halve eeuw BW-zitmeubelen en man LP Spreekuren Jubileum programma HSW vangt 719 vissen Vakantieregeling kruideniers Will FM M Lachende drenkelingen bij tonnetje-varen an Berkesteijn NV - nu 120 begon in een schuurtj TiB vl Goudsmid Tempelman exposeert in Rotterdam van de week agen deze week 4 i Pagina 3 I 4 VOOR WADDINXVEEN NUTSSPAARBANK EKERKE Gefeliciteerd Correspondent Zorgen Uit de mouwen iWISIB '-e KES ir 'EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971 (Advertentie) Advertentie) Nederlandse Hitpourri nr. 7 f 9.90 De hengelsportclub HSW hield za terdag zijn vierde kompetitie-con- eours alle maten in de Wiericke te Nieuwerbrug. De vangst was goed, 23 vissers vingen 719 vissen, waar van 616 onder de 103 boven de maat. beis staan fraai geëtaleerd. Er is ruime keus. De service aan de afnemers is thans volmaakt. Ook in Weert wordt een toonzaal - of als het beter klinkt: een showroom ge opend. Twee grote meubelindustriën, waar echt nog alles draait om hout en stof fering. Hout regelrecht van de boom uit Afrika of Brazilië. Echte meubels dus. Waddinxveense meubels van de Stoel- en Meubelfa briek H. A. van Berkesteijn N.V. ANNE-FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Maatschappelijk werkster (Herv. Centrum)Afwezig tot en met 23 augustus. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste en derde dinsdag van de maand, 9 tot 12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkster NH-Xerk: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur; Tot nader aankondiging vervalt het spreekuur op woensdagavond. 1. MARIANNE - Stephen Stills 2. JUST A FRIEND - Sandy Coast CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: di, wo en vr 14.30 tot 17.30 uen 18.30 tot 20.30 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. De uitslag was: 1 W. Hogerdijk 293 punten; 2 J. van Egdom 250; 3 P. Rodenburg 226; 4 A. van Helden 210 en 5 K. Broer 201. 23 augustus t/m 4 september Vivo Super - A. van der Sluys, Groensvoorde 4 In 1950 komt weer 600 m2 vloer oppervlakte bij. Het bedrijf wordt nu een N.V.; de zoon J. W. A. van Ber kesteijn en de (aanstaande) schoon zoon G. Th. B. Mulleman doen hun intree in de zaak. In 1957 J. P. L. van Berkesteijn en later W. C. H. van Berkesteijn in Weert. De jeugd staat klaar om het werk van de ouderen over te nemen en voort te zetten. Jeugd: 1 H. de Graaf 426 punten; 2 Cora Broer 387 en 3 W. Hogerdijk 171. t@p tien Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: In 1960 wordt een fabriek in Weert gebouwd met nu zeventien werkne mers. Het bedrijf in Waddinxveen telt nu ruim honderd medewerkers. Er komt een zeer fraaie toonzaal bij, die in 1966 wordt geopend. De meu- Meeste maatvis: W. Hogerdijk 12 stuks. Meeste ondermaats: J. van Egdom 55 stuks; Grootste vis: J. van Egdom 35 cm; Meeste vis: W. Hoger dijk 64 stuks; Winnaar vis van 25 cm K. Broer. Jeugd: 1 H. de Graaf 103 punten; 2 Cora Broer 96 punten. Na vier wedstrijden is de stand als volgt: 1 W. Hogerdijk 947 punten; 2 J. van Egdom 674; 3 P. Rodenburg 656; 4 H. van Zwienen 556 en 5 K. Broer 515. 1. BORRIQUITO - Peret 2. MANUELA - Jacques Herb 3. ONE WAY WIND - the Cats 4. POUR UN FLIRT - Michel Delpêch 5. BLACK AND WITH - Greyhound 6. SWEET HITCH-HIKER - Creedence Clearwater Revival 7. BLOSSOM LADY - Shocking Blue 8. QUE JE T’AIME - Sandra Andress 9. WE SHALL DANCE - Demis Roussos 10. RIDERS ON THE STORM - Doors De Jeugdcontactraad Waddinx veen had zaterdag weer het Gou- we-spektakel Tonnetje-varen ge organiseerd. Niet minder dan 36 deelnemers schreven in om hun geluk op de tonnetjesboten te be proeven! Nu geen harde wind en striemende regen zoals vorig jaar maar een warme zomermiddag, waarbij het kantelen van de ge vaartes, waarop de koppels van twee man zich hadden genesteld met hun roeispanen, geen rilleri ge bedoening maar eerder een uitdaging was wat niet roeiend gelukte deed men nu zwemmend: de overkant bereiken. Bijgaand artikel over vijftig jaar Van Berkesteijn werd ons aangeboden door burgemees ter Van der Hooft, die daar mee onbezoldigd correspon dent van het Weekblad voor Waddinxveen is geworden. Maar geen onverdienstelijke Ondertrouwd: W. M. de Haan en N. F. Verbree; J. B. Oskam en E. Boere; L. P. Koster en S. E. G. Schreuder; R. Kazius en P. M. Koster; J. H. van den Bosch en J. W. Wagensveld; F. Visser en H. Kiekens. Geboren: Monique, dv. C. M. Noord- hoek en J. S. ’t Hart; Suzanne Loui se, dv. B. J. F. van Eijk en Y. L. A. P. Tom; Reinier Stephanus, zv. S. G. Vermeij en E. F. Linthorst; Clara Barbara, dv. J. C. H. M. Reinders en B. F. Kuiper. Overleden: van Vliet, Johannes, 65 jaar; van der Spek, Cornelia ev An ker, 24 jaar; Geluk, Leijntje ev Rus- scher, 58 jaar; Kaufman, Catharina Maria ev Tielsma, 42 jaar. Gehuwd: F. Alblas en H. C. Goor. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden: licht beige damesvest; donker bruine portemonnee met inh. Verloren: meisjes badpak; gouden sterrenbeeld; grijs damesvest; gou den armbandje met naamplaatje; treinabonnement; herenbril in zwar te étui; donker blauwe hoes van een paraplu; dameshorloge. Eén van die moedige en bekwame mannen van het eerste uur, die aan de wieg van de industrie in Wad dinxveen hebben gestaan en die de handen uit de mouwen stak en broers en vrienden en later weer anderen meetrok in het werk voor méér levensgeluk, was H. A. van Berkesteijn, geboren op 18 oktober 1897. Hij overleed op 1 juli 1970 op "2 jarige leeftijd en mocht dus het vijftig jarig bestaan niet meer mee maken. Op 23-jarige leeftijd begon hij in een schuurtje aan de Wilhelminakade met een broer en een paar bekenden. Al spoedig daarna kwam de heer De Pater hem helpen, want er moest niet alleen worden gewerkt, maar ook verkocht. Welnu, De Pater ging de weg op en verkocht en (”wie schrijft, die blijft” was een gezegde, dat men in Wad dinxveen reeds lang kende) deed meteen de administratie. Het ging hoe langer hoe beter. In 1923 reeds werd het schuurtje omgezet in twee loodsen. In 1927 werd er weer gebouwd. In 1928 werd het eerste stenen gebouw in gebruik genomen. Dat was een heel feest. Het bedrijf ’’Stoel- en Meubelfabriek H. A. van Berkesteijn” had zich ge vestigd! Gefeliciteerd Van Berkesteijn N.V. en bedankt. Voor al het werk dat u velen gaf. Bedankt ook, dat u mede door uw werk, Waddinxveen zo’n goede naam in de meubelindus trie hebt gegevenEn veel zegen toe gewenst, veel geluk en voorspoed voor de komende jaren! C. A. van der Hooft. danks krampachtige pogingen om hun ’’boot” in evenwicht te hou den (of juist daardoor) plonsten ze als kegels in het Gouwenat. De hilariteit aan de kant bij de ’betere stuurlui’ aan de wal ken de geen grenzen! Maar het waren ook slechts lachende gezichten, die opdoken uit de golven. Spel brekers waren soms de doorva rende vrachtboten, die het rus tige water doorploegen en hevige deining veroorzaakten. Van de achttien koppels bereikten er zes de kwartfinale. In deze strijd haalden drie paren de finale en kónden deze zich tenslotte aan elkaar meten. Uiteindelijk was de uitslag eerste prijs: Leo Hofman en Fred Stolp, tweede prijs: Hans Vermey en Paul Versloot; derde prijs: Corrie de Joode en Jeanet te Hoogendoom. De Goudse edelsmid Alfred Tempel man van Galerie Matijn aan de Lage Gouwe houdt op uitnodiging van De Bijenkorf te Rotterdam een drie daagse expositie van zijn werk. Vandaag, morgen en overmorgen zijn zijn sieraden, tekeningen en ple- xiglas-reliëfs te bekijken op de twee de etage bij de ingang van het res taurant. Aan een goudsmeden werk bank zal Tempelman laten zien wat er aan vooraf gaat vóór een sieraad te dragen is. De kunstenaar heeft deze uitnodiging ontvangen naar aanleiding van zijn deelneming aan de kunstmarkt, die in 1970 werd ge organiseerd ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van De Bijen korf. Bethelkerk (NH)9.30 uur ds L. Kie vit, Gouda, 17 uur ds E. F. Vergunst, Capelle aan den IJssel. Immanuëlkerk (NH)9.30 uur ds N. J. Flink, 19 uur ds H. C. van Itter- zon, Gouda. Geref. veren.geb.: 9.30 uur ds H. Hor- tensius, Leiden, 18.30 uur ds D. J. Modderaar. Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds H. Hor- tensius. Remonstr. Gem.: geen dienst. Geref. Gem. Boskoop: 9.30 en 18 uur de heer J. Driessen. Oud-Geref. Gem.: di. 31 aug. 19 uur mevrouw A. van der Meer-Ooster- land. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma en za 19 uur, di, do en vr 7.45 uur, wo 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do 19 uur, za 9 en 19 uur: H.Mis. Jehova’s Getuigen: do. 19.30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; zo 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. Donderdag 26 augustus Vergadering gemeenteraad, gemeen tehuis, 20 uur. Zaterdag 28 augustus Ruilbeurs De Paddestoel, clubhuis Lijsterbesstraat, 14 uur. Dinsdag 31 augustus Filmvoorstelling bejaarden (My Fair Lady), theaterzaal Anne Frankcen- trum, 19.30 uur. Woensdag 1 september Jubileumreceptie H. Jenné, gemeen tehuis, 16 uur. Zaterdag 4 september Opendeurdag Van Berkesteijn N.V. (50 jaar zitmeubelen), Wilhelmina kade 69, 10-17 uur. De tweede wereldoorlog gaf weer zorgen. In 1944 kwam het bedrijf door materiaal-schaarste en gebrek aan elektriciteit tot stilstand. Het leed werd verbeten gedragen, maar men had de zekerheid, dat binnen korte tijd weer kon worden begon nen. In 1945 werd dit laatste een feit. Er moest nog harder gewerkt wor den. De levertijden werden langer. Toen het bedrijf 25 jaar bestond, kwamen veel felicitaties binnen, maar ze eindigden met de regel: ’’Stuur de goederen s.v.p. af!” De droogkamer - iets unieks in de meubelindustrie van toen - kwam in 1947 in bedrijf. Men behoefde niet meer te wachten tot het hout droog was. De meubelmaker had het nu zelf in de hand. De produktie steeg verder. Niemand kan echter bevroeden hoe hard er gewerkt is - dag en nacht - hoeveel zorgen er geweest zijn en hoeveel slapeloze nachten er waren en er nog zouden komen. Een fa briek beginnen is niet zo’n kunst; men moet moedig zijn en vertrou wen hebben. Maar als de fabriek er staat, draagt men ineens - en dat is snel gegroeid - de verantwoordelijk heid voor vele werknemers en dat nog naast het gezin, dat ook gestaag groeide. Er kwamen moeilijke jaren. De jaar-omzet liep terug van vijfen zeventigduizend gulden naar zesen- veertigduizend. Maar Van Berke steijn en de zijnen vochten door. Met succes. Het bedrijf groeide weer en de omzet werd hoger. De Waddinx veense meubelindustrie genoot in Nederland, maar ook reeds ver daar buiten, een goede naam. Zaterdag 28 augustus ograniseerd de Hengelsportvereniging de vierde kompetitiewedstrijd maatvis. De wedstrijd wordt gevist in het Aar- kanaal te Ter Aar. Aanvang der wedstrijd 7 uur. Vertrek station 6 uur. Inschrijven bij J. Hoogendoorn Hengelsport, Kerkweg voor vrijdag 21 uur. Meubelfabriek H. A. van Berkesteijn bestaat volgende maand vijftig jaar. Een reden om de vlag uit te hangen en de bloemetjes eens flink buiten te zetten zo heeft de direk- tie van de zitmeubelfabriek ge dacht en vandaar dat een uitge breid jubileumprogramma is op gezet. Het voornaamste onderdeel hiervan is de ’Opendeurdag’ die de fabriek volgende week zaterdag van 10 tot 17 uur houdt. De honderd mede werkers van Van Berkesteijn la ten u dan zien waar zij het elke dag zo druk mee hebben. Welk produkt ze maken. Deze kans om het produktieproces van BW-zitmeubelen eens goed te gaan bekijken mag u natuurlijk niet voorbij laten gaan. Per slot van rekening is de meubelindus trie een van de grootste werkge vers in Waddinxveen. Als u wilt kunt u van huis tot aan de gastvrij openstaande deuren van Van Berkesteijn worden ge haald en gebracht. Bussen rijden door het dorp, waarin u gratis kunt plaatsnemen. Op vrijdag 17 september houdt Van Berkesteijn een receptie voor de zakenrelaties in Florida in Bos koop. De zaterdag erna is het tot s nachts half twee feest voor alle medewerkers in dezelfde gelegen heid. H'j de fabriek in Weert wordt een nieuwe showroom gebouwd. De pfficiële opening hiervan past ook 121 de jubileumviering, maar de datum staat nog niet vast. En zo kwamen de vele kijkers aan de kant volop aan hun trek ken. De zwoegende varensgasten kwamen vaak niet verder dan een paar meter droog en on- Brugkerk (NH)9.30 uur ds D. van Vliet, 18.30 uur ds J. van den Heuvel Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds J. van den Heuvel, 18.30 uur ds D. van Vliet. ^6 Ltbraham gezien. Moet daarover ge- I schreven worden? I Ik meen van wel. Waddinxveen mag [de voortrekkers van de Waddinx veense industrie heel dankbaar zijn roor wat zij hebben verricht en be reikt. De ouderen onder ons weten het nog ,vel. Zij herinneren zich de jaren ;wintig en dertig nog heel goed. Veelal een tijd van armoe en werk loosheid, van ontberingen en vaak Moedeloosheid. Toen stonden er nannen op, die zeiden: ”Je kunt toch niet bij de pakken gaan neerzit ten en toezien, dat armoe en werk loosheid nog groter worden?” Zij begonnen! De ene ging in een klein schuurtje stoelpoten maken; le andere wagenwielen; weer een andere speelgoed; nog een andere komplete meubels. En zo ging dat door. Zij verkochten him goed gefa briceerde artikelen snel en tegen goede prijzen. Er kwam weer werk. Meer levens lust. Men vatte weer moed. De schuurtjes werden loodsen en soms leek het al op een fabriek. os

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5