Geschoren schapen fotogeniek als je t maar ziet! over contactlenzen Gouwe wint gemakkelijk BBK-werkgroep praat met gemeentebestuur u itbreidingspla n nen Je kunt nog wandelen Waddinxveen - aanpassingen controle in één hand |8r°rPtieh 1 few 'W ADMINISTRATEUR in Vakantieregeling slagers Vakantieregeling groentehandelaren Vakantieregeling bakkers Vakantieregeling melkhandelaren Spreekuren deskundig advies en ^voUedige service 11 Kü BOSS Groenswaarden Aandacht voor be De WONINGBOUWVERENIGING „WADDINXVEEN” I o <i Biiis A sö i BW wis Pagina 2 Langs Winterdijk I Scbapenscbeerdersfeest op de Luifelbaan In de polder Naar Boskoop De werkgroep ’’Ludieke Urbanisatie” van de BBK afdeling Gouda bracht vorige week een werkbezoek aan Waddinxveen. De werkgroep was hiertoe uitgenodigd door burgemeester C. A. van der Hooft. De vele akties van de werkgroep die verschillende problemen op stedebouwkundig gebied in Gouda betroffen, hadden de aandacht getrokken van de burgemeester. Daar ook Waddinxveen met de realisering van uitbreidingsplannen bezig is, stelde de heer Van der Hooft het op prijs met Ludieke Urbanisatie van gedachten te wisselen over verschillende aspekten in de uitbreidingsplannen. Aansluiting IWSU/ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 JULI 1971 (Advertentie) te Waddinxveen, vraagt voor spoedige indiensttreding Vereisten: Zelfstandig kunnende werken. Voldoende ervaring. In bezit van diploma M.B.A. IMM ver- mr. opticien J. GRIT contactlensspecialist Voor een bekwame kracht kan dit een levenspositie betekenen. Brieven met opgave van verlangt salaris vóór 22 juli a.s. te richten aan het kantoor van de vereniging, leplaan 65 te Waddinxveen. Geen bezoek, dan na op roep. Het SchapenscheerderSfeest met als extra attractie een foto-wedstrijd, waar voor de winkeliers van de Luifelbaan in de Vondelwijk aantrekkelijke prijzen hadden uitgeloofd, heeft aan alle ver wachtingen beantwoord. Het feest was al een week eerder gepland, maar het gure koude weer toen had de dierenvrienden bewogen om de ’’schaapjes op het droge” te houden! De heren van De Gouwe behaalden een (ruime) 10-0 overwinning op De Ysel uit Deventer. De IJsel, dat na deze neder laag definitief is gedegradeerd naar de derde klas, had er zelf al vóór de wed strijd geen geloof meer in. De Gouwe kon de score met de regelmaat van de klok opvoeren in een tamme wedstrijd, waarin doelman Bas den Oudsten op nieuw de grote uitblinker was. In de eerste periode opende Gijs v.d. Leden de score met een fraai doelpunt. Jan Kraan nam nummer twee voor zijn rekening na goed samenspel met Eef Overdam. Leo Nieuwenhuyzen benutte nog een numerieke meerderheid, zodat De Gouwe de eerste periode met een 3-0 voorsprong afsloot. In de tweede periode De pinksterdag zijn voorbij! Het was prachtig weer. Het zwembad had weer de nodige aantrekkingskracht. In het dorp werd gewandeld met veelal het Warnaarplantsoen als doel. Het wordt al een mooi dierenpark. Maarop andere wandelwegen zag men bijna niemand. Waar deze wandel- of fiets- wegen te vinden zijn? Ie periode 28 juni t/m 17 juli N.V. Steenland W. J. Los A. Kerver C. I. de Graaff Wed. J. van der Loo 2e periode 19 juli t/m 7 augustus L. Markus G. Huizer en Zn. T. Broer C. van der Spoel A. van Ardenne Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkster NH-Kerk: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur; woensdag van 19 tot 20 uur. 5 juli tot en met 24 juli: N. van Nielen, Brugweg 10 G. Kool, Sniepweg 6 H. Cammeraat, Zuidkade 232 N. Vermeulen, Jan v. Lennepstraat 16 C. A. Cammeraat, leplaan 19 C. van Leeuwen, Kerkweg 169 26 juli tot en 14 augustus D. Kool, Dorpsstraat 39 G. A. Vergeer, J. Campertlaan 34 C. J. de Bruin, Zuidkade 206 W. D. van Vuuren, Nassaulaan 38 C. van Leeuwen, Kerkweg 169 C. van Eijk, Sniepweg 7 C. van Leeuwen, Groensvoorde 16 28 juni t/m 10 juli J. van Triet, Brederolaan 15 T. de Vos, Stationsstraat 57 12 juli t/m 24 juli G. Bonefaas, St. Victorplein 4 J. Tol, leplaan 75-77 P. van Beek, Piet Heinstraat 8 19 juli t/m 31 juli W. Tanis, Amalia van Solmsstraat 3 26 juli t/m 9 augustus C. A. Zwijgers, Kon. Wilhelminaplein 3-4 W. Sekeris, Dorpstraat 23 9 augustus t/m 23 augustus K. Sekeris, Kerkweg 203 Remonstr. Gem.: 10.30 uur streekdienst te Nieuwkoop. Geref. Gem. Boskoop: 9.30 en 18 uur leesdienst. Brugkerk (NH): 9.30 uur de J. van den Heuvel, 18.30 uur kand. B. van ’t Veld, Amersfoort. korte tiendeweg 12 gouda tel. 1820-13033 kleiweg 108 gouda tel. 01820- 16033 kerkweg 189 waddinxveen tel. 01828 - 4303 ANNE-FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Maatschappelijk werkster (herv. centrum) woensdag 9-10 uur. Pedicure: eerste en derde dinsdag van de maand, 9 tot 12 uur. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma en za 19 uur, di, do en vr 7.45 uur, wo 7.45 en 19 uur: H. Mis. De tweede wandeling die we maakten in de avonduren (rond zeven uur) was Sniepweg - IJsermanweg - Van Dort Kroonweg - Piasweg. Een heerlijke rustige wandeling. Hier en daar was het gras gemaaid en rook het heerlijk naar hooi. In de brede tocht begint het al te leven. De wilde eenden met hun jongen hebben er al een thuis gevon den. Plotseling zie je een jonge haas wegrennen. Het koren of het bijna uit gebloeide koolzaad in. Alleen de Pias weg, nu eigenlijk nog maar een rusti ge landbouwweg, was nog wat druk met auto’s. Maar het was gemakkelijk De derde wandeling was op tweede pinksterdag ’s morgens. De auto heb ben we weggezet bij het Architecten bureau Stuurman. Toen langs de Winterdijk gewandeld, waar een tien tal jeugdige vissers bezig was een vis je te verschalken, waar het onkruid langs het pad weilig tiert - blauw, rood, wit, geel, in alle kleuren bloeit het onkruid, de lissen en de waterle lies. Een lust voor het oog. Ook hier weer vele watervogels, vooral eenden, meerkoeten, wulpen, zelfs een zwa nenmoeder met jongen, futen en noem maar op. Overigens een moeilijk pad om te lopen als het geregend heeft - dan moeten de laarsjes wel aan en door de vele brandnetels zullen de dames wel een broekpak moeten aan trekken. Voor de rijksweg 12 linksaf naar de Bloemendaalseweg - door Bloemendaal - wat mooi is het daar met de oude boerderijen - en bij het café „het baarsje” (even een verfris sing) linksaf en terug naar het uit gangspunt. Wandeltijd IJ uur. Wie we tegenkwamen op de Winterdijk? Niemand, tenminste geen wandelaars. Wel twee fietsers. Er zijn nog veel meer wandelingen te maken, maar dit was maar even een opsomming van zaterdag, zondag en maandag. Het is mooi in Waddinx veen, maar rondom de kom van het dorp is het nog mooier! N.N. EREN )ortieve rte mou k. 100? nde po i jacqi is. O.é nk en li Deze zaterdag hadden de geschoren beestjes niet veel last van de kou en kon den de talrijke toeschouwers dit zeer on gewone gebeuren op hun gemak gade slaan. Vier in het vak doorknede scheer der uit Breukelen, Zuilichem en Speuld, gestoken in Veluwse kostuums, kompleet met petje, deponeerden de langharige die ren een voor een op de straat van het pleintje, waar ze in een mum van tijd van hun overtollige vacht werden bevrijd en als geplukte kippen de vrijheid herkregen. Een wandel- of fietstochtje door de Vondelwijk. Langs het fietspad naar Boskoop (even de dijk op om de vele watervogels te zien), in Boskoop rechtsaf en langs de Noordkade (de oud-Waddinxveners noemen dit nog altijd het lege eind) waar de reigers zich laten zien en vele eendenmoeders met hun kroost rustig verblijven - en ook meerkoeten en andere watervo gels te zien zijn, Staringlaan, over de brug rechtsaf achter de flats langs over het grasveld, weer genietend van vogels die het hoogste lied fluiten en eindigen bij het fietspad naar Bos koop. Wij namen de auto mee tot dat punt en liepen ruim een uur over deze route. Het aantal wandelaars dat we tegen kwamen was nul. kreeg De Gouwe tot twee maal toe een numerieke meerderheid maar de thuis club wist hier niet van te profiteren. Toen bij de Waddinxveners Cees van der Linde uit het water werd gestuurd, scoor de men echter wel, Eef Overdam die was goed door gegaan (40). In de derde en laatste periode scoorde De Gouwe nog 6x, gelijkelijk verdeeld over beide. De doelpunten waren van Eef Overdam, Gijs v.d. Leden. Jan Kraan (2x), Dick Russ- ner en Henny v.d. Bosch. Doelman Den Oudsten had tussendoor nog een straf- worp gestopt. Vertegenwoordigers van de gemeente (behalve de burgemeester de heren Fran ken, v.d. Veen, van Eist, Labohm, Bak ker, Visser en Zwambom) en de leden van de werkgroep (Sonja Meijer, Ineke van Dijk, Theo den Boon, Karei van Waalwijk, Aad de Wit, Frits Stauthamer, Piet van Mook, C. Reylaarsdam en Cees Broehs) spraken met elkaar op het ge meentehuis. Er werd een rondrit door Waddinx veen gemaakt, waarbij vooral aandacht werd besteed aan de nieuwe wijken Groenswaard 1 en 2. Tijdens deze rond gang, die afwisselend rijdend en wande lend geschiedde, werd een bezoek ge bracht aan het Dienstverleningscentrum. In dit uniek ingerichte centrum (aldus de BBK’ers) voor bejaarden waar vooral de konversatieruimte veel bewondering af dwong, werd aan het gezelschap een ape ritief aangeboden. Na de lunch werd de middag in de raadzaal doorgebracht. De burgemeester toonde zijn erkentelijkheid voor de mo gelijkheid met de werkgroep over zijn ge meente van gedachten te kunnen wisselen en vooral ook het nog te realiseren Groenswaard te kunnen bespreken. Hij riep de medewerking in van de beeldende kunstenaars om het leefklimaat te beteren. Hierbij werd al gedacht aan een paar kleine pleintjes in Groenswaard 2. De stedebouwkundige van Stad en Land- schap, ir. Franken gaf een toelichting bij de plattegronden van Groenswaard 1, 2 en 3, waarbij uitvoerig op reeds aan wezige en toekomstige situaties werd in gegaan. Aan de werkgroep werd gevraagd zich onderling te bezinnen op een moge lijke vorm van medewerking aan de gemeente Waddinxveen. te doen. Wie we tegenkwamen? Een vader, moeder en twee kinderen die dezelfde route maakten maar in te genovergestelde richting. „Heerlijk om zo te wandelen,” was de begroe ting! En een eenzame fietser: de heer Boere, raadslid van de gemeente, die zei: „Als je het maar zien wilt dan is het hier mooi en behoef je nergens anders heen! Maar ze zien het niet!” 21 juni t/m 10 juli C. Koot, Groensvoorde 5 juli t/m 17 juli W. S., Zuidkade 12 juli t/m 31 juli K. van Tilburg, Winkelcentr. Oranjewijk 19 juli t/m 31 juli C. Kerver, Dorpsstraat 2 augustus t/m 14 augustus F. Versluis, Kerkweg P. C. van Beest, Luifelbaan Sonja Meijer dankte ir. Franken en de medewerkers van de gemeente voor de ontvangst. De gedachten, die in de werk groep leven betreffende ’’ludieke urbani satie” vinden volkomen aansluiting bij de gedachten die de heer Franken en zijn medewerkers blijkens hun toelichting aanhangen, aldus de kunstenares. Dit kompliment speelde ir. Franken door naar de gemeente. „Een stedebouw kundige met moderne opvattingen begint niets zonder de medewerking van de ge meente waarvoor hij plannen ontwerpt,” zei hij. De werkgroep Ludieke Urbanisatie gaf te kennen dit bezoek aan Waddinxveen te zien als een zeer geslaagde aanloop tot een vruchtbare samenwerking om aan de realisering van een goed leefklimaat van een gemeente in de regio te kunnen mee werken. Jehova’s Getuigen: do. 19.30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; zo 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do 19 uur, za 9 en 19 uur: H.Mis. De toeschouwers stonden meermalen van dit rauwe schouwspel te gruwelen. Men had de ’slachtoffers’ als ze vastgebonden werden, maar het viel allemaal erg mee. Er werden zo’n honderd schapen behan deld en honderden foto’s geknipt. Dit zo veelste initiatief van de ’Luifelbaners’ vond veel weerklank bij de toeschouwers. Ongetwijfeld zal dat ook aan de omzet in de winkels te merken zijn geweest en daar ging het uiteindelijk om. Het zijn daar ’’door de wol geverfde” zakenlieden. Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds H. Stolk, Scheveningen, 18.30 uur ds J. v.d. Heuvel. Bethelkerk (NH): 9.30 uur eerw. heer C. B. van Gils, Waddinxveen, 17 uur kand. M. D. Geuze, Utrecht. Immanuëlkerk (NH): 9.30 uur ds N. J. Flink, 19 uur ds M. Fokkema, Alphen aan den Rijn. Veren.geb. (Geref.): 9.30 uur ds B. Koek koek, 17 uur ds J. J. Bosma, Utrecht. Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds J. J. Bosma, 17 uur ds B. Koekkoek. •s; Z w

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 2