Provincie schiet t geld voor Expressie Zilver ON voor 40 jaar bij gemeente Jan Ligthartschool neemt Vaarwel juffrouw Witkop RACEFIETS Recreatieplan ’t Weegje wordt nu aangepakt „Onze Juf afscheid” „DE LANTAARN” SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST Ingebroken F i 1 moeilijkheden Orgelzang Schap heeft financiële Schap kost f 82.600 Doktersdiensten SPORTWEEK WADDINXVEEN Onafhankelijk Nieuwsblad Abonnementsprijs LOEMPIA’S Gratis pikante saus SIMCA1OOO Parkeren A. Th. Zoethoutmaar gehuldigd (foto Sjaak Noteboom) Rustig en naar De Direktie. KRAIJESTEIJN Bejaardensoos ons a.s. 10 versnellingen ƒ225,— Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen nu haast maken met het uitvoeren van de nieuwe recreatie-voorzieningen in ’t Weegje in Waddinx veen. Dit natuurgebied, waar 25 maal zoveel weidevogels nestelen als gemiddeld in heel Zuid-Holland, maakt deel uit van het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waarin behalve Reeuwijk en Waddinxveen ook Gouda ende provincie Zuid-Holland participeren. Niet élke vorm van ’vrije expressie’ valt bij iedereen in goede aarde. En zo krijgen de wat eenzijdig gerichte ’notities’ op de wanden van de fietspaden onder de Prins Willem-Alexandertunnel dezer dagen een fleurig schut(ting)kleurtje dat onder het toeziend en vakkundig oog van kunstschilder Theo den Boon werd aangebracht door leerlingen van de Léon van Gelderschool, de Koningin Julianaschool en de Mgr. Bekkersschool. Dat sommigen maar met leedwezen afscheid nemen van hun eerdere ’creaties’ is ze nauwelijks aan te zien Televisie Molentje Het was feest zaterdagmiddag in de Kerkstraat. Bij de Jan Ligthartschool stond een uitgelaten kinderschare getooid met vlaggen, spandoeken en bloe men. „Wat is hier te doen”? klonk het vaak en dan was het stereotype ant woord: „Onze Juf neemt afscheid!” Op zich geen reden tote uitbundig feestbetoon. Maar Juffrouw Witkop was na 27 jaren een niet meer weg te denken begrip geworden en er leefde deze middag slechts één gedachte: hoe kunnen wij Juffrouw Witkop onze dankbaarheid tonen voor alles wat zij voor onze kinderen is geweest? De abonnementsprijzen van de nieuwsbladen zullen per 1 juli 1971 worden verhoogd met 31/s cent per uitgave. Deze verhoging is afgestemd op de verhoging der abonnements prijzen van de dagbladen op diezelfde datum met 20 cent per week. Het bestuur van de Vereniging de Nederlandse Nieuwsbladpers, dat deze abonnementsprijsverhoging dringend noodzakelijk acht, heeft aan het ministerie van Economische Zaken onthef fing gevraagd van de Prijzen- beschikking Goederen Diensten 1970. De abonnementsprijs van blad wordt per 1 juli 3,10 per kwartaal. 5 I Y 7 Weekblad voor Waddinxveen 27e JAARGANG - Nr. 2239 DONDERDAG 10 JUNI 1971 (foto Sjaak Noteboom) Advertentie) Advertentie) (Advertentie) Vrijdag: wandelmars. Zaterdag: schoolvoetbal. Het orgel van de Ontmoetingskerk in Groenswaard staat weer centraal bij een zangavond, die zondagavond 13 juni (21 uur) plaats vindt. Ieder mag meezingen. In het Anne-Frankcentrum vindt dins dagmiddag 15 juni de laatste bejaarden middag van het seizoen plaats. Aanvang 14.30 uur. de wensen van de dagrecreanten in dit ty pische natuurgebied. Dit was het officiële deel van de feest dag. maar daarna kwam de receptie op het gemeentehuis, waar tal van bloem stukken en vele geschenken evenzovele bewijzen waren van de waardering die de jubilaris in deze veertig jaar in Waddinx veen heeft bijeen gegaard. De school was versierd met guirlandes, vlaggen en grote spandoeken. Daarop „Heel veel dank Juf” of „Vaarwel Juf frouw Witkop!” Zelf zat het „slachtoffer” temidden van een indrukwekkende schat aan bloemen en bloemstukken geëmotio neerd alle woorden en geschenken in ont vangst te nemen. Bij het binnentreden van de school, die zij 27 jaren heeft gediend, kwam zij onder een ereboog door, die haar namens ’’haar kinderen” werd aangeboden door Len de Jong. De voorzitter van de Oudercommissie, de heer Houtermans, sprak het openings- ZATERDAG J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon 2979 Apotheek dienstdoende arts. ZONDAG Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, telefoon 2112 Apotheek dienstdoende arts. Niet zo maar wat, doch iets bijzonders en lekker, mmm Komend weekeinde als reclame: bij aankoop van iedere Loempia Dus voor een smaakvolle Loempia naar de Lantaarn En u weet het, alle dagen, behalve ’s woensdags, geopend. t> Waddinxveen zal volgend jaar aan het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waarin het voor 15% deelneemt vanwege zijn inbreng met ’t Weegje, 82.600 moeten bijdragen. Dit jaar bedroegen de lasten ca. 37.000. Het schap heeft op de be groting van de gewone dienst een uitgaventotaal voor ogen van 580.900. Dit jaar stond een be drag van 247.000 op de begro ting. (J. v. d. Drift) woord, waarin hij vertelde hoe Juf Wit kop haar nieuwe leerlingen elk jaar weer opving en inleidde in het schoolmilieu en verder het hele jaar door vol belangstel ling kennis nam van alle vrolijke en ver drietige dingen in het kinderleven. „Juf Witkop leefde altijd mee!”, zo zei hij. Namens de collega’s sprak de heer Kop pelaar, hoofd van de Jan Ligthartschool, die er nogmaals op wees dat de jaren met Juffrouw Witkop de beste jaren in zijn onderwijsloopbaan zijn geweest. Als be wijs van dank voor de prettige verstand houding en collegialiteit bood de heer G. Door de financiële moeilijkheden van Gouda zowel als Reeuwijk, die beide 70% van de totale kosten van dit schap voor hun rekening nemen, komen de plannen maar moeizaam van de grond. Bij wijze van hoge uitzondering hebben Gedeputeerde Staten daarom besloten tot voorfinanciering van de in ’t Weegje voor eerst noodzakelijke voozieningen om dit gebied aantrekkelijker te maken voor de sportvissers, de dagrecreanten uit de di- rekte omgeving én voor de vogels! Uitvoering van de eerste fase van de plannen gaat 1 miljoen kosten. Het is nog niet bekend of de rijksoverheid voor 25% zal subsidiëren, maar in ieder geval willen GS het recreatieschap het resteren de bedrag voorschieten totdat de finan ciën van het schap zelf er wat rooskleu riger uitzien. De tweede spreker was de heer Van der Krans, gemeente-ontvanger, op wiens kantoor de jubilaris administrateur is. Deze overhandigde evenals vele anderen na hem enkele persoonlijke geschenken. De heer C. T. van der Klauw, admini strateur van Openbare Werken, voerde het woord namens de personeelsvereni ging, waarvan de heer Zoethoutmaar pen ningmeester is. Ook sprak adjudant Koel- ma, voorzitter van die organisatie. De heer Mourik gaf namens het rooms katholiek kerkkoor blijk van waardering voor de jubilaris. De heer A. M. Zwambom, direkteur van Openbare Werken, sloot de rij van sprekers. De heer Zoethoutmaar bedank te tenslotte iedereen voor de vele goede woorden en geschenken op deze dag. Koppelaar namens personeel en ouder commissie een zilveren schaal aan. De heer Kooyman, oud-collega van de schei dende Juf, gaf een bloembak gevuld met een zeer gevarieerde schat van bloemen. De heer A. de Groot sprak namens de oud-leerlingen een gedicht uit. In de nacht van maandag op dinsdag is weer een inbraak gepleegd in de radio- en televisiezaak van de firma Kranenburg de Bruin aan de Passage. Op dezelfde wij ze als de voorige maal zijn inbrekers de winkel binnengekomen, n.l. door het uit zagen van de deurruit. Een aantal tele visietoestellen e.a. worden vermist. Van de daders nog geen spoor. In het gebied zal op een nader te be palen plaats een oud weidemolentje wor den opgesteld, dat een funktie zal krijgen in het ontwateringssysteem. De beide stukken weiland in het ooste lijke deel van het plan vormen volgens het Staatsbosbeheer een rijk weidevogel- gebied. Er is daar een weidevogeldicht- heid geconstateerd, die 25 maal zo groot is als gemiddeld in de rest van Zuid- Holland het geval is. Op grond van deze situatie zijn de beide vrij geïsoleerd lig gende weilanden bestemd tot weidevogel- reservaat. Door een betere ontsluiting en beschut ting gevende beplanting worden de recre atieve mogelijkheden vergroot zonder af breuk te doen aan het specifieke karakter en het huidige gebruik van de plas en omgeving. Mejuffrouw Witkop werd uitgenodigd aan een koord te trekken. Onthuld werd een televisietoestel. Een geschenk dat haar zichtbaar ontroerde. Nadien bleef men nog een tijdje bijeen, waarin door de kinderen van Juffrouw Witkop’s klas liedjes en dansjes werden uitgevoerd. De heer A. Th. Zoethoutmaar kon maandag terugzien op een 40-jarig dienst verband bij de gemeente Waddinxveen. Aanvankelijk als hulp meteropnemer- incasseerder bij de gemeentebedrijven (8 juni 1931) en van december 1945 af ad ministrateur bij de gemeente-ontvanger. In januari 1948 werd hij ook plaatselijk deurwaarder en nu is de jubilaris hoofd commies dank zij een bevordering per 1 juli. Op het raadhuis werd hij maandag met zijn gezin door het gemeentebestuur ont vangen. Burgemeester C. A. v. d. Hooft kon hem de zilveren medaille van de Orde van Oranje Nassau opspelden. In waar derende bewoordingen ook aan het adres van mevrouw Zoethoutmaar, werd de ju bilaris gehuldigd en dank gebracht voor deze veertig jaren van trouwe dienst in Waddinxveen. ’t Weegje is in zijn huidige staat een rustig gebied met beperkte recreatie mogelijkheden. Vooral voor sportvissers uit Gouda en Waddinxveen, maar zelfs ook uit Den Haag en Rotterdam is het een aantrekkelijk gebied waar voor hen de mogelijkheid bestaat ter plaatse een bootje te huren. Daarnaast is ’t Weegje reeds jarenlang een geliefkoosd studie object van de aktieve Goudse afdeling van de Nederlandse jeugdbond voor na tuurstudie. Uit het onderzoek „Zondagsbesteding door de Rotterdammers 1964” is boven dien gebleken dat het polderbezoek mini maal 20% van de trek naar buiten om vatte. De inrichting van recreatieve objecten als ’t Weegje zijn daarom van grote bete- kenisé Zij vormen de rustpunten tijdens auto- c.q. fietstochten en bieden mogelijk heden voor vissen, picknicken e.d. Om dit rustige gebied tussen Gouda en Waddinxveen, met behoud van het be staande karakter, toch te kunnen benut ten voor een intensiever gebruikt, dient in de eerste plaats de toegankelijkheid te worden verbeterd. Thans is er nagenoeg geen parkeergelegenheid en kan het ge bied vanaf de belangrijkste toegangsweg aan de westzijde slechts worden bereikt door middel van een bouwvallig houten voetbruggetje over de Ringvaart van de Zuidplaspolder. De uitvoering van de eerste fase van het inrichtingsplan van het recreatie gebied ’t Weegje berust op drie uitgangs punten: 1. de wensen van de sportvissers; 2. de wensen van de vogelliefhebbers; 3. De verbetering van de toegankelijkheid houdt in dat de bestaande brug over de Ringvaart wordt vernieuwd en dat een parkeerterrein voor 80 auto’s aange legd wordt. Het voet-rijwielpad aan de zuidoost- zijde van de plas zal verbeterd worden en aangesloten worden op de bestaande rij weg naar Waddinxveen. Hierdoor wordt het voor fietsers en voetgangers mogelijk een ommetje te maken rond de plas. Van af de te maken nieuwe brug is nog een tweede voet-rijwielpad gedacht, dat niet, zoals het eerstgenoemde pad langs de plas voert, maar langs de Ringvaart, zodat het omringende polderland visueel mede in het plan wordt betrokken. Vanaf dit pad is een aftakking gemaakt die langs een ontworpen beschutte speel weide veert en vervolgens aansluiting geeft op de weg naar Waddinxveen. Op de noordelijke oever van de plas komt dus geen pad, hetgeen vooral met het oog op de sportvissers is gedaan, die hierdoor meer gelegenheid hebben een rustig plek je of of aan het water te vinden. Vooral met het oog op de wensen van deze vissers is het aantal eilandjes uitge breid door het verbreden c.q. graven van enige sloten. De grond die hierbij vrij komt zal gebruikt worden om de speel, weide en oeverstroken wat op te hogen waarmee een betere droogteligging be reikt zal worden. Automobielbedrijf Nieuwe Markt 19-21, GOUDA Tel. (01820) 15000 60

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1