Bevorderd Publieke tribune ontruimd raad Na laaiende ruzie B en W het toch eens Amor raad in E? Op Waddinxveens grondgebied Twee aquaducten onder de Gouwe Vakantieregeling kruideniers Weekblad voor Waddinxveen Geslaagd AUTOSCHAC P.V. De Sperwer r; L- GLASBEEK Weer prijs voor Wim Derendorp F kenmerk voor vakwerk Kies een FOCWA-bedrijf 7 k f ITlJt F® -'h'''' Pagina 3 Nestor Vuur EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Boos Als de plannen van Rijkswater staat doorgaan dankrijgt Waddinx veen dit decennium twee superdure aquaducten onder de Gouwe door op zijn grondgebied op nauwelijks een kilometer afstand van elkaar! Het eerste moet de huidige, veel te smalle Gouwe-brug in de rijksweg tussen Utrecht en Rotterdam-Den Haag gaan vervangen. Het tweede aquaduct ligt in de nieuw getekende rijksweg 3 die Rotterdam een snelle re verbinding gaat geven met Am sterdam. In de krant 27e jaargang nr 1242 Donderdag 1 juli 1971 Uitgave Drukkerij Veldwijk NV Direktie J. B. Veldwijk RedaktieC. J. M. R. v.d. Bas Exploitatie F. van Kempen Het vrijdagavond - na anderhalf uur besloten overleg - gesloten akkoord over de wijkverwarming in de Vondelwijk bracht de hoog opgelopen ruzie tussen college en raad geheel tot bedaren. KVP-woordvoerder P. F. J. van Schie drukte het meesterlijk eufemistisch uit door te spreken van het ’herstel van de communicatie’. Wie donderdagavond óók in de raadzaal was geweest, kon zijn oren bijna niet geloven. Kenners hielden het er maar op dat de rustgevende en tegelijk charmante aanwezigheid van mej. mr. De Gans, de gemeentelijke raads vrouwe, voor een rustgevende invloed op de gemoederen had gezorgd. Advies Ja. V k. z. A A x 7’ .e'''' c “X i ATA f A A O „7/ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 JULI 1971 (Advertentie) Noordkade 24 Tel. 01828-2588 ocwn rarrmi' Bij wedstrijden zaterdag in Rotterdam waaraan acht ruiters van Manege Rei- gersburg deelnamen. Ook Wim Dee- rendop van Stal Deerendorp en Coote Evers en Esther Reparon van „De Goud se Hout” deden mee. Advertentietarieven Losse mm-prijs 0,18 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters Van de christelijke lagere technische school ’Nieuwe Vaart’ in Gouda slaag den: Metaalbewerken T: A. Asscheman. Me- taalbewerken P: W. A. J. Goosens, W. Ringenier, K. v.d. Hoek, C. Hogerbrugge, J. Molenaar, A. van Hoven, N. v.d. Vel de, B. Hofman, J. M. Hofman, C. Hoo- gendoorn en H. Kuiper. Timmeren T: H. J. Munneke. Timmeren T: H. J. Heij- koop, J. Hoogendoorn, D. J. Koster en P. M. van Wezel. Brood- en banketbak ken P: H. Broer, J. M. Hak en C. J. Slob. W| zijn Ud v*n Nederlands* Vereniging van CerroetedebedrfMb Giro 47062 tnv Drukkerij Veldwijk NV Bank Coöp. Raiffeisenbank W’veen Sluiti ngstermij n Voor opneming van advertenties en berichten die dinsdagsmiddags na 12 uur binnenkomen in het Week blad van dezelfde week kan niet worden ingestaan om ons dorp te vrijwaren voor de schan de geen warmte te kunnen leveren. Daar in is hij geslaagd. Ook heeft hij een eer volle schadevergoeding bewerkstelligd bij de AVM.” De burgemeester verweet de raads leden ook ’in klein comité’ te zijn gaan praten over dit voorstel van het college. „U had er de wethouder, de gemeente secretaris en de administrateur van het bedrijf bij moeten halen, dan had u met deskundige adviezen kunnen werken,” zei hij. Met deze uitspraak maakte de burge meester de heer Van Schie witgloeiend van nijd. „Dit zijn vuige insinuaties. U spreekt met twee monden. De ene keer mag ik niet met de ambtenaren praten omdat u ze ’t verbiedt en dan zegt dat weer dat ik dat wel had moeten doen.*’ De burgemeester: „Dat heb ik inder daad gedaan nadat vorige week in de krant de naam van een van mijn ambte naren door ’t slijk is gesleurd. Dat kwam doordat een van u aan de krant dingen heeft verteld die vertrouwelijk waren.” De heer Van den Roovaart wilde, spre kend als nestor, de gemoederen sussen maar gooide olie op ’t vuur door een be roep te doen op de raadsleden ’n de nog resterende tijd op beschaafde wijze’ ver der te vergaderen. De heer Van Gent sprong woedende overeind: „Doe ook een beroep op ’t college, heeft dat zich soms wél beschaafd gedragen? U spreekt in ieder geval niet namens mij, nestor!”, waarmee de PvdA’ er bijval kreeg van de heer Van Schie. Het was, tussen al dit gekrakeel door, inmiddels wel duidelijk geworden dat het college en de raad met betrekking tot de zaak waar het uiteindelijk over ging, een stuk dichter bij elkaar waren komen te staan. Uitslag van de wedvlucht Chateaurou ge van de postduivenhoudersvereniging De Sperwer. Afstand 620 km. In con cours 105 duiven. Gelost om 5.50 uur met krachtige zuidwesten wind. Aan komst eerste duif 13.12.58 uur, laatste 14.21.30 uur. Snelheid eerste duif 1398,32 m. per min., laatste 1213,05 m. per min. N. van Vliet 1; Gebr. Metselaar 2, 6, 15, 17, 18, 21, 24; W. van Berkensteyn 3, 10; J. C. Koren 4, 13; J. W. Fase 5, 7, 8, 22, 23; H. van Wijk 9; A. Bonefaas 11,19; L. de Bruyn 12; F. Rip 14; T. H. Twigt 16; L. Slootjes 20; J. Versloot 25, 26. Uitslag van de wedvlucht St. Quentin. Afstand 262 km. In concours 137 duiven. Gelost om 13.45 uur met krachtige Z.W. wind. Aankomst eerste duif 16.16.59 uur, laatste 17.17.19 uur. Snelheid eerste duif 1729,82 m. per min., laatste 1232,94 per min. L. de Bruyn 1, 18; J. A. Versloot 2; J. C. Koren 3, 13; Gebr. Metselaar 4, 15, 25, 27, 31; T. H. Twigt 5, 10, 14, 21; P. Met selaar 6; S. Groenendijk 7, 8; H. Oskam 9, 29; N. van Vliet 11; P. Vink 12; C. Toor en Zn. 16, 34; I. W. Fase 17, 24, 30; A. Bonefaas 19, 28; A. de Bruyn 20, 32; W. Berkensteyn 22; C. Hofman 23; J. G. de Kok 26; C. van Dijk 33. Uw bedrijf voor betere en snelle eervlcel Het publiek zat deze rijzende en dalen de golven van emotie met toenemende verbazing aan te kijken. De heer Van Schie kreeg zelfs een keer de handen op elkaar (,(Lo nu kom ik ook ’ns een keer in de krant,” zei hij - bij deze) en her haalde malen werd er - vanzelfsprekend - gelachen om de tonelen in de raadzaal. Aan deze hilariteit kwam een abrupt einde toen wethouder Lips, die zich zicht baar had zitten verbijten maar verder niet Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf Is sterk ge specialiseerd In carrosserie-reparatie (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er in goede handen. Redaktie-adres Mauritsstraat 1, Moerkapelle, telefoon (01793) 520 (op werkdagen na 19 uur) Advertentie-af deling Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, tel. (01828) 3088 Abonnementsprijs 2,67 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 7,35 per half jaar binnen verspreidings gebied en 12,35 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten deelnam aan de discussies, de burgemees ter verzocht om maatregelen tegen het onrustige publiek. De door de raadsleden zo hevig op zijn huid gezeten voorzitter gaf onmiddellijk opdracht de publieke tribune te ontrui men onder luide protesten van de raads leden Van Gent, Van Schie en Barth. „U maakt de gemeente belachelijk. Dit is het toppunt van democratie!”, riep de heer Van Gent door de tumultueuze verwar ring die nu ontstond. Toen de kruitdamp van het vertrek kende publiek (vijf rijen dik) was opge trokken was één Waddinxvener, peinzend in zijn baard strijkend, hardnekkig blij ven zitten. Op het verzoek van de burge meester weigerde de man te vertrekken. Ook de gemeentebode vermocht de wei geraar niet te doen vertrekken. Wél ging hij, toen even later de inderhaast gewaar schuwde adjudant Koelma en twee van zijn politiemannen hun hoofd om de hoek van de de deur staken. Maar ook nu bleek het incident nog niet afgelopen. De heer Van der Hooft zei: „Ik verwijt dat we wellicht geza menlijk schuld hebben aan deze gang van zaken. Ik ben bang dat dit alles het ge volg is van een aantal overdreven krante- berichten.” Anders lag het met het gemoed van wethouder H. Huizer (sgp). Nadat hij eerst al de burgemeester in de schoenen had geschoven dat deze liever mej. De Gans naar huis had gebracht dan de raad voor te zitten, kreeg het raadslid Barth van D’66 een wethouderlijke veeg uit de pan. Deze sprak zijn instemming uit met het voorstel om verbetering te brengen in de verlichting van een aantal straten in de Vondelwijk. Dat Amor had raakge- schoten bleek uit het wat weemoedige antwoord van de heer Huizer: „U gunt de jongelui ook niet veel meer Maar dat was allemaal vrijdagavond toen de lucht in het lokaal-politieke zwerk al weer helemaal was opgeklaard. Een avond eerder waren de grauwe ta bakswolken in de raadzaal symbolisch voor de sfeer die er toén hing. Op hun beurt werden verschillende raadsleden bijzonder boos op de burge meester toen deze zich in zijn verdediging van het beleid van het college kritisch uitliet over de verwikkelingen die aan deze raadsvergaderingen waren vooraf gegaan. „U hebt het voorstel vroegtijdig ontvangen, wij hebben meteen aange drongen op een vergadering van de finan ciële commissie, maar die kon pas tien dagen later worden gehouden. Eerst houdt u besprekingen bij een van de raadsleden thuis, vraagt aan ons of het voorstel als vertrouwelijk kan worden be schouwd en trekt dat vervolgens, zonder overleg, weer in,” zo zei de heer Van der Hooft. De heer A. H. van Gent (pvda) wond zich bijzonder op over deze voorstelling van zaken. Wethouder Lips nijdig aan kijkend, sprak hij bijtend: „Als dit de mening is van ’t voltallige college dan wil ik de heren wethouders hiervoor hartelijk danken. Ik dacht dat we er nog altijd van mag worden uitgegaan dat we een week nodig hebben om ons te oriënteren. Ze ker in een materie waarin wij nooit zijn gekend. Dit voorstel lag in onze bus, voordat we er behoorlijk over hadden kunnen praten.” De heer Van der Hooft nam zijn wet houder in bescherming. „Wethouder Kroes heeft alles gedaan wat mogelijk is 5 juli t/m 17 juli G. Visser, Noordeinde 95 5 juli t/m 24 juli H. Cammeraat, Zuidkade 232 12 juli t/m 24 juli G. van Ringelenstein, leplaan 71 G. van Ringelenstein, Brederolaan 5 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 P. van der Starre, Piet Heinstraat 1 G. Bosman, Burg. Trooststraat 79 26 juli t/m 7 augustus T. Broer, Dorpsstraat 46 C. Voshol, Zuidkade 186 2 augustus t/m 14 augustus D. Kool, Dorpsstraat 39 R. Boere, Kon. Wilhelminaplein 54 23 augustus t/m 4 september Vivo Super - A. van der Sluys, Groensvoorde 4 Bij het jachtspringconcours wist Wim Deerendorp beslag te leggen op de eerste prijs in een tijd van 63.6 sec., terwijl Es ther Reparon de derde prijs won (65.8) en Johan v.d. Breggen werd zevende (73.8). Coote Evers ging aanvankelijk ook zeer goed mee, maar door een onbegrij pelijke beslissing van de jury werd zij uit gebeld. Bij het onderdeel ’’Speel uw Spel” behaalde Esther Reparon en Wim Dee rendorp ook weer fraaie resultaten. Es ther legde beslag op de vierde prijs en Wim Deerendorp direct daarachter op de vijfde plaats. Johan v.d. Breggen wist zich (door een val) niet in de prijzen te rijden. Voor Esther Reparon en Johan van der Breggen was dit de generale repetitie voor de komende Europese kampioenschap pen. Het ziet er echter naar uit dat ook Wim Deerendorp toch aan deze wedstrij den nog zal kunnen deelnemen. Hij is uit genodigd voor een plaats in het gecom bineerde Engels/Nederlandse team. Voor deze weg heeft Rijkswaterstaat deze week een nota gepubliceerd. Deze nota, inclusief de tekeningen liggen ge durende de gehele maand juli ter inzage op de gemeentesecretarie in Waddinx veen. Op 13 augustus is er in Kunstmin in Gouda (om 14 en om 20 uur) een voor lichtingsdag van Rijkswaterstaat. Op 27 oktober is er dan in Alphen aan de Rijn een hoorzitting, waar men het standpunt kan vernemen van de Commissie van Overleg voor de Wegen over de bezwa ren, wensen en suggesties die naar voren zijn gebracht. De nieuwe rijksweg 3, die het wegen stelsel rond Rotterdam moet gaan ver binden met de Ringweg Amsterdam, loopt dwars door het zuiden van Wad dinxveen voor het grootste deel parallel aan de bestaande rijksweg Rotterdam- Utrecht. Pas daar waar de nieuwe weg de Brugweg kruist door een viaduct begin nen beide wegen zich enigszins van el kaar te verwijderen. Rijksweg 3 gaat de huidige verbinding tussen Rotterdam en Amsterdam, de rijkswegen 4 en 13, ontlasten. Verwacht wordt dat in 1985 zo’n 40.000 voertuigen per dag van de weg gebruik zullen ma ken. De weg krijgt dan ook ter weerszij den van een 7 meter brede middenberm drie rijstroken en een vluchtstrook. In het zuidwesten van Waddinxveen komt een grote verkeersruit waar de nieu we weg en de bestaande rijksweg Den Haag-Utrecht elkaar kruisen. De nieuwe weg gaat onder de Gouwe door via een tracé dat al in het bestem mingsplan Zuidkade van de gemeente Waddinxveen is opgenomen. Het geplan de aquaduct staat haaks op de Gouwe. De nieuwe weg tussen Gouda en Al phen langs de nu bestaande Winterdijk krijgt een aansluiting op de toekomstige Rijksweg 3. Andere plannen zijn er om een aqua duct te bouwen slechts even ten noorden van de bestaande rijksbrug over de Gou we. Dit zou een onderdoorgang moeten worden van acht rijstroken, die daarmee voldoende capaciteit heeft om het ver keer door het hart van ons land tot in lengte van jaren gemakkelijk te kunnen verwerken. De heer Van Schie opende het vuur door het voorlezen van een lange ver klaring namens de voltallige financiële commissie, waarin weinig overbleef van het door het college ingediende voorstel tot beëindiging van de wijkverwarming en het gemeentelijke aandeel in het aan brengen van individuele voorzieningen. (Zie het Weekblad van 17 en 24 juni jl.). Nadat achtereenvolgens de KVP (hr. Van Schie) en de PvdA bij monde van de heer Van Gent zich achter het voorstel hadden geschaard, zaaide de heer Van den Roovaart, sprekend namens CHU en AR, enige verwarring door een verkla ring waarin hij te kennen gaf het bijna geheel eens te zijn met het voorstel van het college. Even tevoren had de financiële com missie, mede namens de heer Van den Roovaart, immers gemeld met een ander voorstel te zullen komen? Pas aan het eind van de vergadering zou blijken dat het CHU-raadslid in dit vroege stadium al de verschillende over eenkomsten zag in de standpunten van commissie en college en derhalve op een compromis aansluurde. De heer D. Uitbeyerse sprak zich ook uit voor het voorstel van de commissie, waarna achtereenvolgens zonder veel nadere uiteenzetting mevrouw Ooster- broek-Waagmeester (vvd), J. Havenaar (sgp) en J. L. van Heteren (gem. bel.) voor het voorstel van burgemeester en wethouders zeiden te zijn De rij werd ge sloten door D66. de fraktie die in het ’voorspel’ de hoofdrol had vervuld en die nu uiteraard achter het standpunt van de financiële commissie ging staan. De verklaring van D’66cr H. P. Barth gaf aanleiding tot de eerste eruptie van achter de collegetafel. We moeten zoeken naar de goedkoopste oplossing anders kost ’t ons het overdekte instructiebad of de riolering in de Victorwijk. Onze op lossing is meer dan een half miljoen goed koper. Dat is toch altijd nog een half in structiebad.” Wethouder P. Lips (pvda) plaatste over dit ’verraad’ van D66 een boze interrup tie. Burgemeester Van der Hooft was eveneens woedend, ’t Was zijn bedoeling geweest dat het provinciaal bestuur de fianciële tegenvaller van de wijkverwar ming niet in verband zou brengen met het door een burgerzinlening beschikbaar komende geld voor de sportaccomodaties die op het programma staan. Hij vroeg de pers dit ‘klakkeloos geschreeuw en ge krijs’ niet op te schrijven. Op het Coornhertgymnasium in Gou da zijn de volgende leerlingen uit Wad dinxveen bevorderd. Naar 2a mej. M. v.d. Klip en de heer R. Bijkerk. Naar 2b de heren D. C. L. Fillié en R. A. E. Vollmar. Naar 3a de dames K. Brants, M. T. Dörr, I. J. S. M. Hertogh en C. W. M. Nelissen en de heer R. F. van Langen. Naar 3b mej. V. N. Beerevoets. Naar 4a de heren T. van den Berg en P. J. v.d. Hoven. Naar 5 mej. J. Spetter en de heren P. C. W. Appel, F. W. Cards, A. J. van Weele en A. J. H. Wij- ers. Naar 6b de heer G. P. W. Hoekman. Men kwam hier niet uit, ook niet tij dens een tijdje besloten vergaderen rond middernacht. Besloten werd de gemeen telijk rechtskundig adviseur mej. De Gans, voor advies in te schakelen. Het publiek, dat inmiddels na het be sloten overleg weer op de tribune mocht (men had in de hal staan wachten op de afloop van de vergadering) kreeg te ho ren dat de heren elkaar de volgende dag verder zouden bestrijden, waarna ieder zich ter ruste begaf. Gedurende de gehele vrijdag gonsde het op het gemeentehuis van wijkverwar- mings-perikelen. Er werd contact gezocht met een ’onpartijdig’ technisch advies bureau teneinde bij de nieuwe ontwikke lingen een wakend oog te houden over de door de (onbetrouwbaar gebleken) AVM uit te voeren werkzaamheden en een on derzoek te doen naar de mogelijkheden, de juridische aspecten van het probleem werden in Rotterdam nagetrokken door wethouder Kroes en de heer Van Schie en toen de raad - op verzoek van de heer Van Schie vertrouwelijk - opnieuw bijeen kwam nam ook mej. De Gans aan de dis cussie deel. Toen de deuren van de raadzaal weer openzwaaiden bleek het ’kuiken’ van de financiële commissie zich door de katho- dische bescherming van de falende Von- delwijkse wijkverwarming te hebben heen gepikt. En iedereen was weer erg geluk kig. Een strijdvraag bleef de schadevergoe ding die de, door de raadsleden veelvul dig en hartgrondig bekritiseerde, Amster damse Verwarmings Maatschappij aan de gemeente zou moeten betalen voor het falen van de wijkverwarming. B. en W. wilden dat deze ’dading’ onderdeel zou uitmaken van het nu te nemen besluit, omdat de AVM terug zou kunnen krab belen van een eerder gesloten overeen komst, waarbij de vervanging van de wijkverwarming door ’individuele’ ver warming én de schadevergoeding op el kaar aansloten. De raadsleden interpreteerden deze clausule in de betreffende brief echter anders en wilden proberen de AVM te bepraten tot een hogere schadeloosstel ling. Desnoods via een proces. L iff

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5