Aktie voor snellere van achtig Grondslag voor D 66 krijgt nieuw raadslid Begrafenis J. van Vliet Fluor Film voor bejaarden Mr Lindeyer volgt Ir Van Vloten op Drie ouderverenigingen komen zaterdag huis-aan-buis ver wezenlij king samenwerkingsschool H. Jenné jubileert Gemeentesecretaris H. Jenné is op woensdag 1 september aanstaande veertig jaar in dienst van de ge meente Waddinxveen. Daarvan was hij 28 jaar gemeentesecretaris. Dit jubileum zal worden gevierd met een tweetal recepties voor het echt paar Jenné, één ’s ochtends met de ambtenaren en 's middags van 16 tot 17.30 uur een algemene ont vangst. De recepties vinden plaats in de raadzaal van het gemeente huis. I Geslaagd Agenda raad is RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN „DE LANTAARN” w Drie avonden Ruilbeurs in de week Hermandad - Be Fair Onafhankelijk Nieuwsblad f 1.50 Doktersdiensten Plaats Adviseur ELZENHORST SNACKBAR BIJ DE SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN F 1 veen ZATERDAG Start voetbalkompetitie. 27e JAARGANG - Nr. 1250 (Advertentie) (Advertentie) AREN De drie ouderverenigingen van de nog op te richten Samenwerkingsschool Havo/Atheneum houden zaterdag aanstaande een huis-aan-huisaktie, die tot doel heeft de totstandkoming van de school te bespoedigen. Daarvoor is nodig, zo vindt het onlangs door de gemeenteraad benoemde katholiek-protestants-openbare bestuur van de school, de massale steun van de Waddinxveense bevolking. Met die steun gaat het bestuur naar de ■ninister van onderwijs om op spoed aan te dringen. binnen terwijl over deze zaken nog steeds intensief wordt overlegd. In het clubhuis van de speeltuinver eniging De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat vindt zaterdagmiddag weer een ruilbeurs plaats. Aanvang 14 uur. DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971 Ti. i .i Oranjelaan 42, tel. (01828) 45 66 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Groensvoorde 14, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-12A0 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. Mr A. G. F. Lindeyer gaat ir P. C. C. van Vloten opvolgen als raadslid voor de tweemansfraktie van D’66 in de Waddinxveense gemeenteraad. Deze nogal ingrijpende wijziging voor de sinds een jaar draaiende fraktie is het gevolg van het feit dat de heer Van Vloten gaat verhuizen naar Moor drecht. openbare en de bijzondere) leverde 15,8% tegenstanders op voor de sa- menwerkings-havo en 13,2% vijan den van andere ’oecumenische’ vor men van onderwijs. Men wilde lie ver scholen van de eigen richting in Gouda. Spaar u de moeite van het ma ken van een maaltijd en maak het u makkelijk. Speciaal voor het weekeinde een flinke PORTIE PATAT met een HAMBURGER tezamen voor De toename van de werkzaamheden van de heer Gaykema, die de frak tie tot nu toe altijd heeft bijgestaan, maakten het hem onmogelijk vol doende tijd beschikbaar te stellen, terwijl de heer Meyer nog dit jaar naar Heerlen zal verhuizen. Zaterdagmiddag werd de heer Johannes van Vliet, in leven mede-directeur van de NV Bankkerijgrondstoffen C. P. Broer, teraarde besteld. Voor af werd in de Immanuelkerk een korte rouwdienst gehou den, waar ds N. J. Flink voor ging. Het overleg over de opvolging van de heer Van Vloten dat tussen be stuur, fraktie en kandidaten heeft plaatsgevonden beperkte zich dan ook niet tot het simpel afwerken van de ongeveer anderhalf jaar geleden samengestelde volgorde op de kan didatenlijst. Direkt na de heren Barth en Van Vloten kwamen op deze lijst achtereenvolgens de heren Gaykema, Meyer, Lindeyer en Rui ter. De ervaring heeft geleerd, aldus een mededeling van D’66, dat de op volger van de heer Van Vloten ten minste drie avonden per week be schikbaar moet stellen voor zijn werk als raadslid en het natuurlijk volledig eens moet zijn met het tot nu toe met grote mate van open baarheid gevoerde beleid. Punten als: het zo goed mogelijk voorzien in de behoefte en wensen van de bevolking (”Als men een samenwerkings Havo/Atheneum wil, dan moeten wij zorgen dat ’ie er komt.”), het openbaar fraktieberaad, samenwerking met de achterban (al of niet lid) en met fraktievoorzitter H. P. Barth en een goede taak- en werkverdeling in de fraktie werden uitvoerig besproken om te komen tot weer een zo goed en sterk moge lijke D’66-vertegenwoordiging. Op de begraafplaats was een grote belangstelling aanwezig, o.a. veel zakenrelaties en per soneel van de spijsfabriek. Do minee Flink volstond met het lezen van het Onze Vader, waarna de heer A. Broer, on derdirecteur van de N.V. na mens de familie dank bracht voor de betoonde belangstel ling. De overledene is 65 jaar oud geworden en is na een vrij lang ziekbed nog onverwacht overleden. ZATERDAG Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, telefoon 2112. Apotheek dienstdoende arts. ZONDAG Dr C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, tel. 2676. Apotheek Van Doorn, Prins Bernhardlaan 3, telefoon 4162. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 In de heer Lindeyer meent D’66 de juiste opvolger te hebben gevonden, in het dagelijkse leven is de heer Lindeyer adviseur voor vennoot schapsrecht en belastingrecht. Hij is 39 jaar, gehuwd en vader van drie kinderen en woont in de Nicolaas Beetslaan. Men is thans al zover dat het moge- lijk is de plaats te noemen waar de toekomstige school zal komen te staan. Daarvoor is een stuk grond uitgezocht tussen de spoorlijn en de Kanaaldijk in de buurt van de krui sing met de Sniepweg. De organisatoren van de huis-aan- huisaktie verwachten dat de school daar misschien al in 1973 zal kun nen starten. Maar dat hangt natuur lijk mede af van de steun van de Waddinxveense bevolking. Weekblad voor Waddln De grondslag van de Samen werkingsschool Havo/Athe neum Waddinxveen gaat uit van respekt en verdraagzaam heid voor eikaars mening. In het onderwijs van de nieuwe school moeten de verschillende levensbeschouwingen en le vensbeschouwelijke achter gronden van de leerlingen tot hun recht komen. De leraren aan de school moeten deze overtuiging delen (artikel 3,1 van de statuten). En houdt u er rekening mee, dat wij met ingang van 1 september as. op WOENSDAG GEOPEND en op maandag gesloten zijn. Bij de uitoefeningen van zijn bevoegdheden houdt het schoolbestuur rekening met de verschillende godsdienstige en levensovertuigingen. Het be stuur werkt samen met de sa menwerkende organisaties om te verzekeren dat godsdienstig en levensbeschouwelijk onder wijs aan de leerlingen is ver zekerd. Leerlingen kunnen niet worden verplicht aan dit onderwijs deel te nemen tegen de uitdrukkelijke wens van de ouders (artikel 3,2). Deze grondslagen van de sa menwerkingsschool worden o.a. gegarandeerd door het feit dat voor alle besluiten over principiële en andere essen tiële aangelegenheden een meerderheid van tenminste tweederde van alle in het schoolbestuur vertegenwoor digde organisaties vereist is. Rente voor uw spaargeld? Bij de bank voor iedereen zit u altijd goed - dat wéét u toch! Wij bieden u een keuze uit vele spaarvormen, elk met een goede rente! 5*/« miljoen spaarders -een totaal spaartegoed van veertien miljard gulden. Bij elk van de 2900 vestigingen van de Raifieisenbank en de Boerenleenbank zal men u graag méér vertellen over de spaarmogelijkheden. Een folder ligt voor u klaar MV- m«i. lij?- -r— Samenwerkingsscholen zijn overi gens niet nieuw. Zij zijn al op veel plaatsen in ons land tot stand geko men. In Zoetermeer wil men nu, na het succes van de eerste, al een tweede school op deze grondslag stichten. Voor de oprichting van een Havo in Waddinxveen zijn de tekenen nu gunstig. Het centraal overleg voor gemeentelijk voortgezet onderwijs (COGVO) dat ook de belangen van de samenwerkingsscholen behartigt, heeft zich over de plannen positief uitgelaten. De gemeenteraad liet zich al menig maal in meerderheid waarderend uit voor de plannen, waardoor een flink deel van de ’voortgezette’ Waddinx veense schooljeugd niet meer elke dag de tocht naar Gouda met alle bezwaren vandien hoeft te maken. Onlangs stelden de ouderverenigin gen een vijftal werkgroepen in die zich gingen bezighouden met ach tereenvolgens de onderwerpen van levensbeschouwelij ke, didaktische, statutaire, bouwkundgie en regionale aard. De eerste rapporten zijn al De heer P. Bakker, ambtenaar van de Waddinxveense gemeente-secre- tarie, is geslaagd voor het diploma Staatsinrichting M.O. De gemeenteraad vergadert van avond over de volgende onderwer pen: Het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van containers; Fluoridering van drinkwater; O Onbewoonbaarverklaring van het pand Wlihelminakade 96; 9 Beschikbaarstellen van een kre diet voor rekonstruktie van een ge deelte van de Brugweg; O Verkeersvoorzieningen; Verlenen van een krediet voor herstel van een toegangsbrug; Wijziging van het getal wekelijk se lesuren vakonderwijs; Verlenen van een voorschot op de exploitatievergoeding van de Savor- nin Lohmanschool; Verlenen van subsidie enz. voor het Jeugd- en Jongerencentrum; 9 Verkoop van grond aan de Julia na van Stolberglaan; Verkoop van een terrein voor de bouw van een zestal garages bij het Koningin Wilhelminaplein; Het aangaan van een rekening- courant-overeenkomst met de Stich ting Waddinxveense Bejaardenhuis vesting; e Voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1969 van het grondbe drijf. Steun in de vorm van uw handte kening op een intekenlijst die ruim honderd leden van de oudervereni gingen u zaterdag onder uw neus zullen houden. Moeilijk zal u dat overigens niet vallen, want een be trouwbare steekproef die in novem- t>er 1970 werd gehouden, toonde aan lat liefst 80% van de Waddinxve- aers zo’n Havo graag wil. Het is de organisatoren van de aktie overigens niet alleen om een snel lere realisering van de Havo (de voormalgie hbs) te doen, maar ook de stichting van onderwijsvor men als blo, een school voor leer- en opvoedingsmoeilijkheden, een lage re technische school, enzovoort. Driekwart van de Waddinxveners toonde zich in dezelfde steekproef voorstander van die scholen in Waddinxveen in plaats van te zijn aangewezen op de onderwijsfacilitei ten van de gemeente Gouda. Het onderzoek, dat gehouden werd onder de ouders van leerlingen van Je hoogste twee klassen van de Waddinxveense lagere scholen (de De raad spreekt vanavond over de fluoridering van het drinkwater. Wij meldden u reeds eerder over dit onder werp. Waddinxveen is aange sloten bij het Waterleidingbe drijf De Rijnstreek, maar be trekt zijn water van het Goudse Drinkwaterleiding Maatschappij. Dit laatste be drijf zal, volgens onlangs be kend geworden plannen, be gin volgend jaar met de fluo ridering beginnen. Niettemin is een principe-be- sluit gewenst van de verschil lende gemeenteraden. B en W stellen de Waddinxveense raad voor zich positief over fluoridering uit te spreken. Het bestuur van de samen werkingsschool voor havo/ atheneum op de plaats waar de school zal verrijzen aan de Sniepweg tegenover het Be Fair-complex. In de theaterzaal van het Anne Frankcentrum in Groenswaard wordt dinsdagavond a.s. een film voorstelling gegeven voor de Wad dinxveense bejaarden. Gedraaid wordt de wereldberoemde film My Fair Lady. De toegangsprijs is een gulden. Aanvang 19.30 uur. /-• IF- SA» X

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1