van Winst voor W addinxveners naar andere stembureaus Bijbel niet tijdgebonden wel tijd-betrokken Voorwaarts krijgt nieuwe uniformen TL Jenné ere-voorzitter zwemclub De Gouwe Geslaagde judokas Wippolder laatste fase: 2-1 William Jannes wint „paint-in” Galery Den Boon WSV 1 en 2 behouden titelkansen Brassband” 40 jaar in Straatverlichting wordt verbeterd verontreiniging Sportvissers: geen schuld aan Krediet van f 11 5.500 Bestuursmutaties bij Concordia it Pagina 5 Dr J. Schelhaas op bezinningsbijeenkomst: Toernooi Schaken EEN BOEKENBON WSV 1 IS ALTIJD RAAK!! 11 Tege n SVaddinxveen De zich tegenwoordig ook ’brassband’ noemende Muziekvereniging Voor waarts bestaat deze maand veertig jaar. Morgenavond wordt dit jubileum gevierd met een uitvoering in het gereformeerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Het feestprogramma vermeldt een punt dat het jubileum extra glans zal verschaffen, namelijk de overdracht van de nieuwe uniformen. Nadat de drumband, geleid door mejuffrouw C. Lensen, een viertal trom- composities heeft laten horen, volgt de afdeling muziek van Voorwaarts met tien zeer uiteenlopende muziekstukken. Op het programma staat zowel klas sieke muziek als populaire. Het voorlaatste nummer .is een selectie uit de musical Hair. De feestavond wordt besloten met een optreden van het Bleu Note Trio. Bij zijn aftreden als voorzitter van de zwem- en waterpoloclub De Gouwe - na 25 jaar - is vorige week de heer H. Jenné tijdens de leden vergadering benoemd tot ere-voorzitter. Uit handen van de heer Rietveld, tweede voorzitter, ontving de heer Jenné die ook al veertig jaar lid is van De Gouwe, een gouden speld. De heer Rietveld vermeldde hierbij dat deze alleen wordt uitgereikt aan iemand die zich uitzonderlijk verdienstelijk heeft gemaakt. De tweede voorzitter sprak van een bewonderenswaardige staat van dienst. Hij dankte de scheidende praeses voor de bizondere wijze waarop hij de vereniging had gediend. De heer Jenné wilde, zo gaf hij te kennen, nu wel eens plaats maken voor een jongere. Dat'werd de heer A. P. de Graaff, die tot nu toe secretaris was. Huishoudelijk IIMi r Tijdloops Er zijn twee grote gevaren, die ons met betrekking tot de Heilige Schrift bedreigen. Het ene is, dat we Gods Woord voor tijdgebonden gaan houden en het andere, dat we menen, tegenstrijdigheden in de Bijbel aan te treffen. Daartegenover moet krachtig worden gehandhaafd het gezag van de H. Schrift. Dit was de strekking van het betoog, dat de Amsterdamse Gerefor meerde predikant dr. J. Schelhaas Hzn. donderdagavond in het Hervormd wijkgebouw hield. Dr. Schelhaas verving de ziek geworden dr A. J. Arntzen uit ’s-Gravendeel, die zou spreken over het onderwerp „De Schrift alleen”. De bezinningsbijeenkomst werd belegd door de „Werkgroep Waddinxveen" voor meer reformatorisch besef onder protestanten. Kerkscheuring Seizoen begint 29 mei Bij aftreden na 25 jaar v. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 22 APRIL 1971 Al in de tweede minuut in de tweede helft kwam Waddinxveen goed terug. Een voorzet van Van Muyen werd door Kollman goed ingekopt: 11. De bezoe kers bleven tot een kwartier voor het ein de het initiatief houden, maar daarna werd Wippolder geleidelijk iets sterker. De Delftenaren kwamen nog een keer goed weg toen een hoge voorzet Koele bereikte en deze de bal net naast de ver keerde kant van de paal kopte. Bij de verkiezingen van volgende week woensdag zijn enkele stemdistricten gewijzigd. Het adres van het stembureau is vermeld op de toegezonden oproe- pingskaart. Dit kan een ander lokaal zijn, dan waar u gewoonlijk ging stemmen. Zo zijn alle stemgerechtig den die aan de oostzijde van de Gouwe wonen thans ingedeeld bij het stem bureau, dat in het gemeen tehuis is gevestigd (stem bureau 1). De bewoners van de Oran- jelaan, de villawijk en de dijklaan en de bewoners varf district 12 (ten noorden van de Staringlaan) worden nu verwacht in de Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan. In Groenswaard wordt voor de bewoners van Groenswaard 1 een stem bureau gevestigd in het Anne Frankhuis (ingang theaterzaal). Dit is stem bureau 13. Voor het nieu we gedeelte van Groens waard ten noorden van de Beethovenlaan (stembureau in de hal van de Ontmoe- tingskerk. De ingezonden werkstukken worden gedurende veertien dagen tentoongesteld in de galery aan de Dorpstraat. Hierna wordt een expositie ingericht van werk van Joschje van Maarseveen-Roverts uit Rotterdam. Het visseizoen (met een uitzondering voor snoek) zal dit jaar op 29 mei, drie dagen eerder derhalve, worden geopend. Dit deelde de minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, mee in zijn rede in Rotterdam gehouden, bij de sport- visserijtentoonstelling Visma ’71. In de eerste helft een iets sterker Wip polder dat met verre schoten probeerde succes te krijgen, maar doelman De Joo- de en de later ingevallen Kwaadsteniet waren paraat op deze ballen. Beide ploegen kregen enkele kleine kansjes, maar deze bleven onbenut tot in de 42ste minuut Wippolder-spits Van Zuylen een verdedigingsfout van de geel zwarten goed afstrafte met een boogbal over de iets te ver voor zijn doel staande Kwaadsteniet: 10. Vrijdagavond levert WSV 1 strijdt met Europoort 4 in Rotterdam. Ook hier is de inzet het kampioenschap. De Waddinxveners hebben aan een gelijkspel genoeg, maar een zege kan de Rotterdammers de titel ople veren. Een geheel open strijd dus. Uitslagen voor de huishoudelijke competitie senioren: A. Versluis-P. v.d. Munt 1-0; A. Oomkens-L. Gus- sekloo 0-1; A. v.d. Starre-H. Schoen maker 1-0. Uitslagen bij de junioren: J. Voskui- len-G. Burger 0-1; N. Littooy-C. v. d. Berg 1-0; K. Zuidam-P. Overdijk 1-0; E. van Beest-A. Schrooder 1-0; H. van Kooten-D. J. Dullemond 0-1; W. v.d. Eyk-G. Oudijk 1-0; A. Ou- dijk-R. Martens 1-0; C. v.d. Stelt-L. Kwaak 0-1; G. Oudijk-E. van Beest 1-0; Uitslagen afgebroken partijen: P. v.d. Berg-G. v.d. Bom 0-1; L. de Kooter-D. J. Dullemond 1-0; P. v.d. Hoek-N.N. 1-0. In de dojo van Sportschool Seis in Gouda vindt zaterdag 24 april het jaar lijkse voorjaarstoemooi plaats van judo ka’s van 5 tot 17 jaar. Er zijn acht ge- wichtsklassen. De deelnemers worden in drie poules ingedeeld, waarna volgens het afvalsysteem wordt doorgegaan. Uit Waddinxveen nemen ’prominente’ jeugd- judoers als Rohnny van Zanten en Piet Boere mee. Dr. Schelhaas hield zijn naar verhou ding vrij groot gehoor voor, dat de pro blemen fbnd de moderne theologie die overigens zeer ouderwets is zijn aan te duiden met de termen: formeel of mate rieel Schriftgezag. Als men slechts dit laatste aanvaardt, is uiteindelijk de mens de norm voor het verstaan der Bijbelse waarheden: wat ik niet zo aanvoel, be hoef ik niet als Gods Woord te aanvaar den. Deze materiële opvatting van de H. Schrift is één van de gronddwalingen rond om de Bijbel, die zich direct als zo danig laat onderkennen. De spreker wees op het belang van het formele Schrift gezag: Geheel Gods Woord aanvaarden, zonder daarmee formalistisch te worden en te zweren bij de dode letter. Jan Dorrekenskade-Oost zijn ingedeeld bij het stem bureau 6, dat zitting houdt in het gereformeerd Ver enigingsgebouw aan de Stationsstraat. De bewoners van de Kerk- weg ten westen van de spoorlijn behoren nu tot stembureau 7, dat gevestigd is in de Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. Ook de bewoners van de Vondelwijk dienen acht te slaan op het adres van hun stembureau. Stembureau 11 14) is het bureau gevestigd zetelt thans in de nieuwe Bethelkerk aan de Bilder- Vijf minuten voor het einde kwam Wippolder onverwacht toch nog op winst. Enkele fouten in de Waddinx- veense defensie hielpen Plooy (met een fraaie kopbal) de winst in eigen huis houden: 21. De paasexamens van de Waddinxveen- se judo-afdeling van Sportschool Seis heeft flink wat jeugdleden een hogere slip of band opgeleverd. De examens werden afgenomen in de Jan Ligthartschool en de Theo Thijssenschool. De geslaagden zijn 1 gele slip: Ronald Wentink, Christiaan Westerveld, Carla Hofman, Robert Bak ker, Jacky Limvers, Walter Kooren, Joop Wentink, Arend Lucardie, Leo van Tol, Philip Limvers, Albert Stuulen, Richard de Reus, Theo Timmer, Gelbrich Bierma, Rob Anker, Bert Hinlopen, Peter de Pa ter, Dirk Bierma, Johannes de Gooyer, Klaas Jan Damstra en Ben Albers. 2 gele slippen: Christiaan Delissen, Yvonne Geerlof, Raymond Zaal, Ronald de Rooy, Harry Haas, Theo Dijkhuizen, Edo Giel, Hans van den Berg, Walter Dijkhuizen, Kees Maris, Armand Pruym- boom, René Bresser, Dini de Groot en Paula Zwijgers. Gele band: Theo van Herk, Wim Ver schut, Ronnie Versluis, Ewoud den Boer, Marieke Niemöller en Sem Vorsters. 1 oranje slip: Rob Deurloo, Inge Jas pers. 2 oranje slippen: Rienie Zwijgers, Wim van Mourik, Lodewijk Niemöller, Henk de Vries, Jan Hogenelst en Jan Nieswaag. Oranje band: Hans Smit, Ronald Geer lof, Bas Breedijk. Twee groene slippen: Gonja van Oos ten en Rohnny van Zanten. Groene band: Andrea de Jong. Ook de term Schrift-beschouwing viel ds. Schelhaas aan: niet onze kijk erop is van belang als de Schrift zelf zegt, van God te zijn. Ip.v. de Bijbel tijdgebonden te achten, sprak hij liever over op-de-tijd- betrokken-zijn. Natuurlijk is de Bijbel niet tijdloops: Mozes werkte in een ande re tijd dan Jesaja en het Nieuwe Testa ment is een andere bedoeling dan het Oude, maar dat houdt niet in een gevan gen zitten in een bepaalde periode. Hier komt de profetie immers te voorschijn, die over de tijden heen kan zien. Het andere gevaar, dat van de gewaan de tegenstrijdigheden, lichte dr. Schel haas toe aan de hand van enkele voor beelden. Zo merkte hij op, dat men uit de formulering „de wateren, die onder de aarde zijn”, een bewijs tracht te vinden voor het mythische oosterse wereldbeeld dat de Oude Testament zou hanteren. Dit blijkt echter gewoon een manier van spreken te zijn voor de rivieren en zeeën die lager dan het land liggen. Een ander voorbeeld: het ene Evange lie verhaalt van Jezus’ woord „wat noemt gij Mij goed?” Het andere spreekt echter over het „het goede”. Dat is geen tegen stelling, maar het is zeer wel mogelijk, dat de ene Evangelist voor zijn doel an dere woorden benut van de vele, die Jezus gesproken heeft. Nu betekent dit niet, dat alle raadsels zonder meer oplosbaar zijn, maar dan doet men er verstandig aan met de vade ren te zeggen: non liquet: wat nu nog niet helder is, wordt mogelijk later verklaard. Vaak zijn de zo gezochte harmonisaties in het geheel niet nodig. 24.500 is nodig voor vernieuwing van de lantaarns in de St. Victorstraat, het St. Victorplein, de Ringvaartsin- gel en de Kanaalweg. Het gaat om 29 aluminium lichtmasten met een hoog te van vier meter. Ook op de Esdoornlaan is het door de Beijerincklaan drukker geworden. Bovendien is het kruispunt Esdoom- laan-Ieplaan voorrangskruising ge worden en bovendien zal de Esdoorn laan zelf een reconstructie ondergaan. Ook hier dus nieuwe lantaarns, 25 in getal. Er komt ook een verkeerszuil bij. Omdat een aantal lantaarns zullen kunnen worden gebruikt die vrijko men na de vernieuwingen aan de Henegouwerweg bij de hefbrug blij ven de kosten relatief laag, 23.000. De gemeenteraad beslist vanavond over een bedrag van 115.500 dat zal worden uitgegeven aan verbetering van de straatverlichtingen aan de Put- telaan, de Sniepweg, de St. Victorwijk en de Esdoornlaan. De Puttelaan krijgt twintig nieuwe lichtmasten met een onderlinge af stand van 25 meter. De huidige af stand tussen de lantraanpalen is met ca. 45 te veel voor een verantwoorde verlichting. Door de openstelling van de Beije rincklaan is het verkeer op de Sniep weg drastisch gegroeid. Hierdoor wordt een betere straatverlichting ur gent. Voor 34 nieuwe lichtmasten en de plaatsing ervan zal 53.000 op tafel moeten komen. Veel van de aandacht, die het water- vervuilingsprobleem momenteel geniet, is mede te danken aan de bijna één mil- joenjoen sportvissers, waarvan bijna 800.000 houders van een bijdragebewijs, welk legioen de sport met de meeste ac tieve beoefenaars vertegenwoordigt. De minister wees op het misverstand van sommigen, als zouden de sportvissers aan de bestrijding van de watervervuiling moeten bijdragen. De wet bepaalt immers anders, namelijk dat de vervuiler betaalt en het zijn zeker niet de sportvissers, die voor waterverontreiniging verantwoor delijk zijn. Een en ander wil overigens niet zeggen, dat de centrale overheid geen bijdrage zou kunnen leveren om in het schoonmaken van een bepaald viswater als een meertje iets te investeren. Voor dit doel staat dit jaar 1 miljoen op de begroting en het is de bedoeling, dat dit bedrag jaarlijks zal worden verhoogd. Daarop aansluitend kunnen in samen werking met het directoraat-generaal van de landinrichting en de visserijen in deze schoongemaakte wateren enige voor de sportvisserij noodzakelijke outillages worden aangebracht. De bewindsman stond in zijn toespraak stil bij de twee grootste problemen van dit moment voor de sportvisserij: ver betering van waterkwaliteit en het beheer van de viswateren. Het Fanfarekorps Concordia heeft na de recente wijzigingen de volgende be stuurssamenstelling: J. H. van Hoven (voorzitter), Tesselschadelaan 46, J. J. de Bruijn (secretaris), Vondellaan 130, B. van der Valk (penningmeester), St. Job- straat 12, Gouda, F. Alblas (tweede voor zitter), leplaan 41 en G. Verweij (tweede secretaris en tweede penningmeester), Eline Verestraat 7, Gouda. Na de pauze was er een vrij lange dis cussie, waarbij o.m. vragen over geoor loofde kerkscheuring aan de orde kwa men. Volgens dr. Schelhaas is de invloed van Kuitert c.s. nog wel heel groot, maar toch aan het kenteren. Over het nut van Bijbelkringen stelde spreker nog, dat deze alléén zin hebben, als alle deelnemers, onvoorwaardelijk de Schrift aanvaarden en niet eerst over dit probleem moeten gaan discussiëren. De bijeenkomst stond onder leiding van de voorzitter der werkgroep, de heer N. Bakker, die o.m. pleitte voor meer onderling contact tussen hen die naar Schrift en belijdenis willen leven. Oud-burgemeester A. Warnaar Jzn van Waddinxveen, sprak een slotwoord, hier in zijn waardering uittend voor de werk groep die het initiatief voor deze bijeen komst had genomen. Hij hoopte dat nog meerdere van deze avonden zouden vol gen. Het overgrote deel van de aanwezi gen gaf middels een enquette eveneens te kennen herhaling van deze interkerkelijke bijeenkomsten op prijs te stellen. Twintig personen gaven zich in principe op voor de te vormen Bijbelkringen. Een zege op rivaal Schiedam 3 heeft het tweede achttal van de Waddinx- veense Schaak Vereniging opnieuw ’n versteviging van zijn leidende po sitie opgeleverd. Het team heeft nu twee punten voorsprong en moet nog twee wedstrijden spelen. Een flinke zege op Reeuwijk 2, van avond, brengt het kampioenschap vrijwel in veilig water. De resultaten tegen Schiedam 3 wa ren als volgt: H. Nefkens-N.N. 1-0; V. Ventma Ferrer-J. H. Smit 0-1; F. Groeneweg-P. Perdijk 1-0; W. v.d. Geyn-A. Littooy Va-'/a; P. E. W. Emor-G. Bernhard 0-1; F. Brand-H. Schoenmaker 1-0; A. Koudijzer-A. A. van Gort 0-1; J. M. L. Vermeulen- W. Verstoep 0-1. Tony Boltine en zijn circus-caravaan richtte zijn (hydraulische) tentmasten vrijdag op in Waddinxveen. In middag en ’n avond ouderwets variété plezier voor duizenden grote en kleine Waddinxve ners, waarvan Sjaak Noteboom er een paar op de foto zette. Beurtelings verba zing, bewondering, angst en plezier om de rasartiesten die Boltini - als altijd - weer om zich heen had verzameld. (foto Sjaak Noteboom) In de galery van Theo den Boon aan de Dorpstraat heeft burgemeester C. A. van der Hooft dinsdagavond de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de door de Waddinxveense kunstschilder georga niseerde ’paint-in’ op zaterdag 27 maart. Uit de meer dan honderd tekeningen koos de jury, behalve uit Theo den Boon bestaand uit mevrouw R. Leefsma-Nach- tegaal en de heer J. van Veen, tenslotte unaniem de tekening ’Motorrijder met publiek’ van William Jannes, Schubert- hof 34 (11 jaar) als de beste. Jannes werd een schilderskist rijker van bijna 70, De jury vond zijn tekening, gelet op zijn leeftijd, getuigen van een enorme vrijheid van expressie samen met een dosis werkelijkheidszin die hij weet te kombineren. te overzien, te verwerken en er zijn eigen realiteit aan te geven. William, daar ga je Een plakkaatverfdoos ging naar de volgende kinderen: Arjen op 't Hof, Jacob van Lennep- straat 11(10 jaar), Gert Koetsier, Onder weg 16 (10 jaar). Peter van Driel. Berken- gaarde 3 (10 jaar), Arie Lughthart, Vij- verlaan 24 (10 jaar), Anton van Pijpen, Peuleyen 12 (12 jaar), Philip Kolb. Vij- verlaan 26 (9 jaar), Ria van Lagen, Da Costaweg 23 (8 jaar). Marleen de Waardt, Stationstraat 47 (7 jaar), Sander Wessels, Mauritslaan 11 (7 jaar). José Pauwer, Mauritslaan 13 (5 jaar). Deze kinderen kregen een troostprijs: Rene van de Oest, Kerkweg 6(12 jaar), Gert van Welden, Beethovenlaan 52 (11 jaar), Tineke Hoogendoorn, Zuidkade 30 (9 jaar). Eddy den Boon, Prins Alexan- derstr. 4 (8 jaar), Theo op ’t Hof, Jacob van Lennepstraat 11 (7 jaar). .-.swX

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 17