Kanaal Waddinxveen- Voorburg besproken Toneelavond Be Fair B sterkste afdeling Zaterdag 29 mei: Wat elke hengelaar moet weten Gewijzigde productie Bondentoernooi op terreinen van Be Fair Leyland gaat bedrijf Gouda herbouwen Miss Holland bij Leyland 1 in Gouweruiters succesvol KERKELIJK NIEUWS Eindstanden volleybal Minder lijnen W estnederland Tien jaar Speeltuinveren. „Oranjewijk” EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! MJ Pagina 7 Onrust Akten Ondermaats Zee en kust BURGERLIJKE STAND De vaste commissies voor waterschapszaken en ruimtelijke ordening van Provinciale Staten komen donderdag 3 juni in het Provinciehuis aan de Koningskade in Den Haag bijeen voor een openbare vergadering die zal gaan over het tracé van het zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voorburg, zoals dat in het streekplan Rijn en Gouwe is opgenomen. Aanvang 14 uur. 22 22 Het bestuur van de moedermaatschappij van de British Leyland-vestiging in Gouda, British Leyland International in Londen, heeft het Nederlandse bedrijf toestemming gegeven de vestiging in Gouda te herbouwen. Met deze herbouw van de in december 1970 nagenoeg geheel door brand verwoeste gebouwen zal spoedig een aanvang worden gemaakt. Tijden Hengels Wel minder mensen maar.... Plattelandsvrouwen voor ’t laatst WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 MEI 1971 (foto Sjaak Noteboom) Immanuëlkerk Tijdens ver- Dames: Heren: Het vissen in zee is geheel vrij. Er zijn kwa bres mei (Het onderstaande kon u ook vorige week in deze rubriek tegenkomen. Alleen toen was er geen foto bij). Geref. kerk Op deze foto nog eenmaal de Kruis kerk aan de Kerkweg in volle ’glorie’. Ieder die regelmatig langs de kerk gaat zal zelf hebben kunnen zien hoe snel de toren is verdwenen onder de slopershamer. De kruis kerk ondergaat een com plete schoonheidsbehan- deling en dat was wel nodig ook. Niemand zal immers kunnen zeggen dat er een mooi stukje oud- Waddinxveen verloren is gegaan. Alle verandering is dus verbetering. NH-kerk De AAC-actie van de vorige week don derdag heeft blijkens een voorlopige telling 31.500 opgeleverd. Hoewel dit minder is dan vorig jaar was dominee T. van ’t Veld - die ons dit indrukwek kende nieuws meedeelde toch bijzonder ingenomen met het resultaat: „Het is in een uurtje bijeenge bracht en ik kan niet anders zeggen dat ik bij zonder dankbaar ben dat dit nog altijd mogelijk is.” Ondermaatse vis en vissen gevangen in gesloten tijd moeten onmiddellijk in het zelfde water waarin ze werden gevan gen worden teruggezet. Een houder van een kleine visakte, zo genaamde snoekakte, mag 30 ondermaat se visjes als aas in voorraad hebben. Enkele minimum vismaten: voorn en serpeling 15 cm, bot 20 cm, baars 22 cm, forel, meun, schol, sneep, winde en zeelt 25 cm, aal of paling 28 cm, barbeel 30 cm, karper 35 cm, snoekbaars 45 cm, snoek 50 cm. Voor de bliek en brasem zijn geen maten vastgesteld. een onlangs gehouden gemeente-avond is gespro ken over de wijze van vieren van het heilig avondmaal. Besloten werd om bij komende avond maalsvieringen te gaan experimenteren. Het eerste experiment is zondag aan staande. In beide diensten zal het avondmaal worden gevierd staande in een kring rond de avondmaals tafel. Ambtsdragers zullen optreden als regisseurs. Jehova’s Getuigen Het programma: donderdag 19.30 uur bedieningsschool (schriftelijk overzicht bij belboek Ezechiël); 20.30 uur dienstvergadering the ma (predik het woord in gunstige tijd - 2 Tim. 4:2). Zondag 15.30 uur openbare toespraak (de betekenis van de gelijkenissen); 16.30 uur Wachttoren bespreking (waar meer be- kendmakers van het goede nieuws speciaal nodig zijn). het niet De voordrachtskunstenares mevrouw Dinga de Wolff komt woensdag 26 mei op de slotavond van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Waddinxveen. Mevrouw De Wolff zal voordragen uit het werk van o.a. Simon Carmi ggelt en Annie M. G. Schmidt. Medewerking ver leent ook het plattelandsvrouwenkoortje o.Lv. mevrouw M. Rietdijk-Ramp. Voor de pauze vertelt mevrouw Rietveld kort over de aktie „Moeders voor moeders”. De avond begint om 20 uur in het gere formeerd verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat. Gehuwd: J. A. I. Kleiweg en I. Hofman; W. C. F. Mooijenkind en M. I. van Leeu wen; D. de Keiser en A. Bouck. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN 38 38 38 32 28 20 16 16 12 10 8 8 NH-kerk De Waddinx- veense hervormden zijn trouwens toch milde gevers aan hun kerk. De ’thermo- mether’, die inmiddels in de hervormde kring over bekend is geworden, ver melde na de resultaten van de eerste helft van mei (bijna 5300) een totaal bedrag van bijna 53.000. Het streefbedrag is ander halve ton, dus moet er nog heel wat op tafel komen. Immanuelkerk Dommee N. I. Flink is in juni met vakantie. Waar de meeste vis zit? Volgens een oer-oud-mopje nog altijd tussen de kop en de staart. PRETTIG VISSEN en GOEDE VANGST. Het BI-juniorenelftal van Be Fair is dit seizoen het sterkste B-elftal van de afde ling Gouda. De zwart-witten werden zaterdag winnaar van het door de jeugd commissie van Stolwijk gehouden toer nooi tussen de zes afdelingskampioenen. De finale tussen Be Fair en Spirit ein digde in 00. De Waddinxveners namen de strafschoppen echter beter. De uitslagen in poule A: Stolwijk- Waddinxveen 20, Be Fair-Stolwijk 6 0, Be Fair-Waddinxveen 11. Poule B: Spirit-Sportief 10, Olympia- Spirit 10, Sportief-Olympia 10. Na strafschoppen werd de eindstand in deze poule: 1 Spirit, 2 Sportief, 3 Olympia. Om de vijfde en zesde plaats: Olym pia-Waddnxveen 20. Om de derde en vierde plaats Sportief-Stolwijk 10. Finale Spirit-Be Fair 00 (Be Fair wint na strafschoppen). 22 22 22 22 22 22 22 42 42 30 26 24 24 22 22 16 10 8 4 22 22 22 22 22 22 22 22 22 Verloren: d.bruine portefeuille met in houd, huissleutel, d.rode damesfiets, gou den armband, beige boodschappentas m. inhoud, licht grijs kindervestje, meegroei- fietsje, gouden schakelarmband, d.blauwe met rode jack, groene kindermuts, dou blé broche. De brand in de Goudse vestiging van British Leyland in december vergrootte de onrust bij het bedrijf. Reeds langere tijd was bekend, dat er in Londen een reorganisatie van de Europese vestigin gen werd overwogen. De onzekerheid over de toekomst van de Nederlandse vestiging leidde enige weken geleden nog tot een twee dagen durende staking van pro ducti epersoneel. voor dezelfde periode als voor de specia le hengel, van 1 maart t/m 30 juni. De liefhebbers van snoeken zullen dus nog tot 1 juli moeten wachten voor zij him aas mogen uitwerpen om de snoek van hun dromen te verschalken. ST ir al overleg gepleegd over de gevolgen van deze beslissing voor het personeel. Het aan de toekomstige plannen aangepaste nieuwe pand zal vóór het eind van 1971 voltooid zijn. De totale oppervlakte van de terreinen beslaat 55.000 m2, waarvan na de herbouw ongeveer 14.000 m2 be bouwd zal zijn. Gevonden: zwarte balpoint, zak radio, sleutelbos, heren zonnebril, 1 paar voet balschoenen, snoeischaar, Lips-sleutel, sleutelbos, donker bruine kinderporte- monnee met inhoud, blauw jongensjack, geel-groene parkiet, geel windjack, groen met geel gestreepte badhanddoek met in houd. De eindstanden van de promotieklassen uit het seizoen 1970/1971 van het district Zuid-Holland van de Nederlandse Vol leybal Bond zijn: Het was zaterdag bij de streekruiter- wedstrijd te Berkenwoude een stralende dag. De landelijke rijvereniging De Gouweruiters boekte groot succes het geen uit de gewonnen prijzen zal blijken. Bl Catg. A-B: 2e pr. Gerard Verboom met Tanny, 6,5 pnt. Bl Catg. C-D: le pr. Louw van Vliet met Poly 6,58 pnt, 5e pr. Henny Heere met Bonny 5,75 pnt. L Cat. A-B: le pr. Ian v.d. Loo met Eira 102,5 pnt, 5e pr. Anky Koetsier met Monica 94 pnt. L catg. C-D: 3e pr. Mariska Sme ding Prins Hassan 98,5 pnt; 4e pr. Jan v.d. Mark Surprise 96 pnt. Caprille springproef: 2e pr. Tonny Hoogendoom Hazel 100 pnt, 3e pr. Mariska Smeding Prins Hassan 95 pnt. Springen klasse B: le pr. Mariska Smeding Prins Hassan 6,5 pnt. Achttal le pr. met 10,5 pnt. Ondertrouwd: H. I. Rietkerk en I. C. M. Mourits; W. J. van Gemeren en E. Bloot. Geboren: Mireille Gezina, d.v. J. J. Poeisz en A. A. G. Keijzers; René Cor nells, z.v. C. Klercq en S. Hofstra; Jolan- de Irene, d.v. P. van der Haagen en J. I. van Doom; Steven, z.v. R. G. Fierst van Wijnandsbergen en M. I. van der Veen; Sandra, d.v. A. van Doom en D. C. Hoo gendoom; Pauline Johanna Cornelia, dv. R. Moor en A. J. Ouwersloot; Edith Maria, d.v. A. L. P. van Ditzhuijzen en E. I. M. Broos; Dennis Wouter Gerar dus, z.v. W. M. Smoorenburg en H. Geu- kes; Martin, z.v. W. J. Verkley en M. Alblas. Wie de hengelsport wil beoefenen moet sportief zijn en zich van de nodige pa pieren voorzien. De kosten van één en ander zijn dit jaar belangrijk verhoogd. Alleen het ’’Bijdrage bewijs” is onveran derd gebleven op f 3,De kleine vis akte ging van 2,op 4,plus 5,75 aan bijdrage is 9,75. De grote visakte ging van 10,naar 20,plus 11,- aan bijdrage is totaal 31,Daarbij komt dan nog de maximaal 1,ge meentelijke legeskosten. Met uitzondering van de peur gelden voor alle sportvistuigen gesloten tijden. Namelijk van één uur na zonsondergang tot één uur vóór zonsopgang voor het gebied van de binnenvisserij met uitzon dering van een gedeelte van de beneden rivieren; voor de rivieren van 1 april t/m 31 mei en voor het Ijsselmeer en de overige binnenwateren van 16 maart t/m 31 mei. Voor de speciale- of snoekhengel geldt een gesloten tijd van 1 maart t/m 30 juni. Ook gelden voor bepaalde vissoorten gesloten tijden: van 1 april t/m 31 mei voor witvissoorten zoals barbeel, blank - voom, brasem, karper, kolblij, meun, ruisvoom, serpeling, sneep, snoekbaars en winde. Voor aal of paling, zeelt en bot bestaat geen gesloten tijd. Voor snoek geldt een gesloten tijd Onder ’’gewone” hengel wordt ver staan een hengel - al dan niet voorzien Het nieuwe hoofdkantoor zal worden ingericht voor een gewijzigde produktie van autobusmateriaal, wat neerkomt op de voortzetting van de fabricage en as semblage van autobuschassis, af gestemd op de nu bestaande behoeften. Verder zullen in de vestiging worden onderge bracht een centraal onderdelenmagazijn voor British Leyland-produkten zoals Austin, Triumph, Jaguar enz., technische service-afdelingen en kantoren. Een en ander heeft tot gevolg dat er minder personeel nodig zal zijn. Hoewel in het nieuwe onderdelenmagazijn nieu we arbeidsplaatsen zullen ontstaan, zal er een personeelsafvloeiing moeten plaats vinden. De ondernemingsraad is van het besluit van de moedermaatschappij op de hoogte gesteld. Met de vakbonden wordt Ongeveer een miljoen hengelsportlief- hebbers zullen zich ook dit jaar een week end eerder dan verwacht werd naar hun ’’stekkie” kunnen begeven om door turen naar hun dobber hun zenuwen te stillen en visgenoegens te paren aan visserslatijn. De minister van landbouw en visserij was namelijk weer zo goed de oorspron kelijke datum van 1 juni als opening van het visseizoen te vervroegen tot 29 mei. Ter voorkoming van moeilijkheden die de visgenoegens zouden kunnen ver storen volgen hier enkele belangrijke be palingen die elke hengelsponliefhebber moet weten. Zeven beeldschone Nederlandse meisjes (Miss Holland was er één van) kwamen vrijdag in Gouda de 3 Spitfires en de 3 Triumph Tole do’s, die door British Leyland Ne derland C.V. ter beschikking zijn gesteld voor de landelijke Camel Filter Racing Team Promotie (die in Gouda van start ging) in ont vangst nemen. Gekleed in speciaal hiervoor in Frankrijk ontworpen racing-out- fits, kwamen ze bij het kantoor van British Leyland (Nieuwe Gouwe O.Z.) him auto’s komen ophalen, waarmee ze de komende drie maanden door ons land zul len rijden voor de Camel Filter Racing Team Promotie. Zaterdag j.l. werd de speeltuin aan de J.W. Frisoweg weer geopend. Dit ope nen had dit keer een extra feestelijk tint je, want de speeltuinvereniging bestond 10 jaar. Dankzij het vele werk van be stuursleden en anderen, de medewerking van de Gemeente Waddinxveen en de medewerking van de plaatselijke midden stand werd het een middag waar zo’n 150 kinderen met plezier aan zullen terug denken. In de vrolijk versierde speeltuin, waar alles een nieuw verfje had gekregen en enkele nieuwe toestellen waren geplaatst werden vanaf 2 uur voor de kinderen van verschillende leeftijdsgroepen wed strijden gehouden zoals vlaggetjessteken, zaklopen, hindemisbaan en mastklim- men. Er was voor gezorgd dat alle deel nemers versnaperingen en een flesje li monade kregen, en vooral de winnaars zullen er geen spijt van gehad hebben dat ze hadden meegedaan want er waren fraaie prijzen te winnen. De feestmiddag werd besloten met een gecostumeerde voetbalwedstrijd voor de grotere jongens. Dit werd een erg leuke verkleedpartij waarbij het opviel, dat vooral hot-pants erg ”in” waren. Al met al een middag waar alle mede werkers met trots op kunnen terugzien. Op de terreinen van Be Fair in het Warnaarplantsoen wordt zaterdag het driebondentoernooi tussen de afdelingen Leiden, Gouda en Haarlem voor jeugd spelers gehouden. Om half drie begint de wedstrijd Leiden-Gouda, een uur later de wedstrijd Haarlem-(verliezer Gouda- Leiden) en opnieuw een uur nadien de wedstrijd (winnaar Leiden-Gouda)-Haar- lem. Voor het vissen in wateren die regel matig als verkeersweg te water worden gebruikt mag men met één gewone hen gel vissen zonder vergunning van de rechthebbende op het visrecht. Voor andere wateren heeft men zo’n vergun ning wel nodig. In twijfelgevallen infor- mere men terplaatse. Het zelfde geldt voor het mogen lopen op bepaalde oe vers en dijken. Behalve de soms nodige vergunning moet men in het bezit zijn van een zoge naamd „bijdrage bewijs” (bijdrage tot verbetering van de visstand) of van een visakte. Een „Bijdrage bewijs” is nodig voor het vissen met één gewone hengel. Kin deren beneden 15 jaar hebben dat bewijs voor het vissen met één gewone hengel niet nodig. Zij mogen dus in openbare wateren met één gewone hengel geheel vrij vissen. Voor het vissen met twee gewone hen gels, of een speciale hengel, of een peur is altijd een voor iedereen een kleine vis akte vereist. Voor het vissen met alle an dere of meerdere geoorloofde vistuigen dient men een grote visakte te bezitten. Jaarlijks worden in ons land kapitalen geïnvesteerd aan pootvis. Wie van deze vis vangt zonder de vereiste bijdragen te leveren pleegt één of meer strafbare fei ten. Wie daarvoor zelf gevangen wordt moet niet tegenspartelen maar het angel- tje slikken en maar liever lid worden van een hengelsportvereniging. ook geen gesloten tijden voor vistuigen en vissoorten. Wel gelden voor een aan tal vissen minimum maten. Het zelfde geldt voor het vissen in kustwateren met ten hoogste twee hengels. Voor het vissen op andere wijze, met uitzondering van het vissen met de speciale hengel, een peur, of een spieringpatemoster, moet men voor kustvisserij voorzien zijn van slechts een consent k 1,plus leges kosten, verkrijgbaar in elke gemeente in Nederland op het gemeentehuis, in grote gemeenten bij de politie, waar men ook in twijfelgevallen alle gewenste inlichtin gen kan krijgen. De wedstrijden duren twee maal 25 minuten met tien minuten rust. Alleen spelers die geboren zijn na 1 september 1951 kunnen aan dit toernooi meedoen. Na afloop is er een koffiemaaltijd. van een opwindmechanisme - met maxi maal drie één- twee- of drie-tandige ha ken geaasd met: a. brood, aardappel, deeg, kaas, granen en peulvruchten, fruit, slachtprodukten, zeepier, zager, mossel, putschelp, worm, steurkrab en garnaal; b. nabootsingen (kunstaas) van de onder a genoemde; c. insecten en in sectenlarven; d. nabootsingen van onder c genoemde aas voor zover groter dan 2| cm. Onder ’’speciale” hengel wordt staan elke hengel geaasd met ander dan door de minister voor de gewone hengel aangewezen aas, zoals b.v. de hengel ge aasd met vis (snoekhengel). Een werphengel kan zowel een gewo ne als een speciale hengel zijn. Dat hangt af van het aas dat gebezigd wordt. De busmaatschappij Westneder- land heeft bij de verschijning van het nieuwe boekje met dienst regelingen meegedeeld dat een aantal buslijnen zal moeten ver dwijnen omdat het onderhouden hiervan op geen enkele wijze fi nancieel te verantwoorden zal zijn. Hierbij zijn geen lijnen van en naar Waddinxveen in het geding. Overleden: Mooijenkind, Wilhelmina Maria Margaretha Antonia, oud 17 jaar. Rad./mvc 1 22 Be Fair 1 22 Olympia 1 22 Teyling. 1 MSV 1 Be Fair 2 De Valken 22 Skania 1 DAC 1 GVC 1 Skania 2 Tornado 1 22 DOS 1 Zovoc 1 Donar 1 Be Fair 1 Punch 3 Jad. Boys 1 22 Kanger. 3 KVC 1 Jupiter 1 LUSV 1 Achillesp. Skania 1 De damestoneelclub van de rooms katholieke vrouwenvereniging geeft a.s. dinsdag 25 mei een voorstelling voor be jaarden in de toneelzaal van het Anne- frankcentrum Opgevoerd wordt het blij spel in drie bedrijven ’Het levenselixer’. De toegangsprijs is een gulden. Bejaarden die gehaald willen worden kunnen contact opnemen met mevrouw Van Gent, Brugweg 113, telefoon 2974.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 11