Verkerk Schenk(t) Bols al Omslag is er Gemeentebelangen wil voor gegevens W illem-Alexanderschool hartverwarmend open Trouw moet blijken Uw medewerking bij gladheid s.v.p.! tot Z” |U SFWël! Griep ooi Verbod vervoer dieren gegarandeerd Volksdansen in Gouda Hervormde kerk komt tekort Oplettende wachtmeesters betrappen drie broers Belangen van adverteerders Onafhankelijk Nieuwsblad V) Opruiming Doktersdiensten COÖP. RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN" Plastiek Naam r- Hoe Uook wiltreizen,™] wwguihet. DE JAARLIJKSE RENTEBIJSCHRIJVING OP DE SPAARBANKBOEKJES Omslag Grammofoonplaten (zie advertentie in dit blad) Grainmofoonplatencentnim „DE BRUG” Kerkweg 191, Waddinxveen (bij de hefbrug) De plotseling ingevallen winterkou verhinderde zaterdagmorgen niet dat de officiële opening van de katholieke Prins Willem-AIexanderkleuterschool aan de Peter Zuidlaan een hartverwarmende gebeurtenis werd. Van Ginkel N.V. Waartoe het gemeentebestuur niet in staat bleek dat gaat de Vereniging Gemeentebelangen realiseren: de uitgave van het boekje ’Waddinxveen van A tot Z’ dat een wegwijzer moet worden voor de bevolking door de gekom- pliceerde samenleving die Waddinxveen met zijn (bijna) twintigduizend in woners is geworden. Gegevens over sportverenigingen, kerkelijke instellingen, kulturele orga nisaties, gemeentelijke instellingen en diensten zullen in ’Waddinxveen van A tot Z’ worden opgenomen, opdat de Waddinxvener een kompleet inzicht in het rijkgeschakeerde verenigingsleven kan worden gegeven. W addinxveense kinderen verzorgen de vogels Mond- en klauwzeer Hf _3 Weekblad voor waddinxveen Schaatsen, zaterdag en zondag 27e JAARGANG - Nr. 1271 DONDERDAG 20 JANUARI 1972 (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) 7 DE DIRFKTIE. zal plaats vinden van 24 januari tot 4 februari 1972. In verband met de constatering van een geval van mond- en klauwzeer in de ge meente Zevenhuizen is een verbod tot het vervoeren van herkauwende dieren en varkens afgekondigd, dat ook betrek king heeft op de omliggende gemeenten. Voor Waddinxveen geldt het vervoer- verbod uitsluitend voor het deel van de gemeente gelegen in de Zuidplaspolder met inbegrip van de Kanaaldijk. De Nederlandse hervormde kerk in Waddinxveen komt volgens de begroting voor dit jaar (totaal bijna een kwart mil joen aan uitgaven!) ruim 41.000 tekort. Een nijpend probleem dat bovendien nog wordt ’overschaduwd’ door dat vele le den van de kerk dat lidmaatschap ver loochenen. Niet alleen financieel maar ook moreel. In het kader van de landelijke aktie ’Trouw moet blijken’ zullen ook de her vormde kerkgemeentes dezer dagen de boer op gaan om de banden met de grote* groep ’administratief’ hervormden nau wer aan te halen. Dat zal niet alleen een diepere inhoud geven aan het hervormd zijn van de be treffende gezinnen, aldus dominee T. van ’t Veld, het zal ons ook mogelijk worden ons kerkewerk in 1972 naar behoren te doen. In september/oktober voerde de Wad- dinxveense hervormde kerk een soort gelijke aktie onder de naam Trouw ge vraagd’, maar aangezien toen nog niet de financiële situatie voor dit jaar bekend was, haakt men nu in op de landelijke aktiviteit Volgende week hopen wij op deze aktie nader terug te komen. Af te meten aan het enthousiasme waar mee mevrouw De Groot het projekt is begonnen zal ’Waddinxveen van A tot Z’ er nu dan inderdaad komen. Het omslag, een afbeelding van een ets van Har San- ders, is er al. Mevrouw De Groot is te be reiken op het adres Vijverlaan 34, tele foon 2972. schooltje schoonhoudt alsof het haar ei gen huis was. Ineke van Dijk, lieftallig -als altijd, bood mevrouw Klaassesz en stichtings voorzitter Van Schie ’voor het vele werk dat hij verzet’ zo lichtte sekretaresse me vrouw Dieker toe, elk een klein beeldje aan. ZATERDAG P. van der Linde, Souburghlaan 15, telefoon 4100 Apotheek Van Doom, Prins Bemhardlaan 3, tel. 4162 ZONDAG Dr C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan 6, telefoon 2676 Apotheek Van Doorn POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Op zaterdag is de bank gesloten. Nu met het wisselende winterweer, de vogels moeilijker aan voedsel komen, gaan de Waddinxveense schoolkinderen weer samen met de Jeugd Natuurwacht en Dienst Gemeentewerken de winter- voedering verzorgen. Hiervoor zullen in de loop van de volgende week op elke school emmers geplaatst worden, waar de kinderen oud brood e.d. in kunnen ver zamelen. „Deze kleuterschool is ontstaan uit de Prinses Beatrixschool, het is dus logisch dat hij Willem-Alexanderschool werd ge noemd,” aldus de heer P. F. J. van Schie die als voorzitter van de stichting voor katholiek onderwijs in Waddinxveen, Sint Victor genaamd, de sprekersrij opende. Niet in de laatste plaats doordat me vrouw L. H. A. Klaasesz-de Buijne een kennelijke kommunikatiestoomis - zij had erop gerekend dat ze tot de kleuters zou moeten spreken - volkomen onver wacht het woord moest voeren tot een schare volwassenen. De echtgenote van Zuidhollands kom- missaris der koningin improviseerde op charmante wijze op het verschil tussen vroeger en nu. „Ik wens de kleuters ge lukkige jaren in deze school in een sfeer van gebonden vrijheid,” zo zei ze, want in deze wereld kun je alleen gelukkig zijn als je denkt aan anderen.” ’Piep’ en ’stok’, de kleuters van de nieuwe school en de bejaarden van het naburige Anne Frankcentrum (zij hadden de vlag uitgestoken), verheugde zich za terdag in het feestelijke evenement, zij het dat de kleintjes alleen het buitengebeuren mochten meemaken. Mevrouw F. van der Torren-Veendorp voerde een delegatie van de AF-flatraad aan en sprak namens alle bewoners van het centrum. „Wij zijn blij dat we de kleuters bij ons krijgen. Het is een groot genoegen om ’s morgens door al die blije kinderstemmetjes te worden gewekt,” ver telde de vitale voorzitster. En opdat ook de kleintjes kennis leren maken met de koolmeesjes en roodborstjes „die je hier warempel nog ziet” bood mevrouw Van der Torren namens alle bejaarden een vogelhuisje aan. Gemeentebelangen laadde zich bepaald geen gemakkelijke taak op de schouders, toen de heer J. L. van Heteren tijdens de begrotingsvergaderingen aankondigde dit projekt, dat in het verleden al enkele ma len door anderen - zonder vruchtbaar re sultaat - ter hand te gaan nemen. ’Wad dinxveen van A tot Z’ verscheen voor ’t laatst (en trouwens ook voor ’t eerst) in 1962. Mevrouw J. K. C. de Groot-Kleijer, samen met haar man trouw supportster van de heer Van Heteren in zijn eenzame strijd in de raad, heeft zich met groot enthousiasme op het omvangrijke werk gestort. „Het is de bedoeling om elk Waddinx- veens gezin gratis van een gidsje te voor zien,” vertelt zij. Dat betekent dat er, om te beginnen al zo’n vijfduizend exempla ren moeten worden gedrukt. Voor nieu we inwoners, adverteerders, relaties bui ten Waddinxveen, reserve-exemplaren, etc. zijn er dan nog ongeveer twee duizend nodig. Mevrouw De Groot: „Wij hebben na tuurlijk zelf helemaal geen geld, dus alle inkomsten moeten komen uit adverten ties. Ik ben al voorzichtig begonnen met een paar mensen te benaderen en dat is tot nu toe erg bemoedigend geweest.” Een veel moeizamer arbeid dan het werven van advertenties (een pagina gaat Mede in verband met bezuinigingen op de begroting van de dienst van openbare werken voor het jaar 1972 zal dit jaar minder aan gladheidsbestrijding kunnen worden gedaan dan tot nu toe gebruike lijk was. Het uitgangspunt blijft echter, dat eerst de hoofdwegen zullen worden gestrooid (busroutes en uitvalswegen). Daarna komen de doorgaande routes en uitvalswegen van woonwijken aan de beurt. Pas in laatste instantie zullen woonstraten en voetpaden worden ge strooid. Weggebruikers zullen dus bij gladheid de nodige voorzichtigheid in acht dienen te nemen. De dienst van openbare werken doet een beroep op de inwoner» om medewerking te verlenen aan gladheidsbestrijding van voetpaden (voor een deel verplicht) en zo mogelijk van woonstraten. Reisspecialist: Reis- en Passagebureau Kerkweg 207 - Telefoon 4488’ 400 kosten) zal het worden om de in formatie van de verenigingen los te krij gen. „Van de gemeente krijgen we alle mogelijke medewerking, dus van die kant zit het wel goed,” aldus mevrouw De Groot, „maar ik doe hierbij een beroep op alle Waddinxveense verenigingen, in stellingen en klubs om ons hun gegevens te verstrekken. Het is de bedoeling om het boekje per 1 september te doen uit geven, maar dat is natuurlijk sterk afhan kelijk van de medewerking van de ver enigingen.” Om de uitgave van het boekwerkje fi nancieel aan te kunnen vraagt Gemeente belangen aan de adverteerders of zij hun plaatsje in de gids vooraf willen betalen. Van notaris J. in ’t Hol, altijd bereid iets te doen voor de gemeenschap, heeft Ge meentebelangen gedaan gekregen dat hij zijn gironummer beschikbaar stelt voor deze advertentieinkomsten. Mocht de uit gave dan onverhoopt niet doorgaan dan zijn de adverteerders er zeker van dat zij hun geld terugkrijgen. Daarmee heeft de De kantoren zijn daartoe geopend dage lijks van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.00. Bovendien op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. De oplettendheid van twee jonge wacht meesters van de rijkspolitie bezorgde vrij dagavond drie Reeuwijkse broers (21, 19 en 16) de schrik van hun leven. Tijdens een patrouille ter inspektie van de na leving van het veevervoer-verbod (mond en klauwzeer in Zevenhuizen) zagen de wachtmeesters een auto staan op het zg. ’zwarte pad’, een doodlopend zijweggetje van de Kanaaldijk. Doordat zij met de patrouilleauto het weggetje opreden konden de Reeuwijkers niet wegkomen en een korte inspektie bracht aan het licht dat de wielen en voor as, die op een aanhangwagentje lagen, gestolen bleken te zijn van een boerenkar ergens in het land. De broers wilden die verkopen als antiek. Op het bureau legden de drie jongens, volkomen overbluft door hun snelle in- rekening, een volledige bekentenis af. De overgrote belangstelling in het af gelopen jaar en het enorme enthousiasme van de deelnemers hebben de Nederland se Volksdansvereniging (NEVO) doen besluiten weer een kurus Internationale Volksdansen in Gouda te organiseren. Öp deze kursus leert men gedurende tien avonden met twee lesuren van een gediplomeerd volksdansleider een aantal eenvoudige, oergezellige volksdansen uit diverse landen. De dansen zijn beschre ven in een boekje, waarvan de prijs bij het kursusgeld is inbegrepen. De volks- dansmuziek is verkrijgbaar op bij de boekjes behorende grammofonplaten. De kursus begint op dinsdag 25 januari van 20-22 uur in de Goeman Borgesius- school, Elizabeth Wol'ffstraat 1 in Gouda. De dansleiding is in handen van Marijke Bemdsen. Danslustigen dienen zich snel op te geven bij het sekretariaat van de Nederlandse Volksdansvereniging, Prove niersstraat 9b te Rotterdam (010-246383). De kosten voor 20 uur volksdanslessen zijn 33,—. Hij rekende voor dat dit tweeklassige schooltje voor zeventig kleuters de ge meenschap op zo’n 1100 per jaar komt te staan. De bouw en inrichting hebben 430.000 gekost. Burgemeester Van der Hooft stak zijn blijdschap voor het gereedkomen van de ze school evenmin onder stoelen of ban ken. „Maar als we nu zouden gaan bou wen dan zouden kleuter- en basisschool onder één dak worden gebracht, waar door de overgang van kleuterschool naar grote school voor het kind wordt verge makkelijkt.” De burgemeester pleitte ervoor de school meer bij het totale ’buurtgebeuren’ te be trekken. Mevrouw Van Schie bood hij bloemen aan voor de vele uren dat zij haar man moest missen voor zijn taken in de gemeenschap. Pastoor J. A. M. Saulenn vond de ge dachte van integratie tussen ’grote’ en kleuterscholen helemaal niet nieuw. „Toen ik naar de bewaarschool ging, dat was zo’n vijftig jaar geleden, was dat ook al zo.” De pastoor hoopte dat de kleuters ook in dit schooltje zullen worden opge leid ”tot mens”. Het bijzonder mooie schooltje - het 106e door architektenbureau Stuurman in Bouwteam-verband gerealiseerd! - bevat een niet minder fraaie plastiek van musi cerende kleuters. De Stolwijkse kunstenares Ineke van Dijk was daar verantwoordelijk voor en zij kreeg van alle kanten lof toegezwaaid. Niet in het minst door de Goudse BBK- voorzitster Sonja Meijer, die nog snel even kwijt wilde dat in de Goudse streek voldoende talent rondloopt om hun eigen streek van kunstwerken te voorzien. Bur gemeester Van der Hooft werd gekompli- menteerd voor de manier waarop hij de streekkunstenaars de kans gaf hun kun nen te tonen. De heer Daeter van de oudervereniging symboliseerde met een plantenbak de toegewenste ’groei en bloei’ van het schooltje, waarna hoofdleidster mejuf frouw Van Ginniken, die samen met leid ster mejuffrouw Van Soest de school gaat runnen, iedereen bedankte. „We voelen ons echt al hier thuis.” En dat hebben, zo bleek, de leidsters en kleuters echt niet alleen te danken aan het gebouw, maar niet minder aan mevrouw Bakker, die, zo vertelde mejuffrouw Van Ginniken, het heer In ’t Hol beslist geen politieke voor keur willen uitspreken, zo stelt Gemeen tebelangen er prijs op te verklaren, maar enkel de belangen van de adverteerders garanderen. De heersende griep heeft tot gevolg dat ons weekblad niet op het peil stond als verwacht kan worden. Ongeveer de helft van ons personeel, waaronder de redak- teur zelf, is door de griep aangetast, zo dat vlot werken onmogelijk werd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 1