alle TiP LP Cursus voor Geref. kerk heeft weer creatief maatsch. werkster bezig zijn -eet ons AUTOSCHADE? Grote staf werkt sectoren van de bouw WILLEMS Landelijk werkterrein voor 60-jarig Bureau Stuurman „Gewoon bij elkaar’ discobar Paddestoel een Havo” in in minister Telegram aan deze wee van de week Samen met Gouda FOTO-ALBUM 111B GLASBEEK VOOR WADDINXVEEN 1 sm vakwerk kenmerk voor Pagina 3 Mentaliteit Bewaar uw foto’s in een Boekhandel Veldwijk nv EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! A G E H Kies een FOCWA-bedrijf Ontwikkelingen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1971 (Advertentie) en (Advertentie) i— Ir. B. v.d. Toom Ir. H. Koenen Drs. Th. Blom Popmuziek. Een groep jongelui die zich voor de ingang verdringt. Die er niet ongeduldig van wordt dat de be zoekers één voor één langs het tafel tje bij de ingang moeten om hun lidmaatschapskaart te tonen en hun entree te betalen. Binnen is het schemerig, gekleurde spotjes schieten hun lichtstralen over de hoofden en de stem van de disc- jockey kondigt af en toe een nieu we plaat aan. Sinds in de laatste raadsvergadering het Waddinxveense jeugdbeleid uit- treft vormgeving interessante object heeft reeds een plaats gekregen in Madurodam. Het is dan ook van nu of mogelijk haar telefonisch te bereiken onder nummer (01820) 13968 en haar op het spreekuur te ontmoeten ’s woens dags van 10 tot 11 uur in één van de vertrekken van de Ontmoetings- kerk, Groens voorde 1. t©p tien Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Carrosseriebedrijven. CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: di, wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. 1 MAMMY BLUE - The pop tops 2 ZONDER T TE WETEN - Corry en de Rekels aiFÜCWA Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-2588 Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: technieken die het uiterlijk aanzien van de samenleving zullen verande ren. Er is wel degelijk ook een ver andering van mentaliteit nodjg. De ontwerper zal er rekening mee moe ten gaan houden dat de bewoner steeds meer zijn eigen milieu wil bepalen. Willen we dat milieu ver beteren en er plezier aan beleven, dan zullen we er ook zuinig op moe ten zijn en er meer voor over moe ten hebben om het leefbaar te hou den en ’bouwrijp’ te maken voor de toekomst’, aldus de heer Verwey. Ter gelegenheid van het jubileum ontving bureau Stuurman op 7, 8 en 9 september een groot aantal op drachtgevers en relaties. In het An ne Frankcentrum werd een beschei den expositie ingericht, waarbij ge schiedenis en toekomstvisie van het bureau door middel van een dia projectie in klank en beeld werd overgedragen. Aan de jeugd van Waddinxveen zal het jubilerende bureau een door haar medewerkers ontworpen speel- plastiek aanbieden. HILVERSUM Hl, TROETEL ELPEE m.o.a.: Que je t’aime - Sandra Andres. Day time, night time - The Anita Kerr Singers. Border Song - Elton John. Hey you Love - Mouth Mac Neal 10.-. 1 BORRIQUITO - Peret 2 BLACK AND WHITE - Greyhound 3 ONE WAY WIND - The Cats 4 BLOSSOM LADY - Shocking Blue 5 MANUELA - Jacques Herb 6 POUR UN FLIRT - Michel Delpêch 7 HEY YOU LOVE - Mouth Mac Neal 8 WE SHAH DAWCE - Demis Roussos 9 BECAUSE I LOVE - Majority One 10 BANG LA DESK - George Harrisson Uw bedrijf voor betere en snelle service! Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf is sterk ge specialiseerd in carrosserie-reparatie (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er in goede handen. In de afgelopen maanden bleek het voor de achterblijvende maatschap pelijk werkster onmogelijk behalve Gouda ook Waddinxveen voldoende te behartigen. De vele pogingen om te komen tot het aanstellen van een tweede maatschappelijk werkster hebben geresulteerd in de aanstelling van mevr. G. W. Verbiest-Roseeuw, die het werkterrein van mej. Mein- dertsma zal overnemen. Maquette van het door Bureau Stuurman ontworpen over dekte zwembad te Waddinx veen met de bouw waarvan dit jaar een aanvang wordt ge maakt op het terrein van het openluchtzwembad De Sniep. In september 1911 vestigde de heer P. P. Stuurman zich als architect in Waddinxveen. Thans, zestig jaar la ter, is dit eenmansbureau uitgegroeid tot de N.V. Bouwkundig Ingenieurs bureau Stuurman met een staf van 45 medewerkers en een zich tot vele sectoren uitstrekkend landelijk werk terrein. Reeds in de jaren vóór de tweede wereldoorlog werden belangrijke werken gerealiseerd, zoals een kurk- warenfabriek in Waddinxveen, de K.V.T. Tapijtfabriek in Moordrecht, de watertoren te Bergambacht en de Dobbelmanfabrieken in Wad dinxveen, waarin thans de Neder landse Kabelfabriek zich heeft ge vestigd. Op het gebied van het maatschap pelijk werk participeert de Geref. Kerk te Waddinxveen al enige tijd in de Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk in Gouda. In 1970 kon Waddinxveen dan ook in geval van nood een beroep doen op mej. Meindertsma, destijds maat schappelijk werkster bij bovenge noemde stichting. Door het vertrek van mej. Meindertsma vorig jaar kwam de maatschappelijke hulpver lening in Waddinxveen min of meer stil te liggen. gebreid ter discussie is geweest leek het ons interessant eens een verge lijking te gaan trekken tussen de in de raad verkondigde standpunten en de praktijk van de met groot succes draaiende discobar in het gebouw tje van de Speeltuinvereniging De Paddestoel. Hier komen eenmaal per veertien dagen ongeveer 150 jonge lui omgewoon bij elkaar te zijn. Er is geen uitgestippeld programma. Er is alleen de muziek, die een stuk van hun leven is. Ep wordt gedanst, maar er wordt net zoveel gepraat en wat een toeschouwer het meest op valt, is dat ze zich er thuis voelen. Sprekend over de toekomst zegt di recteur T. W. Verwey die de heer Stuurman opvolgde na diens over lijden op 81-jarige leeftijd in 1965: „Bij elk ontwerp zal de architect de mens centraal stellen. Onze directe omgeving moet meetbaar, herken baar en op onze schaal zijn. Daarom moeten we ook op menselijke schaal bouwen, een sfeer kweken die de mens aantrekt. De mens zal dan bezit nemen van zijn omgeving. In de toekomst is het dan ook nodig dat stedebouwer en architect hun taak zodanig ver leggen, dat zij nog slechts het ruim telijke ontwerp zullen leveren. De bewoner zal het zelf voltooien. Naar eigen visie. Daarmee bepaalt hij zijn eigen omgeving. Het zijn dus niet alleen de techni sche evolutie en de nieuwe bouw- Misschien is het wel zo, dat ze die ene avond in de veertien dagen de georganiseerde, wetenschappelijk begeleide, maatschappij een keertje willen ontvluchten om gewoon, mét hun vrienden en vriendinnen, bij de muziek waar ze van houden, zich zelf te zijn. En wat is daar nou op tegen? 8 Krez Met deze oproep lanceren de gezamenlijke jeugdwerkorgani- saties in de provincie Zuid-Holland kadercursussen op het gebied van kreatief bezig zijn. De kursussen omvatten acht avonden en worden gehouden in de maanden oktober en november te Alphen aan den Rijn, Dordrecht, Gouda, ’s-Gravenzande, Honselersdijk, Mijnsherenland, Lei den, Rotterdam, Brielle en Den Haag. De volgende expressie-technieken worden behandeld: maskers maken, klank-collages samenstellen, krea tief spel en werken met licht, kleur en schaduw (per techniek twee avonden). De kursusprijs bedraagt 25 per persoon voor de hele kursus van acht avonden; 8 voor een blok van twee avonden (één techniek). Het doel van de kursussen is die mensen die met groepen werken een aantal mogelijkheden van kreatief bezig zijn te laten ervaren. Aandacht wordt ook besteed hoe deze ervarin gen over te dragen aan de groepen, waaraan men leiding geeft. Iedereen die hierin geïnteresseerd is kan aan de kursussen deelnemen. Uiteraard hebben leden van de be trokken jeugdwerkorganisaties voor rang, maar ook anderen zijn wel-, kom. Informaties en aanmeldings- kaarten zij te verkrijgen bij de Pro vinciale Jeugdraad Zuid-Holland, Benoordenhoutseweg 23, Den Haag, telefoon (070) 246806. Donderdag 9 september Bijeenkomst Geref. Bijbelstichting, kerkgebouw Chr. Afgesch. Gemeen te, Dorpstraat 5, 19.30 uur. Presentatie Bureau Stuurman (60 jaar) voor alle inwoners), Anne Frankcentrum, 20.30 uur. Zaterdag 11 september Open huis Brandweer Waddinxveen, Noordkade. Jeugdbrandweerwedstrijd op Noord kade t.o. brandweergarage, 9 uur (basisscholen en 13.00 uur (mavo’s). Diavertoningen in brandweergara ge, 10, 11, 12, 14.15 en 16 uur. Zwemfeest De Gouwe, zwembad De Sniep, 17.30 uur. Orgelconcert van Frans van Tilburg, Bethelkerk, Bilderdijklaan, 20 uur. Dinsdag 14 september Kosteloze inenting tegen pokken, Groene Kruisgebouw, Stationsstraat, 14 uur (zie advertentie). Woensdag 15 september Bijeenkomst NCVB, herv. wijkge- bouw Esdoornlaan, 19.45 uur. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, geref. ver.geb., Stationsstraat, 20 uur Donderdag 16 september Ledenavond WSE, clubhuis War- naarplantsoen, 20 uur. Zaterdag 18 september Zeevistocht HSW’(Hellevoetsluis). Op dit ogenblik zijn in aanbouw of voorbereiding een overdekt zwem bad in Waddinxveen, Steenland’s Chocoladefabrieken te Gouda, een sporthal in Oud-Beijerland, scholen complexen o.a. in Woerden, Leider dorp, Capelle aan de IJssel, woning- Wat deze meisjes en jongens het meest interesseert is, hoe ze in een toekomstig bestel zoveel mogelijk zelfstandig kunnen blijven. Wanneer een jeugdbestuur dat voor een deel uit ouderen bestaat zich al te veel met hun zaken gaat bemoeien, zal er, volgens een van de initiatiefnemers, zeker drempelvrees ontstaan. Op dit moment is de hele zaak wat betreft lidmaatschap, entree, leeftijdsgrens (16 jaar) goed geregeld. Maar ze er varen het niet als een van boven opgelegde regeling, ze houden het zelf in de hand. Óok financieel is de zaak gezond en het grootste pro bleem is eigenlijk de ruimte. complexen in Woerden, Gouda en Voorschoten, een bejaardenflat met dienstencentrum te Holten, alsmede een Raiffeisenbank te Waddinxveen. Dit laatste bouwwerk is als bank kantoor van een totaal nieuwe con ceptie. Een maquette van dit wat be- Vanzelfsprekend is deze groep niet representateif voor de totale Wad dinxveense jeugd en het is een goe de zaak wanneer ook met de wensen van anderen rekening kan worden gehouden, maar gezien de regelma tige trouwe opkomst is dit een stuk jeugdwerk dat in de beschouwingen over het totale beleid niet mag ont breken. De drie voorzitters van de sa menwerkende oudervereni gingen voor de toekomstige Havo/Atheneum (wie verzint er eens een naam voor de school?) hebben de minister van onderwijs een telegram verstuurd naar aanleiding van de resultaten van de onlangs gehouden enquête. Kopieën werden verzonden naar B en W van Waddinxveen, Gede puteerde Staten, de gemeen teraad en enkele onderwijsin- stanties. De volledige tekst luidt: U verwijzend naar de aan vraag van het gemeentebe stuur van Waddinxveen voor plaatsing van een Havo-Athe- neum op het scholenplan 1973- 1975, stop U herinnerd aan de enquête eind 1970 gehouden onder de ouders van alle leerlingen van de twee hoogste klassen van alle bijzondere en openbare basisscholen te Waddinxveen, waarbij deze ouders zich voor 80-1% uitspraken voor een samenwerkingsschool voor Havo-Atheneum, stop U verwijzend naar het reeds door de gemeenteraad geno men besluit tot instelling cn benoeming van een bestuurs commissie conform artikel 64 van de gemeentewet voor de ze samenwerkingsschool, stop delen de voorzitters van de respectievelijke protestant- christelijke, rooms-katholieke en openbare ouderverenigin gen voor deze school Uwe Ex cellentie mede stop dat bij alle Waddinxveense gezinnen een opinieonderzoek is ingesteld naar de wens om te komen tot een samenwer kingsschool voor dit onder wijs, stop dat 79 percent van de gezin nen zich door middel van een handtekening ondubbelzinnig heeft uitgesproken vóór de bedoelde samenwerkings. school, stop overwegend dat het COGVO deze school in haar deelplan voor 1973-1975 heeft opgeno men, stop dringen er met klem bij Uwe Excellentie op aan de realise ring van deze school et willen bevorderen, stop. Na 1945 werd het werkterrein van bureau Stuurman steeds groter. Wo- ning- en scholencomplexen, winkel- centra weren ontworpen voor Bo degraven, Pijnacker en Waddinx veen. Daarnaast werden fabrieks- en kantoorgebouwen, veilingcomplexen Ij verscheidene kerkgebouwen en het I Anne Frank dienstencentrum voor - bejaarden in Waddinxveen gerea- I liseerd volgens plannen onder su pervisie van bureau Stuurman. Zeer recentelijk heeft het kantoor gebouw aan de Brugweg te Wad dinxveen, waarin de heer Stuurman I in 1911 zijn start maakte, belangrij- I ke uitbreidingen ondergaan, tenein- I de de accommodatie aan te passen aan de nieuwe ontwikkelingen, die I zich op dit moment voltrekken. Civiel-technische en projectontwik- kelingsobjekten maken thans een belangrijk deel uit van de werk zaamheden. Op het terrein van het milieubeheer is het bureau betrok ken bij waterzuiveringsobjekten. Voor grote en kleinere gemeenten worden komplete uitbreidingsplan nen voorbereid, omvattende o.a. de projektie van de wegenstelsels, wo- ningkomplexen, winkelcentra, groen en rekreatieve voorzieningen. Voor de research en studie, die met deze ontwikkelingen zijn verbonden, heeft bureau Stuurman in de loop der jaren een team van specialisten opgebouwd, aangevuld met specia listen op het gebied van klimaatre geling, gewapend beton- en staal constructie, electro-techniek, ver warming, enz. Bij al deze activiteiten wordt nauw samengewerkt met het Technisch Adviesbureau T.A.B.O. en het Ad vies- en Projectontwikkelingsbureau VEROM, beide eveneens gevestigd te Waddinxveen. Op het terrein van de projectieont- wikkeling heeft bureau Stuurman een belangrijke bijdrage geleverd aan de scholenbouw, door in het ka der van het scholenbouwteam „Mid den Holland”, waaraan het bureau sinds 1967 is verbonden, diverse nieuwe schooltypen te ontwikkelen. Van deze scholen werden tot dus- I verre in 52 gemeenten verscheidene I complexen gerealiseerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5