Ariston wilskrachtig naar 3-1 Be Fair-volley deelt le plaats WSE-nieuws MELK, belangrijke drank een kinderen voor uw Epiloog Waddinxveen minder dan hard NSV: 1-0 WSE en Waddinxveen oefenen Proloog STANDEN Vogelexpositie louwe- meuws Raad Excelsior Donderdagavond 23 en 30 december 1971 Bus Goede belangstelling voor duivententoonstelling (LOOS) 9e Siem Oskam Viswedstrijd Waar Goed idee! Een boekenbon onder de kerstboom GEOPEND ZIJN OP: EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Melkvet niet zo best? Houd maat met melk woon te stil in de badcel. Een voorzichtige blik om de hoek van de deur leerde ons waarom. We hebben het zelf nog nooit geprobeerd, maar het lijkt een leuke oplossing. Tijdens de gebruikelijke kantooruren. In verband met kerstmis en nieuwjaarzullen nevenstaande plaatselijke banken i.p.v. Vrijdagavond 24 en 31 december 1971 Voor wie zijn dan magere melkprodukten? Lust uw kind geen melk? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 DECEMBER 1971 ZATERDAGVOETBAL ZONDAGVOETBAL Vanaf zondag 19 december tot en met 23 januari is er geen afdelingsvoetbal, maar wel prijsklaverjassen voor iedereen. Dus ook voor niet-leden. Iedere zondag aanvang 15 uur. Beide kerstdagen ge sloten. Op 16,17 en 18 december 1971 organi seert de Waddinxveense vogelvereniging „De Vogelvrienden” zijn jaarlijkse vogel show in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat te Waddinxveen. Onder de vele vogels die tentoongesteld worden, zijn een aantal zeer zeldzame. NV ALGEM BANK NEDERLAND Kerkweg 224 COöP. RAIFFEISEN BANK Oranjelaan 40-42 Ken. Wilh. plein 2 Groensvoorde 14 NüTSSPAARBANK Kanaalstraat 9 N.V. NEDERLANDSE M'DDENSTANDSB Kerkweg 216 Heren 3 tenslotte maakte het weer eens helemaal waar. Het speelde gelijk tegen Zevenklappers 3 dat zich duidelijk beter geklasseerd had. Onder leiding van een scheidsrechter van Zevenklappers (aan gestelde was niet opgekomen) werd een aantrekkelijke partij gespeeld. Het ver schil in punten was dan ook minimaal. De eerste set werd verloren met 1614, maar de tweede en derde set waren voor Be Fair. De vierde set moest het weer aan Zevenklappers af staan. Ook van het goede kunt u teveel geven. Stop uw kinderen daarom niet vol met melk, want dan eten ze te weinig ander gezond eten, zoals vlees of vis, groen ten, brood, aardappelen en fruit. De goede hoeveelheid melk voor kinderen in de groei is: Va liter voor kinderen van 47 jaar en liter voor kinderen van 10—12 jaar. In die hoeveelheid melk zit Vs van alle eiwitten, die uw kind nodig heeft, van de kalk en meer dan van het vitamine Bs. Verder levert melk ook nog vitamine A, D en wat vitamine B,. Melk is dus een veel te belangrijk voedings middel om zomaar even van de tafel te schuiven. 12 12 12 12 11 12 12 12 11 12 11 10 11 11 11 10 10 11 10 14 13 14 14 12 12 12 13 13 12 12 13 12 13 13 13 12 12 lacht en vaak regen de tengere 'aartsen. Toch kre- 'enkele zeer goede kan- iral de overigens redelijk 7 7 5 5 3 2 3 4 2 0 7 5 6 5 5 3 4 4 3 2 1 8 8 6 6 6 6 4 3 3 2 8 7 7 7 6 5 4 5 3 2 2 2 5 4 4 3 6 6 4 2 2 6 3 5 4 1 2 3 4 1 3 4 3 1 2 0 2 2 5 4 6 6 5 5 8 1 2 4 5 6 5 6 7 8 8 1 1 2 4 4 5 4 7 7 7 7 9 19 18 14 13 12 10 10 10 6 7 16 16 14 13 11 9 9 9 8 8 3 21 20 15 15 14 13 10 8 8 8 19 19 18 15 14 13 12 11 9 8 7 5 5 4 3 3 2 1 2 2 2 4 0 1 2 4 2 4 5 6 7 6 2 6 2 3 1 3 1 1’ 2 4 1 Op zaterdag 18 d<~cmber wordt de tweede wedstrijd gehouden voor de win- tercompedrie van de hengelsportvereni- gins Waddinxveen. De wedstrijd, een vrij concours, wordt gevist in de Oude Rijn te Alphen a.d. Rijn. De supportersbus van Be Fair gaat za terdag mee naar de wedstrijd tegen Peli kaan. De bus rijdt weg om één uur van het terrein aan het Wamaarplantsoen. Halverwege de kompetitie is het wel duidelijk dat Waddinxveen in deze kom petitie geen aanspraak meer zal maken op een glansrol in de streekkompetitie. De geelzwarte formatie bleek ook tegen het laaggenoteerde NSV niet waterdicht en verloor. Ook Be Fair liet zich definitief uitfil teren uit de voorste gelederen. Het ver loor, met kleine cijfers weliswaar, van Bolnes en kan zich nu voorbereiden op het verdelen van de buit na de derde plaats op de ranglijst. Waddinxveen-zatcrdag gaat door diepe dalen van ellende. Van het zwakke Siveo werd zelfs nog met 40 verloren. Met Aarlanderveen en Moerkapelle mogen de Waddinxveners nu in het tweede deel van de kompetitie gaan uitmaken wie vol gend jaar de reserves gaat versterken. In een vooral door NSV hard ge speelde wedstrijd heeft de thuisklub met het kleinst mogelijk verschil van het zwak aanvallend Waddinxveen gewon nen. NSV begon met een sterk offensief en dit leidde in de twaalfde minuut tot het enige doelpunt van de wedstrijd. De linksbuiten van NSV trok de bal goed voor het doel, waar de vrijstaande W. van Lith de bal opving, doelman De Joo- de omspeelde en scoorde 10. Met harde en lange trappen probeerde NSV door te drukken, maar de Wad dinxveense defensie kreeg langzamer hand vat op het spel en hield de zaak verder dicht. De snelle aanvallen van de 4e klasse D KNVB: Hoogvliet WNC Hermandad Bolnes As peren ASH Be Fair Everstein Wieldrecht Arkel HSSC Pelikaan Nu de kompetitie voor WSE stil ligt en ook Waddinxveen geen strijd op het pro gramma heeft staan spelen de beide Wad dinxveense klubs zondag tegen elkaar in een oefenwedstrijd. Waddinxveen 1-WSE 1 (in de Oranjewijk dus) begint om 14.30 uur, Waddinxveen 2 en WSE 2 treden al om 11.30 uur tegen elkaar in het strijd perk. Dat de eerste plaats in de volleybal promotieklasse heren een riante doch kwetsbare positie is heeft Be Fair vrijdag weer eens aan den lijve ondervonden. In de sporthal ’Buitenhof’ heeft een wils krachtig Ariston Be Fair naar een 3—1 nederlaag gespeelt. Voor Be Fair betekende deze neder laag dat de eerste plaats nu gedeeld moet worden met o.a. Thor uit Bergambacht. Toch was deze nederlaag niet nodig ge weest. De inzet van sommige spelers was te weinig om een wedstrijd in winst om te zetten. Dames 2 heeft het stoute stukje niet uit kunnen halen. Koploper De Valken won van het strijdbare Be Fair-team met 13. Al met al een goede wedstrijd. Setstanden 2—15, 15—8, 8—15 en 7—15. Dames 1 had het zelf niet al te moeilijk tegen AV ’40. De tegenstand was te wei nig inspirerend. Van Be Fair’s zijde wer den in het begin nogal wat domme fout jes gemaakt maar halverwege de eerste set werd het juiste ritme weer gevonden, zodat AV ’40 binnen dertig minuten de thuisreis kon aanvaarden. Setstanden: 15—7,15—4 en 15—3. Dames 3 verloor met 03 van Jodan Boys 1 terwijl de vierde uitgave van Be Fair de punten deelde met Jodan Boys: 22. Heren 4 speelde donderdag tegen het hooggeklasseerde VOY 1. De uitslag werd 22. Ook nu zaten er voor Be Fair duidelijke winstkansen in. Zowel in de tweede als derde set werd VOY volledig ingepakt. Toen bij de stand 88 in de vierde set Be Fair ging rommelen ser veerde VOY de laatste set naar winst. Dat heren 2 het in Zevenhuizen zwaar zou krijgen tegen Zevenklappers 1 stond al bij voorbaat vast. Maar de 30 neder laag die het team nu te incasseren kreeg had het niet zo lijdzaam behoeven te on dergaan. De gezamenlijke postduivententoon- stelling zaterdag georganiseerd door de postduivenhoudersverenigingen uit Wad dinxveen en Kapellevliegers uit Moerka pelle, heeft over belangstelling niet te klagen gehad. De uitslagen van de door de heren Muller en v.d. Ligt gekeurde duiven zijn: Voor het afdelingsvoetbal is de kerst vakantie begonnen. Tot eind januari ligt al het voetbal op dit niveau stil. Nu ook Waddinxveen deze week nog rust heeft rest alleen Be Fair, dat zijn wedstrijd te gen Pelikaan nog moest inhalen. Een blik op de ranglijst leert dat deze klub het er tot nu toe ook niet al te best heeft afge bracht, maar aan een voorspelling wagen wij ons niet. Be Fair is wel vaker gestrui keld over een grasspriet als was het een boomstam. Be Fair 2 speelt thuis tegen Spirit 2. Klasse I oude doffers: 1 Th. Colla; 2 Th. Colla; 3 B. Hertogh; 4 mej. B. Colla; 5 J. den Haan; 6 mej. B. Colla; 7 idem; ZEV Th. Colla; EV P. Hoogerdijk. Klasse H oude duivinnen: 1 G. Bouten- stijn; 2 D. Oskam; 3 C. Hofman; 4 A. G. de Zwart; 5 L. J. Beider; 6 Troost- Tamerus; ZEV J. M. v.d. Eijk; EV mej. B. Colla. Klasse III jaarling doffers: 1 C. Hof man; 2 L. J. Beider; 3 G. Boutenstijn; 4 L. J. Beider; ZEV B. Hertogh; EV D. Oskam. Klasse IV jaarling duivinnen: 1 D. C. den Hertogh; 2 C. van Eek; 3 L. J. Bei der; ZEV Th. Colla; EV Troost-Tamerus. Klasse Va jonge doffers: 1 B. Brouwer; 2 Th. Colla; 3 J. den Haan; 4 idem; ZEV W. Huizinga; EV J. H. van Erk. Klasse Vb jonge doffers: 1 C. van Eek; 2 G. Boutenstijn; 3 Gebr. Anders; 4 G. Koole; 5 P. Hoogerdijk; ZEV D. Oskam; EV C. van Eek. Klasse Vla jonge duivinnen: 1 G. Koo le; 2 Gebr. Anders; 3 L. J. Beider; 4 C. van Eek; ZEV B. Brouwer; EV C. Hof man. Klasse VTb jonge doffers: 1 W. Slag boom; 2 Mej. B. Colla; 3. W. Slagboom; 4 D. Verbeek; ZEV W. Huizinga; EV Joh. Vermeulen. Klasse VH late doffers: 1 J. den Haan; 2 W. Huizinga. Klasse VHI late duivinnen: 1 W. Hui zinga; 2 Joh. Vermeulen. Schoonste van het geheel: G. Bouten stijn. Het beste gemiddelde van zijn in zending: C. van Eek. Mooiste jonge dof fer: C. van Eek. Mooiste jonge duivin G. Koole. Mooiste late jonge duif: W. Hui zinga. Zijn uw kinderen eigenlijk te dik, dan mag u ze in plaats van gewone melk, half vette of magere melk geven, of karnemelk of magere yoghurt. Laat u ze echter rustig doorsnoepen van patates-frites met mayonaise, kroketten, nasi-ballen, gevulde koeken, saucijzenbroodjes en zoet snoep, dan zal het weinig helpen als u ze magere melkproducten geeft. Wèl is er één „maar”, bij deze minder vette en vooral bij de magere produkten. Die bevatten nl. minder of geen vitamine A en D omdat deze vitamines in vet oplosbaar zijn en dus niet in melk zonder vet zitten. Vooral kleine kinderen hebben voldoende van deze vitamines nodig. Krijgen uw kinderen alléén mage re melk en melkprodukten, vraagt u dan aan uw huisarts of hij aanvulling met een vitaminepreparaat nodig vindt. Sommige boze stemmen beweren, dat je van melk niet groot en sterk, maar groot en dik wordt, en dik worden is niet gezond. Het melkvet, een dierlijk vet, krijgt weleens de schuld omdat dit een minder gunstige samenstelling zou heb ben. Die boze stemmen krijgen wel een beetje gelijk, want téveel vet is onge zond. Veel plantaardige oliën waar o.a. dieetmargarines van worden gemaakt, zijn beter voor de gezondheid, maar ook daarvan wordt u bij een te groot ge bruik dik. Omdat gewone melk van dit minder goede vet bevat, moet hij maar zoveel mogelijk afgeschaft worden, zeggen de boze stemmen. Dat is natuurlijk niet redelijk, want dan moeten eerst worst, spek en allerlei vette snacks, zoals patates-frites met mayonaise, nasi-ballen, slaatjes, enz., die veel vetter zijn dan melk en waar u veel sneller ongezond dik van wordt, afgeschaft worden. De boze stemmen verzwijgen ook iets, nl. dat melk rijk is aan hoogwaardig eiwit, kalk en vitamines. Vooral van kalk en vitamines krijgen mensen, die geen melk drinken, niet voldoende. Daarom heeft u het bij het rechte eind, als u tegen Jantje zegt, dat hij zijn melk moet opdrinken; want kalk en vitamines zijn nodig voor de groei en de weer stand van het lichaam. De hierboven genoemde snacks bevatten weinig of geen eiwit, geen kalk en geen vitamines! Maar niemand drinkt zoveel melk, dat hij daardoor teveel vet binnen zou krijgen. Behalve melkvet moeten echter ook nog andere soorten vet gebruikt worden. Bijvoorbeeld die, waar dieetmargarines van worden gemaakt. Dat zijn meestal plantaardige oliën, die beter zijn voor de gezondheid. De gemeenteraad vergadert vanavond over de volgende agendapunten: Verdaging van de beslissing inzake de vaststelling van het bestemmingsplan ’’Sportvelden”. Wijziging van de Precarioverordening. Aangaan van een gemeenschappe lijke regeling regionale brandweer Mi dden-Holland. Vaststelling van de bezoldigings- regeling vakleerkrachten. Beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. voorzieningen bij het schoolgebouw Bilderdijklaan. Nemen van enige besluiten betreffen de het openbaar en bijzonder onderwijs. Beschikbaarstellen van een krediet voor de verbouwing van de Theo Thijssenschool. Beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. voorzieningen aan 2 houten schoolgebouwen. Aankoop van een perceel grond in bestemmingsplan Zuidkade. Vaststelling van een uitkerings- en pensioenverordening aan gewezen wethouders. Wijziging van de Uitkerings- en pensioenverordening wethouders 1971. Sommige kinderen willen geen melk drinken omdat ze het eenvoudig niet lek ker vinden. Heeft u zo’n kind, probeert u het dan eens met chocolademelk, yoghurt met vruchten, vla, bordje melk met cornflakes, een milkshake of met melk op school. Het is gek, maar er zijn kinderen die thuis geen druppel melk willen drinken, en op school vrolijk schoolmelk drinken! Op welke manier „Jantje” zijn dagelijkse portie melk binnenkrijgt is niet zo belangrijk, Ms hij hem maar binnenkrijgt. Hij wordt er echt „groot en sterk” van. Voor het damkampioenschap van Wad dinxveen werd door de Damclub Excel sior de veertiende ronde gespeeld. De uitslagen: G. v.d. Zijden-C. H. Kramp 02; T. Twigt-H. Boele 11; A. Blom-C. Blonk 11; G. Heeren- T. Driesse 11; J. de Wit-C. Stolker 11; Th. van Bueren-I. J. C. ten Toom 20; A. Zwanenburg-D. Zwanenburg 02; A. A. Rietveld-G. Dankers 20; J. Ver- meulen-F. van Kempen 02; P. Swart- A. A. Rietveld 20. Door zijn goede prestaties bij de voor- selektiewedstrijd was de jeugdturner Siem Oskam van de gymnastiekvereniging TOOS tot de finale van de Nederlandse kampioenschappen doorgedrongen die zaterdag in Nijverdal werd gehouden. Siem turnde een goede wedstrijd, doch liet bij het onderdeel lange mat een steek je vallen, hetgeen hem op puntenaftrek kwam te staan. Vermoedelijk door de grote spanning bleef ook zijn rekoefe- ning wat beneden de verwachting. Zeer sterk werkte hij echter zijn paardoefening af, waardoor hij voor dit onderdeel de tweede plaats bereikte. In het algemeen klassement eindigde Siem op de 9e plaats met 28,95 punten. Een goede prestatie, die mogelijk opname in een van de KNGV selektieploegen betekent. Hoe vaak zegt u niet: „Jantje drink je melk op, daar word je groot en sterk van!” Natuurlijk twijfelt u er geen moment aan, melk is gezond en goed voor de groei. Toch heeft melk in de loop der eeuwen niet altijd die goede reputatie gehad. In de late middeleeuwen ried men het drinken van melk zelfs af, omdat het schadelijk zou zijn voor de gezondheid. Nu werd de melk in die tijd niet altijd zo hygiënisch behandeld, zodat er dikwijls ziekteverwekkende bacteriën in voorkwamen; ook werd de melk wel verdund met slootwater! waardoor de voedingswaarde ook niet erg hoog was. Logisch dus, dat de melk niet altijd even hoog aangeschreven stond. Tegenwoordig is er, gelukkig, voldoende toe zicht op de hygiënische behandeling van melk en melkprodukten. Bovendien wordt alle melk gepasteuriseerd, zodat de schadelijke ziektekiemen gedood worden; ook het aanlengen met water komt niet meer voor. 4e klasse E KNVB: Unio Moerkapelle Woerden Groeneweg GSV Moordrecht Waddinxveen 11 Lekkerkerk NSV Nieuwerkerk Bergambacht 10 Afdeling Gouda le klas: Floreant Nic. Boys Haastrecht Nieuwkoop Schoonhoven WSE Oudewater Gouderak RVC Soccer Boys UITSLAGEN: Gouwe c-A.Z.C. d (jongens) 2-2 G.Z.C. b-Gouwe b (jongens) 41 Boskoop 1-Gouwe 2 (dames) 51 Gouwe 1-Sleutelstad (dames) 50 Gouwe 4-Donk 2 (heren) 22 PROGRAMMA: dec. 22 uur Gouwe 5-Katwijk 2 (heren) 21 dec. 20 uur B.Z.P.C. c-Gouwe c (jong.) 22.25 uur Gouwe 2-B.Z.P.C. 2 (heren) Afdeling Gouda le klas: Zwammerdam 14 Bodegraven Bergambacht Sportief Reeuwijk WDS Siveo Waddinxveen 12 Aarlanderveen 13 Moerkapelle 14 bezoekers waren ook niet van gevaar ontbloot, maar de juiste afwerking ont brak. De tweede helft was duidelijk voor de technisch betere Waddinxveners. De Noordelingen dachten alleen maar aan de 10 voorsprong en knalden de bal naar alle kanten weg en vaak zeer ver over de zijlijn. De Jong liep hierbiLwg een waarschuwing op wegens wa^^edrag voor het herhaaldelijk en ^p-oedwililg uitschoppen van de bal. NSV vocht met man met harde middelei Waddinxveense v< gen de bezoek© sen Het was v'G spelende K'liman die enkele zeer goede gelegenheden kreeg, maar zijn schot liet jjeLa/weien. Vlet zijn lange ’halen’ was NSV toch niet ongevaarlijk bij de enkele uitvallen en de Waddinxveense achterhoede moest alle zeilen bijzetten om gevaar te voor komen. Bijzonder weinig geluk had links buiten Van der Sluis toen hij een ’spetter’ tegen de lat zag komen en hierdoor het zeker dik verdiende gelijkspel voor zijn klub zag ontgaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 9