Groenswaard naar V oorkeurstemmen van kamerkandidaten °P Jongetje (8) ongeluk na overleden AUTOSCH E? Firma van Willigen opent Maison Monique Meubelindustrie gaat zich herstructueren ver weg? Weekblad voor Waddinxveen Zon „eregast” bij reisje „De Zonnebloem” 2uurrijden 1/4 uur rust „Het Draaiende Wiel” JE af m |fg| SS ‘tSfi Benoemd GLASBEEK Pagina 3 Feestelijke opening Chauffeurs voldoende EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Voetballer im A G E N A E Waardering Het rijwiel- en bromfietsbedrijf van Frans Versluis is vrijdag uit het te kleine ’jasje’ aan de Kerkweg gekropen om aan de Beethovenlaan te herrij zen in een grote showroom van 300 m2 en werkruimte van ruim 100 m2. Bloemstukken accentueerden de grote plaats die de naam Frans Versluis in de harten van vrienden en relaties in veertig jaar heeft gekregen. Toespraak Kies een FOCWA-bedrijf Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf is sterk ge specialiseerd In carrosserie-reparatie (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. Werken 26e Jaargang nr 2236 Woensdag 19 mei 1971 Uitgave Drukkerij Veldwijk NV Direktie J. B. Veldwijk Redaktie C. J. M. R. v.d. Bas Exploitatie F. van Kempen kenmerk I^fucwai voor vakwerk M' F j f w F .Jfe WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 19 MEI 1971 (foto Sjaak Noteboom) (Advertentie) I. VAN HARSKAMP O Noordkade 24 Tel. 01828-2588 Badhoevedorp bij te Op de Waddinxveners die voorkwamen op de diverse kandidatenlijsten voor de Tweede Kamer zijn op woensdag 28 april in totaal 246 voorkeurstemmen uit gebracht. Edo van den Berg (8) die vorige week bij een ongeluk op de Piasweg ernstig gewond raakte is zaterdagmorgen vroeg in het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam overleden. Ter opvolging van de uitkomsten van het Structuuronderzoek, dat vorig jaar is uitgebracht door het Nederlands Econo misch Instituut, gaat de Nederlandse meubelindustrie in de jaren 1971-1975 een structuurplan uitvoeren. De heer O. Drost uit Waddinxveen, werkzaam op de Waddinxveense gemeen tesecretarie, is benoemd tot adjunctcom- mies A op het secretarie in Reeuwijk. Met een paar vriendjes fietste hij over de Piasweg toen hij in de berm terecht kwam en begon te slingeren. Een tege moetkomende bus kon niet meer rem men, waardoor een aanrijding onvermij delijk was. Met twee gebroken benen en een schedelbasisfractuur werd de jongen in ijltempo naar Rotterdam vervoerd. De heer H. F. Heijmans (VVD) was de enige kandidaat die op de lijsten van slechts vier kieskringen voorkwam. Des ondanks kreeg hij 66 stemmen, waarvan 51 uit de kieskring Leiden die ook Wad dinxveen omvat. week geopende nieuwe zaak van Frans Versluis. U ziet, er is te kust en te keur. (foto Sjaak Noteboom) Woensdag 19 mei: Nachtpuzzelrit De Gouwerijders. Donderdag 20 mei: Jeugdconcours manége De Reygersburgh, Piasweg, 8 uur. Tafeltennistoemooi voor gehandicapten, veilinghal Bredeweg, 10 uur. Toernooi voor B-elftallen Be Fair, terreinen Wamaarplantsoen, 11.30 uur. Orgelconcert Wim van der Panne en 7th Army Choir, St. Janskerk Gouda, 20 u. Zaterdag 22 mei: Openbare les Streekmuziekschool Wad dinxveen en Brassband Voorwaarts, Ontmoetingskerk. Driebondentoemooi KNVB Gouda, Haarlem en Leiden, terrein Be Fair, 14.30 uur. CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: di, wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. Donderdag 3 juni: Commissievergadering Provinciale Staten over zoetwaterkanaal Waddinx veen Voorburg, Provinciehuis Den Haag, 14 uur. Advertentietarieven Losse mm-prijs 0,18 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters Een kijkje in de exclusieve Maison Monique, de nieuwste aanwinst voor het Brugcentrum. (foto Sjaak Noteboom) N Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Carrosserie bedrijvea. werkt. En dan onze zoon Frans, die er op vijftienjarige leeftijd voor kwam te staan. Zij hebben gewerkt wat ze konden en ze lapten het toch ook maar om soms vijf tien bromfietsen in een week te verkopen! Wij hebben de steun van Boven mogen ontvangen en ik hoop dat mijn zoon en zijn vrouw en kinderen dit prachtige moderne bedrijf kunnen voortzetten” zo besloot hij zijn toespraak. De heer M. G. van der Meulen, die voor de Nieuwe Roomse Partij in alle kieskringen op de lijst stond, kreeg lan delijk 68 stemmen. Hiervan kwamen er 29 uit de Leidse kieskring. De burgemeester sprak zijn waarde ring uit voor de volhoudende ijver van Frans Versluis en zijn helpers en wenste hem toe dat in dit gebouw in deze nieuwe wijk goede zaken zullen worden gedaan. „Opdat de naam Versluis blijvend een beste naam mag zijn”, zo zei de heer Van der Hooft. Giro 47062 tnv Drukkerij Veldwijk NV Bank Coöp. Raiffeisenbank W’veen Sluitingstermijn Voor opneming van advertenties en berichten die dinsdagsmiddags na 12 uur binnenkomen in het Week blad van dezelfde week kan niet worden ingestaan van in totaal vijftienduizend vierkante meter tapijt. Dit hotel heeft veertien étages met 600 kamers en 1200 bedden. In uitvoering is momenteel de inrichting van 1.080 woningen in Uithoorn. Jowi NV brachf onder meer de betitnmeringen aan in het 400 kamers tellende Arthur Burgemeester C. A. van der Hooft was met wethouder H. Huizer aanwezig om getuige te zijn van deze nieuwe ontwik keling in de wijk Groenswaard. De ope ning werd verricht door de grondlegger van „Het Draaiende Wiel”, de heer Frans Versluis sr., die op 45-jarige leeftijd door reuma met de aktieve werkzaamheden moest stoppen, maar die nog steeds ad viserend en overleggend zijn steentje bij draagt. Mede namens zijn zoon Frans heette de oprichter zijn gasten welkom en bedankte hij architect, aannemer en alle anderen die aan de totstandkoming van het nieuwe pand hebben bijgedragen. „Ongeveer veertig jaar geleden ben ik met mijn vriend Alblas samen fietsen schoon gaan maken in een varkensschuur van 2J bij 1 meter en later in een var kensschuur van 4x3 meter, die we voor 35 cent per week konden huren,” herin nerde de heer Versluis sr. zich van de beginjaren. „Gelukkig hebben wij een goede kracht aan kunnen trekken, Dick Smith, die ook nu nog in ons bedrijf Alvorens men ging eten voerde dokter P. van der Lind het woord. Dit deed hij ook namens het gemeentebestuur en de burgemeester, die vanwege zeer drukke werkzaamheden helaas verstek moest laten gaan. Uit naam van de burgemees ter werd een consumptie aangeboden. De Centrale Bond van Meubelfabri kanten te Haarlem heeft voor de opstel ling van dit plan het Bureau Krekel, Van der Woerd Wouters in de arm geno men. Het plan behelst behalve een aantal branche-activiteiten gericht op de afzet- vergroting in binnen- en buitenland, op de verbetering van de produktie-organi- satie en de opleiding, ook een serieuze poging om de ondernemingsgewijze con centratie in de uit 450 ondernemingen bestaande bedrijfstak op gang te bren gen. Voor het bevorderen van fusies en andere samenwerkingsvormen wordt een speciaal daarvoor benoemde vertrou wensman ingeschakeld. De meubelindu strie zal haar belangen in deze toever trouwen aan de heer drs. C. Blase te Am sterdam, oud-voorzitter van de directie van de Nederlandse Middenstandsbank N.V. Met de uitvoering van het struc tuurplan zal verdeeld over vijf jaren on geveer 2 miljoen gemoeid zijn, welk bedrag grotendeels door de meubelindu strie zelf wordt gefourneerd. Frommer-hotel Schiphol. De firma Van Willigen en Jowi NV hopen voor wat het gebrek aan bedrijfs ruimte betreft een oplossing te vinden in nieuwbouw op het industrieterrein aan de Noordkade. Dokter v.d. Linde richtte zich in zijn welkomswoord tot de heer en mevrouw Van der Linden (geen familie) die zich hadden aangeboden als chauffeur. Het was juist deze dag hun trouwdag, en als dank voor deze speciale medewerking werd hen namens „De Zonnebloem” een attentie aangeboden. Dokter Van der Linde prees het werk van „De Zonne bloem”. „Wij kunnen als arts medische en geestelijke hulp verlenen, maar het werk van „De Zonnebloem” doet ook veel goed bij vele patiënten”, aldus de heer Van der Linde. Tijdens het diner bedankte de heer A. Kersbergen dokter Van der Linde en wijkzuster Boer voor hun medische bege leiding. Hij bood namens het comité een boekenbon aan. Ook de chauffeurs wer den allen voorzien van een attentie. De heer Kersbergen stelde ook de nieuwe leidster van De Zonnebloem, mevrouw Van Herk, aan de patiënten voor. Mej. T. Breedijk die voorheen de leiding had, wenste ieder (via een telegram) een fijne avond en smakelijk eten. Aan het slot van het diner dankte de heer Bikker namens allen voor deze fijne dag. De Zonnebloem en zijn staf van mede werkers mogen deze uitgaansdag met gouden letters in hun archief schrijven. Iedereen was zeer voldaan en men mag terugzien op een bijzonder fraaie dag! Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er in goede itandea. Het ’’Brugcentrum” is deze week met een nieuwe vestiging verrijkt: het exclu sieve Maison Monique van de Waddihx- veense firma Joh. G. van Willigen. Bur gemeester C. A. van der Hooft opende maandagmiddag het geheel verbouwde pand Kerkweg 199, waarvan het bene dengedeelte als verkoopruimte is inge richt, terwijl het overige deel als opslag ruimte zal worden gebruikt. „Met deze winkel”, zo zei de burge meester in zijn openingswoord, „wordt de keus voor de Waddinxveense vrouwen nog groter, waardoor zij nog meer in eigen dorp blijven om te kopen.” Aan de burgemeester werd duizend gulden ter hand gesteld voor de Therapie- club ’De Zonnebloem’, die woensdag haar jaarlijkse reis heeft gehouden. De firma Joh. G. van Willigen is een voortzetting van de door de heer J. G. van Willigen (in 1956 overleden) opge richte textielzaak. Van Willigen senior ging - op deze wijze zijn de meeste zaken in textiel en woninginrichting ontstaan - met manufacturen de boer op. Ondanks veel tegenspoed in de begin jaren zijn de marktomzetten - er worden negen markten per week bezocht, waar bij Waddinxveen - en de omzet in leve ring van vloerbedekking enorm gestegen. De vrijgekomen ruimte in de Burge meester Trooststraat zal worden gebruikt als administratie-ruimte voor zowel de firma Van Willigen als de dochteronder neming - Jowi NV - die zich specialiseert in meubilering- en betimmeringswerk. De firma Van Willigen, die in Delft meer dan 1000 studentenflats van vloer bedekking voorzag, verzorgde voor het grootste hotel van het Europese conti nent, het Alpha-hotel aan de Europa- boulevard te Buitenveldert, het leggen Redaktie-adres Mauritsstraat 1, Moerkapelle, telefoon (01793) 520 (op werkdagen na 19 uur) Advertentie-af deling Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, tel. (01828) 3088 Abonnementsprijs 2,67 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 7,35 per half jaar binnen verspreidings gebied en 12,35 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten Precies evenveel, dwz. 56 voorkeur stemmen, gingen naar de beide Wad dinxveense SGP’ers op de kandidaten lijst, drs. M. Burggraaf en Jac. Dankers. Respectievelijk 14 en 13 hiervan werden in ’Leiden’ uitgebracht. Dank zij de oproep in het Weekblad voor Waddinxveen kon het dreigende chauffeurstekort voor het jaarlijkse uit stapje van de zieken en invaliden van de Therapieclub De Zonnebloem snel wor den opgeheven. Al direct na het verschijnen van het Weekblad stond de telefoon bij mevrouw Van Herk roodgloeiend. In een korte tijd had zij de beschikking over ruim veertig chauffeurs, die een dag wilden opofferen voor ”De Zonnebloem”. De stoet, die bestond uit een touring car met twintig auto’s, kon om kwart over negen vertrekken vertrekken rich ting Rotterdam, nagewuifd door burge meester C. A. van der Hooft en verdere bekenden. Met de bus voorop leverde de tocht geen moeilijkheden. In de bus werd de medereizigers het een en ander ver teld door de chauffeur, de heer v.d. Born. Via de Brienenoordbrug reed men het natuurschone Brabant binnen. Via Made kwam de stoet in Drimmelen, waar een kopje koffie werd gedronken in cafe- restaurant ’De Biesbosch’ met een prach tig uitzicht over de rivier de Amer. Na de koffie ging het Brabant verder in en kon men dank zij het zeer fraaie zomerweer de lunch houden in de open lucht. Een groot pick-nickterrein nabij Zeven bergen werd als tweede pleisterplaats uit gekozen. Hier werd iedereen voorzien van een lunchpakket. Dokter P. van der Linde sr., die de reis als arts meemaakte, ontpopte zich hier als volwaardig voet baller. Het gezelschap koerste na de lunch richting Hilvarenbeek, waar het Safari park werd bezichtigd. In dit fraaie park, waar leeuwen en panters los lopen, was weldra iedereen in ’angstzweet’ uitgebar sten omdat alle ramen gesloten moesten blijven vanwege de veiligheid. De apen in dit park vermaakten zich uitstekend en sprongen boven op de auto’s van hun bezoekers. Na dit park verlaten te hebben werd nog even uitgeblazen, en werd de voor raad frisdrank die meegebracht was door iedereen graag genuttigd. Na wat verfrist te zijn ging de reis naar de laatste pleister plaats. In het knusse kleine Brabantse plaatsje Dorst stond in Hotel De Roskam de tafel gedekt. Uw bedrijf voor betere en snelle service! si |s M O J gr 5 Fi h 1 H. - - [8(

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5