Verbakel naar Bloemen Raad weer oudheidkamer Voorburg snel gewenst Geslaagd Passage; Brugcentrum kantorenwijk Raad slikt „burgemeesterlijk niet voor zoete koek bijeen op 11 november Kanaal Waddinxveen- Wiertsema visioen’’ Waddinxveen krijgt ’n „DE LANTAARN” SNACKBAR BIJ DE ELZENHORST ■I Wat vindt middenstand Thijssenschool Concordia instrumenten Ouderavond er zelf van? wil nieuwe BAZAR CONCORDIA Onafhankelijk Nieuwsblad h Doktersdiensten Ifi Raiffeisenbank f 2.95 Informatie Bloemtiek Verbouwing op agenda Zoutgehalte te boog zijn de gedichten der natuur Kom kijken naar onze grootse kollektie^™ orgels/piano’s Op voorstel van de heer J. L. van Heteren (Gemeentebelang) heeft de raad zich donderdag nog niet gewaagd aan het nieuwe hete hangijzer van de ge meentepolitiek: het bestemmingsplan Stationsstraat. Burgemeester C. A. van der Hooft lichtte tijdens deze bijeenkomst geen tipje, maar zowat de hele sluier op die hing rond zijn plannen om va.i het Brugcentrum een kantorenwijk te maken. Raiffeisenbank maakt gebaar ■I 2 S •inopgöQS 27e JAARGANG - Nr. 1259 1 DONDERDAG 28 OKTOBER 1971 (Advertentie) Advertentie) (Advertentie) men (Advertentie) Voor de echte lekkerbekken: Vrijdag en zaterdag, geref. verenigingsgebouw Stationsstraat Op 11 november - houdt die datum vrij! volgt het tweede bedrijf. alleen in het komende weekeind voor VERBAKEL NAAR DE PASSAGE Zoals wij vorige week berichtten opent burgemeester Van der Hooft vrijdag avond om half acht de bazar van Concor dia in het gereformeerd verenigingsge bouw. De opbrengst van deze bazar is bestemd voor de aanschaf van nieuwe in strumenten. De aanschaffingsprijs voor een geheel nieuw instrumentarium be draagt ongeveer 30.000, een bedrag dat de muziekvereniging met diverse activi teiten bijeen wil brengen. HEERLIJK GEFRITUURDE HALVE KIP MET PATAT Aan de technische hogeschool in Delft is geslaagd voor het doktoraal examen scheikundig ingenieur de heer H. C. Smit uit Waddinxveen. De gemeenteraad zal de beraadslagin gen over het winkel-bestemmingsplan Stationsstraat, waarin de nieuwe opzet van het winkelcentrum Passage is opge nomen, hervatten op donderdag 11 no vember. Het succes van de tentoonstelling Oud Waddinxveen, die in de zomer van 1969 in de voormalige Koningin Juli- anaschool aan de Kerkweg werd ge houden, en de noodzaak van een per manente ruimte voor het vele materi aal dat destijds werd verzameld, zijn voor de heer W. C. Slob, directeur van de Coöperatieve Raiffeisenbank Wad dinxveen, aanleiding geweest van het in aanbouw zijnde bankgebouw aan de Kerkweg een voorshands niet te ge bruiken ruimte van circa zeventig vierkante meter gedurende een aantal jaren als expositieruimte in gebruik te geven. Om dit initiatief te realiseren werd door een uiteraard verheugde burge meester C. A. van der Hooft op het gemeentehuis een stichting geïnstal leerd waarin namens de Coöperatieve Raiffeisenbank de heren P. Noordam, Wat Bloemtiek Wiertsema al lemaal maakt is daarom niet in één gedichtenbundel te be schrijven. ZATERDAG Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, telefoon 2112 Apotheek dienstdoende arts ZONDAG Dr C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan 6, telefoon 2676 Apotheek Van Doorn, Prins Bemhardlaan 3, tel. 4162 POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 de bank voor iedereen Waar koopt u zoiets in W’veen Juist, alleen bij ons Het Landbouwschap heeft in een schrij ven aan de minister van Verkeer en Wa terstaat zijn verontrusting over de water voorziening in Zuid-Holland kenbaar ge maakt. De daar aanwezige tuinbouw on dervindt in ernstige mate hinder van het hoge zoutgehalte in het rivierwater. In 1969 werd de kritieke situatie veroor zaakt door de zouttong op de Nieuwe Maas. Thans is het de Rijn waarvan het zoutgehalte onrustbarend wordt. Een behoorlijke verbinding van Zuid- Holland met het Amsterdam-Rijnkanaal is voor een goede watervoorziening wen selijk. Het zoutgehalte van dit kanaal is lager dan dat van de Rijn en de Holland se IJssel. Bovendien kan het Amsterdam. Rijnkanaal vanuit het noorden gevoed worden met goed water vanuit het Ijssel meer en later het zogenaamde Kleine Ijsselmeer. Weekblad voor Waddinxveen Hooft, een reisbureau, Simon de Wit, de Nutsspaarbank en een chinees restaurant. De raadsleden - en bijna de komplete middenstand op de publieke tribune - hoorden dit alles met stijgende verbazing aan. Weliswaar waren zij al eens ’strikt vertrouwelijk’ door de heer Van der Hooft van diens gedachten op de hoogte gebracht, maar nu dit ’visioen van een burgemeester’, zoals de PvdA’er Harms het formuleerde, betrokken werd bij de diskussie over de vaststelling van het be stemmingsplan deinsden zij toch voor de konsekwentiets terug. In zijn verweer gaf burgemeester Van der Hooft een schat aan informatie vrij. Hij had zich er in hoge mate over ver wonderd dat de raad nu reageerde alsof het om een nieuw plan ging. „Dit bestem mingsplan dateert al van 1956, de tijd van mijn voorganger,” zo liet hij weten. De burgemeester klaagde over het feit dat in de kommissie ruimtelijke ordening het zelfde plan was geaksepteerd dat nu zo werd aangevallen. wordt het voor een voorzitter wel heel erg moeilijk wer ken.” Hij deelde mee dat Waddinxveen met een toekomstig aantal inwoners van 25.000 („Gedeputeerde Staten zijn bereid om ons in Groenswaard 3 tweehonderd huizen per jaar te laten bouwen”) vol doende potentieel had om een dergelijk winkelcentrum erbij te kunnen hebben. De burgemeester: „En u weet net als ik dat de middenstand altijd klaagt. Ze heb ben dat gedaan bij de weekmarkt toen die naar Waddinxveen kwam en die ze nu voor geen goud meer kwijt willen. En ze hebben het ook gedaan toen Albert Heijn hierheen kwam.” De heer Van der Hooft hield eraan vast dat de raad terstond zou besluiten. „U moet ons lijnen geven, waarlangs wij O. O. Spruijt en F. M. van Tol en na mens de gemeente Waddinxveen de heren A. C. Kraneveld, Ph. Kroes en H. Jenné zitting hebben, terwijl de in woners van de gemeente Waddinx veen in de stichting worden vertegen woordigd door de heren A. Noorlan- der en P. Sliedrecht en een nog nader aan te wijzen lid. De heer P. Noordam zal zich met het voorzitterschap belas ten. Van een werkgroep - onder voor zitterschap van de heer H. van Hoog straten - maken deel uit de heren H. Glasbeek, D. L. W. Hipke, L. D. La bohm en W. C. Slob. Het doel is om door het exposeren van oude, maar ook nieuwe, foto’s, kaar ten, voorwerpen e.d. de historie van Waddinxveen levend te houden, waar bij ervan wordt uitgegaan, dat geen statische expositie wordt geschapen. De waterverbinding tussen het Am sterdam-Rijnkanaal en het Zuid-Holland- se tuinbouwgebied zou tot stand gebracht moeten worden via een kanaal van Maarssen naar Bodegraven en vervolgens van Waddinxveen naar Voorburg. Reeds in 1969 heeft het Landbouwschap deze aanbevelingen gedaan in een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat. Spaarweelf71 nog t/m 29 oktober Tijdens de Spaarweek verstrekken wij aan iedere nieuwe spaarder (bij een minimum-inleg van f 10.-) een premie van f 5.-. Bovendien wordt iedere bezoeker een aardige attentie aangeboden. De ouderkommissie van de openbare Theo Thijssenschool houdt op donderdag 4 november een ouderavond in het schoolgebouw aan de Kerkweg. Met name zal het belangrijke punt, de verbouwing van de school, tijdens deze bijeenkomst aan de orde worden gesteld. De plannen hiervoor zijn al jaren oud maar de toe stemming van het rijk ontbreekt nog steeds. Een onhoudbare situatie, zo vindt de ouderkommissie, die hierbij wijst op het feit dat de sanitaire voorzieningen van de school (met een riolering van ruim veertig jaar oud!) vrijwel onhoudbaar zijn geworden. Bureau Stuurman zal de verbouwings- plannen nader toelichten. Na de pauze spreekt mevrouw L. H. Y. Vader-Derkin- deren over het onderwerp Taal en leer prestaties’. Sexuele voorlichting wil de school via de eigen leerkrachten gaan geven. Aan de ouders zal voor dit punt toestemming worden gevraagd. Om het plan Stationsstraat - dit is de wat eufemistische benaming voor het miljoenenplan om van de winkelgalerij Passage aan de Kerkweg een soort Wad- dinxveense Lijnbaan te maken - te kun nen realiseren moet, aldus de burgemees ter, het uitgestrekte winkelcentrum aan de voet van de hefbrug wijken. Op die plaats kunnen heel gemakkelijk kantoren worden gebouwd. De gemeente wilde, zo bleek uit de bur gemeesterlijke verklaring, daartoe zelf de eerste stap zetten door het gebouw van Verbakel te kopen en daarin de gemeen telijke administratie te huisvesten. Op die manier worden twee vliegen in één klap gevangen: met het verdwijnen van Verbakel is het Brugcentrum zijn trekpleister kwijt en zal de rest van de middenstanders daar ook wel moeten ver kassen. Bovendien, Verbakel is meteen een gegadigde bij uitstek voor de super- dure vierkante meters in het nieuwe Pas sageplan, dat daardoor óók een enorme stap dichter bij zijn realisering komt. Andere kandidaten zijn, aldus nog steeds de verklaring van de heer Van der Kerkweg 7 - Telefoon 2097 (J. v.d. Drift) kunnen werken,” zei hij. „Als u te lang wacht en Verbakel zegt nee, dan is het plan van de baan en dan zijn wij de twee miljoen kwijt die we al in het bestem mingsplan hebben geïnvesteerd.” De heer Harms vertolkte de gevoelens van de meeste raadsleden toen hij op het langdurig betoog van de heer Van der Hooft aldus reageerde: „De relevante in formatie komt vaak op de meeste onver wachte ogenblikken.” Langdurig werd hierna gebekvecht tus sen de heer Harms en de burgemeester over de suggestie van de PvdA’er om het plan later te bespreken. Toen de heer Van der Hooft weigerde zich over die sugges tie uit te spreken wilde de heer Harms er op zijn beurt geen konkreet voorstel van maken. De heer Van Heeteren maakte aan het gekrakeel een eind door een orde voorstel in te dienen om het agendapunt af te voeren. Morrend stemden de heren Harms en Van Schie samen met alle an dere raadsleden en wethouders voor dit voorstel. De raad, die de diskussie over dit plan vorige week wilde uitstellen, heeft dan inmiddels kennis kunnen nemen van de rapporten die de Middenstandsvereniging Waddinxveen over het projekt heeft laten opstellen. Van de gelegenheid wordt meteen ge bruik gemaakt om het nieuwe raadslid voor D’66, de heer R. Gaykema, te be ëdigen. MUZIEKHANDEL CRABETHSTRAAT1 hoek KATTENSINGEL GOUDA Telefoon 01820-19920. Vrijdag tot 9 uur s avonds geopend en voorts iedere avond na afspraak. Springen we niet te ver met zevendui zend vierkante meters winkeloppervlak erbij („Negen maal een Albert Heijn,” zei de heer Van Schie van de KVP)? zo vroegen de raadsleden Harms, Barth (D’66) en Van Schie zich af. De SGP/ Hervormde Kiesvereniging liet zich ne gatief uit over de plannen. We willen meer informatie. Wat zijn de konsekwen- ties voor de andere winkels in Waddinx veen. Wat vindt de middenstand er zelf van? De heer Harms wilde de diskussie uitstellen totdat ook het rapport, dat de Waddinxveense middenstand had laten vervaardigen, door de raadsleden was be studeerd. RAIFFEISENBANK "WADDINXVEEN” Oranjelaan 40 - 42, Waddinxveen. Bijkantoren: Kon. Wiihelminaplein 2, Groensvoorde 14 Telefoon voor alle kantoren: 01828 - 4566. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 1