T.O.O.S. ten voeten uit wordt een door en voor jong I U bent van harte welkom Zwembad aan Sniepweg gaat op 10 april open Rooster spreekuren Anne Frankcentrum groots gebeuren oud Moeizame Gouwe-zege op sportief „De IJsel” o f KjSBf F Igk V V Pagina 3 (foto Sjaak Noteboom) GOUDSE BIOSCOPEN Zwemlessen Waddinxveen Kienavond op de grote turndemonstratie AGENDA DOKTERSDIENSTEN welke gehouden zal worden op ZATERDAG 27 MAART a.s. in de Veilinghal aan de Bredeweg te Waddinxveen. Aanvang 19.00 uur - kaarten aan de zaal. Trampoline Het is de eerste maal dat in Wad dinxveen een trampolinedemonstra- tie wordt gegeven en het zal voor lopig niet meer mogelijk zijn een ploeg van deze klasse aan het werk te zien. Voorwaar, een gang naar de veilinghal waard! WADDINXVEEN Het verwarmde gemeentelijke openluchtzwembad aan de Sniepweg in Waddinxveen start zaterdag 10 april het nieuwe seizoen. Alleen bijzonder slechte weersomstandigheden zouden deze openingsdatum nog kunnen veranderen. Nadat eerst in theorie het grote enthousiasme was gebleken, dat het comité „Speelvelden voor de jeugd” bij zeer vele Waddinxveense va ders en moeders had losgemaakt gaat het nu ook tot daden komen. Het buurtcomité „Vondelwijk-Noord”, dat van de gemeenteraad geld loskreeg voor de aanleg van een fijne kleuterspeelplaats, is - vooruit lopend op een definitieve goedkeuring van Gedeputeerde Staten - vast gaan praten met de mensen van Openbare Werken. En daarna werd de hand aan de ploeg geslagen. De ouders zijn begonnen met het aan leggen van de twee zandbakken. Wie er maar een vrij uurtje over heeft is ’s avonds tussen zeven en acht en ook zaterdag in de morgen present om zo goed en kwaad als het kan spa, hamer en ander gereedschap te hanteren. Vrijwilligers voor. Er kunnen er altijd nog meer bij. Melden bij de comitéleden (Potgieterstraat 6, tel. 4017). Of gewoon op het kar wei. Doen. Meteen. WADDINXVEEN Zaterdag 27 maart zal in de veilinghal aan de Brede weg het sluitstuk worden gegeven van de festiviteiten rond het jubilerende T.O.O.S. Een ervaring van vijftig jaar keurturnen en gymnastiek maken het mogelijk het technisch kunnen van T.O.O.S. te laten kristalleren in een tin telende show onder het motto „T.O.O.S. ten voeten uit”, een en ander onder leiding van de heer K. Zwijnenburg. Medewerking aan deze demonstratie verlenen in principe alle T.O.O.S.-leden: van de prille peuter van 5 af tot de vieve veteraan van 70 toe. Als bijzondere attractie zullen de keurturnvereni- ging Rotterdam o.l.v. de heren J. in ’t Hout en J. Wickel en de trampoline- springploeg „Olympia” uit Aalsmeer o.l.v. de heer R. de Ruiter een extra cachet aan de demonstratie geven. Oude garde Keurploegen Een klein, maar o zo dapper meisje uit de eerste klas mocht maan dagmiddag op het grote toneel van de theaterzaal van het Anne Frankcentrum vertellen, waarom de Jan Ligthartschool feest vierde. Want dat had die vreemde kwant met die gitaar gevraagd. „Omdat de school veertig jaar bestaat.” Laat die rare kwiebus er nou niks van begrijpen. „Wat, zit je al veertig jaar op school?” Dat was natuurlijk om te gieren van het lachen. En zo had het gezel schap Louis Lemaire uit Rotterdam in de eerste minuut van zijn kin dermusical „Dat is Wiedes weer” die feestvierende kinderen in zijn greep. Een greep, waarin zij tot de laatste minuut werden vastgehou den. Dat was het blije en verrassende van deze middag: de kinderen werden van meet af aan bij alles betrokken en ze speelden het spel in spontane overgave en in al zijn dolheid mee. Door allerlei omstandigheden was het verleden jaar tot uitstel ge komen, die viering van het veertigjarig bestaan van de Jan Ligthart school en de verbouwing, waardoor de school zo fijn is opgeknapt. Een uitstel, dat gelukkig geen afstel werd. Maandagmiddag kon voorzitter Houterman een zaal volgepakt met kinderen begroeten namens de oudercommissie en een speciaal wel kom toeroepen aan mejuffrouw Witkop, die dit festijn natuurlijk met haar vriendjes en vriendinnetjes wilde meevieren en door hen met een luid gejuich werd ontvangen. Daarna begon dat dartele muzikale spel, waarin Wiedes, tante Em ma en die lange kerel, die niet eens z’n eigen overal kon aantrekken, op zoek gingen naar de ’’mammoef”, een geheimzinnig ding, waarvan niemand eigenlijk wist wat het precies was (behalve natuurlijk de mammoefenmaker). Chinezen, Russen, Indianen, iedereen en alles kwam er aan te pas bij die speurtocht, waarbij het hele gezelschap in wervelende vaart steeds door die zaal met kinderen treinde. De jongens en meisjes mochten zelf naar hartelust meedoen en zet ten op gegeven moment zelfs een complete kermis met draaimolen, schiettent en een echte hoenr-pa-pa-fanfare op poten. Kortom, het was een lekkere, uitgelaten pret, een fijn Jan Ligthart- feest. (foto Sjaak Noteboom) „T.O.O.S. TEN VOETEN UIT” r' F WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 25 MAART 1971 Programma: (Advertentie) WADDINXVEEN Morgen, vrijdag is er in de kantine van voetbalvereniging „Waddinxveen” een kienavond, die om 8 uur begint. Reuni: Do. en Vr. 8.15 u., Zo. 3-5 u.: „Elvis, Beat en Blues” A.L. Zo. 7-9 u„ Di. en Wo. 8.15 u.: „Isabella” (14 jr). Schouwburg: Do. en Vr. 8 u„ Za. en Zo. 3-7.30 u., Ma. 8 u. en Wo. 8 u.: „Tora! Tora! Tora! (14 jr). deelnemers zijn Lia Dromers (Ned kamp. 1971), Riet Vink (Ned. kamp. 1970), Jos Kerkhoven (Ned. kamp, jongens 1970), Jan van de Zwaard en Rien de Ruiter (samen Ned. kampioen synchroon sprin gen 1971). Voor de verkoop van zwemleskaarten en het afspreken van lesuren houdt de chef-zweminstructeur op 29, 30 en 31 maart van 8.30 uur tot 12.30 uur zitting in de recreatiezaal van het Anne Frank centrum. De zwemlessen, die op 19 april aan vangen, worden gegeven aan personen van 4 jaar en ouder. De prijs van een les- kaart, die geen bewijs van toegang tot het zwembad is, bedraagt 16,50. .Oud Geref. Gem.: Zuidkade 158: heden avond 19 uur: ds L. Gebraad. Zon. 10 uur en 18.30 uur: leesdienst. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openbare toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstudie. Uitslagen: de Gouwe b-de Gouwe c jongens 81 de IJssel 1-de Gouwe 1 heren 34 de Gouwe 2-de Zijl 2 heren 56 de Gouwe 1-de Zijl 1 dames 60 B.Z.P.C. 5-de Gouwe 5 heren 31 Woerden 2-de Gouwe 4 heren 24 Dinsdag 30 maart: 8.00 uur de Gouwe a-O.Z.V. jongens 8.30 uur B.Z.C.-de Gouwe b jongens Thalia: Vr., Ma., Di. en Wo. 7.30 u„ Za. 2.30-7.30 u., Zo. 3-7.30 u.: „De Avontu riers” (18 jr). Za. 10 u. en Wo. 2.30 u.: „Laurel en Hardy op z’n best” A.L. Remonstr. Gem.: 10 uur: jhr ir A. C. D. de Graeff, Den Haag. VoD. Ev. Gem. Bethel Boskoop, Burgem. Colijnstr.: 9.30 uur samenkomst. Idem dinsdag 20 uur. St. Victorkerk: zo. 8.00 uur en 10.00 uur, ma. t/m vrij. 7.45 uur: wo. 20.00 uur. Ontmoetingskerk (RK): zo. 8.30, 11.45 en 18.30 uur; di. 7.45 uur; do. 20.00 uur en za. 19.00 uur. Waddinxveen - Het eerste heren zevental van de Waddinxveense zwemclub de Gou we behaalde een kleine overwinning op „de IJssel” uit Deventer. Het lukte de Gouwe niet om in deze wedstrijd een grote voorsprong te nemen. Dit kwam onder meer doordat de scheidsrechter de vreemdste beslissingen nam. De Gouwe wist niet waar het aan toe was en dit haal de de spelers uit de concentratie. In de eerste periode had de Gouwe reeds een voorsprong kunnen nemen, maar de scho ten van de voorhoedespelers misten doel. De Gouwe, dat veel meer in de aanval was dan de IJssel, kwam zelfs op een 10 achterstand. WADDINXVEEN Zat. 27-3: dr C. A. de Geus, Pr. Beatrix- laan 6, tel. 2676. Apotheek Van Doorn gesloten. Zon. 28-3: Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 2112. Apotheek Van Doom, Pr. Bernhardlaan 3, tel. 462, ge opend. Spreekuren Maatschappelijk Werkstei der Herv. Kerk: Mevr. J. van Harten-van der Meent, maandag, woensdag en vrijdag 's morgens van 9.00-10.00 uur en woens dagavond van 7.00-8.00 uur in wijkge- bouw ’Het Anker’, Kerkweg 234, tel. 4522 De ingang van Wijkgebouw Het Anker is, voor dit spreekuur, niet aan de Kerk weg, maar achterom via de Noordkade. op het kantoor van de gemeente-ontvan- ger worden afgehaald van maandag tot en met vrijdag tussen half negen en half een tegen betaling van de kosten. Ook kan dit geschieden op vrijdag avond 2 april tussen zeven en acht uur als het formulier acht dagen tevoren is in geleverd. Ook kunnen de abonnementen op ver zoek worden toegestuurd nadat het abon nementsgeld van tevoren is betaald. Deze betaling kan geschieden op de rekening van de Gemeente Waddinxveen bij de Coöperatieve Raiffeisenbank Waddinx veen of op giro no. 8708 t.n.v. Gemeente Waddinxveen. Zaterdag 27 maart: 6.00 uur de Gouwe 1-Z.P.A. 1 heren 7.30 uur L.Z.C. b-de Gouwe c jongens 7.45 uur B.Z.P.C. b-de Gouwe meisjes Bethelkerk: 9.30 uur: ds T. van ’t Veld; 17 uur: ds L. Kievit, Gouda. Immanuëlkerk: 9.30 uur: ds E. H. Kalk man, Amersfoort; 19 uur: ds N. J. Flink. Geref. Kerk: Kruiskerk: 9.30 uur: drs. D. de Bruijn, Bergentheim; 17 uur: ds B. Koekkoek; Ontmoetingskerk: 10 uur: ds B. Koekkoek; 17 uur: drs D. de Bruijn. Chr. Afgesch. Gemeente: 9.30 uur en 17 uur: ds A. P. Verloop. Geref. Gemeente Boskoop (Mendelweg): 9.30 uur en 18 uur: ds Chr. van Dam. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds D. van Vliet; 18.30 uur: ds T. van ’t Veld. Herv. wijkgebouw: 9.30 uur: dr H. Bout, De Bilt; 18.30 uur: ds D. van Vliet. Wat het T.O.O.S.-aandeel van de avond betreft zal men getuige kunnen zijn van het hartveroverende spel van de kleinste kleuters, die er een geweldige verkleed partij van hebben gemaakt. Daarna ma ken de respectievelijke meisjes- en jon- gensgroepen in de verschillende leeftijds klassen hun opwachting. Ze doen hun werk met een aanstekelijk enthousiasme en bieden een rijk gevarieerd palet van sport en spel. De leiding heeft bij de samenstelling van de demonstratie-oefening voor deze groepen niet de bedoeling gehad tot de grens van het technisch kunnen te gaan, maar wel om met de avond als totaliteit de ouders, familieleden en belangstellen den een indruk te geven tot welke pres taties zoon en dochter gebracht kunnen worden. Ook dat zij kunnen constateren dat het werkplan dat de vereniging als leidraad gebruikt, evenwichtig maar ge varieerd is opgebouwd en dat de leiding waaraan de kinderen zijn toevertrouwd terzake kundig is. Na de pauze zullen de keurploegen van T.O.O.S. aantreden. Deze jongens en meisjes beginnen langzamerhand op ge- westelijk niveau gevreesde tegenstanders te worden en de demonstratie die zij zul len geven zal zeker verrassen. Ook worden er nog oude herinnerin gen opgehaald uit de beginjaren van T.O.O.S.’ bestaan. Zou u nog weten hoe het toen toeging? T.O.O.S. heeft een aan tal wat oudere leden eens afgestoft, hun turnplunje uit de mottenballen gehaald en zij zullen onder leiding van de bij zijn leven al legendarische heer S. J. Spek la ten zien dat ze het nog niet verleerd zijn. De huisvrouwengymnastiek krijgt een niet onbelangrijke plaats toebedeeld. En te recht, want de recreatieve gymnastiek wordt steeds belangrijker. Hopenlijk zul len de verrichtingen van deze dames de aan-de-kant-zitsters geestdriftig maken en hen doen beseffen dat er nog iets anders bestaat dan huisbuis, koken en breien. De keurturnvereniging Rotterdam komt met haar befaamde lange mat-ploeg, die zowel bij de dames als de heren in 1970 Nederlands kampioen werd. De da- mesploeg van deze vereniging wordt ge traind door de voormalige leider van de Nationale damesturnploeg de heer J. Wickel. De prijzen van de seizoenabonnemen- ten zijn: voor personen, die op 10 april 16 jaar of ouder zijn: 26,voor personen die op 10 april nog geen 16 jaar zijn; voor studerenden tot 27 jaar en voor dienst plichtige militairen: 20,50. Gezinsabonnementen 55,met bij kaarten van 2,50 per persoon, de abon nementhouder niet meegerekend. Alleen geldig voor ouders en kinderen tot 18 jaar. Kinderen boven 18 jaar vallen niet onder het gezinshoofd. Kinderen tot één jaar vrije toegang. Aanvragen voor abonnementen kunnen worden ingediend op de speciale bestel formulieren, die in Waddinxveen gelijk met een folder huis-aan-huis zijn ver spreid. Deze formulieren kunnen ook worden afgehaald op het gemeentehuis, Zuidkade 8 of bij de gemeente-ontvanger, Henegouwerweg 43. Dit zijn tevens inle- veringsadressen voor bestellingen. Acht dagen na verzending van het for mulier kunnen de aangevraagde kaarten Deelnemers zijn o.m. Wim Schoenma ker (Ned. kamp. 1971), Cor Woudensteyn (Ned. kamp. 1970 en kringkamp. 1971). Verder komt Jaap van den Berg, die even als Wim Schoenmaker oud-keurtumer van de nationale ploeg is. Ook zullen vier meisjes van de Natio nale A-ploeg aanwezig; meisjes die mo menteel als volop in training zijn voor de Olympische spelen in München volgend jaar. De gehele ploeg zal bestaan uit tien dames en tien heren, zodat er voor een wervelende actie gezorgd kan worden. De leiding van deze spectaculaire ploeg is in handen van de heren J. in ’t Hout en J. Wickel. De gymnastiek- en athletiekvereniging „Olympia” uit Aalsmeer, komt met een zeer selecte ploeg naar Waddinxveen. De MAATSCHAPPELIJK WERKSTER Elke donderdagmiddag van 16.30-17.30 u. MAATSCHAPPELIJK WERKSTER VAN HET HERV. CENTRUM Elke woensdagmorgen van 9-10 uur. PEDICURES Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur. mevrouw L. van Dijen-van Dam. Elke eerste donderdagmorgen van de maand van 9.00-12.00 uur - mevrouw Van Haas-de Kroon. DAMES KAPPER Elke vrijdag van 9-12 uur en van 13.15- 17.00 uur. BANKEN Elke dinsdagmorgen van 9.00-12.00 uur: Nederlandse Middenstands Bank. Elke woensdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Algemene Bank Nederland. Elke woensdagmiddag van 14.00-17.00 u.: Nutsspaarbank. Elke donderdagmorgen van 9.00-12.00 u.: Coöperatieve Raiffeisenbank. Elke vrijdagmiddag van 13.00-16.00 uur: Algemene Bank Nederland. HAND- EN SPANDIENSTEN (noodhulp bejaarden en jonge gezinnen) maandag t/m vrijdag van 8.30 uur tot 9.30 uur telefoon 5555. De IJssel kreeg n.l. een strafworp toe gewezen, die door J. Scholte werd benut. Hoewel de Gouwe een numerieke meer derheid niet in een treffer omzette werd de stand in de tweede periode toch gelijk. Gijs v.d. Leden benutte een strafworp: 11. Even later gaf Eef Overdam de Gouwe de leiding: een schot van Gijs v.d. Leden, dat terugsprong van de paal werd door eerstgenoemde keihard inge schoten. Een strafworp, genomen door Leo Nieuwenhuyzen bracht de Gouwe op 13. Deze voorsprong gaf de Gouwe wat rust; maar het was van korte duur, want na een van de vreemdste beslissin gen van de scheidsrechter kon de IJssel via J. Scholte de stand op 23 brengen. In de derde spelperiode rook de IJssel een klein kansje om de Gouwe een punt af te snoepen. Doelman Bas den Oudsten moest alle registers open trekken om de gelijkmaker te voorkomen. Nadat een IJssel-speler naar de kant was verwezen, kwam de Gouwe via Hen- ny v.d. Bosch op 24. De IJssel-doelman H. Deurt, die reeds menige Gouwe-treffer had voorkomen, wist in de laatste periode zijn doel schoon te houden. Nog eenmaal scoorde de thuisclub en wel door H. Veen (34). De overige aanvallen werden door de Gouwe verdediging en in laatste instantie door de goed op dreef zijnde doelman Den Oudsten juist opgevangen. De Gouwe nam een moeizame maar sportieve wedstrijd de punten verdiend mee naar Waddinxveen. •Z Z S

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 7