RCV stopt oor I re\ Gemeenteraad st Alarm voor astma Korte staking voor uw moederdag- geschenken naar boekhandel Veldwijk N.V. ober programma Koninginnedag Toekomst Leyland onzeker I CI I D I C1 I PS I PI I B MOEDERDAG, DOEKENDAG!! Gouwe gemakkelijk langs Wilskracht Voor slanke, comfortabele steun de 18 Hour step-in van Playtex. Wie 'm nu komt passen, krijgt 2 maanden garantie plus de kans om een prijs te winnen. DJ ORANJEFEEST MODEHUIS BROUWER I A1 raa EEN FEESTAANBIEDING EEN AKTIEVE OPERATEUR AGFA CT-18 36 opn. dia film van f 15,95 nü f 13,95 KODAK Super-8 smalfilm van f 19,75 nü f 17,75 EEN KLEURRIJK FEEST FOTO-FILM SJAAK NOTEBOOM 3sJ tew na 4 Film Puzzelrit Aubade T( Passage 143 Telefoon 24 77 DAAROM BIJ Zoi kiezir gewet Wa troon regeri se’ bl< sieve ook o l K1 Pt V NESSE 22 - WADDINXVEEN D SC B< G V; D< B< K; A N O De volgende competitie zal Wad dinxveen een voetbalclub armer zijn. RCV heeft besloten zijn activiteiten te stoppen nu de voetbalclub van de gemeente Waddinxveen geen garan tie kon krijgen voor de bouw van een eigen clubhuis. Entreegelden kan de Racing Club Verheul, die bijna 25 jaar bestaat, evenmin innen. De vereniging zal deze week de beslissing nemen over wat er met de zes lichtmasten moet gebeuren die langs het veld staan en die het mogelijk maken lichtwed- strijden te spelen. oogtepunt van het programma voor Koninginnedag, vrijdag ajs., in Waddinxveen zijn de motorraces op het terrein van de heer Van Tol aan het Noordeinde. Behalve dat een aantal grote tot zeer grote coryfeeën uit de motorsport acte de présence zal geven wordt ook een parachute-springdemonstratie gegeven. NEDERLAND N.V. W® W' Vervolg van pagina 1 Niet mogelijk Atelier njevereniging bang voor baldadigheden Kom een 18 Hour step-in passen. Of een 18 Hourpantymet korte of lange pijpjes. En doe meteen mee aan de Playtex prijsvraag waar- mee u prachtige prijzen kunt winnen. k Bovendien geeft Playtex u 2 volle maan- i den garantie als u tussen 13 april en 29 mei een step-in koopt. Staat de step-in u niet aan, dan krijgt u uw geld terug. Hoe vaak bent u zo'n garantie al tegengekomen playtex 18 Hourstep-ins en panties. Gelijk I Cross Met een kortstondige staking heeft het personeel van de British Leyland, het vroegere Verheul, maandagmorgen aan de direktie zijn ongenoegen ge toond over de onzekerheid over de toekomst van het bedrijf. Na de grote brand die eind vorig jaar het eens zo trotse bedrijf in de as legde zijn er voortdurend geruchten geweest over stopzetting van de auto- busproduktie. Nu is zelfs de voortzetting van het gehele bedrijf aan de Nieuwe Gouwe in het geding. De toekomstplannen die de plaatselijke directie aan het perso neel bekend gemaakt. De directeur van Leyland in Gouda, de heer D. Wolters, gaf het volgende commentaar: „Het is begrijpelijk dat de mensen willen weten waar zij aan toe zijn. Zo lang in Engeland nog niet is beslist wat er gaat gebeuren, kunnen wij helaas ook nog niets zeggen. Vast staat in ieder geval wel, dat in de eerste week van mei de definitieve beslissing over de toekomst van Leyland Gouda zal vallen. Dit hebben we ook aan alle vakbonden meegedeeld. Tot zo lang zal men nog even geduld moeten hebben”. Leyland heeft thans nog honderd mensen in dienst, waarvan er na de brand veertig aan het werk zijn gegaan in andere bedrijven van British Ley- land in Nederland. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 APRIL 1971 V DOND Voor ons bedrijf te Waddinxveen zoeken wij op korte termijn: ter assistentie bij het vullen en verladen van gascylinders. Tel.: 01828 - 3955, toestel 3. Voor een goede kracht betalen wij een goed loon. Sociale voorzieningen zijn uitstekend, waaronder: Wij behoren tot een groot internationaal bedrijf en produceren een reeks van industriële gassen voor het bedrijfsleven. Betaalde overuren, 13 maanden salaris per jaar, 6% vakantietoeslag, 3 weken vakantie. Air Products Nederland N.V., Noordkade 100, Waddinxveen. Dc kleuters van Kleuterschool „Woelwater” hebben feest ge had. Hun juf, mej. Bronwasser, trad in het huwelijk met de heer H. E. de Heer. (foto Sjaak Noteboom) Om maker de Tm als hij zien uitzie1 Ma stevig hield de vei ders. Gi Ni Ni AI Kt za rij lai At u K Pr V’ A’ G D O PS PI D S( Hi G N M i Voor de Waddinxveense bejaarden zorgt de speciale werkgroep van het An ne Frankcentrum voor een eigen gebeu ren, nl. een filmvoorstelling in de toneel zaal van het centrum aan het Frank van Bijnenpad. De toegang is gratis voor alle 65-plussers. Niet de film Fanfare zal worden vertoond (deze is niet beschik baar) maar de eveneens bijzonder amu sante en fameuze film ’La belle Améri- qaine’. De voorstelling begint om half drie. Gééf daarom tijdens de lande lijke kollekte, die gehouden wordt tussen 3 en 9 mei; gééf daarom op ieder moment dat u het missen kunt. En als u héél toevallig geen kollektant tegenkomt, het giro nummer is 55 0 55, Nederlands Astma Fonds, Leusden. Het is niet alleen welkom, het is onontbeer lijk. Er is alarm voor astma. Het verdere programma is even sober als traditioneel. De Oranjevereniging Waddinxveen liet ons bij monde van de heer C. van Mourik weten dat er dit jaar geen geld is voor vuurwerk en dat een feestelijk gebeuren in de avonduren voor voornamelijk de jeugd achterwege moest blijven omdat men niet het risico wil lo pen dat enkele herrieschoppers moeilijk heden en wellicht ongelukken zullen ver oorzaken. Dit is mede op verzoek van de politie gebeurd, die er vorige keren de handen aan vol had om dc zaken in het gareel te houden. Zij die belangstelling hebben voor deze betrekking kunnen zich tele fonisch of schriftelijk melden op onderstaand adres: De Gouwerijders houden vrijdagmor gen vroeg (van zes uur tot zeven uur star ten bij het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat) hun gebruikelijke Konin- ginnerit. De heer Boerman heeft een in teressant traject uitgezet, waardoor een boeiende rit mogelijk is geworden. Ieder kan deelnemen. De rit duurt ca. twee uur zodat u op tijd terug bent voor de auba des. c In Nederland lijden omstreeks één miljoen mensen aan astmatische ziekten. Bij een belangrijk deel daarvan gaat het om ernstig en akuut lijden. Bij anderen is het minder ernstig of nog maar nau welijks bemerkt. Een basiskenmerk van astmati sche ziekten - door de wetenschap pelijk geïnteresseerden Chronische Aspecifieke Respiratoire Aandoe ningen (CARA) genoemd - is de overgevoeligheid van de luchtwe gen. Helaas wil dat zeggen dat de luchtvervuiling een faktor is waar ernstig rekening mee gehouden moet worden, ook bij de astmabe- strijding. Het is zondermeer een feit, dat verhoogde luchtveront reiniging de klachten van CARA- pati enten doet toenemen. Sinds 1959 is de astmabestrijding verenigd in het Nederlands Astma Fonds, dat optreedt als koördina- tor en stimulator van zowel be handeling en begeleiding als van onderzoek en voorlichting. De Medische Raad van het Ne derlands Astma Fonds geeft aan welke problemen het eerst moeten worden aangepakt. Het program ma van de werkelijk allerbelang rijkste projekten zal dit jaar een bedrag van 1.950.000,vergen. Voor de medische en sociaal- medische zorg is een bedrag van 950.000,een volstrekt mini mum en hetzelfde geldt zeker voor het bedrag van 650.000,— dat beschikbaar moet komen voor we tenschappelijk onderzoek. On danks de steun van de overheid, van instellingen en van een groot aantal partikulieren zijn deze be dragen nog lang niet aanwezig. En dan, er is nog zoveel meer wat ook nog gedaan of onderzocht moet worden, zodra het geld daarvoor aanwezig is. Eén ding staat vast: zonder ie ders hulp gaat het niet. Een paar feiten: 13% van de invaliditeit en 20% van het arbeidsverzuim ko men op rekening van de astmati sche ziekten. Welke schade bete kent dat voor de ekonomie? Zeker honderdmiljoenen guldens. Voor het urgentieprogramma van dit jaar heeft het Nederlands Astma Fonds bijna twee miljoen nodig. In tegenstelling tot vele andere ziekten is over astma nog betrek kelijk weinig bekend. Wel zijn er medische mogelijkheden, die de ziekte in sommige gevallen niet letterlijk ondragelijk maken, maar nog onbekend is hoe ze fundamen teel kan worden genezen of voor komen. En dat, gekombineerd met de steeds kritieker wordende luchtverontreiniging, maakt het eens te meer duidelijk: te wapen tegen astma. Hopen dat het niet erger wordt, is niet genoeg. Juist nu heeft het Nederlands Astma Fonds de ak- tieve steun van alle Nederlanders broodnodig, of ze astmatisch zijn of niet. WILSKRACHT I DE GOUWE 1 (he ren) 12. Het eerste zevental van de zwemclub „De Gouwe” behaalde een ruime 19 overwinning op het Utrecht se Wilskracht. De Waddinxveners namen in de eerste periode reeds een 04 voorsprong door doelpunten van Eef Overdam (2x) en Gijs v.d. Leden (2x). In de tweede periode scoorde Wils kracht door Van Gelder tegen, nadat in valler doelman Henk van Erk met een fraaie safe eerst een treffer had voor komen: 14. Het was Gijs v.d. Leden die uit een moeilijke hoek de Gouwe naar 15 schoot. Even later benutte de Gou we een numerieke meerderheid via Arie Troost 16. In de derde periode kreeg Wilskracht een numerieke meerderheid, maar de Gouwe-verdediging met o.a. Henny v.d. Bosch en Leo Nieuwenhuyzen stond geen treffer toe. Het was de goed spelende Eef Over dam die zwaar werd bewaakt maar toch kans zag te scoren: 17. Na een zware overtreding van Smit kreeg de Gouwe een strafworp toe gewezen die door Dick Russner in een treffer werd omgezet: 1—8. In de laatste periode scoorde de Gou we nog eenmaal en wel door Eef Over dam die een numerieke meerderheid goed benutte 19. Wilskracht dat hierna ook nog een numerieke meerderheid kreeg, zag voor de tweede keer geen kans deze te benutten. De Gouwe had met snel en beweeglijk spel dan ook weinig moeite Met de kritiek op het feit dat voor be jaarden galerijwoningen werden gebouwd kon de wethouder het wel eens zijn, maar dichte galerijen zouden de kosten aan zienlijk hebben verhoogd. Er ontspon zich nu een discussie over de hoogte van de huurprijs, waarbij het niet wel mogelijk bleek om zonder dras tische ingrepen tot verlaging te komen. De heer Harms maakte zich ernstige zor gen over de lasten die voor de gemeente zullen ontstaan. Over de belangstelling voor Waddinxveense bejaardenwoningen uit andere gemeenten was hij heel kort: „Laat andere gemeenten voor hun eigen mensen bouwen. Zij doen het ook niet voor ons.” De heer Barth verwachtte dat de lijst met gegadigden wel automatisch kleiner zou worden als nien de huurprijs heeft gehoord. Het beslaan van de stichting (die geen woningwetwoningen kan laten bouwen) werd fel aangevochten. De heer gehad met het laag geplaatste Wilskracht, dat sportief voor een beter resultaat bleef vechten, maar zijn zwoegen niet beloond zag. De hoge huur van de twee noodloka- len aan de Prins Alexanderstraat 150 per week voor elk lokaal) heeft de Coö peratief Gepensioneerden Atelier in Waddinxveen in grote moeilijkheden ge bracht. De heren Barth en Van Schie konden donderdagavond pas na veel heen-en- weergepraat over de reglementen van orde hun interpellatie houden. Mevrouw Oosterbroek (wd) was de enige die aan deze interpellatie geen goedkeuring wilde geven. De heren Barth en Van Schie vroegen of b en w van mening zijn dat de bejaar den een financiële bijdrage moeten leve ren aan hun werkplaats in plaats van juist een vergoeding ontvangen. Het col lege, dat de vragen liet beantwoorden door wethouder H. Huizer. beantwoordde deze vraag bevestigend zij het dat dit slechts geldt voor bejaarden die daartoe in staat zijn. Op de tweede vraag (betreffende de juistheid van de berekende huur) moest de wethouder antwoorden dat er geen spelingsmogelijkheden zijn. De verlies posten op de huur van de lokalen moeten worden gedekt. Eventuele bijstand aan de werkende bejaarden is onmogelijk, hiertoe ontbre ken de voorschriften, zo was ’s wethou ders antwoord op een derde vraag. De gepensioneerden kunnen wel een beroep doen op de normale subsidieka nalen (vierde vraag) en dit is hen ook bekend. B. en w wilden geen oordeel uitspreken over de vraag of het atelier zijn prijzen wel juist berekent. Het college wacht het advies van de subsidiecommissie af. Overigens staat het atelier niet onmid dellijk in de kou, zo liet wethouder Hui zer weten. Deze maand zal er nog wor den bijgesprongen als dat nodig is en daarna gaat men gezamenlijk naar een oplossing zoeken. Van Schie wilde het wel proberen. „De flats kunnen later altijd nog voor alleen staanden worden gebruikt,” zei hij. Diezelfde mogelijkheid was opgekomen bij de heer J. van den Roovaart, die de lasten voor de gemeente wat optimisti scher zag. „Straks krijgt iedereen zeven tig procent van zijn laatste salaris, zodat de lasten gemakkelijker te betalen zullen zijn,” zei hij. „Maar u bouwt niet voor de bejaarden van straks, maar voor de bejaarden van nu,” zo interrumpeerde hem de heer Boere (pvda). Aan de discussie werd door de heer Van Schie een eind gemaakt die een lijst met verlangens had opgesteld. Op voor waarde dat met de bouw snel wordt be gonnen en ook snel wordt afgebouwd, geen verhoging van de bouwsom tussen tijds, beperking van de service-kosten, een aktief doorstromingsbeleid, brieven bussen op de galerijen, zo mogelijk af scherming van de galerijen en nog enkele wensen, ging de raad tenslotte met 12 te gen 5 stemmen met het voorstel akkoord. - ■l.v?-.-. S.Z.C. l-DE GOUWE 1 dames3 3—3. De dames van De Gouwe plaatsten zich voor de volgende ronden van de beker- competitie door met 33 gelijk te spelen tegen het Schiedamse S.C.C. Bij een ge lijkspel in de bekercompetitie gaat de uit spelende vereniging over, zodat de Wad dinxveense dames voldoende hadden aan 33. S.Z.C. dat na een 20 voorsprong De Gouwe zag terugkomen tot 22, door doelpunten van Mary van Ringelenstein en Wil Rupke, nam wederom een voor sprong: 32. Dé Gouwe kon in de laat ste periode de gelijkmaker scoren door Tannie Nooteboom: 33. UITSLAGEN: Sleutelstad-de Gouwe (meisjes) 50 S.Z.C. 1-de Gouwe 1 (dames) 33 PRORAMMA: Maandag 3 mei: 19 uur D.W.R. 1-de Gouwe 1 (dames) 19.300 uur D.W.R. 2-de Gouwe 2 (heren) Woensdag 5 mei: 19.15 uur R.E.T. 2-de Gouwe 3( heren) Dinsdag 11 mei: 20.00 uur de Gouwe 3-H.Z.P.C. 4 (heren) 20.40 uur de Gouwe 1-Rijnmond 1 (da.) Donderdag 13 mei: 8.20 uur de Gouwe 2-H.Z.C./Robben 3 (heren). Er zijn, zoals ook vorige jaren, twee aubades. Om negen uur zingen de kin deren uit de vier hoogste klassen van de lagere scholen op het parkeerterrein aan het Koningin Wilhelminaplein en om half elf komen daar de kleuters en de eerste en tweede klassertjes hun vocale kwaliteiten ten gehore brengen. Om half twee begint dan hét gebeuren van de Waddinxveense Koninginnedag- viering. Er worden vier races gehouden, een 50 cc, een 250 cc, een 360 cc en een zijspanrace. Deze laatste wedstrijd telt mee voor het Nederlands kampioenschap zodat er zware jongens aan de start ko men. Onder andere Broer Dirks, Jan den Thije, Ben Snijders, Dirk Hoevelaken, Joop Kruisinga en Dik Gijsberts. In de pauze van het programma vindt het parachute-spektakel plaats.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 14