In sfeervolle Immanuëlkerk Concert Streekmuziekschool herhaling vatbaar voor Hervormde kerk neemt orgel in gebruik nieuwe 80 Racers op de bon PFAFF Expositie Gouda Dagblad bezorger goede bijverdienste. 0 0 CU O O i 00 cö o Vuilbrandje Reeks inbraken in Waddinxveen V) in z Th. G. Blom arts afwezig van V) 20 juni vaderdag! (0 GOUDSE BIOSCOPEN Wolff - van der Loo en Co 3 Q Fa. v. d. Linde EEN WERKSTER 1 f 4 f kleur en fleur 19 juni t.e.m. 18 juli Avond van kunstgenot Musical voor W addinxveense bejaarden ui 4 Aanrijdingen in één week Nieuwe plaats voor vuilnis voor terras A. UJ Naaimachinehuis FLIPSE „Dinosaurussen regeerden de Wereld” „Niet Rijp voor de Liefde” w s „Starblack” M. Robert Wood” „WATERLOO” ■ml iHil |i||i B a a M 'V''* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 10 JUNI 1971 Pagina 3 Blijdschap in Bnigkerk Brassband o GEDIPLOMEERD PEDICURE (D L0 vraagt UW GARANTIE-MERK PA Dl EEN BOEKENBOM IS ALTIJD RAAK'! M. M. VOS-KOOPS Voor algehele voetverzorging. Behandeling volgens afspraak. Kleurrijker O C\l 10 CM REGISTERACCOUNTANTS (D (D cn 0) 0 c Z) I CD O) cü CO CD CÜ CL o 10 Cl co E o o 10 GEVRAAGD: Aanmelden: LIJSTERBESSTRAAT 37, WADDINXVEEN voor 1 1 y2 uur per dag. Sollicitaties gaarne aan bovenstaand adres. kom nu kijken naar onze rijkelijk gevarieerde kollektie 1 "co CD CD C c o Vrolijk ’W; st A Noordkade 72 - Waddinxveen telefoon (01828) 2393 FTI1 M,.-’ Waarneming door de artsen C. A. de Geus, J. W. H. Helleman en E. M. L. Hemminga. Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van het gerestaureerde en uitgebrei de orgel in de Nederlandse hervormde Bnigkerk had dinsdag een muziek- en zangprogramma plaats, waarbij de orga nist Feike Asma zijn medewerking ver leende. Ook het nationaal bekende koor ”Vox Jublilans” liet enkele composities horen. Peppelhorst 95, Waddinxveen, tel. 01828) 5462, na 18 u. Deze voorstelling is bestemd voor alle Waddinxveense bejaarden die er gratis toegang hebben. Aanvang 14.30 uur. Leerlingen van de Groen van Prinste- rerschool geven maandagmiddag 14 juni een opvoering van Benny Vreeden’s jeugd musical Adieu Pris in de toneelzaal van het Anne Frankcentrum. Feike Asma kreeg vervolgens gelegen heid om te laten horen hoe veel kleur rijker „Trompet Menuet” van Alfred Hollins en ’’Trio in G-dur BWV 586” van J.S. Bach met deze nieuwe stemmen in het orgel heeft gekregen. De president-kerkvoogd, de heer T. de Bruin, gaf een uitvoerige toelichting op de financiële problemen die er aanvan kelijk waren, maar die dank zij de volhar ding van de orgelcommissie en de grote opofferingen van de leden uiteindelijk zulk een verrassende uitkomst gaven. „Hartelijk dank allen die hun schouders onder dit grote werk hebben willen zet ten”, zo besloot hij. Donderdag 10 juni: Openbare vergadering commissie onderwijszaken, gemeentehuis, 20 uur. Zondag 13 juni: ’Zingen bij het orgel’, Ontmoetingskerk, 21 uur. Maandag 14 juni: Opvoering kindermusical Adieu Paris door leerlingen Groen van Prinsterer- schooi voor Waddinxveense bejaarden, toneelzaal Anne Frankcentrum, 14.30 u. Dinsdag 15 juni: Bejaardenmiddag, Anne Frankcentrum, 14.30 uur. Vrijdag 18 juni: Concert Ned. Bachvereniging, St. Jans- kerk Gouda, 20 uur. Kerkweg 179 Waddinxveen Tel. 01828-2164 Schouwburg tel. 13750 UI O CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jui. v. Stolberglaan: di, wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. Reunie tel. 14139 05 0) O) Q. Dorpstraat 38 - tel. 2373 - Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein - tel. 3124 trig. rach Hoe zelden haastige spoed goed is heb ben deze week heel wat Waddinxveners weer eens aan den lijve ondervonden bij een aantal snelheidscontroles op verschil lende tijdstippen en in steeds andere delen van de gemeente. In totaal werden liefst 83 processen-verbaal opgemaakt. Eén motorrijder, die zondagmorgen op de Henegouwerweg in de kraag werd ge vat, reed binnen de bebouwde kom 150 km per uur! Deze week heeft de gemeentelijke rei nigingsdienst een nieuwe vuilnisstort plaats in gebruik genomen op een terrein dat ligt aan de westkant van de Middel- burgseweg op ca. driehonderd meter af stand van de Brugweg. De stortplaats aan de Staringlaan is derhalve gesloten met uitzondering van elke woensdag en elke zaterdag van 13 tot 15 uur. Op die tijd stippen kan aan de Staringlaan nog grof vuil worden gestort. Na de samenzang kwam dr. M. A. Ven- te uit Utrecht, adviseur bij de orgelres tauratie, aan het woord. Hij vergeleek zijn werk met kabinetsformateur prof. Steen kamp. De heer Vente had het echter na veel strubbelingen tot formateur kunnen brengen. 14 jaar. Zo. 7-9 u. Di. Wo. 8.15 u. Naast de inbraak bij Kranenburg en de Bruin in de Passage, waarvan wij elders in dit blad melding maakten, blijken op andere plaatsen inbrekers eveneens hun slag te hebben geslagen. Vorige week donderdag ontdekte men dat er in het zwembad De Sniep een in braak was gepleegd. Uit de kassa werden twee metalen geldkistjes met een totale waarde van 176 ontvreemd en uit de toko verdween een plastic doosje met 307,50. De inbrekers hadden in beide gevallen de toegangsdeuren geforceerd. Vrijdagmorgen in alle vroegte verschaf ten onbekenden zich toegang tot de kleu terschool Pinkelotje via een opengewerkt raam. Uit een sigarendoosje werd 7,25 mee genomen. Waarschijnlijk uit balorig heid over die geringe buit werd het schoolbord opgesierd met enige schut tingwoorden. Dinsdagnacht werd een ruitje gebroken van het Shell-pompstation bij de Gouwe- brug in de rijksweg Den Haag-Utrecht. Er werden alleen enkele zonnebrillen meegenomen. In alle gevallen is niet bekend of er sprake is van één of meer daders. Elk spoor ontbreekt. Nachtvoorst. Za. 11 u. 18 j. In het eerste optreden van de samen- spelklas overheerste de vrolijke toon. Twee meisjes Maaike Bom en Tineke Westerveld speelden aandoénlijk van een voud op de blokfluit met begeleiding op de piano door Anneke Trapman. Wilma Schouten vertolkte verdienstelijk ,Land- ler’ van Mozart op de piano, terwijl Mary Verbakel met de gitaar enkele walsen uit voerde. Een heel ander genre koos Ineke As- scheman met haar blokfluit. Zij bracht Sonate en ’Chedevillele cadet’ zeer be heerst ten gehore. Op de klarinet kwamen de docenten los de Lange en Aad Toeren- vlied het ’kegelduet’ van W. A. Mozart weergeven. Het kleutergroepje onder lei ding van Lousje Koning in speciale kledij met witte mutsjes oogstte uitbundige bij val met volksdansjes met zang in ritmiek, hetgeen vrolijk toeging. Het tweede op treden van de samenspelklas, nu in Unga- rische Tanz’-stijl en met volksliedjes als drie schuintamboers kreeg eveneens bij val. De plantenbakken-geste van bur gemeester Van der Hooft is een succes geworden. Van heinde en ver kwamen de kopers hun bak, pot of vaas halen en zoals u op de foto kunt zien: etalageruimte was er genoeg. (foto Sjaak Noteboom) Koorzang „God is liefde” en „Hymne” van I.S. Bach toonden weer eens de grote kwalitatieve hoogte die „Vox lubilans” nu heeft bereikt. Nog eens liet Feike As ma zich horen in ’’Andante Recitando” en ’’Allegro assai vivace” van Mendel sohn Bartholdy en een gedeelte uit de sonate nr. 1 in f, opus 65 met Koraal ’’Was mein Gott will”. weg stond. Een weg vol hindernissen en dissonanten. Het was een avond van waar kunst genot, want het vernieuwde orgel is in staat tot zulke grote klankmogelijkheden dat het Astma verleidde tot het uitbuiten van al zijn virtuoze kwaliteiten. Met na me tijdens de aloude lofpsalm: Psalm 150 werd gedemonstreerd welke verrijking het oude orgel heeft ondergaan. Dominee D. van Vliet opende met Schriftlezing en gebed en gaf uiting aan blijdschap dat de restauratie ten einde is. Een verheugend resultaat van alle kracht inspanningen, zo zei hij. De heer A. Kooijman, voorzitter van de orgelcom missie gaf vervolgens een met humor ge kruid betoog de wederwaardigheden van de lange weg van voorbereiding en uit. werking van de plannen weer. Hij ver geleek de weg van orgelvemieuwing met een bochtige weg met veel obstakels, waarbij hij Monumentenzorg betitelde als de lompe vrachtwagen, die alles in de Met vier aanrijdingen heeft Waddinx veen deze week weer een fikse bijdrage geleverd aan statistieken van het Verbond voor Veilig Verkeer. Op de Henegouwerweg had donderdag een ’kettingbotsing’ plaats tussen drie au to’s. Hierbij ontstond flinke schade aan de auto’s van inwoners van Gouda, Wad dinxveen en Nieuwpoort. Deze laatste veroorzaakte de aanrijdingen, doordat hij met zijn voet van de rem afschoot toen hij zijn auto tot stilstand wilde brengen ach ter de andere twee. Op de Sniepweg ontstond donderdag- ovond omstreeks acht uur een aanrijding waarbij de 16-jarige bromfietser M.S. uit Waddinxveen hoofdwonden en een ge kneusde enkel opliep. Het meisje sloeg linksaf zonder het daarvoor vereiste teken te geven, waardoor de automobiliste, M. H.I.M. uit Waddinxveen, haar niet meer kon ontwijken. De bromfietser I.S. uit Zevenhuizen moest zaterdagmiddag om vier uur naar het ziekenhuis in Gouda worden ver voerd ter behandeling van de gekneusde ribben en (vermoedelijk) de hersenschud ding die hij opliep doordat hij opbotste tegen een aanhangwagen van een daar rij dende tractor. De man had, ondanks waar schuwingen van omstanders, niet in de gaten gehad dat de tractor zeer langzaam reed. Doordat de Waddinxveense autobe stuurder M.V.I.M. dinsdagmorgen om acht uur geen voorrang verleende op het Koninging Wilhelminaplein ontstond een aanrijding die ernstige materiële schade teweegbracht, waarbij ook de auto’s van de heren A. van T. uit Waddinxveen en P.P.V. uit Ridderkerk waren betrokken. Donderdagmiddag moest de brandweer uitrukken voor een enigszins uit de hand gelopen vuilverbranding aan de Hene gouwerweg ter plaatse van de tuinderij Verweij. Een hoeveelheid vuil, die op het terrein van deze tuinderij werd verbrand, veroorzaakte een hevige rookontwikke ling. Tengevolge van de heersende oos tenwind veroorzaakte dit voor het verkeer op de Henegouwerweg veel hinder. De door de rijkspolitie gealarmeerde brandweer maakte met tien stralen lage druk een eind aan de brand, waarna het verkeer weer op gang kon komen. In de Immanuëlkerk had vrijdagavond een muziek- en zangavond plaats, die aangekondigd was als ’Streekmuziek school Konsert Programma’. Een loffelijk initiatief, want op deze wijze wordt de muziek en de beoefening daarvan op boeiende wijze naar de mensen gebracht. Ondanks het fraaie zomerweer was het kerkgebouw goed bevolkt, vooral met ouders van debuterende leerlingen. Zij raakten enthousiast over de resültaten van de docenten met het samenspel op blokfluiten, zang van eenvoudige volks liedjes en zelfs meer klassieke muziek. Er is duidelijk gedemonstreerd hoe plezierig het is om samen muziek te maken en hoe onder goede leiding een uitstekend peil is te bereiken. De nieuwe direkteur, de heer J. Veentra, gaf blijk van zijn moderne pedagogische opvattingen door de woelige schare jonge kinderen behalve een zekere vrijheid toch een strakkere lijn te doen volgen bij het samen spelen en zingen! Vrijdag 11 juni om 20 uur zal in de Jeruzalemkapel in Gouda een expositie van handgemaakte wandkleden van Nel Hagelen-Schilt worden geopend. Aan deze tentoonstelling werken verder mee drie leden van Kunstcentrum Burgvliet, Jackie Bouw en Cees Broehs met plas tieken en Kees Troost met keramiek. Ter opluistering van de opening zal Greet van Halewijn-Buijsman een korte voor dracht houden. Deze expositie loopt tot 27 juni, de openingstijden zijn dinsdags tot en met vrijdags van 14 tot 17 uur, zaterdag van 10 tot 17 uur, zondags van 14 tot 18 uur. Maandag gesloten. Op 19 juni zal in kasteel „De Zwalu wenberg” te Oldebroek (Veluwe) een ex positie geopend worden van werken van 26 leden van Kunstcentrum Burgvliet. Deze expositie duurt tot 19 juli. in kl. 14 j. Do. Vr. 8.15 u. Za. 7-9 u. Zo. 3-4 u. Na de pauze trad als gast in dit concert op de Brassband Voorwaarts die met een zestal nummers weer eens blijk gaf van zijn vakmanschap. Uiteraard in de nieuwe uniformen! Pim de Koning gaf in ’’Pavana” van M. Ravel blijk van zijn talenten op de piano, waarna Jaap Nieuwenhuyse op het orgel werken van Bach en Stanley ten gehore bracht en duidelijk de mogelijkheden van dit instrument demonstreerde. Het slot van de avond betekende nog een optreden van de samenspelklas met verschillende volksliedjes en oude wijs jes en een uitbundige ovatie gaf uiting aan het meeleven van het publiek. De kerk vormde wat akoestiek en sfeer betreft, een uitstekende entourage. H.K1. Let op de aanvangstijden: Do. en Vr. en Za. alleen 7.30 u. Zo. 3-7.30 u. Ma. en Di. en Wo. 7.30 u. Zo is het in de bioscoopgeschiedenis niet eerder ge beurd. Grote, boeiende creatie van ROD STEIGER, verder met: Christopher Plummer, Orson Welles, Jack Hawkens, Virginia McKenna Een onmetelijk schouwspel, nog maar zelden zag men het oorlogsgebeuren zo compleet. - Kleuren - 14 jaar. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5