Yoghurt L Wolfs Groep voor JAN COMPEER’S Vijf maal over de kop meisjes padvinders kampioen schaker Inbraakpoging Een Peugeot brommer vanaf 499,- bij: F. VERSLUIS Wij staan nog steeds eenzaam en verlaten!! Geslaagd ATTENTIE ATTENTIE I Bestel s.v.p. vroegtijdig om teleurstelling te voorkomen VERKEERS- FIETSEN KIJKEN 500 gram verse Varkens- of Runderlever slechts f 1.69 SPIEGEL VOORDEELSLAGERIJEN Maar let op onze prijzen, de kwaliteit zal het bewijzen en al is uw beurs nog zo smal, kom naar Jan in „De VLEESHAL BLOCNOTES a 100 velletjes, 3 stuks voor 45 cent „Politie maakt ook fouten” Gemeentebestuur huldigt triomferend Concordia Speciale aanbieding Onze donderdag-, vrijdag-, en zaterdagreklame l MEVROUW, LEF NU EXTRA OP Bij ons gratis zakje Vlees-, Spek-, of Gehaktkruiden Ooknu ruime sortering in Barbeques en vanzelfsprekend Barbequevlees WOENSDAG GEHAKTDAG 500 gram Gehakt (halfom) f 1.99 en per kilo nog voordeliger slechts f 3.79 500 gram Gehakt (speciaal rund en mager) van f 2.99 nü voor f 2.75 500 gram Bami of Nasi 2e 500 gram nog voordeliger VOLGENDE WEEK ZATERDAG 10 JULI OM 12 UUR GAAN WIJ MET VAKANTIE Ja ja mevrouw, rekent u het maar even na. GULDENS LAGER... BIJ JAN DE SLAGER Boekhandel Veldwijk N.V. slechts f 1.69 f 1.47 En heeft u een koelkast? Vries dan een extra stukje vlees in en wat voor de soep. Zo verdient u guldens met UW VrieSVak, (Hierbij plastic zakjes gratis) In april ’72 Onderwijs- expositie Pagina 5 Vier prijzen in één concours BEETHOVENLAAN 72 Biefstuk Tartaar p.st. f 0.72 f 0.98 3 stuks slechts f 1.97 f 0.58 slechts f 1.54 f 0.59 Slavinken p.st. f 0.54 f 1.17 3 stuks slechts f 1.49 Bij verkeerslichten boven een rijstrook, betekent a. een groene pijl: de rij- ROTTERDAM WADDINXVEEN - 250 gram Heerlijke Vleessalade 1 50 gram Corned Beef f 1.09 1 50 gram Ham 1 50 gram Tongeworst f 0.89 1 50 gram Boterhamworst Om uw kinderen tijdens de vakantie bezig te houden IP E U C E OT brommers (u weet wel van Peugeot) ”Bij verkeerslichten boven een rijstrook, betekent a. een groene pijl: de rij strook mag worden gevolgd; b. een rood kruis: de rijstrook mag niet worden gevolgd.” art. 111 RW. Hamburger p.st. 3 stuks MATIG UW SNELHEID BIJ RIJSTROOKSIGNALERING WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 JULI 1971 Prik, en Toverblocs Spellen in ruime sortering Viltstiften - Kleurpotloden Waskrijt - Kleurkrijt Prachtige kinder- en kleuterleesboekjes Voorleesboeken Teken- en kleurblocs Vanaf 1965 kent de ver- keerswetgeving de zoge naamde ’’rijstrooksignale- ring”. Aanvankelijk werd Zaterdag 3 juli houdt de Waddinx- veense rijkspolitie op het bureau aan de Kerkweg weer ’kijkdag’ voor eigenaars van verloren fietsen. Er staan zo’n twintig rijwielen aan de Kerkweg op hun rechtmatige eige naar te wachten. U kunt van 10 tot 12 uur terecht. gebrachte lichtbakken kunnen vanuit een centraal punt worden geregeld. Een verlichte groene, naar be neden wijzende pijl bete kent, dat het verkeer op de daaronder gelegen rij strook normaal kan door gaan. Een rood verlicht diagonaal kruis wil zeggen, dat de daaronder gelegen rijstrook verderop gestremd is. Men moet dan zo spoe dig mogelijk invoegen op de rijstrook onder de groene pijl. Het spreekt vanzelf dat bestuurders in de vrije (groene) strook aan het verkeer in de geblokkeerde (rode) strook gelegenheid dienen te geven om in te voegen. Soms gaat de rijstrook- signalering gepaard met een bepaalde automatisch ingestelde maximum snel heid. Het einde van de rij. strooksignalering spreekt meestal voor zichzelf, doch Passage 145 - Telef. 2620 - Waddinxveen Een onverwachte inhaalmanoeuvre van een 71-jarige automobiliste uit Wapenveld veroorzaakte zondag op rijksweg 12 in de richting Den Haag een ongeluk waarbij de auto van de bestuurster vijf maal over de kop sloeg. De bejaarde dame werd ge wond in het ziekenhuis in Gouda op genomen. Haar toestand werd be vredigend genoemd. De bestuurder van de andere auto werd niet gewond, zijn wagen werd zwaar beschadigd. in goede banen worden geleid. Ook kan b.v. op spitsuren met overwegend verkeer uit één richring op deze manier een extra rij strook voor dat verkeer worden vrijgemaakt. De boven de rijstroken aan- jn sommige gevallen wordt dit aangegeven door borden ’’einde rijstrooksignale ring”. Als de wegbeheerder er naar streeft de vlotheid en de veiligheid van het ver keer zoveel mogelijk te waarborgen, zullen wij dan niet door een correkt ge drag en de juiste toepassing van de regels, dat zoveel mogelijk helpen bevor deren? Toon dan in voorkomende gevallen dat u begrijpt waarom het gaat en kies tijdig de juiste rijstrook. Aan de patrouille-wagen van de Waddinxveense rijkspolitie wordt op dit ogenblik zwaar gesleuteld om te proberen hem weer in bedrijf te krijgen na een zware aanrijding die zon dagavond op de Moerkapelse Herenweg plaatshad. De bestuurder van de politie wagen wilde linksaf een inrit inrijden om te keren, maar bemerkte tijdens die manoeu vre te laat de tegemoetkomen de auto van de heer A. van C. uit Bleiswijk. De botsing had zware schade tot gevolg aan beide auto’s. Er waren geen gewonden. Het nuchtere commentaar van de politie: ”Ach, ieder mens maakt fouten. Nu waren wij weer eens aan de beurt.’ ’Oehoe’ Ligterink, Henegou- werweg 112, wil na de vakan tie beginnen met een padvin- dersgroep voor meisjes van ze ven tot tien jaar, Kabouters genaamd, in Waddinxveen. Alles wat bij de padvinderij wordt gedaan, klassewerk, handenarbeid, spelen, kampe ren, enzovoort wil mej. Lig terink ook met de Kabouters gaan doen op voorwaarde dat er voldoende belangstelling is. Het is de bedoeling om elke woensdagmiddag bij elkaar te komen in het clubhuis van de Welpen, de jongens-padvin- ders. Robe de Wit slaagde aan de MTS in Rotterdam voor het diploma electro. techniek. Mevrouw G. C. Bouwman-Zandvliet slaagde in Den Haag voor het exa men Nederlands MO. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool in Rotterdam slaagde voor het kandidaatsexamen in de economische wetenschappen de heer L. N. Hulst. Hetty van As en Arian Prins kre gen aan de Goudse Huishoudschool het diploma theoretische opleiding in de huishoudelijke vakken. Aan dezelfde school slaagde voor de naaldvakken Bep Drost. Marri Vos kreeg het diploma voor kinderver- zorgster. Nelly Verwey slaagde in de vormingsklas. Geslaagd te Rotterdam voor het examen Directie-secretaresse Mej. A. Roggeveen. bij mensen die dagelijks yoghurt ge bruiken, maar hieruit mag in geen ge val worden afgeleid dat yoghurt scha delijk zou zijn. Ook andere voedings middelen, die gedurende langere tijd in vrij grote hoeveelheden worden gebruikt, zullen invloed hebben op de samenstelling van de darmflora, zon der schadelijk effect. Melk en melkprodukten, waaronder yoghurt, zijn van belang als leveran ciers van calcium (kalk), vitamine B 2 en eiwit. Voor volwasenen en kinde- ren tot 12 jaar wordt aanbevolen J t liter melk en/of melkprodukten per dag te gebruiken; voor de opgroeien de jeugd is dit 3/< liter per dag. Het gezegde ’’overdaad schaadt” geldt, i evenals voor alle voedingsmiddelen, ook voor melk en melkprodukten. Wegens zijn grootste prestaties bij het nationaal muziekconcours zaterdag in Diepenveen (vier eerste prijzen!) werd het Fanfarekorps dinsdagavond gehuldigd op het plein voor het gemeentehuis. In de - toch al hoge - afdeling uitmuntendheid werden de marswedstrijd (165 punten), de concertwedstrijd (338 punten), de drumbandwedstrijd (268 punten) en de majorettewedstrijd (172 punten) glansrijk gewonnen. Tot slot van deze muzikale mani festatie werd het Wilhelmus ge speeld en meegezongen. In de raadzaal vielen nog veel lo vende woorden aan het adres van het triomferende Concordia. Voor zitter J. Schouten bracht de burge meester en de wethouders dank voor de wijze waarop het gemeente bestuur meeleeft met het vereni gingsleven. Erevoorzitter de Knegt, complimenteerde zijn Concordia met de behaalde successen. Wethouder Huizer wenste Concordia voor de toekomst nog meer lauwe ren. Met ruime voorsprong is de heer L. Wolfs kampioen van de Waddinxveense Schaak Vereniging geworden. Zijn mede- gegadigden voor de titel, drs Wientjens en de heer Van Vuuren, bleven anderhalve punt ten achter. Een prachtig resultaat van Wolfs, vooral als men weet dat Van Vuuren enkele jaren achtereen onver slaanbaar was. Tijdens de jaarvergade ring werd de winnaar de kampioensbeker overhandigd. In groep 2 werd Schoenmaker eerste en plaaste zich hierdoor in het eerste tien tal. De totale stand werd als volgt: 1. L. Wolfs, 2. drs. W. H. Wientjens, 3. W. van Vuuren, 4. P. Broer, 5. W. van Oort, 6. J. van Oort, 7. J. H. Smit, 8. P. Perdijk, 9. H. Schoenmaker, 10. G. de Willigen. 11. A. Littooy, 12. A. Versluis, 13. A. v.d. Starre, 14. A. van Oort, 15. G. Bernard, 16. W. Verstoep, 17. L. Gusse- kloo, 18. A. Oomkens, 19. J. Kleiweg. 20. A. van Dijke, 21P. v.d. Munt. Bij de jeugd nam v.d. Bom de kam pioensbeker in ontvangst. L. de Kooter werd tweede en G. Burger derde. Het bestuur van de W.S.V. onderging enkele wijzigingen en is thans als volgt samengesteld: A. A. van Oort (voorzit ter), N. E. Plantfeber (secretaris), A. v.d. Starre (penningmeester), A. Versluis (wedstrijdleider), A. Littooy (commis saris). Op 26 augustus begint het schaak- seizoen met een gongwedstrijd. Yoghurt is een zuur melkprodukt, dat wordt bereid door yoghurtbacte- riën toe te voegen aan melk, waar door deze verzuurt en een speciaal aroma krijgt. Tegenwoordig wordt wel eens be weerd dat yoghurt schadelijk is voor de gezondheid; men zou er zelfs kan ker van kunnen krijgen. Maar deze uitlatingen zijn volgens deskundigen van naam volkomen uit de lucht ge grepen. Enkele onderzoekers menen een ver andering in de samenstelling van de darmflora te hebben waargenomen Bij Kranenburg en De Bruin aan de Passage is in de nacht van dins dag op woensdag een poging tot in braak gedaan; de zoveelste keer dat dieven het op deze radio-tv-zaak ge munt hebben. Het buitenlicht werd onklaar ge maakt, terwijl met een breekvoor- werp is geprobeerd de achterdeur te forceren. De zware vergrendeling aan de binnenzijde verhinderde dit. Van 5 tot en met 12 april 1972 zal in Utrecht voor de achtste maal de Natio nale Onderwijs Tentoonstelling worden gehouden. Deze tweejaarlijkse presentatie van al hetgeen er leeft op onderwijsgebied is in de loop der jaren uitgegroeid tot een zéér belangrijke manifestatie. Leerkrach ten, rijks- en gemeentelijke inspecties, schoolbesturen, oudercommissies en stu denten van pedagogische academies uit geheel Nederland kunnen zich hier, door middel van congressen en lezingen ener zijds en door middel van voorlichting op de tentoonstelling anderzijds, oriënteren omtrent de nieuwste stromingen, metho den en materialen op onderwijsgebied. Het expositieprogramma omvat onder meer: kleuterschoolmaterialen, leermid delen, studieboeken, instrumenten en mo dellen, volledige schoolinrichting en in richting van praktijklokalen en college zalen, gymnastiektoestellen, technische uitrustingen, audiovisuele hulpmiddelen en administratiesystemen. Ook wordt wederom een uitgebreid interessant lezin- genprogramma gehouden over actuele onderwerpen. De Nationale Onderwijs Tentoonstelling is geopend op 5, 6, 7, 10, 11 en 12 april 1972 van 9 tot 17 uur en op zaterdag 8 april van 9 tot 16 uur. heden of bij ongevallen waardoor een rijbaan wordt geblokkeerd kan het verkeer zodoende op ge- het gebruik daarvan slechts makkelijke en snelle wijze toegepast op enkele rijks- wegen. Thans kan men ze echter over verwachten. Voornamelijk als verkeers geleiding bij wegversmal ling tengevolge van werk zaamheden aan de weg, terwijl zij ook in tunnels worden toegepast om bij onverwachte obstakels of om andere redenen het meerbaansverkeer in één rijstrook te geleiden. In navolging van Amerika is men tot het gebruik van dit systeem overgegaan. Door middel van twee kleurige verkeerslichten, aangebracht boven de rij stroken, kunnen bepaalde rijstroken naar verkiezing worden geblokkeerd en kan het verkeer naar andere rij stroken worden verlegd. Ingeval van weg werkzaam- De jury had Concordia zo hoog ge noteerd, dat er zelfs nog een flink overschot in de totaalcijfers was! Een glansrijke overwinning dus met een gemiddelde van 8 a 8% in waar- deringsbeoordeling. De huldiging begon met een serena de gebracht aan het gemeentebestuur waar burgemeester van der Hooft met de gemeentesecretaris, wethou der Huizer ter begroeting aanwezig waren. Concordia gaf een fraai staaltje muziekshow weg, waarbij vooral de tamboers en de majoret tes in hun kleurige uniformen uit blonken. De burgemeester sprak enkele woorden van waardering en lof voor het korps, in het bijzon der voor de directeur, de heer G. de Knegt, zijn korps tot zulke presta ties had weten op te voeren. De heer van der Hooft wilde ook de muzi kanten die zich volledig hadden in gezet om deze dag zo glorierijk te doen eindigen: niet vergeten. Aan de dames van de directeur, van de voorzitter en van de erevoorzitter, de heer G. J. de Knegt, werden bloemen aangeboden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 9