Be Fair volleybal over Sfeervol diner huldigen trouwe leden Avifauna PROGRAMMA SPOR TWEEK WADDINX VEEN Geef vader boek!! een van Eeuwen Middenstand op stap met 400 65-plussers Bejaardenreis 1971 ging de grens Vaderdag Tips!! Weekblad voor Waddinxveen BB en brandweer IIC van Oranjescbool bijna opgeknapt Geslaagd in Brandwachten bevorderd Nieuws van Concordia Waddinxveen atletiek Uitslag loterij De Zonnebloem Nieuw bestuur H I Pagina 3 W elkom Buitenland BB Citroen Jenever Rum Sherry Tijdens bindingsa vond Citroen Brandewijn Brandewijn Vieux Jonge Jenever Oude Jenever Whisky Port Cognac Gin Geslaagd 27e Jaargang nr 2240 Donderdag 17 juni 1971 Uitgave Drukkerij Veldwijk NV Direktie J. B. Veldwijk RedaktieC.J.M.R. v.d. Bas Exploitatie F. van Kempen De georganiseerde Zelfbescherming Waddinxveen had maandag tesamen met de vrijwillige brandweer en de reserve-rijkspolitie haar jaarlijkse bin- dingsavond in de kantine boven de brandweergarage aan de Noordkade. Als eregasten waren hierbij aanwezig burgemeester Van der Hooft en de heer Den Broeder uit Gouda, die op deze avond de kring Zuid-Holland D van de Bescherming Bevolking vertegenwoordigde. De veertigste bejaardenreis voor Waddinxveense 65-plussers had vorige week plaats onder zeer gunstige weersomstandigheden. Met 398 bejaarden en verzorgers, het bejaardencomité, het bestuur van de Waddinxveense Middenstandsvereniging, medische dienst, politie en andere helpers startte ’s morgens om half negen aan de Stationsstraat de karavaan van zeven autobussen en veertien personenauto’s. Belangstelling Dank I U-' a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 17 JUNI 1971. (foto Sjaak Noteboom) vanaf 2.95 49.85 U bent van harte welkom bij Slijterij en Wijnhandel Tenzij anders aagnegeven vinden alle evenementen plaats op het complex van Be Fair en WSE in het Warnaarplantsoen. alle artikelen worden feestelijk voor U verpakt. Zaterdag werden in Alphen aan den Rijn de Goudse kampioenschappen meis jes gehouden, waaraan ook weer enkele Waddinxveense atletes deelnamen. Bij de D-meisjes op de 60 meter waren dat M. Lindhoudt, A. van Vliet en G. den Besten. De eerste twee meisjes werden in hun series beiden 3e wat hen geen plaats in de finale betekende, welke wel werd behaald door G. de Besten die haar serie won. In de finale werd zij tweede in dezelfde tijd als de winnares. 18.00 uur: 18.30 uur: 19.00 uur: 19.30 uur: 20.00 uur: 20.30 uur: Brederolaan 4 Zuidkade 3 vormde kerk en bekleedt er verschil lende andere funkties. Hij zal gaan wonen in het vroegere, nu verbouwde huis van de heer Ming. De heer Bos kent deze streek goed. Hij werkte o.a. al eens in een christelijke school in Boskoop. Nu de heer Teule is benoemd tot leraar handenarbeid aan het christe lijk lyceum in Apeldoorn zal zijn plaats worden ingenomen door de heer Visser uit Rotterdam. Ook deze inder- wijzer is een voorstander van vrije ex pressie op school. De heer Visser be schikt over de akte tekenen en zal gaan studeren voor de akte handen arbeid MO. Voorzitter Van Ringelenstein krijgt een boeket met veertig rozen - één voor elke reis - van de heer Van Oort namens alle deelnemers. Achter de microfoon de heer Van Helden. Finale schoolvoetbal. Tevens een wedstrijd tussen een elftal van de leraren en een vertegenwoordigend MAVO elftal. Finale bedrijfsvoetbal, eerste wedstrijd. Wedstrijd Be Fair veteranen-Sportweek comité. Finale bedrijfsvoetbal, tweede wedstrijd. Optreden muziekvereniging. Finale bedrijfsvoetbal, derde wedstrijd. Optreden van de gezamenlijke muziekverenigingen. In Gouda slaagden voor het diploma mulo A de dames G. van den Berg, M. P. van Geffen en P. van der Hoeven en de heren C. G. van den Berg, D. M. Glas beek, I. Hendriks, A. Boom (met midd. dipl.j, P. T. Both (m.), J. C. Odenwalder (m.), I. Sietzema (m.), H. C. Pouderoyen (m.), C. Zuidam (m.), I. Asscheman (m.), C. Hogendoom (m.), G. F. Klinkert, H. A. de Water en A. van der Flier (m.) uit Waddinxveen. Vrijdag 18 juni: Concert Ned. Bachvereniging, St. lans kerk Gouda, 20 uur. Zaterdag 19 juni: Schapenscheerdersfeest Luifelbaan Vondelwijk, 9-14 uur Dinsdag 22 juni: Bekerwedstrijd WSE-Floreant Z, 18.45 u. Donderdag 24 juni: Vergadering gemeenteraad, gemeente huis, 20 uur. Advertentietarieven Losse mm-prijs 0,18 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters O (HR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: di, wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. Giro 47062 tnv Drukkerij Veldwijk NV Bank Coöp. Raiffeisenbank W’veen Sluiti ngstermij n Voor opneming van advertenties en berichten die dinsdagsmiddags na 12 uur binnenkomen in het Week blad van dezelfde week kan niet worden ingestaan sSswssass (foto Sjaak Noteboom) Hierna was het de beurt aan de mensen van de bescherming bevolking om te wor den gedecoreerd. De heer J. G. Driessen ontving de medaille en oorkonde voor 10 jaar vrijwilligers-dienst, terwijl een elf leden, de heren J. H. Oudendijk, W. A. Vos, C. de Joode, J. Benders, H. J. Vos kuilen, R. H. Bezoen, A. Voskuilen, E. L. Rijnbeek, D. Oskam, K. Schaart en P. Molenaar het jaarteken met oorkonde voor vijftien jaar trouwe dienst ontving. Zij ontvingen het ereteken uit handen Redaktie-adres Mauritsstraat 1, Moerkapelle, telefoon (01793) 520 (op werkdagen na 19 uur) Advertentie-afdeling Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, tel. (01828) 3088 Abonnementsprijs 2,67 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 7,35 per half jaar binnen verspreidings gebied en 12,35 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten Ook aan de sprint nam deel W. Bijl bij de meisjes B en werd via een 2de plaats in de serie 3e in de finale. De 600 mtr meisjes D werd een ruime overwinning voor G. den Besten, doch om duistere re den werd zij gediskwalificeerd. Hierbij werd M. Lindhout vijfde. Op de 800 mtr meisjes A werd C. Burghoorn derde, ter wijl zij bij het verspringen met slechts lut tele centimeters verschil tweede werd; een plaats die eveneens werd behaald door W. Bijl bij de meisjes B en G. den Besten bij de meisjes D, allen met verspringen. Zaterdag en zondag namen enkele jon gens deel aan de districts-meerkampioen- schappen van West II in Lisse. Hier be haalde C. Versluis en W. P. den Besten beiden een zeer verdienstelijke 4e plaats in resp. de 8-kamp bij de jongens B en de 5-kamp bij de jongens D. In de laatste groep werd M. Honkoop 11e. De voorzitter van de Middenstands- vereniging, de heer Van Ringelenstein, verwelkomde de aanwezigen en toonde zich er verheugd over dat ook deze dag weer zonder pech was verlopen. Tussen de gangen van het diner door speelde de muziek het ene vrolijke wijsje na het an dere. Velen zongen mee. Na de maaltijd werden door de heer Van Ringelenstein herinneringen verteld uit de eerste bejaar- dentocht in 1931 toen er twaalf bejaarden meegingen, die zelf hun consumpties moesten betalen! Nu bijna vierhonderd mensen, die dank zij de St. Nicolaasactie kan worden gefinancierd. Dank bracht de voorzitter aan allen die het plezierige verloop van de reis heb ben mogelijk gemaakt. „Hulde aan de pioniers van het eerste uur, een applaus voor hen en voor degenen die dit werk hebben voortgezet”, zo besloot hij. Wethouder H. Huizer sprak mede na mens burgemeester C. A. van der Hooft, die vanwege de Sportweek was verhin derd. Hij dankte de Middenstandsvereni- ging voor deze jaarlijkse opoffering. Na- De heer W. A. I. de Winkel, hoofd Zelfbescherming Waddinxveen opende de avond met een kort woord van wel kom. Vervolgens gaf hij het woord aan de heer Van der Hooft. In zijn toespraak memoreerde deze dat we dankbaar moe ten zijn, nog steeds in een democratisch land te leven. Hij dankte voorts al de mannen en vrouwen van de vrijwilligers organisaties voor het feit, dat zij zich hiervoor beschikbaar willen stellen. Na zijn toespraak reikte hij aan een aantal brandweermensen de in het afge lopen seizoen behaalde brandweerdiplo- ma’s uit. Dit waren de heren L. de Vries (diploma persluchtmaskerdrager), W. C. Boeren, M. C. Kersbergen, A. P. N. Wal- laart, M. N. Vink en I. H. P. Mulder (di ploma brandwacht le klas), H. Rehorst, P. W. Kloet en W. I. F. de Boer (diplo ma brandwacht 2e klas). De deelnemers aan de cursus hoofd brandwacht, de heren P. Baan, A. van Nielen, R. den Haag, D. van Vliet en A. van der Spek waren allen geslaagd voor het schriftelijke deel van het examen. Zij moeten binnenkort nog mondeling - en exercitie-examen doen met uitzondering van de heer Baan die voor het mondeling werd vrijgesteld en alleen nog exercitie behoeft te doen. De burgemeester deelde mede, dat op grond van de resultaten zes brandweermensen waren bevorderd tot brandwacht le klas, t.w. de heren De Vries, Boeren, Kersbergen, Wallaart, Vink en Mulder. De heer Den Broeder reikte aan een vijftal brandweermensen het onderschei dingsteken uit voor vijf jaar bij de BB. Dat waren de heren I. Broer, M. C. Kers bergen, G. I. Huizer, D. van Vliet en H. van Vliet. De leden van de ’Openbare Vereniging voor Voortgezet Onderwijs in Samenwer kingsverband’ kwamen maandagavond bijeen voor een vergadering. Het bestuur werd als volgt samengesteld: Th. G. Blom, voorzitter, J. H. Ruiter, secretaris, E. E. Goldstein, penningmeester, A. Slinger en I. M. Gerretsen, leden. Als kandidaten voor het schoolbestuur van de samen werkingsschool Havo-Atheneum werden aangewezen de heren Blom, Ruiter en A. A. de Bruin. Mejuffrouw Elma Moons uit Wad dinxveen slaagde in Leiden voor het eind examen fysiotherapie. Voor de in Kunstmin in Gouda ge houden muloexamens slaagden voor het diploma A de dames G. v.d. Wal (met middenstandsdiploma), I. H. de Wilde, G. Zalm, C. van Beukelen, C. L. Boer, C. M. Borger, A. W. Verboom, L. Speelman, A. I. Trapman, J. A. Tromp, M. Ververs, I. F. van Hal, C. H. Admiraal, I. K. van den Berg, S. L. Manusama en E. Besseling en de heren D. A. van Vuuren en C. Ver sluis. Mej. T. F. van der Houwen uit Wad dinxveen slaagde voor het eindexamen MMS van de Rijksscholengemeenschap in Gouda. ZATERDAG 19 JUNI 8.30 uur: Bij de door notaris J. in ’t Hol gehou den trekking van de loterij van de thera- pieclub ’De Zonnebloem’ (chronisch zie ken) zijn de volgende prijzen gevallen. De hoofdprijs 300,is gevallen op lot nummer 1370, waarvan de winnaar al be kend is. Dat is de heer J. van der Eijk, Tuinbouwweg 10. Voorts loten die ein digen met het cijfer 1 geven recht op een prijs. De prijzen kunnen worden afgehaald op vrijdag 18 juni van 19 tot 21 uur en zaterdag 20 juni van 14 tot 1630 uur in het clubhuis van de speeltuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat. van de heer Den Broeder, die alle vrij willigers van de diverse organisaties dankte voor het werk wat zij deden en nog steeds doen en waarop, met name waar het de B.B. betreft, soms wel eens gering schattend wordt neergekeken. Hij zag in dit verband enig verschil tussen B.B. en brandweer. „De laatste treedt natuurlijk vrij regelmatig naar buiten voor hulpver lening, terwijl de B.B. al maar aan het oefenen is voor iets wat naar wij hopen nooit zal gebeuren,” aldus de heer Den Broeder. Ook voerde het woord de commandant van de vrijwillige brandweer, de heer A. M. Zwambom. Hij feliciteerde alle gedi plomeerden en gedecoreerden en bedank te hen voor hetgeen zij hebben gedaan. De heer De Winkel sloot het officiële gedeelte van de avond af, waarbij hij te vens afscheid nam van de heren K. Schaart en P. Molenaar die wegens het bereiken van de ’pensioengerechtigde’ leeftijd de B.B.-dienst zullen moeten ver laten. Hij reikte hen namens het gemeen tebestuur een boekje met ansichten van oud-Waddinxveen uit. Hierna bleef men nog enige tijd ge noeglijk bijeen om te kijken naar dia’s, vertoond door de heer Zwambom, van diens reis naar Amerika en om vervol gens nog een rondje te kienen. Na de felle brand in de Willem van Oranjeschool van enige tijd geleden viel er heel wat op te knappen. De werkzaamheden zijn nu bijna achter de rug en deze week werden alle loka len in gebruik genomen. Na de grote vakantie zal de Willem van Oranjeschool zijn nieuwe hoofd, de heer Bos uit Heukelum (bij Leer dam) kunnen verwelkomen. De heer Bos is opvolger van de heer Ming die vorig jaar met ziekteverlof ging. Zijn taak werd tijdelijk waargenomen door de heer Visse. De heer Bos is thans hoofd van een kleinere school in Heukelum. Hij is daar ouderling van de Nederlands her- duidelijke overwinning behaald. De training van alle groepen van Be Fair volleybal zal per 21 juni worden be ëindigd. Het vroegtijdig einde vindt zijn oorzaak in het veelvuldig verzuim tijdens de trainingen. De vakanties zijn hier niet vreemd aan. De heer Van Helden sprak namens al de bejaarden ook dit jaar weer het dank woord. „De dag zal onvergefelijk zijn”, zei hij. „We waren altijd al zeer tevreden, maar nu bij deze veertigste keer extra dank en hulde voor al de medewerkers en medewerksters.” Aan de voorzitter werd een bloemstuk- je aangeboden. Een spontane ’polonaise’ op de tonen van de muziek besloot het feest. De lange stoet kwam via de Noord kade weer binnen en luid getoeter deed de buurtgenoten kond, dat de Bejaarden reis 1971 weer tot een goed einde was ge bracht. H. KLIINSMA. Uitgeleide gedaan door vele belangstel lenden vertrok de stoet vol goede moed naar de reisdoelen in Zeeland, Brabant, België en (terug) Alphen a.d. Rijn, waar het diner zou worden genuttigd. In opgewekte stemming nam ieder zijn plaats in en er werd richting Rotterdam gekoerst. De Deltawerken voorbij, zon der halt te houden, linea recta af op het schone Zeeuwse land „waar het leven goed is” volgens de reclames. Met volle teugen werd genoten van het immense groen op de wijde vlakten met grazend vee of van velden met graan en aard appelen. Via steden en dorpen, waar velen nog nooit geweest waren kwamen we einde lijk in Zierikzee, een stad vol schoons uit de oudheid met zijn smalle straatjes en ongelijke trottoirs en buitenom de vis- sershaven met vele schuiten en loggers. Hoewel Zierikzee toch een toeristen plaats is trok dit grote gezelschap uit Waddinxveen op het Marktplein de nodi ge belangstelling. Na een wandeling door de straatjes (waarin de geur van gerookte paling en Zeeuwse babbelaars hing) trok ken we de grote zaal van het café waar de koffie werd geserveerd. Het werd een geroezemoes van stemmen na het ont moeten van kennissen, die men soms in tijden niet had gezien. Echt een reünie voor velen. De koffie én het apperitiefje waren voortreffelijk. Verder door het Zeeuwse land. Over de machtige Zeelandbrug, langs Colijnsplaat en Kats naar Goes en toen oostwaarts naar Brabant. Op Bergen op Zoom aan en vervolgens naar Roosendaal, door St. Willebrord (’t Heike), Prinsenhage en Chaam (waar een Waddinxvener een grote camping heeft) richting Baarle- Nassau aan. Hier kwamen we in België (een buiten landse reis dus!) en kwamen we in de unieke situatie, dat de ene helft van de straat Nederlands is en de andere kant de Belgische straatnamen ziet en winkels met Franse of Vlaamse artikelen en prijsaan duidingen. Een belevenis, deze bejaar denreis tot zelfs over de grenzen. Door schitterende bossen, met veel na tuurschoon, het golvende, afwisselende landschap reden we naar de lunch in hotel ”De Engel” op het Landgoed ’Schalui- nen’ in Baarle-Nassau-Hertog. Kosten noch moeite waren hier gespaard om het grote gezelschap ’buitenlanders’ gastvrij te onthalen. Het was een ’vreedzaam’ ge zicht al die hongerige Waddinxveners te zien schransen. En toen wilde natuurlijk iedereen kaarten uit het ’buitenland’ naar kinderen of kleinkinderen in het ’verre’ Waddinxveen sturen. In de sporthal De Springers in Gouda had zaterdag een volleybal-ontmoeting plaats tussen de districten Delft, Leiden en Gouda. Tegen de overgangsklasse- teams van Delft en Leiden moest een combinatie van dames van Radius/MVC en Be Fair worden samengesteld. Tineke Mulder, Joke Appel, Sylvia Manusama en Jopie de Vries deden van Be Fair-zijde mee. Werd de eerste wedstrijd nog ter- nauwernoood van het Leidse Dio verlo ren, op het Delftse Achillespees werd een mens het college van burgemeester en wethouders bood hij een ’rondje’ aan dat uiteraard met applaus werd begroet. Mejuffrouw Van Dijk bracht in een gedicht naar voren hoezeer zij ook deze dag weer was getroffen door de verzor ging ’tot in de puntjes’ door de actieve Waddinxveense middenstand. Voor de medewerking van de rijkspolitie en nota ris I. in ’t Hol bood het bestuur van de Middenstandsvereniging bloemen aan. In opperbeste stemming werd eindelijk de terugreis aanvaard. Over Ulvenhout en de Moerdijkbrug naar Rotterdam (Hille- gersberg) en door de nieuwe stadswijken richting Alphen aan den Rijn. In ’Avi fauna’ was alles op de komst van de Wad dinxveners ingericht. In de grote feest zaal was voor iedereen plaats aan de lan ge tafels met bestek en bloemen. Muziek speelde ter verwelkoming. DONDERDAG 17 JUNI 19.00 uur: SNIEPKWARTIER. Wielerronde van Waddinxveen door de beste amateurs van Nederland. Voorwaar wederom een groots spectakel. Bij de intocht van de Goudse Avond vierdaagse morgenavond in Gouda, zal de Waddinxveense Muziekverening Con cordia een ’erebaan’ vervullen. Uit de vele andere deelnemende korpsen werden de Waddinxveners uitverkoren om de de feestelijke stoet te openen. Zaterdag 26 juli zal ’Concordia’ deel nemen aan een groot muizikaal concours in Diepenveen. DINSDAG 22 JUNI 9.00 uur: Schoolsportdag. s

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5