Vanavond in gemeenteraad vier Collecte tegen TBC Miss Hot- gaat door Pants Bejaarden atelier Sportweek- wandelmars Agenda raad In sportpark De Sniep voetbalvelden Zusjes Rooks geëerd door Heidenfonds Wijziging vuilnis ophaaldienst „DE LANTAARN” SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST 2.55 per portie Avondvierdaagse voor de jeugd Josche Roverts exposeert bij Theo den Boon •f Waddinxveen verhuist Bej aardenmiddag geeft concert BW begint sdzoen 1971 Muziekschool TOraST „Jtf ’’Witkop velaat school Vanavond Onafhankelijk Nieuwsblad Van Loon Zn. Sportf iets raadsvergadq*ing SI MCA 1501 Doktersdiensten Algemene raad van streekenergiebedrijf bedrag van 200.000 werd ook al eerde Desloten. vriendinnetje Maak een proefrit bij- - 72 Vrijdag 11 juni Kordaat Vsconcours naar KRAIJESTEIJN Schenking Anjerfonds 1 0 versnellingen f 200.- In het Anne Frankcentrum aan het Frank van Bijnenpad vindt dins dagmiddag 1 juni weer een bijeen komst plaats van de bejaardensoos. Aanvang 14.30 uur. Joke Janmaat (17) uit Wad dinxveen is vorige week in de Goudse Jeugdsociëteit aan de Oosthaven gekozen tot Miss Hot-Pants Gouda. Ze kreeg een bos bloemen en mag een jaar lang gratis de soos bezoe ken. Redenen genoeg voor haar bijna veertig rivales om jaloers te zijn. Graag lieten we u onze eigen Miss Hot-Pants op de foto zien, maar helaas wij kon den Joke niet bereiken. Als Joke zich alsnog meldt, zetten we die omissie volgende week even recht. BLOEMTIEK Wiertsema De gemeenteraad beslist vanavond ter een voorstel van het college van burgemeester en wethouders om in h Kamer-stenografen Stemrecht Sportpark De Sniep drie voetbal veldenen een half verhard voetbalterre: tan te leggen. Het hiervoor benodigde krediet, 6 ,000,stelde de raad al in decem- ber vcrig jaar ter beschikking. Tot de tnleg van zes tennisbanen voor een Moedige redding van Gemeentehuis, 20 uur. 27e JAARGANG - Nr. 2237 DONDERDAG 27 MEI 1971 De voetbalvereniging Waddinxveen, (foto Sjaak Noteboom) (Advertentie) Automobielbedrijf Advertentie) Nieuwe Markt 19-21 Gouda. Tel. 01820-15000. (Advertentie) (Advertentie) H.K1. ee I blad voor Waddinxveen Jukouw E. Witkop van de Jan Ligt- hartsiool gaat het onderwijs - na 32 jaar - venten. Zij doet dat zaterdag 5 juni tijdes een afscheidsreceptie in de Jan Ligthrtschool tussen 15 en 17 uur. Met het oog op Pinksteren zal maan dag geen huisvuil opgehaald worden, maar op dinsdag 1 juni. Maandag 31 mei zal een gedeelte van het zwembad tot 14 uur afgesloten zijn en op woensdag 9 juni wordt het zwem bad om 17.30 uur gesloten. )p initiatief van de PvdA-fractie heeft ee commissie van fractievoorzitters zich Maar als geheel kan er van gezegd worden dat deze tentoonstelling getuigt van ZATERDAG J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon 2979. Apotheek diensdoende arts. EERSTE PINKSTERDAG E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, telefoon 2078. Apotheek diensdoende arts. TWEEDE PINKSTERDAG P. van der Linde, Souburghlaan 15, telefoon 4100. Apotheek Van Doom, Prins Bernhardlaan 3, tel. 4162. Het Anjerfonds heeft de Waddinxveen- se Streekmuziekschool een schenking ge daan van 2000. De school gaat hiermee een zg. Orff-instrumentarium aanschaf fen, waarmee kinderen vertrouwd kun nen worden gemaakt met de elementaire kennis van de muziek. De muziekschool geeft op vrijdag 4 juni een concert in de Immanuëlkerk (aanvang 20 uur), waaraan zowel leerlin gen als docenten meewerken. De Brass band Voorwaarts is ook van de partij. De algemene raad van het gemeen schappelijk energiebedrijf Gouda en Om streken houdt op maandag 14 juni, aan vang 16.15 uur, een openbare vergade ring van de algemene raad in het stad huis in Gouda. Burgemeester C. A. van der Hooft reikte vrijdagmorgen op het gemeentehuis aan de dochters van gemeentebode P. T. Rooks - de negenjarige Wiesje en de zes jarige Anita - een door het Carnegie Hei denfonds beschikbaargestelde ballpoint met inscriptie uit. Op 13 januari redden zij uit het water van hun vriendinnetje Marleen Otterspeer. De meisjes Rooks ontvingen destijds al voor hun moedig gedrag van de bur gemeester een boek; thans was het de beurt aan de geredde Marleen, die een boek in ontvangst mocht nemen. Nadat Marleen met een lief stemmetje het gehele verhaal van de redding aan de aanwezigen, waaronder gemeentesecreta ris H. Jenné, adjudant J. Koelma van de rijkspolitie en de ouders Otterspeer en Rooks, had verteld, was het woord en de daad aan de burgemeester, die het op treden van de beide dochters van zijn ge meentebode roemde en ook de hartver warmende reactie van het echtpaar Otter speer prees. Het komt veelvuldig voor, dat men na een dergelijke redding niets van zich laat horen, aldus de burgemees ter die de beide ouderparen met de ge lukkige afloop van dit gebeuren geluk wenste. E hengelsportvereniging HSW begint zatelag 29 mei de competitie met een wedrijd ’alle maten’ waarvoor u zich kun opgeven bij dierenspeciaalzaak J. I locendoorn aan de Kerkweg. Dwedstrijd vindt plaats in de Vliet in Boskop en begint om 7 uur. Hw heeft voor dit seizoen een am bities programma van zes competitie- wedtijden ’alle maten’ en zes wedstrij den jor maatvis. Een herfstconcours en een nterklaas-wedstrijd staan eveneens op dugenda. De drie meisjes speelden op 13 januari bij de vaart achter de woningen aan de Piet Heinstraat Marleen werd bij het ronddraaien duizelig, verloor haar even wicht en viel in het water. Zij zakte door het dunne ijs en kwam meer dan twee meter uit de walkant in het water te lig gen. Ondanks haar zwemdiploma kon zij van de schrik niet naar de kant zwem men. Voor de 26e Sportweek-wandelmars die vrijdag 11 juni start op het Be Fair- terrein in het Wamaarplantsoen (om 19 uur) kan worden ingeschreven bij de vol gende adressen: L. C. ’t Hart, Lijsterbes straat 53, C. Kool, Dorpsstraat 72, W. A. Nieuwhof, W. de Rijkelaan 5, H. van Geloven, Chopinlaan 12, P. Kruger, Jus tus van Effenlaan 11 en C. Kramp, Piet Heinstraat 32. De te wandelen afstanden zijn 8 en 12 km, het inschrijfgeld hiervoor bedraagt resp. 1,40 en 1,50. Iedereen kan meedoen, hetzij individu eel, hetzij als groep (minstens twaalf per sonen). Voor ieder die de wandeltocht uit loopt is er een medaille. Er zijn ook groepsprijzen te verdienen. De expositie van kleine olieverfschilderijen van mevrouw Josche Roverts uit Rotterdam, die onlangs durf en originaliteit Arjen Struik (een kunst broeder) opende deze show met een warm pleidooi voor de nieuwere opvattin- Het kordate optreden van Wiesje Rooks redde haar. Wiesje riep haar toe te watertrappelen en kroop voorzichtig over het dunne ijs naar Marleen toe om haar de helpende hand te reiken. Haar zesjarige zusje kwam te hulp om haar an dere hand vast te houden. De vaart is ter plaatse ongeveer één meter diep en de bodem zeer slecht. gebogen over het reglement van orde voor raadsvergaderingen. O.a. komt hier in een nieuwe passage voor over het zich vergissen bij het uitbrengen van een stem. Sommige raadsleden zullen met de volgende regeling bijzonder ingenomen zijn „Heeft een lid zich bij het uitbrengen van zijn stem vergist, dan kan hij deze vergissing herstellen voordat het volgen de lid gestemd heeft. Bemerkt hij zijn vergissing eerst later, dan kan hij na af loop van de stemming wel aantekening vragen, dat hij zich vergist heeft; in de uitslag van de stemming brengt dit echter geen verandering”. Overigens: zo doet de Tweede Kamer het ook. (J. v. d. Drift) U kunt het geloven of niet, ‘maar onze saté is werkelijk iets bijzonders. 'Velen voor u hebben dat reeds .ontdekt en halen bij ons saté. Om te zeggen, dat ze van hein- de en verre komen is over dreven, maar ze komen wel uit heel Waddinxveen en dat wil toch wel iets zeggen. Sn waarom zou u met minder ’enoegen nemen, dan het bes- j e, dat er te koop is? •Dit weekeinde in de reclame s, tiet voor 2.75, doch voor Kerkweg 7, Waddinxveen tel. 2097 Wij maken voor uw bruid, het bruidsbouquet wat bij haar past. Modern van vormgeving, goed van kleur, bovendien de eerste tien corsages gra tis. Bezorging in Waddinxveen en omgeving. Ook dit jaar kunnen de scholieren tus sen 10 en 14 jaar onder auspiciën van V.O.O. weer meedoen aan de Avondvier daagse in Gouda. Van 15 t/m 18 juni a.s. wordt elke avond gelopen in en rond Gouda, waarbij op een van de avonden ook Waddinxveen zal worden aange daan. Ho/ogtepunt in dit wandelfestijn wordt die laatste avond, wanneer de kin deren - trots op him zo welverdiende kruisje - beladen onder bloemen en an dere feestgeschenken in een uitbundige tromphtoccht hun laatste dandeldag zul len afsluiteen. Voriig jaar liepen 48 kinderen uit Wad- dinxveeen van de start op de eerste dag tot de finiish op de laatste dag mee. Het ver trek iis elke avond om half zeven van het W/addinxveense station per touring car naaar Gouda. Het insschrijfgeld voor de Avondvier daagse iss 2,De kosten voor de bus en elke awond een verfrissing zijn voor de vier daagen 6,De inschrijving staat tcot en met 3 juni a.s. open bij de hoofdecn der scholen en bij mevr. A. H. de Grooot, Vijverlaan 34, tel. 2972 en de heren H. va-an Ek, Chopinlaan 4, tel. 4668 en Fr. v.d. Capelle, Potgieterstraat 9, tel. 4182. Het met een bankroet bedreigde Coöperatief Bejaarden Atelier in Waddinxveen is uit de brand. De gemeente heeft de huurprijs van de beide noodlokalen die het ate lier in gebruik heeft verlaagd tot 40 per lokaal per week (inclu sief verlichting en verwarming). Het CGA denkt dat het aan deze nietuwe eisen wel zal kunnen vol doen. De gemeenteraad vergadert vanavond over de volgende voorstellen van B en W. herziening van grond- en bouwvoor- schotten c.a. voor woningwetwoningen; straatnaamgeving in wijk Zuid; wijziging van de ’’Regeling Inter gemeentelijk Overlegorgaan Gouda en Omstreken”; aanwijzing van de leden van de raad van overleg van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Gouda en Omstreken; voorstel inzake uitvoering le fase sportpark ”De Sniep”; wijziging van huren van gemeente- woningen; aankoop van twee perceeltjes grond met woning aan het Noordeinde; verkoop van grond in het plan Oranjelaan; verkoop van een perceel grond gelegen aan de Staringlaan ten behoeve van de bouw van een expositiehal; verkoop van grond aan de Tweede Bloksweg; voorstel inzake pachtontbinding van e enperceel in Groenswaard III; verlenen van een krediet voor het samenstellen van het raadsverslag; vaststelling van een Reglement van Orde; vaststelling van verordeningen voor de raadscommissies; voorstel inzake intrekking verorde ning op de vermakelijkheidsbelasting; verlening c.q. afwijzing van subsidies; verlenen van medewerking ex artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de gedeeltelijke inrichting van de ’’Savorin Lohmanschool”. I maakt. Met een aantal andere extra’s is I nu een aanvullend krediet nodig van I 24.000. i Voor de straten in de woonwijk Wad- I nxveen-Zuid, waar de woningbouw- Lreniging St. Joseph 88 woningen in Imbouw heeft, moeten namen worden hstgesteld. De vereniging heeft de sug- tstie gedaan namen te gebruiken uit de Griekse en Romeinse mythologie, aan- Iuitend op de al bestaande Mercurius- reg. De voorgestelde namen zijn nu Ap- Mlolaan, Minervalaan en Fortunalaan. „Het samenstellen van de raadsnotulen Vgt steeds meer tijd. Niet alleen ver fijnen ze daardoor later dan gewenst, har ook blijven er andere noodzakelij- t werkzaamheden daardoor achterwe- r, aldus B en W in een aanvraag van et krediet van 7500 voor het doen trvaardigen van de notulen door twee arervalste Tweede Kamer-stenografen, di de Waddinxveense raad als ’bijbaan’ tjchouwen. Zij kunnen een notulenver- sfc in veertien dagen leveren. trouw gebleven door aan al bij niet in de eerste plaats 1--het onderwerp centraal staat, maar primair is de innerlijke beleving van de kunstenaar in zijn (haar) scheppingen! Onder de aanwezigen be vond zich ook burgemees ter C. A. van der Hooft, die zich verheugde in de toenemende belangstelling voor kunstuitingen. Het intieme kunstzaaltje van Theo de Boon leent zich uitstekend voor derge lijke exposities. Het is dan ook de bedoeling van de eigenaar in Waddinxveen vaker zo de kunst publici teit te geven. Van maandag 17 tot en met zaterdag 22 mei is in Waddinxveen een kollekte gehouden ten bate van de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren, resp. in Harderwijk en Soest. In deze sanatoria worden honderden tbc-patiënten ver pleegd van alle gezindten. De voetbalvereniging Waddinxveen, met 52G leden de grootste van de drie res terende na het opheffen van de Racing Club V<rheul, wordt de bewoner van dit nieuwesportpark. WSE gaat met zijn 230 leden naar de ’oude’ accomodatie van Waddinxveen in de Oranj;wijk en Be Fair neemt dan vol ledig bezit van de sportterreinen in het Wamaarflantsoen. Be Fair telt 450 le den. B en W beschouwen de aanleg van de tennisbane! en voetbalvelden als de eer ste fase va; het Sportpark De Sniep. De resterende velden worden in een volgen de fase aangelegd. In het nu voorgestelde project is één veld méir opgenomen. Dit werd mogelijk door een nieuwe indeling, waarbij het geplande instructiebad een andere plaats kreeg en de toekomstige sporthal een kwartslage gedraaid. In de protestants-christelijke ’Savomin Lohm. nschool’ zullen glazen school borden worden gebruikt. Deze zijn duurder dan gewone borden, maar ze hebben hq voordeel dat ze langer mee gaan, niet (aan glimmen en bovendien handig zijn bij het gebruik van bijv, kaarten, dieer achter kunnen worden gehangen en waarop dan vervolgens aantekeningen kunnen worden ge werd geopend, omvat 26 fraaie schilderingen van de meest uiteenlopende onder werpen. De kunstenares is zich zelf gen op kunstgebied, waar- haar miniaturen een fan tasierijke visie te verbin den. Speelse taferelen en meer sombere oeuvres wisselen alkaar telkens af.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1