Ook aardgas vraagt oplettendheid Actie Tunnel Scboon Zwembad sluit 2x Gouden huwelijk Bewoners P. Zuidlaan krijgen huur terug ruimen op Weekmcnit voor de buitenshuis werkende Gouwe vrouw houdt toernooi GOEDKOPE BLOEMBAKKEN OP „LUILAK Hengelaars andermans vuil Wt 38BB39 43~^ prijs f 6,85 KERKELIJK NIEUWS Zaterdag vroeg op Regels voor puzzelaars JAARBOEK VOOR DE GEREF. KERKEN Aanrijding VERKRIJGBAAR VELDWIJK N.V. Geslaagd Jaarveslag 1970 van Borgstellingsfonds Vissers beboet Kruiswoordraadsel Nr. aso e Pagina 7 BOEKHANDEL Passage 145 Tel. 2620 Fiets verwisseld? 77 BURGERLIJKE STAND !|l II 11 i l|l 'I' 11 l|l I|1 11 11 11 11 11 11 T Aanwijzingen voor goed gebruik [23 [40 If WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 27 MEI 1971 1 12 15 21 22 25 f'- 49 53 60 57 3 het nieuwe bisschop van Visschotel Clubsandwiches, Fruit Recepten voor 4 personen Kwarkomelet De bewoners van een complex van 82 woningwetwoningen aan de Peter Zuidlaan (nrs. 6 tot en met 168 even) in Waddinxveen krijgen van hun huisbaas, de wo ningbouwvereniging Waddinx veen, nu eens een bedragje aan huur terug in plaats van meer te moeten betalen. Dit als gevolg van de definitieve vaststelling van de stichtingskos- ten, die op een lagere huur uit kwamen dan de huidige. U kunt zelf uitrekenen hoeveel u terugkrijgt. Voor elke maand die u tot 1 juli 1970 in de flat woon de (en huur betaalde) krijgt u 3.70 terug en voor de twaalf maanden daarna krijgt u 3.90 terug. Op tweede Pinksterdag zal een ge deelte van het diepe bassin van het zwembad De Sniep tot 14 uur zijn afgesloten. Dit in verband met het waterpolotoernooi van de zwemclub De Gouwe. Het zwembad sluit op woensdag 9 juni om 17.30 uur, omdat daarna in het kader van de Sportweek Wad dinxveen schoolzwemwedstrijden plaatsvinden. Aan de scholengemeenschap Chris telijk Lyceum-Havo te Gouda zijn voor het examen hbs-b geslaagd: Jasper Buurman, Henk Fondse, Hen- drieke Groenendijk, Han Haagsman, Wim Moelker, Mar jon van Leeuwen en Dick Monster te Waddinxveen. Aan de Goudse rijks-havo slaagde mej. Bostelaar uit Waddinxveen voor het diploma hbs-a. Een Moerkapels jongetje (achter naam Drost) miste woensdag na een bezoek aan het zwembad De Sniep zijn fiets. De politie denkt dat ie mand de verkeerde fiets heeft mee genomen. Adres: Julianastraat 36, Moerkapelle. De nieuwe huur is per 1 juli 1971 uiteraard wel hoger en bedraagt dan f 176.10 (zonder service-kos- ten). GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN 1. Onder de inzenders van goede oplossingen worden een boeken- bon verloot van 15, 2. Oplossingen dienen uitsluitend op de volgende wijze te zijn ge adresseerd: Puzzelredaktie Week blad, oplossing van (datum invul len), Mauritsstraat 1, Moerkapel le. s 48 29 Een door burgemeester C. A. van der Hooft in Zwitserland opgedane idee, het aanbrengen door de bewo ners van bloembakken met gerani ums, petunia’s, etc. aan hun flatwo ningen, krijgt deze week gestalte. Het hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, de heer C. de Wild, riep de medewerking in van Hoveniersbedrijf ’’Fleur” en de fir ma Corn, van den Bosch, beide uit Waddnixveen. komt dr. Simonis weer teru gin Waddinxveen waar hij in beide Wad- dinxveense rk-kerken de Eucharistie komt meevieren. Resp. gedu rende de missen van 10 en 11.45 uur. Ontmoetingskerk twee jaar ’proefdraaien’ en gemeenteleden zal 1. Aspergesoep (pakje en punt- asperges), Varkensfilet, Spruit jes (schoongemaakt of diep vries), Aardappelen, Kaas 2. Macaroni-schotel* Andijviesla, Vanillevla met yoghurt 3. Stevige groentesoep (Stok). brood, Kwarkomelet* 4. Visschotel* Fruit 5. Grapefruit Rijst met goulash (blik), Sla 6. Rode kool Aardappelen, Rolpens, Hopjes- vla 7. Tomatensoep Een groot aantal leden van de Hen- gelsportvereniging Waddinxveen heeft zich maandag- en dinsdag avond beijverd de Ringvaart langs de Oranjewijk vrij van ongeregeld heden als bouwmaterialen, fietsen, verfbussen te maken, waarbij Open bare Werken voor de afvoer zorg droeg. Een lof waardig stukje zelfwerk zaamheid hoewel het de hengelaars gemakkelijker zou kunnen worden gemaakt als alle inwoners van Wad dinxveen zouden willen bijdragen de singels, sloten en vaarten schoon te houden. toevoegen. Het water er onder goed roeren in gedeelten bij- schenken. De tomatenpuree, de bouillontabletten, de doperwten en de ham aan de saus toevoegen. De saus op smaak afmaken met peper en zout. De macaroni volgens de gebruiks aanwijzing gaarkoken. De saus met de macaroni vermengen. De macaroni overdoen in een in gevette vuurvaste schaal en deze in de oven heet laten worden. (Eventueel met geraspte kaas be strooien). Vrijdag van 16 uur tot 21 uur en za terdag ’s morgens 5 tot 17 uur bie den beide firma’s op de hoek van de Chopinlaan-Mozartlaan bloem bakken te koop aan voor 9,99 in clusief een tweetal balkonhaken. Deze Pinkstermarkt, die ook in Den Haag, Haarlem en Groningen‘wordt gehouden, heeft ook een ander doel: enig nieuw leven te blazen in de luilak-traditie in Waddinxveen. Met het oog op luilak-zaterdag Ondertrouwd: F. Smith en W. van Vliet. Geboren: Willem Johannes Cornells Pie ter, z.v. J. C. van Dort en J. T. Hovestad; Sabine Marinella, d.v. A. Grootemaat en C. C. van der Geest; Anna Maria Alber tina Cornelia, d.v. J. J. de Bruin en C. B. A. Bik; Roelof Ronald, z.v. C. M. Kers bergen en J. C. Bezoen; Ronald Leonar dos, z.v. H. W. Pinkse en J. C. de Wit; Albert, z.v. C. de Rooij en M. A. Hoo- gendoom; Mohamed, z.v. A. Darrazi en J. M. F. van Schip; Liesbeth, d.v. T. Jan sen en E. M. Juffermans; Johanna Elisa beth, d.v. J. Neele en C. J. Heijstek; Ger rit Willem, z.v. A. A. J. Korevaar en D. J. den Ouden. Overleden: van Amerongen, Gerrit Jan, 48 jaar; van den Berg, Jacobus Emanuel, 8 jaar. Gehuwd: A. C. Ehlert en E. W. de Jong, J. Mulder en G. W. Honkoop. Bijvoorbeeld bij het voeren van de eenden. Het is noodzaak niet meer te voeren dan door die beestjes wordt opgegeten. De rest houdt de ratten in leven! Gevonden: rode damesslippers, zwarte aktetas met inhoud, plastic speelgoed- sleutelbos, zwarte damesportemonnee met inhoud, huissleutel, oude cent uit 1883, jong cypers katje, Siamees poesje, rood kindertasje met inhoud, zwarte ny lon herenwant. wordt aan elke koper, die zich tus sen 5 en 7 uur ’s morgens de moeite getroost vroeg op te staan, een at tractie aangeboden. Ieder kind krijgt bij aankoop van artikelen een ver rassing. Behalve bloembakken, die ter plaat se gevuld kunnen worden, worden ook plantschalen en bijvoorbeeld perkplanten, salvia’s, afrikanen, ge raniums, petunia’s etc. te koop aan geboden. Verloren: damesportemonnee met in houd, gouden herenring, dameshorloge, zwart jongens nylon jack, badlaken, blau we Portoquick portemonnee met inhoud, licht blauw bikini bovenstukje, licht groen bikinibroekje, blauw gympakje, zilveren ketting, 1 paar snelbinders, sleu telbos in zwart étui, portefeuille met in houd, rode damesportemonnee met in houd, rijbewijs, zwarte herenportemon nee met inhoud, beige portemonnee met inhoud. 12 RK-kerk - De St. Victor- parochie heeft een han dig klein gidsje uitgege ven waarin het gehele wel en wee van de kerk duidelijk wordt uiteen- een onderhoudsbeurt nodig; hierbij wordt ook de afstelling van het apparaat gecontroleerd; meestal kan men hiervoor een abonnement nemen bij een erkend installateur. 3. Oplossingen moeten binnen zijn uiterlijk de eerste woensdag na de publikatie van de puzzel. De met aangegeven gerechten zijn nader uitgewerkt. De schotels, waarvan de recepten zijn uitgewerkt, kunt u een avond van te voren klaarmaken, mits ze in de koelkast bewaard wor den. Stevige groentesoep maakt u, door aan een blik soep gehaktbal letjes en (diepvries) soepgroen ten toe te voegen. Rode kool is gesneden of kant en klaar te koop. Van 3 boterhammen per persoon clubsandwiches maken. De eerste boterham beleggen met plakjes banaan en gember, de tweede met een lekkerbekje (gebakken vis) bestreken met mosterd, de derde met een blaadje sla en perzik uit blik. De belegde boterhammen in deze volgorde op elkaar plaatsen, vaststeken met een sateh-pen en garneren met een zilveruitje of een augurkje. 11 11 11 11 11 11 11 11 'i' 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 T 11 11 11 11 11 11 11 11 T 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 1'1 Gisteren werden twee inwoners van Alphen aan den Rijn op de bon ge zet omdat ze in een sloot tussen de Beijerincklaan en de Eijsermanweg met 82 dobbers aan het vissen wa ren. Aardgas is in de Nederlandse huishou dingen de meest gebruikte brandstof. Door de omschakeling van stadsgas op aardgas is de apparatuur die hierbij ge bruikt wordt over het algemeen betrek kelijk nieuw; storingen hebben zich nog weinig voorgedaan. Doordat aardgas bovendien gemakkelijk is in het gebruik krijgt de consument gauw het gevoel dat er verder niet naar omgekeken hoeft te worden. Dat laatste is niet helemaal juist. Even tjes omkijken blijft nodig, ook bij aard gas. Er zijn enkele punten t.a.v. het ge bruik en het onderhoud waarop gelet dient te worden. Deze zijn van essentieel belang voor een veilig gebruik van aard gas. De belangrijkste punten voor goed gas- gebruik zijn: 1. Voldoende toevoer van verse lucht tij dens het gebruik. Zorg ervoor dat in het vertrek waar het gasapparaat brandt frisse lucht kan bin nen komen - door een open raam, een opening of rooster in de muur of de deur; ook bij gebruik van een ventilator is toe voer van verse lucht een eis. 2. Afvoer van verbrandingsgassen. Zorg ervoor dat de gebruikte lucht waar in de verbrandingsprodukten voorkomen naar buiten wordt afgevoerd; dit gebeurt door afvoeropeningen in de muur, roos ters, afvoerkanalen (verplicht bij grote geisers) en via de schoorsteen. Stop dus nooit openingen in muren of Macaroni-schotel 1 ui, 60 g boter of margarine, 200. g ham, 250 g kippelevertjes, 30 g bloem, plm. 1 water, 1 blikje tohatenpuree, 1 bouillontablet, !4 blik doperwten, peper, zout, 300 g macaroni (50 g geraspte, bele gen kaas). De ui schoonmaken, wassen en kleinsnijden. De ham in kleine stukjes snijden. De kippelevertjes schoonmaken, wassen en door bloem wentelen. De uien in de boter of margarine fruiten, de kippelevertjes toevoegen en mee bakken. De bloem al orerende Kaassaus: 40 g boter of margari ne, 40 g bloem, 1 melk, 125 g geraspte, belegen kaas, peper, zout, aroma. 1 blik sperziebonen of worteltjes, 1 pakje instant aardappelpuree, 600 g kabeljauw- of schelvisfilet (evt. diepvries), stukje ui, wortel, peterselie, peperkorrels, zout. De boter of margarine smelten, de bloem ineens toevoegen. Al roerende de melk er in gedeelten bij schenken. De kaas door de saus roeren en laten smelten. De saus op smaak afmaken met pe per, zout en aroma. De sperzie bonen of worteltjes laten uitlek ken. De aardappelpuree volgens de gebruiksaanwijzing klaarmaken. De vis zonodig wassen, in een pan met een bodempje water met ’n stukje ui, wortel, wat peterselie, een paar peperkorrels en zout in plm. 10 minuten gaarkoken. In een ingevette vuurvaste schotel eerst de aardappelpuree schep pen, daarop de sperziebonen of de worteltjes en de vis. De kaassaus erover schenken. De schotel in ’n hete oven warm laten worden, en op de bovenkant een lichbtruin korstje laten ko men. Leerlingen van de Mgr. Bek- kerschool, de Koningin Julia- naschool en de Léon van Gel- derschool zullen begin juni wandschilderingen gaan aan brengen in de Prins Willem Alexandertunnel, die gaande weg is verontreinigd met leu zen die in menig ambtelijk schrijven neit voorkomen. Onder leiding van onze plaat selijke kunstschilder Theo den Boon zullen vijftien leerlin gen van elke school de tunnel- wanden nu gaan beschilderen met stichtelijker taferelen. Eind volgende week is de Van Gelderschool aan de beurt, meteen na het weekeinde de Julianaschool en aan het eind van die week de Bekkerschool 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 T 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 I I|l I|l 11 11 11 11 i|> De zwem- en poloclub De Gouwe is organisator van een op tweede Pink sterdag te organiseren Pinkstertoer- nooi, waaraan zal worden deelgeno men door vier heren- en door vier damesteams. Bij de dames doen behalve De Gou we zelf ook DWR uit Haarlem, Swift uit Den Haag en Donk uit Gouda mee. Bij de heren Gouwe, DWR, Swift en Rijnmond uit Rot terdam. De teams spelen een halve competi tie om de Roskom-beker (heren) en om de v.d. Linde-beker (dames). De dames spelen wedstrijden van 2x4 netto minuten en de heren 4x3 netto minuten. De heren A. J. Dom burg, C. Kieliger en G. Thmoas zijn scheidsrechter. Het toernooi vindt plaats in het zwembad De Sniep en begint om 9 uur. De heer H. de Mik uit Waddinx veen moest maandagmorgen vroeg in allerijl naar het St. Jozefpavil- joen in Gouda worden vervoerd met ernstig uitziende verwondingen na dat hij door de Goudse bestuurder van een bestelbusje was aangereden op de Noordkade. De Gouwenaar die de fietser van achteren aanreed, ver klaarde niemand te hebben gezien. Het echtpaar De Knikker-Flier heeft vorige week met een receptie het feit gevierd dat het vijftig jaar ge leden in de echt werd verbonden. Het gouden paar, waarvan de brui degom vroeger schilder was, woont in het Anne Frankcentrum waar de vele familieleden en vrienden de ’jubilarissen’ kwamen opzoeken. Bent u een van de vele huisvrou wen, die behalve een taak thuis, er ook nog een werkkring bui tenshuis bij heeft? Dan is het vaak moeilijk om in weinig tijd toch een goede en smakelijke maaltijd te beréiden. Deze menu-suggesteis zullen u ongetwijfeld helpen, om de maal tijd in een record-tijd op tafel te brengen. deuren dicht. Houd de schoorsteen open door deze eens per jaar te laten vegen. 3. Onderhoud. Het kooktoestel kunt u zelf onderhouden; gebruik daarbij geen wasmiddelen of an dere chemische middelen! Verstopte branders kunt u doorprikken met houten prikkers; als de vlam daarna nog niet regelmatig brandt is het tijd de hulp van een vakman in te roepen (Bel het plaat selijk energiebedrijf of een erkend instal lateur). Vraag advies aan de vakman voor het onderhoud van uw geiser, uw kachel en de centrale verwarmingsketel hebt u al tijd een vakman nodig; deze apparaten hebben één keer in één of anderhalf jaar HORIZONTAAL1. ploegleider; 6. bedroefd, deugdelijk; 12. plat boomd vaartuigje; 14. heldendicht; 15. behorende tot de Kerk van Ro me (afk.); 17. fijnproever; 20. mu zieknoot; 21. doorboorde, draaibare stop; 23. telwoord; 24. besmettelij ke ziekte; 25. zonderling; 27. staart- orgaan van ratelslangen; 28. korst op een wond; 29. stad in Duitsland; 31. hoofddeksel; 32. afgemat; 33. deel van de voet; 35. dikke, vettige rook; 36. vaartuig voor de haring visserij; 37. opera van Bizet; 39. lang smal stuk; 41. in 1957 overle den Franse modeontwerper; 43. bij zondere handigheid om zich ergens door te slaan; 45. schijfvormige stop in een vat; 47. Arabisch rui ter; 49. mestvaalt; 50. lengtemaat; 52. afgesneden schijf; 53. sierlijk dier; 54. bij herhaling; 56. dwaas, zot; 57. paardeslee; 58. vrijheids strijder uit vroegere jaren; 60. per felicitatie (afk.); 61. rugkorf met deksel der vissers; 62. vaargeul tussen wadden; 64. kledingstuk; 65. telwoord. 4 eieren, 60 g suiker, 1 zakje va nillesuiker, sap van 1 citroen, 250 g magere kwark, 30 g maizena, 25 g boter of margarine. De eieren scheiden. De eierdooi ers met de suiker en de vanille suiker luchtig kloppen. Het ci troensap, de kwark en de maize na toevoegen en met de eierdooi ers vermengen. De eiwitten stijf- slaan en de kwarkmassa er voor zichtig doormengen. De boter of margarine in de koe- kepan heet laten worden, de mas sa toevoegen, de bovenkant met een mes gladstrijken. De omelet op een laag vuur in plm. 30 mi nuten gaar en aan de onderzijde lichtbruin laten worden. De bo venkant van de omelet zonodig in een warme oven of onder de grill laten opdrogen en/of licht bruin laten worden. Er vruchten of vruchtensap bij geven. VERTICAAL): 1. afreis; 2. voor zetsel; 3. uit een toneelstuk ge schreven partij voor één speler; 4. onverschrokkenheid; 5 zinnebeeld van de marine; 7. opstandeling; 8. niet gesloten; 9. mannelijk dier; 10. overblijfsel bij verbranding; 11. metselaarsgereedschap; 13. langha rige Engelse hond; 16. zuivelpro- dukt; 18. nauwsluitend: 19. oever- gewas; 20. levenloos: 22. muziek stuk waarin het landleven wordt verheerlijkt; 24. gebogen houten werpknots der inboorlingen in Australië; 26. vrouwelijk dier; 28. opgerolde halve haring, met krui- denazijn gemarineerd; 30. kleur ling; 32. Ned. schilder van stadsge zichten (1837-1899); 34. bedrog (Bargoens); 35. droge plaats die alleen bij vloed onderstaat; 38. ste nen enz. van afgebroken gebou wen; 40. kansspel; 42. bijzonder keurig; 44. stelsel van godsdienst; 45. smekend verzoek; 46. zachte en vette zelfstandigheid die de holte van beenderen vult; 48. sik kelvormig snoeimes; 50. onder grondse spoorweg in wereldsteden; 51. metalen staaf of stang; 54. koopmansgoed; 55. knaagdier; 58. zwakke plaats in het jjs; 59. onder deel van een tennispartij; 61. boks- term (afk.); 63. letter van het Griekse alfabet. De Stichting Borgstellingsfonds voor de Middenstand, district Gou da, heeft gedurende 1970 36 aanvra gen te behandelen gehad. Zolang als het fonds nu bestaat heeft het in to taal met 154 aanvragen uit Wad dinxveen te maken gehad, waarvan er 50 werden afgewezen, 23 door de indiener zelf werden ingetrokken en de rest op enigerlei wijze met een borgstelling werden geholpen. In totaal werden in 1970 kredieten verstrekt voor 169.000. Voor Waddinxveen zit wethouder H. Huizer in het algemeen bestuur van de stichting. automatisch gerefor meerd eigendom zou worden, maar de samen- de historie, enz. zijn erin werking is beide par- samengevat. In deze ru- tijen zó goed bevallen briek zullen we er nog Na dat nu aan parochianen wel eens voor u uit put ten. RK-kerk - Wist u dat de met het gezamenlijke worden voorgesteld een bezit van de Ontmoe- permanente overeen. Rotterdam, mgr. Simo- tingskerk tussen de komst te maken, nis kapelaan is geweest Waddinxveense Gere- in Waddinxveen? De nu formeerden en Rooms omstreden kekrleider katholieken ziet het er was hier gedurende een naar uit dat de kerk nu periode in 1957 en 1958. definitief eigendom Op zondag J2 september wordt van beide kerken. De tijdelijke regeling gezet. Êen schat aan ge hield in dat - mocht het gevens over het aantal niet lukken - de kerk parochianen (per 1 jan. automatisch gerefor- jl, 3396), de financiën, de religieuze aspecten, 10 16 17 18 19 20 26 27 ^8 30 32 34 37 46 50 51 52 ^6 55 58 59 63 65

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 9