hevig Raad vergadert kort maar Brandweerwedstrijden tien gemeenten van TiP LR Instuif Burgemeester in de clinch met drs. Harms over fluor Le Roy-plantsoenen in Waddinxveen? i „Het Winkeltje” vanavond open te Self Service Station open Hutspotdag J. Kerver wint Groningse rally Oranjelaan wordt beter wil weglopen PvdA-fraktie Geslaagden voor hoofdbrandwacht Zwembus gaat weer rijden dezewi van de we VOOR WADDINXVEEN hURGERlIJKESTAND" agenda Vrijdag op tv te WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 Pagina 3 hem vroeg verantwoording af te leggen voor het PvdA-painflet dat onlangs Zaterdag op Noordkade Sisser Niet boos - Beker Orgelzang De raad maakte het donderdagavond, voor de verandering, eens kort, zij het daarom niet minder hevig. PvdA-fraktievoorzitter Van Gent, die later binnenkwam, viel meteen met zijn neus in de boter toen de burgemeester hem vroeg verantwoording ai ------ -j i in de gemeente was verspreid. De tien samenwerkende brandweerkorpsen in de kring „Gouwe-IJssel” zullen zaterdag voor de vierde achtereenvolgende maal brandwedstrijden ’’hogedruk” en ’’perslucht” houden. De wedstrijden vinden dit jaar plaats in Waddinxveen. i I (Advertentie) Iwan Rebrof - DRINK LIEDEREN. CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK „Het Kamertje” aan de Nicolaas Beets- laan, dat mevrouw De Vrind op last van de gemeentelijke overheid moest sluiten, behoort daarmee voorgoed tot het ver leden, maar het blijft de basis waarop de nieuwe stoffenwinkel is gebouwd. De heer J. Kerver uit Waddinxveen won zaterdag een televisietoestel tijdens een autorally voor oude auto’s in Gronin gen. De gezelligheidsrit was georgani seerd door de Commerciële Club Gronin gen ter gelegenheid van het 25-jarig be staan. Er waren driehonderd deelnemers, ’s Middags reed de heer Kerver voorop in zijn wagen in een optocht voor oude auto mobielen door Groningen. Vanavond heeft de zaak Atty de Vrind een happy end en tegelijkertijd een nieuw begin. Temidden van een groepje geno digden en goede vrienden wordt „Het Winkeltje’ min of meer officieel geopend. Morgen, vrijdag zullen alle kijkers en ko pers kunnen meedelen in de vreugde, want voor iedereen is er dan een drankje. Burgemeester C. A. van der Hooft zal zaterdagavond 2 oktober het nieuwe Mobil Self Service Station van de heer A. F. Jonkheid officieel openen. Dat ge beurt om 10.30 uur. Tussen 10.30 en 17 uur die dag bestaat er gelegenheid het vernieuwde bedrijf te bezichtigen. De dans- en showband Het Domino Kwartet uit Amsterdam zal de eerste ’in stuif voor gehuwden’ van dit seizoen op luisteren. De dansavond wordt zaterdag avond van 20 uur af, gehouden in het Anne Frankcentrum. Atty de Vrind, even uitblazen van de verhuizing en dan met nieuwe moed verder. Hard wordt gewerkt aan de ver betering van het wegdek van de Oranjelaan. Het zal nog wel enige tijd duren voordat de verkeerslich ten die het verkeer over een rij strook geleiden zullen verdwijnen, maar dat de straat dan aanzienlijk zal zijn verbeterd is wel duidelijk. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. Vrijdag 1 oktober Open huis Data Doom, Woestduinlaan 34, Doom, 15 tot 19 uur. Zaterdag 2 oktober TOOS-konditietest voor iedereen, gym nastiekzaal KW-plein, 9 uur (’s ochtends) Officiële opening Self Service Station Chopinlaan, 10.30 uur. Brandweerwedstrijden Noordkade 25, 14 uur. Zondag 3 oktober Zingen bij het orgel, Ontmoetingskerk, 21 uur. Maandag 4 oktober Najaars- en wintermodeshow Modehuis Brouwer, Anne Frankcentrum, 19.45 uur Dinsdag 5 oktober Bejaardenmiddag Anne Frankcentrum, 14.30 uur. Damsimultaan met Ton Sijbrands, geref. ver.geb., 19.30 uur. Najaars- en wintermodeshow Modehuis Bouwer, Anne Frankcentrum, 19.45 uur. Woensdag 6 oktober Afhalen gevonden voorwerpen zwembad De Sniep, 14 tot 17 uur. Jul. v. Stolberglaan: di, wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. 1 SUPERSTER - Carpenters. 2 SHE FLIES ON STRANGE WINGS - Golden Earring. Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: top tien Hoewel de verkoop aan huis, in de Beetslaan, duidelijk in strijd was met de gemeentelijke bepalingen ten aanzien van het uitoefenen van een beroep in een woonhuis, bleek er in Waddinxveen zo veel behoefte te bestaan aan een zaak in exclusieve stoffen, dat Atty de Vrind het hoofd niet in de schoot heeft gelegd en nu volkomen legaal terugkomt. De voor malige slijterij van de fa. Verzijden aan de Nesse is vanaf vandaag geen donker gat meer in de huizenrij, het is het nieuwe toneel geworden waarop het blijspel van Atty de Vrind wordt geprolongeerd. Louis le Roy (46) uit Heerenveen is de man die vrijdagavond om tien over negen op Nederland 2 (Vara-televisie) in het middelpunt van de belangstelling zal staan. Rond zijn huis bij Oranjewoud heeft hij zonder gereedschap, mest of be- spuitingsmiddelen een tion laten opbloei en die honderden bezoekers uit binnen- en buitenland tot verrukking heeft ge bracht en tot nadenken stemt. Ook in Waddinxveen zijn de ideeën van Le Roy aangeslagen. Meteen na de uit zending zal in het huis van mevrouw N. G. Goldstein-Meynema de oprichtings vergadering worden gehouden van een comité dat de principes van de Friese te kenleraar ook in Waddinxveen’s open bare plantsoenen verwezenlijkt wil zien. De dienst van openbare werken in Waddinxveen staat zeer welwillend tegen over de gedachte aan deze nieuwe aanpak en een punt van bespreking zal vrijdag avond dan ook zijn op welke wijze de zaak in Waddinxveen zo snel mogelijk zal kun nen worden aangepakt. doen, omdat zij nog niet in het bezit zijn van een hogedrukspuit. Het getal tien is echter toch volgemaakt door inschrijving van ploegen uit de gemeenten Woerden en Krimpen a.d. IJssel. Deze doen buiten mededinging mee, wat wil zeggen, dat zij geen aanspraak kunnen maken op de des tijds in de wedstrijdkring „Gouwe-IJssel” beschikbaar gestelde wisselbeker en die uitsluitend door de aangesloten korpsen verdedigd kan worden. Bij loting is vastgesteld, dat achtereen volgens aan start zullen verschijnen: Wad dinxveen, Woerden, Reeuwijk, Capelle a.d. IJssel, Moerkapelle, Boskoop, Moor drecht, Krimpen a.d. IJssel, Nieuwerkerk a.d. IJssel en Gouda. De leiding van deze wedstrijd is evenals vorige jaren weer in handen van de heer J. Taal van de Haagse brandweer. Behalve de eerder genoemde wissel beker voor de beste ploeg zijn er ook nog prijzen te verdelen voor de beste bevel voerder en de beste persluchtmaskerdra- gers. De uitreiking van deze prijzen zal plaatsvinden om plm. 17.30 uur in de kantine boven de brandweergarage, waar na de deelnemende ploegen een brood maaltijd zal worden aangeboden. Ondcrtrouwd: A. de Kwaadsteniet en C. Markus. Geboren: Elisabeth Laurentia, dv. A. de Bloois en M. G. van der Laan; Nieke Mariëtte, dv. E. B. J. I. M. Truffino en J. B. M. Klaar; Edwin Eduard, zv. J. Ver beek en M. Bins; Gertine Janna, dv. H. Hogewoning en J. E. Houweling; Jeffrey Alvin Wilbert Constantijn, zv. R. Sibbald en C. J. de Kleijn; Petra, dv. H. C. de Goederen en J. M. Groen; Casper, zv. J. Mulleman en E. M. T. Korver; Frédéri- que Annette, dv. A. L. A. H. Muijs en H. J. Fleurke; Annemieke Cornelia Anna- Maria, dv. C. J. M. Verkleij en M. C. Broeke. Overleden: Zijderhand, Martinus, oud 70 jaar; Vis, Maarten, oud 63 jaar. wxx vw VHJlkV wx V/XZXK IJ overlegd te kunnen worden.” mee dat het Waterleidingbedrijf De Rijn streek uit Waddinxveen slechts veertien negatieve reakties had gekregen. Bij het voorstel om de speelplastiek van het jubilerende architektenbureau Stuur man te aanvaarden en te plaatsen op de zonneweide ’t Kraneveld van het zwem bad vroeg de heer P. de Lijster aandacht voor de mogelijkheid om de plastiek te plaatsen op het grasveld in het Wamaar- plantsoen. „Om in de plastiek te kunnen spelen moeten de kinderen nu betalen en bovendien kunnen ze er maar voor een gedeelte van het jaar bij komen,” zo stelde hij. De burgemeester becijferde dat verre weg de grootste trekpleister van de Wad- dinxveense jeugd het zwembad is en dat dus ook de beste plaats was voor de plas tiek. 1 SOLDIERS WHO WANT TO BE HEROES - Rod Mckuen 2 NON NON RIEN NA CHANGé - Poppy’s 3 MANY BLUE - Pop Tops 4 BORRIQUITO - Peret 5 BLOSSOM LADY - Shocking Blue 6 STORM AND THUNDER - Earth and Fire 7 HELP - Tony Ronald 8 BLACK AND WHITE - Greyhound 9 SUCH A PUNNY NIGHT - Aphrodite’s Child. 10 SOLEY SOLEY - Middle of the Road. De plannen om te komen tot een wed strijdkring voor een aantal brandweer korpsen in het gebied ’’Gouwe-IJssel wer den werkelijkheid in 1951, toen de tien deelnemende korpsen voor de eerste maal een wedstrijd ’’lagedruk” hielden en van daag de dag worden deze wedstrijden nog steeds jaarlijks gespeeld, waarbij de tien deelnemende gemeenten bij toerbeurt worden aangewezen om als gastheer op te treden. Naar mate echter in de loop der jaren meer korpsen overgingen op blussing met zgn. ’’hogedruk” (momenteel worden na genoeg alle binnenbranden met hogedruk geblust), terwijl ook het gebruik van adem beschermende middelen steeds toenam, deed zich de behoefte gevoelen om de wedstrijdkring uit te breiden met wed strijden hogedruk en perslucht. De eerste wedstrijd hogedruk werd ge speeld in 1968 te Capelle a.d. IJssel. In 1969 was Gouda aan de beurt, in 1970 Boskoop en dit jaar valt Waddinxveen de eer te beurt om als gastheer op te treden. De wedstrijden vangen om 14 uur aan en als wedstrijdobject is gekozen het voor malige pand van Schildersbedrijf Buite laar aan de Noordkade 25. Hiertoe wordt het gedeelte Noordkade-Oranjelaan vanaf de Souburghlaan tot de Oranjestraat ge durende de gehele zaterdagmiddag voor het rijdend verkeer gesloten. Als verzamel- en vertrekpunt voor de deelnemende korpsen is gesteld de brand weergarage aan de Noordkade. Vandaar zullen de deelnemende ploegen stuk voor stuk optrekken naar het wedstrijdobjekt, waar bij het overschrijden van de startlijn de wedstrijd een aanvang neemt. De speel tijd voor de aan de beurt zijnde ploeg ein digt, wanneer zij haar opdracht heeft uit gevoerd en het voertuig compleet met manschappen en materiaal voor de twee de maal - nu uiteraard in tegenovergestel de richting - de startlijn heeft gepasseerd. In april hebben de navolgende leden van de vrijwillige brandweer van Wad dinxveen met goed gevolg het schriftelijk gedeelte van het examen voor hoofd brandwacht afgelegd, t.w. de heren P. Baan, A. van Nielen, R. den Haag, D. van Vliet en A. van der Spek. Deze maand legde dezelfde spuitgasten eveneens met goed gevolg het onderdeel exercitie en/of het mondelinge gedeelte van dit examen af, waarmee zij dus in het bezit zijn gekomen van het diploma hoofdbrandwacht. Zondagavond 3 oktober wordt er voor de eerste maal in dit seizoen een half uur bij het orgel van de Ontmoetingscommis- sie gezongen. Iedereen is daar weer wel kom. Aanvang 21 uur. De zwemclub De Gouwe houdt vrijdag een beat- en kienavond in het gerefor meerd verenigingsgebouw voor de jeugd leden. Aanvang 19 uur. Tijdens deze avond zal worden bekend gemaakt hoe het trainingsrooster er uit zal gaan zien voor de winter. Zaterdag 2 oktober gaat de zwembus ook weer rijden. De bus vertrekt om 17.55 uur van Garage Van Nielen en om 18 uur van het politiebureau aan de Kerkweg. De eerste wedstrijden voor de winter- kompetitie zijn vastgesteld voor 5 en 8 oktober. Veel raadsleden maakten zich zorgen over de voorgenomen afbraak van wonin gen in de Dorpstraat en Kleikade. De heer J. L. van Heteren (Gemeentebelang) vroeg het college de betrokken bewoners te in formeren over de mogelijkheden tot scha devergoeding. Ook wilde hij garanties dat er alternatieve mogelijkheden zouden zijn in de sociale woningbouw. Tegenstand tegen de toekomstige af braak was er ook van de zijde van de KVP de SGP (die bovendien de toekomstige rondweg in het plan veel te duur vond), de PvdA en D’66. Burgemeester Van der Hooft gaf echter te kennen dat de huizen de eerste zes tot acht jaar niet aanmerking zouden komen om te worden gesloopt. „De oudere mensen daar hoeven beslist niet bang te zijn,” zei hij, „we laten ze rustig zitten. Wij hebben geen enkele haast.” De heer Van der Hooft zegde ook toe dat gezorgd zou worden voor goed kope woningbouw tegen de tijd dat deze voor de betrokkenen uit het plan nodig zou blijken. Een amendement van de PvdA om de kleuterschool ’t Hazeveld en de lagere Jan Ligthartschool te integreren werd door het college overgenomen. De raad ging vervolgens akkoord met alleen de stemmen van de heren Havenaar en Uitbeijerse (beiden SGP) tegen. De heer Van Schie waarschuwde de bewoners in het plan die huizen willen kopen nog voor pseudo-makelaars. Voor alle bejaarden van Waddinxveen is er vrijdag 1 oktober een hutspotdag. Aanvang 12.30 uur in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum. Kosten 3,per persoon. Deelname opgeven vóór vrijdagochtend 9 uur, tel. 5555. Onmiddellijk na dit verhitte debat (zie elders in deze krant) kreeg drs R. Harms (ook van de PvdA) het met de heer Van der Hooft aan de stok over het voorstel om fluor bij het water te doen. Dit onderwerp was in een vorige raads vergadering al uitvoerig aan de orde ge weest, maar toen verdaagd door een ver zoek om uitstel van de PvdA’er. De heer Harms wilde, nu inmiddels was komen vast te staan dat Waddinxveen tóch ge fluorideerd water zou krijgen ongeacht de beslissing van de raad, het voorstel voor kennisgeving aannemen. „Een mening uit spreken heeft immers geen zin meer?” stelde hij. Daarmee waren burgemeester Van der Hooft en wethouder P. Lips het niet eens. De minister wil een opinie van ons heb ben om zelf een standpunt te kunnen be palen over eventuele maatregelen, aldus de heer Van der Hooft. Dit alles na uitvoerig geharrewar of de diskussie over het onderwerp al dan niet opnieuw zou worden geopend. „Nee,” zei de heer Van der Hooft, „er wordt nu niet meer beraadslaagd.” De heer Harms: „Zegt u dat dan voor- - taan meteen, dan kunnen wij wel naar huis gaan.” De burgemeester: „Uw partijgenoot Thomassen uit Rotterdam zou zeggen: gaat uw gang.’’ De heer Van Gent mengde zich ook in de diskussie nadat de heer Van der Hooft de PvdA-fraktie had verweten de zaken opzettelijk extra moeilijk te maken. „Ik lach hartelijk om uw insinuaties. Maar ik wil u wel zeggen dat als u zo doorgaat de vergadering te leiden dat ik dan om half negen verdwenen ben.” De burgemeester lakoniek: „Ik heb zo juist mijn collega Thomassen geciteerd.” Wethouder Lips suste de gemoederen met een uitvoerige toelichting op het ge beurde, waarin hij stelde dat inderdaad genomen is door Gouda en dat Waddinx veen daardoor met handen en voeten is gebonden. De heer Harms, kennelijk onder de in druk van de aangevoerde argumenten: „U moet de wethouders wat vaker laten spre ken. Lips moet maar niet meer met va kantie gaan (de vorige keer was de wet houder afwezig - red.). Er gebeuren steeds stomme, pardon rare dingen tijden zijn vakantie.” Van de tien aangesloten gemeenten zul len Bodegraven en Zevenhuizen niet mee- Burgemeester Van der Hooft was niet van zins op deze nieuwe aantijgingen in te gaan. „U krijgt mij vanavond niet kwaad, maar ik vind het erg dat ik elke keer weer les moet geven in de procedures zoals die moeten worden gehanteerd.” Een interruptie van de KVP’er Van Schie beantwoordde de raadsvoorzitter met: „U gaat zo langzamerhand dezelfde kant op als uw linkerburen (de PvdA - red.)” Van Schie: „Dat zie ik niet als een belediging.” De burgemeester: „Dat heb ik de laatste jaren van u begrepen.” Behalve geruzied werd er in deze raad ook nog zakelijk vergaderd. Met name bij de vaststelling van het bestemmingsplan Dorpstraat verliep het debat dermate soe pel dat een raadslid na afloop verzuchtte: „Af en toe blijkt er ook nog normaal IJet fluordebat liep met een sisser af toen bleek dat de raad (met uitzondering van de SGP-fraktie) akkoord ging met fluoridering. De heer Barth van D’66 gaf in een uiteenzetting weer hoe weinig ge varen deskundigen in feite van fluor ver wachtten en werd daarbij geruggesteund door de heer Van Heteren die nu ook een enquête had gehouden onder de Waddinx- veense huisartsen. „Slechts één onthield zich van kommen- taar. De rest was voor,” vertelde het Ge- meentebelang-raadslid. Mevrouw Ooster- broek-Waagmeester (VVD) deelde nog Jjfgg

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5