Twee verdedigingsfronten Waddinxveen is eerste verliezer Bergambacht van Epiloog WSE verslikt zich S. Boys in Proloog Nieuwe een van arbiters R’69 p z/1 Hockeyclub viert driejarig bestaan de eerste gebruiker Rank Xerox 840 2 Krachtig herstel Be Fair volleybal Damclub Excelsior i Spreekuren I PROGRAMMA STANDEN Hengelconcours I' Fjf n '1 EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! F 141 lil 111 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 2 DECEMBER 197] Pagina 2 i alt: u IlltMl Gestalte EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Sinterklaas hoeft het niet allemaal alleen te doen Kik i. 1 ■WÈ - Gemakkelijk reproduceren wwii - al -.47- BjjRGERLIJKÈ STA! Geen overwinning voor WSE tegen hekkesluiter Soccer Boys dat kans zag de stand blank te houden. De verdediging van WSE, met Henk Verwoerd als de grote man, steeds goed ingrijpende, was de grootste hinderpaal voor de Soccer Boys-voorwaartsen, die gevaarlijker bleken dan hun prestaties tot nu toe zouden doen vermoeden. Nederlaag 161 16 lil 111 9l 81 I 141 9 I I van grote tekeningen Bergambacht is er in geslaagd de eerste twee punten te behalen en wel in de uitwedstrijd tegen Waddinxveen. Het zag er in de eerste helft niet uit dat de gasten zouden winnen, want hoewel Waddinxveen de rust inging met een 20 achterstand door twee misverstanden in de geel-zwarte defensie, had het zóveel kansen gehad dat iedereen ervan overtuigd was in de tweede helft de overwinning wel zou worden behaald. Be Fair’s eerste volleybal herenteam is weer de enige leider in de promotie klasse geworden. Zelf won het van K.V.C. uit Katwijk met 3—0, terwijl Zovoc voor een surprise zorgde door Thor in eigen huis te verslaan. Ook het eerste damesteam herstelde zich uitstekend en won in een sterke partij van Olympia met 30. 17 17 Gemakkelijk (Advertentie) ploeg nog 1 7 ■j -sJïS - Voor het damkampioenschap van Wad dinxveen werd in het gereformeerd ver enigingsgebouw in de onderlinge kompe titie de twaalfde ronde gespeeld. De uitslagen waren: A. Zwanenburg-P. Swart 02; C. Meiderwijk-F. v. Kempen 02; W. v.d. Heijden-B. van Eijk 20; A. Blom-G. Heeren 02; D. Zwanen- burg-G. v.d. Zijden 02; G. Dankers-I. J. C. ten Toom 02; C. H. Kramp-R. van Dijk 2—0; H. Boele-C. Blonk 2—0; C. Stolker-T. Driesse 02. Afdrukken van tekeningen kunnen op een geschikter formaat voor distributie worden gemaakt met behulp van het ko pieerapparaat 840, dat door Rank Xerox (Nederland) N.V. te Amsterdam werd ge ïntroduceerd. Tekeningen tot en met het formaat Al kunnen met de 840, verkleind tot A3 of A4, worden gekopieerd. Vou wen en sorteren geschiedt automatisch, De meisjes-adspiranten (b) verloren met 02 van VSTS. Jongens-junioren won gemakkelijk. In Gouda werd Olym pia in eigen huis met 03 geklopt. Het tweede damesteam draait in uitwedstrij den nog niet zoals het moet. Van het op dezelfde hoogte vertoefende K.V.C. werd met 31 verloren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN 12 11 12 11 12 11 11 12 12 12 11 11 12 10 12 9 10 9 8 9 9 9 9 9 9 8 11 11 10 11 11 10 10 10 10 7 7 7 6 5 4 5 4 2 2 2 2 5 6 5 5 4 3 3 3 2 2 1 6 6 4 5 4 2 2 3 2 0 5 3 3 1 3 4 2 1 3 3 2 1 3 5 3 3 2 1 4 1 1 1 4 4 5 3 3 5 4 1 2 5 0 1 2 4 4 3 4 7 7 7 7 8 1 0 3 4 6 5 6 6 6 7 0 2 2 2 4 3 5 5 4 5 7 1 1 1 1 4 4 4 6 6 5 19 19 15 11 10 9 8 7 7 7 ANNE-FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Maatschappelijk werkster NH-kerk: woensdag 910 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste en derde dinsdag van de maand, 9 tot 12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkster NH-Kerk: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur; elke eerste woensdag van de maand van 19 tot 20 uur. Maandag a.s. 8 nov. geen spreekuur. ONTMOETINGSKERK Maatschappelijk werkster Geref Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. De overwinning van dames I op Olym pia krijgt nog meer gestalte als de set standen worden bezien: 15—1, 156 en 154. De geblesseerde Jopie de Vries werd goed vervangen door Hanny Oskam. 4 2 2 1 1 3 1 1 3 2 0 +i -a veense ploeg nog van alles geprobeerd, maar het mocht niet baten. IfJbni Toen drie jaar geleden in november een klein groepje enthousiaste hockeyers bijeenkwam, had niemand durven ver moeden dat de hockeyclub Waddinxveen een groei zou doormaken die het leden bestand op het ogenblik op 160 brengt. Het was dan ook feest afgelopen zater dag in het eigen klubhuis. Een klubhuis dat overigens al een keer tijdens een ge duchte storm vorig jaar zijn pas gemon teerde dak verloor. Zaterdag was dit dak een veilige beschutting toen het feestge druis van de wijn- en kaasavond het ge zellige klubhonk vulde. Doelman Jansen moest al spoedig in grijpen op een schot van Koos Voorn. Ben Lichtenberg van WSE van WSE kreeg ook een kans maar zijn schot ging hoog over het doel. Ook een schot van W. Compeer volgde die richting. Een aanval van Soccer Boys eindigde met een kopbal van J. Ammerlaan en in de veilige handen van doelman Jansen. Ook J. Olierook schoot in de handen van de WSE-keeper. Toen Ton Geers een keer wel doel trof keurde de scheidsrechter het doelpunt af wegens buitenspel. Theo Geers had geen geluk toen z’n schot via de binnenkant van de paal weer in het veld ketste. Ook na de rust bleef de stand 00. Wim Compeer werd vervangen door Jan Als WSE niet kan winnen van de slechtste ploeg uit de afdeling, wat dan te denken van de wedstrijd van aanstaande zondag die tegen de beste gaat, Floreant? Of zou WSE voor één keer die ouwe killers-mentaliteit van zolder gaan halen? Het blijft natuurlijk moeilijk om op basis van ranglijstposities voorspellingen te doen - dat zag je vorige week maar weer eens - maar wie Waddinxveen-Unio voorgeschoteld krijgt kan toch moeilijk anders dan blij zijn als de geelzwarten uit deze strijd een punt weten over te hou den. Een ’drietje’ zit er ook in voor het zaterdagelftal van Waddinxveen dat Aar landerveen thuis krijgt. Twee zwakke broeders in het leed, waar Siveo dan de dupe van kan worden want dat mag de gaten proberen dicht te houden tegen Bodegraven. Voor Be Fair is er weer een bekerduel op het vuur gezet. En opnieuw krijgen de Waddinxveners het hard voor hun kiezen. Die Haghe, bijna bovenaan in de derde klas van de KNVB, zal thuis een moeilijk uit te schakelen cupfighter blijken. ten bal kaatste echter tegen de onderkant lat het veld weer in na een scrimage voor het Bergambacht-doel. Vijf minuten later kwam Waddinxveen goed weg, toen na een harde trap de bal bij de Bergambacht- spits belandde, die alleen op Waddinx- veendoelman De Joode afliep. Zijn boog- bal belandde echter tegen de lat. In de resterende minuten heeft de Waddinx- Toor. Een gevaarlijke aanval van de gas ten leverde een schot op van Joop Am merlaan. Jansen kreeg de bal niet goed onder de controle maar tot zijn vreugde was er geen speler van de gasten in de buurt. Een aanval van WSE bracht ook al geen resultaat want Peter Huisman schoot wel hard maar de bal ging voor het doel lang achter. Een hoekschop van Ton Geers bracht ook al geen sukses, maar wel verwarring in de verdediging van Soccer Boijs. Scho ten van Jan Toor en C. Vos op korte af stand stuitten af op de vele benen van de gasten. In de laatste minuten kreeg Soc cer Boys nog een kans via een vrije trap die werd genomen door Ammerlaan, maar de bal ging langs de verkeerde kant van de paal. Het tweede herenteam speelde zondag tegen Ring Pass in Delft. In een tamelijk ruwe wedstrijd ging Waddinxveen met 40 ten onder. De heren-veteranen speel den tegen Pollux (Vlaardingen). De over winning was geen enkel moment in ge vaar. Met 42 en doelpunten van Van Vliet (3) en Smits van Waesberge trokken de heren op een plezierige manier aan het langste eind. Kneffer kreeg een bal tegen het hoofd, waarbij de schade gelukkig be perkt bleef tot forse bloeduitstortingen. geschikt wanneer gemakkelijk te verzen den afdrukken moeten worden gemaakt. Afdrukken van grote originelen leveren bij postverzending vaak moeilijkheden op. Bovendien zijn zij moeilijk te behan delen en op te bergen. Iemand die alleen belangstelling heeft voor een gedeelte van het origineel of die alleen een afdruk ter kennisneming nodig heeft, kon tot nu toe slechts kiezen uit een onhandig grote af druk of helemaal niets. Afdrukken die met de Rank Xerox 840 worden gemaakt, kunnen in standaard enveloppen worden verzonden of worden opgeborgen bij de normale korrespon- dentie. Omdat de afdrukken op gewoon papier gemaakt worden, kan men zelfs nog meer ruimte besparen door ook de achterkant te benutten. Bij R’69 kunt u het apparaat in wer king zien en, tegen betaling, kunt u er ook afdrukken op laten maken. Op zaterdag 4 december organiseert de hengelsportvereniging Waddinxveen een Sint Nicolaasconcours alle maten. Er wordt gevist in de Oude Rijn in Alphen aan den Rijn. Aanvang 8.30 uur. Vertrek station 7.30 uur. Er zijn fraaie prijzen be schikbaar. Inschrijven vóór vrijdag 3 de cember 20 uur bij J. Hoogendoom, hen gelsport aan de Kerkweg. Na 20 uur bij C. Broer, W. Buninglaan 8, telefoon 4379. ZONDAGKOMPETITIE Waddinxveen-Unio, 14.30 uur Floreant-WSE, 14.30 uur WSE 2-Gouderak 2,14.30 uur WSE 3-Bergambacht 3, 11.30 uur Waddinxveen 4-NSV 4,12 uur Waddinxveen 5-Vep 6,12 uur ZATERDAGKO M PETITIE Die Haghe-Be Fair Waddinxveen-Aarlanderveen, 14.30 uur Schoonhoven 2-Be Fair 3, 14.30 uur Be Fair 4-Jodan Boys 4,14.30 uur Spirit 5-Be Fair 5,14.30 uur Be Fair 6-Jodan Boys 6,12.30 uur Waddinxveen 2-Zevenhoven 3, 14.30 uur Jodan Boys 7-Be Fair 7, 12.30 uur Be Fair 8-Jodan Boys 8, 12.30 uur Waddinxveen 3-Bodegraven 4, 12.30 uur Bodegraven 5-Waddinxveen 4, 10.30 uur JUNIORENKOMPETITIE Be Fair-GSV, 14.30 uur A: WDS-Floreant, 14.30 uur 13 7 5 Vier leden konden die avond hun be stuur mededelen dat zij de avond tevoren in Den Haag geslaagd waren voor het moeilijke C-scheidsrechterexamen. De geslaagden zijn: mevrouw Willink en de heren Barth, Den Hertog en Lycklama Nijeholt. Hiermee was ’t aantal verplicht voorgeschreven scheidsrechters (1,5 maal het aantal elftallen) bereikt tot tevreden heid van wedstrijdsekretaris Brouwer. De hockeyclub heeft nu negen elftallen - drie heren, twee dames, twee jongens en twee meisjes teams, variërend van 7 tot 46 jaar. De verdeling naar senioren en juni oren vertoont een positief beeld: senioren 50,3% en junioren 49,7%. Het onder scheid naar geslacht geeft een licht man nelijk overwicht te zien: mannen 52,3% en vrouwen 47,7%. Brugkerk (NH): 9.30 uur ds T. van ’t Veld, 18.30 uur ds D. van Vliet Herv. wijkgebouw: 9.30 uur ds D. van Vliet, 18.30 uur ds J. van den Heuvel. Bcthelkerk (NH): 9.30 uur ds J. van den Heuvel, 17 uur T. van ’t Veld. Immanuelkerk (NH): geen opgaaf ontv. Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds B. Koek koek, 17 uur ds D. J. Modderaar. Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds B. Koekkoek. Remonstr. Gem.: geen dienst. Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur lees- dienst. Geref.Gem. Boskoop: 9.30 uur leesdienst, 19 uur ds Boogaard, Leiden. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 uur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. Jehova’s Getuigen: do. 19.30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; zo. 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. Dames I speelde een plezierige wed strijd tegen Qui Vive in Uithoorn. De uitslag was minder plezierig, nl. 40 voor Qui Vive. Enge omzettingen in de achterhoede zorgden niet voor gebruike lijke rust. Temeer een teleurstellende uit. slag omdat de eerste wedstrijd met 10 werd gewonnen. In tegenstelling tot alle positieve ver wachtingen die wij vorige week konden uitspreken is het een sof-weekeinde ge worden voor het Waddinxveeense voet bal. Be Fair speelde niet, maar ook voor de overige elftallen had het programma beter opgeschoven kunnen worden. Waddinxveen stond Bergambacht op eigen terrein de eerste volle winst toe na acht wedstrijden. Daarmee is halverwege de kompetitie een in deze afdeling bijna onowerbrugbare achterstand ontstaan op de kopgroep. WSE kan in de afdeling als aanvoerder van de kneusjes worden aangemerkt. De Waddinxveners konden niet winnen van hekkesluiter Soccer Boys en zijn nu met vier punten en één wedstrijd voorsprong bepaald voorbij het punt waarop ze nog een belangrijke rol in de kompetitie kun nen gaan spelen. Waddinxveen-zaterdag ziet het ook niet meer zo zitten en liet Moerkapelle genadiglijk drie maal raak schieten, waar mee de geelzwarten drie maal raak schie ten, waarmee de geelzwarten weer op de bodem zijn teruggekeerd, zij het in gezel schap van Siveo en Aarlanderveen. Ondertrouwd: L. Kroese en E. H. Pootl J. W. M. Huisman en H. C. Sintemaar l tensdijk; J. W. Monster en J. F. Ansink I M. Anker en A. Honkoop. Geboren: Willem, zv. A. Vogelaar en Al Perdijk; Michiel Sietse, zv. O. H. Bosgnl en A. C. A. Okken; Marieke Hélène, d’l M. A. M. van der Aa en A. H. Kraan. Gehuwd: R. Leidelmeijer en M. A. W. de| Heer; F. J. Korevaar en H. M. T. Cl Droog; C. B. Modderkolk en A. H -T Wilde; A. A. van Haarlem en C. van Erk Al na een kwartier spelen kon Stalen burg tot scoren komen. Een kommunika- tiestoring in de achterhoede van thuisclub was hier de oorzaak van. Bovendien zag de matig leidende arbiter een duidelijk ge val van buitenspel over het hoofd: 01. Waddinxveen probeerde van alles om gelijk te komen, maar de vele kansen die men zich schiep werden niet benut. Ge heel tegen de verhouding in en geheel on verwacht kwam Bergambacht in de 45ste minuut aan een grotere voorsprong toen rechtsachter Bonefaas (voor het eerst weer terug in de Waddinxveen-ploeg) te zacht op doelman De Joode terugspeelde en Stalenburg opnieuw kon scoren. Waddinxveen startte in de tweede helft met een sterk offensief, maar de voor- waartsen sprongen bijzonder slordig met de kansen om. Na twintig minuten spe len leek het eindelijk zover. De ingescho- De middenmoter KVC heeft tegen Be Fair behoorlijk tegenstand geboden. Al werd door Be Fair geen enkele set afge staan, toch werd het een niet onaantrek kelijk kijkspel. Setstanden 1510, 157 en 1510. Heren II haalde weer eens de volle winst binnen, de laatste weken waren niet zo suksesvol geweest voor dit team. Te genstander Agon uit Boskoop had in deze eerste ontmoeting gewonnen van Be Fair en een spannend wedstrijdverloop leek gerechtvaardigd. Het pakte echter anders uit. Zonder een set af te staan werd met de setstanden 154, 1511 en 1512 een 30 overwinning bereikt. Het ver toonde spel was goed. Een stevig blok met een gevarieerde aanval was de basis voor dit sukses. Heren III verloor van het leidende Thor II. Pas in de laatste twee sets werd ge speeld met de inzet die gedurende een hele wedstrijd nodig is. Bij de nieuwe scheidsrechters die de af- deling Gouda van de KNVB na afloop! van de kursus van dit jaar kon inschrij ven zijn vier Waddinxveners. Hun namen: 1 A. A. Disseldorp, A. T. Groenendijk. G.l Plaisuer en I. Rehorst. Gevonden: een pincher, zwarte knijppo’l temonnee met inhoud, bruin klein porte l monneetje met inhoud, witte kater, dotil kerblauwe kinderhandschoen, zilverklefl rig 4 kleuren ballpoint, d.bruin hes vat| broekpak. Verloren: bankbiljet, wit oranje boven! dek van een kano, bruine handschoen gouden armband, sleutelbos, donkerrood kinderschoentje, 1 bruine vistram waf bruine leren boodschappentas met if, houd, zilveren armbandje met naamplaat'! je, gouden kinderarmbandje met bloed- koraaltjes, d.blauw vistram boodschap! pentas, zwarte herenportefeuille met u>| houd, sleutelbos. 19 13 13 12 12 9 7 zodat de afdrukken meteen gereed zijn voor verzending. Het reproduktiebedrijf R’69 uit de Stationsstraat in Waddinxveen is één van de eerste gebruikers van dit apparaat in geheel Europa. De Rank Xerox 840 is een xerografisch apparaat, dat afdrukken op gewoon pa pier maakt. Het apparaat is in eerste in stantie ontworpen voor gebruik op een centrale reproduktieafdeling, waar men meerdere afdrukken van één origineel moet maken. Het apparaat, dat eenvoudig is te be dienen, levert veertig A4 of twintig A3 afdrukken per minuut. Omdat het ko piëren niet op basis van lichtdoorlating geschiedt, behoeven originelen niet trans parant te zijn, terwijl verbeteringen en veranderingen geen effekt hebben op de kwaliteit van de afdruk. Het apparaat kan volledig automatisch worden gebruikt. Het kopieert dan over eenkomstig één van de vier vooraf inge stelde verkleiningsfaktoren en op de bij behorende papierformaten, afhankelijk van de afmetingen van het origineel. Het juiste papier wordt vanuit één van de twee laden aan de achterzijde van het ap paraat aangevoerd. Het is ook mogelijk de verkleiningsfaktor en de gewenste af metingen van de afdruk met de hand in te stellen. Maximaal 99 afdrukken kunnen automatisch worden gemaakt. A3 afdrukken kunnen op twee manie ren worden af geleverd: ongevouwen aan de voorzijde van het apparaat en gecen treerd of uit het midden gevouwen aan de zijkant. Een aangekoppeld sorteerappa- raat vergaart automatisch de gevouwen A3 of de enkele A4 afdrukken. Het sor- teerapparaat, dat twintig vergaarvakken heeft, kan, met eenheden van tien, tot vijftig vakken worden uitgebreid. De Rank Xerox 840 is in het bijzonder <YPD~ THEKEN Hypotheken worden vlot verstrekt door de BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK Kantoren te: Gouda, Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Oudewater en Bodegraven. 8 7 6 4 4 4 2 3 3 3 ZONDAGVOETBAL 4e klas D KNVB: Moerkapelle Uriio Woerden Groeneweg Waddinxveen Moordrecht GSV Lekkerkerk Nieuwerkerk NSV Bergambacht 1ste klas Afdeling Gouda: Floreant Nic. Boys Schoonhoven 10 Haastrecht Nieuwkoop WSE Oudewater Gouderak RVC Soccer Boys ZATERDAGVOETBAL 4e klas D KNVB: WNC Hoogvliet Hermandad Bolnes ASH Be Fair Asperen Everstein Wieldrecht Arkel HSSC Pelikaan 1ste klas Afdeling Gouda: Bodegraven 12 Zwammerdam 12 Sportief 12 Bergambacht 11 Reeuwijk WDS Moerkapelle Waddinxveen 10 Siveo 10 Aarlanderveen 11

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 2