Goede adres s.v,p. De „miljoenenerfenis” L HAPJES BIJ DE EE3 BROODMAALTIJD Spreekuren VERKEERS- SPIEGEL Regels Derde plaats voor brandweer voor de echte liefhebbers Brandweerlieden doen examen Een kryptogram 31 r nipl '■/rl UITSLAG PUZZEL 9 MEI MOEDERDAG Pagina 2 W' '7 I W H art. 17 RVV. KIJK GOED UIT BIJ UITSTAPPEN E KERKEN N iGEI „Niemand mag een portier van een voertuig openen of open laten, indien daardoor gevaar of hinder voor weggebruikers ontstaat.” GOUDSE BIOSCOPEN door Tom Lodewijk I J 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 APRIL 1971 J 4 f y zz a sv /r to 'f t/ ft 24. 1. en HORIZONTAAL L fijngesneden peterselie. suiker, J eetlepel citroen- opdienen. 4. 10. 12. de op 7. 13. 11. 14. 14. ANNE-FRANKHUIS 17. 18. 19. 22. 21. HOOFDSTUK XIII Wordt veniolgd I: .tf. ■r Ds T. van ’t Veld De broodmaaltijden, die twee van de drie hoofd maaltijden per dag vormen, zijn vaak weinig gevari- eerdé Veel verder dan wat afwisseling in het brood beleg en misschien een schoteltje, gemaakt van een restje van de vorige dag, komen we meestal niet. Wilt u hierin verandering brengen, of komen er gasten, presenteer dan eens een van de volgende lunch gerechten. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur openb. toe spraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. lepels olie, kerrie, 1 kleine pot of blik witte bonen, 1 ui (water of bouillon), peper, zout, peterselie. De kapjes van de bolletjes snijden, de bolletjes uit hollen. Het brood, dat uit de bolletjes is gekomen, fijnmaken. De ui schoon maken, wassen, kleinsnij- den en met de kerrie in de boter, margarine of olie fruiten. De witte bonen en het fijngemaakte brood toevoegen, zodat een smeu ïg mengsel ontstaat. Zono dig wat water of bouillon RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN tende(n) van een juist tot stilstand gekomen auto en daar gevaarlijk dicht langs rijden. Ook voor de voet ganger of een spelend kind op het voetpad is het niet als daardoor gevaar of hinder ontstaat. portier aan de andere kant veilig kan worden geopend. Om voor het uitstappen het van achteren naderende verkeer te kunnen obser veren wringen velen zich vaak in een moeilijke kronkel, terwijl dat heel eenvoudig kan door het linkerportier met de rech terhand, en het rechter portier met de linkerhand te openen. U draait zich daarbij dan vanzelf om en krijgt een goed uitzicht naar achter. Tenslotte mag men ook I I I I I I I 1 I I I I I I I I I 15. 16. 17. 19. 20. Negen Waddinxveense vrijwillige brand weerlieden deden op 23 maart examen voor het diploma brandwacht eerste klas. Vijf brandweermannen slaagden, t.w. de heren A. P. N. Wallaart, W. C. Boeren, M. C. Kersbergen, M. N. Vink en J. H. P. Mulder. Het percentage geslaagden over het gehele land bedroeg 50. 4. 5. 6. 9. ster hij Overleden: Kruithof, Lodewijk, 89 jaar. Huwelijken: W. C. Verboom en H. van Kempen; K. Roos en G. M. Uittenbroek; P. A. M. de Heer en H. E. Bronwasser. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN I I I I I k I I I I I I I I 1 I I I I Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkste NH-Kerk: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur; woensdag van 19 tot 20 uur. Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Maatschappelijk werkster (herv. centrum) woensdag 9-10 uur. Pedicure: eerste en derde dinsdag van de maand, 9 tot 12 uur. 2. 3. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: lees- dienst. 1c ‘i Onder leiding van bevelvoerder A. J. de Wilde trok een ploeg brandweerlieden zaterdag naar Pijnacker om daar deel te nemen aan de provinciale wedstrijden in de tweede klas. De Waddinxveners be haalden de derde plaats met 541 punten. De heer De Wilde werd vierde (gedeeld) op de bevelvoerders-ranglijst. Remonstr. gem.: 10.30 uur streekdienst in Boskoop. Geref.Gem. Boskoop: 9.30 uur leesdienst en 19 uur ds R. Boogaard. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma en za 19 uur, di, do en vr 7.45 uur, wo 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoctingskcrk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do 19 uur, za 9 en 19 uur: H.Mis. Reunie: vr 15 en 20.15 u, za 19 en 21 u, zo 15 u ’De bastaard van Dodge City’ (14); za 23 u ’Poel der ontucht’ (18); zo 19 en 21 u, di en wo 20.15 u ’Naakt onder zon’ (18). Schouwburg: do en vr 20.15 u, zo 15, 19 en 21.15 u, zo 15, 17, 19 en 21.15 u, ma di. en wo. 20.15 u ’De gendarme op drift’ (Louis de Funès). Thalia: vr 14.30. en 20.15 u, za 14.30, 19 en 21.15 u, zo 15, 17, 19 en 21.15 u, ma, di en wo 20.15 u ’Met de muziek mee’ (Louis de Funès); zo 10 u en wo 14.30 u ’Charlie Chaplin’s Lachparade’. zouden doen ontstaan. Daarom zal hij er goed aan doen zijn passagiers bij het verlaten van het voertuig tot de nodige voorzichtig heid te manen en zich ook plezierig een openzwaaiend zelf te overtuigen of het portier op de hielen te krijgen. Hoewel het de vraag is of achterdeuren van een voer tuig, b.v. van een bestel auto, als portieren worden aangemerkt, zal men toch ook ten aanzien van het Niet voor niets zijn auto’s openen daarvan de hier omschreven voorzichtig heid in acht dienen te nemen om niet strafbaar te zijn voor dit of het alge meen veiligheidsartikel. Voor overtreding van het hier gesignaleerde zijn pas sagiers zelf verantwoorde lijk. Desondanks is het voor geen portier geopend laten een bestuurder niet prettig als zijn passagiers op deze wijze gevaar of hinder Gesmoorde kool met pindasaus 500 g witte of groene kool, of 200 g witte kool, 200 g toevoegen. Het mengsel op groene kool en 100 g taugé, smaak afmaken met peper en zout. De broodjes met de ragoüt vullen en onder (J!11 -.£ - J-12- laten worden. zout, 20 g boter of mar garine. Pindasaus: 5 eet lepels pindakaas, 6 eet- de grill of in de oven bruin lepels water, eetlepel ket jap, peper, theelepel sam- eieren in de potjes met fijn- De broodjes opdienen met bal oelek, 1 eetlepel bruine gesneden peterselie direkt Gevulde broodjes 4 bruine bolletjes, 25 g boter of margarine of 2 eet- lekken. De andijvie met een gedeelte van de slasaus ver mengen en op een schotel leggen. De vruchten met de stukjes varkensfricandeau en de overige slasaus ver mengen en op de andijvie leggen. De achtergehouden - en op de salade leggen. De salade met fijngesneden peterselie gameren. Vlees-vruchtensalade 150 g varkensfricandeau, in plakjes gesneden, 2 peren, 2 sinaasappels, struik andijvie, 2 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn, peper, zout, mosterd (poeder), peterselie. Van de olie, de azijn, peper, zout en mosterd (poeder) een slasaus maken. Van de varkensfricandeau enkele plakjes achterhouden, de overige kleinsnijden. De peren en de sinaasappels schillen, de peren van het klokhuis ontdoen en in stukjes snijden. De sinaas appels eerst in plakken snijden, zonodig de pitten hieruit verwijderen. De plakken in stukjes snijden. De andijvie heel fijn snij den, wassen en laten uit- Ondertrouwd: S. M. R. van Hagen en H. J. Graafland; H. N. Both en M. A. Zweijtzer. Geboren: Marcus Josephus, z.v. J. Möhle en H. M. Verkleij; Peter Robin, z.v. J. Smit en L C. Dekker; Maarten Alexan der, z.v. C. Waagenaar en C. M. van Vogelpoel; Merith, d.v. I. van Hove en C. Burgers; Wilhelmina Adriana, d.v. L. Koster en W. van Triet; Richard Philip, z.v. A. de Mik en J. Tiele; Martinus Si mon Josef, z.v. M. G. F. van Tol en I. Gebel; Maria Margaretha, d.v. T. van Middelkoop en W. C. Hoogendoorn; Kit ty, d.v. J. P. Bulten en C. M. Seis; Itzard X-ander, z.v. W. H. Schouten en F. B. M. Meijers; Gijsbert Cornells Thomas, z.v. M. Burggraaf en M. J. Pellikaan; Mari anne, d.v. T. C. Versluis en H. Vierstra; Marco, z.v. C. V. Berkhoudt en M. L. van Leeuwen; Marco, z.v. A. van der Zijden en M. P. Kraan; Christina Antoi nette, d.v. L. W. D. Pol en W. Kamme- raat; Remco Johannes Theodorus, z.v. S. A. M. de Frankrijker en C. C. van den Berg; Mariëlle Celina Simone, d.v. K. Goozen en J. C. Verbree; Hekon, z.v. J. M. Dreesmann en S. F. Eliasberg; Jac queline Louise, d.v. A. Verhuist en A. L. Glebbeek; Martijn Jacob, z.v. N. A. Koorn en J. Kluft; Christine Ellen An toinette, d.v. A. H. Tieleman en J. F. Boreel; Mirko Thorvald, z.v. P. J. Post en J. E. Vos; Richard, z.v. J. Hoogen- doom en H. A. van leveren. information hebben gehad. Enfin, de politie zoekt het uit. Onze inspecteur is gelukkig geen jager naar roem, hij heeft meteen gesnapt dat de Drechtermondse politie dat niet op haar eentje kon oplossen, de centrale recherche is ingescha keld. Ze laten het er niet bij zitten. Meneer Soedrev is déso- laat, die diamanten waren onderpand, als ze niet terecht komen zal de verzekering wel betalen, de bank kan zoiets niet hebben, maar het blijft een rare zaak.” „Het is een rare snoeshaan ook,” zei Jacob met ongewoon respekt voor een cliënt. „En hij ging meteen van de kaart.” Meneer De Grauw kneep zijn ogen half dicht. „Ik zou moe ten protesteren,” zei hij, „tegen zo’n laatdunkende mening over een cliënt, maar de woorden willen me niet over de lip pen komen. „Ze zagen elkaar aan met een blik van verstand houding. „Het gekke is,” zei De Grauw, „dat u er ondanks dit zieken huis beter uitziet dan een paar weken geleden.” Jacob glimlachte. Hij wist wel waarom. Het was de grote belangstelling, die hij had ondervonden, belangstelling die door dokter en zusters ver van zijn bed gehouden werd, maar waarvan hij hoorde door Suus, door Lies, Frits en Mieke, wanneer ze hem even kwamen opzoeken. Zouden het tóch muizenissen geweest zijn, die hij zich in het hoofd had gehaald? „Je moet vooral de hartelijke groeten hebben van de burge- VERTICAAL: 1 magazijnbediende; 2 e.k.; 3 snor; 4 tel; 5 au; 7 ik; 8 air; 9 deel; 10 er; 11 molenaarsziekte; 13 rok; 16 ijdel; 18 joker; 19 leven; 21 egel; 23 es; 24 pope; 25 Rome; 27 op; 29 bat; 31 dor; 34 tijger; 36 ether; 38 mud; 40 sir; 44 lok; 45 ferm; 46 troon; 47 robot; 48 ijver; 49 dek; 51 Deen; 54 veer; 56 P.S.; 59 11.; 61 teil; 63 tak: 64 Suez; 67 beo; 69 non; 71 p.p.; 72K.O.;73de; 74 si. Gevonden: bruin gevlamde bril, groen windjack, bruin met witte jongenstrui. Verloren: sleutelbos, sleutelbos, bruine herenbril, witte damesmantel met paarse kraag, zwarte damestas met inhoud, sleu telbos, gouden kinderarmbandje, witte hamster, donker blauw vestje. Bloemen voor de patiënt „Ik heb jou vandaag al méér gezien”, zei Suus Heyblom lachend tot de lang opgeschoten krullebol, wiens gezicht schuil ging achter een grote bloemenmand. „We magge wel een vrachtwagen hure,” vond de jongeling. „Het blijft aan de gang,” zei ze hoofdschuddend, terwijl ze de mand naar binnen torste, waar Mieke haastig naar een plaats zocht. „We mogen wel naar het ziekenhuis bellen, dat het ons spijt, maar dat we geen plaats voor de patiënt hebben,” vond Mieke. ,,’t Lijkt wel een tentoonstelling.” Huize Heyblom leek inderdaad op een tentoonstelling. Bloemstukken, fruitmanden, een taart, voor dat alles moest plaats gezocht worden. Jacob Heyblom keerde uit het zieken huis in zijn woning terug. Nog wel niet hersteld, maar een langer verblijf had de dokter niet nodig geacht. Thuis kon de patiënt beter op krachten komen. ’t Was een lelijke wond geweest, operatief ingrijpen was noodzakelijk. Een diepe wond in het voorhoofd moest worden gehecht, zijn been was gekneusd en verder getuigden diverse langzaam naar geel kleurende plekken van de opstoppers, die Jacob Heyblom had geïncasseerd. Hij had inspecteur Lammers aan zijn bed gehad, maar die kon hém meer vertellen dan hij de inspecteur. De man had blijkbaar gegrepen wat van zijn gading was en dat was de in houd van het safeloket van meneer Soedrev. Een pakje dia manten ter waarde van 85.000 dollar, dus zo’n ton of drie, was verdwenen. Verzekering dekte de schade, zei de inspec teur, als meneer Soedrev tenminste kon bewijzen dat die dia manten er geweest waren, ’t Konden net zo goed knikkers ge weest zijn, meende inspecteur Lammers, die er ambtshalve toe neigde, zijn medemensen nooit op hun woord te geloven. En meneer De Grauw was er geweest. Jacob moest zich 1 geen zorgen maken. Boesman moest het maar zien te redden, hij zelf hield een oogje in ’t zeil en van de Centrale Bank had den ze een mannetje ter leen, want het was nu juist erg druk met de termijnbetalingen. „U bent toch evengoed een vechtjas,” zei de voorzitter hoofdschuddend. „Op uw leeftijd zo’n vent te lijf te gaan die met een revolver loopt te zwaaien! Nou, meneer Heyblom, ik weet niet of ik het gedaan had. Mijn hachje is mij te lief.” ,,Ik was verantwoordelijk,” zei Jacob met een smalle glim lach. „Ik snap alleen nóg niet „Ik weet wat u niet snapt,” lachte De Grauw. „Hoe wist die vent het juist op dat ogenblik waar te nemen? Hij moet inside sap, J teentje knoflook. De kool fijnsnijden en wassen. (De taugé wassen en uitzoeken). De kool (met de taugé) in de boter of margarine in 15 minu ten gaarsmoren. De pindakaas met het water, de ketjap, peper, de sambal oelek, de bruine suiker, het citroensap en het halve fijngehakte teen tje knoflook vermengen. De massa al roerende aan de kook brengen en zacht jes laten doorkoken totdat de olie zich af gaat schei den. De saus zonodig op smaak afmaken met zout. De kool over vier ver warmde bordjes verdelen en gameren met het pinda saus. „Als dat zo is,” zei Jaap, „dan zal ik ook blij zijn, dat ik weer terug ben.” Hij lag naar de deur te kijken waarachter Boesman ver- dwenen was, na een laatste armzwaai. „Wat ligt u stilletjes te lachen meneer Heyblom?” vroeg de zuster, „hebt u binnenpretjes?” „Ik ben een tevreden mens, zuster.” ,,’t Gaat best met u. U knapt zienderogen op.” „Dat zou best es kunnen ja,” zei Jacob voldaan. Als de geest gezond is volgt het lichaam vanzelf, dacht hij verge noegd. Thuis overviel hem de bloemenpracht. „Kijk nou es aan,” zei hij, als een kind rondkijkend in de feestelijke kamer. „Kijk nou es an.” Hij begreep het niet. Wat was er gebeurd? Iemand had ge probeerd de bank te beroven. Hij had zich te weer gesteld. Dat was alles. En hij had de roof niet eens kunnen verhinde ren. Dat was toch niet meer dan een staaltje van je plicht? Suus merkte wel, dat dit alles hem aangreep. „Als je je thee op hebt ga je naar bed hoor,” zei ze. „Het is veel te druk.” Hij lag weer op zijn eigen kamer, met alle vertrouwde din gen rondom, zijn eigen wekkerklokje naast het bed en het stapeltje „bedboeken” dat hij zo goed kende, dat hij op een willekeurige pagina kon beginnen en ze nóg weer eens lezen. Beneden hoorde hij geroezemoes, de bel. ’t Scheen druk te zijn. Maar Suus stond als een Cerberus voor de trap en liet niemand naar boven, behalve de dokter. „Nou ja”, zei dokter de Hoogh, „ik heb eigenlijk niets te doen hier, u moet voorzichtig zijn en ook overdag een paar uur rusten, maar het gaat best en met een weekje wandelt u weer in ’t zonnetje. Ik kom dus eigenlijk gewoon maar even gedag zeggen.” Hij zat in de makkelijke stoel naast het bed en Jacob zag dat hij moe was. Deze man moest altijd maar hard werken, stand ophouden, schokken voor een dure vrouw en een dure dochter. Hij zocht zijn toevlucht in zijn werk. Het leek of hij blij was dat hij hier even rustig kon zitten. Hij ontdekte een paar Simenon-pockets op het tafeltje en ze babbelden wat over de gans bijzondere commissaris Maigret. „Blij dat u even geweest bent”, zei Jacob dankbaar. „Ik heb alleen maar wat zitten kletsen”, verweerde zich de dokter glimlachend. „Juist daaróm”, zei Jacob. Immanuëlkerk (NH): 9.30 uur ds D. Wes. terveld, Rotterdam en 19 uur: ds B. Bor- dewijk, Schaarsbergen (jeugddienst). Ver.geb.(GereL): 9.30 uur ds A. de Bruin, Den Haag, 18.30 uur ds D. J. Modderaar Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. L Modderaar, 17 uur ds R. J. van der Veen, Amstelveen. Brugkerk (NH): 9.30 uur ds D. van Vliet. 18.30 uur ds T. van ’t Veld. meester,” zei Suus, „hij is zelf geweest. Aardige man is dat toch, hij heeft wel een half uur zitten kletsen.” „Een burgemeester klétst nooit vrouwtje,” wees Jacob grin nikend terecht. „En de hele dameskrans wou je een fruitmand sturen, maar ik heb gezegd, overmorgen komt ie thuis.” Ook dèt nog. Boesman was geweest. Niet de volijverige, zich altijd naar voren dringende Boesman. Een verlegen man. Hij had dit nooit achter die dooie Heyblom gezocht. Hij zelf, dat wist hij, met zijn hazenhart, had het er nooit op gewaagd. En nu Hey blom er niet Was merkte hij, in hoe vele zaken hij toch eigen lijk op het oordeel en de beslissing van de directeur had ver trouwd, merkte hij hoe groot de verantwoordelijkheid was die Heyblom droeg. En hij had zich afgevraagd of hij er wel ver standig aan had gedaan, zijn vroegere collega, thans zijn chef, altijd dwars te zitten. Wat schoot je er mee op? Hij moest het maar eens over een andere boeg gaan gooien. En hij had er op gestaan, Heyblom even te mogen opzoeken. Ze hadden elkaar niet veel te zeggen, maar Jacob zag met een de veranderde uitdrukking op het gezicht van zijn mede werker, en wist dat de hand die hem gereikt werd, een kame raadschappelijke hand was. „Gaat het nog zo’n beetje?” vroeg hij. ,,’t Valt niet mee,” zei Boesman eerlijk, en toen, ,,’k zal blij zijn als je weer terug bent.” Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds J. van den Heuvel, 18.30 uur ds D. van Vliet. Bethel (NH): 9.30 uur ds T. van ’t Veld, 17 uur ds J. van den Heuvel. Een puzzel met op mysterieuze I 23. wijze in de zinnen verborgen woorden. Wie ziet kans de woor den die in de puzzel moeten wor den ingevuld, uit de zinnetjes te halen Ze zijn er echt goed in verstoptZo’n kryptogram is wel iets voor de ware puzzelliefheb- bers. Hier volgt de opgave. Hij kon de geul niet ontwij ken, dat was zijn noodlot. Die stang is de grootste rem op alles wat hij wil onderne men. Arak drinken in mei, is dat de gewoonte in dat land Het slaghout was in handen van de kloosterling. Die lier heb ik gekocht met vreemd geld. Is Ali ook een meisjesnaam 9 Een ster, dat is pa. Waarom zit dat bevel in je tas Stop de rest maar in de map, dan vind je het terug in een bloem. To nam de steen om hem te onderzoeken. De heer H. J. Timmermans, Esdoorn- laan 25 werd de winnaar van onze puzzel van 15 april jl. Overigens: er komen nog steeds puzzel- oplossingen binnen op het kantoor aan de Oranjelaan. Gedurende deze eerste weken strijken wij nog de hand over het hart, maar na 30 april komen puzzel- oplossingen die niet juist zijn geadres seerd niet meer voor een prijs in aan merking. Let u er dus even op? De oplossing was: HORIZONTAAL: 1 meestal; 6 diadeem; 12 kneu; 14 kier; 15 gij; 17 O.L.; 18 jol; 20 re; 21 el; 22. ader; 24 poker; 26 loge; 28 zes; 29 bok; 30 vod; 32 pen; 33 ijl; 34 tape; 35 emoe; 37 la; 38 mijter; 39 nerts; 41 brug; 42 hier; 43 Delft; 47 rijder; 50 d.d.; 52 roer; 53 over; 54 vz.; 55 iep; 57 K.R.O.; 58 bek; 59 lei; 60 eest; 62 motor; 64 slee; 65. N.N.; 66 eb; 68 nat; 69 nu; 70 R.-K.; 71 piek; 73 does; 75 exploot; 76 benzine. Gezien het toenemende aantal deelnemers aan onze nu bijna tra ditionele puzzel heeft de puzzel- redaktie van het Weekblad voor Waddinxveen gemeend een aantal regels nader vast te stellen. Als u het volgende goed in acht wilt ne men, maakt u het ons een stuk gemakkelijker. Ie. In plaats van twee is er nu nog slechts één boekenbon te winnen. Toch is er winst, want in plaats van maximaal 7,50 kunt u nu een bon ter waarde van 15,- winnen! 2e. Oplossingen dienen uitsluitend op de volgende wijze te zijn ge adresseerd: Puzzelredaktie Week blad, oplossing van (datum invul len), Mauritsstraat 1, Moerkapel- le. Anders geadresseerde oplossin gen kunnen niet meedingen voor de boekenbon. 3e. Oplossingen moeten binnen zijn uiterlijk de eerste woensdag na de publikatie van de puzzel. Ei in ’t pannetje 4 eieren, boter of marga rine, 100 g ham of ossetong, peper, zout, J dl koffie melk, peterselie. 4 soufflépotjes (of kleine kommetjes) met boter of --- margarine invetten. In elk plakjes fncandeau oproHen potje een ei breken. De joojer mag njet stuj, gaan Het ei met peper en zout bestrooien. De ham of de tong in kleine reepjes snij den, over het ei strooien en hier 1 eetlepel koffiemelk overscheppen. De potjes in een wijde pan met kokend water zetten. Het ei in de potjes in 15 20 minuten laten stollen. Het water in de pan tegen de kook aanhouden. De Een ar van tin, is dat wel ruim genoeg Het gewone is al enorm. VERTICAAL Ka trok haar pon aan zocht naar haar schoen. Hij pakte het, per eg. Toen Ka de pan pakte, ver scheen de jongen. Is ’n aera ook een strijdperk? Het spookt in de steeg. Dat hield Nero op de vlakte. Die steel kreeg zo een heel andere vorm. Hij verzocht met klem om iets drinkbaars. De bom viel uiteen grond. Hij ondervond niets dan hin der van die stal. Als de uil door een wordt beschenen, krijgt glans. O, wat een last, zo’n kleding stuk glijdt steeds weg 1 Het is een pater, dat is dui delijk. De duivel zat naast hem. Pa pakt zijn tas en smeert hem. Hij ging onder In die wed strijd. Wie bij het rij-examen het portier opent, zonder zich er eerst goed van te hebben overtuigd of dat met het oog op de veiligheid van het verkeer moge lijk is, kan er zeker van zijn nog eens te mogen terugkomen. Hierop wordt zo streng gelet omdat het ondoor dacht openen van portieren zulke ernstige gevolgen kan hebben. Niet alleen voor het rijverkeer, maar ook voor de voetganger. van spiegels voorzien. Gewen u er aan daarvan gebruik te maken bij het verlaten van de auto en doe vervolgens eerst het portier op een kier. Een ondoor dacht geopend portier kan worden geramd door een andere auto. Het kan ook noodlottig zijn voor wiel rijders die niet letten op de gedragingen van de inzit- 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 2