KRUISWOORDRAADSEL 6/5 Regels Spreekuren Lezers Schrijven Vandalen VERKEERS- SPIEGEL E? Semeron Oplossing puzzel 22/4 AUTOSCW Klaverjassen bij „gouden” Waddinxveen Onkruid in spruitkool boerenkool en sluit- koolsoorten De „miljoenenerfenis” «3 I KJ Foto De Roov in het nieuw Koninginnerit erg moeilijk Plattelandsvrouwen BOEKENDAG GLASBEEK door Tom Lodewijk 9 MEI MOEDERDAG I kenmerk voor vakwerk MOEDERDAG, II Pagina 2 art. 35/44 RVV. Er bestaat géén twijfel EEN BOEKENBOM IS ALTIJD RAAK!! OE KERKEN NODIGEN Dé oplossing in deze gewassen Semeron een Orga produkt Foto De Rooy aan de Nesse heeft deze week zijn interieur geheel vernieuwd aan de klan dizie kunnen presenteren. Ook de studio en het materiaal daarin is geheel aan de eisen van deze tijd aangepast. t Kies een FOCWA-bediflf Daar werkt de vakman aan snel heratef van uw wagen. Zijn bedrijf is sterk ge specialiseerd in carrosserie-reparatfo (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. ”Het teken waarmede een bestuurder kenbaar maakt, dat hij van richting wil veranderen moet ophouden zodra de manoeuvre is voltooid. Ook na een zijdelingse verplaatsing.” UW RICHTINGAANWIJZER IS GEEN TOVERSTAF WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 6 MEI 1971 Ds B. Koekkoek De oplossing van de puzzel was: ANNE-FRANKHUIS Advertentie) Noordkade 24 Tel. 01828-2588 ■o Wardt vervolgd HOOFDSTUK XIV De kogel. VERTIKAAL: 1 nichtje-ma-kind; 2. Ede-are-teken-o.o. 3. een-aal-eik-u-sec. 4. f.m.-traan-de-R.I.-oh; 5. zon-knaap-roest. 6. Oran-R.R.-RAI-rite; 7. oer-Eos-aard- lor. 8. nn.-acteur-Ee-IVO. 9. pachter- enak-l.o. 10. achterneef-oom. I I I I I I I I I I I I I I l I I I I I De inhoud van de in deze rubriek opge- nomen brieven valt buiten verantwoorde lijkheid van de redactie. Slechts brieven, waarvan naam en adres van de inzender aan de redactie bekend zijn, komen voor plaatsing in aanmerking. De redactie be houdt zich het recht voor om inzendingen te bekorten of zonder opgave van redenen te weigeren. (b.v. van aarde); 65 dikvloeibare massa, die bij de suikerbereiding overblijft; 67 deel v.h. hoofd; 68 boom; 69 drank; 70 raadgeving; 72 lidwoord; 73 looistof; 74 lettersoort, o.a. voor het drukken van misboeken. voetganger niet in gevaar worden gebracht. Daarom moet ook voor hem het teken van richtingverande- zodat hij bij eventueel oversteken daarmee van stilstaande voertuigen als dat verandering van rij strook of een anderszins belangrijke zijdelingse ver plaatsing meebrengt. l l l I I I a i i a i i i a a i a a Immanuëlkerk (NH): geen opgave ont vangen. Veren.geb. (Geref.): 9.30 uur ds B. Koek koek, 18.30 uur ds D. J. Modderaar. Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds B. Koekkoek. Chr. Afgesch. Gein.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: lees- dienst. Remonstr. Gem.: 10 uur ds G. A. Hooij- kaas. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur openb. toe spraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Maatschappelijk werkster (herv. centrum) woensdag 9-10 uur. Pedicure: eerste en derde dinsdag van de maand, 9 tot 12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkste NH-Kerk: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur; woensdag van 19 tot 20 uur. n Brugkcrk (NH): 9.30 uur ds D. van Vliet, 18.30 uur kand. A. de Reuver, W’veen. Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds H. Jon- gerden, Veenendaal, 18.30 uur Ds T. van ’t Veld. Advertentie) Kies de zekere weg, ga direct naar do vakman! Uw auto is er in goede handen W» z$n lid van d* Nederlandse Veceofglng OennBMeriabedrtfMk Winnaar van onze doorloper van 22 april werd de heer D. Heuvelman, Peter Zuidlaan 142. De boekenbon van 15 wordt hem dezer dagen toegestuurd. In de vroege morgen van Koninginne dag (6 uur) kwamen voor de puzzelrit voor fietsers, brommers en auto’s van ’De Gouwerijders’ 91 deelnemers aan de start. Alles verliep perfect, maar het parkoers was zelfs voor Waddinxveners moeilijk uit te puzzelen. De eerste tien waren: Polderman (Oegstgeest) 30 str.pnt, Krij- nenburg (Vlaardingen) 60 str.pnt, Lems- veld (Vlaardingen) 60 str.pnt, Krayenveld (Sliedrecht) 61 str.pnt, Houweling (Al- phen a/d Rijn) 67 str.pnt, G. Kool (Wad dinxveen) 71 str.pnt, W. de Groot (Rot terdam) 91 str.pnt, M. van Wolf (Reeu- wijk) 90 str.pnt, Boutshoom (Alphen a/d Rijn) 91 str.pnt., A. Jongejan (Waddinx veen) 92 str.pnt. HORIZONTAAL: 1. neef-zoon-pa; 2. idem-oren-A.C.; 3. cent-nar-ach; 4. haar- knecht; 5. traan-Rotte; 6. je-laars-eer; 7. eten-ara-urn; 8. meid-paar-Ee; 9. akker- Irene; 10. keur-orde-af; 11. in-si-ei-li-k.o. 12. Noë-os-t.o.-vlo; 13. dochter-oom. Gezien het toenemende aantal deelnemers aan onze nu bijna tra ditionele puzzel heeft de puzzel- redaktie van het Weekblad voor Waddinxveen gemeend een aantal regels nader vast te stellen. Als u het volgende goed in acht wilt ne men, maakt u het ons een stuk gemakkelijker. Ie. In plaats van twee is er nu nog slechts één boekenbon te winnen. Toch is er winst, want in plaats van maximaal 7,50 kunt u nu een bon ter waarde van 15,- winnen! 2e. Oplossingen dienen uitsluitend op de volgende wijze te zijn ge adresseerd: Puzzelredaktie Week blad, oplossing van (datum invul len), Mauritsstraat 1, Moerkapel- le. Anders geadresseerde oplossin gen kunnen niet meedingen voor de boekenbon. 3e. Oplossingen moeten binnen zijn uiterlijk de eerste woensdag na de publikatie van de puzzel. Uw bedrijf voor betere en snelle servicel In ieder geval geen sportmensen. Ik heb hier geen woorden voor. Ik hoop dat veel meisjes en jongens en hun ouders niet minder, het met mij eens zijn. C. ZANDBERGEN, K.W. plein 31 aangeven de voorgenomen handeling zodra mogelijk moet worden uitgevoerd dient men zich vooraf te overtuigen of dat met het oog op de veiligheid van anderen mogelijk is. Anders ook wachten met richting- aangeven! Zodra de zijdelingse ver plaatsing is voltooid moet het richtingaangeven op houden. Het behoeft dus niet te duren (mag zelfs niet eens duren) totdat men Richtingverandering is een ring waarneembaar zijn der gevaarlijkste handelin gen in het verkeer omdat men daarbij gemakkelijk in rekening kan houden, botsing met anderen kan komen. Daarentegen is richtingaangeven een heel gemakkelijke handeling. Toch doen velen dat niet, of niet goed. En dat, terwijl moment zonder richting het zo belangrijk is dat weggebruikers tijdig van elkaar weten wat zij voor nemens zijn te doen. Daar om mogen bestuurders slechts van richting ver anderen als zij daarbij andere weggebruikers niet in gevaar brengen en nadat naast zich laten bengelen zij eerst hun voornemen daartoe tijdig en duidelijk hebben kenbaar gemaakt en hebben voorgesorteerd. te maken. Het is ook nodig, dat als u terugkomt, u weer voor 100% de oude bent. U weet wel, werken op halve kracht wordt niets. Onwillekeurig bijt je meer af dan je kunt door slikken. U moet weer flink en gezond zijn en uw handen moeten jeuken om weer aan ’t werk te gaan.” „Dat doen ze nu al,” glimlachte Jacob. „Ja, dat snappen we best, maar stil laten jeuken. Nu had het bestuur gedacht als blijk van waardering u deze vakantie te moeten aanbieden. Wij hebben daarvoor een bedrag vast gesteld, dat zit in de befaamde envelop met inhoud waar de kranten altijd over schrijven, en die ik u direct zal overhan digen. U kunt er mee doen wat u wilt, u kunt heengaan waar u wilt zo groot is dat bedrag meen ik wel en het enige wat wij als tegenprestatie stellen is: geniet van uw vakantie, van de rust, en kom weer bij ons terug in prima conditie. Neem me niet kwalijk dat deze speech niet zo erg formeel is, deze bijeenkomst is het ook niet, maar misschien illustreert dat nog te beter, dat het van onze kant ook bepaald geen for maliteit is. Ik kan u zeggen dat het hele bestuur unaniem hier achter staat, en dat mij door de heren uitdrukkelijk is opge- Veel volwassen mensen vinden het ver schrikkelijk dat er zoveel zeehbnden- babies worden afgeslacht en terecht. Maar in het zo rustige Waddinxveen von den enkele jeugdige inwoners in de leef tijd van 10 tot 14 jaar het nodig om na de zondagse voetbalwedstrijd de eenden die daar zitten te broeden van hun nesten af te trappen en de bebroede eieren stuk te trappen (zodat kuikentjes lagen te sterven in hun struis) en hun met bloed besmeer de schoenen aan het gras af te vegen. Is dat moderne jeugd of zijn dat vandalen? VERTICAAL: 1 zedelijke druk, dwang; 2 vaartuig; 3 bekend sportevenement (afk.); 4 boom; 5 knevel; 7 wapen met metalen punt; 8 lokspijs; 9 per procuratie (afk.); 10 vrouwelijk dier; 11 militair; 14 verschil waarmee de erële waarde de no minale overtreft; 18 aanhangend strookje (b.v. aan een postzegel); 20 zijrivier van de Maas in België; 21 breedvoerig, om standig; 22 afgelegen; 24 proefuitvoering v.e. ingestudeerd stuk; 26 kaart v.h. kaart spel; 28 plaats in Utrecht; 30 fijn, zeer dun kwastje; 33 militaire rang (afk.); 35 van een (afk.); 37 inhoudsmaat; 39 schoenmakerspriem; 42 genre van lichte vermaakskunst; 44 ofschoon, hoewel; 45 vogel; 46 vreemde taal; 47 eminente (afk.); 48 hoofdofficier; 50 één der Gor- gonen (mythologie); 53 hoofdstad van ge lijknamige Spaanse provincie; 55 door dringende kreet; 57 bezieldheid; 59 sna vel (van vogels); 61 Europeaan; 62 stad in Italië; 65 maand v.h. jaar; 66 vordering krachtens recht of macht; 69 met name (afk.); 71 naschrift (afk. Latijn). Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do 19 uur, za 9 en 19 uur: H.Mis. Voor de Nederlandse Bond van Platte landsvrouw, afdeling Waddinxveen, hield drs A. J. Hollman, directeur van de Volkshogeschool Olaertsduyn vorige week een interessante lezing over de kijk op morgen en overmorgen. Futurologie dus. Waarom trachten we ons een voorstel ling te vormen van de wereld in het jaar 2000? Beslissingen van nu werken immers door in de toekomst. En hoe? Er kunnen zich geheel nieuwe problemen voordoen. In de medische wetenschap zullen de er felijke eigenschappen van de mens steeds meer beïnvloed kunnen worden. De auto matisering zet zich door in een steeds sneller tempo. Computers zullen een gro te rol gaan spelen bij administratie en onderwijs. Het onderwijs zal duren van de wieg tot het graf: scholing, bijscholing en vooral nascholing. In onze westerse wereld zal de welvaart blijven stijgen en de tegenstelling rijk-arm t.o.v. de minder ontwikkelde landen zal vergroot worden. Er zal een vierdaagse werkweek zijn en we zullen kunnen ge nieten van tien weken vakantie. Na dit veelbelovende toekomstbeeld van drs Hollman volgde een geanimeerde diskussie. Ten bate van het gouden jubileum van de voetbalvereniging Waddinxveen vindt vrijdagavond 7 mei een prijsklaverjas avond plaats in het clubhuis in de Oranje- wijk. Aanvang 20 uur. HORIZONTAAL: 1 uiting van verzet; 6 vrucht; 12 reeks naast elkaar geplaatste zetels in een bioscoop; 13 metaal; 15 vier handig dier; 16 op deze wijze; 17 boom- loot; 19 soort wilde gans; 22 blad papier; 23 zijrivier van de Moezel; 25 stad in Frankrijk; 26 dapper krijgsman; 27 zwaard met één snede; 29 met water ge mengd beestevoer; 30 verworpeling (fi guurlijk); 31 persoonlijk voornaamwoord; 32 dichtbehaarde huid van sommige die ren; 34 wild zwijn; 36 voorzetsel; 37 troep honden voor een drijfjacht; 38 jaargetijde 40 hoofddeksel; 41 Hebreeuws muziek- teken in de psalmen; 43 plaats in Gelder land; 46 vreemde taal; 49 vóór de mid dag (afk. Latijn); 51 ver (Grieks) (voor voegsel in diverse samenstellingen); 52 stad in Zweden; 53 soort onderwijs (afk.); 54 allereerste deel van iets; 56 koor en koorzang in het 17de-eeuwse drama; 58 adreskaartje met oog; 60 afscheidsgroet; 61 letter v.h. Griekse alfabet; 63 staketsel van bamboe voor de visvangst; 64 erg los dragen u dit te zeggen en u de zeer grote appreciatie van het bestuur over te brengen. Alleen omdat dit vanwege uw gezond heidstoestand nog niet wenselijk werd geacht, hebben we u niet uitgenodigd voor de bestuursvergadering.” Hij stond op, ook Jacob rees op uit zijn stoel, ze drukte elkaar de hand. Suus, die haar man kende, zag dat hij aangedaan was. „Meneer De Grauw”, zei hij, „ik waardeer het geschenk, ik waardeer de hartelijke woorden, maar dit alles heeft voor mij nog een veel dieper betekenis, en daarom verheugt het me des te meer. Ik heb altijd met haft en ziel voor de bank ge werkt, maar een ervaring als deze bindt me daaraan nog veel meer.” Want alle twijfel was nu van hem weg. Deze waardering gold niet een mogelijke miljonair, maar de doodgewone Jacob Heyblom, de man van alle dag. Méér nog dan indertijd zijn benoeming, gaf dit blijk van waardering hem een diepe inner lijke vreugd. Het drietal ging daarna spoedig weg. Buiten zei De Grauw: „We moesten hem niet te lang met die envelop laten zitten, zonder dat ie ’em durft openmaken.” aan te geven in een niet veronderstelde richting afslaan. Vooral fietsers en bromfietsers maken uit pure nonchalance deze onvergceflijke fout. Hun richtingaangeven bestaat vaak uit niet meer dan het Met enige weemoed namen Jacob en Suus afscheid van het vriendelijke dorpje aan de Moezel, waar ze heerlijke weken hadden doorgebracht. Hij had er op zijn rustige manier intens genoten van de lieflijke schoonheid van het land, de gérant van het kleine hotel en zijn vrouw waren gastvrije mensen, en verscheidene avonden had Jacob met zijn gastheer zitten bomen, waarbij zijn Duits er niet onaanzienlijk op vooruit ging. Bij het afscheid kreeg hij een fles van de beste wijn van het huis ten geschenke en moest beloven, volgend jaar terug te komen. „U kunt er op rekenen, voor u is er altijd een kamer vrij.” Terug in Drechtermond, werden ze thuis met vreugde ont vangen. De kinderen hadden het huis met bloemen gesierd. Mieke, Frits en Lies hoorden hun moeder uit over al de bele venissen, want vader kwam pas bij stukjes en beetjes los, diens herinneringen kregen soms pas weken later gestalte. Jacob hoorde en zag het aan, innig tevreden. Hij keek naar Lies, gezond en stralend van levenslust, naar de goedlachse Mieke, die natuurlijk op haar beurt zat te branden om met school verhalen los te komen. Alleen Frits beviel hem niet, die was te onrustig. Lies zag het ook, merkte hij, die zat tegen haar broer te knipogen. Die twee hadden iets. Bethel (NH): 9.30 uur ds T. van ’t Veld, 17 uur ds D. van Vliet. Geref. Gem. Boskoop: 9.30 uur lees- dienst, 19 uur ds H. Rijksen, Gouda. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma en za 19 uur, di, do en vr 7.45 uur, wo 7.45 en 19 uur: H. Mis. Nu dat geschiedde dan ook prompt. „Vijfduizend gulden,” zuchtte Suus verbaasd. „Dat krijgen we nooit op.” „Dat hoeft ook niet,” zei Jacob tevreden. „Ik mag er van uitgeven zoveel ik wil, ik mag er ook van overhouden zoveel ik wil. In ieder geval Suus, wanneer jij tijdens onze vakantie trek hebt in een glas melk, hoef ik niet te zeggen dat het er niet af kan!” In deze tijd kwamen allerlei mensen hem nadjr, ging hij ze beter begrijpen, meer waarderen. Neem nou Boesman, altijd zijn tegenstander. Die steen was uit de weg. Voortaan konden ze samenwerken zoals dat moest. Zou de sfeer op de bank een stuk prettiger maken en het werk schoot beter op. Even ging de gedachte aan de gemiste miljoenen als een flits door zijn brein, hij kon er nu om glimlachen. Die arme meneer Soedrev, die liep te jammeren om zijn centen! Hij, Jacob, had geen centen om over te jammeren, maar beneden stond alles vol bloemen. Met hém leefden ze mee, niet met Soedrev. Nee, dacht Jacob, dan maar liever een Goggo, dan een Bentley met chauffeur! „Nu zou ik u raden,” onderbrak dokter De Hoogh zijn gedachtengang, „om niet meteen aan het werk te gaan. U hebt heus een flinke klap gehad. Ga een week of drie met vakantie, hier vandaan, weg van de bank, zodat ze u nergens mee lastig vallen of opbellen.” Jaap Heyblom moest die gedachte eerst eens even verwer ken. Hij was al enige weken achtereen weg geweest, het leek hem desertie. Maar toen meneer De Grauw met wethouder Tijnje en De Loor een paar dagen later kwamen koffiedrinken Jacob mocht toen al weer enkele uren zijn bed uit en zat met een vreemd gevoel van niets-om-handen-hebben in zijn makke lijke stoel kreeg hij het van een andere kant te horen. „Meneer Heyblom,” zei De Grauw, nadat de koffie was gedronken en er wat over algemeenheden was gepraat, „wij komen hier min of meer officieel. Wij willen u namens het hele bestuur bedanken voor uw flinke houding bij de overval. U hebt méér gedaan dan uw plicht. U bent geen jongkerel meer en het dan tegen zo’n vent op te nemen, dat verdient alle respect.” Jacob zat verlegen met zijn handen te friemelen, hij kon slecht tegen openlijke lofprijzing, maar De Loor knipoogde veelbetekenend. „Dokter De Hoogh zegt dat het beter is, wanneer u nog wat rust neemt, voor u uw werkzaamheden weer opvat. Wij zijn het daarmee goed eens. Op het ogenblik lopen de zaken wel wat niet zeggen wil dat het net zo goed gaat zonder u als met u maar u hoeft zich in ieder geval hierover geen zorgen Veel stagnatie ontstaat door onnodig stoppen voor Omdat na het richting- bestuurders die men meent -J- te moeten laten voorgaan doch die dan op het laatste van een slap handje. Geef duidelijk en tijdig richting aan en leer ook uw kinderen geheel naast of voorbij het dat te doen, want wie geen ingehaalde voertuig is Bij het afslaan mag ook de richting aangeeft gaat in de gekomen. --- richting van het ziekenhuis! Bij het weer naar rechts Er moet ook richting gaan moet u alleen maar worden aangegeven bij goed uitkijken in uw inhalen, of het voorbijrijden spiegel, en niet hinderen. 2 5 [14 12 13 17 20 18 22 [26 83 !29 28 '30 31 35 32 37 39 MO [41 42 43 45 46 47 [48 49 50 52 53 54 55 57 60 65 68 69 73 174 SFQCWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 2