Kwajongens van spuitgasten BRANDWEERDAG 71 GROOT SPUITFESTIJN TiB Drs Harms (PvdA): debat over een LP fluor nog wel zin? I Vergadering zee-vervuiling De Sperwer I 1 Oplossing puzzel 1.000.000 ste bezoekster Spreekuren Will FM DEJONCU „Heeft 1 FS Bejaardensoos de bossen in deze week van de week VOORWADDINXVEEN Hl 1 Pagina 3 Dia’s Protesten EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! E KER A G E N Over de toevoeging van fluor aan het drinkwater heeft drs. R. Harms, gemeenteraadslid voor de Partij van de Arbeid schriftelijk vragen gesteld aan B. en W. De vragen en antwoorden van het college drukken wij hier onder af. Objekt 1 t~ A A V; T (Advertentie) I Helma van der Helm kwam als beste spuitgaste van het sportfestijn uit de bus en mocht de wisselbeker in ontvangst nemen. Vraag 1 Kent uw college de inhoud van de brief die de directeur van het Waterleiding bedrijf ”De Rijnstreek” recentelijk aan de aangeslotenen op het leidingnet in Wad- dinxveen en Boskoop heeft doen toeko men? De feestrit van de brandweer die vooraf ging aan het grote spuit- festijn. G. H. van Lochem, Jan Luikenstraat 14 won de Weekbladpuzzel van 2 september. De boekenbon van 15 wordt nog deze maand verstuurd. Zaterdag 18 september Taptoe Concordia, KW-plein, 20 uur. Zaterdag 2 oktober Instuif voor gehuwden, Anne Frank- centrum, 20 uur. Maandag 20 september Film- en dia-avond voor bejaarden, Anne Frankcentrum, 20 uur. Dinsdag 21 september Bejaardenmiddag, Anne Frankcentrum, 14.30 uur. Zondag 19 september Opendeur-dienst Immanuëlkerk, 17 uur. ONTMOETINGSKERK Maatschappelijk werkster. Geref. Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkster NH-Terk: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur; Tot nader aankondiging vervalt het spreekuur op woensdagavond. CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: di, wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 1830 tot 20.30 uur. ANNE-FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste en derde dinsdag van de maand, 9 tot 12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. SILBERT O’SULLIVAN HIMSELF nieuwe LP 21. 1 AVE MARIA - Ekseption 2 WALK THE WORLD AWAY - Teddy Brown Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: top tien WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1971 - r»l Namens het gemeentebestuur opende wethouder P. Lips op het toneel van de strijd de feestelijkheden officieel. Met een soort afval-systeem werd per school zo lang gestreden, tot er één school-winnaar overbleef. Zo werden gedurende de mor genuren alle basisscholen afgewerkt, waarbij de strijd soms fel oplaaide, maar waarbij op de hindemisbalk nogal eens een keertje werd gesmokkeld. Brugkerk (NH): 9.30 uur ds D. van Vliet; 18.30 uur ds J. van den Heuvel. Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds I. van den Heuvel; 18.30 uur ds T. van ’t Veld. Bethelkerk (NH): 9.30 uur ds T. van ’t Veld; 17 uur ds D. van Vliet. Immanuëlkerk (NH): 9.30 uur ds N. J. Flink en Jongerenkerk o.l.v. de heer Rep- ko; 17 uur ds J. C. Bregman. Veren.geb. (Geref.): 9.30 uur ds D. J. Modderaar; 17 uur ds B. Koekkoek. Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds B. Koekkoek; 17 uur ds D. J. Modderaar. Remonstr. Gem.: 18.30 uur ds E. L. H. Bongartz, Woerden. Oud-Geref. Gem.: do 23 sept. 19 uur ds J. van Prooien; zo 10 en 18.30 uur lees- dienst. Geref.Gem. Boskoop: 9.30 uur leesdienst; 15.30 uur ds A. F. Honkoop, Moerkapelle Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. In de strijd om de beker was er geen smokkelen meer bij en het spreekt van zelf, dat het er hier bijzonder fel aan toe ging. Toen één van de spuitobjecten man kementen vertoonde protesteerden de vijftien finalisten dan ook heftig, waarna met alle instemming werd besloten de be slissingswedstrijd nog eens over te doen. Pas rond half vier kon wethouder H. Huizer de wisselbeker uitreiken aan Hel ma van der Helm van de St. Paulusschool, nadat hij ook aan de winnaars van de bei de mavo’s een legpenning had uitgereikt. Inmiddels hadden ook de kinderen van de brandweerlieden hun wedstrijd gespeeld en bleef er zelfs nog even tijd over, om degene die, hetzij groot of klein, nog een wedstrijdje wilde meespelen, hiervoor de gelegenheid te geven. Het valt niet mee om ieder jaar weer een ander spuitobjekt voor deze wedstrij den te konstrueren, maar het technisch brein van ondercommandant De Bas had ook dit jaar weer voor iets nieuws ge zorgd: een stellage, die veel weg had van een galg, met daaraan een soort scheprad, waarop gespoten moest worden en waar bij een zware straat klinker aan een touw omhoog moest worden gebracht, die dan op zijn beurt een bordje te voorschijn bracht, waarop ”uit” stond. Wanneer dit bordje zichtbaar werd, kon de spuitgast zijn straalpijp dichtdraaien. Voordat ech ter aan deze spuiterij kon worden begon nen (en ook daarna), moest de deelnemer de traditionele hindernisbalk ’nemen’. drinkwater in het verzorgingsgebied van ’De Rijnstreek’ een vaststaande zaak is; dat het derhalve overbodig is dat de raad zich nog uitspreekt over uw voorstel in zake fluoridering (agenda 12/1971, punt 4) en dat het verzoek van het dagelijks bestuur van het waterleidingbedrijf om een princip-uitspraak van de raad inzake de fluoridering slechts een inhoudsloze formaliteit is? De oplossing was HORIZONTAAL: 1 spelonk; 6 trapeze; 12 i.o.; 13 koe; 15 ork; 16 O.L.; 17 gek; 19 rustiek; 22 nee; 23 ader; 25 storm; 26 balg; 27 regen; 29 Epe; 30 Korea; 31 er; 32 gier; 34 neet; 36 N.N.; 37 flank; 38 elite; 40 leeg; 41 lens; 43 email; 46 spelt; 49 P.G.; 51 erna; 52 Hoei; 53 p.a.; 54 arena; 56 kei; 58 Medan; 60 loet; 61 Weert; 63 rage; 64 Ier; 65 renstal; 67 rok; 68 e.d.; 69 mee; 70 pan; 72 da; 73 reprise; 74 ijsbloem. VERTICAAL: 1 sigaret; 2 poeder; 3 L.K. 4 oor; 5 neus; 7 roem; 8 ark; 9 pk; 10 Zoelen; 11 elegant; 14 stop; 18 keg; 20 sterk; 21 Irene; 22 nar; 24 reglement; 26 bottelier 28 Niagara; 30 keileem; 33 en; 35 el; 37 fee; 39 ent; 42 spalier; 44 in; 45 laken; 46 shirt; 47 Po; 48 hanekam; 50 Groede; 53 pagode; 55 eer; 57 eest; 59 dar; 61 wees; 62 taps; 65 rei; 66 lab.; 69 Mr.; 71 nl. 1 BORRIQUITO - Perret 2 BLACK AND WHITE - Greyhund 3 BLOSSOMLADY - Shocking Blue 4 ONE WAY WIND - The Cats 5 HEY YOU LOVE - Mouth Macned 6 BECAUSE I LOVE - Majority One 7 JUST A FRIEND - Sandy Coast 8 NON NON RIEN Na Changé Poppss 9 POUR UN FLIRT - Michel Delpêch 10 SOLDIERS, WHO WANT TO BE HEROES - Rod Mckuen Uitslag van de wedvlucht Strombeek van de postduivenhoudersvereniging De Sperwer. Afstand 129 km. In concours 151 duiven. Gelost om 13 uur met kalme oostenwind. Aankomst eerste duif 14.56. 58 uur, laatste 15.10.35 uur. Snelheid eer ste duif 1100,97 m per min., laatste 988,00 m per min. Gebr. van Kempen 1, 7; C. Toor en Zn 2, 8, 33, 38; N. van Vliet 3, 4, 24; B. Ver meulen 5, 15; P. Vink en Zn 6, 20, 23, 30; J. C. den Riet 9; J. W. Fase 10; J. C. Koren 11, 18, 28; Gebr. Metselaar 12, 13, 16, 26, 27, 32, 34, 36; H. Oskam 14; A Rietveld 17, 22; T. H. Twigt 19; A. H. Fase 21; C. Hofman 25; S. Groenendijk 29; L. Slootjes 31; J. de Kok 35; A. Bone- Vraag4 Als het antwoord op vraag 3 ontkennend luidt, zal uw college dan aan het alge meen bestuur van het waterleidingbedrijf ”De Rijnstreek” zijn misnoegen kenbaar maken over de voorbarige en weinig respect voor de autonome beslissings bevoegdheid van de gemeentebesturen getuigende brief van de heer Van der Kaay? Antwoord: Gelet op het antwoord op vraag 3 is ons college niet voornemens zijn misnoegen aan het algemeen bestuur van ”De Rijn streek” kenbaar te maken over de inhoud van de brief van zijn directeur, als be doeld in vraag 1. Antwoord: Uit de brief van de directeur van het Waterleidingbedrijf kan voorshands geen andere conclusie worden getrokken dan deze, dat wanneer N.V. Goudse Water leidingmaatschappij overgaat tot fluori dering van drinkwater dit betekent, dat de aangeslotenen in Waddinxveen en Boskoop gefluorideerd drinkwater zullen krijgen. Ons college acht het niet over bodig, dat de gemeenteraad zich opnieuw over deze zaak uitspreekt, omdat dan kan worden vastgesteld hoe het standpunt thans is. Het verzoek van het dagelijks bestuur van ’De Rijnstreek’ om een prin cipe uitspraak van de raad inzake de flu oridering van drinkwater kan naar onze overtuiging stellig niet als inhoudsloze formaliteit worden beschouwd, aangezien het verzorgingsgebied van ’De Rijnstreek’ veel meer omvattend is dan alleen Wad dinxveen en Boskoop. Antwoord: Deze brief is niet aan de deelnemende gemeenten toegezonden, doch uitsluitend aan de aangeslotenen op het leidingnet in Boskoop en Waddinxveen. Vraag 2 Acht uw college de inhoud van genoemde brief niet in flagrante tegenspraak met de brief die het dagelijks bestuur van voor- noemd bedrijf op 26 juli aan uw college heeft gericht? Antwoord: De inhoud van deze brief is niet in flag rante tegenstelling met de brief die het dagelijks bestuur van ’De Rijnstreek’ aan ons heeft toegezonden en die punt van bespreking heeft uitgemaakt in de ver gadering van de gemeenteraad van 26 augustus. Bij brief, ingekomen 28 augus tus, heeft ’De Rijnstreek’ reeds bericht, dat ten behoeve van de aangeslotenen in Waddinxveen en Boskoop water zou wor den gaan ingekocht van de N.V. Goudse Waterleidingmaatschappij, welke inkoop zou inhouden dat gefluorideerd drink water zou worden gedistribueerd. Dit schrijven is door de raad in zijn vergade ring van 29 augustus 1968 voor kennis geving aangenomen, waarbij de heren Mulder, Huizer en Van den Roovaart desgevraagd aantekening van protest krij gen. Het dagelijks bestuur van ’De Rijn streek’ vraagt evenwel een uitspraak voor het uitstippelen van een toekomstig be leid pro of contra fluoridering van drink water binnen haar totale verzorgings gebied. Vraag 3 Moet uit de brief van de directeur van het waterleidingbedrijf de conclusie wor den getrokken dat de fluoridering van het Burgemeester Van der Hooft feli- citeerd hier Jolanda van Oort als miljoenste bezoekster van het zwembad en overhandigt haar een geschenk. Ondertussen was de brandweergarage opengesteld voor ieder die daarbinnen eens een kijkje wilde nemen en werd in de kantine boven de garage op gezette tijden een serie dia’s vertoond. Rond half twaalf waren alle winnaars van de basisscholen bekend en kon de prijsuitreiking plaats vinden. Inmiddels had wethouder Ph. Kroes de heer Lips af gelost, terwijl ook burgemees ter C. A. van der Hooft was gearriveerd. Nadat commandant A. M. Zwambom de burgemeester welkom had geheten, ging de laatste na een korte toespraak over tot het bekendmaken van de schoolkampioe nen, waarbij hij voor elke school aan deze winnaars de bronzen legpenning van de gemeente Waddinxveen uitreikte. Dit waren voor de Theo Thijssenschool Erik van Ek, Jan Ligthartschool Jim Kos ter, Klaas de Vriesschool Bert van Rijs wijk, Leon van Gelderschool Carolina Pot, Koningin Julianaschool Hendrik Jan Spruyt, Eben-Haëzerschool Greta van Beek, Rehobothschool Henriëtte Both, St. Paulusschool Helma van der Helm, St. Jozefschool Nelleke Kaptein en Mgr. Bekkersschool Leontine van Rossum. Deze zouden ’s middags terugkomen voor de strijd om de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde wisselbeker. ’s Middags begon het waterfestijn op nieuw met eerst de strijd tussen de beide mavo’s. Hier bleven als winnaars over voor de Prof. Kohnstammschool Joke de Graaf en voor de Kon. Wilhelminaschool Els Konijn. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma en za 19 uur, di, do en vr 7.45 uur, wo 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do 19 uur, za 9 en 19 uur: H.Mis. Jehova’s Getuigen: do. 19.30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; zo 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. Dat brandweermannen soms net kwa jongens zijn, bleek zaterdagmiddag toen zij de (eigengemaakte) brand lieten voor «at het was en de straalpijpen op elkaar richtten. Dat was het einde van de natio nale brandweerdag in Waddinxveen, die ’s morgens tegen half negen met veel sirenegeïoei was begonnen. I Op dat moment reden de drie brand spuiten die Waddinxveen rijk is, de gara ge uit voor een rondje door de gemeente. Hierop had een deel van de Waddinx- veense jeugd al enige tijd staan wachten, want in een mum van tijd waren twee van (de drie spuiten bemand met het jeugdige volkje. Op de oude Magirus 1927, die voorop reed, werden om veiligheidsrede nen geen kinderen toegelaten. Toen deze feestrit ten einde was, was aan de overzijde van de brandweergarage op het opslagterrein van openbare werken inmiddels alles in gereedheid gebracht voor de jeugdbrandweerwedstrijd. De heer G. Koppelaar, oud hoofd van de Jan Ligthartschool en al van de eerste jeugd- brandweerdag, nu acht jaar geleden, nes tor van de jury had inmiddels plaats genomen in de jury-tent. Het spuitfeest voor de jeugd kon beginnen. De Contact-Commissie voor Natuur- en 1 -andschapsbeschenning organiseert op zaterdagmiddag 27 november in het Ne derlands Congresgebouw in Den Haag ‘en plenaire vergadering die gewijd zal rijn aan de problematiek van de veront reiniging van de zee. Inleidingen zullen worden gehouden ?00r Pr°f- dr- P- Korringa, directeur van n 1 R'jksinstituut voor Visserijonderzoek I (IJmuiden), dr. J. C. Duinker, leider van de Werkgroep Zeevervuiling van het I Nederlands Instituut voor Onderzoek der ',ee (Texel), en jhr. mr. M. van der Goes Ivan Naters, voorzitter van de Contact- Conunissie. Aan belangstellenden wordt t.z.t een I uitnodiging voor deze vergadering toege- I zonden, indien zij de wens hiertoe ken- Ibaar maken (adres: Herengracht 540, I Amsterdam-C.; telefoon 020-246212). De bejaardensociëteit was donder dag met drie bussen op stap voor het jaarlijkse reisje. Na Bodegra ven werd de mooie weg langs de Oude Rijn gevolgd. Het eerste rustpunt was „Het Jagershuis” in Zeist. Hier werd de koffie met ge bak gebruikt, aangeboden namens het gemeentebestuur door wethou der Huizer. Daarna wandelde men door de prachtige omgeving. Ver volgens ging de reis naar Rhenen. Door de schitterende bossen en langs paadjes, waar de bussen maar nauwelijks konden rijden, werd hotel „De Koerheuvel” be reikt. Hier wachtte het gezelschap een uitgebreide koffietafel. Weer genoot het gezelschap van de mooie bossen en vergezichten over de Rijn. Na de thee te Westerbouwing werd een boottocht naar Arnhem ge maakt. Daar wachtten weer de bussen. De laatste stop was in Ede bij restaurant „Buitenzorg”. Hier werd nog korte tijd gezellig nage praat. Precies om half negen keer de men voldaan in Waddinxveen terug. De eerstvolgende bejaardenmid dag is dinsdag 21 september in het Anne Frankcentrum. Alle bejaar den van Waddinxveen zijn hier welkom. Het slot was een feest voor de echte spuitgasten. Nadat de heer Koppelaar uit zijn optrekje verjaagd was (waarbij hem door commandant Zwambom dank werd gezegd voor de verleende medewerking deze dag) ging dit optrekje met een dave rende knal in de brand, waarmee een eind gekomen was aan de nationale brand weerdag 1971. Er namen bijna 400 kin deren aan de wedstrijd deel. "Z'.--/A - 'A'"’ I

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5