Gesloten Vondelwijk krijgt warmte m Geslaagd Raiffeisenbank zet meer om in 70 Sint Josef school wint schoolvoetbaltoernooi 4 croquetten halen, 3 betalen en wat voor Croquetten m.m. PRINS BERNHARD BLIJ MET WADDINXVEENS GESCHENK Raad ondergaat complete gedaanteverwisseling besloten vergadering PRETTIGE VAKANTIE! „DE LANTAARN” SNACKBAR BIJ DE vele bedrijven Puch maxi met voor- en achtervering 620— Happy end van volkstoneel in Onafhankelijk Nieuwsblad Doktersdiensten DEZE WEEK ALBUM 3 LANGSPEELPLATEN MUZIKflBL Warmte Ontvangst op Soest dijk Sportweek 1971 afgesloten Rond Nu bijna 25 miljoen krediet KRAIJESTEIJN Het ligt voor de hand om als journa list moord en brand te schreeuwen over de wijze waarop de Wad- dinxveense ’volksvertegenwoordi gers’, raad en college, omspringen met het begrip openheid. Dat doen wij dit keer niet, want, zo als het al door één raadslid werd gesteld, die beslotenheid leidde dan toch maar tot een akkoord waardoor de Vondelwijk nu wel zo ongeveer zeker kan zijn van warmte in de komende herfst en winter. Wie érg kritisch wil zijn, vraagt zich dan natuurlijk meteen af wat er dan eigenlijk mis is tussen de ge zamenlijke bestuurders van deze gemeente als er alleen maar in het geheim ’gecommuniceerd’ kan worden. Nu had burgemeester Van der Hooft - dat was buiten in ieder geval duidelijk te horen - vrijdagavond wel andere zorgen aan zijn hoofd dan nog te moeten denken aan dat wachtende publiek. Voor al uw schoolbenodigdheden naar Boekhandel Veldwijk nv Delegatie De Coöperatieve Raiffeisenbank Waddinxveen heeft in 1970 een omzet stijging van 63,9 miljoen geboekt, waardoor de totale omzet van de bank kon worden gebracht op 372 miljoen. De winst bedroeg 64.400, terwijl deze in 1969 ruim duizend gulden minder was. Ondanks deze winstdaling spreekt het bestuur van de bank in het jaar verslag toch over een topjaar. Het balanstotaal steeg met ruim vier miljoen gulden naar 43,3 miljoen. De spaarders legden 3,8 miljoen meer in, waar door de bank nu het beheer heeft over 34 miljoen aan spaartegoeden. Het bedrag in rekening-courant ging omhoog met twee ton naar 7.8 miljoen en er werden in 1970 leningen verstrekt ter waarde van 9,5 miljoen waarmee het totale uitstaande bedrag de 25 miljoen dicht naderde. Aan aflossingen werd 3,5 miljoen ontvangen. De reserve van de bank nam toe tot 855.300. Het bestuur stelt voor hier bij ook te voegen de winst over 1970. Wél willen wij even kwijt dat het ge meentebestuur zich gedurende de ze dagen - hoe anders dan wij ge wend zijn - geen goed gastheer heeft getoond. Het publiek, voor het merendeel belanghebbende Vondelwijkers, werd een keer, zij het slechts tijdelijk, de zaal uit ge zet en gedurende de tweede avond bleef niet alleen de toegang tot de raadzaal gedurende anderhalf uur dicht, de kleine schare belangstel lende mocht zeifs het gemeente huis niet binnen! Maar dat het tijd wordt voor een gemeentelijke functionaris die het klappen van de public-relations- zweep kent en die de juiste beslis singen weet te nemen om de on gemakken voor publiek en pers tot een minimum te beperken, dat heeft deze situatie toch weer eens duidelijk geïllustreerd. KvdB ELZENHORST had ingediend. Toen echter had het college zich onder krachtdadige aan voering van de heer Vander Hooft met hand en tand tegen de komst van dit ’alternatieve kuiken’ verzet. 14.95 h" Regeling Een serene rust daalde vrijdagavond om een uur of negen neer over de hoofden van Waddinxveens verzamelde vroede vaderen. Na anderhalve avond van beurtelings in het geheim tumultueus vergaderen over de Von- delwijkse wijkverwarming gaf burgemeester Van der Hooft met sonore stem een beschrijving van het ei dat door het gezamenlijke college was uitgebroed. Een koekoeksei, want de burgervaderlijke beschrijving was bijna woorde lijk dezelfde als het voorstel dat de financiële commissie donderdagavond al T Weekblad voor Waddinxveen 27e JAARGANG - Nr. 1242 DONDERDAG 1 JULI 1971 (foto Sjaak Noteboom) c. (Advertentie) i jg (Advertentie} telefoon 2068 J De laatste activiteiten van de Wad dinxveense Sportweek zijn zaterdag ge passeerd. Het slechte weer had vertraging in het schema gebracht, zodat de finale van de schoolvoetbal eerst nu kon wor den bereikt. Er werd ook nu weer vinnig gestreden om doelpunten en de meisjes supporters waren met spandoeken en toeters alom tegenwoordig! Een klein regenbuitje trachtte wel eens de vecht lust te bekoelen, maar het bleef bij ’bang- makertjes’. Behalve de al genoemde Waddinxve- ners en de beeldhouwster maakten van de delegatie deel uit wethouder P. Lips, de heer R. van Eist en mej. G. A. Hobbel vande afdeling interne zaken van het ge meentehuis, de heren M. C. Kloet en W. van Tri et als vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, de heer C. van Mourik na- mens de middenstand, mevrouw J. K. C. de Groot-Kleijer en mevrouw E. Kemp- kes-van der Hooft als huisvrouwen en de heer J. D. Geel samen met twee leerlin gen namens het onderwijs. Van de openbare lagere technische school in Gouda zijn de volgende leer lingen geslaagd: Theoretisch technisch onderwijs: R. D. Langendam. Meubelmaken Mb3: C. A. Bonefaas en J. G. M. de Heer. Schilderen S3: W. J. Hoogerdijk. Metaalbewerken Mt3: W. A. J. Droog en M. W. Goor. Metaalbewerken Mt3b: J. Dolfing. In stallatietechniek 14: G. M. H. Slot en F. de Wit? Elektrotechniek E4: H. L. Klatt, A. P. D. de Ruiter, B. Velberg en H. A. Velberg. Autoherstellen A4: R. van Ou denallen, M. W. Schouten, P. T. van Zwienen, H. Donker en H. T. J. van Paassen. Metaalbewerken Mt3i: A. de Vos. Aan de christelijke nijverheidsschool voor meisjes in Gouda slaagde voor het derde leerjaar LHNO (T-richting), Hen- nie van Rijswijk uit Waddinxveen. ZATERDAG E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, telefoon 2078. Apotheek diendoende arts. ZONDAG J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon 2979. Apotheek dienstdoende arts. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 (Advertentie) NIEUW gesproken dat het beeld naar Waddinx veen zou terugkeren, kreeg daarin niet zijn zin. „Het beeld blijft in de familie,” zo verzekerde Waddinxveens ereburger hem. Tijdens de thee en de limonade vroeg Prins Bernhard zijn gasten naar hun werkzaamheden en persoonlijke omstan digheden. Hij vertelde zeer geanimeerd over zijn werk als inspecteur-generaal van de strijdkrachten. Na ca. drie kwartier nam de delegatie afscheid van de prins en diens directe staf, mej. C. M. Gillis en mr. E. Vemède. De burgemeester vertelde dat het ge schenk de prins was aangeboden als be wijs van eerbied en dankbaarheid voor hetgeen hij, als ereburger van Waddinx veen, doet voor het gehele Nederlandse volk. „Hij heeft zich met name voor het bedrijfsleven, ook het Waddinxveense, erg verdienstelijk gemaakt,” zei de heer Van der Hooft. (J. v. d. Drift) Wilt u iets bijzonders halen en toch iets minder betalen, laat u dan niet verlijden en kom snel naar „De Lantaarn” rijden, want het is gewoon ’n waar genoegen om onze Cro- quetten te komen proeven, goud van kleur en buitenge woon van smaak. En dat is het tenslotte waar het om gaat. Dit weekeinde als reclame: Een delegatie van dertien Waddinx- veners onder aanvoering van burgemees ter C. A. van der Hooft trok maandag middag naar Soestdijk om daar Prins Bernhard het geschenk aan te bieden dat werd gerealiseerd via de inzamelingsaktie van de burgemeeester onder de Wad dinxveense scholen en bedrijven. Prins Bernhard was bijzonder verrast toen de schoolkinderen Anita de Vogel en William Jannes het cadeau onthulden: een bronzen kop, vervaardigd door de Haagse beeldhouwster Sybilla Krosch. „Ik zeg altijd ronduit hoe ik erover denk,” zei de prins, „en deze kop vind ik erg goed getroffen. Erg mooi.” Burgemeester Van der Hooft, die in zijn korte toespraakje de hoop had uit- Tijdens de raadsvergadering werd ook duidelijk gemaakt dat er aan het begin van het volgend stookseizoen in ieder ge val warmte zal zijn in de Vondelwijk. bracht een overwinning van de geselec teerde mavo’s: 13. Burgemeester Van der Hooft deed de prijsuitreiking met een woord van waar dering voor het onderwijzend personeel, de vakonderwijzers en allen die aan de organisatie van dit sportfestijn hebben meegewerkt. Tevens was het een slot woord voor de Sportweek-organisatoren. Ondanks alle tegenslagen kon worden ge waagd van een geslaagd sportgebeuren. MET (39 geestelijke liederen totaal 106 verzen). Gezongen en ge speeld door o.a.: 1. J.E. Koor, - Chr. Urker Vis- serskoor - Marika van Dongen - Piet Kiel - Chr. Mannenkoor „Sliedrecht” Jeugdkoor „Wa tergraafsmeer - Frans v. Til burg, enz. enz. Normale prijs 3 x 12,90 38.70. Nu slechts per album (Alleen tegen inlevering van advertentie). De Speciaalzaak voor Gewijde Muziek. Gramofoonplatencentrum „DE BRUG” Kerkweg 191, Waddinxveen Telefoon (01828) 5325 (ook verkrijgb. op de markt) Wethouder Ph. Kroes (wd), onder wiens vleugels de wijkverwarming hoort en die met een geheel eigen voorstel was gekomen, zat bij dat alles wat sip te kij ken. Hij was zijn ei niet kwijtgeraakt Zelden hebben wij een zo complete gedaanteverwisseling kunnen aanschou wen als die welke de Waddinxveense ge meenteraad eind vorige week bleek te hebben ondergaan. Waar donderdag avond de hartgrondigste verwijten tussen het college en de raadsleden tot bijna achter in de Vondelwijk te horen moeten zijn geweest, daar werden wij vrijdag avond bijna tot tranen toe geroerd door het ’happy end’ van dit vele bedrijven tel lende stuk volkstoneel. Zelfs de heer Barth (D’66), die de bur gemeester de avond tevoren nog verweten had het verschil tussen een vergissing en een leugen niet te kennen, toonde zich alleen nog maar ’blij en verheugd’. Hij gaf aan die innerlijke vreugde zelfs zó veelvuldig uiting dat zijn indrukwekken de woordenschat dienaangaande bij elk volgend agendapunt aan de perstafel werd geturfd. We kwamen aan achttien keer ’blij’, ’verheugd’, ’ingenomen’, aan genaam verrast’, enzovoort. De D’66er was eenvoudig niet meer kwaad te krij gen. Wij kunnen u niet vertellen wie of wat ervoor heeft gezorgd dat vrijdagavond zo nadrukkelijk de vredespijp werd gerookt tussen raad en college. Men besprak het vrijdag allemaal in een besloten vergade ring die anderhalf uur duurde. De scher mutselingen duurden ook toen nog voort want het buiten wachtende publiek - het huis der gemeente bleef voor zijn inwo ners hermetisch op slot - hoorde enige malen driftige slagen van de voorzitters hamer. Toen om negen uur de deuren open gingen voor pers en publiek was de zaak rond. Het alternatieve voorstel van de financiële commissie was nagenoeg vol komen overgenomen en het moest nu al leen nog even in het openbaar worden aangenomen. De vergadering verliep ver der dan ook op diktcersnelheid zodat de verslaggevers het allemaal konden op schrijven. Niemand vond het nodig een nadere De school St. Jozef bleef de winnaar van deze slag om de eretitel, evenals bij de korfbalwedstrijd. De einduitslag was: Sint Jozefschool 16 pnt, 2. Groen van Prinstererschool 15 punten (na strafschoppen), 3. Koningin Julianaschool 15 punten, 4. Eben Haëzer- school 12 punten (na strafschoppen), 5. Klaas de Vriesschool 12 punten, 6. Sint Paulusschool 12 punten, 7. Jan Ligthart- school 10 punten, 8. Rehobothschool 8 punten, 9. Mgr. G. A. Bekkersschool 5 punten, 10. Theo Thijssenschool 4 pun ten, 11. Willem van Oranjeschool 1 punt. De onbesliste strijd om de hegemonie tussen openbare en christelijke mavo- school (22) kwam ook nu niet tot een oplossing. Ondanks felle aanvallen en luid hoerageroep bij elk nieuw doelpunt, kwam de eindstand nu op 33. De open bare mavo won na strafschoppen. De strijd tussen selectie-mavo’s en leraren toelichting te verstrekken over wat zich allemaal achter de schermen heeft afge speeld. De debatten hadden tot een op lossing geleid en het was goed zo De Vondelwijk kan er nu op vertrouwen dat alles voor elkaar komt. De heer Van Gent (pvda) was de enige die de publieke tri bune excuus vroeg voor het geleden on gemak. „Maar,”, zo stelde hij,” u moet maar denken dat dit vervelende uurtje een gunstig resultaat heeft gehad.” Nadat alle raadsleden zich achtereen volgens hadden uitgesproken voor het voorstel en ook met roerende eensgezind heid gepleit hadden voor toezicht op de nu door de Amsterdamse Verwarming Maatschappij uit te voeren werkzaam heden door een onafhankelijk technisch bureau werd het voorstel zonder stem ming aangenomen. Dit staat er nu te gebeuren: a. Op 15 oktober a.s. is de volledige ont koppeling van de op wijkverwarming aangesloten eengezinswoningen (286) een feit; b. De gemeente koopt het warmteleve- ringscontract met de betreffende huis eigenaren af voor 1300 per woning, waarna de eigenaar zelf kan beslissen wie de installateur wordt van een nieuwe verwarmingsinstallatie; De eigenaar betaalt 1300 aan de ge meente, waarna deze de AVM op dracht geeft voor het installeren van een verwarmingsinstallatie in het be treffende huis; d. Indien een bewoner een lening zal moeten afsluiten om het vereiste be drag op tafel te kunnen leggen, dan stelt de gemeente zich garant voor rente en aflossing tot 1500. e. Een onafhankelijk technisch bureau gaat de huidige wijkverwarming in zijn geheel doorlichten en een voorstel indienen over wat er verder dient te gebeuren met de verwarming van de flatwoningen, de winkels, bejaarden woningen en veertig eengezinswoning- wetwoningen in de Vondelwijk. f. Bekeken gaat worden wat de finan ciële consequenties kunnen zijn voor de huurders van de aangesloten wo ningwetwoningen. g. Met de AVM worden onderhandelin- gen geopend over een door deze maat schappij aan de gemeente te betalen schadevergoedi ng.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1