er Zaterdag feestelijk geopend zelf benzine Politie Schoolraad vergadert Brouwer showt najaarsmode Bij Mobil Self Service tankt paar dagen Engeland tussendoor Mevr. V. d. Hooft opent peuterclub Plattelandsvrouwen over milieuzorg Spreekuren WILLEMS ten Afscheid van mej. Trouborst vangt 112 vissen iSSffl W addinxveense Jehova’sGetuigen naar Leiden Expositie bij Theo den Boon 01820-14959), dank. VOOR WADDINXVEEN deze week/^ Pagina 3 Zonder auto Traditie Familie J. TV H. Helleman E KEI Korting (telefoon Wee^ „Vul zelf uw tank, spaar tijd en geld, bij uw Mobil Self Service Station!” Dit is de slagzin waarmee het Mobiltankstation aan de Chopinlaan te Wad dinxveen zaterdagmorgen feestelijk werd heropend. erkentelijkheid hebben betoond bij ons ver- trek naar Gouda, Ridder van Catsweg 100, Korte vakantie-uitstapjes naar Engeland per Hoek van Holland-Harwich jenst zijn nu al weer een hele tijd een groot succes en de belangstelling is erk stijgende. Deze manier van er eens een paar dagen uit te trekken heeft in ook grote voordelen. Een reisje naar Engeland is namelijk geen surro- ]at zomervakantie; het is iets geheel anders. Aan allen, die hartelijke bewijzen van onze heel warme EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 OKTOBER 1971 (Advertentie) 8-»:m Vergezicht over Londen. (Advertentie) ■'e De rijkspolitie heeft de afgelopen week weer eens een hengeltje uitgegooid in de groeiende school snelheidsmaniakken, een vissoort die bij uitstek opgewassen schijnt te zijn tegen de milieuvervuiling. De Zeeland houdt trouwens voor deze korte Engeland-uitstapjes ook rekening met de niet-automobilisten. In deze ar rangementen is het vervoer naar Londen per trein inbegrepen. In de stad zelf is De heer Van Duynen sprak namens de N.V. Mobil. Hij vertelde dat op deze dag nog vijf Mobil Self Service-stations in Nederland werden geopend. Hij bood mevr. Van der Hooft bloemen aan en sprak de hoop uit dat dit station een De perspektieven zijn voor de automo bilisten somber door de dreiging van kostenstijgingen, maar dan is het een lichtpunt dat door deze kostenbesparende goede plaats in deze samenleving zal krij gen. In het Anne Frankcentrum te Wad dinxveen werden maandag- en dinsdag avond in de theaterzaal de nieuwste cre aties op modegebied getoond. Er was een overweldigende belangstelling voor deze modeshow van Modehuis Brouwer, zodat erg gepast en gemeten moest worden om al de dames (en een enkele heer) een plaatsje te geven in deze zaal die ruimte biedt voor 250 bezoekers. Het was een enhousiast publiek, dat de sportieve en sembles met een applaus begroette'. Mevrouw J. van der Hooft-Lourens zal maandagmorgen 11 oktober om tien uur de vierde Waddinxveense peuterspeel zaal van start doen gaan. Deze peuter club is gevestigd aan de Jan Willem Fri- soweg. Vanzelfsprekend zal ook burge meester Van der Hooft de ’plechtigheid’ bijwonen. zelfbediening drie cent korting op de benzine kan worden gegeven. De heer Jonkheid dankte tenslotte voor de belangstelling en de vele bloemstuk ken en nodigt allen uit binnen een dronk te wijden aan de feestelijke opening. Brugkerk (NH): 9.30 uur ds T. van ’t Veld, 18.30 uur ds G. C. Post, Leiden. Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds L. A. Klootwijk, Ede, 18.30 uur ds J. van den Heuvel. Bethelkerk (NH): 9.30 uur ds J. van den Heuvel, 17 uur ds T. van ’t Veld. Immanuëlkerk(NH): 10 uur ds N. I. Flink en 19 uur ds G. I. v.d. Bogerd, Slikker veer. Geref.veren.geb.: 9.30 uur ds B. Koek koek, 17 uur ds D. I. Modderaar. Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds B. Koekkoek. Remonstr. Gem.: geen dienst. Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur lees- dienst, do. 14 oktober 19 uur ds Kamp. Geref. Gem. Boskoop: 9.30 uur lees- dienst, 15.30 uur ds H. Rijksen. Chr. Afgcsch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 uur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. Jehova’s Getuigen: do. 19.30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; zo. 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. ONTMOETINGSKERK Maatschappelijk werkster Geref Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. t©p tien EKSEPTION met o.a. Ave Maria - Body Party e.v.a. 21.00 TENTOONSTELLINGEN Gedurende oktober: pentekeningen, zink en houtreliëfs bij Theo den Boon, Dorp straat 58, Waddinxveen. T/m 7 november: schilderijen van Josche P. Roverts in museum Catharina Gast huis Gouda; kindertekening ’Jong Cura sao ontvangt jong Gouda’ (werkdagen 10-17 uur, zondags 14-17 uur). ANNE-FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste en derde dinsdag van de maand, 9 tot 12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkster NH-Kerk: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur; elke eerste woensdag van de maand van 19 tot 20 uur. - in totaal meer dan honderd creaties. Van de eenvoudigste Nederlandse - tot de meest chique Russische mantels met nertsbont, voor de wintersport. Met de hoge kaplaarzen, capuchons en bontmutsen werd hier geshowd, zodat het publiek volkomen verrast de overtuiging kreeg, dat alle nieuwe ideeën hier werden gelanceerd. De muziek, die de stemming er beide avonden inhield werd gebracht door Jan van der Beid en de bloemver- siering was van bloemenboetiek Wiertse- ma. Getipt door Veronica en ver krijgbaar bij: „Wat kunnen wij doen tegen vervuiling van ons milieu? Wat weten wij van de kontrole op onze levensmiddelen?” Over deze onderwerpen komen dr. ir. L. Bra venboer en zijn echtgenote een lezing houden voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Waddinx veen. Dit gebeurt maandag 18 oktober om 20 uur in het gereformeerd vereni gingsgebouw in de Stationsstraat. 1 THE NIGHT THEY DROVE OLD DIXIE DOWN - Joan Beaz 2 ONZE GRIEK-Ria Valk Deze maand kunt u bij Galerie Theo den Boon aan de Dorpstraat een expositie bekijken van pentekeningen, zink- en houtreliefs van Kees Vossestein. U mag gerust komen kijken zonder de verplich ting te hoeven voelen iets te kopen. dan ook meestal nog wel bij, want een bezoek aan Engeland zonder op z’n minst wat muntjes aan speelautomaten te heb ben toevertrouwd is niet volledig. De prijzen voor al deze reizen zijn laag. Vraag het maar aan uw reisbureau. Het goedkoopste arrangement behelst een weekendreisje met logies en ontbijt naar Londen. Voor honderdvijfendertig gul dens heen en terug met drie nachten sla pen in een Londens hotel. CHR. OPENBARE BIBLIOTHEEK Jul. v. Stolberglaan: di, wo en vr 14.30 tot 17.30 u en 18.30 tot 20.30 uur. St Victorstraat: di en vr 19 tot 21 uur, do 15.30 tot 17.30 uur. 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. Anne Frank-centrum: di en vr 14.30 tot 17 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo 18.30 tot 20.30 uur. 1 SOLDIERS WHO WANT TO BE HEROES - Rod Mckuen 2 NON NON RIEN NA CHANGé - Poppy’s 3 MAMY BLUE - Pop Tops 4 SHE FLIES ON STRANGE WINGS - Golden Earring 5 SOLEY SOLEY - Middle of the Road 6 HELP - Tony Ronald 7 STORM AND THUNDER - Earth and Fire 8 BORRIQUITO - Peret 9 SUCH A FUNNY NIGHT - Aphrodite’s Child 10 HET SOLDAATJE - De zangeres zonder naam De heer A. F. Jonkheid verwelkomde de vele gasten rondom het benzinestation en was blij dat nu het ogenblik is aan gebroken, waarop de autorijders in Wad dinxveen nu ’s nachts en overdag hun dorstende wagens kunnen laven zonder hulp van de monteurs in de garage! „Deze eerste zelfbedieningszaak op autogebied in Waddinxveen begroeten wij als een nieuwe vooruitgang in onze gehaaste tijd,” aldus burgemeester G A. van der Hooft hierna, die wees op de prettige samenwerking met Mobil, reeds vanaf het begin. „Deze mooie plaats op dit centrale punt werd door de Mobil- directie geclaimd en zonder veel haken en ogen kon het gemeentebestuur met Mobil tot overeenstemming geraken over plannen en financiering,” zo zei de heer Van der Hooft. Hij wenste de direktie succes en was vervolgens de eerste klant van het nieuwe station, waar hij zijn autotank zelf voltankte. Opvallend was in deze show het over heersende van de broekpakken, waarbij de tuniek- en gauchopakken favoriet wa ren. In mooie wollen trico- en jerseymate- rialen, gecombineerd met japonnen in lila en paarse tinten, gebloemd, horizon taal- of diagonaal gestreept. Maar ook de fraai gebloemde japonnen in herfsttinten met de kleuren van bruin en gele blade ren. Een uitgebreide presentatie van een ruime sortering van mantels, coltruien, broekpakken, japonnen, bolero’s, avond- ensembles, bruidsjurken, winterkostuums Overladen met geschenken is juffrouw Trouborst woensdagavond van Waddinx veen naar Gouda huiswaarts terugge keerd. Zij kreeg deze geschenken van de ouders van haar leerlingen die op een druk bezochte receptie afscheid van haar kwamen nemen. Mejuffrouw Trouborst is vanaf 1 juli 1951 aan de Eben Haëzer- school te Waddinxveen verbonden ge weest, na eerder werkzaam te zijn geweest in Ridderkerk en Ouddorp. Na de zeer druk bezochte receptie was er nog een interne bijeenkomst met be stuur, personeel en familie. Ook tijdens deze bijeenkomst bleek overduidelijk hoe haar werk is gewaardeerd. Namens het bestuur het de heer J. C. Noorlander zijn dankwoord vergezeld gaan van een fraai schilderij. Het hoofd van de school, de heer P. de Lijster, stond in zijn toespraak stil bij de uitnemende kwaliteiten van haar als on derwijzeres. De kinderen in de allereerste plaats tot Here Jezus Christus te brengen was voor juffrouw Trouborst het belang rijkste. „Het kind dat in de knel dreigde te raken had je speciale aandacht en door je warme belangstelling voor het kind bleef je onderwijs tot de laatste dag fris en levendig”. Een bloemenhulde verge zelde zijn waarderende woorden. Aan het eind van deze intieme bijeenkomst dank te juffrouw Trouborst voor de betoonde liefde en vriendschap ondervonden en voor de vele hartelijke woorden en ca deaus. Donderdagmiddag namen de kinderen afscheid van ,hun juffrouw in het Her vormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan. Een prachtige platenspeler was het ca deau van de kinderen en een langspeel plaat van de collega’s. Londen is bovendien in elk jaargetijde interessant omdat het altijd leeft. Vooral rond de kerstdagen, als Engeland traditio neel de lichtjes aansteekt die bij het kerst feest horen en als de etalages mooier zijn dan waar ook. Het zou jammer zijn Londen te bezoe ken en dan - of is het ook een volgende keer - de rest van Engeland te laten lig gen. Trouwens, de laatste jaren lijkt het isolement toch wat doorbroken te wor den. Er komen steeds meer mensen die weten, dat Wales een streek is met een overstelpend natuurschoon. Mensen ook die langs de holle wegen naar Engelands zuidkust zijn getrokken om daar de wilde paarden te zien, de uitgestrekte venen van Dartmoor, waar de beruchte gevangenis is of zelfs Cornwall hebben opgezocht. Mensen, die de eeuwenoude herbergen hebben bezocht, waar de de ”tea” zo ver rukkelijk en zo uitgebreid is en waar de avonden zo gezellig zijn. Engeland is voor sportliefhebbers en voor liefhebbers van antiek, voor ramantici en moderne jonge mensen, voor cultuurgenieters en natuuraanbidders een prachtig land. Het is dan ook geen wonder, dat de boten van de Zeeland en the British Rail steeds meer passagiers over de haringvijver brengen, die het continent van Albion scheidt. Het gaat om honderdduizenden per seizoen en het zullen er ongetwijfeld nog veel meer worden. De mogelijkheid is aanwezig om de auto mee te nemen (en dat is lang niet zo duur als men denkt) zodat een zwerftocht binnen het bereik komt. Zelfs voor korte tochten kan men het eigen vervoermiddel meenemen. En dat links rijden wie voldoende moed bijeenraapt en even doorbijt is er zo aan gewend. De Engelsen zijn trouwens de meest sportieve automobilisten die er be staan en voor iemand van het continent hebben ze altijd nog een extra beetje honeurs. Het valt echt wel mee. Een schrale troost voor de geünifor meerde hengelaars was de rijke vangst: liefst honderdtwaalf kanjers werden uit de stroom gesleurd. Bijzonder ingenomen was men met het ophalen van de snelste, die met een vaartje van 105 (toegestane snelheid 50 km!) een flinke ruk aan het sim gaf. Politiemannen zijn sportieve hengelaars; de gevangen vis werd in zijn geheel terug gezet. De schoolraad voor het openbaar on derwijs in Waddinxveen houdt donder dag 14 oktober een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis. Op de agenda staan de kleuterschool Klimop, sexuele voorlichting, oversteekplaatsen bij de basis- en kleuterscholen en de jaar verslagen van de schoolartsen- en logo pedische dienst over 1970. Donderdag 7 oktober Diskussie-avond Ver. Openbaar Onder wijs (Taal, sleutel voor later), Prof. Kohn- stamm-mavo, Mauritslaan, 20 uur. Zaterdag 9 oktober Jeugdappèlavond St. Janskerk Gouda mmv o.a. Vox Jubilans en ds T. van 't Veld uit Waddinxveen en organist Feike Asma, 19.30 uur. Propagandadag hengelsport HSW. Feest avond in geref.veren.geb. Stationsstraat, 20 uur. Maandag 11 oktober Opening Peuterspeelzaal Jan Willem Friso weg, 10 uur. Dinsdag 12 oktober Opening showroom Weert van H. A. van Berkesteijn NV, Houtstraat 12, Weert, 16 uur. Bijeenkomst NCVB (Soft en hard drugs), geref.veren.geb. Stationsstraat, 19.45 uur. Woensdag 13 oktober Uitvoering herv. jeugdkoor De Zang vogels, herv. wijkgeb. Esdoornlaan, 19.30 uur. Ouderavond kleuterschool De Klimop (Essengaarde), Léon van Gelderschool, 20 uur. Donderdag 14 oktober Herdenking 25-jarig bestaan NKV door NKV-vrouwen, Ontmoetingskerk, 20 uur. Maandag 18 oktober Bijeenkomst Plattelandsvrouwen (Milieu zorg), geref.ver.geb. Stationsstraat, 20 uur Dinsdag 19 oktober Concert gemengd zangkoor Zang en Vriendschap (Ouderkerk) voor bejaarden. Donderdag 14 oktober Openbare vergadering schoolraad, raadhuis, 20 uur. Zaterdag 23 oktober Orgelconcert met Klaas Jan Mulder, Brugkerk, 20 uur. Londen is een stad vol traditie, waar e bezienswaardigheden zich aaneenrij en. Maar het is ook een stad vol cultuur, let is een swinging city bovendien. Er is oor iedereen van alles te beleven. Men ■an er beroemde toneelspelers Shakes- eare zien spelen, maar ook de Black and iVhite Minstrels zien optreden. Men kan er geweldige klassieke con certen bijwonen maar ook beatgroepen n niet te vergeten straatmuzikanten aan et werk zien. En vergeet dan niet de af- ossing van de wacht te gaan bekijken en en wandeling door een van de vele par en te maken. Sla vooral Soho niet over, e wijk met al die merkwaardige eethuis- es en café’s, met de pubs en de tavernes. het aantal vervoermiddelen zo overstel pend groot, dat het onzin zou zijn de eigen wagen te gebruiken. En wie naar buiten wil heeft de moge lijkheid een keuze te maken uit een van de touringcar- of treinreizen naar diverse bestemmingen. Er is een rijke verschei denheid, zodat men in enkele reizen een groot stuk van het land kan leren kennen. Behalve het Londen-tripje - voor een weekeinde, voor twee, drie, vier, vijf of acht dagen zijn er weekend-touringcar- reizen, die de Engelandbezoekers kunnen brengen naar Wales, naar de West Coun try, naar de Zuidkust of Bournemouth. Een andere mogelijkheid is het maken van een East Anglia reis, die ook drie dagen duurt. Kerstreizen zijn er naar Londen en naar Cambridge en tenslotte is er voor de waarlijk rustzoekenden nog een negendaagse trip per boot en trein naar Bournemouth, Brighton Hove en Eastbourne aan de zuidkust, plaatsen waar altijd vertier is, waar men voorstel lingen bij kan wonen, verrukkelijke wan delingen kan maken en altijd wel een avondje door kan brengen in de pubs waar de Engelsen elkaar ontmoeten om niet zelden urenlang samen zingend door te brengen. Een gokje maken is er Engeland is een ideaal vakantieland en :t leent zich beter dan welk ander land )k voor een kort verblijf omdat men zo el van de typisch Engelse charme zo cht bij elkaar vindt. Het feit, dat het n eiland is heeft Groot Brittannië door eeuwen heen beïnvloed. Het is ook ,or de moderne bezoeker nog het be- agrijkste element van het land. Niet al en noodzaakt het eiland-zijn de vreem- ;ljng een overigens allerplezierigst zee- isje te maken, maar bovendien heeft ■t isolement van Engeland een stukje irdbol gemaakt dat totaal anders is dan le andere stukjes. Zeseneenhalf uur varen op een luxueus hip scheiden de Nederlander van „die idere wereld” die zo verkwikkend op an werkt. Zeseneenhalf uur luieren en inkelen, eten en aan de bar een belas- ngvrij drankje nuttigen. De schepen, aarmee de „Zeeland” en „The British ail” de dienst onderhouden zijn beide igenoeg nieuw. Ze zijn uitgerust met abilisator-vinnen teneinde de zeeziekte ader de landrotten tegen te gaan of in et allerergste geval binnen de perken te ouden. Bovendien hebben de Koningin diana zowel als de St George alle mo- :lijke voorzieningen om het reizen aan- enaam te maken voor de 1200 passa- iers die er tijdens de dagtocht of de 850 ie in de nacht een plaatsje kunnen vin- :n. Zij kunnen een hut huren of een loderne slaapstoel, ze kunnen er goed- oop en goed - zelfs a la carte - eten, mdslenteren en grote bomen opzetten i de conversatieruimten, waarbij Enge- ind en de Engelsen uiteraard het belang- jkste gespreksthema zullen vormen. Op ie manier begint de vakantie al op de ade van Hoek van Holland, waar de chepen van wal steken. Zeseneenhalf uur varen. Dan ontvouwt ingeland zich in Harwich Parkeston- luay voor de ogen van de bezoekers, oor wie er voor het eerst komt blijkt et een merkwaardig land te zijn. En een ind met merkwardige mensen. De Engel en van de bolhoeden en de parapluies, an de rozentuinen en de cricketmatches, an de geruite sportpakken en de mooie ashonden, van de open haardvuren en 0 Downingstreet. Of je er twee dagen lijft of een hele maand, uitgekeken zul er niet raken. Een oriënteringsbezoek irengt de Nederlander meestal niet ver ier dan Londen. Dan heeft hij trouwens 1 zoveel te zien, dat hij tijd te kort komt, ■laar zo’n eerste bezoek betekent vrijwel Itijd een terugkeer voor een langere va- antie. Misschien dat juist daarom de ieeland en de Britse spoorwegen zulke rankzinnig lage prijzen compleet ver- orgde arrangementen aanbieden. Het ijn als het ware smaakmakertjes; opwar- nertjes zo men wil. Voor een eerste be- oek aan Engeland is een bezoek aan .onden toch wel het meest aan te bevelen. Je rijke traditie van het oude Albion zo- ils we het kennnen uit de boeken van >eroemde schrijvers, ligt hier als het ware 'oor het opscheppen. De kroonjuwelen n de Tower, de Big Ben, the House of ’arliament, St. Pauls Cathedral en Picca- iilly Circus zijn toch zaken, die men ge nen moet hebben. En dan hebben we het log niet eens over de vismarkt en de rheems, dan vergeten we nog Schotland r'ard en Madame Tussaud, Wembley en Fhe City, dat merkwaardige zakencen- rum van de stad, waar de tijd sinds Dic- :ens lijkt te hebben stilgestaan, als men ienminste niet let op de al even Engelse Rolls Royces waarmee de directeuren laar hun banken gaan of op de dubbel dekkers en die vreemd geconstrueerde fcngelse taxi’s, die voor de gewone man tin. Volgens de heer N. Zweere, opziener van de plaatselijke Jehova’s Getuigen zullen uit Waddinxveen en omgeving on geveer 75 personen de driedaagse bijeen komst van de Getuigen van Jehova, die van 8 tot 11 oktober in de Groenoordhal in Leiden wordt gehouden, bezoeken. In verband hiermee zullen er het komende weekeinde geen bijeenkomsten worden gehouden in de plaatselijke Koninkrijks- zaal. Door middel van toespraken en aan schouwelijk onderwijs zal het thema van deze bijeenkomst „Blijft het in vollediger mate doen” voor de aanwezigen bespro ken worden. Het zaterdagprogramma heeft als onderwerp „Wat is er bij onze bediening betrokken?” Op deze bijeenkomst worden 2000 be zoekers verwacht. De Getuigen zelf zullen daar met hun gezinnen aanwezig zijn ter wijl er verwacht wordt dat nog vele be langstellenden zullen binnenlopen. Om de kosten van deze enorme hal te kunnen dekken, zullen de Getuigen hier met vrij willige krachten een complete cafetaria inrichten waar men zowel brood- als warme maaltijden kan verkrijgen. Boven dien zullen er fruit, koffie en frisdranken verstrekt worden. ■1*

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 3