Redaktiewijziging Zwembad open!! w VERKOPING Vanavond „kermis” op laas-dc-V riesschool 7.- „Mooie Barend” in Waddinxveen Wijziging Loempia speciaal f 0.15 goedkoper van 20 - 80% korting GRATIS „DE LANTAARN” „Kleine Gids” is weer uit Schoolhoofd R. Krins met pensioen Referaat over „Alleen de Bijbel?” ophalen huisvuil van Onafhankelijk Nieuwsblad DEZE WEEK „DE BRUG” 'X KEES VAN DER BAS EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! E ZIJN maar eens in het archief gedoken om u te helpen bij uw mentale voorbereidingen voor dit Paasweekeinde. Althans diegenen onder u die niet met goed fatsoen onder de druk van de kin deren uit kunnen om de eerste duik in het koele nat te nemen. Maar - weer of geen weer - het personeel van het zwembad heeft de borst vast nat gemaakt voor een nieuw record-seizoen Want de Waddinxveense jeugd heeft dit plaatje vermoedelijk in het geheel niet nodig om te worden gewezen op het feit van de opening van het zwembad De Sniep, zaterdag aanstaande. ’Mooie’ Barend Biesheuvel, lijsttrekker voor de Anti-Revolutionaire Par tij, was donderdag in Waddinxveen. De morgenuren had hij doorgebracht op de Goudse kaasmarkt, waar hij in discussie ging met het publiek. In zijn gezelschap bevonden zich een came ra-team van de NCRV-rubriek Hier en Nu en - teneinde de PSP kennelijk de loef af te steken - een aantal aantrekkelijke jongedames, geheel in paarse tinten gehuld. De heer Biesheuvel bekeek in Waddinxveen het Anne Frank-centrum en zette vervolgens koers naar Boskoop, alwaar een nieuwe roos - in oranje rode kleuren - de prozaïsche naam van de AR-voorman kreeg. Het volgende is voor u van belang: Ruimtegebrek op de kantoren van Drukkerij Veldwijk aan de Oranje- laan heeft mij doen besluiten het redactiekantoor te vestigen op mijn privé-adres in Moerkapelle. U kunt mij daar van maandag tot en met vrijdag na 19 uur bereiken op het adres Mauritsstraat 1, telefoon (01793) 520. Overdag worden uw boodschappen aangenomen op het kantoor van het Weekblad aan de Oranjelaan, telefoon (01828) 4788. SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST (J. v.d. Drift) Zaterdag 24 mei 1969 werden deze foto’s gemaakt doorSjaak Noteboom. De grote dag: ope ning van ons nieuwe zwembad - het pronkstuk van Waddinx veen. Nu gaan wij het nieuwe seizoen tegemoet met de grote wens veel zon! WADDINXVEEN Donderdag 15 april om 20 uur spreekt Dr. A. J. Arntzen uit ’s-Gravendeel in het Herv. wijkgebouw aan de Esdoom- laan over het onderwerp: „De bijbel alleen WADDINXVEEN Na zestien jaren schoolhoofd te zijn geweest van de hervormde Rehobothschool aan de Onderweg gaat de heer B. Krins met pensioen. Vanmiddag werd in het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan afscheid van hem geno men door de leerlingen van de school, die er een feestelijke gebeurtenis van maakten. Ook al was het dan het Weekblad voor Waddinxveen van 1 april waarin het vertrek van redakteur Anton Pfeiffer - na drie jaar - werd aangekondigd, toch was ’t een zeer serieuze aangelegenheid. Anton ging terug naar Den Haag, waar hem een bijzonder aanlok kelijke functie wacht bij de Haagsche Courant. Redakteur van het Weekblad voor Waddinxveen is nu de schrijver van dit stukje, die u in dit prille stadium clementie vraagt voor eventuele onvolkomen heden in uw vertrouwde krant. Zoals Pfeiffer geen onbekende is in Den Haag - veel succes daar, Anton - is ondergetekende bekend met Waddinxveen. Gedurende de drie jaar voor de ’periode-Pfeiffer’ was hij al redacteur van het Week blad. De openbare Klaas de Vriesschool is van plan van de laatste schooldag voor de Paasvakantie iets heel bijzonders te maken. -*» Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr. 2230 WOENSDAG 7 APRIL 1971 Advartentit) le Paasdag gesloten. (Advertentie) (Advertentie) Op 1000 en 1 verlichtingsomamenten en ges chenkar tikelen 2e Paasdag van 10.00 tot 16.00 uur. Kleiweg 84 - 86 te Gouda. Wat u ook doet. Koop onze overheerlijke Smulhapjes, want dat is pas echt goed. Let op onze Paasweekeinde Reclame van onze gehele goederenvoorraad een kleine grammofoonplaat ter waarde van Vanavond is er ook nog heel wat te be leven. Voor een dubbeltje zit u al op een behoorlijke plaats om het gehele schouw spel mee te vieren. De verschillende ker- mis-attrakties worden beheerd door de leerlingen, die trouwens ook de ’kramen’ met drankjes en worstjes zullen bevolken. Bij aankop van 1 langspeel plaat ’’GEWIJDE MUZIEK’’ Ruime keuze: Koorplaten, Solozang, Orgelplaten, Zingende zus jes, Gospels en Spirituals, enz. enz. (Alleen tegen inlevering van advertentie) De Speciaalzaak voor Gewijde Muziek: Gramofoonplatencentrum Kerkweg 191, Waddinxveen Telefoon (01828) 5325 (Ook verkrijgbaar op de markt) Deze bijeenkomst wordt belegt door de werkgroep ’Waddinxveen’ voor het getui gende gesprek met rooms-katholieken en verdieping van het reformatorisch besef onder protestanten en is vrij toegankelijk. Naar aanleiding van dit referaat is ruime gelegenheid tot discussie en eventueel ook schriftelijk vragen stellen. Ds D. van Vliet, herv. pred., zal deze bezinningsavond over het bijbelgezag openen en de heer A. Warnaar, geref., oud-burgemeester van Waddinxveen zal een sluitingswoord spreken. Voorts is er een boekenstand ingericht waarin een grote verscheidenheid aan voorlichtende lectuur zal verkrijgbaar zijn over dit in al le kerken zeer actuele onderwerp. WADDINXVEEN Op maandag 12 april (tweede paasdag) zal geen huisvuil worden opgehaald. De route die normaal op maandag wordt gereden zal nu worden uitgevoerd op dinsdag 13 april. Op Goede Vrijdag wordt het rooster normaal afge werkt als op een gewone dag. Abonnement: 2,67 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen 7,35 binnen het verspreidings gebied en 12,35 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract: tekstadvertenties op aanvraag. Losse mm-prijs 18 ct. (exclusief B.T.W.) Postgironummer: 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Het waarschijnlijk populairste hand boekje op het terrein der sociale verzeke ring, „De kleine gids”, is weer uit. Het is thans de dertigste maal dat deze uitgave van de Vereeniging van Raden van Ar beid is verschenen. Traditiegetrouw is de inhoud tot op het laatste moment aangepast aan de meest actuele gegevens. De inhoud van het boekje - dat voor vier dubbeltjes bij elke Raad van Arbeid is te verkrijgen - omvat behalve een duidelijk overzicht van alle sociale verzekeringswetten ook weer hoofdstukjes over de Ouderdomswet 1919 (VOV), de afwikkeling van de oude in validiteitswetten, internationale sociale zekerheid, de Wet Werkloosheidsvoorzie ning, het beroepsrecht, de Algemene Bij standswet en de Rijksgroepsregeling werkloze werknemers. Redaktie: C. J. M. R. van der Bas. Mauritsstraat 1, Moerkapelle, telefoon (alleen na 19 uur): (01793) 520. Advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828)4788 (van maandag t.e.m. vrijdag uit sluitend tussen 8.30-17.00 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, telefoon (01828) 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Dinsdagavond 13 april a.s. kunnen ouders en oud-leerlingen de heer Krins gedag zeggen. Dit gebeurt ook in het ge bouw aan de Esdoornlaan, aanvang acht uur. Tegelijkertijd kan worden kennis ge maakt met de opvolger van het vetrekken- de schoolhoofd, de heer R. Bartels (34), die in Huizen onderwijzer was aan een lagere school en die voor het eerst een functie als hoofd van een school heeft aanvaard. De heer Bartels is getrouwd en heeft twee kinderen. De scheidende heer Krins heeft langer dan veertig jaar bij het onderwijs gewerkt. Voor hij naar Waddinxveen kwam was hij hoofd van een school in Oosterdam in Gelderland. Er geldt een algemene uitnodiging voor de ouders van de leerlingen, voor de ou ders van de toekomstige leerlingen en voor de toekomstige eersteklassertjes zelf om van zeven uur af het feest te komen mee vieren dat al vanmiddag is begonnen onder de naam ’Schoolkennis’. De Klaas-de-Vriesscholieren kwamen - na een vrije ochtend - rond het middag uur gekostumeerd bijeen in zelf-gemaakte uitrustigen. Een ’modeshow’ was het lo gische gevolg. De middag werd doorge bracht met ballegooien, ringwerpen, sjoe len, bingo, een grabbelton, enzovoort. Zelfs een baettent ontbrak niet op de ker mis. j’

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1