelkerk: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld; 17 uur: ds H. J. Jongerden. Veenendaal. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds N. J. Flink; 19 uur: open deur dienst, ds Hanemaaij- er, Alphen a.d. Rijn. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: ds H. Appers, Haast recht. Ontmoetingskerk: 10 uur: ds D. Kuiper, Schoonhoven; 17 uur: ds B. Koekkoek. WADDINXVEEN De oudervereni gingen van de openbare lagere school „Klaas de Vries” en van de openbare kleuterschool „Pinkelotje” beleggen dins dag 23 maart om 20 uur een gemeen schappelijke ouderavond in de aula van de Klaas de Vriesschool. Het doel van deze bijeenkomst is de ouders alsnog in de gelegenheid te stellen hun bijdrage te leveren tot de problematiek, die op de nationale ouderavond van 5 november 1970 aan de orde is gesteld. De heer J. Lauret uit Benthuizen houdt een inleiding over „Onderwijs in bewe ging; bewegen wij mee?”, waarna in klei ne groepen discussie zal worden gevoerd over de volgende stellingen: a. De school hoeft zich niet met de op voeding te bemoeien, dat is een taak van de ouders. De school moet slechts opleiden. b. De leerkrachten moeten niet alleen ver slag uitbrengen over de kinderen aan de ouders, ook de ouders moeten regel matig verslag uitbrengen over de kin deren aan de leerkrachten. c. Het verdient aanbeveling, dat het kleuter- en basisonderwijs op elkaar wordt afgestemd, opdat een school- eenheid kan worden gevormd voor kinderen van 4 tot 12 jaar. d. De kleuterscholen dienen kleine zelf standige eenheden te blijven, zodat de afstand van de kleuterschool tot het ouderlijk huis zo klein mogelijk kan zijn. Hierna volgt rapportering van de discus- sieresultaten aan een forum gevormd uit het onderwijzend personeel en de ouder- commissies van de beide scholen. 1930 kreeg hij zijn eerste aanstelling in Alphen aan de Rijn. In zijn verdere studie behaalde de heer Van den Dool in 1934 de hoofdacte, in 1942 de godsdienstacte, in 1944 de land- bouwacte en in 1957 het getuigschrift Land- en Tuinbouwbedrijfsleer. Tot aan zijn benoeming als hoofd in Waddinxveen diende de heer Van den Dool het r.k.-onderwijs in Alphen als onderwijzer. Naast zijn werk aan de St Paulusschool is de jubilaris sinds 1947 ook verbonden als leraar aan de Middelbare Handels- avondschool in Boskoop.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 9