Beledigingen in rood pamflet Uw krant „Patat-complet” bestaande uit twee heerlijke cro- quetten en een flinke portie patat met onze gerenommeerde saus. Snoep goed plannen om naar de wintersport te gaan? dat is de zekere weg naar on ~be~kom~mer~de dagen! stap dan eerst bij deRaiffeisenbank of Boerenleenbankbinnen... Burgemeester overweegt proces tegen PvdA „DE LANTAARN” A. H. van Gent f 1.40 EHBO start neemt uitspraken niet terug Zilver ON voor J. Nieuwerf in Boskoop weer kursus Doktersdiensten KONDITIETEST TOOS Onafhankelijk Nieuwsblad SIMCA1100 Automobielbedrijf VAN LOON ZN 1 11 Waar gaat u uw wintersport-vakantie doorbrengen? Ga in ieder geval eerst naar de Raiffeisenbank of Boerenleenbank Daar kunt u kiezen uit volledig verzorgde wintersportreizen. Zó reist u naar on-be-kom-mer-de wintersport-dagen! En weet u wat ook zo makkelijk is? De bank is dichtbij in de buurt En straks, als u beslist hebt, kunt u er uw reis boeken, uw buitenlands geld verzorgen en uw reisverzekeringen regelen. 50 jaar bij Excelsior KEES VAN DER BAS Redakteur Weekblad voor Waddinxveen SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST Zeventwintig jaar bestaat het Weekblad voor Waddinxveen nu en al die tijd hebben mensen zich geërgerd aan de toevoeging ’Onafhankelijk Nieuws blad’ in de kop van de krant. De ene keer was het Weekblad voor Waddinxveen te gereformeerd naar de zin van de niet-gereformeerden. Toen er een redakteur kwam die lid bleek te zijn van de VVD, was het Weekblad plotseling ook een liberale krant. De laatste jaren heersten er onder ’linkse’ groeperingen in Waddinxveen frustaties over de ’gezagsgetrouwe’ opstelling van de krant. En nu, zo blijkt uit een brief van een lezer van vorige week, zou de nieuwe redakteur van het Weekblad voor Waddinxveen ’politieke voorliefde’ heb ben, die dan nota bene ook nog op ’bewonderenswaardige wijze’ door de redaktionele kommentaren worden gekruid. Al was ik niet van plan op de brieven van vorige week in te gaan, deze pas sage uit de brief trof me toch wel en vooral ook omdat het mij de laatste tijd vaker ter ore komt dat het Weekblad een koers vaart die velen niet als de hunne herkennen. Hierboven heb ik getracht te illustreren dat ook mijn voorgangers hierin nooit voor honderd procent hebben kunnen slagen. Altijd zullen er groe pen zijn in onze kleine gemeenschap, die zich ergeren aan bepaalde arti kelen in ’hun krant’ (dat wel) die niet stroken met hun opvattingen van onafhankelijkheid. Toch is het Weekblad onafhankelijk. En wel in die zin dat het op geen enkele wijze banden onderhoudt met welke politieke partij, kerk, vereniging, stichting, enz. dan ook. De (hoofd)redaktie van het Weekblad is autonoom en legt geen enkel kran tenconcern verantwoording af. De uitgever, Drukkerij Veldwijk NV, dat zich enorme inspanningen (ook financiële) heeft getroost om in Waddinx veen een eigen krant te blijven uitgeven. Zelfs in de jaren dat er inderdaad geld bij moest. Al die tijd heeft de direktie zich daarbij op het standpunt gesteld dat het Weekblad behouden moest blijven voor Waddinxveen. En tegelijkertijd legde die direktie zichzelf de beperking op zich niet - op geen enkele wijze - te bemoeien met de redaktionele inhoud en opzet. De redaktie was (en is nog steeds) dus zo onafhankelijk als maar enigszins mogelijk is. Het mag op strooplikken) lijken, maar van deze plaats af wil ik die directie voor die zelfbeperking een groot kompliment maken. De keren dat de direktie het hoofd heeft moeten bieden aan alle mogelijke dreigementen, ja zelfs chantagepogingen met het gevaar van zakelijk ver lies, zijn niet meer op de vingers van twee handen te tellen. De krant is dus onafhankelijk. Maar als u dat wilt vertalen met ’kleurloos’ of ’neutraal’ dan hebt u het mis. Het enige kleurloze in het Weekblad voor Waddinxveen is de zwarte druk inkt. In de inhoud voelt u, proeft u dat hij wordt geschreven en samen gesteld door mensen. Mensen met een eigen kijk op het leven en met een eigen aanpak van het materiaal dat hen ter publikatie wordt aangeboden. En dat is erg veel, want er gebeurt nogal wat in dit dorp. De krant signaleert dat en doet dat zo eerlijk en openhartig mogelijk. Tegelijkertijd volgt zij die gebeurtenissen met een kritische blik. Fungeert zij als spreekbuis van de plaatselijke gemeenschap in die gevallen waarin de demokratie wordt geschaadt of mensen onrecht wordt gedaan. Dat gebeurt van een bepaalde gezichtshoek uit. Als dat niet de uwe is, dan betreur ik dat. Maar ik heb er ook begrip voor. U hoeft ’t niet per se met mij eens te zijn en als u dat wilt kunt u mij, daar waar ik in de fout ga, kor- rigeren. Onze kolommen staan open voor iedere abonnee. Wat ik wil is een gezellige, warme, menselijke krant. Een krant die u elke week weer een paar uur aangenaam bezig houdt. Geen grauwe, kleurloze krant, maar een krant die herkenbaar het werk van mensen is (niet alleen van mij, maar net zo goed van de zetters, opmakers, fotograaf, korrespon- denten). Mensen die fouten maken, maar die u al doende proberen u een zo eerlijk en zuiver mogelijk beeld trachten te geven van wat zich in Wad dinxveen afspeelt. Daarbij moet u het volgende, praktische punt niet uit het oog verliezen: De redaktie van deze krant bestaat uit mensen die dit werk doen na een normale, andere dagtaak. Het is een produkt van werken in de avonduren. Het gevolg dadrvan is dat het zelf vergaren van nieuws een vrijwel onuit voerbare taak is. Om een goede krant te maken is de medewerking van alle groepen en groeperingen in de samenleving nodig. De kolommen van het Weekblad staan voor iedereen, letterlijk iedereen open. Dat tot nu toe slechts bepaalde groepen van die mogelijkheid ge bruik maken is een gegeven waaraan wij weinig kunnen veranderen. U kunt dat wel. Laten wij samen een goede krant maken. Een pamflet van de Waddinxveense PvdA, waarin werd ingegaan op een aantal recente gebeurtenissen in de Waddinxveense gemeentepolitiek, was donderdagavond in de raadsvergadering aanleiding voor burgemeester C. A. van der Hooft om een ’persoonlijke verklaring’ af te leggen. In die verklaring - wij drukken hem elders in extenso af - gaf de burge meester als zijn mening te kennen dat de PvdA-raadsfraktie zijn eigen wet houder, de heer P. Lips, had laten vallen op een aantal punten. Dat wethou der Lips daar zelf geheel anders over denkt blijkt uit diens ’persoonlijke verklaring’, die wij na die van de burgemeester hebben afgedrukt. Maak een proefrit bij: - Ji mF W eekblad voor Waddinxveen Zaterdag, gymzaal KW-plein, 9-10 uur. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 27e JAARGANG - Nr. 1255 (Advertentie) (Advertentie) 64 Nieuwe Markt 19-21 Gouda - Tel. 01820-15000 Oranjelaan 42, tel. (01828) 45 66 Kon. Wilhelminaplein 2, tel. (01828) 4566 Groensvoorde 14, tel. (01828) 4566 Kantooruren: dagelijks van 9-1230 uur en van 2-4 uur. Vrijdagavond van 7-9 uur. ZATERDAG EN ZONDAG P. van der Linde, Souburghlaan 15, telefoon 4100 Apotheek Van Doom, Prins Bemhardlaan3, tel. 4162. Neem een Komend weekeinde tezamen voor (J. v.d. Drift) Deze week is een histarische week in verstandig snoepen. Immers, voor het eerst in de geschiedenis van het bekende snoepje toe aan de kassa, wordt door een Neder lands grootwinkelbedrijf het tand- bedcrvend zoete snoep overal ver vangen door een gratis appel! El ders in het land zijn dergelijke ac ties incidenteel al eerder begonnen, doch nu wordt de actie in alle fili alen in heel Nederland tegelijk ge start. Een initiatief, dat zeker na volging verdient, gezien de uiterst deplorabele gebitstoestand bij de jeugd. Snoepje toe? Het is altijd wel goed bedoeld geweest, maar schei er nu mee uit! Er is keuze genoeg om zoetigheden te vervangen door goed snoep. Verras uw gezin en spaar u een keer de moeite van het maken van een maaltijd. De heer A. H. van Gent, fraktievoor- I zitter van de PvdA, kwam tijdens deze raadsvergadering later binnen en hoorde I slechts een deel van de burgemeesterlijke I verklaring. Na kort overleg met zijn frak- I tiegenoten besloot hij toch onmiddelJijk I te reageren op het verzoek van de heer j Van der Hooft om excuses van de PvdA. „Het enige bezwaar dat ik tegen dit I pamflet had,” aldus de zeer geëmotioneer- I de PvdA-er, „is dat het wat te grauw is I afgedrukt. Voor de rest sta ik er volledig I achter. Als u de speelsheid in de teksten van dit pamflet niet onderkent dan bent u eenvoudig niet op de hoogte met het be staan van een opinieblad in ons land, dat elke week een rubriek heeft waarin dit soort opmerkingen voorkomen.” De heer Van Gent vervolgde: „Als u uw rancuneuze gevoelens jegens dit soort futiliteiten op deze wijze wilt botvieren dan gaat u uw gang maar. De burgemeester: „U neemt dus uw beledigingen niet terug? De heer Van Gent: „Waar haalt u de moed vandaan om van mij te vragen ver antwoording af te leggen. Dit is een zaak De heer J. Nieuwerf uit Waddinxveen heeft vrijdag in Boskoop uit handen van burgemeester Baron G. van Dedem de zilveren medaille in ontvangst genomen behorende bij de Orde van Oranje- Nassau. Deze onderscheiding was hem ten deel gevallen omdat hij nu al vijftig jaar deel uitmaakt van de Harmonie Ex celsior in Boskoop en in al die tijd elke repetitic-avond van de muziekvereniging bezocht. De jublilaris leidde een twintigtal leer lingen op voor muzikant. Burgemeester Van Dedem gaf uiting aan zijn waarde ring voor het feit dat de heer Nieuwerf als Waddinxvener toch altijd zo trouw lid is gebleven van de Boskoopse Harmonie, die zijn gemeente een goede naam bezor gen overal waar zij optreden. Ook de voorzitter van de vereniging, de heer H. van der Hieden, was trots op het gouden jubileum van de heer Nieu werf. In een korte toespraak gaf hij uiting aan zijn grote erkentelijkheid voor de vele aktiviteiten van de heer Nieuwerf voor Excelsior. van het afdelingsbestuur en niet van onze fraktie.” De heer Van der Hooft: „De enige mo gelijkheid die ik heb om mij te verdedigen is hier in de raad.” Toen de heer Van Gent weigerde na mens zijn partij zijn verontschuldiging aan te bieden, met name over de passage over de ’marxistisch’ aandoende uitspraak van de burgemeester over de Nederlandse rechtspraak, besloot de burgemeester de diskussie met de mededeling dat hij het geval aan een rechtskundig adviseur zou voorleggen. De afdeling Waddinxveen van de EHBO start maandag 18 oktober weer met een opleidingscursus voor het EHBO-diplo- ®a- De kursus (en ook de lessen voor de êedipiomeerden) worden gegeven in een tar. de zalen van de Ontmoetingskerk in oe G roenswaard. De lessen worden op Baandag gegeven en beginnen om 20 uur. 'j'J staan onder leiding van dr. C. A. de Geus. Vaandag 11 oktober is er gelegenheid otn in te schrijven voor deze kursus vanaf acht uur af in de Ontmoetingskerk. Voor “dichtingen bij mevrouw L. M. Uytewaal- \oorhout, Anna Paulownastrhat 8, tele foon 3278. DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 1 ff';

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1