Trots naar Doorn meubelindustrie miljardair Geslaagd Bejaardenreis door Zeeland Tafeltennistoernooi voor gehandicapten Plattelandsvrouwen Waddinxveen dagje uit „DE LANTAARN ii Bejaardenreis 1971 I In 1970: - B Mannenkoor Ruiterconcours Reigersburgh Voorwaarts bij openbare les „De Brug” op non-aktief HEMELVAARTSDAG GROOT CONCOURS BIJ REIGERSBURGH Onafhankelijk Nieuwsblad NACHTRIT VAN GOUWE-RIJDERS Doktersdiensten Route Vannacht reis van de Waddinxveense Middenstand. i' u ons te denken). standers een deel van hun inkomsten uit de periode voor Sinterklaas dit doel: het organiseren van een dagje-uit voor alle Waddinxveense b< den. De foto hierboven laat u een van de eerste groepen zien die doi SNACKBAR BIJ D ELZENHORST ----- 'I Doorhalen wat niet van toepassing is. I De oproep, ’n week of drie geleden geplaatst in het Weekblad voor Waddinxveen, om ’chauffeurs’ voor het jaarlijks uitstapje van de Therapieclub ’De Zonnebloem’ leverde prompt zóveel reacties op, dat alle zieken en invaliden met gemak konden worden vervoerd. Ik wilde alleen maar even kwijt, dat ik er trots op ben redakteur te zijn van een krant die zulke abonnee’s heeft. KvdB Blijkens de Algemene Industriestatistiek (C.BJS.) boekten de Nederlandse fabrieken van houten meubelen in 1970 een omzetstijging van 14%. Dit resultaat werd bereikt met een personeelssterkte, die 7^% lager was dan in 1969. De omzet per werknemer kon dientengevolge stijgen van 34.600 in 1969 tot 41.300 in 1970. Hieruit mag worden geconcludeerd dat de produc tiviteit van de bedrijfstak in het afgelopen jaar beduidend gunstiger is ge weest dan in 1969. In de sector der stalen meubelen steeg de omzet met 13% bij een 2%% grotere personeelssterkte. I' i Ondergetekende wenst op woensdag 9 juni mee te gaan met de bejaar- i reis van de Waddinxveense Middenstand. 'I De heer/Mevrouw/Het echtpaar*) Straat !i Handtekening 'a •Mi I Weekblad voor Waddinxveen 26e JAARGANG - Nr.;2236 WOENSDAG 19 MEI 1971 (Advertentie) '9 Sterke groei heeft het reclame- en public-relationsbureau Data NV (voor heen Mol Publicity) genoodzaakt om te zien naar een ruimere kantooraccomo- datie in Doorn (Utrecht). Het is niet mogelijk gebleken in Waddinxveen of omgeving op korte termijn een geschikte ruimte te vinden. Elke Waddinxveense 65-j-er onderstaande bon invullen en ve inleveren op een van de onde adressen: G. van Ringelenstein, leplaan 74 T. Ververs, Beethovenlaan 11 C. van Mourik, Kon. Wilhelmim G. Huizer, Zuidkade 11 J. Ultee, Hengouwerweg 30 J. van Pinxteren, Zuidkade 157 totaal 548 985 177 De heer A. van der Starren slaagde na een opleiding van slechts vier maanden (normaal 2| jaar) voor het patroons diploma vakbekwaamheid in het auto bedrijf. Dit examen, onder auspiciën van de Bovag, werd vorige week in Voor schoten afgenomen. Vorige week woensdag werd aan de Peter Zuidlaan onder toeziend oog van kleuters en hun leidsters de eerste paal geslagen voor de nieuwe Prins WillemAlexander- kleuterschool. (foto Sjaak Noteboom) (J. v. d. Drift) U WEET WAT LOEMPIA’S ZIJN Natuurlijk weet u dat. Ma hebt u al eens kennis gemaa met onze loempia-speciaal? Dat is een loempia versie met heerlijk extra vlees schijfjes augurk. Kom u daar het a.s. weekei maar eens van overtuigen dan niet voor 1.55, nu vc Nu, op woensdag 9 juni, zullen de bus- sen opnieuw vertrekken. Opnieuw dank zij de Sint-Nicolaasaktie van de gezamen lijke winkeliers. Een ijzersterke traditie, die jaar-in jaar-uit zijn waarde bewijst. Om half negen ’s morgens vertrekken ca. zeven bussen van de Waddinxveense busbedrijven Westnederland en Gebroe ders Buitelaar voor een tocht, die circa twaalf uren gaat duren en die naar ver wachting ca. 350 deelnemers naar Zee land en Noordbrabant voert. In de hal van de Ontmoetingkerk in Groenswaard vindt zaterdag 22 mei een openbare les plaats van de Waddinxveen se muziekschool. Hieraan werkt mee de Brassband Voorwaarts, die een uitleg zal geven over de samenstelling van de brass band en de gebruikte muziekinstrumen ten. Behalve leerlingen, kunnen ook an dere belangstellenden de openbare les bijwonen. De route leidt langs Rotterdam naar Zierikzee over de nieuwe werken van het Delta-plan naar Goes. Vervolgens over Roosendaal naar Baarle-Nassau, dat kleine stukje België op Nederlands grond gebied en over Breda, Rotterdam, Berg- schenhoek en Bleiswijk naar Alphen aan den Rijn, waar de tocht in feite eindigt. De koffie wordt gebruikt in Zierikzee, een lunch (koffietafel) op het landgoed Schalluinen in Baarle-Nassau, terwijl het diner wordt geserveerd in het Alphense Avifauna. Het bestuur van het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor „De Brug” heeft de activiteiten van haar vereniging voor lopig stop moeten zetten. In een mede deling van het bestuur wordt gesteld dat het aantal liefhebbers voor mannenkoor zang zo miniem was, dat verder gaan niet langer verantwoord was. Ondanks de goede uitvoeringen die De Brug recente lijk gehouden heeft, was er van een uit breiding der leden geen sprake. Het is, aldus het bestuur, onbegrijpe lijk dat in een dorp als Waddinxveen met bijna 20.000 inwoners een mannenkoor geen levensvatbaarheid kan hebben, ter wijl juist de mannenkoorzang bijzonder geliefd is. De vereniging blijft echter bestaan. Mochten er in de toekomst voldoende belangstellenden zijn, dan zullen de acti viteiten onmiddellijk hervat kunnen wor den. Inlichtingen en/of aanmeldingen kunnen te allen tijd gericht worden aan de secretaris, de heer M. Mos, Da Costa- weg 15, telefoon 4882. staal 100 7.975 23.916 327 94 Begeleid door fraai zomerweer maak ten de Waddinxveense Plattelandsvrou wen vorige week per bus een reisje naar Brugge. Om zeven uur werd vertrokken richting Grevelingendam, waar het eer ste kopje koffie in de stralende zon werd genuttigd. Via Vlissingen voer men over naar Breskens, een mooie oversteek over de Westerschelde. In Sluis werd een uur verpoosd en via de grens kwam het gezelschap in Brugge aan. Een prachtige stad, die via een wan deling langs de fraaie grachten naar het Begijnhof, werd bezichtigd. Het kant klossen werd uitvoerig bekeken. Terug ging men over Exkloo richting Gent, waar de St Bavo-kathedraal werd bezocht. In de raadskelder nuttigden de dames nog een kopje koffie, waarna de terugreis werd aanvaard. De reis werd afgesloten met een diner. Om tien uur ’s avonds kwamen de dames Waddinx veen weer binnen. In de veilinghal aan de Bredeweg vindt op Hemelvaartsdag een tafeltennis toernooi voor gehandicapten plaats. Het evenement start om tien uur. De finale vindt vermoedelijk om ca. 16 uur plaats. De ’Gouwe-Rijders’ organiseren in de nacht voor Hemelvaartsdag, woensdag 19 mei, hun jaarlijkse Nachtrit. De start is van 22 uur tot 24 uur, vanaf het spoor wegemplacement te Waddinxveen. In schrijven vanaf 21 uur in het gerefor- meer verenigingsgebouw aan de Stations straat. De rit is uitgezet door de heren R. van Kooten en W. Gorissen, met als doel dat ieder aan deze rit kan deelnemen. Ook als men niet met deze sport op de hoogte is is het toch ruimschoots mogelijk de rit met een goed resultaat uit te rijden. Ook zal er, evenals vorig jaar, een rustpauze ingelast worden. Tijdsduur van de rit circa drie uur. Bovendien bleek de personeelssituatie in die omgeving gunstiger dan in Wad dinxveen, waar Data er niet meer in kon slagen bepaalde vacatures bezet te krij gen. In Doom zullen de verschillende afdelingen voldoende ruimte en man kracht ter beschikking krijgen om doel matig te kunnen werken. De communicatie met tal van onze relaties zal belangrijk beter kunnen wor den, niet alleen door de zeer centrale lig ging van Doom, maar ook door de uit breiding van het telefoonnet en een aan sluiting op het telexnet, aldus de directie van Data in een mededeling. De Stichting Ruiterconcours Waddinx veen houdt morgen, Hemelvaartsdag, op de terreinen van Manége De Reigers burgh aan de Piasweg een jeugdconcours. HEMELVAARTSDAG E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, telefoon 2078. Apotheek dienstdoende arts. ZATERDAG EN ZONDAG P. van der Linde, Souburghlaan 15, telefoon 4100. Apotheek Van Doom, Prins Bemhardlaan 3, tel. 4162. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Aan het St.-Anthoniuscollege te Gouda zijn op 15 mei geslaagd voor het examen hbs-A: Yvonne Moons, Rob Niessen en Ad van Vuuren uit Waddinxveen. hout 448 15.941 De totale meubeluitvoer bereikte in 1970 met inbegrip van keukens een ni veau van 177 miljoen. Hier stond 497 miljoen aan invoer tegenover. De invoer was in 1970 29% hoger dan in 1969. De uitvoer steeg met 19%. Hieruit resulteer de een invoersaldo van 320 miljoen. De invoer kwam wat zitmeubelen be treft voor 44% uit West-Duitsland en wat andere meubelen betreft zelfs voor 70%. België stond als meubelleverancier op de tweede plaats met respectievelijk 35% en 17%. Onze uitvoer van meubelen volgt het zelfde patroon. Duitsland neemt 50% van onze zitmeubelenexport af en 40% van de export van andere meubelen. België volgt met respectievelijk 26% en 24%. De invoer bestaat voor bijna 80% uit houten meubelen; de uitvoer voor 45%. De sector der stalen meubelen leverde per saldo een exportoverschot van 10 miljoen en draaide uiteindelijk het meest bevredigend. Van 18-22 april hebben twaalf meubel fabrieken in Utrecht een exportmanifes- tatie gehouden. Op ruim 4.000 m2 stond een compleet assortiment meubelen te wachten op enkele honderden van Euro pa’s belangrijkste meubelinkopers. Deze activiteit is begonnen in 1967 en wordt om de twee jaar herhaald. De resultaten zijn ook nu niet uitgeble ven en zullen in 1971 zeker bijdragen tot een nog beter exportresultaat. bedrijven werkn. omzet (milj.) 658 export (milj.) 83 De afzet van beide sectoren tezamen kwam voor het eerst boven één miljard gulden. De relatief geringe produktie van kunststof- en rotanmeubelen is hierbij buiten beschouwing gebleven. Van alle meubelen rekent men onge veer 60% te behoren tot de woonsfeer; de rest (40%) wordt op institutionele wij ze gebruikt in kantoren, hotels, restau rants, scholen, ziekenhuizen, openbare gebouwen, schepen, winkels, etc. Van al le meubelen dient de helft om op te zit ten of te liggen; de rest komt tegemoet aan andere behoeften. *1 11 Een groepsfoto van Waddinx veense bejaarden die veertig jaar geleden de eerste bejaardenreis maakten. 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1