(wijk) warmte van PTT neemt afscheid van P. Bakker eesterzet Bazar van Concordia J es Gemeente wint kort geding afnemer Orgelconcert in Brugkerk 25 t/m 29 oktober Klaverjassen Be Fair „DE LANTAARN” U Raiffeisenbank M 1 HEBT KANS OP N FIETS KEN DE SLAGZIN EN U TOMST Ouderavond GEMEENTERAAD Onafhankelijk Nieuwsblad f 1.55 Automobielbedrijf VAN LOON ZN SIMCA11OO Doktersdiensten w Hl PATAT-COMPLET. Geschiedenis j Groemvoorde jarig Kom kijken naar onze grootse kollektie^™ orgels/piano’s fW' SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST „Waddinxveners uit alle oorden kopen in Groensvoorde.” Als u deze slagzin nu maar goed uit uw hoofd leert dan kunt u de komende week met een gerust hart boodschappen gaan doen in het jarige winkel centrum Groensvoorde, dat ter gelegenheid van dit heuglijke feit maar liefst acht splinternieuwe fietsen zal uitdelen. Als u wordt aangesproken door de ’uitdeler’ en u kunt de slagzin voor de vuist weg opdreunen dan bent u dus een fiets rijker. De aktie duurt van 22 tot en met 27 oktober. de bank voociedereen Intrekking K ^é^aIda9 -i Weekblad voor Waddinxveen Vanavond, raadzaal, 20 uur. 27e JAARGANG - Nr. 1258 DONDERDAG 21 OKTOBER 1971 (Advertentie) Uw gezin zal opgetogen zijn L Advertentie) 1 I (Advertentie) Advertentie) Maak een proefrit bij: i 64 A Mi -f SpaarweekTl Nieuwe Markt 19-21 Gouda - Tel. 01820-15000 Doe het in het weekeind eens anders en neem een Komend weekeinde bestaande uit een heerlijke hamburger, veel patat en satésaus voor Tijdens de Spaarweek verstrekken wij aan iedere nieuwe spaarder (bij een minimum-inleg van f 10.-) een premie van f 5.-, Bovendien wordt iedere bezoeker een aardige attentie aangeboden. Sparen is stap voor stap bezit opbouwen, dat later goed van pas kan komen. Bij onze banken is het goed sparen. U hebt de keuze uit vele uitgekiende spaarvormen. In de spaarweek 71 willen wij u graag een handje helpen. Het Brugkerk-orgel, dat zaterdag avond wordt bespeeld door Klaas J. Mulder. In de Jan Ligthartschool wordt op a.s. dinsdag 2 november een ouderavond ge houden. Aanvang 20 uur. ZATERDAG dr C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telefoon 2676 Apotheek Van Doorn, Prins Bemhardlaan 3, telef. 4162 ZONDAG P. van der Linde, Souburghlaan 15, telefoon 4100. Apotheek Van Doom. POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Op vrijdag 22 oktober is er weer een grote klaverjasavond in de Be Fair-kan- tine in het Wamaarplantsoen. Aanvang 8 15 uur. Er zijn weer de nodige prijzen te winnen. Na een periode van ruim achttien jaar brak vrijdagavond voor de heer P. Bakker het afscheid aan als postbesteller bij de Waddinxveense PTT. In het bijzijn van het voltallige personeel sprak direkteur Linschoten de heer Bakker en zijn echt genote toe. „Ondanks de moeilijkheden met de ge zondheid van uw vrouw bent u altijd de zelfde gebleven,” zo zei de heer Linscho ten, die voor de wijze van werken van de scheidende funktionaris niets dan lof had. „Het was u wel aan te zien dat u zorgen had, maar het was nooit aan u te mer ken.” Als blijk van waardering bood de direkteur mede namens het personeel een tafelaansteker aan. De heer E. I. van Beek (besteller-voor- man) richtte vervolgens het woord tot zijn ’oudste’ collega. Hij bedankte voor de prettige samenwerking en bood een ro kertje aan. Mevrouw Bakker mocht een fraai boeket bloemen in ontvangst ne men. De heer I. van Harskamp sprak namens de personeelsvereniging en overhandigde de heer Bakker een boekenbon. Tenslotte liet de heer T. W. de Bas (op rijm) de ge beurtenissen passeren die zich voordeden in de bestellersloopbaan. Dit ging uiter aard gepaard met de nodige lachsalvo’s door de aanwezige collega’s. Onder het genot van een glaasje sprak tenslotte de heer Bakker een woord van dank tot directeur en collega’s. „Uw aller medewerking tijdens de ziekte van mijn vrouw, ook de belangstelling waren ge weldig. Ik heb in mijn bestellersloopbaan steeds geprobeerd mijn werk zo goed mo gelijk te doen. Dit heb ik ook geprobeerd menige leerling, die door mij is opgeleid, steeds voor de ogen te houden,” zo sprak de scheidende besteller. „Graag had ik zelf de resterende twee jaar nog graag willen volmaken, maar helaas vond de bedrijfsarts het raadzaam er nu een punt achter te zetten. Dat was voor mij eerst moeilijk te verwerken, maar een ieder leven heeft zijn eigen beloop. Mede door mijn geloofsovertuiging was het mij mo gelijk deze loopbaan te kunnen gaan.” De heer Bakker zei te hopen in de toekomst toch nog in goede gezondheid naar het postkantoor te kunnen komen om in ieder geval zijn pensioen te kunnen inkasseren. Na deze afscheidswoorden bleef men nog een gezellig uurtje bijeen. Op vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober houdt muziekvereniging Concordia een bazar in het gereformeerd verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. De opening zal worden verricht door burgemeester C. A. van der Hooft op vrijdagavond om half acht. Mr. Van Meurs deelde mee dat de heer De Vrieze in zijn woning reeds een in dividuele installatie heeft aangebracht, die door het G.E.B. was goedgekeurd. Slotsom van de pleiter was, dat de eiser niet in zijn aktie zou kunnen worden ont vangen, aangezien de zaak niet spoed eisend was en dat de eiser bij toewijzing van zijn vordering geen belang had. De president hield hierna aan eisende partij en diens raadsman voor, dat hij niet begreep, waarom het verzoek om in kort geding vonnis te wijzen - gelet op de fei ten (285 van de 286 afnemers zijn wel ak koord gegaan met de door de gemeente aangeboden ruime schadevergoeding) was ingediend. Hij adviseerde het niet tot een vonnis te laten komen. Na een korte repliek en dupliek ver zocht de eisende partij om schorsing van de zitting. Mr. Van Meurs schetste in zijn plei dooi eerst de geschiedenis van de centrale wijkverwarming, waarbij het grote pro bleem de aantasting de corrosie der lei dingen was. Deze corrosie geeft lekkage en daar door water- en warmteverlies, terwijl ten gevolge van de lekkages weer zuurstof be vattend water dient te worden toegevoegd dat de installatie en met name de ketels van binnen aantast. Toen de moeilijk heden steeds groter werden en de tech nici, met name ook T.N.O., van mening waren, dat vernieuwing van de totale in stallatie slechts een herhaling van het ver leden tot gevolg zou hebben bleken deze technici unaniem het er over eens te zijn, dat de wijkverwarming opgegeven moest worden. (J. v.d. Drift) De organist Klaas J. Mulder uit Kam pen zal a.s. zaterdagavond een concert geven op het orgel in de Hervormde Brugkerk. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Voorspel en koraal Psalm 118, vers 1 en 7 (samenzang). 2. a) Fuga in G, J.S. Bach; b) Koraal Vater unser im Himmel- reich, J.S. Bach; c) Koraal Nun freut euch lieben Christen g’mein, J.S. Bach. 3) Allegro in D, G.F. Handel. 4. Saraban de in G, G. Tartini. 5. a) Sonate in D, b) Sonate in C, D. Scarlatti. 6. a) Marche Religieuse; b) Pastorale, A. Guilmant; c) Toccata in f Moll, J. Grison; 7. Impro visatie over Gezang 178:7, Klaas J. Mul der „Ruwe stormen mogen woeden”, sa menzang bij het koraal. Klaas Mulder, die als dirigent van het Kamper Mannenkoor en als begeleider van een aantal koren uit het oosten en noorden van ons land grote bekendheid geniet, geeft hiermede zijn eerste concert in Waddinxveen. f”;-..'' - A Na heropening van de zitting deelde de raadsman van de heer De Vrieze mee dat deze had besloten het verzoek vonnis te wijzen in te trekken en nog tijdens de zit ting tekende hij het hem door mr. Van Meurs aangeboden formulier om uitbe taling van een schadeloosstelling ad f 1.300. Na afweging van alle faktoren en na een diepgaand onderzoek, zowel tech nisch als juridisch naar de vraag van de aansprakelijkheid voor deze ramp is de gemeente overgegaan tot het aangaan van een dading met de leverancier van de wijkverwarming en heeft tevens besloten over te gaan tot ontkoppeling, waarbij aan de eigenaren/bewoners van de 286 eengezinswoningen is aangeboden hetzij van gemeentewege tegen betaling van 1.300 door de afnemers een individuele installatie aan te leggen, dan wel 1.300 te betalen aan de afnemers wanneer deze zelf tot aanleg van een installatie zouden overgaan. Mr. Van Meurs toonde aan, dat de heer De Vrieze door betaling van 1.300 meer dan volledig zou zijn schadeloos gesteld voor de voortijdige beëindiging van het kontrakt. De heer De Vrieze betaalt thans 180 vastrecht per jaar, terwijl bij vernieuwing van de installaties van de wijkverwarming ook de kosten daarvan aan de afnemers in rekening zouden wor den gebracht. Daardoor zou het nieuwe vastrecht zeer waarschijnlijk op circa 323 per jaar zijn vastgesteld, wat voor de eiser - hij heeft nog een overeenkomst die circa acht jaar loopt - zou neerkomen op een kontante waarde van 1.856,15. De Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam hield donderdag zitting in een kort geding, waarvoor de gemeente was gedagvaard door de heer R. de Vrieze uit de Tesselschadestraat. Als procureur voor de gemeente trad op de heer mr. J. van Meurs te Rotterdam. Door de eiser, eigenaar-bewoner van één van 286 particuliere eengezinswonin gen in de Vondelwijk ten aanzien waar van de gemeenteraad in juni besloot over te gaan tot afkoppeling van de centrale wijkverwarming, telkens wanneer in één dezer woningen een eigen warmtebron is geïnstalleerd, werd het volgende naar voren gebracht: a. in maart 1969 is door hem met de ge meente een overeenkomst inzake de levering van warmte voor de duur van tien jaar aangegaan, als tegenprestatie waarvoor hij aan de gemeente een vast bedrag als aandeel in de vaste lasten (momenteel 15,per maand) zou betalen alsmede een variabel bedrag (momenteel 20,per maand) als aandeel in de kosten van olie-, water en stroomverbruik enz. b. de gemeente beëindigt eenzijdig de tussen partijen bestaande overeen komst hoewel de bepalingen van de overeenkomst daarin niet voorzien; c. de gemeente is niet ingegaan op de door eiser gedane sommatie de over eenkomst na te komen maar is daad werkelijk voornemens de overeen komst tussen partijen te beëindigen; d. eiser stelt tenslotte recht en belang te hebben nakoming van de tussen par tijen gesloten overeenkomst door ge daagde te vorderen terwijl het hier gaat om een zaak van onverwijlde spoed. De heer De Vrieze verzocht de gemeente Waddinxveen te veroordelen om onver wijld haar verplichtingen na te komen zulks op straffe van een dwangsom van 1.000 voor iedere dag, dat de gemeente in gebreke zou blijven aan het vonnis uit voering te geven. MUZIEKHANDEL CRABETHSTRAAT1 hoek KATTENSINGEL GOUDA. Telefoon 01820-19920. Vrijdag tot 9 uur s avonds geopend en voorts iedere avond na afspraak. RAIFFEISENBANK "WADDINXVEEN" Oranjelaan 40 - 42, Waddinxveen. Bijkantoren: Kon. Wilhelminaplein 2, Groensvoorde 14 Telefoon voor alle kantoren: 01828 - 4566. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1