PROGRAMMA Moeizaam Gouwe pakt ZIOS: 3-4 Spreekuren NKV bijeen voor feest I Teraardebestelling A. Pb. v. d. Breggen Weekblad voor Waddinxveen R KVO: „Slechte planning W addinxveen” in Gouwe-nieuws 100 Dammers voor toernooi Bejaarden- karnaval Karnaval bij Anno 1884 I wordt feest A. Berckenkamp clubkampioen bij TTV Kwiek .1 Üw WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 3 FEBRUARI 1972 Pagina 5 t n Zwemmen EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! BURGERLIJKE STAND AI was het voor Be Fair niet moeilijk, er zaten leuke mo menten in de strijd. In het blad Modern Ondernemerschap van het Koninklijk Verbond van Ondernemers troffen wij het volgende artikel over het Waddinxveense Passage-projekt. Ook de toevoeging tussen de haakjes is van de redaktie van MO. Uitgave Druk. Veldwijk NV Direktie J. B. Veldwijk Redaktie C. J. M. R. v.d. Bas Exploitatie F. van Kempen Een van de vele vrienden van de overledene schreef onderstaand in memoriam: Maandagmorgen vroeg bereikte ons het ontstellende bericht van je overlijden. Jij Aart, die nooit ziek was, die nooit iets wilde man keren, werd binnen zo’n korte tijd geveld. Als grote animator voor de ruitersport in Waddinxveen ging je voor liefde uit naar de pony- en paardensport voor de jeugd. Tientallen jongelui uit de stad werden door jou pony- en paardenminded ge maakt, waarbij de ouders in de meeste gevallen niet achterbleven. Je ruiters waren graag geziene en succes volle deelnemers op de grote pony-concoursen, terwijl het op jouw terreinen gehouden pony- concours op Hemelvaartsdag tot één van de grootste pony-concour sen behoorde, waar alle kinderen jaarlijks naar uitzagen. Dit alles is thans voor jou afgelopen Aart, maar zelfs je laatste rit was tussen je paarden en pony’s, zoals ook je hele leven dit geweest was. Onder grote belangstelling werd aan jou de laatste eer bewezen, temidden van een erewacht van je paarden en pony-ruiters. Daar werd je namens ruiters en ouders voor het laatst toegesproken door één van je oudste leerlingen, de heer J. Hekker, die je in het kort zo duidelijk schetste: „dikwijls hard voor alles en iedereen, maar in de eerste plaats hard voor jezelf.” Aart, op dat moment vervaagden de minder aangename voorvallen en bleef voor ons allen over „Ome Aart” zoals de kinderen je noem den, die op zijn eigen wijze tientallen van onze kinderen in de paar den- en ponysport heeft ingewijd en óen aantal hiervan bij de top van de ponysport heeft gebracht. Op het moment dat er grote plannen in voorbereiding waren, werd jij zo plotseling van ons weggenomen. Gaarne sluiten wij ons dan ook bij de laatste woorden van de heer Hekker aan, waarbij hij je vrouw en de kinderen toewenste, dat zij de kracht en de gelegenheid moge vinden, het werk door jou begonnen, voort te zetten. Aart, je strijd is gestreden, node nemen wij thans afscheid van je. Rust in vrede. jiiwiiil ilBilltil - ■I 1 rf De Gouwe heeft tegen het op de vier de plaats staande ZIOS een moeizame 34 overwinning behaald. De gastheren hadden wat meer zwemkapaciteit dan De Gouwe. Het Nederlands Katholiek Vakverbond, afdeling Waddinxveen, had vrijdag in het gereformeerd verenigingsgebouw een feestavond die een groot sukces is ge worden. De grote zaal was geheel gevuld met leden van de Bouwarbeidersbond St. Jozeph, De Houtbewerkersbond St An- thonius, de Metaalbewerkersbond St. Eloy en de Agrarische Voedings- en Ge notmiddelen A.V.G. Donderdag 3 februari 1972 27e jaargang - nr. 1273 UITSLAGEN: BZPC b-Gouwe b (jongens) 02 Gouwe-ZPS (meisjes) 31 Gouwe 3-GZC 3 (heren) 33 de ZijlZLGB 2-Gouwe 2 (heren) 51 ZIOS 1-Gouwe 1 (heren) 34 Groot was de belangstelling toen woensdagmiddag vorige week op de nieuwe begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan het stoffelijk overschot, volgens eigen wens op een boerenkar, ten grave werd ge dragen van de heer Adrianus Philippus van der Breggen, landbouwer en eigenaar van de manége De Reigersburgh. Wijlen de heer Van der Breggen genoot landelijke bekendheid als kenner en liefhebber van de ruitersport. Ruiters van zijn manége behaalden vele suksessen. Hij was bestuurslid van de Nederlandse Pony Stichting en oprich ter en jarenlang voorzitter van de landelijke rijvereniging De Gouwe- ruiters in Waddinxveen. Elf jaar geleden begon hij met de manége aan de Piasweg. De heer Van der Breggen overleed, onverwacht, in het ziekenhuis in Gouda. Hij werd zestig jaar. ZONDAGVOETBAL Lekkerkerk-Waddinxveen, 14.30 uur WSE-Gouderak, 15 uur Moerkapelle 2-Waddinxveen 2, 14.30 u. Gouda 6-Waddinxveen 3, 12 uur Soc. Boys 4-WSE 4, 14.30 uur Waddinxveen 6-Moordrecht 6, 10 uur Bergambacht 6-Waddinxveen 7, 11.30 u. ZATERDAGVOETBAL Be Fair-Hermandad, 14.30 uur Jodan Boys 3-Be Fair 2, 14.30 uur Bergambacht-Waddinxveen, 15.30 uur Zevenhoven 3- Be Fair 6, 13.30 uur Be Fair 7-Aarlanderveen 4, 15.30 uur Gr. Ammers 4-Be Fair 8, 12.30 uur Gouda 4-Waddinxveen 3, 15.30 uur Waddinxveen 4-WDS 4, 15.30 uur JUNIORENVOETBAL Unio-Waddinxveen, 15.30 uur Olympia-Be Fair, 15.30 uur Stolwijk-WSE, 15.30 uur ONTMOETINGSKERK Maatschappelijk werkster Geref Kerk woensdag van 10 tot 11 uur. PROGRAMMA: 4 febr. 21.10 uur - OZV 1-Gouwe 1 (da mes); 5 febr. 18 uur - Gouwe 1-Rotter- dam 1 (heren); 8 febr. 21.10 uur - BZPC 6-de Gouwe 4 (heren); 22.30 uur - Gou we 2-LZ ’86 3 (heren). dat stoom begon af te blazen, kreeg ZI OS van scheidsrechter De Bruin een strafschop te nemen, welke door Volle- ma werd benut. ZIOS rook weer een kansje en kwam in de derde periode, toen Eef Overdam voor een minuut uit het water was gezonden, door Tooren op 33. Hierdoor kwamen de kansen weer gelijk te liggen. De laatste speelperiode toonde een on stuimig aanvallend De Gouwe in een alles of niets offensief. Een met alle middelen verdedigend ZIOS verzettê zich hevig maar kreeg uiteindelijk toch een strafworp tegen zich. Hiermee wist Gijs v.d. Leden wel raad en bracht zo doende de eindstand op 34. De Gou we trok zich nu wat terug in de verde diging en wist ondanks felle aanvallen deze stand tot het eindsignaal te hand haven en kon met de volle buit het bad Overbosch verlaten. een volledig hoofdwinkelcentrum tot de reële mogelijkheden behoort. Inmiddels heeft de gemeenteraad tot de wijziging van het bestemmingsplan besloten, doch niet nadat het voorbehoud gemaakt werd, dat in het voorstel tot de uitgifte van de grond, dat nog aan de orde komt zodanige waarborgen worden opgenomen, welke een gefaseerde uit voering, een aangepast branchepatroon en aanvaardbare huurprijzen verzekeren. (Wij maken wat uitvoeriger melding van het geval Waddinxveen, omdat het karakteristiek is voor de wijze waarop sommige gemeentebesturen met de be langen van het midden- en kleinbedrijf omspringen. Het KVO en het C.I.M.K. moeten dan wel zodanig tegenspel leve ren, dat buitensporigheden kunnen wor den voorkomen. - Red. MO.) De Waddinxveense ploeg had dan ook de handen vol aan deze jonge ploeg. ZIOS scoorde al vrij snel met een nume rieke meerderheid door J. Praat. Nog in hetzelfde eerst part scoorde Leo Nieu- wenhuyzen tweemaal. De eerste keer be landde de bal van vrij grote afstand tus sen enkele hoofden door via een schou der achter doelman Wielaard; de tweede van dichtbij met een man meer. 'In de tweede periode een aanvallend De Gouwe. Het resultaat was een goal van Eef Overdam, liggend op de vier- meterlijn. Juist toen De Gouwe al aan een gemakkelijke overwinning dacht en Zaterdag werden in Woerden vlije wedstrijden gehouden. De Gouwe ging er met zeven deelnemers naar toe. Op het nummer 100 m rugslag jongens on der de 12 jaar werd Guus de Willigen vijfde in 1.32.0. Irma Mooijenkind werd ook vijfde op het nummer 100 m vrije slag meisjes onder de 14 jaar in 1.15.6. Hans Leemborg eindigde als vijfde op het nummer 100 m vrijeslag jongens on der de 14 jaar in 1.14.5. En Kees Buur man haalde een derde plaats op het nummer 100 m schoolslag heren in 1.20.6. Op zaterdag 12 februari wordt de laatste wedstrijd van de C-kompetitie gehouden in Woerden. Na drie avonden staat De Gouwe eerste met 5172.9 pnt, gevolgd door AZC met 5207.5 pnt en door De Columbiaan met 5425.5 pnt. Brugkerk (NH): 9.30 en 18.30 uur ds D. van Vliet. Wijkgebouw (NH): 9.30 en 18.30 uur ds J. van den Heuvel. Bethelkerk (NH): 9.30 en 17 uur ds T. van ’t Veld. Imtnanuëlkerk (NH): 10 uur ds N. J. Flink, 19 uur ds S. L. Schoch, Zoeter- woude. Kruiskerk (Geref.): 10 uur ds C. Pad mos, Maasland; 17 uur ds D. J. Modde raar. Ontmoetingskerk (Geref.): 10 uur ds D. J. Modderaar, 17 uur ds C. Padmos Remonstr. Gem.: 10 uur ds G. A. Hooy- kaas. Oud-Geref. Gem.: zo 10 en 18.30 uur leesdienst, do. 10 febr. 19 uur ds L. Gebraad. Geref. Gem. Boskoop: 9.30 uur lees dienst, 19 uur ds Bogaards, Leiden. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 17 uur ds A. P. Verloop. Volle Ev. Gem. Bethel Boskoop: 9.30 uur samenkomst; dinsdag 20 u. samenkomst. St. Victorkerk (RK): 8 en 10 uur, ma. en za. 19 aur, di., do. en vr. 7.45 uur, wo. 7.45 en 19 uur: H. Mis. Ontmoetingskerk (RK): 8.30, 11.45 en 18.30 uur, di. 9 uur, do. 19 uur, za. 9 en 19 uur: H. Mis. Jehova’s Getuigen: do. 19.30 uur bedie- ningsschool, 20.30 uur dienstvergadering; zo. 15.30 uur openbare toespraak, 16.30 uur Wachttorenstudie. Redaktie-adres Mauritsstraat 1, postbus 12, Moerkapelle, telefoon (01793) 520 (op werkdagen na 19 uur) Advertentie-afdeling Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging Prinses Margrietstraat 21. Waddinxveen, tel. (01828) 3088 Abonnementsprijs 3,35 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 8,50 per half jaar binnen verspreidings gebied en 14,75 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten. Advertentietarieven Losse mm-prijs 0,19 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters —-.«-a. Giro 47062 tnv Drukkerij Veldwijk NV Bank Coop. Raiffeisenbank W’veen Sluitingstermijn Voor opneming van advertenties en berichten die dinsdagsmiddags na 12 uur binnenkomen in het Weekblad van dezelfde week kan niet worden ingestaan. ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Maatschappelijk werkster NH-kerk: woensdag 910 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste en derde dinsdag van de maand, 9 tot 12 uur. Hand- en spandiensten (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werk dag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. HET ANKER (Kerkweg 234) Maatschappelijk Werkster NH-Kerk: maandag en vrijdag van 9 tot 10 uur; elke eerste woensdag van de maand van 19 tot 20 uur. De afdeling Waddinxveen van het KVO wordt geconfronteerd met moei lijke problemen, voortvloeiende uit de ontwikkeling der gemeente. Deze ligt in het groene midden van Zuid-Holland, een gebied, dat de provincie zoveel mo gelijk in stand wil houden. De uitgroei van de daar liggende gemeenten wil men daarom binnen zekere perken houden; het streekplan is het middel om althans enige leiding aan de ruimtelijke orde ning te kunnen geven. Lang niet alle ge meentebesturen kunnen dat waarderen. Wat Waddinxveen betreft zouden er in 1980 25.000 inwoners kunnen zijn, doch in gemeentelijke kring wordt al aan een groei tot 40.000 gedacht. In het licht van deze controverse moet men de actuele problematiek bezien, die zich toespitst op het voornemen aan de Kerkweg een hoofdwinkelcentrum tot stand te brengen in het kader van een herzien bestemmingsplan Passage. De gemeente heeft een projectontwikkelings maatschappij bereid gevonden dit plan te realiseren. Het merkwaardige geval doet zich voor, dat Waddinxveen in de nieuwe wijken winkelcentra heeft doenontstaan zonder dat er een serieus plan voor een hoofdwinkelcentrum bestond. In deze gegroeide situatie betekent dit een door breking van eenmaal gevestigde verhou dingen, hetgeen nog wordt verergerd doordat het gemeentebestuur van plan is de zgn. brugwijk aan de overkant van de Gouwe, die de plaats doorsnijdt, voor kantorenvestiging te bestemmen en de winkeliers tracht te bewegen naar het hoofdwinkelcentrum te verhuizen. Dat deze kunstmatige operaties op weerstand stuiten, is begrijpelijk. Hoewel de Middenstandsvereniging in beginsel niet tegen een toekomstig hoofd winkelcentrum gekant is, heeft men wel overwegende bezwaren tegen de voor gestelde omvang en de planning in de tijd bij de verwezenlijking. Het gevolg zou immers zijn, dat bestaande nieuwere centra debet verliezen en het brugcen- trum gaat doodbloeden. Gesteund door rapporten van het C.I.M.K. en een nota van het deskundige raadslid Van Schie, die de geopperde bezwaren ondersteu nen, heeft men dan ook zijn overwegen de bezwaren ter kennis gebracht van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, die het plan opnieuw moest bezien, om dat de gemeenteraad, onvoldoende voor gelicht, tot aanhouding besloot. Tijdens een bespreking met deze com missie, waaraan ook de rijksconsulent voor het Midden- en Kleinbedrijf, drs. Van Peursen van het C.I.M.K. en ge westelijk voorzitter van het KVO, de heer Van der Leeuw, deelnamen, werd duidelijk, dat bij wijziging van het be stemmingsplan in elk geval tot een meer beperkte opzet en een fasering in de tijd zal moeten worden besloten. Het zal zeker nog 8 A 10 jaren duren voordat Waddinxveen 25.000 inwoners telt en Dat Anno 1884 er niet alleen voor de jeugd is bewijst deze uitnodiging voor alle bejaarden in onze gemeente voor een gezellige karnavalsmiddag op 5 fe bruari in het Anna Frankcentrum. Voor deze middag is een groep uitstekende artiesten aangetrokken. De van radio en t.v. bekende zanger-konferencier Bob Scholte, voor de bejaarden zeker geen onbekende, Herman Tholen, Truus Spyeck, Cocky de Paauw en Wim Bosch. Zij zullen een speciaal bejaardenpro gramma verzorgen. Ook zal aanwezig zijn Prins Dirk den Eerste met zijn Raad van Elf van 1884. De aanvang is half drie en de entree gratis. Mochten er bejaarden zijn met vervoersproblemen dan kunnen zij bel len naar mej. Van Drimmelen in het Anne Frankcentrum, telefoon 5555. Aan het jaarlijkse toernooi om het klubkampioenschap voor seniorleden van de tafeltennisvereniging Kwiek na men 21 enthousiaste tafeltennissers, waaronder bekerhouder 1971 de heer L. Buurman, deel. Na een aantal wedstrij den bleek al snel dat de strijd zich zou gaan toespitsen tussen mej. B. Remeyer en de heren M. Droog, L. Buurman en A. Berckenkamp. Door uiteindelijk alle partijen te winnen werd A. Bercken kamp klubkampioen 1972. De tweede plaats werd bereikt door M. Droog, die acht partijen won, de derde plaats werd bezet door mej. Remeyer en L. Buur man. Met ieder zes gewonnen partijen. Voor het sportweek-damtournooi dat zaterdag wordt gehouden in het gere formeerd verenigingsgebouw hebben zich liefst honderd deelnemers opgege ven. Om 10 uur wordt er begonnen. De eerste ronde is van 10 tot 12 uur, de tweede ronde van 13 tot 15 uur en de laatste van 15.30 tot 17.30 uur. Voor het damkampioenschap van Waddinxveen werd de twingste ronde gespeeld. De uitslagen: C. H. Kramp-P. Swart 11; H. Boele-I. J. C. Toom 2-0; A. Blom-C. Stolker 11; T. den Ouden- A. Zwanenburg 02; G. Heeren-B. van Eijk 0—2; F. van Kempen-Th. van Bue- ren 20; G. Uitbeijerse-J. Vermeulen 02; G. Dankers-J. de Heer 02; J. de Wit-T. Driesse 02. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zwarte nappa dameshand- schoenen, 1 paar Friese doorlopers, rode kindermuts, Lassiehond, rood-zwart ge bloemde paraplu, dekzeil voor auto, bruin etui met 5 sleutels, rieten kinder- mandje. Verloren: bruine knipportemonnee met inhoud, 1 paar d.bruine motorhand- schoenen, gouden kinderarmbandje met naamplaatje, knirps, rose kinderporte- monnee met inhoud, grote bruinachtige damesbril, bruine leren hondenriem, gouden horloge, 1 paar d.bruine leren handschoenen, 3 bankbiljetten, 1 d.brui ne dameshandschoen, 1 zwarte glacé dameshandschoen. De voorzitter, de heer H. Heller, sprak een welkomstwoord, ook voor de afge vaardigden van NW en Christelijke Besturen Bond. Drie jubilarissen werden gehuldigd met him 25- of 40-jarig lid maatschap. De distriktsbestuurder van metaal St. Eloy hield een toespraak, waarin hij de noodzaak van vakorgani saties ook in deze tijd, beklemtoonde en erop wees dat in het arbeidsproces on dernemers en werknemers gelijkwaardige partners zijn. De heer Van de Berg is veertig jaar bouwvakker en lid van St. Jozeph ge weest en metaalbewerkers Koster en Van Rijn waren 25 jaar lid van het NKV. Zij allen kregen een medaille opgespeld. Na het officiële gedeelte volgde een meer feestelijk programma. De NKV Toneelgroep uit Gouda verrastte met het blijspel „Romance rond Art. 17” van P. Joh. Zonruiter. Het was een aaneen schakeling van zotte situaties door de toneelgroep Gouda onder regie van A. van Rossum meesterlijk gespeeld. De muziekgroep „The Melody Mix ers” uit Alphen aan de Rijn hield met pittige dansen tot twee uur ’s nachts de dansers op de been. Ondertrouwd: W. van der Wal en A. Hamstra; M. D. J. van Tik en E. V. A. van Maanen; C. Greiner en W. Klein stra. Geboren: Onno Alex, zv. C. P. A. G. Crasborn en M. A. P. Hermanns; Na thalie, dv. R. C. Lamp en E. M. Jellema; Jeffrey Anthony, zv. S. Sip en B. A. Schroevers; Mark Johannes, zv. J. M. Peeters en E. M. S. Sengers; Marjoleine Catharijne, dv. D. C. M. Ottevanger en M. M. T. Reitsma; Marko, zv. W. de Haan en M. P. Hortensius; Dennis, zv. J. W. C. Spee en A. Le Grand. Overleden: van der Breggen, Adrianus Philippus, 60 jaar; Zwanenburg, Corne lls, 34 jaar; Sanner, Jannigje ev. Scheur water, 71 jaar. Gehuwd: G. J. Clazing en A. N. de Jong Op vrijdag 11 en zaterdag 12 februari organiseert Anno 1884 karnaval in het soosgebouw. Beide avonden zal Prins Dirk den Eerste met zijn Raad van Elf aanwezig zijn. Bovendien wordt het op prijs gesteld als de gasten gekostumeerd komen. Voor de best gekostumeerde dame, heer of paar worden prijzen beschikbaar gesteld. De jury wordt gevormd door leden van de Raad van Elf onder voorzitterschap van Dirk den Eerste. Het karnaval op vrijdagavond is voor het oudere publiek en is uitsluitend toe gankelijk voor paren. Hiervoor zijn nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar bij G. van Wijk, Tesselschadelaan 190, tel. 4607; R. Modderkolk, Kerkweg 48, tel. 5667; A. de Jong, Tesselschadelaan 186, tel. 3774. De muziek wordt verzorgd door een onvervalst carnavals-trio, Het feest begint om 21 uur. Zaterdagavond is er een kamavals- disko dat uitsluitend voor leden toegan kelijk is. Ook hier worden gekostumeer de gasten verwacht. Gezien de beperkte ruimte is het raadzaam op tijd aanwezig te zijn. Aanvang 20 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 5