Bestuur van muziekschool ontslaat oprichter Bulten voor Treinen rooster Auto-cross Bromfietsers gewond na aanrijding Afwezig Weekmarkt jubileert Koninklijk zilver jubilaris bij Okkerse NV hengel sport hamburgers met gratis saus erbij. Stichting: „Met aktie maakt hij geen schijn van kans’’ Hemelvaartsdag Tafeltennis voor gehandicapten in veilinghal HOOGENDOORN „DE LANTAARN” jP| School - met nieuwe directeur - draait gewoon door KERKENBOUWAKTIE NED. HERV. KERK Onafhankelijk Nieuwsblad E M.LHEMMINGA ARTS w. Doktersdiensten DE DIREKTIE. Rust UB [n verband met Hemelvaarts dag (donderdag 20 mei) zal het Weekblad voor Waddinxveen volgende week een dag eerder verschijnen. Met het reserve ren van advertentieruimte en het inzenden van nieuws gelie ve u hiermede rekening te hou den. Sluitingsdatum: maandag a.s. 12 uur. De moeilijkheden tussen het stichtingsbestuur van de Streekmuziekschool Waddinxveen en de inmiddels ontslagen directeur van de school, de heer W. Bulten (32) zullen het voortbestaan van de school niet in gevaar brengen. Het bestuur heeft nu tot directeur benoemd de heer J. Veenstra (28), die al als docent aan de school was verbonden. Ook de overige docenten blijven normaal aan de school verbonden. Tien jaar weekmarkt in Waddinxveen. Dat feit werd vrijdag feeste lijk gevierd met vlagvertoon, muziek en attracties. Er was op 7 mei een sfeer van gezelligheid en voorkomenheid van de vele markthan- delaren, die met affiches en luide aanprijzing van hun waren het ko pend publiek aan de Juliana van Stolberglaan overal herinnerden aan het feit dat in 1961 aan de Kerkweg de Waddinxveense warenmarkt begon en nu, na tien jaar blijkens de grote toeloop, een essentiele func tie in het Waddinxveense leven vervult. Een waardebon in envelop werd onder de marktgangers uitgereikt. Blij SPECIAALZAAK KERKWEG 173 Het nieuwe spoorboekje van de Nederlandse Spoorwegen is uit. Hieronder de daarin opgenomen vertrektijden van treinen naar Gou da en naar Alphen aan de Rijn. Richting Gouda (6.44 u) (7.13 u) 7.43 u 8.17 u 9.18 u 9.49 u 10.49 u 11.19u 12.19 u 12.49 u 13.19 u 13.49 u 14.19 u 14.49 u 15.19u 15.49 u 16.18 u 16.49 u 17.19 u 17.49 u 18.19 u 18.49 u 19.19 u 19.49 u 20.19 u 21.19 u 22.19 u 23.19 u 0.19 u Alphen (6.12 u) (6.43 u) 7.14 u 7.42 u 7.53 u* 8.17 u 8.47 u 9.19 u 9.49 u 10.19 u 10.49 u 11.19 u 11.49 u 12.19 u 12.49 u 13.19 u 13.49 u 14.19 u 15.19 u 15.49 u 16.19 u 16.49 u 17.19 u 17.49 u 18.19 u 18.49 u 19.19 u 19.49 u 20.49 u 21.49 u 22.49 u 23.49 u De tijdstippen tussen haakjes be duiden dat deze treinen niet zater dags en niet op zon- en feestdagen rijden. De mager gedrukte tijdstip pen houden in dat de treinen niet op zon- en feestdagen rijden. De met aangeduide tijd geldt uitsluitend voor zon- en feestdagen. De vetgedrukte tijden gelden voor elke dag van de week. Een treinreis van Waddinxveen naar Gouda duurt zeven minuten. Naar Boskoop duurt het vier minu- ten en zes minuten later stopt de trein'- in Alphen aan de Rijn. Vervo/g op pag. 3 SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST s s Donderdag 13 mei, 19.20 uur. 26e JAARGANG - Nr. 2235 DONDERDAG 13 MEI 1971 (foto Sjaak Noteboom) (Advertentie) ZEVENHUIZEN Aanvang 2.30 uur n.m. Advertentie) Advertentie) (Advertentie) Op de Henegouwerweg heeft vrijdag omstreeks vier uur ’s middags een aan rijding plaatsgevonden tussen twee brom- fiets-bestuurders, waarvan de ene, de 51- jarige J.K. uit Rotterdam, met vennoede- lijk een hersenschudding in het zieken huis in Gouda moest worden behandeld. Zijn duo-passagiere liep enige schaaf wonden op. De andere bromfietser, de 16-jarige P.H. uit Waddinxveen, bleef ongedeerd. De heer Meyer geeft ter gemeente secretarie aan de leerlingen van de huishoudschool „de Rank” uitleg over de burgerlijke stand. (foto Sjaak Noteboom) - Laten we het hele verhaal even op een rijtje zetten. „Na twee en een half jaar ’opbouwwerk’, zo vertelt Wim Bulten ons telefonisch van zijn huis in Westerhoven uit, staat de muziekschool er financieel niet best meer voor. Er komt een stich ting, die deze privé-ondememing gaat be heren en die een subsidie zal aanvragen. Daar is iedereen blij mee, de heer Bul ten zelf ook, want hoewel hij nu geen haas meer is blijft ’zijn’ school voortbe- In januari gaat de heer Bulten aan het werk. De heer Kouwenhoven: „Wij wa ren niet meer zo zeker van onze zaak met de heer Bulten. Hij zelf kwam er niet meer op terug, dus lieten we de zaak rus ten. Hij was directeur en zo werd hij ook door ons beschouwd. Dat blijkt uit alle stukken, notulen, etc. die er gemaakt zijn. Bulten is deze wedstrijd kat-uit-de- boom-kijken het eerst beu. „Ik hoorde niets, de taakomschrijvingen bleven weg van maandag 22 mei (0.00 uur) tot maandag 15 juni (0.00 uur). Waarneming: Dokter Th. G. Blom; Dokter J. W. H. Helleman; Dokter C. A. de Geus. Zie voor de weekend dien sten boven aan dit blad. De oorzaak van het ongeluk was dat een van de bromfietsers enkele wielrij ders was gaan inhalen op het fietspad van de Henegouwerweg zonder zich te vergewissen van enig tegemoetkomend verkeer. Een botsing was het gevolg. Weekblad voor Waddinxveen 8.48 u 10.19u 11.49 u De invaliden sportvereniging „Gouda Omstreken” organiseert op Hemelvaarts dag (20 mei) voor de zevende maal het „Pijpenstad-tafeltennistoernooi” voor ge handicapten. Een kleine honderd deelnemers uit het gehele land zullen zich in de veilinghal aan de Bredeweg in de strijd om de hoog ste eer werpen. Er wordt gespeeld in vier dames- en vier herenklassen, welke inde ling geschiedt naar de aard van de handi cap. ’s Morgens om plm. 10 uur zal burge meester Van Dijke van Gouda het start sein geven. Na de finales, die om plm. 16 uur beginnen, zal burgemeester Van der Hooft van Waddinxveen dit toernooi afsluiten door het uitreiken van de prij zen. „De school moet draaien,” zo moti veert de heer Veenstra de aanvaarding van zijn benoeming na het tumultueuze vertrek van de directeur en oprichter van de school, Wim Bulten. Een mondelinge benoeming, want het stichtingsbestuur is niet gewend dit soort zaken schriftelijk vast te leggen. Voorzit ter A. Kouwenhoven: „Dat is men in dit soort scholen niet gewend om te doen. Het is bovendien ook niet nodig. Tussen de heer Veenstra en ons bestaat een ver trouwensbasis. Als wij hem mondeling benoemen tot directeur dan is dat net zo veel waard als een schriftelijke benoe ming.” Toch is het ontbreken van enig papier de aanleiding geweest voor een reeks van moeilijkheden tussen het bestuur en de heer Bulten. Alleen de ontslagbrief, die was wel zwart-op-wit. De heer Kouwenhoven heeft daar een duidelijke mening over: „Toen ons werd gevraagd ons met de muziekschool te gaan bemoeien - de school was toen eigendom van de heer Bulten en stond als gevolg van financieel wanbeheer zo’n beetje voor een faillissement - wisten wij van toeten noch blazen. We hebben dat toch gedaan omdat we wel inzagen dat zo'n school er in een gemeenschap als Waddinxveen hoort te zijn. Maar het heeft veel tijd in beslag genomen voordat we zo’n beetje met het wel en wee op de hoogte waren. Vervolgens moest er op stel en sprong een begroting komen, want er moest nog vóór de algemene beschou wingen van de gemeenteraad een susidie- aanvraag de deur uit. U moet weten dat we die school pas in oktober vorig jaar overnamen. Enfin, wij zijn ook, maar amateurs en om dat allemaal enigszins verantwoord voor elkaar te krijgen - het ging immers om een subsidie van ruim een ton - had den we voor andere dingen geen tijd. U kunt zich voorstellen dat we toen een beetje geïrriteerd zijn geraakt doordat de heer Bulten op dat moment de aandacht begon op te eisen voor zijn privé-belan- gen. We hadden wel wat anders aan ons hoofd. Bovendien, de heer Bulten had onze mondelinge toezeggingen en er was I geen enkele aanleiding om te veronder- I stellen dat wij die niet gestand zouden doen.” I Er was op dat moment dus wel enige I wrijving, maar het woord ontslag was nog I niet gevallen. ovatie bezegelde de instemming van allen met deze gebeurtenis. De commandant van de brandweer wenste de familie Rijnbeek geluk met de ze feestdag en haalde vele herinneringen op aangaande de plaats die de heer Rijn beek bij de brandweer had ingenomen, ook bij wedstrijden als ordonnans. Van het personeel ontving de jubilaris een horloge met inscriptie. De heer Rijn beek sprak mede namens zijn vrouw en familie een woord van dank voor alle belangstelling en meeleven! staan, terwijl hij er directeur kan worden. De aanvankelijke mondelinge afspraken wijzen erop dat zijn benoeming voor vijf jaar is. Eenzelfde periode als waarin de stichting aan de heer Bulten betalingen zal verrichten voor de overname van de school en zijn inboedel. De heer Bulten vraagt om een arbeids contract voor hem en zijn docenten en een rechtspositieregeling. Ook om een taakomschrijving. Dat allemaal op het tijdstip dat de stichtingsakte wordt onder tekend. Het bestuur voldoet niet aan die wens. De heer Kouwenhoven: „We zaten mid den in de problemen om de school voor een faillissement te behoeden, om voor subsidie in aanmerking te komen. Die contracten konden wel even wachten.” Het geeft wrijving. Bulten geeft een interview af aan een dagblad waar (Kou wenhoven) ..de honden geen brood van lusten.” Maar men zegt er nog niet te veel van. Bulten is uiteindelijk oprichter en heeft daarom nog altijd een aantal voorrechten. Bulten zelf toont ook be grip: ,Ik dacht, die mensen hebben het druk, laat ik nog maar even afwachten.” Er wordt een begroting gemaakt. Bul ten: „Ik wist daar niets van. Hoe kun je nou een begroting maken zonder de di recteur van de school te vragen wat hij voor het volgende jaar nodig heeft?” Kouwenhoven: „Hij kón er niet bij zijn, want hij had les. En wij zaten ver schrikkelijk in tijdnood, want de subsidie aanvraag moest tijdig de deur uit. Als we de boot hadden gemist dan was er nu helemaal geen muziekschool meer ge weest. In december is de heer Bulten een maand ziek. Er doet zich dan een verschil van mening voor over het salaris. Waar Bulten spreekt over netto, spreekt het bestuur over bruto. 14.49 u en mijn salaris lag op 560 per maand. En dat voor een directeur van een school. Aangezien er nooit was gezegd hoeveel uren ik op school moest zijn heb ik dat verminderd. Ik was er altijd vier dagen.” Kouwenhoven: „De heer Bulten gaf normaal tien uur les en na 13 januari kwam hij vrijwel niet meer opdagen. Op ’t laatst gaf hij anderhalf uur les. Dat was natuurlijk niet acceptabel.” Toen kwam er, op 8 februari, een be spreking. De heren gingen rond de tafel zitten. En hier komt een merkwaardige tweestrijdigheid om de hoek kijken. (J. v. d. Drift) Het is nu eenmaal zo, dat onze kwaliteit boven alles uit gaat. Neem, neem nu eens onze Hamburgers, het is gewoon het einde. Dit weekeind als recla me In een eivolle cantine vond maandag middag de huldiging plaats van een trou we medewerker in het zeer bekende speel- goedbedrijf „Okwa”. Directie en personeel (ongeveer zeven, tig personen) waren om halfvijf aanwezig toen burgemeester C. A. van der Hooft en gemeentescretaris de heer H. Jenné, arri veerde om mee te delen dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer E. L. Rijn beek, expeditiechef bij G. Okkerse N.V., te begiftigen met de eremedaille van de Oranje Nassau in zilver, wegens 40 jaren trouwe dienst in dit veelsoortig bedrijf. De burgemeester begon met op te mer ken dat er veel is veranderd in heel de wereld sinds 1931. Het werk heeft een grote verandering ondergaan, maar ook niet het minst zijn de mensen veranderd; ook in hun verhouding tot hun mede mensen! „Om vooruit te komen moet er gewerkt worden, zonder werken te kun nen leven dat bestaat niet en elkaar hel pen in het werk geeft voldoening. Trouw in het werk moet er wezen en daarvoor is aan de ouderen veel dank verschuldigd. „De heer E. L. Rijnbeek is 40 jaar in deze zaak werkzaam geweest, 10 jaar lid van de vrijwillige brandweer, 20-25 jaar ordebewaarder en collectant in de R.K. Kerk, 10 jaar secretaris van de afdeling Waddinxveen van het Ned. Kath. Vak verbond (thans bestuurslid) en 4 jaar lid technische commissie WSE. Het bedijf Okkerse is een lichtend voorbeeld in on ze gemeenschap! „U, mijnheer Rijnbeek, wordt thans gehuldigd voor al uw activi teiten op velerlei gebied, maar vijftig pro cent van die hulde komt ook uw vrouw toe, zonder wiens toewijding u niet in staat was geweest zoveel werk te verzet ten”. De koninklijke onderscheiding werd de jubilaris opgespeld en een staande ZATERDAG Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, telefoon 2112. Apotheek dienstdoende arts. ZONDAG J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon 2979. Apotheek dienstdoende arts. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 -X

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1