Concordia van Zit Taptoe 71 - groter dan ooit H. Overdam gehuldigd in I Dorpstraat-plan wordt vanavond vastgesteld Van Berkesteijn N.V. besluit jubileumviering in Florida met eigen medewerkers I Voortreffelijke prestatie machtig muzikaal festijn uw gezondheid niet in de r Allicht! k e eigen huis Klaverjassen voorschot voor Scholen krijgen nieuw materiaal Bt '1 ju Pagina 5 Gezamenlijk Jammer Fluor weer in raad Jubilaris Geschenk Van Berkesteijn N.V. vierde vorige week het vijftig jarig bestaan nog eens opnieuw. Vrijdagmiddag werd een receptie gehouden in hotel ’’Florida” te Boskoop, waar een stroom van relaties de direktie kwam feliciteren met dit jubileum en waarbij een indrukwekkende hoeveelheid bloemstukken werd aangeboden. De raad zal in zijn vergadering van vanavond het bestemmingsplan Dorp straat al of niet vaststellen. Tegen het plan zijn dertien bezwaarschriften ingediend, die door het college als niet gegrond worden beschouwd. Lening - De Gouwerijders beginnen donderdag 30 september het seizoen met een klaver- jasavond in de Unie aan de Kerkweg. De avond begint om acht uur. Gedurende het winterseizoen is er elke tweede en vierde woensdag van de maand een klaverjasavond die voor iedereen toe gankelijk is. dia muntte uit met korrekte pasmarsen. De showband Irene uit Hilversum ver tolkte een fraai nummertje humor. Als slotnummer van dit eerste gedeelte kwam de Beatrix Band uit Hilversum in haar optreden de faam bevestigen die deze band zich in Kerkrade heeft verworven. Jammer, dat sommige jeugdige bezoe kers door kreten en gefluit de aandachtige sfeer van deze machtige manifestatie af en toe trachten te bederven! Van de gasten voerde burgemeester Van der Hooft ook het woord. Na hem Pastoor Saulenn en de heer C. J. van Ber kesteijn, broer van wijlen de heer H. A. van Berkesteijn. De burgemeester, de heer C. A. van der Hooft, bracht namens de gemeente dank aan de organisatoren met name Concor dia. H. KLIJNSMA. Hierna kwam de drumband De Cormu- la’s tot ieders verrassing een serenade brengen. Na dit gebeuren werd het woord gegeven aan de heer M. Tiele die namens het personeel van Waddinxveen een ge schenk aanbood in de vorm van een fon tein bestemd voor de toonzaal. De ont hulling vond plaats door vertegenwoor digers van iedere afdeling van het bedrijf. Ook het personeel van de fabriek uit Weert liet zich niet onbetuigd. De heren Kahlert en Mulder boden de direktie een fraaie wandklok aan. En al spoedig was op deze mooie na zomeravond heel het ’stadion’ gevuld met een publiek van alle leeftijden, wachtend op het veelbelovende programma van de Taptoe Waddinxveen 1971. De openingfanfare, verzorgd door de koperblazers van Dieren’s Harmonie Or kest, wist dadelijk de juiste stemming voor een avond vol muziekgenot te kwe ken en ieder ging er eens recht goed voor zitten om het optreden van de Brasband Voorwaarts uit Waddinxveen gade te slaan. Dit kleurrijke gebeuren werd ge volgd door de Cormula’s, als altijd een plezierig geluid met hun drumband. Na het optreden van Harmonie Orkest Brum- men en - niet te vergeten - fanfare orkest Concordia uit Waddinxveen, kwam ach ter de opgebouwde facade in de vorm van een middeleeuwse burcht de groep ven- delzwaaiers uit Moergestel het feestter rein opgetreden, om met hun vendels allerlei toestanden op te roepen in de meest bizarre houdingen, maar elke be weging berekend en in volkomen harmo nie met het geheel. Een langdurig applaus vertolkte de bewondering voor deze in drukwekkende prestaties. De drumband Sint Joris uit Boskoop met de 14-jarige tamboer maïtre oogstte zelfs hoera’s. De drumband van Concor- De Taptoe Concordia 1971 heeft weer eens bewezen dat de bezielende regie van de heer Willeboordse uit Woerden, de presentatie door de heer C. van den Bosch en de organisatie van de heer G. L. de Knegt waarborgen zijn voor een geslaagd muziekevenement. Maar ook de muzi kale leiding van de heer G. de Knegt droeg in grote mate bij tot het evidente succes. Het Koningin Wilhelminaplein was zaterdagavond weer gehuld in een zee van licht en de entourage was voor de jaar lijkse Taptoe van Concordia heel wat ver beterd. Nu niet meer een rijtje zitplaatsen maar amphitheatersgewijs opgebouwde tribunes aan drie zijden, zodat de duizen den bezoekers allen een zitplaats konden krijgen met een duidelijk zicht op het ge beuren. Het woord werd ondere andere gevoerd door burgemeester C. A. van der Hooft en de heer Van Dijk namens de Centrale Bond van Meubelfabrikanten. Zaterdagmiddag werden de feestelijk heden voortgezet in de grote hal van ’Flo rida’ met het gezamenlijk personeel van Waddinxveen en Weert en talrijke gasten. In totaal waren ca. 250 personen aanwe zig. De heer G. Th. B. Mulleman opende het feest met een welkomstwoord, waarbij hij de oprichter van het bedrijf de heer H. A. van Berkesteijn en zijn naaste me dewerker de heer Th. de Pater herdacht. Ook gaf hij een kort overzicht van de op bouw van het bedrijf en sprak de hoop uit dat door gezamenlijke inspanning van werknemer en werkgever het bedrijf zich verder zou mogen ontplooien. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1971 Daarna het optreden van alle deelne mers in de finale. Deze begon met de op mars van Them Bassis, gevolgd door Moonlight Serenade. Machtig weerklonk in ”Amor” het veelvoudig koor van trompetten en tamboerklanken in geladen harmonie. Het opmarcheren van majorettes, ven- delzwaaiers en tamboers was zonder meer van allure en de ’’Manoeuvre March” door orkesten en tamboers gaf het een stemmig geluid van vijfhonderd muzi kanten machtig weerkaatst door de om ringende hoogbouw indrukwekkend door. In het programma ’plechtige gedeelten’ was Taptoe Signaal Bereden Wapens de inzet van een serie keurnummers vol in dringende zuiverheid. De gezamenlijke Roffel Tamboers was van oordovende kracht. In ’Mijn gebed’ en ’Blijf bij mij Heer’ trof vooral de eenstemmigheid bij een juist zo genuanceerde meerstemmig heid. De Taptoe Signaal Infanterie was de inleiding voor het Wilhelmus, staande aangehoord en gezongen. Een waardige afsluiting van de Taptoe Waddinxveen 1971. Begin volgend jaar zal de nieuwe chris telijke kleuterschool in Groenswaard 2 gereed zijn. Begin augustus al begon de nieuwe christelijke kleuterschool ’de klei ne basis’ met een klas in een lokaal van de Savornin Lohmanschool. Voor de in richting van drie lokalen in de nieuwe school van het schoolbestuur nu een be drag van 20.000 aan de gemeente: ’De kleine basis’ krijgt tevens een voorschot voor het lokaal en de kosten per kleuter van bijna 900. Opnieuw komt vanavond ter sprake het voorstel van B en W over de fluoridering van drinkwater. Vorige keer staakten de stemming over een voorstel om dit onder werp tot nader order uit te stellen (waar mee het punt ook inderdaad van de agen da werd afgevoerd) en nu doet zich dus de kurieuze situatie voor dat eerst het voor stel tot uitstel in stemming moet komen alvorens het fluoronderwerp zelf aan bod komt. B. en W stellen voor - dat is bekend - om akkoord te gaan met fluoridering. Opnieuw in de raad komt ook het voor stel tot aanleg van een voetpad langs de Brugweg. De bewoners hebben vrede met dit plan, dat 7500 gaat kosten. In de Oranjelaan wordt een stuk grond verkocht van ca. 780 vierkante meter voor de prijs van 45.000. Een voornaam punt in het programma was de huldiging van het personeelslid de heer H. Overdam, die 25 jaar aan het be drijf was verbonden als houtkorter en uit lijner. Deze werd toegesproken door de heer J. W. A. van Berkestijn die hem een gouden horloge aanbood en mevrouw Overdam bloemen gaf. Hierna voerde de heer A. den Boer, chef van de machinale afdeling het woord namens het personeel. Hij liet zijn felici taties vergezeld gaan van een fototoestel. Tenslotte kwam de heer L. van Dam, voorzitter van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten aan het woord. Hij ’benoemde’ de heer Overdam tot ridder in de orde van het ’’krijtje” en overhandigde hem de bijbehorende versierselen, een eerlijk stuk brood en een fles genever. Voor 25 jaar trouwe dienst spelde hij hem het insigne van de CBM op. In de pauze werd de inwendige mens versterkt, waarna een gerenommeerd ca baret ensemble de avond verder opvro lijkte. Vrijdagmiddag was het gehele personeel bedacht met een extra uitkering ter gele genheid van het gouden jubileum. De heer J. A. Nootenboom dankte tot slot alle aanwezigen de directie. De rest van de feestdag werd gevuld met muziek en dans. Het geschenk van Bureau Stuurman ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan, een speelplastiek voor de zonneweide van het zwembad, is voor B en W met dank baarheid aanvaard. Het is gebruikelijk <iat de raad dit nog bekrachtigt en dat zal dan ook wel gebeuren. Aan de Noordkade moeten weer enkele huizen worden gesloopt. Het gaat hier cm de panden nrs. 23, 25, 27 91 en 93. Dit werk zal ca. 8.500,kosten. Werkt u op een kantoor, in een winkel of bij het onderwijs? Bent u chauffeur, journalist, een huisvrouw met modern comfort of met een klein gezin of bent u bejaard, dan leidt u een „zittend” leven. Daarmee wordt bedoeld, dat het werk dat u dagelijks doet niet veel lichamelijke kracht vergt. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat het werk u geen inspanning kost. Mensen in de genoemde beroepen hebben echter een minder calorie-rijke voeding nodig dan b.v. melkbezorgers, vuilnisophalers, balletdansers en -danseressen en houthakkers. Jammer genoeg bestaat er nog een speciaal hersenvoedsel, maar met een betere lichamelijke conditie lost u gemakkelijker een probleem op dan iemand die zich minder gezond voelt. Zo’n goede conditie is voor een groot deel afhankelijk van uw eetgewoonten. Bent u gewend om dikbesmeerde en rijkbelegde boterhammen te eten, spek lapjes met vette jus en veel patates frites met mayonaise, dan is de kans groot, dat uw gewicht u lelijk in de weg zit. Want een te vette voeding maakt snel dik. Heeft u bovendien de gewoonte om in de vele kopjes koffie en thee, die u dage lijks drinkt, steeds weer 2 A 3 klontjes suiker te doen, dan zult u langzaam maar zeker tot de categorie „zwaargewicht” gaan behoren. Lichte lichamelijke werkzaamheden vereisen een aangepaste voeding, waarin weinig vet (boter en margarine), vette gerechten en een matige hoeveelheid suiker gebruikte wordt. Neem daarom eens een klontje suiker minder jn de koffie en thee en smeer uw brood dun, gebruik zonodig halvarine. Probeer ook om matig te zijn als u regel matig buitenshuis moet eten en bestel niet de grootste en vetste porties. Wist u dat alcoholhoudende dranken een flinke „calorieënduit” in het zakje doen? Een glas bier levert gemiddeld 130 caloriën en 1 glaasje jenever of sherry 60 70 calorieën. Houd uw gewicht in evenwicht door dagelijks: g liter half vette melk, karnemelk of magere yoghurt te gebruiken, 1 plakje kaas en een flinke portie groente; fruit; volkorenbrood, bruinbrood of roggebrood; 100 g vlees en vleeswaren of in plaats daarvan 150 g vis en een paar maal per week een ei. Wees matig met aardappelen en nog matiger met vette jus en saus. Fuif uzelf niet te dikwijls op calorierijke hapjes, zoals patates frites, warme worst en kroketten en dikmakende drankjes, zoals frisdranken, bier en andere alcoholhoudende dorstlessers. Een evenwichtige voeding, die aangepast is aan het werk dat u verricht, is de basis van uw goede gezondheid. Wilt u meer weten over het op het juiste peil houden van uw gewicht bestel dan de brochure „Wie veel weegt, veel waagt” per briefkaart bij het Voorlichtings bureau voor de Voeding, Laan Copes van Cattenburch 44, Den Haag. Plak op de adreszijde 0,25 extra aan postzegels. B en W willen advies van de inspekteur van het lager onderwijs over een aanvraag van de Rehobothschool om nieuwe boe ken voor een aantal vakken (de oude zijn al meer dan tien jaar in gebruik), materi aal voor de speelleerklas, een stencil machine, schrijfmachine, projektie- scherm, elektrische klok en meubilair in verband met het stijgend aantal leerlin gen. Dit gaat 12.100 kosten, maar omdat onlangs het bedrag per leerling aanzien lijk is verhoogd (teneinde meer aanschaf fingen te kunnen doen) willen B en W het laatste woord aan de inspekteur geven. Hetzelfde is het geval bij een aanvraag van de Jan Ligthartschool om nieuwe leer- en hulpmiddelen. Dit zal 8500 gaan vergen van de gemeentekas. B en W stellen voor dit bedrag te geven, tenzij de inspekteur vindt dat het met minder kan. De Prins Willem-Alexander kleuter school krijgt voor 2500 nieuwe materi alen, de Mgr Bekkersschool voor 4100 en de Willem van Oranjeschool voor 500 (dit bedrag is bestemd voor de aan schaf van brandblusapparatuur). Wethouder Ph. Kroes heeft de porte feuille van verkeer overgedragen aan wet houder H. Huizer, die nu ook voorzitter is van de ambtelijke verkeerscommissie. Voor die Waddinxveners wier belast baar inkomen over 1968 of 1969 (u mag zelf kiezen) niet meer dan 15.000 be droeg bestaat de mogelijkheid dat zij in aanmerking komen voor een renteloze lening van 2400 voor de financiering van een eigen huis. Aanvragers moeten ouder dan 21 en jonger dan 60 zijn en niet worden aangeslagen voor vermogens belasting. De gemeente kan ook garant staan voor de af te sluiten hypotheek van een huis dat al eerder bewoond is. Deze garantie kan gaan tot 9O°/o. Deze garantie wordt alleen verstrekt indien ook een renteloze lening is verstrekt. De achtergrond van dit voorstel van B en W (dat is gebaseerd op de wet Bezits- vormingsfonds) is de stimulering van het eigen woningbezit.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 9