Wijkverwarming vanavond raad en gat van voor Vertrouwenscommissie schrijft W aan en Anjerdag Geslaagd 10 Ruilbeurs Opbrengst collecte WSE-toernooi om v. d. Starren-bokaal Diploma-uitreiking huishoudscholen Jaarvergadering van Raiffeisenbank 3 LANGSPEEL PLATEN Patat en gehakt W niet te vangen 3/4 miljoen „DE LANTAARN” in geïrriteerd Geschenk-aktie Kruisvereniging „Alternatieve” raadsleden helpt tijdens uw vakantie ZATERDAG SCHAPEN SCHEREN Onafhankelijk Nieuwsblad son Abonnementsprijs is Doktersdiensten 90 cent Swanla „DE BRUG” Emotioneel De Direktie. Gat 0 De ’wijkverkleumden’ (citaat hr. Barth D’66) van de Vondelwijk kunnen gerust zijn. Wélke oplossing er vanavond door de gemeenteraad ook wordt geprefereerd, beide beloven alle goeds voor het stookseizoen dat in septem ber weer een aanvang zal nemen. De gehele rel rond de door B en W voorgestelde en de door verschillende raadsleden aangevallen oplossing voor het wijkverwarmingsvraagstuk heeft zich nu toegespitst op een verschil in aanpak, waarmee die raadsleden, naar hun zeggen, ca. 750.000 goedkoper uit zijn dan in de door het college (wet houder Ph. Kroes) voorgestelde opzet. In de perikelen rond de wijkverwarming spelen ook de direkte be langhebbenden een rol. Hieronder drukken wij een brief af die de Vertrouwenscommissie onlangs stuurde naar het college van B. en W. SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST De abonnementsprijzen van de nieuwsbladen zullen per 1 juli 1971 worden verhoogd met 31/» cent per uitgave. Deze verhoging is afgestemd op de verhoging der abonnements prijzen van de dagbladen op diezelfde datum met 20 cent per week. Het bestuur van de Vereniging de Nederlandse Nieuwsbladpers, dat deze abonnementsprijsverhoging dringend noodzakelijk acht, heeft aan het ministerie van Economische Zaken onthef fing gevraagd van de Prijzen- beschikking Goederen en Diensten 1970. De abonnementsprijs van ons blad wordt per i juli a.s. 3,10 per kwartaal. i l Weekblad voor Waddinxveen Luifelbaan, 9-16 uur. DONDERDAG 24 JUNI 1971 ’De Vertrouwenscomissie’ (Advertentie) (Advertentie) voor slechts 27e JAARGANG - Nr. 1241 Van de scholengemeenschap De Drie star slaagde voor het eindexamen havo de heer L. van Pelt uit Waddinxveen. A. Cuperus, P. Grootendorst, mej. A. den Bruijn en J. van den Heuvel uit Wad dinxveen slaagden bij de Driestar voor het onderwijzersexamen met hoofdakte. Aan het St. Antoniuscollege in Gouda is geslaagd voor het diploma hbs-B Hans van Fulpen uit Waddinxveen. Van de Goudse rijksscholengemeenschap slaag den voor dit examen de dames I. Besse- ling, L. M. Boere en J. M. de Nie en de heer G. E. Peters. De kollekte voor Oost-Pakistan, die zondag j.l. in de Herv. Kerk gehouden is, heeft opgebracht 5.726,42. In dit alternatieve plan - dat het fiat heeft van de financiële commissie waar in de fraktievoorzitters van PvdA, KVP, D’66, CHU en AR zitting hebben - valt een flink deel (twee ton) van de afschrij ving weg, want niet de gehele installatie De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Mr. J. KLAASESZ. Dit wordt de nieuwe Raiffeisen bank aan de Kerkweg. U kunt hier meer over lezen op pagina 3. (foto Sjaak Noteboom) Kerkweg 191, Waddinxveen Telefoon (01828) 5325 (ook verkrijgb. op de markt) ZATERDAG Dr. C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telefoon 2676 Apotheek Van Doom, Prins Bemhardlaan 3, tel. 4162 ZONDAG E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, telefoon 2078. Apotheek diendoende arts. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Normaal 1.10 Dit weekeind tezamen voor slechts Mej. I. M. Appel en de heer R. H. de Nie slaagden aan het Coornhertgymnasi- um in Gouda voor het diploma gym nasium A. De leden van de Coöperatieve Raiffei senbank Waddinxveen komen dinsdag avond 6 juli bijeen in het gereformeerd verenigingsgebouw aan de Stations straat voor de traditionele vergadering over het jaarverslag 1970 dat een omzet te zien geeft van 400 miljoen. De heren G. Bos en P. Noordam, resp. lid van de raad van toezicht en van het bestuur, zijn aftredend en herkiesbaar. In de plaats van het bestuurslid L. A. de Jong, die de leeftijdsgrens heeft bereikt, wordt voorgesteld oud-wethouder F. M. van Tol te verkiezen. De privé aktie voor een geschenk aan Prins Bemhard op zijn zestigste ver jaardag van burgemeester C. A. van der Hooft is een succes geworden. De heer Van der Hooft vertelde ons dat er nu ruim negenduizend gulden bin nen is en dat er door vrijwel alle Waddinxveense bedrijven en midden standers aan is bijgedragen. Over de kritiek op zijn aktie: „Ach, ik wilde niet zeggen wat het wordt, he? Het is een verrassing voor ieder een, maar in de eerste plaats natuur lijk voor de prins.” Wat het dan wel voor een geschenk wordt vertelde de burgemeester ook ons niet. Wél wilde hij kwijt dat het een privé-geschenk is. „Ik vind dat we dat best mogen gunnen aan onze ere burger,” was zijn commentaar. De heer M. v.d. Pol, voorzitter van de contactcommissie van de Zevenhuizense huishoudschool Swanla reikte vorige week ook diploma’s uit aan leerlingen die de drie-jraige cursus hadden volbracht. Ook hier ging het er feestelijk toe. Lenie Both, Cora Broer en Maaike van den Heuvel waren de Waddinxveense meiskes die hun diploma in ontvangst konden nemen. In de christelijke huishoudschool De Rank is vorige week op feestelijke wijze afscheid genomen van een nieuwe ’lich ting’ afgestudeerde leerlingen. Het was een vrolijke avond met veel muziek, dans jes, voordrachten etc. Afscheid werd ge nomen van de bestuursleden mevrouw E. de Boer-Borg en de heer A. van der Knijff, terwijl ook de docenten mevrouw F. H. van den Broek-Oortwijn, mevrouw A. Schildt-van Leeuwen en mejuffrouw H. E. Hogervorst de school gaan ver laten. staat zouden zijn om een paar behoorlijke buizen in de grond te leggen (lekkende buizen onder de grond waren de hoofd oorzaak van de moeilijkheden - red.)? Overal ook in Waddinxveen liggen gas leidingen onder een druk van 40 atmos feer, er liggen waterleidingbuizen, noem maar op. Maar dit zou niet kunnen Wij geloven dat gewoon niet.” Geïrriteerd is D’66 door de stroeve houding van het college jegens de alter natieve voorstellen van de raadsleden van D’66, PvdA en KVP. „Het college is zelfs niet bereid geweest onze voorstellen te overwegen,” vertelt de heer Van Vloten. Enfin, komt u vanavond maar eens luisteren en kijken naar de ’continuing story of’ de Vondelwijkse wijkverwar ming. WSE houdt zondag 22 augustus het tweede toernooi voor de Dirk van der Starre-bokaal. Behalve de organiserende vereniging nemen negen elftallen deel die in twee poules wedstrijden van twee maal vijftien minuten gaan spelen. De beker is nu in het bezit van Waddinxveen. De andere deelnemers zijn Nieuwer- kerk, Weteringse Boys, MSV T9 uit Montfoort, RKSVM uit Monster, Moer- kapelle, DSO uit Zoetermeer, GDS uit Wateringen en Sint Lodewijk uit Rotter dam. Van de derde klas theoretische richting slaagden: Riet Beekhuis; Tonnie Brand- se; Anja de Bruin; Rita van Dijk; Ellie Feunekens; Joke van Gils; Lettie Har dendood; Liny Hoogendoorn; Marja Metten; Ank de Peinder; Ada van der Schee; Margo Sliedrecht; Angela Slot en vijf meisjes uit andere gemeenten (een herexamen). Van de derde klas praktische richting kregen het diploma: Hannie Bras; Mari an van Muyen; Jannie Oudijk; Simonne Heeren; Joke Kijk in de Vegte; Miep Verbeek; Gerry van Aalst; Ans van Dijk; Anja Huurman; Annelies van der Krans; Willie van der Laan; Erna Monster; Ger da Monster; Qurien Velberg en drie meis jes uit Boskoop. Drie leerlingen werden afgewezen, een herexamen. Het Anjerfonds Zuid-Holland ver richt reeds 23 jaar in dit gewest (buiten Den Haag en Rotterdam, die eigen Anjerfondsen hebben) zijn belangrijke arbeid pp cultu reel gebied. Juist in de afgelopen jaren bleken talrijke muziek-, zang-, toneel- en jeugdverenigingen en ook musea door steun van het Anjerfonds in staat, hun werk ten behoeve van de gemeenschap in dit gewest voort te zetten of uit te breiden. Het Anjerfonds kan die steun ech ter slechts geven indien men be reid is de Anjercollecte - voor naamste bron van inkomsten van het fonds - te steunen. Evenals vorige jaren zal ook nu weer op of omstreeks de verjaardag van Prins Bemhard deze collecte worden ge houden. In verband met het bovenstaande wil ik u vragen: steun deze collec te zoveel als in uw vermogen ligt, opdat het Anjerfonds Zuid-Hol land zijn nuttige en zinvolle taak voor de cultuurbevordering in ons gewest kan blijven verrichten. De zinspreuk van het landelijke Prins Bemhard Fonds en de An jerfondsen luidt: ’Fua Res Agitur’: ’Het gaat om uw zaak!’ De heer Van Vloten van D’66 vindt dat het college de wijkverwarming van een te emotionele kant bekijkt. „Ja, ze zijn zo bang geworden door die ervarin gen uit het verleden dat ze bijna gevoels matig elke gedachte aan voortzetting van de wijkverwarming van zich afschuiven. Maar het is toch te gek dat we niet in wordt immers afgedankt. Bovendien de herstellingskosten vergen ’slechts’ 450.000. Voilé, het ’gat’ van 750.000 tussen de begrotingen in de plannen van B en W en die van de ’alternatieven’. En over dit punt zal het vanavond gaan. Het college van B en W zal zijn oude voorstel verdedigen. Wethouder Kroes vertelde ons vorige week al waar om: „Wij hebben nu jarenlang gesukkeld met die wijkverwarming. We willen nu niet weer het risico blijven lopen dat er moeilijkheden komen. Met het door ons voorgestelde plan zijn we daar voorgoed van af.” B. en W. zetten bovendien en kele vraagtekens achter de berekening van de alternatieve voorstellen. J. v. d. Drift) Hoera, Hoera, Hoera. Het is weer voor elkaar. Want we gaan ons nu bezinnen. En aan iets anders beginnen. Neem nu eens patat met vlees Dat wordt pas ’n weekend- feest. Dit weekeind als reclame (tegen inlevering van deze bon). Keuze uit o.a. Hawaii muziek Musette klanken Dixieland Gospelsongs Zuid-Amerikaans Sprookjes ook verkrijgbaar p. stuk 3.98. Gramofoonplatencentrum weinigen bezitten de profetische gave een in de lijn der verwachtin gen liggende verlenging tijdig als irreëel te onderkennen. Opgemerkt zij, dat bij belanghebbenden vrij algemeen de mening heeft postge vat dat de eigen bijdrage een be drag in de orde van grootte van 1.000 niet zal overschrijden. Nu onze commissie optreedt als ge sprekspartner voor belanghebben den kan zij aan deze wetenschap niet voorbijgaan al was het slechts om de mogelijkheid te behouden te zijner tijd een dringend en zinvol en effect sorterend advies te kun nen uitbrengen. Nu drie partijen in het spel ron dom de centrale wijkverwarming zijn betrokken doet het vreemd aan om juist van de partij die part noch deel heeft in het ontstaan der technische onvolkomenheden een bijdrage van vijftig percent in de ombouwkosten te verlangen ter wijl men ook - zij het indirect - ook als inwoner van deze gemeente een offer moet brengen. Tenslotte dient opgemerkt, dat de vestiging alhier afhankelijk werd gesteld van het aangaan der in het geding zijnde overeenkomst zodat de gemeente in deze niet kan wor den vergeleken met een willekeu rige contractant welke zich voor een periode van tien jaar heeft ge bonden. De kruisverenigingen vestigen er de aandacht op, dat vakantiegangers, die in hun woonplaats regelmatig hulp ontvan gen van een wijkverpleegster, deze ver pleeghulp - in overleg met huisarts en de wijkverpleegster én in overeenstemming met plaatselijke regelingen - ook kunnen verkrijgen op het vakantie-adres. Dit kan bijv, het geval zijn voor het geven van injecties. De behandelend arts dient dan de betreffende vakantieganger een briefje met enige gegevens mee te geven. Wanneer iemand tijdens de vakantie ziek wordt en een arts raadpleegt, kan zo nodig op vertoon van de lidmaatschaps kaart van een kruisvereniging, ook de hulp van een wijkverpleegster krijgen. Als men nog niet lid is van een kruisver eniging, behoort een zogenaamd nood- lidmaatschap te worden aangegaan. Buitenlanders, die in ons land hun va kantie doorbrengen, kunnen bij ziekte eveneens hulp van een wijkverpleegster krijgen. Ook die patiënten dienen eerst een arts ter plaatse te consulteren. Deze kan de patiënt indien nodig naar een wijkverpleegster van één der kruisvereni gingen verwijzen. Alvorens in te gaan op uw brief van 10 juni mag worden opgemerkt, dat onzerzijds grote waardering bestaat voor de open en informele wijze waarop de besprekingen met uw col lege konden worden gevoerd. Uitgaande van het gegeven, dat wij de redelijkheid van uw voorstel tot ontkoppelen niet ontkennen, mogen de door u gestelde vragen als volgt worden beantwoord. 1. Het bedrag van de ombouw van 2.600 ontmoet geen bedenkingen nu uit ingewonnen adviezen is ge bleken, dat dit bedrag moeilijk kan worden onderboden. Hierbij zijn wij ervan uitgegaan, dat zijn inbe grepen de kosten tot ongedaan making van de gevolgen van nood zakelijke hak- en breekwerk. 2. De technische installatie, zoals aangeboden in de offerte van 9 fe bruari is kwalitatief zeker aan vaardbaar. Als bezwaar wordt wel gevoeld het ontbreken van alter natieven met betrekking tot plaat sing en aard van de ketelinstallatie. 3. De vaststelling van de eigen bij drage op 1.300 wordt dezerzijds gezien als een te waarderen ope ningsbod waarin niet is verdiscon teerd het gegeven, dat velen in hun woning voorzieningen hebben aan gebracht waardoor voor hen de minst kostbare wijze van omscha kelen onhaalbaar is geworden. Weliswaar is de overeenkomst voor tien jaar aangegaan doch Want, waarover de discussies ook gaan vanavond, voorop staat dat er in het najaar warmte moet zijn in de Vondel wijk. Wat is nu het geschil, dat in enkele kranten al wat paniekerig werd aange duid met ’schandaal’? Over de eengezinswoningen, die elk een eigen ketel moeten krijgen en waar voor de gemeente aan de bewoners een bijdrage ineens zal verstrekken van 1300, is men het eens aldus de infor matie die tot nu toe beschikbaar is. Dat kost de gemeente 750.000. Ook is er geen verschil van mening dat de oude installatie, die nog voor een waarde van 450.000 in de gemeentelijke boeken voorkomt, moet worden afgedankt. Maar waar het college voorstelt om bij elk flatgebouw, elke school, bij de win kelgalerij en de bejaardenwoningen een ketelhuis te bouwen (kosten 1 miljoen, afschrijving van de wijkverwarmingsin- stallaties die voor deze gebouwen nu nog bestaat 700.000), daar zeggen verschil lende raadsleden:Nee, laat voor die ge bouwen de wijkverwarming geheel repa reren, leg nieuwe leidingen aan en pro beer het dan zo.” In het clubhuis van de speeltuinvereni ging De Paddestoel wordt zaterdag - be gin om 14 uur - weer een ruilbeurs ge houden. -s

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1