Goed weer voor Gouwe-feest Lezers schrijven Epiloog ’t niet tegen Unio Proloog en WSE vindt Gouwe eindigt 1 doelpunt nederlaagserie Fa. van der Linde HSW vangt goed Gehavend W’veen redt ii Echte Pipo nog steeds de grote kinderheld Beker voor GZC (heren) UZGC (dames) genoeg Is 5 UITSLAGEN Havo succes (2) Havo succes (4) Havo succes (3) PROGRAMMA H HSW nieuws ijk n ft» Pagina 2 in Erkend dealer Offensief verslapt: 2-0 rerende kleuren. Naar keuze in een glanzende of een satijn- uitvoering; van zachte pastel- tot fijne accentkleuren. ’Luxaflex? jaloezieën waar uw buren u om J zullen benijden. - ®5! Dat glazige kijkgat, het raam. Al te vaak stiefmoederlijk behandeld, tóch een belangrijk deel van uw interieur. Doe iets aan die kale holle ogen. Hang er een ’Luxaflex’ jaloezie voor. Is er in 23 inspi- Kon. Wilhelminaplein 43 - Tel. 3124 Dorpstraat 38 - Telefoon 2373 DE ZWALUW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Op een zeer slecht veld heeft Unio in een matige wedstrijd de eerste twee puntjes veroverd op een gehavend Waddinxveen, dat Van der Sluis, Bras, Toor en de door een beenbreuk uitgeschakelde Van der Horst miste. "I Tl ifi L Pipo Ver vulling X Xx. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1971 uur - I Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke abonnee van het Weekblad voor Waddlnxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden gewijgerd. 17 1-1-4 2*061 IGmn Bsnx Wedvlucht van de postduivenhouders- vereniging De Zwaluw vanaf Quieuran. Afstand 194 km. Gelost 10.40 uur met noordoostenwind. Deelname 88 duiven. Aankomst eerste duif 13.49.22 uur (1028, 62 mtr), laatste duif 14.08.53 uur (928,58 mtr). D. Boere 1, 3, 4; Troost-Tamerus 2, 11; Mej. B. Colla 5, 12, 13; B. Brouwer 6, 22; H. N. van Haren 7, 16, 18; Gebr. Noor- lander 8, 10, 14, 19, 21; A. de Zwart 9; C. van Eek 15; Joh. Vermeulen 17; Th. Colla 20. .z i ZATERDAG VOETBAL Bolnes-Be Fair 31 Be Fair 2-Rozenburg 3 01 Waddinxveen-WDS 11 (gest.) Spirit 3-Be Fair 3 22 Be Fair 4-Sportlust 4 2—0 Jodan Boys 5-Be Fair 5 43 Sportlust 6-Waddinxveen 2 04 Be Fair 8-Moerkapelle 3 34 Waddinxveen 3-Spirjt 9 50 Gouda 5-Waddinxveen 4 41 ZONDAGVOETBAL Unio-Waddinxveen 20 Soccer Boys-WSE 01 WSE 2-Lekkerkerk 3 11 Bergambacht 3-WSE 3 40 Moerkapelle 4-Waddinxveen 4 11 Waddinxveen 5-Soccer Boys 4 20 WSE 4-RVC 4 1—1 WSE 5-Ammerstol 5 15 Moordrecht 6-Waddinxveen 6 02 B. van As wist met 240 vissen als eerste te eindigen in het door de H.S.V. ’Wad dinxveen georganiseerde concours. Een schitterende prestatie voor deze sportvis ser die dit jaar voor het eerst weer eens mee viste. Onze gelukwensen. Er werd gevist in de Oude Rijn. De vangst was enorm: 23 vissers vingen 1994 vissen. De uitslag was als volgt: 1. B. van As 594 pnt; 2. M. Hogerdijk 560 pnt; 3. N. de Graaf 453 pnt; 4. M. Hof wegen 361 pnt; 5. P. M. Hofman 330 pnt; Meeste ondermaatse vis B. van As 239 st. Meeste maatvis N. de Graaf 11 st. Groot ste vis P. v.d. Made 28 cm. Stand competitie: 1. W. Hogerdijk 1276 pnt; 2. J. van Egdom 992 pnt; 3. P. Rodenburg 960 pnt; 4. M. Hogerdijk 928 pnt; 5. P. Wiege 758 pnt. Zaterdag a.s. organiseert H.S.W. het laatste alle maten concours voor de com petitie. Inschrijven bij J. Hoogendoom vóór vrijdag 19.30 uur. Gevist wordt in de Amstel. Aanvang 7 uur. Vertrek station 5.45 uur. De heer W. Hogerdijk kan zich alreeds kampioen noemen. De voorsprong is te groot voor de nrs. 2 Lm. 4. Wel kan het spannend worden voor de 2e en 3e plaats. In de tweede helft kwam een geheel ander Waddinxveen in het veld. Met snel le combinaties werd de Unio-ploeg in de verdediging gebracht en alleen met pa niekvoetbal kon de Oudewaterse ploeg onheil voorkomen. De Waddinxveners hielden het offensief een half uur vol, maar toen er geen doelpunten kwamen verslapten hun attentie en kon Unio iets meer in de aanval komen. Het lang verwachte doelpunt kwam echter niet voor Waddinxveen, maar voor Unio. In de 39e minuut rondde De Bruin een van de schaarse aanvallen goed af: 20. Waddinxveen probeerde nog terug te komen, maar verder dan een goed schot van Van der Laan de Unio-doelman redde schitterend) kwam het niet. Bijna drieduizend Waddinxveners kwamen zaterdag aan het eind van de middag bij elkaar om het jaarlijkse zwemfeest te vieren dat de aktieve zwem- en waterpoloclub De Gouwe in het openluchtbad De Sniep organi seerde, om het seizoen 1971 af te sluiten. juichen over het gehele zwembad- terrein voortgeplant! Pipo en Mam- meloe waren gearriveerd. De echte, nog nooit vergeten Pipo, die in vele kinderprogramma’s op de beeldbuis het meest succesvolle is gebleken. Ook na hun vertrek (nu anderhalf jaar geleden) is over heel het land hun roem nog ongetaand! Alle mogelijke capriolen wist Pipo hartveroverend te demonstreren. Onvermoeibaar toonde hij zich bij jong en oud de clown van het jaar, zowel bij hun rondwandeling, als later op de boot water gooiend naar het publiek. Ook bij de prijsuitreiking werd op originele wijze ieder naar eigen prestatie toegesprken. Een oorver dovend ’’vaarwel” klonk over het water toen het populaire duo zich ’’landwaarts” spoedde! Een kleurrijk vuurwerk besloot het feest. Gouwe in de nederlaagserie. G.Z.C. uit Gouda won tenslotte de be ker door de 3-1 overwinning op de Wad dinxveners. DE GOUWE 1-Z.I.A.N. comb, (dames) 91. De laatste wedstrijd in de nederlaag serie voor de dames werd door De Gouwe met 9—1 verloren. In de eerste periode van deze sportieve wedstrijd stond ZIAN al spoedig met 40 voor, voordat Kathe Troost voor De Gouwe kon scoren: 41. In de tweede periode scoorde ZIAN nog In uw blad van 9 september plaatste u een brief van de heer T. Drost, waarin ernstige kritiek wordt uitgeoefend op de organisatoren van de handtekeningen- aktie voor een samenwerkingsschool voor havo-atheneum. Wat zijn de feiten? De heer Drost constateert, dat een medewerk ster zowel aan de man als aan de vrouw van een gezin vraagt een handtekening te zetten en leest vervolgens in tiw blad van 2 september: „Van elk Waddinxveens ge zin is slechts één handtekening opgeno men.” Deze schijnbare tegenstelling is echter heel simpel te verklaren. In uw artikel van 2 september hebt u een persbericht onzerzijds redactioneel verwerkt. In dit persbericht stond: „Nadrukkelijk wordt hierbij aangetekend, dat van elk gezin slechts één handtekening meegeteld is.” Teneinde iedere discussie op dit punt uit te sluiten, willen wij hier letterlijk citeren uit de notariële akte, die over de telling werd opgemaakt: „Door mij, notaris, wordt thans gecon stateerd dat mij vertoond zijn tweehon derd negen en zestig lijsten, waarop voorkomen in totaal drie duizend vijf honderd negentig handtekeningen en dat blijkens de aanduidingen op de for- Dat de heer Drost graag bijbelteksten in zijn ingezonden stukken verwerkt is zijn zaak, maar hij is ook wel érg gemak kelijk met het uitdelen van ongemotiveer de beschuldigingen. De redaktie van dit Weekblad schrijft zijn artikelen niet in de vorm van notariële akten en is daarom wat losser in het gebruik van de stijl. Des ondanks begrijpen wij niets van het ver wijt dat wij ’ingezonden stukken onzorg vuldig behandelen. En wel a) omdat ons het subtiele verschil ont gaat tussen ’een handtekening opnemen’ en ’een handtekening meetellen’; b) omdat deze redaktie wekelijks honder den ’ingezonden stukken’ ontvangt waar over tot dusver nog geen enkele klacht is binnengekomen. De heer Drost’s ’opmerkingen’ zijn niet alleen aanvechtbaar, ze zijn nog onrecht vaardig ook. REDAKTIE Soccer Boys zag zich de winst net ontglip pen toen C. Vos van WSE uit een voorzet van T. Geers de bal ineens op de schoen nam en in de touwen joeg. Een fraai doel punt gescoord twintig minuten voor het einde. Het was tussen deze ploegen een harde wedstrijd waarin vooral Harskamp van Soccer Boys zich nog als eens schuldig maakte aan ruw spel. Nadat hij voor de rust doelman Jansen keihard tegen de grasmat had gelopen moest hij na de rust z’n harde spel zelf bekopen met een bles sure aan zijn been en het veld verlaten. Voor de pauze was het een gelijkop- gaande strijd waarin de verdedigingen het niet al te zware werk wel aan konden. Een hoekschop van Huisman en T. Geers waren een gemakkelijke prooi voor de Soccer-Boys-verdediging. Aan de andere kant mocht WSE van geluk spreken toen Van der Voorn juist naast de paal schoot. Na rust kwam WSE wat meer in de aanval, maar ook toen waren de doelpun ten kennelijk erg duur. T. Geers schoot net over de lat en W. Compeer schoot de bal een keer in de handen van de doel man. Een kwartier voor het einde zorgde C. Vos via een voorzet van Ton Geers met een knallend schot voor de winst. De bal was voor doelman Ruigrok niet te zien. vijf maal. U.Z.S.C. uit Utrecht die De Gouwe met 90 had verslagen werd bekerwinnaar. En zo is het grote spektakel dat voetbal heet voor iedereen weer van start gegaan. Gelijk vroeger zal het Weekblad voor Waddinxveen in een wekelijkse voorbe schouwing (Pro-) en nabeschouwing (Epi loog) zijn licht over de ontwikkelingen laten schijnen. Het is aan u om ze al dan niet serieus te nemen. Be Fair, het verst van alle op dreef, heeft na drie wedstrijddagen nog niet kunnen imponeren. Dat de nieuwe aan winsten nog aan elkaar en aan hun nieu we omgeving moeten wennen verklaart veel, maar het is jammer dat de witzwar- ten het lek ook zaterdag niet boven water wisten te houden. Hommeles was het bij Waddinxveen- zaterdag tegen WDS. Scheidsrechter Huet ging na de rust (11) niet verder van wege alle moeilijkheden op het veld. Twee spelers gingen er uit. Een muisje dat nog wel een staartje krijgt Dat Waddinxveen dit jaar geen kam pioen wordt in zijn klas hadden we al voorspeld. Toch was de nederlaag van de geelzwarten wat teleurstellend. Zonder al die blessures zou van Unio wellicht niet verloren zijn WSE pikte de eerste winst weg voor de voeten van Soccer Boys. Een leuk resul taat, temeer nu de achterstand op andere rivalen beperkt bleef door enkele gelijke spelen. De eerste helft was voor Unio, dat met lange trappen de Waddinxveense defensie probeerde te verschalken, maar deze had weinig moeite met de Unio-aanvallen zo dat er geen gevaar ontstond. Ook de ver dediging van Unio had weinig moeite met het zwakke aanvalspel van de Waddinx veners. Toch kwam Unio verdiend op 10 toen in de 31e minuut een voorzet precies op het hoofd van Petterson be landde en deze onhoudbaar voor doelman De Joode inkopte (10). Be Fair moet zaterdag de volle vier pun ten uit voer wedstrijden kunnen boeken. De strijd gaat thuis tegen Arkel, een ploeg die tot nu toe slechts nederlagen wist te boeken. Twee punten erbij dus. Waddinxveen ontmoet thuis RKNSV, de enige ’vreemde eend in de bijt’ in de streekafdeling. Er valt nog maar weinig te voorspellen temeer daar RKNSV nog zijn eerste prestatie moet leveren. Laten we hopen dat ze dat niet in Waddinxveen doen. WSE is de tweede Waddinxveense club die een hekkesluiter (als je dat nu al zo noemen mag) ontmoet. RVC komt op be zoek (en dat kan voor de oranjezwarten voor de tweede keer de volle winst be tekenen. Jammer overigens dat WSE en Waddinxveen gelijktijdig thuis spelen. Was dat nodig? Waddinxveen-zaterdag gaat op bezoek bij Sportief. Geen moeilijkheden hope lijk, zodat ook hier het beste resultaat mag worden verwacht. Per slot van reke ning staat ook Sportief onderaan GOUWE 1-S.V.H. 1 (heren) 2—2. Na twee overwinningen en een 31 neder laag voor De Gouwe, speelde Gouwe 1 nu gelijk tegen S.V.H. uit Rotterdam. In een spannende wedstrijd kon S.V.H. in de laatste periode nog net een 21 achter stand wegwerken. In de eerste periode nam De Gouwe de leiding via een strafschop van Leo Nieu- wenhuyzen: 10. S.V.H. kwam in deze periode nog op 11 door een treffer van Kees van Wijk. In de tweede periode gaf Leo Nieuwenhuyzen De Gouwe wederom de leiding: 2—1. Dat S.V.H. in de laatste periode nog op 22 kwam deed toch weinig af van de goede prestaties van De Zaterdag organiseerde de Hengelsport- vereniging Waddinxveen de vijfde kom- petitiewedstrijd tevens kasconcours maat vis in de Oude Rijn in Alphen a.d. Rijn. De vangst was zeer goed. Twintig henge laars wisten 228 maatvissen te vangen. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. A. T. van Helden 361 cm 22 stuks; 2. W. Hoogerdijk 324 cm 20 stuks; 3. R. Schilperoord 302 cm 18 stuks; 4. M. van Of wegen 283 cm 16 stuks; 5. J. van Eg dom 277 cm 17 stuks. De grootste vis werd gevangen door N. de Graaf: 33 cm. Stand kompetitie na vijf wedstrijden: 1. W. Hoogerdijk 919 cm; 2. G. Rijnsburger 760 cm; 3. C. Broer 737 cm; 4. M. Hoo gerdijk 690 cm; 5. H. Elkhuizen 684 cm. De H.S.W. start - bij voldoende deel name - deze winter een winterkompetitie. Leden die hieraan mee willen doen kun nen zich opgeven bij C. Broer, Werumeus Buninglaan 8. Inschrijfgeld voor de ge hele kompetitie: zes gulden. mulieren de handtekeningen van meer dere personen uit één gezin, na een ak- kolade als één handtekening wordt aangemerkt. Door mij, notaris, wordt vervolgens geconstateerd dat de hand tekening of (via akkolade) de handteke ningen steeds betreffen één stuks per gezin, gelet op de op het formulier voorkomende adresaanduiding, zodat het hiervan genoemde getal van drie duizend vijfhonderd negentig hand tekeningen correspondeert met een even groot aantal gezinnen.” De heer Drost had zich de moeite van zijn brief kunnen besparen, wanneer hij eerst even contact met ons had opgeno men, om de feiten te verifiëren. Rest nog de vraag of het op beledigende wijze ge bruik maken van bijbelteksten in over eenstemming is met de waardigheid van de bijbel. De voorzitters van de drie samen werkende verenigingen voor voortgezet onderwijs: drsTH. G. BLOM ir.H. P.M. KOENEN ir. B. J. VAN DER TOOM 'i I dernissen” kreeg veel belangstel ling. Een nieuwe stunt was defamilie- estafette waarin afwisselend rug slag, schoolslag en vrije slag moes ten worden gedemonstreerd. Wie in deze banen de grootste vaardigheid toonde kon op de prijs rekenen. Op de springplank werden de meest acrobatische toeren verricht en ver maakte het publiek zich met allerlei gewaagde sprongen, alleen of met z’n tweeën, in vele variaties. Inmiddels had zich een bijna hyste rische ontlading van emotievolle toe- De heer Van der Hooft zag in deze miljoenste de vervulling van de ver wachting (in mei 1969 uitgesproken) dat dit zwembad voor Waddinxveen zeker driehonderdduizend bezoekers per jaar zal trekken. Hij feliciteerde de kleine Jolanda en de familie Van Oort en overhandigde een fraaie fruitmand van Van Triet (Luifel- baan) en bloemen en vele andere geschenken. Het feestprogramma begon met''het zwemmen van de jongste diploma- bezitters van 4 en 5 jaar. Fraaie staaltjes van bedrevenheid worden hier vertoond, zonder enig teken van vermoeidheid. Vervolgens kwam het altijd spektakulaire nummer ’’gekostumeerd sprietlopen” aan bod. Hier bleken veel ’’durvers” aan mee te doen, die echter meestal na enkele meters van de balk in het water terecht kwamen; tot groot ver maak van de ’’stuurlui aan de wal”! Enkele kwamen aan het eind van de balk, maar moesten het op de terugweg toch nog opgeven! Slechts één kwam ongehavend aan de over kant en mocht daarvoor een heel spontaan applaus oogsten! Het nummer ’’zwemmen met hin- Gezien het hier voorgaande wil ik gaar ne mijn beschuldigingen van de vorige week volledig terugnemen. Er moeten mij echter nog een paar opmerkingen van het hart. U spreekt over een schijnbare tegen stelling die heel simpel is te verklaren. Is het voor een willekeurige medeburger wel heel simpel om te moeten concluderen dat: a) de redactie van ons weekblad een on zorgvuldige behandeling van ingezonden stukken te verwijten js en b) er handtekeningen gevraagd zijn die toch niet gebruikt zijn? Verder ten aanzien van uw laatste zin: Het is juist de waardigheid van Gods Woord dat dit de zonde zonde noemt en daartegenover Gods Genade des te heer lijker stelt voor een volk dat vraagt (en ook dit is Genade) wat God wil dat zij doet. Let wel dat ik met deze laatste zin niet de eerste wil tegenspreken. Na de door u gestelde feiten en uitleg van de feiten is hier geen reden meer toe. T. DROST, Vijverlaan 48. Mede door het prachtige nazomer- weer gelokt had de duizendkoppige schare jonge en oudere zwemliefheb- bers zich rond het zwembassin ge groepeerd, toen de voorzitter van De Gouwe, de heer A. P. de Graaff, de aanwezigen welkom heette. Dit welkom gold in het bijzonder de burgemeester C. A. van der Hooft, wethouder P. Lips en ook de ere voorzitter, de heer H. Jenné, wiens medewerking, aldus de heer De Graaff nog steeds op grote prijs wordt gesteld. Ook prees hij de on vermoeide steun van alle ’’suppor ters van ons mooie zwembad”. De heer De Graaff was blij dat nu reeds de miljoenste bezoeker kon worden geregistreerd in het per soontje van de zevenjarige Jolanda van Oort uit de Busken Huetlaan, die tegelijk met de huldiging haar zwemdiploma kreeg uitgereikt in een bijzondere uitvoering en for maat! Hij hoopte dat in het volgend zwemseizoen, wanneer het over dekte zwembad gerealiseerd is de anderhalf miljoenste bezoeker zal kunnen worden verwelkomd! De burgemeester sprak nu Jolanda van Oort en haar ouders, ”een prach tig voorbeeld van een zwemlustige familie” toe. Namens de zwemclub De Gouwe bood hij hen een gezins- abonnementskaart voor 1972 aan! Van de ’toko’ was er een duikbril en snorkel. ZATERDAGVOETBAL Be Fair-Arkel Scheveningen 2-Be Fair 2 S'portief-Waddinxveen, 16.15 uur Be Fair 3-Zwammerdam 2, 14.30 uur Groot Ammers 3-Be Fair 4, 12.30 uur Be Fair 5-Bddegraven 3, 11 uur Waddinxveen 2-Jod. Boys 6, 12 uur Floreant 4-Be Fair 6, 12 uur Be Fair 7-Zevenhoven 4, 11 uur Spirit 7-Be Fair 8, 10.30 uur Reeuwijk 3-Waddinxveen 3, 10 uur Waddinxveen 4-Groot Ammers 5, 14 ZONDAGVOETBAL Waddinxveen-RKNSV, 14.30 uur WSE-RVC, 15 uur Floreant 2-Waddinxveen 2, 13.30 uur GSV 3-WSE 2,14.30 uur WSE 3-Olympia6,11.30 uur Waddinxveen 3-Nieuwerkerk 4, 12 uur Waddinxveen 4-RVC 3, 12 uur Vep6-WSE4, 10 uur Woerden 5-Waddinxveen 5, 12 uur GSV 6-WSE 5, 10 uur Waddinxveen 6-Zwervers 6,10 uur Stolwijk 7-Waddinxveen 7,10 uur JUNIOREN Waddinxveen-Ona, 16 uur Be Fair-Vep, 16.15 uur A: WSE-Moerkapelle, 16 uur Olympia 2- Be Fair 2, 16 uur Be Fair 3-Donk 2,16.15 uur Gouda 3-Be Fair 4,15 uur Waddinxveen 2-Nic. Boys 2, 16 uur B: Be Fair-Ona, 13.15 uur Waddinxveen-Stolwijk, 14.15 uur WSE-Groeneweg, 14.45 uur Donk 2-Be Fair 2, 14.45 uur Be Fair 3-Zwervers 4, 16 uur Esto 2-Waddinxveen 2, 14.15 ur WSE 2-Ona 3, 13.30 uur C: Ona-Be Fair, 14.15 uur GSV-Waddinxveen, 13.30 uur Lekkerkerk-WSE, 13.30 uur Zwammerdam-Be Fair 2, 13.45 uur Floreant 3-WSE 2,13.30 uur Donk 2-Waddinxveen 2, 14.45 uur Be Fair 3-Sportief 4, 14.45 uur Waddinxveen 3-Jod. Boys 3, 14.45 uur Waddinxveen 4-GSV 3,13.30 uur Be Fair 4-Esto 3,13.30 uur PUPILLEN Waddinxveen-WSE, 11 uur Groeneweg-Be Fair, 11 uur Moordrecht-Moerkapelle, 11 uur Waddinxveen 2-WSE 2, 10 uur Groeneweg 2-Be Fair 2,10 uur Moordrecht 2-Moerkapelle 2, 10 uur Waddinxveen 3-Floreant 2, 11 uur Moordrecht 3-Be Fair 4, 11 uur Floreant 3-Waddinxveen 4,10.30 uur Be Fair 3-Waddinxveen 5,10 uur

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 2