W addinxveen Damclub Excelsior gelijk op tegen Moordrecht: 1-1 Gouwe tweede weg „Makkie” voor Be Fair volley van mei tot mei AVW deed mee aan crosskampioenschap in District West 2 Weekblad voor Waddinxveen PROGRAMMA STANDEN Gouwenieuws Cursus voor WSE-nieuws scheidsrechter Viswedstrijd EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK TE GOUDA Pagina 2 Een huwelijk in bezettingstijd 2 L. VAN SCHOOTEN De generale van dames één van Be Fair volley kon beter, ook al hoefde tegen Dosko (Stolwijk) niet alles onder uit de kan te worden gehaald. De 30 overwinning was er een zonder hoogtepunten. Uitgave Druk. Veldwijk NV Direktie J. B. Veldwijk Redaktie C. J. M. R. v.d. Bas Exploitatie F. van Kempen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 FEBRUARI 1972. (Advertentie) door In de eerste set vond Be Fair een och wel fanatiek Dosko tegenover zich. Tot de stand 1111 ging het gelijk op. Toen drukte Be Fair vlot door tot 1511. Hierna is er eigenlijk geen strijd meer geweest. Met 155 en 156 overklaste Be Fair haar tegenstander volkomen. Heren 1 kreeg een soortgelijke wed- stijd te spelen. Het bezoekende Kange- roes heeft Be Fair 2, ook geen moment kunnen verontrusten. Er is dan ook Moordrecht opnieuw de leiding kunnen nemen toen alweer een zuivere pas van Van Adrichem bij zijn linksbuiten be landde, maar diens schot ging naast. Na enkele kansen te hebben laten lig gen kreeg Waddinxveen drie minuten voor tijd een prachtige kans om de volle winst te grijpen. Na een solide pas kwam Van der Sluis alleen voor de uitlopende Moordrechtse doelman maar de boogbal belandde tegen de lat, zodat het 11 bleef. flink wat geëxpirimenteerd met de ver schillende spelers. Zo kon het gebeuren dat aanvaller Henk Terstappen in de derde set als verdienstelijk spelverdeler meedraaide. Volgens we nu het spelver- loop in de sets dan zien we in de eerste een goed loskomend Be Fair. Arie van Tol kon zich weer eens ouderwets uit leven als aanvaller. Tot 71 was het gelijkopgaand, daarna doorbrak Be Fair definitief de weerstand die Kangeroes nog leverde. De uiteindelijke setstand 158 werd dan ook simpel bereikt. De zelfde score werd in de tweede set be haald. In de derde set eenzelfde beeld zodat na de 151 setwinst op 3Okon worden afgesloten. Van de afdelingsteams kon Be Fair 5 dames het niet bolwerken tegen VOY 5. Aanvankelijk leek het erop dat het een aardige wedstrijd zou worden. Maar toen na verlies van de eerste set (1510) de tegenstand van Be Fair terugzakte was het snel gebeurd. Via 150 en J55 werd de 3—0 nederlaag een feit. Heren 3 heeft dit weekeind wel de PROGRAMMA: 18 febr. 20.30 uur Gouwe-B.Z.C. (meis jes); 20.50 uur de Zijl/L.G.B.-Gouwe 1 (dames); 19.30 uur A.Z.C. d-Gouwe c (jongens); 19.45 uur A.Z.C. a-Gouwe a (jongens); 19 febr. 21.00 uur D.W.R. 1- Gouwe 1 (heren); 22 febr. 20.50 uur: Donk 2-Gouwe 4 (heren). UITSLAGEN: B.Z.P.C. 6-Gouwe 4 (heren) 13 Gouwe 2-L.Z. ’86 3 (heren) 31 Katwijk-Gouwe a (jongens) 32 Gouwe 2-Kouderkerk 1( dames) 16 Mevrouw Roodzand, voormalig kampioen van Nederland, tijdens haar schaakpartij tegen W. van Vuuren tijdens het schaaktoernooi in het geref.verenigingsgebouw. 14 13 14 15 15 8 5 8 6 5 3 4 4 3 3 3 7 1 5 3 6 4 3 3 2 3 1 5 4 7 5 6 7 7 9 19 17 17 17 13 12 12 11 9 8 Voor het klubkampioenschap van de damclub Excelsior werd in het gerefor meerd verenigingsgebouw de 21e en 22e ronde gespeeld. Na deze ronde worden nog twee series gespeeld, waarna de finale begint. 21e ronde: A. Blom-I. J. C. ten Toom 2—0; H. Boele-J. de Heer 2—0; T. den Ouden 20; B. van Eijk-G. van der Zijden 11; C. Stolker-A. A. Rietveld 11; P. Swart-C. Blonk 11; G. Hee- ren-G. Dankers 20; I. Vermeulen-A. Zwanenburg 11; F. van Kempen- C. H. Kramp 02. 22e ronde: C. H. Kramp-A. Zwanen burg 20; H. Boele-C. Stolker 20; A. Blom-J. de Wit 20; G. Heeren-J. de Heer 02; C. Meiderwijk-A. A. Riet veld 0—2; T. den Ouden-F. van Kempen 2— 0; C. Blonk-W. v.d. Heijden 2—0; P. Swart-B. van Eijk 20; D. Zwanen burg-!. J. C. ten Toom 02; T. Driesse- J. Vermeulen 20. Iedereen die gezond is en ouder das zestien jaar mag meedoen aan de gratis kursus voor voetbalscheidsrechter die nog deze maand begint in het bonds- bureau van de Goudse KNVB-afdeling aan de Sportlaan. De kursus duurt zeven (dinsdag)avonden. Hij wordt ondersteund door kleurendia’s. Kursusleider zal zijn de heer W. Jansen. meeste strijd moeten leveren. Het op scherp staande team van aanvoerder Jack Koren heeft U/a uur gevochten voor wat het waard was tegen VCH uit Haas trecht. Nadat de eerste twee sets werden verloren kwamen zij met 1513 aan de eerste winst. In de vierde set een uit stekend draaiend team met goed sluitend verdedigend werk en een soms bikkel harde aanval. De 138 voorsprong was ook een duidelijke afspiegeling van de kracht op dat moment. Maar met een gelijkspel in handen werd ineens ver schrikkelijk voorzichtig gespeeld en geen aanval meer afgemaakt. VCH sloop na derbij en won uiteindelijk met 1614. Op een goed bespeelbaar veld hebben beide ploegen in een sportieve wedstrijd de puntjes broederlijk verdeeld. De thuisclub speelde een uitstekende eerste helft en met goede diepte passes maakte zij vele gaten in de weifelende Moor drechtse defensie. Zoals altijd ontbrak de juiste afronding en kon de achter hoede van Moordrecht zich staande hou den. Tegen de verhouding in nam Moor drecht in de 20ste minuut de leiding toen de Moordrechtse middenvoor na een goede dieptepass van Van Adrichem al leen voor doelman De Joode kwam en deze geen kans gaf: 01. Waddinxveen, niet ontmoedigd, bleef goed voetballen en had in de 35ste mi nuut eindelijk sukses toen een prachtige pass van Appel Van der Sluis bereikte en deze met een harde schuiver 11 aantekende. De Waddinxveense ploeg kreeg vele doelrijpe kansen, maar te haastig schieten bracht deze kansen om zeep. De tweede helft was van minder kwa liteit, mede doordat de Waddinxveense ploeg iets terugzakte. Het werd nu een gelijkwaardige strijd, waarin Waddinx veen iets meer kansen had. Toch had De jongens-junioren verloren in een minder prettige wedstrijd van de Radius junioren met 30. Heren 4 verloor na vele weken van overwinningen weer eens. Heren 2 zette de trend voort. Radi us 3 met Zevenklappers 1 mede- titelkandidaat moest met een gelijk spel genoegen nemen. Be Fair speelde een goede wedstrijd en won de eerste en tweede sets met 615 en 1315. De derde set moesten ze duidelijk laten lo pen (158). Maar in de vierde en laat ste set moest Radius tot op de bodem van zijn kunnen om de 1917 setstand te bereiken. Zaterdagavond werd in Woerden de laatste zwemwedstrijd van de C-kompe- titie gehouden. De Gouwe ging er heen met een voorsprong van 34.6 punt op A.Z.C. 2. Door verschillende blessures van enige Waddinxveense zwemmers kon De Gouwe niet met de sterkste ploeg aan de start komen. Op het nummer 100 m vlinderslag da mes behaalde Irma Mooijenkind een derde plaats in 1.45.8. Het nummer 100 m schoolslag heren werd gewonnen door Leo Nieuwenhuyzen in 1.24.7. Jan Both werd derde in 1.29.6. Op het nummer 50 m vlinderslag jongens tot 16 jaar werd Aad Vos derde in 41.4. Elly Stra- ver behaalde een tweede plaats in 41.6 en Irma Mooijenkind werd derde in 42.1 op het nummer 50 m rugslag meisjes on der de 14 jaar. Jan Verweij eindigde als tweede op het nummer 50 m schoolslag jongens onder de 14 jaar in 44.2. Op het nummer 50 m schoolslag jongens onder de twaalf jaar was Guus de Willigen tweede in 47.7 en Irma Mooijenkind eerste op het nummer 50 m vrijeslag dames in 34.8. Leo Nieuwenhuyzen werd derde op het nummer 50 m vlinderslag heren in 36.4, Ada Uytewaal tweede op het nummer 100 m schoolslag meisjes onder de 16 jaar in 1.34.4. Op het num mer 100 m vrijeslag jongens onder de 16 jaar kwam Aad Vos als derde aan in 1.13.0. De estafette 4x50 m wisselslag dames leverde de ploeg van De Gouwe de derde plaats op in 2.49.2, terwijl de heren ook een derde plaats behaalden op het estafette nummer 5x50 m vrijeslag in 2.41.4. De uitslag van deze avond is officieus 1. A.Z.C. 2 met 1697,8 punt, tweede De Gouwe met 1765,9 punt, verschil van 68.1 punt. De Gouwe had een voor sprong van 34.6, dus kwam op de tweede plaats met een achterstand van 33.5 op A.Z.C. 2. Donderdag 17 februari 1972 27e jaargang - nr. 1275 Redaktie-adres Mauritsstraat 1, postbus 12, Moerkapelle, telefoon (01793) 520 (op werkdagen na 19 uur) Advertentie-afdeling Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging Prinses Margrietstraat 21, Waddinxveen, teL (01828) 3088 Abonnementsprijs 3,35 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 8,50 per half jaar binnen verspreidings gebied en 14,75 per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incassokosten. Advertentietarieven Losse mm-prijs 0,19 (exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. Kleine advertenties: zie Kabouters Giro 47062 tnv Drukkerij Veldwijk NV Bank Coöp. Raiffeisenbank W’veen Sluitingstermijn Voor opneming van advertenties en berichten die dinsdagsmiddags na 12 uur binnenkomen in bet Weekblad van dezelfde week kan niet worden ingestaan. ZONDAGKOMPETITIE Haastrecht-WSE, 14.30 uur Waddinxveen 2-Zwervers 2, 14.30 uur WSE 2-Oudewater 2, 14.30 uur Groeneweg 4-WSE 3, 12 uur Waddinxveen 3-Ona 7, 12 uur RVC 4-Waddinxveen 5, 12 uur WSE 4-Floreant 6, 11.30 uur Donk 6-WSE 5, 11 uur Groeneweg 6-Waddinxveen 6, 13.15 uur Nieuwerkerk 6-Waddinxveen 7, 10 uur ZATERDAGKOMPETITIE Waddinxveen-Sportief, 15.45 uur Zwammerdam 2- Be Fair 3, 15.45 uur Be Fair 4-Gr. Ammers 3, 14 uur Bodegraven 3-Be Fair 5, 12 uur Jodan Boys 6-Waddinxveen 2, 12.30 uur Be Fair 6-Floreant 4, 12.30 uur Zevenhoven 4-Be Fair 7, 13.30 uur Be Fair 8-Spirit 7, 10.30 uur Waddinxveen 3-Reeuwijk 3, 12 uur Gr. Ammers 5-Waddinxveen 4, 10.30 u. JUNIORENKOMPETITIE Waddinxveen-Jodan Boys, 15.45 uur Be Fair-Ona, 15.45 uur Soccer Boys-WSE, 15.45 uur B: Waddinxveen 2-Esto, 15 uur Ona 3-WSE 2, 15 uur De hengelsportvereniging Waddinx veen organiseert op zaterdag 19 februari de vijfde wedstrijd van de winterkompe- titie. Er wordt gevist in de Oude Rijn (Gouwsluis). Het vertrek is gesteld op 7 uur van het station. Aanvang 7.30 uur. HYPO THEKEN Hypotheken worden verstrekt door de NUTSS PAAR BANK Bondsspaarbank. Tel. 01820-15244 Zaterdag jl. deden een zevental atleten en atletes van A.V.W. mee aan de Cross- kampioenschappen van het District West II dat Zuid-Holland en Zeeland omvat. Bij de meisjes D startte o.a. de Wad dinxveense favoriete Ghita den Besten. Ghita liep een sterke race, maar miste het eindschot om de Alphense Boesveld voor te blijven, die nu met de eerste plaats naar huis ging. Ghita werd nu tweede en Anja van Vliet en Erika Vlie- gendhart bezetten resp. de 9de en 11de plaats. Bij de jongens C startten Ton Versluis, Addy Posthuma en Wim Pieter den Bes ten. Vooral Ton draaide de eerste kilo meter goed mee in de kopgroep, maar miste de conditie om deze plaats te be houden en finiste tenslotte als achtste. Addy werd in deze groep 17 de en Wim Pieter moest halverwege de strijd staken vanwege een in de race opgelopen bles sure. Bij de jongens B had Pieter van der Lans pech toen hij direkt na de start al kwam te vallen, waardoor hij met een achterstand begon. Ondanks deze tegen slag wist hij nog op de tiende plaats te eindigen. De volgende wedstrijd, waarin A.V.W. atleten zullen starten zal de Nederlandse indoor kampioenschappen zijn op 27 fe bruari, waar Kees Versluis en Auke Sikma zullen uitkomen op resp. ver springen en hink-stap-sprong en de 1500 meter. Het donkere meisje bleek een lachebek, en had duidelijk plezier in de situatie: die twee soldaten die zo gereserveerd deden, terwijl ze hen net had zien voorbij schuiven en er op zou durven zweren, dat ze teruggekomen waren omdat ze hen tweeën hadden gezien. Eens kijken, dacht Miep de Rooij, hoe ze dit spelen. Ze hoefde niet lang te kijken. Het was Henk, die als ervaren vrouwenkenner meteen had ontdekt, wie van de twee de meest toe gankelijke was, die de kuiltjes in Miep’s wangen en de lachrimpel tjes bij haar ogen had genoteerd. „Zo” zei hij, „bent u het stadsgewoel ontvlucht?” en hij wees naar buiten, waar aan de overzijde net de agent voorbij schuifelde. Miep besloot de kat maar uit de boom te kijken en knikte. ,,’t Is hier akelig druk” klaagde Henk, „ik kom uit Amsterdam maar ik zeg tegen m’n vrind de korporaal hier: laten we alsjeblieft even in die rustige ijssalon gaan, want het drukke verkeer werkt op mijn zenuwen.” „Daar ziet u net naar uit” vond Miep en stak ondeugend een lepel ijs in haar mond, daarmee het ijs, figuurlijk dan, brekend. Want meer had Henk niet nodig. Tanja Faber, de blonde, nipte met kleine fijnproevershapjes aan de gekleurde ijsberg voor haar. Ze hield niet van aanpappen met soldaten, niet omdat ze die jongens minachtte, maar omdat het hen meestal maar te doen was om tijdverdrijf, en voor zoiets achtte Tanja zich te goed. Ze kon ook niet, zoals Miep, meteen een praat je maken. Miep wist amicaal te doen en ze toch steeds op arm lengte te houden. Vermaakt luisterde ze naar de dialoog tussen Henk en Miep Henk, die in zwaar sarcasme afkraakte „wat ze hier een stad noemen” en Miep diep beklaagde dat ze hier haar jonge leven moest slijten „als een clivia achter de horretjes”. Die pen is, want hij is er geboren, en Rotterdam is ook de énige stad in Nederland die de moeite waard is.” Henk was te beduusd om de Amstelstad te verdedigen. ,JEn mijn vader mint de stilte van deze rustige, mooie stad en maakt graag lange wandelingen door de duinen, en die woont nu veertien dagen in het huis Parkweg 117. Gesnopen?” Henk knikte stom. „En deze mijn vriendin” ze wees op Tanja „is meegegaan om mij gezelschap te houden. Want we wisten dat dit een onveilige stad is, waar altijd soldaten lopen rond te sluipen en in ijssalons te loeren.’’ Miep en Tanja hadden hun ijs op. „Dag generaal” zei Miep tegen Henk, die haar verbluft nastaarde „dag andere generaal” dit tegen Roel, die eveneens de korporaal- bananenschillen opzichtig op de mouw droeg. En weg waren ze. Tanja had alleen maar geknikt, maar haar ogen lachten. „Die lopen zich buiten een bult te lachen” wist Roel, mistroostig starend in het inmiddels bestelde ijsje. De twee wapenbroeders lie pen langzaam door de nu iets drukkere straat (de bisoscopen gingeu uit) naar de kazerne terug. „En toch waren ’t leuke meiden” vond Henk. „Die ene verbeeldde zich nogal wat” zei Roel, die de ene met verbeelding zozeer de moeite waard had gevonden, dat hij vrijwel geen oog van haar af had gehad. ,,’k Mag ’t toch liever dan die goedkope grieten” oordeelde Henk die ondanks al z’n Don Juannerigheid in z’n hart een degelijke vent was. „Maar we hadden ze niet moeten laten gaan, kerel.” „Ze waren weg voor we er erg in hadden” stelde Roel vast. ..E“ ik voel d’r niks voor om ze achterna te gaan lopen. Het leek me trouwens dat ze daar ook niet van gediend geweest zouden zijn. „Zouden ze hier morgen wéér zitten?” peinsde Henk. „Waarom wou je ze terugzien?” „Die ene, die bijdehande, nou eerlijk jö, dat vond ik een leuke meid. Moest je zien hoe ze keek als ze lachte.” Roel grinnikte. „En jij” ging Henk kwaadaardig tot de aanval over „jij met je stiekeme tronie, jij hebt alsmaar naar die blonde zitten kijken en je was er zo kop over bol van, dat je je snufferd haast niet open hebt gedaan.” „Je bent krank in de kop” constateerde Roel, maar het klonk onvast. „Zeg” begon Henk met een samenzweerders-air, „mot je horen, Roel, ik heb een plannetje (wordt vervolgd) Kantoren te: Gouda, Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Oudewater wHV en Bodegraven. WSE geeft vastenavond voor haar le den gelegenheid tot klaverjassen en pan doeren. Aanvang 20 uur in het clubhuis in het Wamaarplantsoen. De prijzen be staan o.m. uit gebak en champagne. andere korporaal zei niets, luisterde maar, ’t Waren toch keurige lui, zo te zien, ’s Horen hoe bruin Miep ze wist te braden. „U hoeft met ons geen medelijden te hebben” zei Miep, want wij wonen hier niet hoor. Wij wonen in Rotterdam. „Waar ligt dat?” informeerde met een stalen gezicht de Amster dammer. Tanja schoot haars ondanks in de lach, en verslikte zich bijna in haar ijs. „Wij wonen hier wél” corrigeerde ze”, toen ze het koude spul doorgeslikt had. „U bent tenminste eerlijk” prees Henk „u verloochent uw woon plaats niet. Die andere dame probeert ons op een dwaalspoor te leiden.” „En ik denk” durfde Roel opeens „dat ze wél in Rotterdam woont.” „Wij wonen hier”, hield Tanja vol. „Wéér dan?” wilde Henk weten. Nu ja, dacht Roel, dat vertellen die meiden toch nooit. Daar zijn ze altijd verschrikkelijk geheimzinnig mee. Maar het meisje met de kuiltjes in haar wangen, die zo net nog had verteld dat ze uit Rotterdam kwam, knikte nu vol overtuiging en zei „wij wonen hier, Parkweg 117.” Het was even stil in de ijssalon. De Italiaan, die bij het buffet glazen stond te drogen, keek op. „Dat kan niet” zei Henk, beste juffrouw, nou moet u ons er niet tussen willen nemen. Wij zien er misschien wel uit als boertjes van den Buuten, met al dat bokkebaai, maar we zijn het niet.” „Toch is het zo” kwam opeens Tanja, die plezier in het spel be gon te krijgen „Parkweg 117. En waarom kan dat niet, als ik vragen mag?” „Omdat daar de heer H. E. Bergema woon” zei Roel ambtelijk. „En de heer Bergema heeft .voorzover mij bekend, géén doch ters” vulde Henk ijzig aan. „En daarenboven vertoeft de heer Bergema elders” besloot Roel en keek zo doorborend als een politieman, die vermoedt dat je een valse naam hebt opgegeven. „Dat klopt” zei Miep onvervaard. „Nou dan?” vroeg Henk, uit de koets gevallen bij zoveel on beschaamdheid. „Kijk generaal” legde Miep uit en de lichtjes in haar ogen dan sten ondeugend, „meneer Bergema is leraar aan de h.b.s.en mijn vader is dat ook, in Rotterdam, weet je. En nou hebben die twee geruild. Meneer Bergema is dol op Rotterdam, wat te begrij- ZONDAGVOETBAL 4e klas KNVB: Unio Moerkapelle GSV Woerden Lekkerkerk Nieuwerkerk 14 Moordrecht 14 Waddinxveen 14 NSV 13 Bergambacht 14 cs4

Weekblad voor Waddinxveen | 1972 | | pagina 2