Taptoe Concordia TOOS test uw konditie Gehuwden weer Bezoek Geslaagd f Wij willen niet langer de lucht verontreinigen Open dienst Taptoe Concordia zal alles overtreffen gaan instuiven Orgelconcert Van Tilburg wordt goed bezocht Atty de Vrind opent stoffenwinkel in Nesse Bewoners van Brugweg willen ook aardgas in Sluiting zwembad „DE LANTAARN” RAIFFEISENBANK S WADDINXVEEN SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Bs ■ïl Niet parkeren op KW-plein Onafhankelijk Nieuwsblad Variaties? Dat kan Doktersdiensten f 23.000 voor Memisa In Immanuëlkerk SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST Film- en dia-avond voor bejaarden Ff"! jj eekblad voor Waddinxveen Zaterdag KW-plein, 20 uur. 27e JAARGANG - Nr. 1253 DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1971 Advfrteniü) 18 uur af Aan de Chr. Mamixschool Kweekschool te Utrecht is voor Hoofdakte Kleuterleid ster geslaagd Mej. W. van der Smit te Waddinxveen. Vijfhonderd muzikanten, majorettes, vendelzwaaiers en tamboers ver zorgen zaterdagavond een kleur- en klankrijke show op het Koningin Wil helminaplein, die, zo verwacht de organiserende muziekvereniging Concor dia, het succes van voorgaande jaren alleen maar zal overtreffen. Om het allemaal te beschrijven zouden wij eigenlijk een Weekblad in kleur én in stereo moeten uitbrengen, maar zóver reiken - helaas - de verworvenheden der techniek nog niet. Het beste kunt u het allemaal zelf gaan zien en horen. Zaterdagavond, 20 uur. Oranjelaan 42, tel. (01828) 45 66 Kon. Wilhelminaplein 2, teL (01828) 4566 Groeuvoorde 14, teL (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-1230 uur en van 2-4 nor. Vrijdagavond van 7-9 uur. Mevrouw De Vrind, moe der van twee jongens, wil ZONDAG Dr C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan 6, telefoon 2676 Apotheek Van Doom, Prins Bemhardlaan 3, telef. 4162 ZATERDAG Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, telefoon 2112 Apotheek dienstdoende arts. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 De Memisa-aktie heeft in Waddinx veen 23.289,95 opgebracht. Dit is het geld dat werd ontvangen bij de plaatselijke drogisterijen en krui deniers. Het zwembad De Sniep wordt zater dag 18 september ’s middags om vier uur definitief gesloten. De avond werd besloten met een ko- raalfantasie over Gezang 166 vers 1waar van de tekst ’Halleluja, lofgezongen’ door alle aanwezigen staande werd meegezon gen. Ondanks het drukke ’zaterdag-pro- gramma’ in Waddinxveen was de op komst groot en de organisatoren hopen ook met de volgende concerten de plaat selijke orgelliefhebbers (en die niet al leen) te laten genieten van de bespeling van de Waddinxveense orgels door een aantal bekende organisten. Vorige week berichten wij u het bezoek van burgemeester Van der Hooft aan de Waddinxveense peuterclubs. Deze aandoenlijke foto had daarbij moeten worden geplaatst, maar ging om onver klaarbare redenen de mist in. Bij deze dan. ren alleen maar uitbreiden. „Ik maak mijn kollektie damesstoffen niet te groot zodat de mensen die bij mij kopen inderdaad exclusief gekleed kunnen gaan. Ik wil de kollektie ook steeds snel Mevrouw Atty de Vrind uit zijden aan de Nesse, die in de Nicolaas Beetslaan Oudhollandse stijl zal wor- begint volgende maand een den ingericht en die „Het winkel in exclusieve dames- Winkeltje’ zal gaan heten, stoffen aan de Nesse. Zij deed dit al langer in haar huis aan de Beetslaan maar haar aanpak niet verande- dat is wettelijk niet toege staan zodat zij naar een andere oplossing heeft gezocht. Die is gevonden in de voor malige winkel van Ver- Bewoners van de Brugweg, onder wie een aantal tuinders, hebben zich via een gezamenlijke brief gericht tot het bestuur van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken met het verzoek om levering van aard gas. De Brugwegbewoners hebben een kopie van hun brief verstuurd naar de leden van de Waddinxveense gemeenteraad verge zeld van een verzoek om aan de aktie steun te verlenen. De inhoud van de brief volgt hierna: Onder verwijzing naar het in november 1970 ingezonden verzoekschrift, onder tekend door alle bewonrs van Brugweg, Zwarteweg en Middelburgseweg te Wad dinxveen, welke nog niet op het aardgas net zijn aangesloten en het gemeentelijk antwoord hierop, dd. 31 maart 1971; ons herhaald verzoek van 27 juli 1971 en het gemeentelijk antwoord hierop van 5 augustus 1971, nr. 3947, naar welke voor geschiedenis wij zo vrij zijn u kortheids- met de nieuwste stoffen kunnen aanvullen.” Het Winkeltje” krijgt niet alleen stoffen (verschillende materialen met bijpassende kombinatiekleuren), maar zal ook ceintuurs, kettingen en andere accessoires gaan verkopen. Mevrouw De Vrind is er trots op dat haar stoffen niet elders in Wad dinxveen verkrijgbaar zullen zijn. In verband met de te houden taptoe op zaterdag 18 september 1971 is parkeren op het parkeerterrein bij het Koningin Wilhelminaplein die dag van IS uur uf niet mogelijk. In aansluiting op de Nationale Trimactie van de Nederlandse Sport Federatie organiseert het K.N.G.V. regelmatig konditietests. Ook de gymnastiekvereniging T.O.O.S. is bij deze evenementen ingeschakeld en zij houdt op zater dag 2 oktober ’s morgens van 9 tot 10 uur open huis in de zaal aan het Koningin Wilhelminaplein. Net als de vorige malen wordt de Wad- dinxveners dan de gelegenheid geboden hun conditie af te meten aan de hand van enige proeven. T.O.O.S. staat gereed om uw conditie zo goed mogelijk in cijfers uit te drukken. Deze kunt u verge lijken met een vorige test waaraan u wellicht heeft deelgenomen. Iedereen is op de aangegeven tijd welkom en wordt zelfs ont haald op koffie! Als u het de or ganisatie van T.O.O.S. niet al te moeilijk wilt maken wordt u ver zocht uw deelname even van te voren door te geven aan de heer Zwijnenburg (tel. 5025) of de heer Bruining (tel. 4743). Zondag 19 september wordt er in de Immanuëlkerk een open-deurdienst ge houden. Deze dienst, die om vijf uur des middags begint is voor iedereen toegan kelijk, in het bijzonder de niet kerk- gebondene. Hij staat in het teken van de Vredesweek. Er zal door ds. J. C. Breg- man uit Gouda gesproken worden over „Vrede! Met alle geweld?” Muzikale medewerking wordt verleend door De Brada’s uit Rotterdam. Frans van Tilburg, organist van de Hervormde kerk in Werkendam, opende zaterdagavond de serie orgelconcerten, waarin beurtelings de orgels van de Beth- elkerk en de Brugkerk in Waddinxveen zullen worden bespeeld. De organist kreeg reeds bij het eerste werk, voorspel en koraal van Psalm 68 vers 10, het pu bliek aan zijn zijde, hetgeen mede te dan ken was aan het feit, dat het koraal werd meegezongen. In de daarop volgende Jan Zwart- bewerkingen van Psalm 6 en 84 was Van Tilburg wat onzeker, terwijl ook het ge mis aan zachte begeleidingsstemmen in het orgel van de Bethelkerk zich hier duidelijk manifesteerde. De Choralvor- spiele van J.S. Bach brachten solist ken nelijk op zijn gemak en hij toonde zijn kunnen eerst goed in de Gavotte van W. Boyce. Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld de Ouverture in D van G. F. Haendel, want behalve door een zeer gave vertolking door Frans van Tilburg kreeg het werk extra diepte door de klank van dit orgel, dat de juiste intonatie blijkt te bezitten voor muziek van Haendel. (J. v.d. Drift) onze schoorstenen uitbraken aan roet en zwavel, tengevolge van de dure kolen en olie, die wij gedwongen zijn te stoken. Voor de bejaarden van Waddinxveen is er maandagavond 20 september weer een filmavond in de theaterzaal van het Anne F rankcentrum. Behalve een vrolijke kleu renfilm, ’Leve het bruidspaar’ getiteld, zullen dia-klankbeelden worden vertoond van Waddinxveen en vroeger en nu en een klankbeeld dat ’Holland mijn Hol land’ heet. Aanvang 20 uur. De toegangs prijs bedraagt 0,50. Evenals voorgaande jaren zal het comi- I té ’Instuif voor gehuwden’ dit seizoen een vijftal genoeglijke avonden verzorgen voor echtparen van alle gezindten. Het comité is van oordeel dat, gezien de ge zellige sfeer en het nog steeds stijgend aantal bezoekers, deze avonden in een be hoefte voorzien. De organisatie was dit jaar moeilijk omdat men genoodzaakt was een andere zaal te zoeken. Het comité is echter bijzonder blij met de moderne zaal van het Anne Frankcentrum in I Groenswaard. Voor alle avonden zijn I reeds bekende bands gecontracteerd. De data zijn als volgt vastgesteld: 2 i oktober (openingsavond), 13 november, 15 januari, 12 februari (carnavalsavond) en 18 maart. De toegangsprijs is 4,50 per persoon. halve te verwijzen, verzoeken wij, onder tekenaars, waaronder vele tuinders, U be leefd maar zeer dringend, om op korte termijn op aardgas te worden aangesloten. Wij willen ook graag de vruchten van de huidige samenleving plukken en wij zul len blij zijn, als wij niet meer gedwongen zijn de lucht te verontreinigen met wat VER lEKEBIMEH De keuze van de juiste verzekering is vaak een probleem. Alléén komt u er niet uit. U hebt objectief advies nodig. Deskundig en betrouwbaar. De bank voor iedereen staat u ook op dit gebied graag terzijde. Bij ons advies staat uw belang voorop. Hebt u verzekeringsvragen of -problemen? Komt u eens rustig praten. Bij ons is daar altijd tijd-en-ruimte voor. Halve (kale) kip 3,00 idem met patat f 3,25 met patat en mayonaise 3,35 met patat en satésaus 3,50 Als weekeindereclame boven staande kiptoestanden een kwartje goedkoper. ■-C ■- I 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1