WSV I bindt ook Capelle exposeerde aan 0 Lezers schrijven Vloerkleden s.v.p. Protestanten samen maatschappelijk werk lo in n klein Zangvogels stelen van een de (Kerst)show! Wisselbeker voor Reigersburgh Weekblad voor Waddinxveen In B „Wensje mensje” „De Vogelvrienden w P’l L* ie MR BH lllll t-ï> K Magere resultaten Be Fair volley Begin 1972 écht goed! Geef een Boekenbon! L IS ALTIJD RAAKI BOEKENBON DE ZILVERVLOOT 10% overheidspremie BONDSSPAARBANK hi C iLx j t 9 hlg Pagina 6 Totaal 337 exemplaren in Ger. Verenigingsgebouw V te Re: Ke NUTSSPAARBANK GEI E KERKEN N Waddinxveen heeft thans één grote Protestants Christelijke Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening. Dezer dagen is de oprichtingsakte ge passeerd. De stichting is in het leven geroepen door de centrale hervormde gemeente (Brugkerk), de buitengewone wijkgemeente in wording van de Nederlands hervormde kerk (Immanuëlkerk) en de gereformeerde kerk. Het betreft hier een samengaan van de Hervormde Stichting voor Maat schappelijk werk en Gezinsverzorging en de Gereformeerde Stichting voor EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Uitgave Drukkerij Veldwijk NV Direktie J. B. Veldwijk Redaktie C. J. M. R. v.d. Bas Exploitatie F. van Kempen jeugdspaarplan Een TOilet Kinderen stuurden 120.000 kaarten naar zieken en bejaarden Beter Tén stichting tussen „Brugkerk”, „Immanuëlkerk” en Gereformeerden I - f - J?- I hik/:" TT y WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 DECEMBER 1971 DO ND) È3 ANNO 1884. Onlangs was de grote zaal van het gere formeerd verenigingsgebouw herschapen in een tentoonstellingsruimte voor kana ries, vinken, parkieten en harsers. De ex positie ging uit van „De Vogelvrienden” en was deze keer geheel onderling inge richt. Begunstigd door fraai zacht winterweer vond donderdagavond rondom de fraai opgetuigde kerstboom de Kerstsamenzang 1971 plaats op het Koningin Wilhehnina- plein. Het afgezette plein bood ruimte aan een grote schare aandachtig luisterende en meezingende Waddinxveners. Henny Brinkhorst leidt en bege leidt zijn Zangvogels. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke abonnee van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te bulten gaan worden geweigerd. In het midden van de zaal was een grote volière gebouwd, waar vele zang vogels zich in de boomtakken naar harte lust vermaakten of in de grote ruimte Woensdag 29 december 1971 27e jaargang - nr. 1268 Advertentietari even Losse mm-prijs 0,18 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters Giro 47062 tnv Drukkerij Veldwijk NV Bank Coöp. Raiffeisenbank W’veen Sluitingstermijn Voor opneming van advertenties en berichten die dinsdagsmiddags na 12 uur binnenkomen in het Week blad van dezelfde week kan niet worden ingestaan Dez king ii Arbeit daarvr het rei overig tennet dtuati Dej en 197 NIEUWJAARSDAG Brugkerk (NH): 10 uur ds D. van Vliet. Immanuëlkerk (NH): 10.30 uur ds N. J. Flink. Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds. B. Koekkoek. Remonst. Gem.: geen dienst. St Victorkerk (RK)10 uur H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 11 uur H. Mis. Voordat de volleyers rond de feest dagen enkele weken rust krijgen werd eerst nog een klein inhaalprogramma af gewerkt. De resultaten daarvan waren voor Be Fair bij de dames zelfs minimaal. Dames 3 en 5 verloren resp. met 13 en 0—3. De meisjes-adspiranten hebben na heel wat omzwervingen uiteindelijk toch nog gespeeld. Van Olympia werd met 20 verloren. De adspiranten-jongens speelde een aantrekkelijke wedstrijd. Dat werd verloren (02) is op zich zelf minder be langrijk. Positief nieuws ditmaal weer van heren 4. Dit team won onbedreigd met 31 van Jupiter 5. Ook heren 3 kromde de rug en speelde in Gouda gelijk (22) te. gen Olympia 2. De trainingen van Be Fair-volleybal zijn met ingang van heden gestopt tot na de feestdagen. Op 14 januari wordt het oefenprogramma hervat. ’s Zondagsmiddags zitten we altijd te kaarten op de grond, en te dammen en te schaken. En dan liggen er nog wel eens een paar glassplinters, want in de drukte van de zaterdagavond sneuvelen er altijd heel wat glazen. Nu willen wij alleen maar wat oude vloer of tafelkleden of kussens, die anders met de vuilnisman meegaan. Als u ons hieraan kunt helpen, bel dan even Anno 1884, telefoon 2181 vrijdagavond van half acht af, zaterdag ochtend van half tien af. aanbo w.v. jc aanbo w.v. j< vraag w.v. jc vraag W.V. j( De rende aanbo kelijk wen a voor Men dat va looshe looshe doch looshe du.ird af te 1 kende: Aanvragen om hulp gelieve men uitslui tend in te dienen van maandag tot en met vrijdag tussen half negen en half tien ’s morgens. De leidsters zullen het zijzon- der op prijs stellen, indien men zich aan deze tijden zou willen houden, opdat de normale uitoefening van de funktie niet in het gedrang komt. Hun bureau is ge. vestigd: Elzenhorst 7, tel. 4896. Als maatschappelijk werkster is werkzaam mevrouw J. van Harten-van de Meent. Haar bureau is gevestigd aan de Kerkweg 234, tel. 4522. (gebouw Het Anker, achter de Brugkerk). Wanneer moeilijkheden van sociaal-emotionele aard zijn kan men zich tot haar wenden. Haar spreekuren zijn: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur des morgens en elke eerste woensdag van de De nieuwe stichting heeft ten doel te voorzien in algemeen maatschappelijk werk, gezinsverzorging, gezinshulp aan bejaarden en andere vormen van maat schappelijke dienstverlening, die gericht zijn op het maatschappelijk funktioneren van individu, gezin of groep in de sa menleving. In dit verband wordt ppge- merkt, dat het maatschappelijk werk van wege de gereformeerde kerk nog niet is opgenomen in de nieuwste stichting. Hier over zijn besprekingen gaande. In de kosten van de dienstverlening wordt op verschillende manieren voorzien. De genen die hulp ontvangen betalen slechts een deel van de werkelijke kosten. Voor het grootste deel verleent de overheid subsidie. Daarnaast wordt het werk van de stichting gesteund met donaties, ter wijl de tekorten gedragen worden door de diakoniën van de drie hierboven ge noemde kerken. Het bestuur van de stichting bestaat uit een algemeen bestuur en een dagelijks bestuur. Het algemeen bestuur bestaat uit negen personen; elk der kerken heeft drie vertegenwoordigers aangewezen. In het algemeen bestuur hebben zitting de heren J. van den Berg (voorzitter), drs G. Blom (secretaris), I. Blonk (penningmees ter) en A. C. Marchand (vice-voorzitter). Daarnaast hebben in het bestuur nog zit ting de heer A. Both, G. C. van der Veen en de dames P. C. van Elst-Poor en R. Hasselaar-Oudman. Als leidster van de gezinsverzorging/be- jaardenzorg zijn in dienst mevrouw P. Kiel-van Muiswinkel en mej. B. M. Klop. Het op 2e Kerstdag te Delft verreden jaarlijkse ruitertreffen tussen teams van de rijscholen „de Reigersburgh” te Wad dinxveen en „De Prinsestad” te Delft, werd een overwinning voor „de Reigers burgh”. Het L H team van de Reigersburgh be haalde met dressuur en springen 60 pun ten, het B II team 51, totaal 111 punten. De teams van de Prinsestad behaalden totaal 96 punten, zodat de Reigersburgh de wisselbeker naar Waddinxveen mede kon nemen. Klasse 17: Duiven en kwartels: ereprijs A. Hoogerbrug en le prijs L. A. de long. Klasse 18: Duiven en kwartels, overjarig: ereprijs: A. Hoogerbrug en le en 2e prijs: A. Ringenier. Klasse 19: Bastaarden 1970 /71: ereprijs G. de Heer en le prijs: L. A. de Jong. Klasse 20: overjarige bastaarden: ereprijs: A. Ringenier en le prijs: S. de Haan. Deze vijftiende tentoonstelling kan wat inzendingen en bezoek betreft, een groot succes genoemd worden, mede dank zij de goede organisatie. Het hervormd jeugdkoor „De Zangvo gels” onder leiding van de heer H. Brink horst, opende de avond met drie kerst liederen, waarbij de heldere kinderstem men grote indruk maakten. Na samen zang werden de Zangvogels begeleid door een elektronisch orgel. Het Kerstevangelie werd gelezen door burgemeester C. A. van der Hooft, gevolgd opnieuw door sa menzang. De burgemeester sprak nog een kort dankwoord aan het adres van alle mede werkers en toonde zich verheugd door de grote belangstelling van jongeren en ou deren voor deze ’adventstonde’. Hij hield een korte meditatie over het kerstwonder, dat, zo zei hij, gelukkig ook nog in onze tijd van verwarring en twijfel in onze ge meente zeer velen aanspreekt. H.K1. censuur worden de kaarten in ver schillende categorieën gerangschikt: kaarten voor ouderen (met een be- terschapswens), voor zieke kinde ren (in de jij-vorm) en voor buiten landers. Voorts vinden er onderver delingen plaats in algemeen, katho liek en protestant. En tenslotte wordt er nog voor gezorgd dat de bewoners van een bejaardenhuis in bijvoorbeeld Zeist niet allemaal een kaart van kinderen van dezelfde school in Roermond krijgen. Een bloemlezing uit wat kinderen aan bejaarden en zieken toewensen geeft een inzicht, in wat er allemaal in jongeren omgaat. Ingrid (11) dacht vooral aan zichzelf, want ze schreef: Mijn nieuwjaarswens is ijs, want ik heb met sinterklaas schaat sen gekregen; Bert (10) daarente gen maakte zich bezorgd dat de be jaarde die zijn kaart zou ontvangen op Oudejaarsavond te veel zou snoe pen: Hebt U ook oliebollen? U moet niet te veel eten, anders wordt U misschien zeeziek. Piet (11) hiejd het niet bij zijn wens van „zalig kerstfeest en nieuwjaar”, maar voegde daaraan toe: Wilt U ook wat afstaan voor de oorlog in India en Pakistan en nog meer diverse ande re landen en ook voor de geestelijk gehandicapten enz. Al is het maar A. P. Noorlander. le prijs Joh. van Els- wijk. In klasse 6: Ereprijs: I. A. Gaa- zenbeek, A. P. Noorlander en S. van Tol. De le prijs was voor Joh. van Elswijk. In klasse 7 Grote parkieten 1970 en 1971: ereprijs: F. Smeenk en le prijs: B. van Vliet. In klasse 8 grote parkieten: ereprijs F. Vis en le prijs: D. van Vliet. In klasse 9, grasparkieten: 1971, ereprijs: A. P. Noorlander en le prijs dezelfde in zender. In klasse 10 grasparkieten over jarig: ereprijs A. P. Noorlander en le prijs J. van der Spek. Klasse 11: Zebravinken 1970/71: le en 2e prijs jeugd: B. van der Schee. Klasse 12 overjarige zebravinken: ereprijs: A. Ringenier en le prijs: I. Gaa- senbeek. Klasse 13: lapanse meeuwen: ereprijs: G. de Heer en le en 2e prijs: I. Hoogerbrug. Klasse 14: Japanse meeu wen, overjarig: ereprijs: J. Hoogerbrug en le prijs: G. de Heer. Klasse 15: Overige Tropen 1970/71: ereprijs: L.A. de Jong en F. Versluis en le alg. kampioen na loting: F. Versluis. Klasse 16: overjarige tropen: Ereprijzen: N. T. de Boom, H. Groen, J. Hogerbrug en J. Nederhof, le pr. M. de Heer. Redaktie-adres Mauritsstraat 1, postbus 12, Moerkapelle, telefoon (01793) 520 (op werkdagen na 19 uur) Advertentie-af deling Oranjelaan 9, Waddinxveen. postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen. tel. (01828) 3088 Abonnementsprijs 3.10 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 7.80 per half jaar binnen verspreidings gebied en 13.00 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten Bij het einde van het jaar, heb ik steeds mijn wensje klaar. Dat zend ik U van huis tot huis, via ons aller Rode Kruis. Veel voorspoed, heil en heel veel vreugd, in uw tweede, derde of vierde jeugd”. Dat was de tekst van de elfjarige Louis op één van de liefst 120.000 nieuwjaarskaarten die evenzovele meisjes en jongens van lagere scho len, voortgezet onderwijs en kweek scholen uit het gehele land de afge lopen maand van een tekening en een speciale wens hebben voorzien. Thans vinden deze kaarten via het Jeugd Rode Kruis een weg naar eenzame en/of zieke medemensen. Het waren ongeveer 1200 pakken die vorige week uit Den Haag naar bejaarden- en ziekenhuizen werden gezonden. Voor het Jeugd Rode Kruis is het elk jaar weer een strijd tegen de klok om een dermate groot aantal kaarten - verantwoord geselecteerd en gegroepeerd - tijdig de deur uit te krijgen. Het is een taak waarmee honderden uren werk zijn gemoeid. Het is nu eenmaal zo dat wat een kind in zijn onbevangenheid schrijft of tekent voor een bejaarde of zie ke niet altijd even prettig is te ont vangen. Enkele exemplaren worden dan ook achtergehouden. Na deze op zijn hoogst een tientje (tien gul den). Oorlog houden kinderen intensief bezig, getuige ook de groet van Lidy (10) : Ik wens dat in de komende jaren minder oorlogen en gevochten mag worden. Dat de kinderen in de derde wereld niet meer honger hoe ven te lijden en de vervulling steeds op mag houden. Heel lief was de groet van Lydia (11) : Ik ben maar een klein mensje, maar schrijf toch een wensje. Ik heb wel niet veel te geven, maar ik hoop dat U nog heel erg vaak een goed nieuwjaar zult beleven. Anneke (9) verlangde sterk naar het einde van 1971: ze schreef althans: Ik wens U een zalig kerstfeest en een zalig nieuwjaar en een spoedig 1972. Monique (10) wenste dat u gezond en wel door 1972 heen mag leven en Bart (11) gaf veel moed aan de ontvang(st)er van zijn kaart: De dokter maakt U wel beter, wees maar gerust. Zeer bijzondere teksten waren Help de zieken. Ze piepen om genezing (Therese 9): Ik hoop dat U dit jaar nog een paar keer kunt lachen. (Geert 8); Ik hoop voor U dat U gauw iemand zult vinden (Wim 13): Ik wens U een prettig nieuwjaar, ligt U fijn? (Martijn 10) en Lang mag U leven. Ik geef U nog zestig jaren. Mocht U adn al dood zijn, denk dan aan het Rode Kruis (Frans 11). Het Rode Kruis is trouwens vaak onderwerp van de kinderwensen. De elfjarige Axel schreef: Via ons aller Rode Kruis krijgt U nu mijn tekening thuis. Gezonden en zieken wensen elkaar het allerbeste voor ’t nieuwe jaar. Zo is er door de schepping van Henry Dunant, tus sen ons allen een leuke band. En dat laatste is één van de bedoelin gen van het Jeugd Rode Kruis, dat deze zomer zijn 25 jarig bestaan heeft gevierd en thans met de re- cordverzending van 120.000 wens kaarten naar chronisch zieken en rondvlogen. Langs de wanden stonden kooien, waarin 337 exemplaren, op hun mooist uitgedost, het oordeel van de jury afwachtten. De keurmeesters waren: voor de har sers en kleurkanaries P. Huys en L. A. van Leeuwen, voor de grasparkieten H. A. Bakker en voor de tropen en grote par kieten mevrouw N. P. Smit-van Stijn. De vele prijzen waren door diverse be drijven en vogelliefhebbers beschikbaar gesteld. In de klasse 1 harsers le, 2e en 3e 1971: le prijs en kampioen en 2e prijs van M. J. Versluis. Ereprijzen, na loting: I. Ho- gervorst en S. van Tol. In klasse 2 har sers E.K. en overjarig: ereprijzen voor S. Kluinhaar en le prijs M. J. Versluis. In de klasse stammen: le prijs harsers: S. Kluinhaar. In de klasse kleurkanarie roodfactorig: 2 ereprijzen voor C. d. Hertog en een le prijs. In klasse 4: Ereprijs Joh. van Els wijk en le prijs: J. A. Gaazenbeek. In klasse 5: Ereprijzen J. A. Gaazenbeek en Het eerste tiental van de Waddinxveen- se Schaak Vereniging heeft het gepres teerd ook zijn derde wedstrijd in de eer ste klas R.S.B. te winnen, al was het dit maal op het nippertje. De uitslag 5J-4J getuigt van een bijzonder spannende en gelijkopgaande strijd. Door deze overwin ning heeft WSV samen met Messemaker I uit Gouda, de leiding genomen in zijn afdeling. Op 7 januari speelt WSV 1 uit tegen Westen Regina uit Rotterdam. De uitslag luidde WSV I-Capelle I 5J- 4J: W. van Vuuren-H. van Velde 01; L. Wolfs-T. van Herk 10; Drs W. Wien tjens-M. v.d. Wilt 10; L. Jongsma-I. Blokland |-|; N. E. Plantfeber-C. van Rooyen J-J; P. Broer-P. J. Hoekstra 10 J. H. Smit-L. Mes 01P. Maas-A. Mes 0—1; G. de Willigen-C. A. Smit J-J; van Oort-W. C. Rikken 10. Uitslagen van de onderlinge competi tie: W. van Grieken-G. Bernard 01; D. Bloemendal-A. van Oort 01; A. van Amerongen-H. Schoemaker 01; D. E. v.d. Weide-P. Perdijk 10; W. Verstoep- L. Gussekloo 10; G. Bemard-W. van Vuuren afgebr.; D. v.d. Weide-L. Wolfs J-J; A. van Oort-H. Borst 10; K. J. Kraan-H. Schoemaker 10; P. Broer-C. v.d. Ree 10; P. Maas-W. van Grieken 10; A. Littooy-A. Versluis J-J; A. van Amerongen-R. A. de Bock 01; G. Too- renbeek-D. Bloemendal J-J; W. Verstoep -M. van Bameveld 01. OUDEJAARSAVOND Brugkerk (NH): 19 uur ds J. van den Heuvel. Immanuëlkerk (NH): 19.30 uur ds N. J. Flink. Ontmoetingskerk (Geref.): 19 uur ds D. J. Modderaar. Remonstr. Gem.: 19 uur ds G. A. Hooijkaas. Geref. Gem. Boskoop: 17.30 uur ds H. Rijksen. St. Victorkerk (RK): 19 uur eucha- procei ristieviering. ^an o del de Ooi in hei over 1 sektor orderl oplevi me da oorzai de loc gewen had d: lat or een 1< evenw maakt maakt Waar afin n tsrs. I Van d van d< vraag nemer stellen toren gen. Het uitgroeien tot één stichting is beter toe te juichen, omdat daardoor de kwa liteit en de doelmatigheid van de dienst verlening beter tot hun recht komen. De uitbouw zal niet tot deze vorm beperkt blijven. Zowel gezien vanuit de behoeften van de samenleving en met name vanuit de kliënt, als vanuit professioneel en or ganisatorisch oogpunt dienen aan de dienstverlening andere en hogere eisen te worden gesteld dan tot rusver veelal is geschied. Op instignatie van de overheid zijn dan ook alom besprekingen gaande om tot grotere eenheden te komen. Ook het be stuur van de Prot. Chr. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Waddinxveen voert overleg met stichtin gen in naburige gemeenten om tot een grotere uit te groeien en is voornemens deze kontakten verder uit te breiden. ZONDAG Brugkerk (NH)9.30 uur ds D. van Vliet, 18.30 uur ds J. van den Heu vel. Wijkgebouw (NH): 9.30 uur ds J. van van d< den Heuvel, 18.30 uur ds T. van ’t Veld. Bethelkerk (NH)9.30 uur ds T. van ’t Veld, 17 uur ds D. van Vliet. Immanuëlkerk (NH): 10 uur ds J. Feunekes, 19 uur ds H. B. van 't Hof (jeugddienst). Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds R. de Vries, Katwijk aan Zee, 17 uur ds B. Koekkoek. Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds R. de Vries. Remonstr. Gem.: geen opgave ontv. Geref. Gem. Boskoop: geen opg. ontv Oud Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur leesdienst. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 aur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. Jehova’s Getuigen: do. 19.30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; zo. 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. De een st makei spatte probk is en i bejaarden een zilveren kroon op zijn wenje werk heeft gezet. maand van 7 tot 8 uur ’s avonds. Spreek- el uur in het Anne Frankcentrum: elke zijn - woensdag van 9 tot 10 uur ’s morgens. éi.;-

Weekblad voor Waddinxveen | 1971 | | pagina 8