Lezers schrijven Spreekuren AUTOSCH E? ]Vveense Damclub Estafette Excelsior |g^tieh ruitertjes Kampen ’t Waddinxveense leugenaartje (2) ’t Waddinxveense leugenaartje (4) ’t Waddinxveense leugenaartje (3) r^L ook een bril heeft een eigen mode-beela I I I Samenwerking ’t Waddinxveense leugenaartje (1) i in deskundig advies en \volledige service GLASBEEK Visconcours Ds Van ’t Veld spreekt bij CPB Gouwe-jeugd wint van SZC 1 I lip i kenmerk voor si vakwerk Pagina 2 Bus Be Fair I EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! DE KERKEN NODIGEN BURGERLIJKE STAND] ll Kies een FOCWA-bedrijf - I Prins Joban Friso, tweede zoon van prinses Beatrix, wordt zaterdag 25 september drie jaar. Kgs WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1971 (Advertentie) (Advertentie) s Op zaterdag 25 september organiseert de hengelsportvereniging Waddinxveen het zesde (en laatste) concours maatvis. De wedstrijd wordt gevist in de Vliet te Leidsendam. Aanvang 7 uur. Vertrek station 5.45 uur. Inschrijven bij J. Hoo- gendoorn hengelsport vóór vrijdag 20 uur. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke abonnee van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden gewljgerd. plaatsen of wel u ontvangt slechts enkele (een tiental) brieven per week. Hopelijk zult u de regel van de sportiviteit niet willen overtreden en de heer Drost „ten aanschouwe” van uw lezers excuses aan te bieden. A. BENARD Wiekslag 754, Capelle a.d. IJssel mr. opticien J. GRIT Ondertrouwd: T. J. Klomp en J. P. Ver loop; G. C. Kortlever en A. J. Zaal; A. Zijderhand en E. A. J. Boonstoppel. Geboren: Annette Siomone, dv. K. H. Oenema en G. J. Poppes; André, z.v. J. G. A. Wolfs en B. M. V. Tieleman; Alex ander Jacobus Bernardus, z.v. J. J. Gerts en G. J. E. Lichtenberg; Lina Bresetta, d.v. A. C. van Putten en L. van Doorn; Saskia, d.v. J. van der Ploeg en M. Roede; Jeroen, z.v. W. de Valk en J. van Duren; Jan-Thijs, z.v. P. J. T. M. van Dalen en P. M. Fontein. Overleden: van Heezik, Jacob, oud 73 jaar; Rusche, Adolf Heinrich Christiaan, oud 67 jaar; de Bruin, André, oud 61 jaar. Gehuwd: B. Los en H. M. Regters; L. P. Koster en S. E. G. Schreuder; R. Kazius en P. M. Koster. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Carrosseriebedrijven. ANNE-FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste en derde dinsdag van de maand, 9 tot 12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. ONTMOETINGSKERK Maatschappelijk werkster Geref. Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. contactlensspecialist korte tiendeweg 12 gouda tel. 1820-13033 kleiweg 108 gouda tel.01820- 16033 kerkweg 189 waddinxveen tel. 01828 - 4303 Naar aanleiding van het zwemfeest van De Gouwe op zaterdag 11 september het volgende. De familie-estafette was een leuk onderdeel van het programma waar wij (moeder en twee kinderen) ons spon taan voor hadden opgegeven. Maar wat bleek zaterdag? Dat we het moesten op nemen tegen leden van De Gouwe. Polo- spelers en oud-polospelers. Dat is een verhouding die nergens op lijkt. Laat dus voortaan de leden buiten mededinging mee doen, of deel de mensen in twee categorieën in zodat ook ’gewone’ zwem mers een kansje maken. Dit leek echt erg veel op een ’De Gouwe-estafette’. EEN DEELNEEMSTER. Uw bedrijf voor betere en snelle service! Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828- 2588 ïrocwn Brugkerk (NH): 9.30 uur ds P. Vermaal Vlaardingen; 18.30 uur ds D. van Vliet. Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds T. van Veld; 18.30 uur ds H. Bout, De Bilt. Bethelkerk (NH): 9.30 uur ds D. van Vliei en 17 uur ds T. van ’t Veld. Inunanuëlkerk (NH): 9.30 uur ds E. H Kalkman, Amersfoort; 19 uur ds N. J Flink. Veren.geb. (Geref.): 9.30 uur ds H. J. Swierts, Koudekerk aan de Rijn; 17.00 uur ds D. J. Modderaar. Ontmoet!ngskerk (Geref.): 10 uur ds D. J, Modderaar, 17 uur ds H. J. Swierts. Remonstr. Gem.: geen dienst. Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur lees- dienst. Geref.Gem. Boskoop: 9.30 en 18.00 uur leesdienst. Woensdag 29 sept. 19.30 uur: ds Stuyvenberg. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 uur, di., do. en vr. 7.45 uur, Wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. Jehova’s Getuigen: do. 19.30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; zo. 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. De supportersbus van Be Fair rijdt ook mee naar de wedstrijd tegen WNC. De bus vertrekt van het terrein in het War- naarplantsoen om 14.15 uur. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkster NH-Kerk: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur; Tot nader aankondiging vervalt het spreekuur op woensdagavond. Het is mij een genoegen u hierbij een bijdrage aan te bieden ter plaatsing in uw rubriek „Lezers schrijven”. Het beper kend dictum, dat de aanhef van deze col lectie siert sluit naar ik hoop een inzen ding van een niet-betalend abonnee niet zonder meer uit. Ik heb met mijn schrij ven noch de grenzen van fatsoen willen overschrijden noch de privacy van wie dan ook willen aantasten. Ik hoop dan ook dat mijn bijdrage niet alleen zal moe ten sneuvelen om dat de zeef van het plaatsgebrek haar moet doorlaten. Uw commentaar op het schrijven van de heer Drost in het weekblad van 16 september (Havo succes? 4) geeft mij alle aanleiding u mijn hartelijke felicitaties aan te bieden met de fabelachtige groei van lezersbelangstelling, die uw redaktie mag genieten nadat ik nu een half jaar geleden de fakkel heb overgedragen. In de drie jaar, dat ik het genoegen mocht hebben het Weekblad voor Waddinxveen als redakteur te mogen dienen was ik steeds blij als ik een gemiddelde had van - pak weg - twee ingezonden brieven in de vijf weken. Uit deze twee reacties meende ik dan zo vrij te mogen zijn de overtuiging te putten dat er in Waddinxveen toch wel belangstelling leefde voor bestaande pro blemen, die door de publikaties in de krant dan toch maar (schuchter) ter dis cussie werden gesteld. Ik tast nu mijn geheugen af en pijnig mij met de vraag waar mijn redaktionele beleid in de voorgaande drie jaren dan wel zo sterk mag hebben gefaald, dat mijn response zo luttel was terwijl ik nu mag lezen, dat uw redaktie ’’honderden” in gezonden stukken per week ontvangt. Laat de jaloezie mij verre zijn: proficiat met het klankbord, dat u kennelijk met de meer indringende aanpak van de redaktie bij onze (-want ik voel het altijd nog een beetje als ook van mij)- lezerskring heeft weten te vinden. En vooral: sterkte bij de selectie uit al die honderden brieven en wijsheid bij de intelligente en beschaafde reacties op dezelve. ANTON PFEIFFER (oud-redakteur W.v.W.) Madoerastraat 1, Den Haag. Excelsior speelde de tweede ronde voor de onderlinge competitie, waarvan de uit slag was: C. Blonk-I. J. C. ten Toom 20; A. Blom -D. Zwanenburg 20; A. Zwanenburg-C. Meiderwijk 20; J. de Heer-T. Driesse 11T. den Ouden-P. Swart 1—1F. van Kempen-G. Heeren 02; A. A. Rieveld- G. v.d. Zijden 02; H. Boele-J. Vermeu len 20; C. Stolker-B. van Eijk 02; C. Meiderwijk-C. H. Kramp 02; J. de Wit- L. Heeren 02. Vanavond speelt Excelsior 1 zijn eerste wedstrijd thuis tegen Boskoop I in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Aanvang 19.30 uur. Iedere thuisdammer kan gratis mee doen aan de damsimultaan van de dam club Excelsior die gehouden zal worden op dinsdag 5 oktober. U kunt zich op geven bij de volgende adressen: B. van Eijk, Sniepweg 30, P. Swart, Willem de Rijkelaan 13, A. Blom, Zuidkade 124, C. H. Kramp, Piet Heinstraat 32 en W. v.d. Heijden, Jan van Bijnenpad 19. Geef u snel op want er kunnen niet meer dan vijftig spelers deelnemen. De Christelijke Plattelandsvrouwen- bond hield donderdagavond de eerste vergadering in dit seizoen. Spreker was ds. T. van ’t Veld uit Waddinxveen. De dominee sprak over „Wat is de diakonale taak in de gemeente”. Hij begon met te zeggen dat het doel van de kerk niet alleen diakonaal is. „Mensen met God verzoe nen dat is het hart van het Evangelie”, zei hij. „Het diakonaat bestaat niet alleen uit geldelijke steun in de kerk, we moeten daar als kerk en gemeenteleden allen aan meewerken door daadwerkelijke steun in de vorm van het bezoeken van ouderen, zieken en mensen van wie we denken dat zij het nodig hebben,” zo stelde de predi kant. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen die door ds Van ’t Veld op een plezierige en boeiende wijze wer den beantwoord. Het persbericht dat wij van de Samen- werking-havo ontvingen werd door de heer Drost in zijn brief betiteld als ’inge zonden stuk’. Dergelijke ’ingezonden stukken’ (lees: persberichten) ontvangen wij inderdaad bij honderden. De aanha lingstekens stonden er ook vorige week bij en zij relativeerden - dus - het door de heer Drost gehanteerde begrip ingezon den stuk. Aangezien ’t ons kwalijk wordt genomen als wij ons teweerstellen tegen beschuldigen - al of niet gemotiveerd - zullen wij hier niets weerspreken. Zelfs niet de opmerking van mijn collega Anton Pfeiffer over diens (ik citeer!) falend redaktiebeleid. KEES VAN DER BAS Weekblad voor Waddinxveen Gevonden: doublé herenhorloge, bruine herenslipper, lak ceintuur, bruin jack, hooivork. Verloren wieldop v.e. auto, betaalcheque- mapje, zilveren armbandje met naam plaatje, sleutelbos, dameszonnebril, dou blé dameshorloge, brillenétui met heren- bril, gouden schakelarmbandje, brom fietsplaatje, herenzonnebril, beige jack ripfluweel, wit pakje inhoud nachthemd, transistor radio, poesje. Op het gevaar af door u als redaktie ook van oneerlijkheid en onrechtvaardig heid te worden bejegend, waag ik het er toch op mijn verbijstering uit te spreken over de wijze waarop u vorige week meende de heer Drost van repliek te moe ten dienen betreffende zijn aandeel in de discussie rondom de samenwerkings school havo/atheneum. Dergelijke argumentatie getuigt m.i. wel van bijzonder weinig zelfrespect en een onderschatting van de intelligentie van de lezers. Alsof er geen verschil zou zijn tussen handtekeningen opnemen en meetellen. Alsof deze vreemde werkwijze een vanzelfsprekendheid is. Ergerlijker nog is de zinsnede waarin u zegt per week ’honderden’ ingezonden brieven te ont vangen waarover tot dusver geen enkele klacht is geuit. Over onrechtvaardigheid gesproken In deze van tweeën één: óf u probeert door bluf de heer Drost te overtroeven, óf het overgrote percentage van deze ingekomen brieven beantwoor den niet aan de door u gestelde normen van fatsoen en privacy. Overigens: dat u als redaktie voorstan der bent van de omstreden samenwer kingsschool respecteer ik ten volle. Dat u echter als onafhankelijk weekblad uw mening niet onder stoelen en banken steekt is een kwalijke zaak. Alleen al de wijze waarop u de heer Drost als tegen stander de mond wil snoeren is al een duidelijk bewijs. Ter wille van de objec tiviteit had ook weergave van de argu mentatie van hen die naar hun vaste over tuiging geen heil zien in een dergelijke school meer op uw weg gelegen, ook al is dat dan een zgn. verouderd standpunt en niet-bij-de-tijd. Uw politieke voorliefde, die u soms op bewonderenswaardige wijze door uw redaktionele commentaren weet te kruiden, doet trouwens op zijn zachtst gezegd ook vreemd aan en komt de onaf hankelijkheid van uw blad zeker niet ten goede. Tenslotte nog ’n bijdrage aan de discus sie zelf. Dat de uitslag van de indertijd gehouden enquete en de recent gevoerde handtekeningenactie voor de voorstan ders van bijbelsgericht onderwijs een te leurstelling is kan ik mij voorstellen. La ten we echter de feiten eerlijk onder ogen zien en niet proberen te kleineren. Mocht daar nog twijfel over bestaan dan weten we nu zeker dat de deconfessionalisering ook in Waddinxveen zorgwekkend is en daardoor ook met name de zaak van het christelijk onderwijs door zeer velen niet meer wordt verstaan en onverschillig laat. Een bezinning op deze nuchtere werke lijkheid is m.i. beter op zijn plaats. An derzijds is het mijn overtuiging dat een betere en tijdiger voorlichting over wat er nu eigenlijk aan de hand is, hetzij van de prot.-chr. schoolbesturen en/of van de kerkeraden, veel onwetendheid had kun nen wegnemen. N. BAKKER, Vijverlaan 11, Waddinxveen Daar werkt de vakman aan snel herstel van uw wagen. Zijn bedrijf is sterk ge specialiseerd in carrosserie-reparatie (herstellen, uitdeuken, etc.) en het spuiten en bekleden van auto’s. Kies de zekere weg, ga direct naar de vakman! Uw auto is er in goede handen. Het jeugdzevental van de Waddinx veense zweinclub ’De Gouwe ’behaalde een fraaie 53 overwinning op het Schiedamse S.Z.C. De Gouwe startte deze wedstrijd uit stekend en dat leidde al spoedig tot 10 door een doelpunt van Cor Hogebrugge Russner bracht even later de score op 20. In de tweede periode was het we derom Russner die scoorde. Dit werkte bij De Gouwe zelf verkeerd uit. Er werd niet meer gezwommen en het plaatsen werd minder, terwijl het team in de eerste helft juist met deze wapens S.Z.C. tege moet trad. De bezoekers profiteerden hier gretig van en dat resulteerde uitein delijk in de gelijkmaker. Er was toen nog slechts één minuut te spelen. De Gouwe bracht plotseling vaart in het spel en het werd spoedig 43 door een treffer van Hans de Leeuw. Dick Russner bracht de eindstand op 53. Aan het ponyconcours te Kampen, ge organiseerd door de ponyclub Toi Toi, in samenwerking met de Kampen Rij- en jachtvereniging en de Stichting Hippisch centrum te Kampen, werd door een twaalftal ruiters uit Waddinxveen en om geving deelgenomen, waarbij zowel bij de dressuur als bij het springen diverse ere plaatsen werden bezet. Bij de dressuur werden geplaatst: Ruiters in het bezit van diploma 3, een vijfde plaats voor de 6-jarige Timmy Rui tenberg met Golden Lucky. Ruiters in het bezit van diploma 2, Co rinne Ruitenburg met Ponto tweede prijs. Ellen den Os met Iwam derde prijs, Inge Dessing met Beatrix eerste prijs, Ronald Dries met Survise zevende prijs. Ruiters in het bezit van diploma 1: Josephine Kammeraat met Mudefond Ray David tweede prijs, Johan van der Breggen met Pansy of Beechwood eerste prijs. Bij het springen werden geplaatst: Handicap springconcours licht, zesde prijs Josephine Kammeraat met Mude- ford Ray David, twaalfde prijs Inge Des sing met Beatrix. Handicap springen zwaar na barage. eerste prijs Wim Derendorp met Bimbo foutloos in 26.8 sec. Derde prijs Johan van der Breggen met Pansy of Beechwood foutloos in 29.4 sec. In het jachtspringconcours zwaar be haalde Wim Derendorp mêt Bimbo de tweede plaats in 72.2 sec., Johan van der Breggen met Pansy of Beechwood derde prijs in 73.5 sec. Margot van Kerssen met Abigail elfde plaats in 93.3 sec. A Nu in Waddinxveen geen moeite ge spaard wordt om te komen tot het stich ten van een atheneum-havo scholenge meenschap op basis van de ’’samenwer- kingsidee” is het bevreemdend dat de uit gangspunten van deze ’’idee” nauwelijks uit de verf komen. Veel mensen ’’teken den daarom zonder te beseffen waarvoor. Bovendien benadrukken de organisatoren vooral de praktische voordelen: „Als men gezamenlijk optrekt is de kans groot dat er een school komt, probeert men het als afzonderlijke zuilen, dan lukt het niet.” En: „het belangrijke voordeel is dat de kinderen niet meer aan Gouda gebonden zijn, maar in Waddinxveen naar school kunnen” (alsof dit bezwaar juist in deze tijd doorslaggevend moet zijn!). Terecht heeft het prot. chr. onderwijs zich enigszins van deze aktie gedistan tieerd. Graag had ik echter een meer po sitief getuigen gehoord dan het argument: bedenk voor u tekent, dat wij als prot. chr. zuil een eigen havo proberen te stich ten. Naar mijn inzicht is er bij de op richting van de samenwerkingsscholen of ’open scholen’ veel meer aan de hand, dan de praktisch klinkende roep tot samen werking. Toen rond het „Bijlmermeerprojekt” gesproken werd over de oprichting van de ’open school’, die in de Bijlmermeer van af 1 augustus is begonnen, kwam zeer scherp naar voren wat de voorstanders eigenlijk wilden. Kort geformuleerd bleek dit te zijn: le De afzonderlijke zuilen (prot.chr., r.k. en openbaar onderwijs) hebben hun tijd ge had en in de praktijk zijn de verschillen tussen deze scholen zo minimaal dat een gescheiden optrekken niet meer verant woord is. 2e Wij leven in een tijd waarin de jeugd voorbereid moet worden op het staan in een opengebroken, dynamische maatschappij. Dit kan alleen door jon geren dan ook voluit te confronteren met de verschillende levensovertuigingen, zo dat zij zelfstandig, in vrijheid, op grond van de informatie die ze hebben ontvan gen, een keuze kunnen maken. Wanneer deze motieven schuil gaan achter een praktische argumentatie, is voor elke christenouder de idee van de samenwerkingsschool onaanvaardbaar. De christenouders beloven bij de doop van hun kinderen, deze op te voeden in de bijbelse leer. En dan is is het niet om het even wat hun kinderen kiezen, maar dan zal er een besliste aandrang zijn om in de opvoeding (ook op school) de jeugd heen te wijzen naar het Koninkrijk Gods. Daarbij is de invloed van de school, ook op havo en atheneum niveau, van grote invloed. In de confrontatie met de moder ne levensuitingen, de huidige cultuur, de ideologiën is dan een pedagogische ver antwoorde begeleiding noodzakelijk. De godsdienstige opvoeding houdt immers niet op met het 12e jaar! Bovendien is het argument: „Wat maakt het in de praktijk uit, naar welke school je je kinderen stuurt?” een on deugdelijk argument. Wanneer het in de praktijk van het onderwijs niet meer te merken is, dat je je kinderen toevertrouwt aan een christelijke school, dan wordt het de hoogste tijd weer ernst te maken met de uitgangspunten van dit onderwijs. Dan is deze houding méér op zijn plaats, dan te constateren: laten we het maar geza menlijk doen. Daarom is de distantie-name van de samenwerkingsidee, zoals de prot. chr. schoolbesturen die voorstaan, volledig te recht en in deze tijd ook bijbels geboden! M. BURGGRAAF, Hoefblad 19. Als lid van de gemeenteraad in mijn woonplaats en in die funktie door mijn fraktie aangewezen om de zaken van o.a. het onderwijs te behartigen, ben ik ten nauwste betrokken bij de evolutie die zich op dat gebied voordoet. Ook de ont wikkelingen rond de Havo genieten mijn volledige aandacht. Toch is het niet mijn bedoeling in dit schrijven de zaak onder wijstechnisch op z’n merites te testen. Veelmeer ben ik verbijsterd door de wijze waarop u in uw commentaar Havo succes? (4) niet alleen meent een schrij vende lezer onfatsoenlijk te moeten te recht wijzen, maar ook in principe het elementaire van de demokratie met voe ten te moeten vertreden. Immers is duide lijk dat het vertalen van een notariële akte nooit mag leiden tot dat stukje de magogie wat u de lezer wenst te verkopen. Duidelijk is ook dat het verschil tussen een opgenomen en een getelde handteke ning ontzettend groot kan zijn. Een sim pel voorbeeld: Het zal beslist niet moei lijk zijn om in Waddinxveen duizend ge zinnen te vinden met een samenstelling van vier of meer personen. Evenmin is het dan moeilijk daar vierduizend hand tekeningen op te nemen( aangenomen dat alle personen kunnen en willen tekenen). Per notariële akte is gesteld dat slechts één stem per gezin telt, gevolg: u mag van de vierduizend opgenomen hand tekeningen er slechts duizend tellen. Een verschil van 75°/o. Dat de subtiliteit u ontgaat markeert alleen de poverheid van uw kommentaar. Ernstiger wordt de zaak als u schrijft over honderden ingekomen stukken per week. Met elf jaar ervaring bij bladen met een oplaag van vele tientallen malen meer dan uw oplage moet ik, en met mij iedere lezer, dit sterk betwijfelen. De Waddinxveense bevolking is, of wel zeer schrijfzaam en hoogst onfatsoenlijk, zodat u de ingezonden stukken niet mag en kunt /a

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 2