d Scbie oogst lof OOK van HOOGEN DOORN duur - Passageplan over doet mee met St. Nicolaas van J. HOOGENDOORN van Auto Schrijf op die hartewens Verrukkelijk toneel Toi-Toi Begroting 1972 sluit op 27 miljoen ramt huis K Strop 3,5 ton F. Pais en vree in raadszaal Uitslag verloting De vlag in top Zaterdag orgelconcert in Bethelkerk Op woensdagmiddag 1 dec. om half twee, delen wij 500 goudvissen uit HENGELSPORTSPECIAALZ AAK DIEREN EN Winterkompetitie voor f 7,50 voor f 35,00 Sint Nicolaasgeschenken naar Boekhandel Veldwijk N.V. SINT NICOLAAS AANBIEDINGEN Ledenvergadering CHU burgerlijke stand voor f 90,00 van HSW begint Ook voor de kinderen Sinterklaasaktie Pagina 5 tX KOOI MET KANARIE Beëdigd GLASHENGEL SCHILDPADDENBAKJES SCHEPNETTEN KERKWEG Gelach EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! JAPANSE NACHTEGALEN nü f 18,50 insteek, 4.1 5 m, van f 42,50 voor f 37,50 van f 9,75 van f 40,25 Voor al uw HAMSTER- EN MARMOTTENKOOIEN Grote sortering VOGELKOOIEN EN STANDAARDS De jonge toneelgroep Toi Toi is vorige week succes vol voor het voetlicht getreden met het blijspel ’Voorschrift van de dokter’. In de theaterzaal van het Anne Frankcentrum hebben de vele toeschouwers uitbundig genoten van de talloze vermakelijke ontwikkelingen in het blijspel van Kurtz Gordon. Ook voor de Waddinxveense kinderen is er dit jaar weer een Sinterklaas aktie, georganiseerd door de Waddinxveense winkeliers. Alle schoolgaande kinderen tot 16 jaar kunnen nu meedoen aan de ’Hartewensaktie 1971’. Teleurgesteld AQUARIUM 60x30, met lichtkap, pomp, filter en verwarming ang Het was donderdagavond de raadsvergadering van de KVP’er P. F. J. van ^^kSdiie. Van alle kanten oogstte de katholieke fraktieleider lof voor de reken- Kommen die hij had gemaakt en die ertoe hadden geleid dat de gehele raad wbeter gedokumenteerd een positieve beslissing kon nemen ten aanzien van ^^^het nieuwe Passage-projekt aan de Kerk weg. Slechts met één stem tegen (die van wethouder H. Huizer) gaf de raad zijn steun aan dit voorstel van B en W na een rustige, verrassend zakelijke ver gadering, waarin burgemeester C. A. van der Hooft gemoedelijk akkoord ■B^Hging met zowat alle amendementen die de raad aan het pre-advies wenste "toe te voegen. Voorwaarden De gemeentebegroting voor 1972 sluit met een totaal aan uitgaven van 27 miljoen. Met dat opzienbarende nieuws kwam burgemeester C. A. van der Hooft donderdagavond in de raadsvergadering. Aan onvoorziene uitgaven is 60.000 geraamd. Schuld ;che oaar\ .220 ïesb Ord Jto.b grijs dekzeil. start k In de serie orgelconcerten, waarin be kende organisten de Waddinxveense kerk orgels bespelen, is a.s. zaterdag de beurt aan Dirk Jansz. Zwart uit Rotterdam. horloge, 2 sleutels, groene handschoen, gouden armband, zilveren armband, licht Door een defekt aan het achterstel van zijn oplegger raakte de 26-jarige chauf feur uit Ankeveen de kontrole kwijt over het stuur en hij reed recht op de pui van het hoekhuisje van de familie Den Dek ker in. De beide exentrieke dames, ook aan. deelhoudsters, Sara Arnold en Cora Kent (resp. Marianne Schelvis en Vita Badings) zorgden voor veel gelach. De nieuwe be drijfsleider, Jerome Judson (Hans Ban- dell), wist Letty als levenspartner te ver overen, dank zij haar kameleonachtig ge doe. In haar gisteravond gehouden leden vergadering heeft de Christelijk Histori sche Unie zich beziggehouden met een mogelijke samenwerking met andere Christelijke partijen in de nabije en ver dere toekomst. De vergadering steunde unaniem een voorstel om met de Anti-Revolutionaire groepering in Waddinxveen besprekingen te openen op bestuurlijk niveau, teneinde tot een bepaalde mate van integratie te komen. De AR kiesvereniging volgt deze ontwikkeling met belangstelling, doch heeft zich, met het oog op verleden toen de CHU deze samenwerking niet wenste, op het standpunt gesteld dat het initiatief in deze van de CHU dient uit te gaan. Onafhankelijk van de resultaten van het gesprek met de Anti-Revolutionairen overwegen de Christelijk Historischen om in een later stadium kontakt op te nemen met andere Christelijke partijen waarbij een samenwerking in breder verband kan worden bezien. 6 Je mag maar één kaart inleveren. Wie deze regel overtreedt mag niet meer aan de wedstrijd meedoen. Notaris J. in ’t Hol zal diezelfde maan dagavond uit de stapel formulieren 25 winnaars halen en als daar dan jouw naam op staat wordt je ’hartewens’ ver vuld. In het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 9 december worden de namen van de prijswinnaars bekend gemaakt en ook waar de prijzen kunnen worden af gehaald. Doe je best en win je hartewens. Vijf extra prijzen zijn er te verdienen door die jongens en meisjes, die de meest ori ginele inzending inleveren, bijv, zij die hun prijs niet voor hen persoonlijk vra gen maar voor iemand anders. Voor hun vriendje of vriendinnetje dat langdurig ziek is, of voor iemand die nooit wat krijgt of voor iemand die iets speciaals voor jou heeft gedaan. Kortom mogelijk heden genoeg. In het algemeen toonde de raad zich teleurgesteld over het feit dat voor dit middenstandsprojekt geld uit de gemeen tekas op tafel moest komen. De heer Uit- beyerse: „Dit is nu precies waarvoor wij altijd hebben gewaarschuwd. Er is hier een verkeerd beleid gevoerd.” De heer Van der Hooft toonde zich uiterst verbaasd over het feit dat de raad kennelijk niet wist dat de gemeente op hét Passage-projekt zou verliezen. „Ik wist al twee jaar dat we er geld op zou den moeten toeleggen,” deelde hij mee. Betreffende de klachten over de goed kope woningbouw antwoordde hij: „We De opvolger van ir P. C. C. van Vloten in de gemeenteraad, de heer R. Gayke- ma, werd in deze vergadering beëdigd. Het nieuwe D’66 raadslid werd ’moed en vertrouwen’ toegewenst door de heer Van der Hooft. De heer Van Schie had namens de fi nanciële kommissie een aantal voorwaar den gesteld, waarvan het kollege toezegde deze zoveel als mogelijk te zullen nako men. Het ging hier om de eis dat in de wijde omgeving van de Passage geen uit breiding van winkelareaal meer mag plaatsvinden en dat getracht zou moeten worden de rechten voor de bouw van een kantorenflat a raison van 200.000 van de hand te doen. Persoonlijk voegde de KVP-fraktielei- der hier nog enkele verlangens aan toe. Hij wilde een duidelijke branch-verdeling, de garantie dat het nieuwe centrum niet voor de tweede helft van ’74 zou worden geopend, handhaving zoveel als mogelijk van de nu opgegeven huurprijzen op het zelfde niveau en voorts prioriteit voor Waddinxveense winkeliers in het Passage- projekt. De enige eis die de burgemeester niet kon inwilligen was dat Verbakel zich definitief zou moeten verplaatsen naar de Passage. „Hiermee geeft u Verbakel de macht in handen om over de toekomst van de Passage te beslissen. Dan heeft u niets meer te zeggen. Dat mag u niet doen,” zo repliceerde de heer Van der Hooft. De heer H. P. Barth van D’66 rekende voor dat de nieuwe Passage elk Wad- dinxveens gezin ca. 100 aan gemeen schapsgeld zou gaan kosten. Een gedach te, waarmee de D’66er enige moeite had. „Ook moet u zich realiseren dat dit plan de doodsteek betekent voor het Brugcen- Dinsdag had in het Anne Frankcentrum de trekking plaats van de verloting ten bate van de bejaardensociëteit. De eerste prijs (staande schemerlamp) viel op lot nummer 4712, tweede prijs (haardroog- kap) op 7119 en derde prijs (koperen kandelaar) op 7067. Nog 32 prijzen zijn uitgeloot op de vol gen de nrs.: 603, 3986, 6540, 6945, 1656, 6798, 4915, 3383, 3783, 3705, 1823, 2399, 934, 4806, 7435, 3473, 1629, 6121, 5265, 6573, 5679, 6748, 3349, 6683, 5417, 3458, 2673, 5408, 6057, 4101, 873, 6977, 1391. Deze prijzen kunnen op vertoon van het lot bij de huismeester of direktrice van het Anne Frankcentrum worden afge haald. En dan na de velerlei verwikkelingen de ontknoping: Adolf Madden, de on kreukbare, bleek alle opschudding te heb ben veroorzaakt door zijn geslepen mani pulaties. Een oerkomisch stuk, voortreffe lijk op het toneel gebracht, dank zij alle speelsters en spelers, die bloemen en een daverende ovatie van het publiek oogst ten. De voorzitter van Toi Toi, de heer Cees Niemans, toonde zich uiterst vol daan over deze première van zijn groep. H. KLIJNSMA Het hele gezin was thuis, maar niemand werd gewond omdat mevrouw Den Dek ker met haar twee kinderen in de keuken was en de heer Den Dekker ziek op bed lag. Niettemin werd de gehele voorgevel vernield en ook van de zijmuur is weinig meer heel. Het gezin werd tijdelijk elders ondergebracht, terwijl een verhuiswagen het meubilair uit het zwaar beschadigde huis weghaalde. Medewerkers van open bare werken ruimden woensdagmorgen al de puinhoop op. De familie Den Dek ker krijgt een ander huis. Aan het eind van de rit had hij echter nog zóveel slagen om de arm weten te houden dat de gemeente in zijn onder- handelingen met de belegger van het pro- jekt én met Verbakel nog alle mogelijk heden tot manoevreren heeft. Duidelijk was in ieder geval dat de nieuwe Passage, waarin naar verluidt o.a. een grote Simon de Wit, een Chinees res taurant, een reisbureau en misschien een Hema komen, de gemeente veel geld gaat kosten. De financiële kommissie wilde niet ver der gaan dan 450.000. Voor de rest van het tekort 130.000) moet de belegger maar opdraaien. De heer Van Schie, die sprak als rapporteur van de financiële kommissie, rekende voor dat als gemeen te en belegger de twee jaren van rente verlies zouden delen het probleem de wereld uit was. Burgemeester Van der Hooft zegde toe de nieuwe voorwaarden aan de belegger te zullen voorleggen. De heren A. H. van Gent (PvdA) en D. Uitbeyerse (SGPZHerv. Kiesvereniging) waren een beetje boos over het feit dat voor het tekort op het plan voor de Pas sage wél 450.000 uit de overschotten van het grondbedrijf konden worden ge haald, terwijl zulks anderhalf jaar gele den niet mogelijk was om in Groens- waard goedkopere woningen te kunnen bouwen. De schuld van de gemeente steeg dit jaar met ruim 9,5 miljoen. Aan rente moet nu per jaar zeven ton meer worden betaald, aan aflossingen 350.000. De schulden van de gemeente bedragen volgende jaar bijna 65 miljoen, dat is bijna 3300 per inwoner. Afgelost zal worden 2,1 miljoen en aan rente moet 3,8 miljoen worden neergeteld. Het gemiddelde rentepercentage steeg dit jaar, o.a. door enkele burgerzinlenin- gen, van 5,93 naar 7,04. In onze krant van volgende week ko men wij uitvoeriger op de begroting voor 1972 terug. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 NOVEMBER 1971 hebben de afgelopen jaren snel gebouwd. Op die manier boekten we minder rente verliezen dan was verwacht, waardoor we fondsen hebben kunnen opbouwen voor uitgaven ten algemene nutte. De grote, fraaie winkelkomplex zie ik als een voor ziening in het algemeen belang en dus mogen we daar best dit bedrag insteken. Bij woningbouw ligt dat anders. Wij heb ben dat altijd gezien als een pakket dat zichzelf financieel moet bedruipen.” Over de kwestie Slagerij Compeer deel de de burgemeester mee dat hierop of op 18 november (vanavond) of op 1 decem ber een voorstel zal komen. Het gaat in deze ’juridisch ingewikkelde zaak’ niet alleen om een onteigeningsprocedure, maar de slager heeft ook nog als eis ge steld dat voor hem een nieuwe zaak be schikbaar dient te worden gesteld. Zoals bekend is Slagerij Compeer nu nog steeds gevestigd in het enige nog overeind staan de pand aan de overkant van de winkel galerij aan de Kerkweg. De post verrekeningen buiten beschou wing gelaten gaat Waddinxveen volgend jaar 886 per inwoner uitgeven. Dat is 135 meer dan dit jaar en zelfs ruim 670(1) meer dan in het jaar 1960. In to taal stegen de uitgaven in de gewone dienst met 3,6 miljoen of met 28%. B en W menen dat dit een reële begro ting is. In een eerste ontwerp waren de uitgaven 423.000 hoger geraamd, maar besnoeiingen bij de uitgaven voor de re- kreatieplannen, groenvoorzieningen, de straataanleg etc. en verder verhoging van een aantal plaatselijke belastingen en rechten brachten de uitgaven in even wicht met de inkomsten. Vooral ook aan de debetzijde gaat het nodige gebeuren. Reinigingsrechten gaan met 5,40 om hoog tot 49,80 De huren van sportvelden worden met 25% verhoogd (wat dus wel zal leiden tot hogere kontributies) Marktgelden, het gebruik van tennis banen en gymnastieklokalen worden ook 25% duurder De hondenbelasting wordt 30 p. jaar Straatbelasting stijgt met 5% Het zwembad wordt 10% duurder De bouwleges worden eveneens met 10% verhoogd. In totaal brengt dit 516.000 meer in het laatje. De gemeentelijke belastingen leveren nu dan ook ruim 1,9 miljoen op. In het totaal van alle stijgingen eisen met name de lasten voor salarissen van het gemeentepersoneel, de woningbouw en het onderwijs belangrijke bedragen voor zich op. Het doen vervallen van de gebruikelijke reservering voor het nieu we raadhuis leverde 100.000 op. trum.” De heer Barth kreeg tenslotte in stemming voor zijn suggestie om een veel zijdig samengestelde kommissie te laten beslissen over de branche-verdeling in de nieuwe Passage. De heer Harms voegde aan het rijtje wensen nog de suggestie toe de oude winkels van middenstanders die naar de Passage gaan niet meer als win kelpand te bestemmen. De heer Huizer was de enige tegen stemmer. „Dit is voor mij een moeilijke avond,” zei hij. „Ik heb al zo vaak gezegd dat we met dit plan te ver gingen. Ik kan nu echt niet anders meer dan tegenstem men.” Ondertrouwd: A. W. de long en S. M. R. Berkouwer. Geboren: Petra, dv. I. Wallinga en W. G. Krister; lessica Cornelia, dv. F. B. van der Heijden en D. C. M. G. Buijs; Margje Frederika, dv. H. W. Speelman en I. Jenné; Maria lohanna, dv. R. den Haag en A. van Bergen; Ingrid Brigitte, dv. L. N. Hulst en I. M. Rood; Esther Louise, dv. I. G. Haan en L. M. A. Ernst; Corine, dv. P. la Grand en W. van der Ben. Overleden: Roskam, Wouter, oud 75 jaar; Maljaars, Maria lacoba, oud 5 maanden. Gehuwd: R. Valls Romero en C. W. M. Slootjes. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: gouden armband, bruine he renbeurs met inhoud, wit-grijs poesje, rode damesportemonnee met inhoud, letter broche, rood-witte fiets, gymbroek, rode damesportemonnee met inhoud, sleutel. Verloren: zwarte coltrui, blauwe schou dertas met zwemspullen, sleutelbos, brui ne pukkel inhoud schoolboeken, zwart knijpbeursje met inhoud, gouden ketting, doublé schakelarmband, zilveren broche, bromfietsverzekeringsplaatje, witte gym schoenen, 1 bruin damesbeurs met inh., zilveren medaille, zilverkleurig heren- Hoofdpersoon wat Letty Madden, ge speeld door Mieke Droog. Zij zorgde voor de nodige hilariteit, door voortdu rende gedaantewisselingen in kledij én mimiek. Haar zuster Agatha Madden (Irene Bottema) trad minder op de voor grond, doch speelde zeer sterk. En dan de huishoudster, Marie Collins (Hetty van Sonsbeek). Zij oogstte veel bijval met haar pittige commentaren. De neef van Hetty en Agatha, Adolf Madden (Jan van Zwieten), had de rol van direkteur. Hij speelde ook de gewiekste zakenman erg zelfbewust. Zijn dochter, Julia Madden (Jennemieke Heymans) verdedigde hem door dik en dun en kwam gedurig in bot sing met nicht Letty. Er werd 20.000 vermist en de secreta resse, Rita Norris (Dona Rijsdijk), werd ervan verdacht de schuldige te zijn. Op borgstelling, door Letty verstrekt, kwam zij vrij en de advocaat, Steven Harman (Cees Niemans) wist het warnet van ver duisteringen en leugens langzaam aan te ontwarren, ondanks het ietwat overdre ven optreden van de rechercheur, Michael O’Neil (Ron Wesdorp). Direkteur Mad den trachtte nicht Letty ontoerekenbaar te doen verklaren en zo zijn voornaamste aanklager van zich af te schudden, doch dr Reynolds, de neurose-specialist, ge speeld door Frido Ritter, ontzenuwde alle aantijgingen en noemde haar tenslotte „de enige die verstand heeft, behalve ik natuurlijk!” Het Sinterklaasfeest is bij uitstek het feest waarop hartewensen worden vervuld. „Zou Sint Nikolaas het geven als ik er hem om vraag?” zegt het bekende liedje. Nu, die mogelijkheid is er dit jaar voor alle Waddinxveense kinderen als ze als volgt te werk gaan: 1 In de winkel van een der deelnemende winkeliers haal je een speciaal wed- strijdformulier 2 Vul je naam, adres en leeftijd in en of je een jongen of meisje bent 3 Vraag je ouders om 25 zegels van de Sinterklaasaktie van de middenstand (één zegel voor elke besteedde gulden) en plak die op het formulier 4 Dit is een belangrijke regel. Schrijf op de achterzijde van dit formu lier wat je het liefste van Sinterklaas zou willen krijgen. Het geschenk wat je vraagt kan gaan tot een waarde van ongeveer 40. Vader en moeder mogen natuurlijk helpen 5 Lever je kaart daarna in bij een van de winkeliers die op het formulier staan vermeld. Dat kun je doen op maandag 6 december. De hengelsportvereniging HSW zaterdag 20 november met de winterkom petitie. De wedstrijd, een vrij concours, wordt gevist op maatvis in de Amstel. Aanvang der wedstrijd 7.30 uur. Vertrek van het station 6.45 uur. De kompetitie telt zes wedstrijden. Drie worden er gevist op de rivieren de Lek of Hollandse Ilssel en drie op bin nenwateren (Amstel, Oude Rijn en Krom me Mijdrecht). Dit zijn vrije concoursen. Tot nu toe hebben zich negentien deelne mers opgegeven. Wie nog mee wil vissen Lan zich alsnog opgeven, tegen betaling van 6,vóór vrijdag 19 november 21 uur bij C. Broer, Weremeus Buninglaan 8. Een truck met aanhanger maakte woensdagmorgen omstreeks half tien een eind aan het vredig ochtendgebeuren in het gezin Den Dekker aan het Noord- einde. Dirk lansz. Zwart, één van de zonen van lan Zwart, brengt op het orgel van de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan om 8 uur een programma met o.a. werken van Max Reger (Toccata en Fuga, enkele ko- raalbewerkingen) en Felix Mendelssohn Bartholdy (variaties uit de zesde sonate over Vater unser im Himmelreich). Ver. der vermeldt het programma Prealudium en Fuga in e van Johann Seb. Bach, Alle gro Moderato van Pescetti en enige ko- raalbewerkingen van Jan Zwart en Dirk Jansz. Zwart. Zoals gebruikelijk zal ook samenzang deel uitmaken van deze avond. Gisteren, woensdag 14 november, werd het 1-jarig bestaan van de Anne Frank stichting herdacht, waarvoor de driekleur gehesen was. Hoewel de data niet precies met de werkelijkheid overeenkwam, deed dit niet af aan de gezellige koffietafel, welke het bestuur der stichting aan de be woners aanbood. Bovendien werd een ge zamenlijke maaltijd aangericht, waaraan ieder vrijwillig kon aanzitten. In de middag werd de eerste paal ge slagen van de te bouwen flatwoningen aan de Kerkweg. Deze woningen vormen een nauw verband met het Anne Frankhuis. Alhoewel het niet de echte „eerste” paal was, wist wethouder H. Huizer de vol gende wel in de grond te drijven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 5