Na 22 jaar leiding: ere-voorzitter van VERKEERSSPIEGEL een Peuterspeelzaal zoekt tweede onderdak |W G. de Knegt fanfare „Concordia” De „miljoenenerfenis” Nu is er Wigran Super Vlag in top voor Waddinxveen-zat.? Volle kans tweede schaakteam Tegen kamille muur, kleefkruid, zwaluwtong en veelknopigen in wintergranen AUTOSCHADE? m GLASBEEK BURGERLIJKE STAND I I i I I l l i l l l l l t l l l l kenmerk voor vakwerk Pagina 2 i Collecte Zonnehuis 3HBI' Wigran Super een Orga-Produkt door Tom Lodewijk ’’Bestuurders die links of rechts afslaan mogen het verkeer, dat hen op de zelfde weg tegemoet komt of dat op dezelfde weg zich naast dan wel links of rechts achter hen bevindt, niet hinderen. Ook de voetganger niet!” art. 46 RVV. Hockeynieuws WADDINXVEEN De fanfare „Concordia” is G. de Knegt kwijt als voorzitter. Haast niet te geloven, maar na 22 jaar van voortreffelijk voor- manschap heeft hij dan eindelijk de voorzittershamer overgedragen. Dat ge beurde vrijdag op de jaarlijkse concertavond in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw. Het commando werd daar overgenomen door de heer G. van Hoven. Onder daverend applaus van de enthousiaste zaal maakte deze be kend, dat de heer de Knegt was benoemd tot ere-voorzitter van de vereni ging. Een eer, die deze energieke bestuurder, een „echte vader van de ver eniging”, dubbel en dwars verdiend had. - I I lil Spuiten kort na de winter vanaf het 4 - 5 bladstadium tot in het uitstoelingsstadium van het gewas met 6 l/ha Kies een FOCWA-bedrijf Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf is sterk ge specialiseerd in carrosserie-reparatie (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 25 MAART 1971 G. DE KNEGT ere-voorzitter (foto Sjaak Noteboom) Gehuwd: J. J. van der Loo en J. van Tol. KIJK EVEN HET GAAT OM LEVEN (Advertentie) Noordkade 24 - Tel. 01828-2588 I inrrt gaat. De voetganger mag zich maar niet plomp- Enkele hoogtepunten: de befaamde Glenn Miller-tune Moonlight Serenade, de Chicago-ouverture en de Highschool Cadets. Het was vooral verheugend te constate ren, dat dit Concordia momenteel veel jongere muzikanten telt, die een groot muzikaal gevoel paren aan een verwar mend enthousiasme. Het laaiende applaus, dat telkenmale weer opklonk viel ook ruimschoots ten deel aan de majorettes, het jeugdorkest en het tamboerkorps. Het jaarlijkse Concordia-feest werd be sloten met een luchtig toneelspel „De de rechtdoorgaande voet ganger een redelijke kans te geven om ongehinderd over te steken. Bedenk dat u voetganger bent en dan ook graag de rechten geniet die u tockomen. Afbuigende trams hoeven geen voorrang te geven. Hetzelfde geldt voor motor voertuigen van de politie, oversteekt, kan niemand weten of zien dat hij recht door gaat. Hij mag dan niet meer op voorrang rekenen en moet met oversteken Geboren: Esther Marjolein, d.v. J. M. Russcher en M. A. Hogebrug; Arie Cor nells, z.v. C. Lugthart en G. Oudijk; Emanuele Joannes, z.v. B. Grassi en D. A. A. J. Speijker; Christian Vincent, z.v. K. van Engen en D. Zandijk; Anne Mar tine. d.v. E. Kruisinga en M. C. J. Op stellen; Willem Abraham, z.v. W. A. Lek- kerkerk en D. de Ruiter; Henderik Fre- derik, z.v. J. K. Maasbach en J. Meijn- hardt; Robert Alexander, z.v. C. Over dam en J. M. Möhle; Caroline Louise, d.v. B. A. H. Kölmann en J. M. H. van der Steen; Geerlof, z.v. H. Rademaker en A. Hak; Jan, z.v. G. D. Pas en H. Averesch; Maria Jacoba, d.v. H. J. Kneteman en E. J. Verberk; Jeroen, z.v. S. van Brumme- len en E. van Holst; Cathelijne Anna, d.v. B. Lodder en G. A. Noordenne; Cornelia Gerarda, d.v. H. M. Vermeulen en J. Wij nia; Geraldine, d.v. E. van der Zee en W. C. Schouten: Martha, d.v. J. van Doorn en J. Pater; Simon, z.v. A. Versloot en M. C. Gelderblom; Sander Remon, z.v. R. G. Grimmeliusen P. Bal. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN I I l I I I 1 1 1 I I I I I I I I I HOOFDSTUK XI. Nieuw perspectief. Frits Heyblom hoorde al in de gang de vrolijke stemmen Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Carrosseriebedrgved. (Advertentie) Vele weggebruikers weten wel dat men bij het afslaan het rechtdoorgaande ver keer - dat is verkeer dat men tegemoet komt of dat men inhaalt, of waardoor men ingehaald wordt - niet WADDINXVEEN Het zaterdagelf tal van de voetbalvereniging „Waddinx- veen” speelt aanstaande zaterdagmiddag op het veld in de Oranjewijk om half twee tegen Sportief 2. Waddinxveen heeft aan een gelijkspel voldoende om de kam- pioensvlag in top te hijsen. WADDINXVEEN De collecte voor de christelijke inrichting voor invaliden en chronisch zieken „Het Zonnehuis” heeft vorige week in Waddinxveen 1.306,35 opgebracht. Voor dit fraaie resultaat gingen 57 collectanten op pad. Vorig jaar was de opbrengst slechts rond de 800,—. Overleden: Martina van der Post-van der Laan, oud 68 jaar. plaatse geen zebra is ge legen. Hierbij dient, even als bij de zebra, een ver standig samenspel te zijn. Het rijverkeer moet (heb ben) kunnen waarnemen dat de voetganger rechtdoor brandweer en andere hulp verleningsdiensten en de ziekenauto, als zij de voor verloren voor het rijverkeer geschreven signalen geven, werpen. De voetganger moet bedenken dat er een redelijke stopmogelijkheid moet zijn. Wanneer de voetganger WADDINXVEEN De dames van het eerste elftal van hockeyclub „Wad dinxveen” zijn in hun uitwedstrijd tegen V.C.L. in Den Haag niet verder gekomen dan een 11 gelijkspel. Na een minuut stonden zij al met 10 achter. Voor de rust werd 11 gelijk ge maakt en daarbij bleef het. Het jongens A-elftal verpletterde Fo- rescate C met 80. Zo dacht ook het gemeentebestuur er over. Loco-burgemeester P. Lips trad naar voren om de heer De Knegt zijn waardering te betuigen voor zijn goede werk en overhandigde hem daarbij een fraaie ets van oud-Waddinxveen met de daarbij behorende oorkonde. Na dit daverend begin kon het niet an ders of het zou een geslaagde avond wor den. Daar was dan natuurlijk wel het vak manschap en de toewijding van de Con- cordia-musici voor nodig. Nu, die waren er in ruime mate. Onder directie van G. de Knegt junior werd het een concert, dat klonk als een klok. Uw bedrijf voor betere en snelle service! Gevonden: sleutelbos, gouden ring, sleutel, blauwe step, sleutelring. Verloren: sleutelbos, gestreepte sjaal, 70 totozegels (blauw), gouden armband, he renhorloge, spanningsmeter. parelarm- band. gekleurde bal, zwarte poes, dames horloge, herenbril. gouden armband, bruine kinderportemonnee met inhoud. Teddy beertje. Ondertrouwd: H. A. Langelaar en A. Blonk; A. A. Schoonackers en H. Boere; R. van den Berg en I. M. M. van der Laak; D. de Keiser en A. Bouck. Voor het eerst verzoende ze zich met de erfeniskwestie. Veronderstel dat haar zoon Frits aan zóiets bleef hangen! De jongen zou voor zijn leven ongelukkig geworden zijn. En zijn koppigheid kennend, was ze ervan overtuigd, dat hij het pas zou gemerkt hebben als het te laat was. en dat alle goede raad alleen maar zou hebben uitgewerkt, dat hij doorzette. Frits was in ieder geval ontgroend. Wat in feite een te lang doorgezette kalverliefde was ge weest. was voorbij. Jeanne had met een snelle, pijnlijke opera tieve ingreep er zelf een eind aan gemaakt. En mocht Frits voorlopig nog zijn in scherven liggend hart trachten te lijmen, zo bedacht Suus met heimelijk genoegen: Zus De Hoogh had haar straf al beet, want die arm in het gips was geen pretje. Suus was een vrouw van strenge principes en als iemand haar van leedvermaak had beschuldigd, zou ze zich diep ge troffen voelen maar als het ging om het geluk van haar kin deren keerde ze terug naar de staat van een primitief moeder- dier, en wee wie haar te na kwam! Wordt venolfd Kerkestraat is een keurige straat”, waarin de tonelisten van de „concurrent”, mu ziekvereniging Crescendo uit Bleiswijk voor genoeglijke verstrooiing zorgden. De drie peuterspeelgroepen, gehuisvest in het gebouw van de padvindersgroep „Pieter Maritz” aan de Mauritslaan, funk- tioneren goed. De ouders proberen op demokratische wijze zoveel mogelijk bij het peuterspeelzaalwerk betrokken te blij ven. Aan 55 peuters, verdeeld over drie groepen van maximaal 20 kinderen kun nen goede ontplooiingsmogelijkheden ge boden worden met deskundige begelei ding. In de ochtendgroepen, waarin kin deren van 2-4 jaar geplaatst kunnen wor den, zijn twee leidsters beschikbaar (een kleuterleidster en een hulpleidster). In de middaggroep, waarin 15 kinderen van 3 jaar een plaatsje vinden, werkt de kleu terleidster alleen. Wat begonnen is als een experiment, blijkt in een enorme behoefte te voorzien. De kinderen vinden het heerlijk om een grote veilige ruimte met speelgenootjes en spelmogelijkheden aangeboden te krij gen. Zand, water, klei verf e.d. worden in de meeste huiskamers niet erg op prijs ge steld. Aan de andere kant komen de moe ders eens los van hun meestal erg levens lustige peuter, die konstant een beroep Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er in goede handen. in de huiskamer. Lies was thuis en Mieke met een paar vrien dinnen. Hij hoorde de bromstem van zijn vader, die was altijd op zijn best wanneer „de meiden” thuis waren. ..Je bent een dochterminnende vader”, had Suus wel eens gezegd. Met Frits was er meer een stilzwijgende verstandhouding, af en toe eens wat mannelijke praat. Met zijn dochters ontdooide Jaap Heyblom, al had hij het verre van makkelijk. Want zijn soms nog wat ouderwetse denkbeelden over plaats en taak van de vrouw bezorgden hem de felle kritiek van Lies en zijn minachting voor de sterren aan de teenagers-hemel deden Mieke-en-vriendinnen verbijs terd naar hem staren, als was hij een nieuwe aanwinst van Artis, zoiets als de Verschrikkelijke Sneeuwman. „Hoe is het mogelijk”, had Mieke eens gezucht, „dat iemand een leidende functie krijgt, die zo helemaal niet bij de tijd is". „Het komt er”, antwoordde Jaap met zijn ernstige gezicht, „bij de bank niet zo zeer op aan of je de liedjes van Anneke Grönloh kunt zingen, dan wej dat je weet tegen welke koersen de nieuwe lening van de gemeente Rotterdam is uitgeschre ven.” „Koersen, leningen", zei Mieke, „daar zit Hauwert op school ook altijd op te hakken." voorgaan. Maar zij ver geten vaak dat dit alleen geldt ten opzichte van het verkeer ”op dezelfde weg”. Ook de rechtdoorgaande Wanneer men van een zij- voetganger ”op dezelfde weg komt en voorlangs gaat weg” mag niet door het verkeer rechtdoor, dan afbuigende verkeer worden bij afwisseling ook zelf heeft dat niets te maken met gehinderd; ook niet als ter de hier bedoelde voorrang. Ook hij of zij, die op de andere weg rechtdoor gaat voor de zijweg langs, heeft geen voorrang op grond van de hier bedoelde regel, want men bevindt zich niet op dezelfde weg. Onnodig wordt in zulke gevallen soms voorrang gegeven en ten onrechte door de recht doorgaande genomen. Wanneer bij het naderen van een kruising of split sing van wegen één van doet op het uithoudingsvermogen van die moeder, die er de hele dag is. Zij kan haar aandacht eens naar iets anders verzetten (lezen, hobby, kapper, boodschappen, een ander kind, kontakten naar buiten enz.), waardoor zij weer frisser tegenover haar gezin, echtgenoot en de buitenwereld kan staan. Het overgrote deel van de geplaatste kinderen (90%) komt uit de Vondelwijk of uit de Oranjewijk ten noorden van de Willem de Zwijgerlaan. De helft van de kinderen woont in flats. Daarnaast is er een wachtlijst van 40 kinderen, die niet geplaatst kunnen wor den, omdat er geen ruimte beschikbaar is. Bij de nieuwe aanmeldingen wordt het aantal flatkinderen steeds groter. Deze kinderen hebben meestal in hun direkte omgeving minder spelmogelykheden dan de kinderen die rond hun huis of in een tuin kunnen spelen. De grootste belang stelling bestaat voor het plaatsen van kinderen in de ochtendgroepen. Verwacht wordt, dat in de komende weken het aantal kinderen op de wacht lijst zal blijven stijgen, en wel in versnelde mate. Het blijkt nl. dat zowel de christe lijke kleuterschool „De Duiventil” als de openbare kleuterschool „Pinkelotje” in de Vondelwijk vol zijn. De peutergroep- kinderen die vier jaar worden en bestemd zijn voor deze kleuterscholen, kunnen niet geplaatst worden. Dit werkt als een vicieuze cirkel! Deze kinderen blijven op de peuter- groep tot na de grote vakantie. Het ge volg voor de peuterspeelzaal is dat de kinderen daar minder snel rouleren dan de opzet is en dat de peuterspeelzaal gaat funktioneren als opvang voor de overloop van de kleuterscholen. Dit is niet de be doeling! Er zijn nu bij de gemeente stappen on dernomen om te komen tot een tweede speelzaal in de Vondelwijk. Met name de voormalige Bethelkerk, die door de ge meente zal worden aangekocht na goed keuring van Gedeputeerde Staten, lijkt een goede ruimte voor de peuters uit de Vondelwijk. Inlichtingen over de peuterspeelgroe pen kunt u inwinnen bij: Mevr. Klinken berg. Prins Bernhardlaan 15, tel. 4300. ..Je moet niet zo op Hauwert afgeven”, lachte Bep. Mieke'; vriendin, „je hebt vanmorgen nog een pluim van ’em gehad.' „Zo”, zei Suus belangstellend, wel wetend dat Mieke’s vor deringen op het terrein der economie wel „op een boterham- bordje konden”. „Dat gaat vooruit. Miek.” „Ja”, zei Trix, vóór de blozende Mieke iets kon zeggen. ,.hii heeft een hele rede af gestoken.” „Een lofrede ja”, dikte Bep aan. ..Bep”. dreigde Miek, „als je ’t toch zégt, dan „Dan schrijf ik nooit meer sommen van je over”, vulde Trix lachend aan. „O ja mevrouw Heyblom. meneer Hauwert heef Mieke toegesproken. Juffrouw Heyblom”, zei hij (ze aapte dt leraar precies na en ontweek een trap van M ieke’s lange be nen) „het moet mij van 't hart, maar het schijnt dat u ditmaal wérkelijk iets hebt uitgevoerd. De gebruikelijke vier is thans vervangen door een vijf. Laat ons een minuut stilte betrachten in eerbiedige hulde aan dit geniale brein.” „Hauwert is een mispunt”, zei Mieke schaamrood, „hij druipt van sarcasme." „Ik hoor het al”, zei Jaap, „als ik nog es wegga bij de bank zal ik jou maar niet voordragen als opvolgster.” „Mij niet gezien”, snibde Mieke, „ik weet wel een beter baantje.” „En ik weet wélk baantje”, viel Anke. de vriendin van Lies in, die het hele geval geamuseerd beluisterd had. „Stewardess of receptioniste, en éérst een jaartje naar het buitenland voor de taal.” Frits kwam ongezien binnen, schoof stilletjes in een stoel. „Hoe weet jij dat nou”, zei Mieke verbaasd. „Je hóórt niet anders”, zei Anke, „en weet je hoe dat komt’ Omdat jullie allemaal denkt: we trouwen nog wel es, en vóór die tijd moeten we wat van de wereld hebben gezien.” Het drietal protesteerde als uit één mond. „Trouwen”, zei Trix, „ik weet niet wat ik liever deed!" „Ménnen”, zei Mieke zonder meer, maar het was genoeg. ..Knullen”, echoode Bep, „wéardeloos!” .Goed dat je er net bent, zoon”, zei Jaap Heyblom, „je hebt het kunnen horen.” Frits, niet erg in de stemming, haalde zijn schouders op. „Die dat zeggen lopen er het hardst achteraan”, beledigde hij zijn zuster en haar vriendinnen. Het was Suus Heyblom, die zich dit alles het meest aantrok. Zij verwenste van ganser harte alles en iedereen, verband hou dend met die erfenis. Ze ondervond er zelf de narigheid van, Jaap ook, al sprak hij er niet over, en nu liep Frans rond met een gebroken hart. Ze zou wel tegen hem willen zeggen hoe zij de zaak zag, maar het wilde haar niet over de lippen, dat dat nest van De Hoogh haar jongen eenvoudig als speelbal had gebruikt. Misschien zou Frits daar later zelf achter komen en misschien zou het hem dan minder kunnen schelen. Toen Frits dan ook tenslotte ze wist dat het daarop uit zou draaien tegenover zijn moeder zijn hart uitstortte, hield ze haar diepste gedachten voor zichzelf. „Kijk es jongen,” zei ze, „het is helemaal niet zo erg, deze ervaring. Dit is geen liefde geweest, maar verliefdheid.” Frits wilde heftig protesteren. Voor Jeanne zou hij door het vuur zijn gegaan. „Zo’n meisje wordt een idool,” zei z’n moder, „zonder haar voldoende te kennen, juist omdat je haar onvoldoende kent, omhang je haar met allerlei kwaliteiten, die volgens jou be horen bij het beeld van de ideale vrouw. Je richt zo te zeggen een altaar voor haar op, je stelt haar op een voetstuk en als ze daarvan af tuimelt, boven op jouw kop, is het héér niet kwalijk te nemen, want jij hebt haar erop gezet. Misschien heeft ze zelf ook wel gevuld ze zou maar zo barmhartig mogelijk verhullen wat ze wérkelijk dacht dat ze niet was zoals jij dacht dat ze was, misschien heeft ze beseft dat het voor jou én voor haar alleen maar op een teleurstelling kon uitdraaien. En daar had ze nog gelijk in ook, want ik moet je eerlijk zeg gen, Fritsje, dat was geen vrouw voor jou geweest. De sfeer waarin zij leeft, is de jouwe niet”. Frits dacht aan die middag in Le Couturier. Hij kon zijn moeder natuurlijk niet openlijk gelijk geven, maar haar woor den bleven toch haken. Hij had met haar ergens willen zitten waar het stil was, of in de vrije natuur. Zij voelde zich pas op haar gemak in die volle tent met die nerveuze muziek, met al die kerels die haar zaten op te nemen. Hij begon er iets van te begrijpen, hoe Jeanne altijd de hoofdrol zou spelen en hij niet veel anders zou hebben te doen dan de décors en de kostuums te betalen. „Maar dat ze nou met die knul van Hermans zei hij nijdig. „Zeg mij wie uw vrienden zijn en ik zal u zeggen wie gij zijt” citeerde moeder slagvaardig; „als dat haar type is, zoon, nou dan hoeven we daar geen woorden over vuil te maken, dan ben jij het bepaald niet”. WADDINXVEEN Door een SJ-q overwinning op W. Regina 4 uit Rotter dam, behield het tweede team van dt Waddinxveense Schaakvereniging zij, kans op de kampioenstitel. Met evenveel verliespunten als Schiedam 3 staat het op de gedeelde eerste plaats. Maandag 2) maart moeten de Waddinxveners naai Schiedam 3 en deze wedstrijd zal dan dt beslissing wel bréngen. De gedetailleerde uitslagen tegen \v Regina 4 waren: P. Perdijk-H. Jansen 01; A. Littooy. J. den Ouden 10; A. Schoenmaker-] de Bruin 10; A. van Oort-H. de Raadt 10; W. Verstoep-C. van Hoff J-i; G Bernard-P. v.d. Kraan 10; J. H. Smit v.d. Gaag 10; A. Oomkens-F. H. vat Vloten 01. P. Perdijk en A. Versluis wisten hun af gebroken partij uit de wedstrijd tegen Reeuwijk in winst om te zetten, waardoot de totaal uitslag 8|-1J in het voordeel van W.S.V. 1 is geëindigd. Uitslagen voor de huishoudelijke com. petitie: Senioren: Groep I: Drs. W. H. Wientjens-W. van Oort 10; J. van Oort-W. van Vuuret 0—1; P. Broer-L. Wolfs J-J; P Perdijk- J. H. Smit afgebr. Groep II: A. Versluis-G. de Williger 1—0; J. Kleiweg-A. van Dijke 01. Junioren: H. v. Kooten-G. v.d. Boni 01; L. de Kooter-A. Schrooder 10;F van Dijen-G. Burger 01; O. Glasbeek- P. v.d. Hoek 01; W. de Waardt-P. v.i Berg 01; P. Overdijk-K. Zuidam 0—1; J. van Weele-E. van Beest 01; G. Ou- dijk-D. J. Dullemond 01; R. Koenen-L Kwaak J-J; C. v.d. Stelt-R. Martens 1—0: A. Oudijk-T. Goor 01; E. van Beesl-N Littooy afgebr. Senioren Groep I: W. van Oort-J. H Smit afgebr.; L. Wolfs-P. Perdijk 10; W. van Vuuren-P. Broer 10; Drs Wiet- tjens-J. van Dort afgebr. Senioren Groep II: A. Littooy-A. v.d Starre 10; G. de Willigen-A. Schoen maker J-J; G. Bernard-D. J. Gussekloo 10; A. van Oort-A. Versluis Junioren: P. v.d. Berg-G. v.d. Born af gebr.; L. de Kooter-H. Kooyman 10; P. v.d. Hoek-K. Zuidam 10; N. Littooy- A. Schrooder 10; P. Overdijk-E. van Beest 10; W. v.d. Eyk-D. J. Dullemond 01; F. van Dijen-J. Voskuilen 10; 0. Glasbeek-C. v.d. Berg 10; W. d. Waard -G. Oudijk 10; J. van Weele-G. Burger 01; R. Martens-R. Koenen 10; L. Kwaak-A. Oudijk |-J; T. Goor-L. Kwaak 1—0; C. v.d. Stelt-A. Oudijk 0—1. beiden van een zijweg komt enige tijd stilstaat voor hij gelden de normale regels van voorrang, nml. ’’rechts gaat voor” en ’’snelverkeer gaat voor langzaam ver keer” of hoe dat ook door borden mocht zijn geregeld, wachten op een opening in mag hinderen en moet laten „Rechtdoor” betekent dus het verkeer. Denkt u daar lang niet altijd ’’gaat voor”, goed aan voetganger! Dezelfde bepalingen gelden Bestuurders zijn verplicht ook voor de voetganger.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 2