Vink voltrekt vonms Hiep-hiep-hiep de kampioen voor Uit Laatste zwembus De Gouwe liet winst in laatste fase schieten Schaaknieuws Waddinxveen noch Rijswijk komt tot doelpunten Dames van Be Fair blijven aanspraak maken op titel Waddinxveen grijpt titel goedkope strafschop i I wSggfè Veldwijk N.V. 1 BELIJDENIS- geschenken 1! Pagina 5 Op zeker Rheuma-collecte EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! BOEKHANDEL BOEKENWEEK 1 TOT 10 APRIL ^UTSSPAARBANK Dagboeken - Bijbels in gewone en luxe uitvoering Psalm- en Gezangenboeken II De zaterdagvoetballers van Waddinxveen moesten de volle buit bin nen halen tegen Sportief 2 om aanspraak te maken op dit statieportret ten bewijze van hun kampioenschap. Ze deden dit en wonnen met 21, al kwam die winnende goal pas vlak voor tijd via een straf schop op het scorebord. Door het behalen van de titel komt Waddinx veen na een tweejarig verblijf in 2A van de afdeling Gouda terug in de eerste klas. En dat is een hartelijke gelukwens waard. Loco-burge- meester Lips kwam die aanbieden namens het gemeentebestuur, waar bij hij een beker beloofde, die inzet gaat vormen van een toernooi van de geel-zwarte kampioenen. Kans voor W.S.E. WADDINXVEEN Zaterdag heeft Be Fair in de promotieklasse volley bal dames getoond echt wel aanspraak te blijven maken op de titel. Olym pia was de laatste hinderpaal vóór de wedstrijd van a.s. zaterdag tegen Rad/ MVC, die de definitieve beslissing kan brengen. Met knikkende knieën ging specialist Vink zaterdag een kwartier voor het einde van de wedstrijd Waddinxveen-Sportief 2 naar de penalty-stip. Het stond 11 gelijk. Waddinxveen had de volle winst nodig om zich kampioen te mogen noemen. Vink faalde niet Hard joeg hij de bal laag in de hoek, net buiten bereik van de bliksemsnel reagerende Sportief-doelman (21). Toen stond het wel vast, dat de geel-zwarten de reis gehaald hadden en na twee jaar verblijf in de tweede klasse naar de eerste konden terugkeren. WADDINXVEEN Het eerste herenteam van De Gouwe liet in de laat ste spelperiode een 31 voorsprong schieten en verloor zelfs met 34 van het Almelose Z.P.A., dat in een vrijwel verloren positie verkeerde. Het zag echter kans in de vierde periode de rollen om te draaien, door beter gebruik te maken van de mogelijkheden die ontstonden doordat de scheidsrechter hard spel toeliet. De Gouwe dat normaal gesproken van Z.P.A. had moeten winnen, werd in de laatste periode geheel weggespeeld. 3 - ÉW» w DONDERDAG 1 APRIL 1971 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN im (Advertentie) (WW»*-'" WADDINXVEEN De collecte voor het Nationaal Rheumafonds heeft in Waddinxveen 2.101,33 opgebracht. Dit fraaie resultaat is te danken aan de goed- geefheid van de Waddinxveners en het enthousiasme van 51 collectanten. Doelman Cor van Bruggen heeft de bal net dat beslissende tikje ge geven, dat hem over de lat laat verdwijnen. Hiermee werd het ge vaar van dit Heijenoord-offensief bezworen. Het bleef bij een doel puntloos gelijkspel. Na de pauze was de thuisclub wel ster ker, maar de potige Sportief-defensie gaf weinig kansen weg. Waddinxveen, dat verzwakt was door de afwezigheid van Van der Stelt, bleek zelf niet in staat zich deze kansen te scheppen. een op zeker spelend Waddinxveen liet zich niet opnieuw verrassen en haalde rustig het kampioenschap binnen. WADDINXVEEN De ../.wemlms" naar Gouda voor de leden van „De Gou we” rijdt aanstaande zaterdag voor het laatst. De zaterdag daarop, 10 april, wordt het zwembad in Waddinxveen weer opengesteld. Afgebroken partijen uitgespeeld: Drs. W. H. Wientjens-J. van Oort 01; Drs. W. H. Wientjens-W. van Vuuren 10; W. van Oort-J. H. Smit 10. Groep II: A. Versluis-A. Littooy 10; A. v.d. Starre-G. Bernard J-|; H. Schoen- maker-A. A. van Oort 10; D. van der Meent-A. Oomkens 01; G. de Willigen -E. Gussekloo 10. >rke om en Na 'as em 150 In de slotfase van deze te harde wed strijd was het uiteindelijk Vrielinck die een numerieke meerderheid uitbuitte en Z.P.A. naar 34 schoot. De Gouwe pro beerde van alles om deze achterstand weg te werken, doch had geen geluk met de schoten en vond bovendien een voortref felijke keeper tegenover zich. Het standaard herenteam speelt ook een belangrijke wedstrijd. De voor de ti tel toch wel uitgeschakelde heren ontmoe ten ’s middags om 16 uur het Schoon- hovense DOS. Ook dit kan een warm ge vecht worden. Een onschuldige handsbal binnen de beruchte lijnen, die door scheidsrechter Van Doeland wel ruim met ’n strafschop werd gehonoreerd, moest de beslissing brengen. En daarvoor zorgde Vink dan. Het was merkwaardig, dat de arbiter kort daarvoor bij een identiek handsgeval rus tig had laten doorspelen. Het leek zelfs, dat Waddinxveen op rozen kwam te zitten toen tien minuten later Boom uit een vrije trap de Sportief- doelman vergeefs liet duiken. Tot ieders verbazing kon dit doelpunt geen genade vinden in de ogen van de heer Van Doe land. Belangrijk was dit echter niet meer: WADDINXVEEN Op een goed be speelbaar veld hebben Waddinxveen en Rijswijk elkaar in evenwicht gehouden en een gelijkspel gaf dan ook de verhouding juist weer. WADDINXVEEN W.S.E. speelt zondagmiddag een uitwedstrijd tegen Nieuwkoop. Als de Waddinxveners een gelijkspel weten te behalen zijn ze veilig. De bus naar Nieuwkoop vertrekt om 12 uur van de Sniepweg. Hier weet de doelman van Moer kapelle een gevaarlijke kopbal van de RCV-aanval nog af te weren. Maar hij zou driemaal moeten zwichten. Moerkapelle kon daar geen tegengoal tegenover zetten. Deze 30 zege van de Verheul- mensen betekent voor Moerkapelle wel haast zeker degradatie naar de tweede klas. Waddinxveen-zaterdag werd kam pioen door een 21 zege op Spor tief 2, dat hier zijn doel fel belaagd ziet. Z.P.A. profiteerde hier van. Jaarsma bracht de stand op 3-2, en vlak hierna scoorde Benthuis de gelijkmaker 33. Afgebroken partijen uitgespeeld. A. van der Starre-G. de Willigen J-J. Uitslagen bij de junioren: O. Glasbeek- G. v.d. Bom afgebr.; F. v. Dijen-L. de Kooter afgebr.; H. Kooyman- N. Littooy 10; K. Zuidam-H. van Kooten 10; A. Schrooder-P. v.d. Berg 01; G. Oudijk- C. v.d. Berg 10; E. van Beest-P. v.d. Hoek 10; I. v. Weele-D. J. Dullemond 01R. Koenen-Chr. v.d. Stelt 10; A. Oudijk-L. Kwaak 10; R. Martens-T. Goor 01. In de eerste helft had Waddinxveen het beste van het spel, maar het kon niet tot scoren komen, hoewel de gastheren bij zonder weinig geluk hadden toen na een goede voorzet van Koele, Ben Versluis in de 17e minuut alleen voor de uitstekend keepende Rijs wij k-doelman kwam te staan, en zijn half mislukt schot via de binnenkant paal in diens handen terecht kwam. Een kwartier later had Rijswijk pech toen een schot van de midvoor door jan Leunissen van de doellijn werd ge haald. In de tweede helft werd er harder ge voetbald, mede door de vreemde beslis singen van de scheidsrechter. Waddinx veen liet zich een beetje in de verdedi ging drukken, maar gaf toch weinig kan sen weg. Zelf konden de Waddinxveners die ook niet scheppen. De beste kansen kregen toch wel de bezoekers, vooral door enkele misver standen in de verdediging, maar ze wer den niet in doelpunten omgezet. Zo eindigde deze redelijk op peil staan de wedstrijd met de stand waarmee men begonnen was. Waddinxveen, dat door terreinafkeu- ringen al een maand van dit kampioen schap was afgehouden, speelde een van zijn slechtste wedstrijden van dit seizoen. Het moest tot ver in de tweede helft knok ken voor de overwinning. Sportief had tot ieders onaangename verrassing voor rust een 01 voorsprong genomen. Waddinxveen was vast besloten hier iets positiefs tegenover te stellen en kwam vlak voor de thee nog langszij, dankzij een treffer van Van Pruissen. Olympia was met duidelijke plannen naar Waddinxveen gekomen. Meteen al in de eerste set gaf het blijk zijn sportieve plicht te willen vervullen t.o.v. Radius. Be Fair kreeg het in die set meteen al moeilijk. Het lukte de aanval niet Olym- pia’s verdediging te verschalken en ter wijl Be Fair nog zocht naar de juiste tak- tiek scoorde Olympia. De rondedans die de Goudse dames maakte na hun setwinst van 12-15 moet voor Be Fair toch een duidelijke waar schuwing zijn geweest. De tweede set gaf een ander Be Fair te zien. Met de juiste instelling en een goe de taktiek haalde het Olympia uit de feest roes. Snelle en afwisselende aanvallen werden in vele variaties uitgevoerd, zodat Olympia’s verdediging werd opengebro ken. Dit resulteerde in de tweede set in een ruidelijke 15-5 overwinning. De derde set gaf eenzelfde beeld te zien: 15-4. Olympia heeft zich in de vierde set wat los kunnen maken van de omknelling van Be Fair en kon geruime tijd blijven vol gen. De Waddinxveense dames gaven Olympia evenwel geen gelegenheid om dichter bij te komen en wonnen ook deze set 15-11, daarmee de totaaluitslag op 3-1 bepalend. Zaterdag kan in Gouda de definitieve beslissing vallen. Wint Be Fair dan is het kampioen. Ziet Rad./MVC echter kans om te winnen dan zal - indien beide ploe gen de resterende wedstrijden winnen - een beslissingswedstrijd nodig zijn. Wedstrijd promotieklasse dames zater dag 3 april: Rad./MVC 1-Be Fair 1. Plaats: Gouda, zaal ’De Springers”, aanvang 16.15 uur. WADDINXVEEN Uitslagen huis houdelijke competitie bij de senioren van de Waddinxveense Schaakvereniging: Groep I: J. v. Oort-W. v. Oort afgebr., P. Broer-Drs W. H. Wientjens 0—1; P. Perdijk-W. van Vuuren 01; J. H. Smit- L. Wolfs 0—1. In de eerste periode nam de Gouwe de leiding door een doelpunt van Gijs v.d. Leden, die een numerieke meerderheid benutte: 10. De Gouwe had hiervoor reeds enkele kansen laten liggen. In de tweede periode ging Z.P.A. sterk in de verdediging, doch dit verhinderde de Gouwe niet enkele malen te scoren. Het eerste schot van Eef Overdam werd afgekeurd. Even later was het echter wel raak, en bracht Eef Overdam de stand op 20. Een goede combinatie tussen Gijs v.d. Leden en Eef Overdam werd door laatstgenoemde doeltreffend afgerond: 30. Een snelle uitval van Z.P.A. zorgde voor de eerste tegentreffer van laarsma: 3—1. In de derde periode toen De Gouwe met een man minder in het water lag, kreeg de thuisclub een strafworp toege wezen, die echter door Jan Kraan gemist werd. Z.P.A. putte hier waarschijnlijk de moed uit om feller in de aanval te gaan, zonder de verdediging te laten verslappen. Dat dit soms erg hardhandig ging werd door de scheidsrechter niet gezien: al thans hij strafte het niet af. In de laatste periode gaf De Gouwe onnodig de voorsprong geheel uit han den: althans hij strafte het niet af. In de laatste periode gaf De Gouwe on nodig de voorsprong geheel uit handen: er werd in het water teveel gepraat en i V

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 9